Autor Wątek: [PVE] Nighthawk  (Przeczytany 28637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ireul

  • Gość
[PVE] Nighthawk
« dnia: Lipiec 09, 2007, 14:48:28 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 12:35:18 wysłana przez Ireul Taar »

Piotr111

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2007, 13:59:19 »
Bez sb?

przemas

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2007, 14:01:15 »
pasywny tank wiec nie potrzeba sb

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2011, 10:11:49 »
pobawmy sie w nekrofilie :>

A teraz konstruktywnie jakis czas temu (tuz po usunieciu learningow) wyskillowalem, kupilem oraz sfitowalem sobie nighthawka. Od tego czasu nawet nie wydokowal czy ten ship ma jakiegokolwiek zastosowanie gdzie sprawdzi sie lepiej zamiast innych shipow caldari? Pomysly (do realizacji w 0.0) ktore przychodza mi do glowy niestety nie stawiaja nighthawka jakiego best shipa.
1. anomalki - tengu (lepszy tank, dps i mobilnosc)
2. plexy - tengu (lepszy tank, dps i mobilnosc)
3. eskalacje na wrogim terenie - cerberus (tanszy, tank i dps wystarczajacy, wieksza mobilnosc)
4. bait - nighthawka i tak solo cymbal/dramiel nie zaatakuja
5. scout, skanowanie na wrogim terenie i dps na plexach - manticore (dps minimalnie mniejszy, za to duzo wieksza mobilnosc, cloak i 10x nizsza cena)


Generalnie odnosze wrazenie ze nighthawk jest shipem calkowicie useless w przeciwienstwie np. do takiego sleipnira czy astrate - czy moze jest to spowodowane tym ze tengu w porownaniu do lokiego/protka jest taki mocny.

Jesli ktos ma pomysl w jakiej roli nighthawk bedzie najlepszy bede wdzieczny za komentarz.



Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2011, 20:07:38 »
Generalnie odnosze wrazenie ze nighthawk jest shipem calkowicie useless w przeciwienstwie np. do takiego sleipnira czy astrate - czy moze jest to spowodowane tym ze tengu w porownaniu do lokiego/protka jest taki mocny.

Astarte ?? To się do czegokolwiek nadaje poza kurzeniem w hangarze ? Od czasów nanonerfa do niczego, poza lolfitami typu snajper....
Choć na PVE się nie znam i może ktoś znalazł zastosowanie, choć będę bardzo zdziwiony...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2011, 21:57:34 »
Znajomy robi misje:
-  astarte wjezdza i bierze full agro
- wjezdzają 4 alty w ravenach  / cnr i mielą grube cele,
- astarte w tym czasie jedzie po małych


Odnośnie nighthawka - w porównaniu z drakiem jest uber shipem, niestety pod tym wzgledem tengu wyszedł za dobry i deklasuje nighta o kilka długości. Zanim pojawil sie tengu nighthawk byl naprawde dobra alterenatywą dla bs na misji, tudzież do pvp. Teraz... chyba jako jedyny atut została mu niesamowita celność dzięki bonusowi, cała reszta to tengu do it beter

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2011, 22:19:52 »
Odnośnie nighthawka - w porównaniu z drakiem jest uber shipem, niestety pod tym wzgledem tengu wyszedł za dobry i deklasuje nighta o kilka długości. Zanim pojawil sie tengu nighthawk byl naprawde dobra alterenatywą dla bs na misji, tudzież do pvp. Teraz... chyba jako jedyny atut została mu niesamowita celność dzięki bonusowi, cała reszta to tengu do it beter

Cena?
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

NeX

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2011, 01:11:42 »
  Cena - jak wspomniałeś. Zależnie od miejsca i przewidywanego czasu przeżycia bywa detrminująca. Nighthawk kosztuje grosze w porównaniu do Tengu i to już na kadłubie. Pasywny Nighthawk jest również tani w ficie. Tengu w pasywnym ficie T2, to kompletna bzdura. Fit aktywny na faction i complex modach + kable Crystal do aktywnego tanka na obu statkach wyciągają tank w kosmos. Tyle, że dla Tengu, to jedyna sensowna opcja, a dla Nighthawka jedna z możliwości.

Tengu ma potencjalnie lepszy zasięg 100km+ vs 75km+ Nighthawka, lepszy tank aktywny na Crystalach do N (ale w obu przypadkach są to abstrakcyjne wartości T 2800 vs  N 1200+ omni. Różnice w DPS przy zachowaniu sensownych fitów (3x f BCS + 6 Launcherów T2 HM) są natomiast znikome T 750+ vs N 650+ (90+ drony w pve. ECM w pvp i wormholach).

Na korzyść Nighthawka przemawia celność i świetne parametry już w zwykłym, pasywnym ficie T2 na którym Tengu jest bezwartościowy. Tengu natomiast może latać w teorii na badziewnych skilach.

  Na dziś Nighthawk jest niezastąpiony tam gdzie są neutralizery, a potrzeba równocześnie pasywnego tanka i dps. Może wyśróbować jednak tank aktywny.
  Tengu na jedynym użytecznym, aktywnym i b. drogim ficie ma ogromny tank, który jednak byle upierdliwiec uziemni neutami. Zazwyczaj nie ma dron ecm, może mieć kadłub na ecm, ale nie będzie miał dużego dpsa itd. Coś za coś, podczas gdy Nighthawk pomimo kombinacji z fitem zawsze się mieści gdzieś pośrodku efektywności i ceny.

Zatem wybór jest raczej okolicznościowy i niekoniecznie związany z tym, który z nich jest bardziej "uber".

Ellaine

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2011, 18:33:10 »
Ja knuję by farmić Thanatosem + Nighthawkiem. Nighthawk ma bonus do bicia małych rzeczy więc będzie lepiej dopełniał gładko mielącego duże rzeczy carriera. Jest tańszy a sam Thanatos też jest tańszy niż porządny Tengu, Machariel czy inny super wypas farmiący - a nie lubię za bardzo bać się o dzikie miliardy na farmie.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2011, 00:45:35 »
Dzieki za opinie, nie chce ktos kupic nighthawka w deklein, ewentualnie dowioze w ramach jb nc ;)

@nex nie doceniasz t2 bufor pvp tank fita na tengu bo dokladnie to co opisales ja robie w takim tengu bez najmniejszych klopotow.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2011, 11:20:37 »
Dzieki za opinie, nie chce ktos kupic nighthawka w deklein, ewentualnie dowioze w ramach jb nc ;)

Trzymaj go, ceny raciarek w Deklein mogą niedługo wzrosnąć w wyniku planowego odstrzału :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:22:15 »

http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=7771929


nie wiem ile dales za tego tengu (tak na oko wyglada mi na duza banke) ale parametry to ma gorsze od mojego nighthawka na zwyklym t2 ficie... (koszt ok 200m)
zachodze w glowe czemu ludzie tak chwala te tengu ze taki wypas a co patrze na jakis fit podany to wychodzi mi ze to zadna rewelacja, moze sa jakies tajemne fity ktorych jeszcze nie widzialem?

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:30:59 »
nie wiem ile dales za tego tengu (tak na oko wyglada mi na duza banke) ale parametry to ma gorsze od mojego nighthawka na zwyklym t2 ficie... (koszt ok 200m)
zachodze w glowe czemu ludzie tak chwala te tengu ze taki wypas a co patrze na jakis fit podany to wychodzi mi ze to zadna rewelacja, moze sa jakies tajemne fity ktorych jeszcze nie widzialem?
To ze aktywne tengu to shit tengu (pomimo insane tanka ma zbyt powazne wady) sie zgadzam jednak porownujac dowolne tengu sfitowane jak bog przykazal (jak chcesz porownac fity odszukaj moje posty w garazowni) to tengu ma nastepujace przewagi nad nighthawkiem:
- wiekszy dps
- wiekszy speed
- szybszy align
- mniejsza sygnature

A do tego posiada tank umozliwiajacy zsolowanie guristas i angel* plexow wszystkich poza 10/10
* - nie wiem jak nowe plexy angelsowe i guristas 9/10

Porownujac pasywne tengu na buforze do czegokowiek nie porownuj tego w eft, bo eft przy defense nie uwzglednia 600m/s+ speeda, malej sygnatury etc. Do tego nie uwzglednia mozliwosci samoobrony shipa przed hostami.

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:55:29 »
jak sie zalozy deadspacowy /oficerski/frakcyjny fit to kazdy ship jest dobry
chodzi mi o bang for buck, koszt /efekt
widzialem golema co robil solo kazde 10/10 ale za jego fit kupilbym sobie matke... dla mnie to bez sensu

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:58:57 »
jak sie zalozy deadspacowy /oficerski/frakcyjny fit to kazdy ship jest dobry
chodzi mi o bang for buck, koszt /efekt
no widzisz ja jedyne frakcyje moduly mam do dps tylko po to aby zwiekszyc dps a tank mam full t2
Cytuj
widzialem golema co robil solo kazde 10/10 ale za jego fit kupilbym sobie matke... dla mnie to bez sensu
fraps z maze or didn't happen

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:07:11 »
no widzisz ja jedyne frakcyje moduly mam do dps tylko po to aby zwiekszyc dps a tank mam full t2

fit ktorym sie chwalisz w garazowni ze taki dobry na plexy bynajmniej nie ma tanka na t2 :
 Gistum A-Type Medium Shield Booster
 Gist A-Type Shield Boost Amplifier
 Caldari Navy Invulnerability Field
 Caldari Navy Invulnerability Field
 Republic Fleet Target Painter
 Gistum C-Type 10MN Afterburner

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:13:43 »
fit ktorym sie chwalisz w garazowni ze taki dobry na plexy bynajmniej nie ma tanka na t2 :
 Gistum A-Type Medium Shield Booster
 Gist A-Type Shield Boost Amplifier
 Caldari Navy Invulnerability Field
 Caldari Navy Invulnerability Field
 Republic Fleet Target Painter
 Gistum C-Type 10MN Afterburner

sigh to stary post i jesli przeczytalbys cokolwiek po za fitem to bys dotarl do informacji ze go SPRZEDALEM, a  mialem na mysli http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9103.msg144439#msg144439

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:21:58 »
sigh to stary post i jesli przeczytalbys cokolwiek po za fitem to bys dotarl do informacji ze go SPRZEDALEM, a  mialem na mysli http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9103.msg144439#msg144439

jesli chodzi ci o Tengu Passive to fajny jest w nim tylko dps, tank ma smiesznie maly
tylko ze ten fajny dps masz kosztem frakcyjnych modulow, wsadz ballistiki T2 i juz nie bedzie taki fajny
czyli nadal wychodzi na moje

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:25:06 »
jesli chodzi ci o Tengu Passive to fajny jest w nim tylko dps, tank ma smiesznie maly
tylko ze ten fajny dps masz kosztem frakcyjnych modulow, wsadz ballistiki T2 i juz nie bedzie taki fajny
czyli nadal wychodzi na moje
eft warrior FTW i na tym zakonczmy dyskusje.

hint: solowanie wszystkich plexow i eskalacji z wyjatkiem 10/10 i eskalacji ze stacja zarowno w space angelsow jak i guristasow z pewnoscia swiadczy o tym ze ma tank smiesznie maly.


PS Doom bylbys tak mily i przeniosl posty na temat tengu vs nighthawk do http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=4906.0 bo imo duzo lepiej pasuja :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 11:31:53 wysłana przez Dark Flonoe »

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:41:28 »
eft warrior FTW i na tym zakonczmy dyskusje.

hint: solowanie wszystkich plexow i eskalacji z wyjatkiem 10/10 i eskalacji ze stacja zarowno w space angelsow jak i guristasow z pewnoscia swiadczy o tym ze ma tank smiesznie maly.


jak juz chcesz tankowac speedem to wsiadz w vagasa, bedziesz mial to samo duzo taniej :P
ja nie lubie tankowac speedem, dlatego dla mnie sie liczy ilosc ehp i defence... moim nighthawkiem nawet nie zadaje sobie trudu zeby leciec, stoje w miejscu z odpalonymi hjardami i napieprzam, zastanawialem sie nad uzywaniem fofow ale nie chce mi sie ich skillowac :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 07, 2011, 14:38:06 »
Mozesz przestać sie zastanawiać. Przynajmniej do czasu kiedy nie naprawia im mechaniki dzialania. A spadek dps i tak jest na tyle duzy ze poddaje pod wątpliwość ich sensowność. Niezaleznie czym latałem przeciw jamerom / damperom zawsze wolałem czekać na lukę w jamie niż uzerać się z tym że każda salwa ma może 2/3 mocy (skil fof na 5) i kazda leci w to co w danym moemencie było najblizej (z reguły elitarny frej gueristów / serpentisów sztuk kilka)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2011, 14:57:06 »
(...)
ja nie lubie tankowac speedem, dlatego dla mnie sie liczy ilosc ehp i defence... moim nighthawkiem nawet nie zadaje sobie trudu zeby leciec, stoje w miejscu z odpalonymi hjardami i napieprzam(...)

This  :D

Goomich

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2011, 15:06:44 »
ja nie lubie tankowac speedem, dlatego dla mnie sie liczy ilosc ehp i defence... moim nighthawkiem nawet nie zadaje sobie trudu zeby leciec, stoje w miejscu z odpalonymi hjardami i napieprzam,(...)
This  :D

http://www.youtube.com/watch?v=xaA2eKABuEE

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2011, 15:51:26 »
ja nie lubie tankowac speedem

Tankowanie speedem nic nie kosztuje, to nie jest tak, że musisz sam pedałować :)

Latasz po prostej 50 km tam i z powrotem na AB (cap-stable) i tyle. No i jeszcze weberzy na primary. Wielki mi wysiłek :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:16:16 »
Tankowanie speedem nic nie kosztuje, to nie jest tak, że musisz sam pedałować :)

Latasz po prostej 50 km tam i z powrotem na AB (cap-stable) i tyle. No i jeszcze weberzy na primary. Wielki mi wysiłek :)

trzeba zwracac uwage, pilnowac speeda, transversala, czy sie w cos nie zaplatales, czy cie nie neutuja webuja  itp , to juz za wielki wisilek jak na pve :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:33:04 »
ubijasz cos co podleciało blisko, dajesz na tym czymś orbitę i po problemie, ewentualnie jak blisko jakaś drabinka czy inne cholerstwo to uzywasz tego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:39:59 »
trzeba zwracac uwage, pilnowac speeda, transversala, czy sie w cos nie zaplatales, czy cie nie neutuja webuja  itp , to juz za wielki wisilek jak na pve :)

ymmd transversal przy missilach

a co do reszty to jedyna zaleta nighthawka jest jego cena, tyle ze jest to zazwyczaj malo istotny element bo albo latasz po znanym terenie - wtedy pimped raciarka, albo lecisz w nieznane i potrzebna jest mobilnosc i relatywnie niska cena i tu wygrywa cerberus. twoje posty wyraznie swiadcza o tym ze nie latales pasywnym tengu i opierasz swoja wiedze o eft - co jest failem samym w sobie.

ubijasz cos co podleciało blisko, dajesz na tym czymś orbitę i po problemie, ewentualnie jak blisko jakaś drabinka czy inne cholerstwo to uzywasz tego

albo tak jak piszesz albo masz losowy kierunek w przestrzen i sobie lecisz az raty beda na 110km+ wtedy zmieniasz kierunek lotu ale to tylko na plexach na sanctumach poprostu lece wzdluz kolek lub orbituje stacje

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2011, 17:11:18 »
ymmd transversal przy missilach


nie wiem co cie tak smieszy, zeby cie raty nie trafialy musisz sie poruszac odpowiednio szybko w stosunku do nich czyli zachowac transversal, nie wiem co maja z tym wspolnego missille bo wiekszosc ratow to z dzial bije...

twoje posty wyraznie swiadcza o tym ze nie latales pasywnym tengu i opierasz swoja wiedze o eft - co jest failem samym w sobie.


nie latalem i nie zamierzam, bo jak napisalem nie lubie lata papierowymi shipami ktore jeszcze w dodatku drogo kosztuja, bijac raty nie chce mi sie pilnowac czy moj bufor jeszcze wytrzymuje czy juz nie i trzeba cos zrobic, albo sie modlic zebym dc nie mial w czasie jak mije do mnie pare bsow... wole wziac 2x tanszy ship ktory w dodatku daje mi pewnosc ze wytrzyma zawsze wszystko co raty na mnie rzuca... moze jak dla kogos robienie misji jest sensem grania w eve to ten dreszczyk emocji pt "czy moj bufor wytrzyma" jest ok, jak dla mnie to zbedny dodatek, emocji w eve szukam gdzie indziej


sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2011, 09:54:55 »
nie latalem i nie zamierzam,  bo jak napisalem nie lubie lata papierowymi shipam
skoro nie latales to nie mamy o czym dyskutowac nie podejmuje sie dyskusji z eft trolami

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 09, 2011, 09:55:57 »
dajmy spokoj dyskusji o tanku, bo nawet jesli nie latalem tengu to mam swiadomosc ze potrafi co nieco wytankowac,
powod rozpoczecia tej dyskusji byl inny:
skoro NH moze robic to samo co tengu czyt. misje /anomalki /plexy a kosztuje duzo taniej to po co kupowac do tego tengu?
w czym konkretnie tengu jest o tyle lepsze od NH ze usprawiedliwia wydanie duzo wiekszych pieniedzy?  (i nie mowmy juz o sygnaturach bo NH nawet z wieksza sygna i mniejszym speedem tankuje tak samo dobrze)
jestem autentycznie ciekawy odpowiedzi na powzysze pytania udzielonej przez ekspertow od PVE, bo moze sprzedam NH i kupie tengu jak to sie oplaca

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2011, 11:32:47 »
1. Wiekszy dps na moich skillach 790 tengu vs 658 nighthawk + 80 drony. Podlaczajac fightery nie mozesz korzystac z wlasnych dron.
2. Krotszy czas alignu - przydatne jak ci host zrobi logout w systemie albo intel zaliczy fail
3. Wieksza predkosc - jak drabinki oddalone sa Od ratow o kilkadziesiat km bardzo przydatne
4. Wiekszy zasieg - na fury mam 113.9km na tengu a targeting range 119km, na nighthawku kilkadziesiat km mniej chyba 75km ale glowy nie dam a sprawdzic nie mam jak teraz
5. Wieksza sila sensorow tengu 36 nighthawk 19
6. Pierwsza bojowa zaleta nighthawka to bonus do bicia malych celow, jest w moim ficie tengu niwelowana przez painter i rigor rig. Czy udalo mi sie calkiem zniwelowac trzeba by policzyc ale elite fryty w worst scenario od fury spadaja na 3 salwy
7. Druga to tank na nighthawku kosztem dps mozna go wywindowac w kosmos w tengu tego sie na pasywnym ficie nie da zrobic. Ale oba shipy w przestrzeni guristasow i angels wytankuja te same Plexy wiec imo poprostu overtank nie bardzo ma sens
8. Nighthawk goruje jedynie cena nad tengu bo to ok. 300mil roznicy na hullu, jednak ja jesli musze poleciec gdzies w nieznane tereny to preferuje cerberusa ze wzgledu na mobilnosc i akceptowalny tank i dps ofc gorszy od Nighthawka i tengu ale poki co wystarczajacy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 11:49:57 wysłana przez Dark Flonoe »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:42:35 »
Zarzucasz Deviousowi, że jest ETF warriorem, podczas gdy on podchodzi jak najbardziej praktycznie do tematu i dyskutuje o cena/jakość.

Prosty strzał, chcesz wydać powiedzmy 300 mln na raciarke  co kupisz ? NH bo na tengu ci nawet nie starczy.
Dobra no to podwajamy kwote - masz 600 mln - co kupisz ? Dalej NH bo kadłub jak piszesz jest o 300 baniek tańszy i stać Cie na wsadzenie frakcyjnych balisiców i jeszcze będziesz miał ISKi na implanty.
Jedziemy dalej, masz 900 mln isk, i tu się możesz zastanowić dopiero czy nie warto kupić tego tengu.

Pytanie czy chcesz mieć raciarke za 900 mln isk do ratowania takiego jak np. Devious lubi, czyli wchodze na plexa i strzelam sobie bez ciśnienia stojąc w miejscu bo w między czasie altem sobie robię coś innego.

I następna sprawa, jak już wydaje 900 baniek na raciarkę pod zwykłe plexy to po wuj mi tengu jak mogę sobie kupić marudera.

Poza tym, solowanie jakiegokolwiek plexa 10/10 to nie jest argument tylko przejaw masochizmu. Jak ktoś się już bawi solo w 10/10 to stać go na alta a mając 2 chary mam w dupie tengu tylko biore też NH + bsa na którego wsadzam sobie 5 large shield dronki i robie dowolny plex 10/10 kilka razy szybciej niż ktokolwiek solo w tengu.


Lubisz latać w tengu, twoja sprawa ale pisanie, że ktoś jest ETF warriorem bo nie przyznaje racji Ci racji bo patrzy również na koszt potrzebny do osiągnięcia takiej efektywności jaką ty zakładasz świadczy z kolei, że to ty urwałeś się z choinki i teoretyzujesz. Każdy normalny gracz będzie patrzył na ISKi.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2011, 10:12:46 »
dajmy spokoj dyskusji o tanku, bo nawet jesli nie latalem tengu to mam swiadomosc ze potrafi co nieco wytankowac,
powod rozpoczecia tej dyskusji byl inny:
skoro NH moze robic to samo co tengu czyt. misje /anomalki /plexy a kosztuje duzo taniej to po co kupowac do tego tengu?
w czym konkretnie tengu jest o tyle lepsze od NH ze usprawiedliwia wydanie duzo wiekszych pieniedzy?  (i nie mowmy juz o sygnaturach bo NH nawet z wieksza sygna i mniejszym speedem tankuje tak samo dobrze)
jestem autentycznie ciekawy odpowiedzi na powzysze pytania udzielonej przez ekspertow od PVE, bo moze sprzedam NH i kupie tengu jak to sie oplaca

W moim wypadku zadecydował zasięg  i to że mam nieco lepszy tank omni a i tak bardzo niewiele dopłaciłem do tego co miałem na nighthawku. Tyle.
A żyjąc w jak wy w rejonie sansh i tak stawiałbym na coś z amarskiej stajni, bo i tengu i nighthawk obsysaja pałe (poza tankiem) kiedy nie mogą uzyć swojego bonusa do kinetyków

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2011, 10:18:47 »
A żyjąc w jak wy w rejonie sansh i tak stawiałbym na coś z amarskiej stajni, bo i tengu i nighthawk obsysaja pałe (poza tankiem) kiedy nie mogą uzyć swojego bonusa do kinetyków

Dokładnie. Matarzy i EMP ammo też daje rade  :P

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 10, 2011, 12:56:59 »
Zarzucasz Deviousowi, że jest ETF warriorem, podczas gdy on podchodzi jak najbardziej praktycznie do tematu i dyskutuje o cena/jakość.
zarzucalem ze jest eft warriorem bo twierdzil ze tengu to papierowy ship.
Cytuj
Prosty strzał, chcesz wydać powiedzmy 300 mln na raciarke  co kupisz ? NH bo na tengu ci nawet nie starczy.
Dobra no to podwajamy kwote - masz 600 mln - co kupisz ? Dalej NH bo kadłub jak piszesz jest o 300 baniek tańszy i stać Cie na wsadzenie frakcyjnych balisiców i jeszcze będziesz miał ISKi na implanty.
Jedziemy dalej, masz 900 mln isk, i tu się możesz zastanowić dopiero czy nie warto kupić tego tengu.
tengu na bcs t2 ma wiekszy dps niz nh na cn bcs jesli odliczysz jego drony, a ja musze odliczyc bo uzywam fighterow
Cytuj
Pytanie czy chcesz mieć raciarke za 900 mln isk do ratowania takiego jak np. Devious lubi, czyli wchodze na plexa i strzelam sobie bez ciśnienia stojąc w miejscu bo w między czasie altem sobie robię coś innego.

I następna sprawa, jak już wydaje 900 baniek na raciarkę pod zwykłe plexy to po wuj mi tengu jak mogę sobie kupić marudera.
marudery w 0.0 good idea zeby sprezentowac hostom tlustego killa
Cytuj

Lubisz latać w tengu, twoja sprawa ale pisanie, że ktoś jest ETF warriorem bo nie przyznaje racji Ci racji
Lol ja uzywalem obu shipow wiec mam porownanie jak sie w boju sprawdzaja
Cytuj
bo patrzy również na koszt potrzebny do osiągnięcia takiej efektywności jaką ty zakładasz świadczy z kolei, że to ty urwałeś się z choinki i teoretyzujesz. Każdy normalny gracz będzie patrzył na ISKi.

gadasz jak polscy politycy "takiej efektywnosci jaka tynzakladasz" 790 dps vs 658 dps (+80 drony)  to rzeczywiscie taka jak ja zakladam. Nom kazdy gracz patrzy na iski w tym i ja tyle ze jak kazdy normalny czlowiek nie patrze na jednorazowe koszty bo zakladam ze raciarka mi nie padnie wiec zawsze moge ja sprzedac a w tym samym czasie tengu zarobi wiecej niz nh.