Autor Wątek: Age of Empires 2 Definitive Edition  (Przeczytany 5994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Age of Empires 2 Definitive Edition
« dnia: Listopad 15, 2019, 01:18:15 »
Age of Empires 2 Definitive Edition czyli po prostu odmalowana wersja tej samej już bardzo wiekowej gry.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YARUuimkcSA[/youtube]

Co mogę powiedzieć: To dokładnie to samo, nie zmieniło się niemal zupełnie nic poza jakością grafiki pod warunkiem, że pobierzecie Enhanced Graphics Pack. Podstawowa wersja zajmuje 12 GB i wygląda nie lepiej niż pierwowzór a rozszerzona po prostu zachwyca oczy ale zajmuje ponad 30 GB i zwie się to "Enhanced Graphics Pack".
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2019, 15:47:33 wysłana przez Zgudi »

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2019, 18:57:57 »
Jak oglądam ten filmik to stwierdzam, że jednak wolę edycję HD
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2019, 22:06:34 »
Jak oglądam ten filmik to stwierdzam, że jednak wolę edycję HD
Grafika jest znakomita (a jestem raczej wymagający) i pełna detali. Film wyżej wstawiłem losowy i to co tam widzę sprawia wrażenie średniaka i raczej nie umywa się do tego co widzę u siebie na ekranie, może koleś grał na gorszych ustawieniach grafiki bo jest ich całkiem sporo w opcjach jak na grę 2D... nie wiem.

Ustawienia graficzne max i losowe screeny z mojego monitora, potem może trzasnę trochę więcej bo jest na czym zawiesić oko:











Źródło: https://imgur.com/a/VLDdSPP

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2019, 22:54:45 »
Grafika może wyższej jakości, ale jakoś wolę wersję HD.
Inna rzecz, że jak dla mnie poprawa grafiki z HD na nową nie jest warta tej ceny.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2019, 23:08:22 »
Grafika może wyższej jakości, ale jakoś wolę wersję HD.
Inna rzecz, że jak dla mnie poprawa grafiki z HD na nową nie jest warta tej ceny.
Jeśli nie korzystałeś jeszcze z xbox game pass to pierwszy miesiąc jest za darmo. Jak się nie spodoba to zawsze można wypierdzielić z dysku. Z resztą jest kilka nowych ras i kilka nowych kampanii, nie tylko pierdoły graficzne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2019, 23:19:29 wysłana przez Zgudi »

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2019, 09:09:39 »
Nie mam konsoli więc nigdy się takimi rzeczami jak Xbox game pass nie interesowałem. Misji nigdy nie robiłem. Zawsze grałem na dużych planszach z 7x NPC, ale może faktycznie warto się tym zainteresować dla nowych ras.
Ciekawi mnie natomiast czy mając tą nową wersję będę mógł zagrać z kimś kto ma wersję HD
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2019, 09:19:54 »
Nie mam konsoli więc nigdy się takimi rzeczami jak Xbox game pass nie interesowałem. Misji nigdy nie robiłem. Zawsze grałem na dużych planszach z 7x NPC, ale może faktycznie warto się tym zainteresować dla nowych ras.
Ciekawi mnie natomiast czy mając tą nową wersję będę mógł zagrać z kimś kto ma wersję HD
Xbox game pass jest na windę 10 na PC. Nie mam konsoli i nie wiem czy tego typu hardkorowe strategie wymagające myszki i klawiatury można ogrywać na xboxie. Wydaje mi się, że nie zagrasz z ludźmi mającymi wersję HD bo tam było peer-to-peer a tu zrobili dedykowane serwery do prywatnej gry.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Age of Empires 2 Definitive Edition
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2019, 18:49:49 »
HD też ma dedykowany serwer + rankingi. Nigdy z nich jednak nie korzystałem więc nie powiem jak działają

Edit
Doczytałem się, że poprawiono AI. Jest faktycznie jakaś zauważalna różnica? Bo jak jest to warto się zastanowić
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2019, 14:00:17 wysłana przez Tloluvin »
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"