Autor Wątek: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów  (Przeczytany 92531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2011, 09:56:32 »
Po opisie surowców i ich roli w grze przez Scarry-ego myślę, że warto przytoczyć wam jaką w praktyce odgrywają rolę poszczególne jednostki w grze.

Piechota: Na chwilę obecną jest to jedyna nam wszystkim dostępna jednostka. W późniejszym etapie gry zostaje zredukowana do roli HP armii.

Artyleria: Główna jednostka ofensywna w grze. Jako że nawet kilkanaście jednostek piechoty jest w stanie rozsmarować 100 w odpowiednio ulepszonej fortecy konieczne staje się poprzedzenie każdego szturmu przygotowaniem artyleryjskim celem zniszczenia umocnień. Artyleria jest sama wrażliwa na ostrzał, dlatego należy ją mieszać z piechotą, która służy jej za "mięso armatnie", chroniąc tym samym własne działa.

Czołgi: W większej ilości jest to walec, który przetacza się przez wszystko co na lądzie. Dzięki niewrażliwości na morale nie traci siły, która odgrywa rolę jednocześnie wytrzymałości i ilości zadawanych obrażeń. W skrócie - Piechota Deluxe.

Pancerniki: Jedna z dwóch broni ostatecznych w grze. Ma ogromną siłę ognia i zasięg o 25 km większy od artylerii, co oznacza, że jest w stanie trzymać ja na bezpieczny dla siebie dystans. Świetny do niszczenia nadbrzeżnych fortec i osłaniania desantów.

Działa kolejowe: Broń ostateczna numer dwa. Jedyna skuteczna metoda obrony przed pancernikami. Na plus należy zaliczyć fakt ogromnego zasięgu 150km (zasięg widzenia jednostki). Za minus ogromne wymagania odnośnie infrastruktury. O ile pancernik dostanie się wszędzie, jeśli tylko jest tam woda, o tyle działo kolejowe, bez ogromnych inwestycji w kolej jest praktycznie obroną stacjonarną. Nie mniej obroną prawie że doskonałą.

I mała wskazówka odnośnie desantów - Armia desantuje się przez 4,5h, w trakcie których zaatakowana otrzymuje takie same straty, jak w przypadku ataku na najlepiej ufortyfikowaną fortecę. Innymi słowy - Chcesz zrobić desant na tyłach wroga? Załatw sobie najpierw pancernik i upewnij się, że nie ma w okolicy lądowania działa kolejowego.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 12:51:25 wysłana przez Ptysiu »
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2011, 11:06:19 »
"Incydent Amsterdamski" - na skutek odmowy wywiazania sie z warunkow umowy podzialu Niderlandow na pol, Niemcy zmuszone zostaly wypowiedziec wojne Wielkiej Brytanii. Natychmiastowa reakcja Szwecji wstrzasnela opinia publiczna, ukazujac jak gleboko zgnily uklad przeniknal nawet do srodowisk przetworcow miesa wieprzowego, odmawiajac mieszkajacym tam Niemieckim mniejszosciom narodowym prawa do parowki Frankfurterki na sniadanie. "Niech zyje KAwa po Wiedensku!"  "Precz z herbatka o piatej" takie transparenty pojawily sie dzisiaj rano na ulicach Amsterdamu, wiece zostaly jednak krwawo rozpedzone przez uzbrojonych w olowiane palki Bobbies, Angielska Policje Konna i inne oddzialy zwarte.
KAiser na nadzwyczajnym posiedzeniu rady zarzadzil powszechna mobilizacje.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

NetCop

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2011, 13:32:52 »
Amsterdam przyczynkiem wojny światowej? No zobaczymy jak to się potoczy, w każdym razie zapowiada się ciekawie  :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2011, 15:22:12 »
W kwesti weryfikacji czy to jkis ficher u mnie czy ogólny:
żeby mieć czytelny obraz sytuacji co kilka minut muszę wyłaczyć i włączyć klienta gry inaczej nie jest on aktualizowany jesli wisżę na nim ciągle, tak jak np dziś próbując wyrżnąć desant żabojadów na sardyni  i obronić turyn :/
 o tym że wygrywam starcie powiedział mi Scarry w rozmowie na gg, on widział że wyciolem już 4/5 desantu, ja wciąż sytuację tuż po tym jak moje wojska go dopadły, po resecie klienta faktycznie nastapil update

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2011, 15:34:54 »
W kwesti weryfikacji czy to jkis ficher u mnie czy ogólny:
żeby mieć czytelny obraz sytuacji co kilka minut muszę wyłaczyć i włączyć klienta gry inaczej nie jest on aktualizowany jesli wisżę na nim ciągle, tak jak np dziś próbując wyrżnąć desant żabojadów na sardyni  i obronić turyn :/
 o tym że wygrywam starcie powiedział mi Scarry w rozmowie na gg, on widział że wyciolem już 4/5 desantu, ja wciąż sytuację tuż po tym jak moje wojska go dopadły, po resecie klienta faktycznie nastapil update

W prawym górnym rogu masz przycisk "odśwież". Spróbuj czy działa.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2011, 15:38:53 »
Dziala, dzieki :D

Chociaż mam teraz wątpliwości czy częścią desantu żabojadów nie byla piechota pancerna (Liga Niezwykłych Dżentelmenów), w 2h moje chłopaki wycieły coś ze 12k francuzów, pozostałe 3k mimo źe wciąż w wodzie wciąż żyje mimo że od godziny do nich strzelam...
Nie żebym miał to za złe - przynajmniej jakieś emocje są :)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2011, 15:42:34 »
Dziala, dzieki :D

Chociaż mam teraz wątpliwości czy częścią desantu żabojadów nie byla piechota pancerna (Liga Niezwykłych Dżentelmenów), w 2h moje chłopaki wycieły coś ze 12k francuzów, pozostałe 3k mimo źe wciąż w wodzie wciąż żyje mimo że od godziny do nich strzelam...
Nie żebym miał to za złe - przynajmniej jakieś emocje są :)

To chyba niestety norma. Każdy 1% moralne ma znaczenie i nawet niewielka przewaga strony teoretycznie słabszej może dać niespodziewany rezultat :(.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2011, 13:02:18 »
u nas wojna totalna, zrobiło się niezłe zamieszanie i mamy namiastkę wojny światowej :D

próbka tekstów (nie da sie ich skopiować z gazety w Supremacy):



CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 12, 2011, 15:43:34 »
Trwa szturm szwedzkich oddzialow desantowych na umocnione drutem kolczastym plaze pod Hamburgiem - raporty mowia o olbrzymiej skutecznosci ognia niemieckich karabinow maszynowych, liczbe ofiar po stronie Szwedzkiej ocenia sie na dziesiatki tysiecy, niektore ladujace dywizje wybite zostaly do nogi.

edit: jednoczesnie niewielkie sily Szwedow na kutrach rybackich usiluja dokonac desantu na mala osade rybacka pod Aalborgiem, zapewne pragnac zagarnac tamtejsze sklady suszonego dorsza.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 12, 2011, 16:00:59 »
no lądowanie zawsze jest kosztowne

mi sie do tej pory podobały bardzo dwa motywy, jak nakupiłeś szpiegów i potem nie miałeś pieniędzy na wieczorne opłacenie kasy - szpiedzy przeszli do Brytanii i do mnie gratis :D i od razu zaczeli działać w druga strone...  no i drugi motyw jak jakims cudem przekonałes Austrie ze ten nie potrzebuje fortec - rozumiem że CAT zgarnałeś żelazo biednego Yamashito :P, i teraz ten ma wjazd ze wszystkich stron i nigdzie żadnych umocnień.  No cóż - kosmiczny błąd.

W grze wyklarowały sie dwa bloki - blok centralny Francja, Prusy, Austria, Rosja i blok zewnętrzny - Brytania, Hiszpania, Maroko, Włochy, Szwecja i Turcja. My mamy przewage liczby, a państwa centralne potężną przewage manewru (po swoim terenie porusza się 3 razy szybciej niż po obcym), więc dużo łatwiej kontrować niż atakować.

Wojna światowa pełną gębą. Imo - pierwsza niestety wypadnie z gry Francja (wjazd z 3 stron), potem Austria (podobnie), potem być może moja Szwecja a dalej to trudno wyrokować.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 12, 2011, 16:04:33 »
no lądowanie zawsze jest kosztowne

mi sie do tej pory podobały bardzo dwa motywy, jak nakupiłeś szpiegów i potem nie miałeś pieniędzy na wieczorne opłacenie kasy - szpiedzy przeszli do Brytanii i do mnie gratis :D i od razu zaczeli działać w druga strone...  no i drugi motyw jak jakims cudem przekonałes Austrie ze ten nie potrzebuje fortec - rozumiem że CAT zgarnałeś żelazo biednego Yamashito :P, i teraz ten ma wjazd ze wszystkich stron i nigdzie żadnych umocnień.  No cóż - kosmiczny błąd.

so bitter scary - z Austria umowilismy sie zaraz na poczatku, ze on atakuje na pld a ja na pln. I faktycznie, wtopilem 2 szpiegow, ale to ja zaraz bede w Sztkoholmie :)

jak narazie wynik bitwy na plazy 20 tys zabitych szwedow, 3 tys zabitych Niemcow
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2011, 16:05:29 »
so bitter scary - z Austria umowilismy sie zaraz na poczatku, ze on atakuje na pld a ja na pln. I faktycznie, wtopilem 2 szpiegow, ale to ja zaraz bede w Sztkoholmie :)

zakład o ile ?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2011, 16:17:28 »
zakład o ile ?

Mysle, ze jestes po prostu bitter bo wlasnie wtopiles partie  ;D
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 12, 2011, 16:54:28 »
:) wszyscy wiemy ze to tak bedzie wygladac - mamy 50% wiecej potencjału ale kosztem słabego odśrodkowego połozenia, które wymusza atakowanie i poniesienie sporych strat przez najblizsze 2-3 dni nim wyeliminujemy Francje albo Austrie, wiadomo że nigdzie nie wylądujesz bo nie ma nawet takie możliwosci

no coż.. spodziewałem się że lądowanie bedzie oznaczac straty 30 000 za 15 000 zabitych... nie rozumiem czego tak mało moi zabili.. bo nawet licząc 50% słabsze to mialem 30 000 tysiecy firepowera z 60 000 lądujacych... nie czaje...  ale widać cos sie zmieniło przez ten rok gry ("Scary drapie sie po głowie z głupią miną nei rozumiejąc nowego engine,.... ").. z drugiej strony oznacza to że 30 000 spokojnie obroni plaze przed wojskiem rzedu 90 000, co daje Szwecji czy Brytanii spory bonus w obronie motherlandów

nie przenoś swoich emocji na innych ;) , widać że źle zaczeliście i przegracie - zbyt zachłanne to było, szczególnie w wykonaniu Francji , która niestety imo w ciągu 2 dni skończy gre (wiem ze to przykre dla gracza ale tak to w supremacy bywa)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 17:07:31 wysłana przez Scaryman »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 12, 2011, 17:03:18 »
hahaha scary wlasnie wdupiles POLOWE swojej armii nie zabijajac nawet 10% obroncow... Tak sie konczy atak na przeciwnika, ktory nie dosc ze sie broni to ma jakies 20% wyzsze morale, jak myslales ze sie to skonczy...
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 12, 2011, 17:09:11 »
wlasnie widziszi -  armia miała morale 89% przed rozpoczeciem ladowania, wyższe niz twoje.. spadek wynika ze strat a nie ze startu z niskim

dziwne jest ze moi nie strzelają... 60 000 ludzi z siłą nawet 1/2, nawet 1/4./... a zabili 3 000??

btw: moj army size to 150 jednostek... strata 27 to nie połowa :)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 12, 2011, 17:17:06 »
powiem wprost: miales 2 razy za mala przewage, zeby w ogole atakowac z morza bez wsparcia dzial i czolgow czolowo. Wiadomo, ze pierwsze rundy rozstrzygane sa z najwiekszym bonusem dla broniacego sie - kiedy desant jest jeszcze w wodzie, i jezeli tego poczatkowego szoku nie potrafia wytrzymac twoje oddzialy, to wiadomo ze pierwsza impaktowa strata morale ma kluczowe znaczenie dla calego starcia, zwlaszcza ze potem dostalem spore posilki. Stamtad nikt nie wroci zywy, pogodz sie z tym Scary - uciekinierow bede scigal na kanonierkach do samego Sztokholmu

edit:
no jak narazie 43tysiace ofiar po stronie atakujacej, po mojej 7tys, i to co zostalo z twojej armii dopiero wysiada na lad z polowa morale...
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 17:29:16 wysłana przez CATfrcomCheshire »
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 12, 2011, 18:02:29 »
no niestety.. moja słabość przez najbliższe 2-3 dni na pewno opóźni zniszczenie waszego sojuszu o te dni, ale ani Francji ani Austrii nie uratuje

i wciąż czekam na propozycję zakładu ...  :)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 12, 2011, 18:09:10 »
no niestety.. moja słabość przez najbliższe 2-3 dni na pewno opóźni zniszczenie waszego sojuszu o te dni, ale ani Francji ani Austrii nie uratuje

i wciąż czekam na propozycję zakładu ...  :)
Przyznaj sie, zagrales va banque, postawiles wszystko na jedna karte i przegrales, i teraz jestes bitter Scary...
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2011, 18:19:17 »
to co z tym zakładem ? no dawaj , nie wstydź sie :)

edit:
ha

pomyszkowałem i juz wiem skąd te straty
engine gry został zmieniony od naszej poprzedniej gry (!)

moje oddziały nawet po okresie 4,5 godziny NIE WYŁADOWYWUJĄ sie, nie da sie wyładowac jeśli jakikolwiek Twoj oddzial stoi na plaży, po okresie wyładowania mam ciagły status AT SEA  i 50% siły i 50% morale
kiedyś było tak że po 4,5 godziny walczyły z full power, teraz nie, teraz póki plaża nie jest czysta wojsko cały czas walczy z maksymalną karą do końca walki

zapraszamy do Szwecji....  :)

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 18:37:25 wysłana przez Scaryman »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 12, 2011, 18:40:35 »
ale zdajesz sobie sprawe ze w ostatniej grze równie emocjonalnie przezywales swoje bitwy a skonczy sie to tak samo ?  :)

co z tym zakładem bo jakoś nie widze - proponuje 100 000 kasy ingame jesli w ciagu 5 dni bediesz w Stokholmie albo nie bedziesz :)  - imo fair zaklad, potwierdzenie aktualne dzisiaj do nocy
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 18:49:27 wysłana przez Scaryman »

NetCop

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 12, 2011, 19:39:37 »
Bardzo ładna, a przede wszystkim efektowna obrona ze strony CATa z pewnością zatrzyma ofensywę od północy ale do końca wojny to jeszcze daleko  ;) niemniej jednak gratulacje się należą.
W tej chwili mamy podzieloną Europę na dwa bloki więc jeszcze wszystko w tej wojnie jest możliwe. W każdym bądź razie czeka nas tu jeszcze sporo atrakcyjnych walk i oto chodzi.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 12, 2011, 19:45:50 »
ale zdajesz sobie sprawe ze w ostatniej grze równie emocjonalnie przezywales swoje bitwy a skonczy sie to tak samo ?  :)

co z tym zakładem bo jakoś nie widze - proponuje 100 000 kasy ingame jesli w ciagu 5 dni bediesz w Stokholmie albo nie bedziesz :)  - imo fair zaklad, potwierdzenie aktualne dzisiaj do nocy

Bitter Scarry damagecontrol detected...

edit: Scarry pokaz na lalce gdzie Kanclerz Niemiec cie dotykal  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 20:07:08 wysłana przez CATfrcomCheshire »
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 12, 2011, 20:29:24 »
mam niejasne wrazenie grania z osobą mającą spore problemy emocjononalne i naduzywającej wtedy angielskiego... no nic sie przez rok nie zmieniło :)



wracając do Wielkiej Wojny , stan na dzisiaj kolo 12tej


Francuz ma bardzo trudną sytuajcę bo agresywne wystąpienie (jego zresztą) na Włochy i Brytanię spowodowało wejście do walki jeszcze Hiszpanii i Maroka. Atak idzie ze wszystkich stron.

Jutro Austria zaczyna zmagania z Turcją, Włochami i Marokiem, a Prusom dochodzi wojna na południu z Włochami, ale główny teatr działań to Francja teraz i próba szybkiego wykluczenia tego państwa z gry. Potem rozebranie Austrii i na deser atak na Prusy. Jak wyjdzie, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 20:35:38 wysłana przez Scaryman »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 12, 2011, 20:34:50 »
A kto weźmie ruskich na buty?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 12, 2011, 20:36:52 »
Rosja to przerąbana sprawa - dystanse między miastami dobijają atakującego, bardzo trudny teren do zdobycia. Prawdopobnie nikt go do końca gry nie ruszy, bo grzęźnie się tam na tydzień-dwa.

... chyba że jednak ktoś ruszy ;)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 12, 2011, 20:37:38 »
A kto weźmie ruskich na buty?

Ruskich wezmie armia Scarry'ego. Oh, wait...
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Tylio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tylio
  • Korporacja: Burning Napalm
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 13, 2011, 15:59:34 »
Muszę, przyznać, że granie Rosją jak i przeciw Rosji jest tak samo niewygodne ;)
"TL;DR 22 tytki NC. + 50 PL poszło sie jebać i jakos nikt nie płacze. 3-4 tytki c0venu  zajebane i DRUGI ROK łez i i dramatów. 
Bezcenne" by Koszyk

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 13, 2011, 16:07:52 »
drugi dzień wielkiej wojny

najgoręcej u Francuza, który zgodnie z planem Allies praktycznie nie ma już państwa, choć ma 110 000 żołnierzy na wygnaniu i próbuje z nimi manewrów na północy Włoch. Jest to o tyle już końcówka że walka w sumie trwa do pierwszych powaznych strat, których Francuz nie ma już jak odrobić bez terenu. Prusy dzielnie biją sie z Brytanią, a moja Szwecja właśnie oczekuje wjazdu ruskiej armii. Austria wybroniła stolicę "na styk" choć ma cięzkie chwile bo walki na dwóch końcach państwa utrudniają skupienie armii w jednym miejscu, napiera na niego Turcja i Maroko.. ogólnei sytuacja Axis jest w tej chwili trudna, kurczy im się teren do rekrutacji nowego wojska, a to kluczowa rzecz.

mnóstwo manewrów, walk dużych jeszcze dzisiaj nie było. 
(ze względu na podobieństwo geograficzne przyjąłem Allies na koalicję Brytania, Maroko, Hiszpania, Włochy, Turcja, Szwecja a Axis na koalicję Prusy, Francja, Austria, Rosja)




Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 13, 2011, 16:55:39 »
Trwa bitwa o ostatnią prowincję francjii. Jeśli mój rajd zostanie wybity obrońców czeka wizyta Marokańczyków. Ewentualnie Cat po możliwej wygranej może oddać francuzom Reims. Jeśli tak się nie stanie, francja znika z mapy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 13, 2011, 17:03:48 »
6 na 4 zaraz na poczatku rozgrywki, czego sie spodziewaliscie... Rozbawil mnie ten oddzial 30 tys jezdzcow na wielbladach szarzujacy w strone Strasburga ;D

edit: Scarry, za kazdym razem kiedy wypluwasz z siebie slowo "PRUSY" zamiast Niemcy, peka mi serce....
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 13, 2011, 17:14:14 »
ale w grze jest 1914, nie ma Niemców tylko jest Królestwo Pruskie. Jeśli Ci pasuje to moge pisać Niemcy.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 13, 2011, 17:55:30 »
ale w grze jest 1914, nie ma Niemców tylko jest Królestwo Pruskie. Jeśli Ci pasuje to moge pisać Niemcy.

Pisz "Hunowie" wzorem propagandy Entanty, albo po prostu po naszemu - "Szkopy" :D.

Inne wieści: Operacja "Bułgarska Wolność" rozpoczęta. Operacja "Bagietki Is No More" zbliża się ku końcowi.

@Cat - Oczywiście, taki podział sił nie jast najkorzystniejszy dla was. Ba! Powiem więcej! Macie przesrane! :D Natomiast kurde, gdyby ktoś pomyślał i wybudował te parę fortów, gdy wszyscy je budowali, zamiast dopiero na wskutek wypowiedzenia wojny ryć okopy, to dyskusja była by obecnie na temat "kto pierwszy wybuduje działa kolejowe i przyszpili przeciwnika", a nie "ile dni życia dajemy Catowi, Yamashicie i Tyliowi".
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: Supremacy 1914 - back again, gra dla Centralowiczów
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 13, 2011, 18:10:41 »
mam wrażenie że podział wynikł naturalnie przez Waszą troche przesadną drapiezność - wojny bedące zaczątkiem Wielkiej Wojny to Francja i Niemcy wypowiedziały Włochom i Brytanii, więc niejako koalicja jest odruchem obronnym. IMO - mogliście poczekać z tydzien-dwa na większe fortece i artylerie.

Kompletnie nie rozumiem dlaczego tak wielkie państwo jak Austria nie miało wogole fortyfikacji... przecież to aż sie prosi o wjazd ze wszystkich stron.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 18:23:20 wysłana przez Scaryman »