Autor Wątek: Chimera  (Przeczytany 12083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leczymorda

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Leczymorda Munir
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Chimera
« dnia: Maj 29, 2013, 19:53:25 »
Panowie potrzebuję fita na chimerę raciarkę która bedzie miała szansę przeżyć w nullu. Zakładamy najgorszy scenariusz. [ intel dał dupy pojawia się bomber z cyno potrzeba wytrzymać do przybycia kawalerii / zajebać bombera zanim zapali cyno]

skille i iski zasadniczo nie grają roli

racić będę głównie bloodsy
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2013, 20:09:11 wysłana przez Leczymorda »

Lanca

  • Gość
Odp: Chimera
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2013, 20:06:18 »
Fity są różne - zależy od ratów na których będziesz siedział. Musisz mi napisać w którym regionie/systemie masz zamiar klepać raty to Ci podrzucę kilka fitów. Pisz na priv jakby co.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Chimera
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2013, 20:46:33 »
Musisz mi napisać w którym systemie masz zamiar klepać raty to Ci podrzucę kilka fitów. Pisz na priv jakby co.

=D
pewpew

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Chimera
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2013, 21:20:49 »
Lanca daj się zawchorować, nie bądź samolubem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Chimera
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2013, 10:55:49 »
Panowie potrzebuję fita na chimerę raciarkę która bedzie miała szansę przeżyć w nullu. Zakładamy najgorszy scenariusz. [ intel dał dupy pojawia się bomber z cyno potrzeba wytrzymać do przybycia kawalerii / zajebać bombera zanim zapali cyno]

skille i iski zasadniczo nie grają roli

racić będę głównie bloodsy
Bieresz fit pvp i jedziesz. Obecnie Cariery częściej spadają od tego że właściciel to idiota i daje na 90% slotów moduły na ilość dron, ich zasięg i dmg. Takiego cariera zje nawet gang składający się z 3 shpów. Na cariera pvp już masz szansę że nawet większej ekipie wyjdzie amunicja zanim Cię skasują :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Chimera
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2013, 10:57:09 »
Bieresz fit pvp i jedziesz. Obecnie Cariery częściej spadają od tego że właściciel to idiota i daje na 90% slotów moduły na ilość dron, ich zasięg i dmg. Takiego cariera zje nawet gang składający się z 3 shpów. Na cariera pvp już masz szansę że nawet większej ekipie wyjdzie amunicja zanim Cię skasują :P

wystarczy triage
pewpew

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Chimera
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2013, 10:58:19 »
Nawet triage nie pomoże w przypadku w który za tank robi standardowy dla lol carrier pilota zestaw 2x hardener na raty i repka, często xlarge zamiast capsowej...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2013, 11:26:21 »
Niestety, Chimera jest dość dziadowskim carrierem do takiej zabawy - nie dość, że masz słabe resy na Bloodsów, to jeszcze ogromne problemy z capem.

Mimo to, kilka rad od kogoś, kto ubił grubo ponad setkę carrierów ;)

- triage (ale tylko po to, żeby dała radę dolecieć kawaleria z odsieczą. Jeśli nie możesz liczyć na pomoc - pomiń.
- drony ECM - mieć tonę, w każdym rozmiarze.
- heavy neuty, w tym jeden frakcyjny
- fitować tak, żeby mieć jak najgrubszy tank i i jak najwięcej capa, mądrze układać moduły, żeby móc overheatować capital repkę.
- kupić meta2 shield booster.

Nie wiem jak dziś wygląda racenie carrierem (ostatni raz sam robiłem to w 2011), ale moim zdaniem nadal fightery > sentry. Dzięki fighterom możesz być cały czas w alignie (neut na localu - warp out gdziekolwiek) i nie musisz pakować modów do dronek kosztem tanka, co powoduje że taki carrier topi się pod Talosami w mniej niż minutę.

Alternatywnie - i to jest najlepszy pomysł - robić to na dualboxie, z drugim charem w czymkolwiek co może tankować raty i jeszcze ma dodatkowo jakiś DPS, ale nie używa dron - może być to jakiś T3. Tym T3 robisz anomalkę, a carriera trzymasz na undocku stacji/na krawędzi shielda posa i przydzielasz fightery, dzięki czemu - masz dodatkowe 500 DPS.

W razie zagrożenia T3 wywarpowuje z anomalki, a carrier chowa się w posie lub spokojnie zwija fightery i dokuje.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

hidden Q

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: HiddEn Q
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2013, 20:13:17 »
Chimera jest drugim najlepszym carrierem do PVE. Zaraz po thanotosie. Nie ma universalnych fitów, które działają zawsze. Dlatego warto uświadomic sobie pewne fakty.

Anomke robisz dla iskow. Wiec warto mieć jak najlepszy przelicznik isk/h. Dlatego polecam sentry drony, bez spiny jest to około 60mln więcej na godzine niż w przypadku używania fighterow. Tak jak napisał Sokół, najbezpieczniej robić anomke w aligine używajac fighterów, ale to jest męczace i daje male zyski. Jak chcesz miec dobre zyski to musisz zaryzykowac  >:D

Gdy chcesz racic carierem po prostu musisz mieć własna, zaufana, dobra ekipę, bo tylko na to tak na prawdę może Cie uratować. System z kolegami, oczy do okoła , otwarte okno intela.

Załóż interia stabilizer na low slot - bedziesz sie szybciej zwijał z grida i nie rób anomalek, które są bliżej niż 1 au od gejta.


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2013, 22:35:07 »
Anomke robisz dla iskow. Wiec warto mieć jak najlepszy przelicznik isk/h. Dlatego polecam sentry drony, bez spiny jest to około 60mln więcej na godzine niż w przypadku używania fighterow. Tak jak napisał Sokół, najbezpieczniej robić anomke w aligine używajac fighterów, ale to jest męczace i daje male zyski. Jak chcesz miec dobre zyski to musisz zaryzykowac  >:D

No i takie właśnie myślenie owocuje takimi idiotami:
http://kb.vergeofcollapse.com/?a=kill_detail&kll_id=13193

Złapaliśmy go we dwóch (z tym gościem w Talosie) i musieliśmy robić "stop aggro", żeby reszta przyleciała się zwhorować.

Co z tego, że miał uber ISK/hr ratio, skoro musiał potem wydać kasę na Chimerę. Podstawą jest nie da się złapać. Lepiej jeść łyżeczką i nie wdupić, niż zgarniać rękami, a potem wdupić carriera.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2013, 22:41:58 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AIYh8R8H2_M[/youtube]

hidden Q

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: HiddEn Q
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2013, 02:08:15 »
No i takie właśnie myślenie owocuje takimi idiotami:
http://kb.vergeofcollapse.com/?a=kill_detail&kll_id=13193

Złapaliśmy go we dwóch (z tym gościem w Talosie) i musieliśmy robić "stop aggro", żeby reszta przyleciała się zwhorować.

Co z tego, że miał uber ISK/hr ratio, skoro musiał potem wydać kasę na Chimerę. Podstawą jest nie da się złapać. Lepiej jeść łyżeczką i nie wdupić, niż zgarniać rękami, a potem wdupić carriera.

Myślę, że to kwestia osobnika. Na mnie nie znajdziesz takiego weksla a robiłem dokładnie to samo  :'(
Dokładnie podstawową sprawą jest nie dać się złapać. Do tego nie potrzeba fitu tylko dobry intel. W dodatku jeśli farma jest zajebiście zorganizowana z poziomu korpa i pilot kapsa jest ogarnięty to taka chimera nie prawa działać źle.

Moim zdaniem podstawowe warunki do racenia carrierem, ktore musza byc spelnione aby nie wdupic jak idiota to:

1. POS
2. safe spoty
3. banki na bramach wlotowych
4. oczy w systemach do okoła
5. otwarty intel
6. ... no i lokal :)

Tak więc myślę, że ten ten kill wcale nie udowadnia, że ta chimera była zła pod PVE.  :P
Po prostu gościu zlamił, że dał się tak złapać.



Goomich

  • Gość
Odp: Chimera
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2013, 03:07:03 »
Moim zdaniem podstawowe warunki do racenia carrierem, ktore musza byc spelnione aby nie wdupic jak idiota to:

1. POS
2. safe spoty
3. banki na bramach wlotowych
4. oczy w systemach do okoła
5. otwarty intel
6. ... no i lokal :)

Jeden wormohol... :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2013, 08:56:02 »
Tak więc myślę, że ten ten kill wcale nie udowadnia, że ta chimera była zła pod PVE.  :P

Ten kill pokazuje, że Chimera sfitowana pod "ISK/hr ratio" zdycha od dwóch shipów  ;)

Jeden wormohol... :P

Tylko do 4 czerwca. Potem gość w carrierze może sobie ustawić system skan tak, że jak tylko WH mu się otworzy, to dostanie "ping" ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Chimera
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2013, 11:26:22 »
Tylko do 4 czerwca. Potem gość w carrierze może sobie ustawić system skan tak, że jak tylko WH mu się otworzy, to dostanie "ping" ;)

Eve się robi do farmienia, a nie do grania i tak dalej.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2013, 11:29:27 »
Eve się robi do farmienia, a nie do grania i tak dalej.

Nope.

To jest "small price to pay" za to, że roamując przez gejty wskakujesz do systemu i od razu widzisz wszystkie anomalki w przestrzeni (tak jak celestiale) i możesz d-scanem szybko określić na której konkretnie anomalce znajduje się cel, po czym warpnąć w tamtą stronę.

Oczywiście, to daje się zrobić i teraz - pominąwszy czas skanu, ale np. mnie praca z d-scanem na mapie kompletnie przerasta. Teraz będzie o wiele łatwiej.

I jeszcze wisienka na torcie - gravi-site'y stają się anomalkami "dostępnymi" ze system scanu :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Azradiel

  • Gość
Odp: Chimera
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2013, 13:32:00 »
Tylko do 4 czerwca. Potem gość w carrierze może sobie ustawić system skan tak, że jak tylko WH mu się otworzy, to dostanie "ping" ;)

O.o

Przegapiłem chyba ten feature. Możesz podlinkować źródło ?
Byłem przekonany, tylko anomalki się pojawiają na skanerze ( combat i gravi ) a cała reszta nadal jest niewidoczna trzeba skanować probami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2013, 13:47:00 »
Przegapiłem chyba ten feature. Możesz podlinkować źródło ?
Byłem przekonany, tylko anomalki się pojawiają na skanerze ( combat i gravi ) a cała reszta nadal jest niewidoczna trzeba skanować probami...

http://evenews24.com/2013/05/19/sensor-overlay-feature-information-and-demonstration/


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Leczymorda

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Leczymorda Munir
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Odp: Chimera
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2013, 14:35:02 »
dzięki chłopaki za rady

Uwzględniłem porady sokoła fitując neuta , smartkę i rój ecm dron. Reszta poszła na tank/sensor boostera (fightery w użyciu). Miejscówę w którek bedę racić naklepałem bmek + friendly stacja + priv pos.

Zasadniczo nie boję się gości lecących w odwiedziny ( od tego mam local) ale jajek niespodzianek w postaci logoff cynostawiacza ( temu fightery i align jak cokolwiek zacznie  śmierdzieć)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chimera
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2013, 16:01:04 »
Technikalia (fit) to jedno, ale poczytaj sobie jeszcze na temat bojowego użycia carriera i - w miarę możliwości - poćwicz to na Sisi.

95% pilotów carrierów to retardy, którzy nie są w stanie ogarnąć, że to nie jest "większy drake" (coś jak "taste like chicken"). Prawidłowo sfitowany i użyty carrier jest w stanie poradzić sobie z niewielkim gangiem zwłaszcza, że masz raty po swojej stronie. Trzeba wiedzieć jak można szybko coś zabić, jak wykorzystywać możliwości jakie daje Ci "nieskończony dronebay" (jeśli mówimy o nie-fighterach), znać na wylot mechanikę związaną z dronami (hint: fightery nie reagują na skróty klawiaturowe od dronek). Nie można też bać się strat w postaci zgubionych dron/fighterów, gdy walczy się o shipa za powyżej 1,5B z fitem.

Teoretycznie Twoim największym wrogiem są Talosy (ze swoim morderczym DPS), ale z drugiej strony, są one też najłatwiejsze do "strząśnięcia".

Obejrzyj parę razy ten filmik o idiocie w Thanatosie - gość popełnił dwa koszmarne błędy (pomijając streaming real time). Gdyby JEDNĄ z tych dwóch rzeczy zrobił dobrze, nie straciłby statku.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Leczymorda

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Leczymorda Munir
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Odp: Chimera
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2013, 16:59:21 »
pamietam ten lol raz że miał zdupiony fit ( 1x reperka + 2x sensor booster a w w hi control unity [ ee a gdzie reszta?] ) , dwa nie lukał na local , trzy nie alignował

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Chimera
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2013, 17:12:51 »
jak reszty nie było to znaczy że prawdopodobnie miał moduły pasywne, podejrzewam ustawienie pod sentry.
Kolejny błąd to był że jak dał warp i stwierdził scrambla to zamiast wypluwać wariory, hobgobliny czy inną drobnicę któ¶ą wypluł powinien był wystrzelić pomniejszego swarma ec-300, fregi przy 13 dronkach tracą namiar w zasadzie insta (testowałem na sisi, raz na kilkadziesiąt razy nie było insta jam). Takie dronki kosztują po pare k za sztukę nie żal ich zostawić za sobą jak się spierdziela

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.