Autor Wątek: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte  (Przeczytany 9627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jonas

  • Gość
Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« dnia: Październik 20, 2010, 14:48:21 »
Po próbach na forach specjalistycznych, technicznych i komórkowych tracę już nadzieję na rozwiązanie problemu, więc postanowiłem zapostować tutaj. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i będzie miał jakieś rozwiązanie. Ale do rzeczy.
Przez blisko 2 lata korzystałem z połączenia z internetem na moim palmtopie Asus A636N za pośrednictwem modemu dial-up na bluetooth w telefonie Motorola V3. Działało bez zarzutu. Teraz zmieniłem telefon na Samsunga S5620 Monte i działać przestało.
Internet w telefonie jest skonfigurowany, bo działa bezproblemowo. Połączenie bluetooth z palmtopem również uzyskuję bez kłopotów (przynajmniej w zakresie transmisji plików dla przykładu, jednocześnie palmtop twierdzi przy każdej próbie użycia modemu, że połączenie BT jest nawiązywane). Niestety w momencie wydzwaniania numeru (różne próby *99# , *99***1# , *99**1*1#) nie uzyskuję połączenia. Po około 2 minutach wyskakuje monit o rozłączeniu modemu i na tym koniec. W konfiguracji połączenia na palmtopie mam wprowadzoną dodatkową linię komend +cgdcont=1,"IP","heyah.pl", żadnych innych parametrów również nie zmieniałem po zmianie telefonu.
Niestety ani telefon, ani palmtop nie zgłaszają żadnych konkretnych błędów, nie potrafię więc stwierdzić co się właściwie dzieje.
Sprawdziłem też jak wygląda połączenie przez komórkę z netem komputera stacjonarnego. Używam Samsung Kies na połączeniu USB i działa bez problemów. Numer jest wybierany od razu (*99#) i internet śmiga.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Maver

  • Gość
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 15:19:36 »
Co prawda rozwiazanie "posrednie", ale wejdz sobie do menadzera bouetooth, zrob nowe polaczenie i wybierz z listy "Połącz z siecią". Jesli ten samsung to obsluguje (nie pamietam w tej chwili jak nazywa sie ten protokol) to zrobi ci polaczenie internetowe. Nie jest to dial-up, wiec nie musisz potem na palmie wybierac numeru itp... Po prostu telefon laczy sie z netem, a potem udostepnia go via bluetooth. Dziala o wiele przyjemniej i sprawniej, a do tego laczy sie w sekunde. Uzywam tego na nokii i zapomnialem o zwylkykm polaczeniu dial-up. Moze akurat zadziala.

Dzajzus mkII

  • Gość
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2010, 16:00:09 »
A636N korzysta z Bluetooth v.2.0, Samsung Monte z Bluetooth v.2.1
Teoretycznie nie powinno to sprawiać problemu, ale możliwe, że Asus sobie nie radzi z secure simple pairing (SSP) narzucone przez Samsunga.
Sprawdź czy nie ma nowszego firmware do obu telefonów i jeżeli się da wyłącz SSP w Samsungu.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2010, 23:47:43 »
Niestety w momencie wydzwaniania numeru (różne próby *99# , *99***1# , *99**1*1#) nie uzyskuję połączenia.

Nie wiem czy tak jest wszędzie, ale np. w ericsonach dzwoniąc na nr. *99***1# ta "1" oznacza pierwszy profil ustawienia internetu w telefonie. Czyli np. jeżeli ustawienia internetu masz np.  3cie w profilach (wcześniej np. masz do mms i sms) to wtedy trzeba wykręcać *99***3#.
Bermuda Syndrome [BAS-3]

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2010, 08:21:47 »
Mam avilkę i problem u mnie jest identyczny...

Podejrzewam, że coś nie tak jest z samsungami...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Jonas

  • Gość
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2010, 18:00:50 »
Dzięki za starania panowie, jesteście pierwszymi, którzy w ogóle próbowali znaleźć rozwiązanie.

@Maver: niestety Monte nie obsługuje takiej usługi bluetooth.

@Dzajzus mkII: z wersją BT to mam zgryza, bo faktycznie według specyfikacji A636N powinna to być wersja 2.0, ale po wejściu w informacje o softwarze bluetooth wyskakuje mi wersja BT-PCC 1.7.1. Nie wiem jednak czy to tylko wersja softu Broadcomma, czy samego modułu BT. I też podejrzewam niezgodność BT pomiędzy urządzeniami, ale nie udało mi się znaleźć żadnej aktualizacji BT dla Asusa, poza updatem z WM 5.0 do WM 60. Niestety wiele złego słyszałem o tym systemie na tym urządzeniu i nie spieszy mi się do aktualizacji. Co do wyłączania SSP, nie ma w bezpośrednich ustawieniach telefonu możliwości jego wyłączenia (chyba, że opcja "tryb bezpieczny" odpowiada za tą funkcję, ale szczerze wątpię). może w ukrytych menusach administratora coś takiego jest, ale z tymi kodami serwisowymi, którymi dysponuję nie udało mi się znaleźć takiej funkcji.

@marcoos: nie wiedziałem, że jest taka zależność, ale niestety próbowałem wszystkiego od 1 do 15 (choć profili mam tylko 8 ) bez rezultatu.

@ManganMan: a jakieś pomysły masz względem przyczyny? Kontaktowałeś się może z serwisem samsunga?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2010, 18:34:10 »
W programach powinna być opcja "Internet sharing" ("Udostępnianie internetu") i w środku parametry czyli USB albo Bluetooth i jakie połączenie lokalne powinno zostać użyte.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Dzajzus mkII

  • Gość
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2010, 19:18:30 »
@Dzajzus mkII: z wersją BT to mam zgryza, bo faktycznie według specyfikacji A636N powinna to być wersja 2.0, ale po wejściu w informacje o softwarze bluetooth wyskakuje mi wersja BT-PCC 1.7.1. Nie wiem jednak czy to tylko wersja softu Broadcomma, czy samego modułu BT.

To wersja softu, BT jest 2.0

A z nieco innej beczki... A636N i V3 korzystają z interfejsu 3G CDMA (Który ma swoje lata). Samsunga S5620 Monte korzysta z WCDMA. Może z tego wynikać, że połączenie z operatorem będzie wymagało nieco innego numeru dostępowego (*99#cośtam*99# na przykład). Dopytaj operatora czy są różne numery dostępowe w zależności od interfejsu 3G.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2010, 23:15:34 »
I też podejrzewam niezgodność BT pomiędzy urządzeniami, ale nie udało mi się znaleźć żadnej aktualizacji BT dla Asusa, poza updatem z WM 5.0 do WM 60. Niestety wiele złego słyszałem o tym systemie na tym urządzeniu i nie spieszy mi się do aktualizacji.

Geez... Jak miałem WM5 to też połowa sieciowych rzeczy mi nie działała!!!
Update do wersji 6 jest imho obowiązkowy. Mam 636n z wm6 i nie zauważyłem żadnych problemów - a sieć (zwłaszcza WiFi i WPA2) dopiero na tej wersji mi zaczęła porządnie działać.
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Jonas

  • Gość
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2010, 10:08:55 »
@ltrook: Szczerze, nie wiem o jakich programach mówisz. W opcjach telefonu nie ma takich możliwości, a przeglądając jego parametry usług BT nie ma wśród nich możliwości działania jako punkt dostępowy. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

@Dzajzus mkII: oj to już są detale techniczne, w które wolę się nie zagłębiać. :) A niestety na ogół rozmowa z pomocą techniczną operatora to jak rozmowa inżyniera budownictwa z przedszkolakiem (tu pod postacią miłej pani z drugiej strony słuchawki), nie wiem więc czy będę w stanie uzyskać taką informację. Ale niewątpliwie będę próbował.

@marcoos: ale u mnie na WM5 wszystko dotychczas działało bez zastrzeżeń. Czy to wi-fi czy połączenia bt itp. wszystko śmigało aż miło. Dopiero zmiana telefonu doprowadziła do sytuacji, że coś nie działa. A jesteś pierwszą osobą z A636N, która stwierdziła, że po przejściu na WM6 jest lepiej. Ale jak inne rozwiązania nie pomogą zapewne będę musiał spróbować także tego.

Jonas

  • Gość
Odp: Internet w Asus A636N przez bluetooth z Samsung Monte
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2010, 14:13:39 »
Wczorajsze testy dowiodły, że komputer stacjonarny (i laptop) mogą bez problemów połączyć się z internetem poprzez modem na BT w telefonie. Tak więc definitywnie coś jest na rzeczy przy komunikacji palmtop<->telefon.