Autor Wątek: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...  (Przeczytany 180456 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Jeśli chodzi o Diunę, to rzeczywiście pierwsza i dwie ostatnie części były bardzo fajne. W drugiej, trzeciej i czwartej Herbert poszedł troszkę za bardzo w rozważania filozoficzno-ekologiczne.

Miło się też czytało Ród Atrydów Briana Herberta. Dalsze części były już słabe ale pierwsza (szczególnie inwazja na Ix) była imho całkiem fajna
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 13:11:28 wysłana przez Striker »
I-DEA / C0ven

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Bo w porównaniu do serii Stalowego Szczura, Planety śmierci czy też Przestrzeni Przestrzeni jest po prostu najzwyczajniej w świecie nudna. Myślę, że to główny powód dlaczego nikt o niej nie pisze.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Bo w porównaniu do serii Stalowego Szczura, Planety śmierci czy też Przestrzeni Przestrzeni jest po prostu najzwyczajniej w świecie nudna. Myślę, że to główny powód dlaczego nikt o niej nie pisze.
To akurat jest kwestią gustu, jak dla mnie Stalowy Szczr i reszta są zdeka prymitywne, ta trylogia urzekła mnie rozbudowanym światem i pomysłem na cywilizację jaszczurów.
Ale jak mówiłem, wszystko jest kwestią gustu  :)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 30, 2012, 20:20:37 »
Czytam w tej chwili "Nocny pociąg do Rigiel" Tima Zahna. Co sądzicie o jego trylogii "Conquerors"?
"Nocny pociąg..." ma kontynuację (seria "Quadrail", 4 tomy, nie wyszły u nas). Całkiem fajne, choć z książki na książkę coraz słabsze.
"Conquerors" - jak na Zahna to dość słabe. Bardzo fajny pomysł, ale pisany chyba na kolanie i na szybko, potwornie niedopracowany. Moim zdaniem ofkors. Trzeciego tomu nie wydano u nas, bo pierwszy sprzedawał się słabo, a drugi tragicznie (coś czytałem, że poszło circa 10% nakładu). Tough luck. Doczytałem po angielsku tylko z żeby wiedzieć jak to się zakończy, bo za specjalnie pierwsze dwa tomy mnie nie wciągnęły.
Z takich "niedokończonych" serii są jeszcze "Giganci" Jamesa P. Hogana, wyszły trzy tomy, słabo się sprzedały, czwartego i piątego nikt nie zaryzykował tłumaczyć i wydawać. A szkoda, bo ta seria akurat mi się mocno podobała.
Przedwieczny.

DrackUll

  • Gość
Wlasnie skonczylem "Piknik na skraju drogi" :) po raz kolejny.

Bracia Strugaccy to mistrzowie, przynajmniej dla mnie. Nie spotkałem się ze słabą książką ich autorstwa.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Bracia Strugaccy to mistrzowie, przynajmniej dla mnie. Nie spotkałem się ze słabą książką ich autorstwa.

Piszą po prostu specyficzną prozę.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
A ja natomiast przeczytałem "Gwiazdę Pandory - Ekspedycja" Petera Hamiltona.
Ma kontynuację. "Inwazja" jest słabsza, ale rozwija wątki w dość nieoczekiwanym kierunku. Czekam teraz aż t.3 "Judasz Wyzwolony. Pościg" (t.4 czeka już na półce) przyjdzie mi pocztą.
Szczerze mówiąc nabrałem ochoty na Hamiltona po Pandorze, a w PL jest kilka tytułów wydane. W podobnych klimatach mogę polecić J.McDevitt i cykl Akademia.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Cytuj
PS. Wojna Vattów którą ktoś wspomniał fajna, ale raczej tradycyjna i ciut space operowa
A wydawana była przez tradcyjnego killera serii wszelakich zwanego "ISA". A szkoda cholera bo to w sumie pierwsza seria Elizabeth Moon która mi się zaczeła podobać i aktywnie szukałem kontynuacji po przeczytaniu pierwszego tomu.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Ma kontynuację. "Inwazja" jest słabsza, ale rozwija wątki w dość nieoczekiwanym kierunku. Czekam teraz aż t.3 "Judasz Wyzwolony. Pościg" (t.4 czeka już na półce) przyjdzie mi pocztą.
Szczerze mówiąc nabrałem ochoty na Hamiltona po Pandorze, a w PL jest kilka tytułów wydane. W podobnych klimatach mogę polecić J.McDevitt i cykl Akademia.

Przeczytałem całość. I dalej w las, tym coraz gorzej. Ale trzeba przyznać, że zagajenie fajne.

Czytam obecnie cykl Schronienie Davida Webera (tego od Starfire). Koncze czwarty tom i jest podobnie jak u Hamiltona. Pomysł fajny, ale nie zasługuje na 6 tomów po 500 stron każdy.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Poszukuje książki, która opisuje przygody Grabarza. Kiedyś pojedyncze nowelki były drukowane w Science Fiction & Horror.
Może ktoś kojarzy autora i tytuł tych opowiadań?
Dodatkowo poszukuje jakichś lekkich książek do poczytania podobnych do "Planeta Śmierci" Harrego Harrisona. Może ktoś może coś ciekawego zaproponować?

Garw1n

  • Gość
Poszukuje książki, która opisuje przygody Grabarza. Kiedyś pojedyncze nowelki były drukowane w Science Fiction & Horror.
Może ktoś kojarzy autora i tytuł tych opowiadań?

Może chodzi Ci o "Kroniki Jakuba Wędrowycza" Andzieja Pilipiuka?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Tam nie ma grabarzy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Pilipiuka znam a Wędrowycz był Hieną Cmentarną (lub tak go nazywali postronni czasem ];P)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Schronienie Webera jest fajne i rzeczywiście nie zasługuje na 5 tomów po 500 stron. Bo wyszło już 7, a ja mam nadzieję na co najmniej drugie tyle :-P
Przedwieczny.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Nie jest fajne, 2 pierwsze tomy były fajne. Potem był koszmar męczenia się z kolejnymi dwoma, po następne już nie sięgnę.
Ten koleś ma manie pisania tasiemców, nie wie kiedy należy skończyć. ;)

Garw1n

  • Gość
Pilipiuka znam a Wędrowycz był Hieną Cmentarną (lub tak go nazywali postronni czasem ];P)

Podejrzewałem, że to będzie ślepy traf :P W każdym razie założyłem, że może akurat nie kojarzysz, a pojedyncze opowiadania były drukowane w tym magazynie właśnie :)

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Nie jest fajne, 2 pierwsze tomy były fajne. Potem był koszmar męczenia się z kolejnymi dwoma, po następne już nie sięgnę.
Ten koleś ma manie pisania tasiemców, nie wie kiedy należy skończyć. ;)

Problemem nie jest długość. Problemem jest wypalenie sie tematu. O ile pomysł sam w sobie jest świetny, to całe napięcie siada w drugim tomie jak ta laska-robot zaczyna wszystkim dokoła wyznawać, ze jest maszyną. Po tym dwa kolejne tomu nie budzą jakichkolwiek emocji, a czwarty ledwo skończyłem bo zalatywał nudą na 2AU.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Często wracam do braci Arkadija i Borysa Strugackich. Chodzi mi głównie o dwie książki - "Fale tłumią wiatr" i "Żuk w mrowisku", świetne sf, osadzone w świecie przyszłości (oczywiście komunizm). Fabuła obu książek kręci się w okół tajemniczej rasy "Wędrowców", którzy na siłę próbują wynieść ludzkość na kolejny szczebel ewolucji. Nam się to oczywiście nie podoba :) Nie będę za dużo pisał, bo nie warto spoilerować ale polecam gorąco - jest dużo odniesień (tak jak w twórczości Lema) do ówczesnych (Strugaccy pisali za komuny) problemów społecznych, pytań o tożsamość człowieka i jak "obcy" może być naprawdę obcy.

Strugackich jak i Lema znam od dawna i na pewno czytałem Żuka. Nadal nic mi ciekawego nie podaliście.
Ostatnio czytałem "Imię wiatru"  Patricka Rothfussa, w sumie ujdzie.

Ranshe

  • Gość
Sagę Vorkosiganów czytał?

Jak nie czytał, to niech przeczyta (ostatnie kilka tomów nie wyszło po polsku, ale na Baenie można sobie ebooki kupić tanio), jest dużo lepsza niż jakieś tam Webery.


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Jak nie czytał, to niech przeczyta (ostatnie kilka tomów nie wyszło po polsku, ale na Baenie można sobie ebooki kupić tanio), jest dużo lepsza niż jakieś tam Webery.

Od BAEN'a akurat całą sagę Vorów masz za darmo, legalnie i w dodatku ebookowo  >:D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
tej sagi nie czytałem ale postaram się przeczytać to SF czy Fantasy?

Ranshe

  • Gość
Od BAEN'a akurat całą sagę Vorów masz za darmo, legalnie i w dodatku ebookowo  >:D

Też prawda, zapomniałem zupełnie, że akurat Baen to ma do ebooków zarąbiście normalne podejście. :) Ja i tak kupiłem jakiś czas temu, bo chciałem tylko 2 bodajże, więc mimo wszystko nie uważam moich $10 za zmarnowane. :)

Herezja - SF. Dobre.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Cytuj
Jak nie czytał, to niech przeczyta (ostatnie kilka tomów nie wyszło po polsku, ale na Baenie można sobie ebooki kupić tanio),
Na którym tomie w końcu kończy się polskie wydanie?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Na którym tomie w końcu kończy się polskie wydanie?

Trochę więcej niż połowa, ostatni jest tom 8, Lustrzany taniec. Pozostałe 6 po angielsku. A w ogóle w listopadzie wyszła kolejna część, Captain Vorpatril's Alliance, której jeszcze nie czytałem, trzeba będzie nadrobić. :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Cytuj
"EVE- Era Empyreum" jest nędznę
Ale tylko w oryginale. Dla wersji pl jest to niezasłużony komplement

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Nakręcana dziewczyna

Świetna książka. Jak ktoś lubi postcyberpunka i szuka czegoś nowego i świeżego w tym gatunku to polecam tę książkę.
Jak Nakręcana wejdzie, to warto jeszcze sięgnąć po cykl hinduski Iana McDonalda (Rzeka bogów i nowsze). Świetny postcyberpunk w klimatach Indii za 30-40 lat.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Ktoś zna jakieś dobre tytuły z podwodnym uniwersum?

Wysłane z mojego WT19i



Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Ktoś zna jakieś dobre tytuły z podwodnym uniwersum?

Wysłane z mojego WT19i
"Rozgwiazda" Watts'a

Yavax Zavro

  • Gość
Już od dłuższego czasu przymierzałem się żeby tu się odezwać. Miałem napisać co bym mógł polecić do przeczytania, ale zrobię to przy nadarzającej się okazji.

Jestem po lekturze Gra Endera i mam pytanie (myślę, że nikt nie obrazi się za offtop) - czy dalsza część serii jest równie dobra co Gra Endera? Mam na myśli oczywiście książki pt. "Ender na Wygnaniu", "Mówca umarłych", "Ksenocyd" i "Dzieci umysłu". Pytam się, bo jakoś wszyscy polecacie pierwszą książkę z całej serii a o reszcie cisza. W sumie mnie samemu zakończenie tej książki wydało się trochę nijakie (nie będę tu pisał o tym bez działającego modułu [spoiler][/spoiler]) i chciałbym wiedzieć czy dalsze części są takie same.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
druga część da się przeczytać. ksenocyd już bardzo słaby a reszta jeszcze gorsza niestety.

z całkiem nowych rzeczy bardzo przyjemnie czytało mi się książkę "Gamedec" w drugiej części juz autor trochę za bardzo popłynął ale pierwsza była bardzo miłym czytadłem.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
A czytał ktoś z was może Pomnik Cesarzowej Achai?
Trylogia powiedzmy mi się podobała ogólnie, w szczegółach to uważam tom 3 gdzieś tak od połowy najpóźniej za pomyłkę. Ciekaw jestem tej pozycji...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yavax Zavro

  • Gość
druga część da się przeczytać. ksenocyd już bardzo słaby a reszta jeszcze gorsza niestety.
Czyli tak jak myślałem. Już końcówka pierwszej części zapowiadała przekombinowaną kaszanę.

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Jestem po lekturze Gra Endera i mam pytanie (myślę, że nikt nie obrazi się za offtop) - czy dalsza część serii jest równie dobra co Gra Endera? Mam na myśli oczywiście książki pt. "Ender na Wygnaniu", "Mówca umarłych", "Ksenocyd" i "Dzieci umysłu". Pytam się, bo jakoś wszyscy polecacie pierwszą książkę z całej serii a o reszcie cisza. W sumie mnie samemu zakończenie tej książki wydało się trochę nijakie (nie będę tu pisał o tym bez działającego modułu [spoiler][/spoiler]) i chciałbym wiedzieć czy dalsze części są takie same.

Niestety, tylko Gra jest dobra. A szkoda

z całkiem nowych rzeczy bardzo przyjemnie czytało mi się książkę "Gamedec" w drugiej części juz autor trochę za bardzo popłynął ale pierwsza była bardzo miłym czytadłem.

Zgadzam się co do autora, nie zgadzam się co do płynięcia. Owszem, autor poszedł bardzo do przodu z dalszym rozwojem historii Gamedeca, ale mi się BARDZO podobało - zamiast pseudo-sf-kryminału jest to naprawdę dobry kawałek rozbudowanego SFa z pomysłami czasem bardzo unikatowymi. W każdym razie czytać :)

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Cytuj
Jestem po lekturze Gra Endera i mam pytanie (myślę, że nikt nie obrazi się za offtop) - czy dalsza część serii jest równie dobra co Gra Endera? Mam na myśli oczywiście książki pt. "Ender na Wygnaniu", "Mówca umarłych", "Ksenocyd" i "Dzieci umysłu". Pytam się, bo jakoś wszyscy polecacie pierwszą książkę z całej serii a o reszcie cisza. W sumie mnie samemu zakończenie tej książki wydało się trochę nijakie (nie będę tu pisał o tym bez działającego modułu [spoiler][/spoiler]) i chciałbym wiedzieć czy dalsze części są takie same.

Kolejne tomy są po prostu zupełnie inne. Ten 1 to była głównie akcja + pokazanie skrzywionego rozwoju dzieciaka. Następne są imo bardziej podobne do książek Lema, jak ktoś lubi nudę i pitolenie o szopenie z 0 ilością akcji i wydarzeń to będzie dla niego. ;)

Jak ci się podobał 1 tom Sagi Endera to polecam Sagę Cienia - cała w stylu Gry..., jeden warunek - umiejętność oddzielenia wydarzeń z książki z wiedzą jaką posiadasz o historii świata. Card tam ostro pojechał z wydarzeniami i nie każdy to trawi :)

Goomich

  • Gość
A czytał ktoś z was może Pomnik Cesarzowej Achai?
Trylogia powiedzmy mi się podobała ogólnie, w szczegółach to uważam tom 3 gdzieś tak od połowy najpóźniej za pomyłkę. Ciekaw jestem tej pozycji...

<necro mode>

Pomnik dzieje się 1000 lat później, a Ziemcy są wśród nas. Znaczy wśród tamtych. Trochę boli brak starych bohaterów, a jak nie lubisz książek, w których Polacy rzondzom, to możesz mieć mały zgrzyt zembuff. Ogólnie solidne 4 minus.

</necro mode>

Do posłuchania (tylko przez następne 3 tygodnie) "Dobre Omeny" Pratchetta.

http://www.bbc.co.uk/programmes/b04knthd