Autor Wątek: Deep mine, projek na dużo wieczorów...  (Przeczytany 2898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toster

  • Gość
Deep mine, projek na dużo wieczorów...
« dnia: Sierpień 04, 2010, 22:28:22 »
Witam,
Od kilku miesięcy wraz z kumplami przymierzamy się do wystartowania projektu darmowej gierki w klimatach sf. Ogólnie mamy kilka lat doświadczenia w różnych produkcjach ale zawsze były to małe rzeczy. Chcemy zrobić jakąś ciekawą gierkę z nastawieniem na handel i ekonomie, i dlatego pomyślałem że warto zasięgnąć języka u innych. Kiedyś miałem przelotny kontakt z Eve i wiem że ma rozbudowany system rynku, więc byłbym wdzięczny za wszelakie uwagi na temat: co wg was powinna mieć dobra gra handlowo/ekonomiczna ? (co lubicie, czego nie lubicie, czego wam brakuje). Projekt pewnie będzie powstawał po godzinach w wolnym czasie wieczornym więc nie ma gwarancji że coś z niego ostatecznie wyjdzie, ale dopóki nie spróbuję nie będę wiedział czy mi się uda :)

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Deep mine, projek na dużo wieczorów...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2010, 22:48:56 »
massive multiplayer :) i  tylko wtedy ekonomia nie jest sztuczna gdy produkcję wszystkiego od najdrobniejszego kawałka zostawia się graczom.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Toster

  • Gość
Odp: Deep mine, projek na dużo wieczorów...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2010, 23:49:53 »
No ogólnie taki był plan żeby to był massive. Tylko z drugiej strony nie da rady (nie będąc większą firmą) od razu zrobić i wypuścić całego massiva. Dlatego chcemy najpierw znaleźć kluczowe elementy aby po kawałku wypuszczać nowsze wersje. Czyli metodą małych kroków.

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: Deep mine, projek na dużo wieczorów...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2010, 22:05:37 »
To moze na poczatku niech wszystko sprzedaja npece po nieco zawyzonych cenach, gracze w koncu zaczna podbijac rynek oferujac ceny nizsze niz npc