Autor Wątek: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)  (Przeczytany 30268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 30, 2010, 13:17:59 »
http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=7659697

O ile dobrze pamietam mowiles cos o frakcyjnych siatkach na rapierze, recon v or gtfo ;)


Po pierwsze, nie czytasz ze zrozumieniem - mówiłem o uzbrojeniu T1. Web nie jest gunem ani launcherem.

Po drugie, to jest solo Rapier. Named web sięga na nim dalej niż punkt, a nie webujesz czegoś, czego nie możesz spunktować.

Po trzecie, tak "Recon V + 2x faction web or GTFO" na flotowym Huginnie po to, żeby z Claymore'm za plecami webować na 95-100 km.

Jak masz zamiar szukać dalej, to z góry uprzedzam że oficjalny fit PBN na Drake'a zawiera moduł meta 4 inny niż MWD, a named MWD jest dzisiaj standardem (tańsze i lepsze niż T2).

EDIT: prośba do moda o doklejenie do wiadomego wątku :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 30, 2010, 13:21:18 »
Reasumując "dyskusję"... każdy mądry po 3 latach gry, gdyby tak "przelustrować" każdego "pro" i przejrzeć fity w pierwszym półroczu gry, topic ten przewijałby się jak film...
Inna sprawa, czy KAŻDY nieprawidłowy/nietrafiony fit zaraz musi tu trafiać? Moim zdaniem wrzucanie każdej takiej wtopy to tylko i wyłącznie chęć "nabicia statów" na forum ew. pokazanie "jaki to ja jestem pro bo wysmiewam noobów".. Zapomniał wól jak cielęciem buł   :P
Dla mnie osobiście wazniejsze jest JAK ktoś spadł a nie co miał na pokładzie (swoją drogą przewinął tu sie fit jednego z pro gdzie miał dwa WCSy na pokładzie, gdzie wiadomo że to wręcz zbrodnia...normalnie nie wiem jak mógł to zrobić  :o , wiem wiem, padną słowa obrony, ale za tydzień kogoś objedzie za to samo)
Śmieszna wtopa? proszę -

http://vonbeerpuszken.eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=4838861

Fit jak fit, prawda? (pewnie i tak ktoś się pczyczepi, dla zasady) chodzi o to JAK spadłem
Przeskoczyłem przez bramkę, dwa cepy...e... spokojnie se odlecę... (pod F1 mam cloaka pod F2 MWD/AB) a więc align...F1, F2...F1, F2 !!!! kurna lag??? nie cloakuje!!! dostaję punkty, zlatuje się reszta pilgrim w piach... potem się okazało że ciskałem...1 i 2 zamiest F1 F2  ;D

Co jest głupsze, moja wtopa czy fit nooba... fit jakich tu już jest tysiące... i staje się to po prostu nudne.

EDIT: chyba w czasie meggo pisania wydzielono nowy wątek, proszę o przeklejenie
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2010, 13:25:35 »
Mało słyszałeś, mało widziałeś i doucz się. Twoi znajomi to najwyraźniej jakaś wyrocznia jak należy fitować gallanciaki.

nie wiem czy sa wyrocznia ale kilka osob w korpie wyciaga 100kk isk/h mysle ze to calkiem nie zle

Cytuj
Dla porównania dam fit na Dominixa, który moim zdaniem jest dużo bardziej efektywny (price/performance) na NPCe, a przy okazji to także raliboat :P
1. dominix railboatem? lol
2. dlaczego zalozyles ze pilot latajacy wyndykiem jakby latal dominixem to dalby rade uzyc sentry t2 i gunow t2? zmodyfikowalem twoj fit dominixa dostosowujac do tego co ten pilot prawdopodobnie MOZE uzyc i wyszlo ze na all5 dominix ma 497dps, a jego windyk 601 oraz duzo wiekszy optimal i falloff

Cytuj
I jeszcze jeden, który się sprawdza na NPCe, tym razem Hyperion:

all5 - 364dps rotfl skoncz pan wstydu oszczedz - moj pvp drejk ma wyzszy dps.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2010, 13:28:39 »
Dark, znam kilka osób latających kronosami (jedna z nich poszła nawet do CBC po akademi, jak jest to pogadaj z nim o komforcie latania czymś takim). Wbrew powszechnej opinii (mojej również) reil ścierwa nie sa złe jesli maja sensowny bonus wspomagający zamontowane na nich hybrydy. Takie sprzęty to właśnie megas, vindyk, rokh, kronos, hyperion  i kilka mniejszych. Nie nadają sie do pvp przedewszystkim ze wzgledu na niską alphę i rof (konkretnie podatność na laga). Wszystkie bs które wymieniłem mają jeszcze jedną cechę - pokazują na co je stać dopiero na minimum t2 wicie wspartym profilem suportowych skili all 5 lub prawie all 5. Drone boaty są łatwiejsze w obsłudze i osiągaja minimalny wymagany pozio efektywnosci szybciej, blaster boaty mocno miela, ale i jedne i drugie maja wady których nie ma reil boat (ma za to inne, których nie maja tamte i ładnie sie to zazębia). Drony możesz stracić, albo moga ci narozrabiac (ponadto twój ulubiony argument z podpieciem fighterów - masz statek dronowy i cariera, albo marnujesz bonusy shipa, albo ryzykujesz lotnisko które osobiście musi sie pofatygować na teren bicia ratów), blastery sa jak pisałem bronią działajacą z przyłożenia, oznacza to ze rata mielisz krócej, ale tracisz cały ten czas jaki zyskałes lub jego większość popierniczajac w strone nastepnego, w reil boacie po wybiciu małych smieci, albo nawet przed (dronki terz trzeba karmic) walczysz reilami w optimalu swoich dział nie musząc zbytnio martwić się gonienie celów.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 30, 2010, 13:29:02 »
Po pierwsze, nie czytasz ze zrozumieniem - mówiłem o uzbrojeniu T1. Web nie jest gunem ani launcherem.


A od kiedy uzbrojenie to jedynie "guny" i Launchery?

Goomich

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 30, 2010, 13:32:20 »
http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=3629694 - mona x

i to chyba tyle w tym temacie jak to pvperzy uzywaja tylko T2+

Sup biatch.

http://www.scrapheap-challenge.com/viewtopic.php?t=27286

Lepiej byś już poszukał tych dwóch harbich z czasów, gdy testowałem latanie na lazorach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 13:51:21 wysłana przez Mona X »

Dheedee

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 30, 2010, 13:39:08 »

Cytuj
Za taki fit na vindyku to powinien zarobić auto-self-destruct`a natychmiast po wydoku ...
poniewaz?


Vindyk to jest swiątynia i tak jak do świątyni nie wchodzi się w krótkich spodniach tak takim statkiem nie lata sie klepać raty ani misje - dlatego słusznie że zginąl i powinien teraz umierać tyle razy ile tych antymaterii wystrzelił... jak tego nie rozumiesz to zacznij grać w bierki...;)

Pzdr...
Dd...


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 30, 2010, 13:43:13 »
Ciekawe, bo mi wychodzą odpowiednio (dps/ehp):
- Vindyk 724/49 678
- Dominix 715/92 023
- Hyperion 500/74 003
I wiesz co Ci powiem ? Gówno mnie obchodzi jakie gość ma skille, bo skoro ma skille na T2 magstab'a to znaczy się, że coś tam wyskillował, a mierzę fit podług siebie nie jakiś wydumanych skilli gościa, którego nie znam. Efektywnie jestem w stanie ocenić fit tylko wtedy gdy mogę zobaczyć co mój char w nim jest w stanie zrobić.

A jakbyś nie zrozumiał:
- Dominix - darowanie sobie dodatkowego dps (249) nie uważam za uzasadnione
- Hyperion - tyle traci na dpsie co zyskuje na ehp, a dodatkowo na zasięgu


all5 - 364dps rotfl skoncz pan wstydu oszczedz - moj pvp drejk ma wyzszy dps.
Chcesz porównywać fit PVE vs PVP ? Powodzenia.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 30, 2010, 13:53:06 »
Ciekawe, bo mi wychodzą odpowiednio (dps/ehp):
- Vindyk 724/49 678
- Dominix 715/92 023
- Hyperion 500/74 003

cos koslawo tego vindyka sfitowales bo wiesz vindyk ma wygar na poziomie 1200 dps.

Cytuj
I wiesz co Ci powiem ? Gówno mnie obchodzi jakie gość ma skille, bo skoro ma skille na T2 magstab'a to znaczy się, że coś tam wyskillował, a mierzę fit podług siebie nie jakiś wydumanych skilli gościa, którego nie znam. Efektywnie jestem w stanie ocenić fit tylko wtedy gdy mogę zobaczyć co mój char w nim jest w stanie zrobić.

to nie oceniaj goscia bo mowienie ze ten noob w shipie X lepiej by zrobil gdyby mial moje sille i ship Y to porownywanie jablka do gruszki.


Chcesz porównywać fit PVE vs PVP ? Powodzenia.

LOL wiesz raciarki*  charakteryzuja sie tym ze maja identyczny lub wyzszy dps od wersji pvp - to blysnoles

* - przynajmniej dla tych co mysla o efektywnym raceniu

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 30, 2010, 13:58:37 »
cos koslawo tego vindyka sfitowales bo wiesz vindyk ma wygar na poziomie 1200 dps.
Ja ?? Halo... obudź się. To fit kolesia z KMa !

to nie oceniaj goscia bo mowienie ze ten noob w shipie X lepiej by zrobil gdyby mial moje sille i ship Y to porownywanie jablka do gruszki.
No i dlatego oceniam fit, a nie gościa.

LOL wiesz raciarki*  charakteryzuja sie tym ze maja identyczny lub wyzszy dps od wersji pvp - to blysnoles
No, skoro Ty to mówisz to przecież musi być prawda, a i tak mi moje fity jakoś się tak sprawdzają i nie muszę wywarpowywać po kilka razy  :P


Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 30, 2010, 14:00:53 »
cos koslawo tego vindyka sfitowales bo wiesz vindyk ma wygar na poziomie 1200 dps.

Na blasterach.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dheedee

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 30, 2010, 14:02:34 »
Cytuj
cos koslawo tego vindyka sfitowales bo wiesz vindyk ma wygar na poziomie 1200 dps.

Chłopie nie kompromituj się teraz - gdzie na tym kmie sa blastery? chyba że nie dopatrzyłem sie jakichś zlootowanych w cargo;)

Na tym samym ficie i z taką sama ilością dron - 4 wardeny - wychodzi:
Vindi:   708 dps
Hypek: 657 dps
Domi:   605 dps
Mega:  594 dps

Czy jest sens pakowac tyle w raciarkę - ktoś dla kogo misje to zło powie że nie, jakiś cudak co pakuje po 5 bil w shipa żeby zarabiac 15 isk/ godzinę więcej powie że tak...

Pzdr...
Dd...

Ellaine

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 30, 2010, 14:06:07 »
1. dominix railboatem? lol
Dominix ma 25% bonusu do obrażeń z raili. Jakkolwike fit Dormio ma płyty co wydaje mi się dziwne i z czapy jak na fit pve, to ogólnie, Dominix potrafi niemal zdublować swój DPS za pomocą rządku 350mm:
5 * Garde II ~ 450 DPS
5 * Garde II + 6 * 350mm ~ niecałe 800 DPS. Taki Dominix jest całkiem spoko farmostatkiem wyciągającym około 40-50 milionów na godzinę. Wada - słaby tank.

Z pamięci:

Rigi: 2 * CCC, 1 * sentry damage <<< tu leży problem z navy dominixem - brakuje mu rigowalności na to
Low: 5 * jakiś tank i cap 1 * magstab
Mid: 2 * cap recharger 1 * tracking computer 2 * omnidirectional (fajnie jak frakcyjniak - ale to koło 100 baniek sztuka)
Hi: 6 * 350mm

« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 14:12:28 wysłana przez Albi »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 30, 2010, 14:33:19 »
Taki Dominix jest całkiem spoko farmostatkiem wyciągającym około 40-50 milionów na godzinę. Wada - słaby tank.
Taki układ działa bardzo fajnie. W zależności od potrzeby jedną płytę możesz wymienić na magstaba albo dodatkowy dedykowany hardener, albo zmienić układ dział na 4+2 i podnieść resisty do 70+%. Jednak wg mnie układ z dodatkowym buforem na tanku jest dużo bardziej efektywny, szczególnie przy full agro.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 30, 2010, 15:08:40 »
Ja ?? Halo... obudź się. To fit kolesia z KMa !
No i dlatego oceniam fit, a nie gościa.
znaczy wzioles swoje skille + fit kolesia (dziala/drony T1) i porownales ze swoimi skillami + optymalnymi fitami (dziala/drony T2)? Jesli dobrze rozumiem to faktycznie to bylby fail, ze mozesz uzywac dzial t2 a fitujesz t1.

Cytuj
No, skoro Ty to mówisz to przecież musi być prawda, a i tak mi moje fity jakoś się tak sprawdzają i nie muszę wywarpowywać po kilka razy  :P
hmm a tak z ciekawosci ile robisz isk/h ?

Na blasterach.
ano na blasterach, bo vyndika sie fituje na blasterach z mwd i siatkami na moja wiedze jak sie robi z tego raciarke.

Czy jest sens pakowac tyle w raciarkę - ktoś dla kogo misje to zło powie że nie, jakiś cudak co pakuje po 5 bil w shipa żeby zarabiac 15 isk/ godzinę więcej powie że tak...

1. racenie to nie tylko misje, a takze anomalki i plexy
2. hmm to bede cudakiem, co prawda jeszcze 5bil w jeden ship nie wlozylem (max to 3,5) ale wloze - jak dozbieram na nyxa :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 30, 2010, 15:12:25 »
ano na blasterach, bo vyndika sie fituje na blasterach z mwd i siatkami na moja wiedze jak sie robi z tego raciarke.

Jeśli musisz gonić każdego rata i go webować, robisz coś bardzo nie tak.

Blastery na raciarce... /o\


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 30, 2010, 15:24:03 »
Jeśli musisz gonić każdego rata i go webować, robisz coś bardzo nie tak.

Blastery na raciarce... /o\

na malych sanctumach (tych z kolkami) nikogo nie musisz gonic jak znasz kolejnosc spawnow (iirc 4,5,3,2,1) max odleglosc to 30 km (meidzy 2gim a 3cim spawnem) to idzie to bardzo sprawnie a range masz 6,6+26. webowac nie musisz ale mozesz (ot wartosc dodana).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 30, 2010, 15:34:45 »
Czyli na 32 km masz połowę DPS-u z blasterów. 425mm raile mają 36km optimala (antimatter, bez TE/TC), a ship ma bonus do trackingu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 30, 2010, 15:39:25 »
Dark przebilem sie przez caly watek i widze ze chyba nikt nie odpowiedzial ci na pytanie "dlaczego nie uzywac vindi na ficie t1 skoro jest lepszy od megasa na ficie t1" - bo za tego vindi mozna kupic 10 megasow a jest tylko troche lepszy od megasa. Kompletne marnotrawienie iskow.

Sa w tej grze takie statki ktore w t2 nie dosc ze wygladaja jak jakis zlom to lataja jak zlom i zaczynaja pokazywac pazury dopiero po zalozeniu frakcji/complex fitu .

Skonczcie kombinowac ktora raciara ile ma dpsu bo i tak ja ktos rozwali predzej czy pozniej i tak, lepiej dac jakiejs raciarce w morde, fun wiekszy a i zarobki szybsze  :D

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 30, 2010, 15:46:14 »
Dark przebilem sie przez caly watek i widze ze chyba nikt nie odpowiedzial ci na pytanie "dlaczego nie uzywac vindi na ficie t1 skoro jest lepszy od megasa na ficie t1" - bo za tego vindi mozna kupic 10 megasow a jest tylko troche lepszy od megasa. Kompletne marnotrawienie iskow.
dzieki, nareszcie jakis rozsadny argument - stad juz kilka stron temu napisalem ze pilot sie stosowal do zasady o lataniu tylko tym na czego strate cie stac.  Tak czy inaczej dzieki - myslalem ze sie nie doczekam.

Cytuj
Sa w tej grze takie statki ktore w t2 nie dosc ze wygladaja jak jakis zlom to lataja jak zlom i zaczynaja pokazywac pazury dopiero po zalozeniu frakcji/complex fitu .
to tez prawda np. tengu i mach sa tego doskonalym przykladem.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 30, 2010, 15:48:25 »
dzieki, nareszcie jakis rozsadny argument - stad juz kilka stron temu napisalem ze pilot sie stosowal do zasady o lataniu tylko tym na czego strate cie stac.  Tak czy inaczej dzieki - myslalem ze sie nie doczekam.
Tak czy inaczej udowodniłeś, że wybiórczo czytasz co się do Ciebie pisze:
Jedynie co może gościa bronić, to fakt, że nie miał niczego lepszego pod ręką, a potrzebował zarobić na szip pod pvp, ale lepiej już by zrobił jakby go sprzedał i na to miejsce kupił sobie choćby Dominix'a.
Dla porównania dam fit na Dominixa, który moim zdaniem jest dużo bardziej efektywny (price/performance) na NPCe, a przy okazji to także raliboat :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Qbbaa

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 30, 2010, 16:54:26 »
Witam , jestem NOWYM graczem i czytam forum w celu dokształcania ale tu nie wytrzymałem i postanowiłem napisać własne zdanie .
Dodanie tego KB w takim temacie jest nie na miejscu  a komentarze/wyjaśnienia  większości świadczą o ich własnej inteligencji i ego
Ale zacznijmy od początku :
1
http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=8157200

Zwróćcie uwagę, że to straszny przerost formy nad treścią (jedynie 2 moduły są tech 2). Zakupy na ebay??
jaki przerost formy nad treścią? według mnie fit OK użył prawdopodobnie wszystkich najlepszych dostępnych dla siebie itemów [jedynie pomyłka z tym painterem]
Chyba każdy item ma wyższy meta lvl i wydaje mi się że gość wykorzystał maksymalnie swoje skile jakie posiadał - nie mylić ze skilami jakie Wy macie bądź chcielibyście mieć.
Gadanie ze jedynie fit T2 jest słuszny jest głupotą i zaprzeczeniem waszych późniejszych wypowiedzi tak samo jak pierdoły że "Nie mówie o oficerach czy x-type, ale już pełne t2... w pewne statki poprostu nie wsiada sie ze skilami na takie coś"
czyli żeby latać to mam siąść na tyłku i czekać kilka miesięcy aż wyskiluję sobie wszystko na T2 ? hehehe
Zaraz potem drugi z prześmiewców się tłumaczy że: "Czasem używa się best named, bo się lepiej fituje. Named MWD czy plate'y to norma. Ale raczej nie dotyczy to broni, choć faktycznie zdarzyło mi się parę razy "cheatować". Słabo szukałes - mam jakieś 400+ killi sniper Tempestem z działami meta 3 (Archangel Carbonized Lead L ftw), ale wynikało to z faktu, że w czasach Providence War liczył się dosłownie każdy ship, który miał sensowną alfę na 170 km i ten warunek spełniałem. Także Drake'm latałem z launcherami "named" i to już w PBN. Zwróć jednak uwagę, że zawsze reszta fitu była T2 (chyba, że czegoś tam T2 pakować nie trzeba było). "
czyli jak rozumiem jak inni używają słabsze itemy to są nooby i nieudaczniki ale jak on tak fitował to wiecie... spieszyło się nie mógł wcisnąć T2 bo pewnie nie miał skili i mu brakowało CPU lub powera hehe suuuper tłumaczenie....
Cytat: Dark Flonoe

Ja rozumiem zazdrosc ze jakiegos nooba ktory nie ma 3/4 skilli na moduly t2 stac na shipa za duza banke, ale bez przesady nawet na misjach l4 da sie zarobic na takiego shipa. generalnie nie rozumiem czemu ten km tu trafil (ok zamiast paintera mogl zamontowac siatke) czy dlatego ze jakiegos pilota stac na shipa za duza banke i montowanie na nim T1?
Dokładnie to samo pomyślałem , jesteś tu chyba jedynym który rozumie początki w grze i potrafi coś obiektywnie napisać ..
Sam latam CNR i mam fit frakcyjny wszystko warte powyżej 3 bln ale nie zawsze tak było na początku stworzyłem ziemie .....
potem latałem na arbalestach i dokładnie jak ten gość na itemkach meta 4 bo nie chciało mi się czekać pół roku żebym mógł założyć fit T2 i cichutko wstydliwie przekradałem się na kolejne misje żeby żaden z MISZCZÓW takiego pokroju nie wkleił mojego KB w " jak nie fitować faction shipów"
sam stateczek to jakieś 0.5 bln wiec może teraz zrozumiecie że nie każdy ma od razu 3 bln w kieszeni ale podejrzewam że większość z was nie widziała takiej kasy u siebie na wallecie i może tylko pośnić i wyśmiać  młodszych graczy z zawisci ...
Tez miałem kiedyś moment że miałem statek ale brakowało mi kilka baniek na resztę fitu , spotkałem się z takimi samymi reakcjami jak tu kiedy kolega z gry z zazdrością i wymówką pisał mi że niepotrzebnie władowałem w statek 3 bln bo on mi zrobił fita na Ravena za 100mln na T2 a resztę kasy mogłem podarować jemu ....miał tylko słabsze hardy , tank i dps aha i zapomniał że na jego 5 letnie konto wejdzie natomiast na moją półroczną postać nie bardzo....
Ktoś kto pisze że taki frakcyjny z niepełnym fitem T2 to jest beee przypomina mi łobuza z piaskownicy co połamał koledze wiaderko bo tamten miał ładniejsze... pamiętam taką wypowiedź ze zlali jakiegoś frakcyjny statek żeby zobaczyć jak pięknie wybucha ....gówno prawda rozwalili go z zazdrości primo a secundo każdego by rozwalili co się nawinie ...
Co do bohatera tego tematu to łatwo przecież sprawdzić gościa i zobaczyć jego staż w grze ale łatwiej się puszyć i tłumaczyć wyższość swojej teorii a w razie screena dalej się tłumaczyć , odwrócić kota ogonem i znowu wykazywać wyższość swoich racji w myśl powiedzenia " jak flaga na wietrze " i kąt patrzenia zmienia się z katem siedzenia "
Błąd tego gracza to fakt ze wyleciał taki statkiem w lov , nieważne jaki by miał fit i tak by go zestrzelili jacyś biedni PVP-erowcy z zazdrości i z nadarzonej okazji .
Operowanie tu fitami z EFT jest śmieszne bo zawsze frakcyjny ship będzie dużo lepszy od zwykłej wersji ....a jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć dlaczego gość zamiast gunów T2 dał droższe od nich guny meta 4 to mu tłumaczę jako NOOB NOOBOWI .... bo nie miał skili chyba że ktoś odwróci kota ogonem znowu i będzie forsował pomysł że tamten był tak głupi że przeoczył wersje T2 którą łatwiej i taniej można kupić jak wersje prototype...
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 17:01:00 wysłana przez Qbbaa »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 30, 2010, 17:09:22 »
CIACH

OMG.
Tak, można. Tak, jest to głupie i nieefektywne. Porównując, weź niedouczonego pilota samolotów rolniczych, daj mu F16, zapakuj włóczniami i poślij na wroga. Można ? Można. Głupie ? Głupie.

Wytłumaczenie które podałeś, jest sensowne, jedyne okoliczności w których takie coś mogło się zdarzyć, to właśnie niedzielny kerbir który sobie kupił swój statek marzeń i go fituje doskilowując i kupując modułki w miarę zarabiania.
Nadal jest to głupie, gdyż mógł zarabiać i skilować latając czymś dużo tańszym bez zauważalnej straty efektywności farmienia, bez świecenia się na każdym lokalu (oooo Vindi, znajdźmy i zabijmy), bez dużej straty w przypadku losa (koszt fitu czyli kilkadziesiąt m a nie 500m) oraz przede wszystkim głupich komentarzy kiedy się przypadkiem wdupi .
Pomijając już fakt, że jak farmi na swoje cudo marzeń, to po takiej wtopie jest ma 0 ISK z 3b potrzebnych na statek z fitem, a miałby w kieszeni 400m....

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 30, 2010, 17:32:30 »
JPKM, czytasz to forum jak sam piszesz dla nauki, a nauki jak widać nie wyciągasz. Ile razy mówione tu było że skorupa statku, bez suport skili to złom czekający aż coś go zezłomuje? Nie wiem co typek ma w skillach, dlatego nie wiem czy ten fit to objaw jego tępoty bo mając skile na lepszy sprzęt latał na crapie jaki znalazł na okolicznym markecie (co robi się w przypadku jednostek kamikadze, albo t1 potrzebnych na 10 minut temu), czy jest to wyraz jego tępoty bo zamiast spokojnie nieźle oskilować sprzęt którym ma zamiar latać  poszedł byle szybciej byle prędzej w statek marzeń i go wdupił (tu jeszcze dochodzi detal ze sie dał złapać w czymś takim).
Wiesz czemu zaleca się wsiadanie w bs nie wcześniej jak z tankiem na t2 (a najlepiej i działami)? Bo sprzęt t2 to nie jest wybujałe widzimisię i ego pr0 pvperów, a przynajmniej nie tylko. Ze sprzętem t2 przychodzą skile które musiałeś do niego zrobić żeby go używać a których samo wybicie poprawia osiągi statku. Powtórzę jeśli wsiadasz w statek na n00b skilach, zwłaszcza taki statek jak faction / t2/t3 (n00b skile = możliwość wciśnięcia klamki w kadłubie i założenia t1 sprzętu) to masz duże nieruchawe bydle o możliwościach bojowych mniejszych niż frejka do której z  niego sie przesiadłeś i marnujesz iski, bo wccześniej czy później raty Ci to rozwalą (raczej wcześniej)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 30, 2010, 17:56:02 »
Dobre sprostowanie Doom.
Są statki do których lepiej bez choć podstawowych skili nie wsiadać (popatrz na osiągi reperki meta 4 i meta 5, a także co daje podbicie skili aby móc używać reperki tech 2).
Wszystkie te wiadomości powinny Ci Qbbaa dać do zrozumienia, że ta gra wymaga nie tylko siedzenia godzin na paskach czy misjach ale i obiektywnego i racjonalnego podejścia do tej gry a co najważniejsze ta gra wymaga myślenia (jak sam czegoś nie wiesz zapytaj się innych i nie piętnuj ich gdy już uzyskasz odpowiedz na swoje pytania).

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 30, 2010, 17:58:16 »
(...) w przypadku losa (koszt fitu czyli kilkadziesiąt m a nie 500m) (...) przypadkiem wdupi .

czyli rozchodzi sie oto ze go stracil, tu sie w pelni zgadzam ze ktos kto stracil raciarke moze byc jednym z dwoch rodzajow pilotow:
- osłem (dal sie zlapac/racil z hostami na localu/byl afk w shipie za banke)
- pechowcem (dramiel/cep wylogowal sie na anomalce, pilot sobie spokojnie racil i nie zdarzyl uciec nim go dramiel zlapal)

Hmm ale w takim razie w najglupszych wtopach powinna ladowac kazda raciarka.

Pomijając już fakt, że jak farmi na swoje cudo marzeń, to po takiej wtopie jest ma 0 ISK z 3b potrzebnych na statek z fitem, a miałby w kieszeni 400m....

To ja pragne zwrocic uwage, ze pisalem kilka stron temu ze zakladajac ze zastosowal sie do glownej zasady eve (nie lataj tym na czego strate cie nie stac).


[tekst dooma o tym jak to tank (i najlepiej dps) t2 jest potrzebny do tego aby latac BSem bo inaczej wredne raty go spala]
Hmmm jak sobie pomysle jak wsiadalem do Ravena po raz pierwszy nie mialem fitu T2, nie mialem kasy na frakcje wszystko opieralo sie o ultra bezpieczny tank (x-large booster stable) i jakos mi nie splonol, pozniej poszedlem krok dalej wyskillowalem hardenery T2 i zmienilem moj ultra bezpieczny tank na bardzo bezpieczny (x-large booster stable dopoki mam cap boostery). Nastepnie wymienilem moduly T1 (po za launcherami) do ktorych T2 mialem daleko na wersje CN tj x-large shield booster i shield boost amp. Pozniej to juz bylo z gorki coraz wiecej modulow bylo T2, przyszly lepsze shipy cerb, tengu i kurde jakbym nie patrzyl te wredne raty mi nie spalily tego mojego ravenka i jak to sie ma do twojego tekstu?
Jedyne z czym sie zgadzam w twoim tekscie to to ze nacisniecie klamki od shipa nie oznacza ze jestesmy gotowi aby nim efektywnie latac.

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 30, 2010, 18:00:34 »
OMG.
Tak, można. Tak, jest to głupie i nieefektywne. Porównując, weź niedouczonego pilota samolotów rolniczych, daj mu F16, zapakuj włóczniami i poślij na wroga. Można ? Można. Głupie ? Głupie.


Sugerujesz ze ktos kto potrafi bez problemow przeskoczyc w megasie przez brame, nie opanuje Vindicatora i straci polowe struktury na zderzeniu z brama?
Wedlug mnie glupie to jest argumentowanie w ten sposob.
Co do fitowania:
Faktycznie lepiej by bylo gdyby zalozyl tl2, frakcje lub complex -  bylby lepszy loot i nie byloby rozzalonych napastnikow ( Vindicator na pasku, lapac choinke, punkt, kill, eee gdzie moja frakcja??).
KM znalazl sie w najsmieszniejszych i najglupszych wtopach - wedlug mnie bezpodstawnie. Co jest najsmieszniejszego lub najglupszego wyrozniajacego tego akurat killa?
Argument "nie wsiadac w niedoskillowany okret" mozna by nie komentowac, o ile zgadzam sie z nim w pvp to w pve... - zgodnie z ta argumentacja koles powinien latac max bc, albo cruzerem. Ma to niby skille na bsa, ale trzeba czekac na caly osprzet tl2 ( w sumie moze petycja o usuniecie z gry meta 1-4??, oraz podniesienie wymagan (skilli) frakcji i complex do tego co ma tl2).

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 30, 2010, 18:02:38 »
(...) i nie byloby rozzalonych napastnikow ( Vindicator na pasku, lapac choinke, punkt, kill, eee gdzie moja frakcja??). (...)

this.

usmialem sie, ale mysle ze trafiles w sedno.

Qbbaa

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 30, 2010, 18:24:31 »
Chuan Perveres - gość gra od 2010.08.23 hehe NOOB

hehehe czy wy nie za poważnie bierzecie tej gry ? nie myli się wam ona z realem ?
Porównywanie kierowcy/pilota superbolidu jest nietrafione booo w realu to on stwarza zagrożenie dla siebie i innych , natomiast w grze jeśli tylko liczył się ze stratą takiego statku to co mu się mogło stać ? Jedynie mógł nadwyrężyć swoja kieszeń czy wallet .
tu przychodzą ludzie pograć i pobawić się trochę za darmo lub małe pieniądze .... dla jednych 100 euro to dużo ale drugi może sobie stówkami cygara przypalać i jak się rozejrzę w tej grze to widzę wielu takich ....

Wytłumaczcie mi coś bo nie rozumiem nadal mimo że czytam i się uczę :
czyli bez fitu T2 nie ma szans latać na frakcyjnym shipie?
to jak ja wylatałem pół roku na swoim i dorobiłem się takich standów i kasy?[do dzisiaj nie latam na ficie T2]
co ma robić gość przez pół roku? [ chyba tyle mu zejdzie na wyskilowanie całego fitu T2]
gdzie byłby jego KB gdyby miał w tamtym momencie frakcyjny fit lub T2 ?
jaki jest statek kilka razy tańszy od tego i na jakim ficie z większą lub porównywalna efektywnością bez fitu T2 ? [ myślę że koledze chodziło o DPS i tank]
To narcyzm czy egocentryzm twierdzenie " my mamy skile i fit T2 a nowi to krowy paść a nie
 latac nam tutaj..."
Kto jest cwańszy i mądrzejszy gość co po kilku latach lata tanimi statkami z fitem T2[ bo na droższe go pewnie nie stać :P]
czy taki co po 2 miechach lata w czym chce i jak mu się podoba [ i nie obchodzą go lamenty starych doświadczonych nędzarzy hehe ]

Rozumiem jak wyśmiewacie kogoś kto kupił drogi sprzęt i nie pytają się doświadczonych kolegów władował tam niepotrzebne pierdoły ale wyśmiewając gościa który wkłada w grę wszystko co może żeby mieć wiecej dps i tanka tylko z zazdrości to chyba przesada
ale może macie racje w tym co piszecie iii:
Postanowiłem ogłosić konkurs na taki statek bez fitu T2
Zasady
termin 7 dni
nagroda 100mln [ jeśli mi się bardzo spodoba podniosę na 500mln ]
wymagania kilka razy tańszy statek z tanim fitem bez T2 [ tani czyli bez oficerskich i frakcyjnych]
porównamy go do fitu bohatera tematu na EFT ze skilami all 5 [ max to 5 pkt za dps 5 pkt za tank 5 pkt za cap]
to zapraszam do konkursu  :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 30, 2010, 18:35:45 »
czyli rozchodzi sie oto ze go stracil, tu sie w pelni zgadzam ze ktos kto stracil raciarke moze byc jednym z dwoch rodzajow pilotow:
- osłem (dal sie zlapac/racil z hostami na localu/byl afk w shipie za banke)
- pechowcem (dramiel/cep wylogowal sie na anomalce, pilot sobie spokojnie racil i nie zdarzyl uciec nim go dramiel zlapal)
Może być też najszlachetniejszym typem gracza - AFKerem :)

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 30, 2010, 19:29:08 »
Qbbaa - o 100 baniek powalcze :)

[Raven, konkurs :)]
'Pandemonium' I Ballistic Enhancement
'Pandemonium' I Ballistic Enhancement
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I

Large F-S9 Regolith Shield Induction
Large F-S9 Regolith Shield Induction
V-M15 Braced Multispectral Shield Matrix
V-M15 Braced Multispectral Shield Matrix
V-M15 Braced Multispectral Shield Matrix
Large F-S9 Regolith Shield Induction

'Arbalest' Siege Missile Launcher, Juggernaut Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Juggernaut Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Juggernaut Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Juggernaut Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Juggernaut Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Juggernaut Torpedo
220mm Medium 'Scout' Autocannon I, EMP M
220mm Medium 'Scout' Autocannon I, EMP M

Large Core Defence Field Purger I
Large Core Defence Field Purger I
Large Core Defence Field Purger I

wszystko o wiele lepiej niż u tego pana w vindzie (ac jako pomoc w kasaci malych ratow na close). skladane na szybko wiec na pewno da sie lepiej :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 30, 2010, 20:19:33 »
Chuan Perveres - gość gra od 2010.08.23 hehe NOOB

"Ja w jego wieku" (trzy-cztery miesiące) latałem na misje L4 Typhoonem wartym gdzieś 0,5B, na składały się frakcyjne armor hardenery, armor repka, BCS-y i cruise launchery. Jak na moje ówczesne skille ten ship wymiatał (Blood's blockade robiłem warpując na 100 i NIC do mnie nie dolatywało w swój optimal).

Azbuga, na ile starcza capa na tym?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 30, 2010, 20:35:15 »
"Ja w jego wieku" (trzy-cztery miesiące) latałem na misje L4 Typhoonem wartym gdzieś 0,5B,

http://eve.battleclinic.com/killboard/killmail.php?id=6125993

Bez sciemy prosze jak juz cos mowisz

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 30, 2010, 20:53:58 »
Pisal ze NA MISJE, nie na pvp. ::)

Juz sobie wyobrazam te raciarke, brr :)