Autor Wątek: wybory 2015  (Przeczytany 72679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 23, 2015, 13:00:43 »

Trybunał konstytucyjny to wymysł Jaruzelskiego, który został powołany by uzasadnić prawnie wprowadzenie stanu wojennego. Komusze cudo do likwidacji.


Miałem się nie włączać, ale po czymś takim to mi po prostu wszystkie macki opadły. Ty tak serio, czy jak zwykle trollujesz?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 23, 2015, 13:12:28 »
Póki co macierewicz zaorał ruskiego szpiega, więc chyba spoko. Kiedyś pewna ekipa uznała że grom jest za drogi i trzeba ich rozwiązać, zgadnijcie kto ich powstrzymał ;)

Z tym oderwaniem od rzeczywistości to bym uważał, pamiętaj Qla, że media w tym kraju z polskimi mediami wiele wspólnego nie mają. Jeżeli w tv robią z kogoś debila na siłę to powinna się lampka ostrzegawcza zapalić. Tak samo gdy się kogoś w tv na siłę promuje. Dziwnym trafem obrońcy krzyża robią sobie zdjęcia z suflerką bronka.. Teraz oddolne marsze w obronie koryta organizuje młodzieżówka po. A połowa ludzi z fochem powtarza że są gorsi, bo tak kazała im powtarzać pani w tv. Pewnie z tych samych kręgów którzy najchętniej widzieli by polaków bez tożsamości narodowej, gardzących wszystkim co polskie.

Wiesz co Glasiu, ja Cię w sumie lubię, Twoje zdjęcia i kosmos, ale pierdolisz jak potłuczony.

W dupie byłeś, gówno widziałeś (że użyję Twoje poetyki), a mądrzysz się... Domyślam się po Twoich wypowiedziach, że ideologicznie nie czytasz niczego poza jakimiś spiskowymi bzdetami, bo "MEDIA KŁAMIO", ale ja wiem, może artykuł z "Gościa Niedzielnego" Cię przekona, że kurwa nawet konfesyjni prawnicy łapią się za głowę, widząc co PiS wyczynia przy TK? http://gosc.pl/doc/2883942.Co-wolno-wladzy-proba-dialogu

Domyślam się, że dla Ciebie, Soula i temu podobnych prawnik to z definicji człowiek układu i w ogóle mafjozo oraz tłusty kocur, ale mogę Wam w tajemnicy zdradzić, że wszycy, poza najbardziej zaprzanymi włazidupami PiSu (o dziwo przez przypadek zazwyczaj niezbyt kompetentnymi merytorycznie) w środowisku prawników są przerażeni tymi "dobrymi zmianami", bo to JEST otwarcie drogi do dyktatury albo totalnego chaosu. Nikt nie twierdzi, że Kaczyński już doszedł do poziomu Putina, ale gdyby nie miał takich zamiarów, to po co usuwa instytucjonalne przeszkody do ustanowienia dyktatury? Mając pełną większość parlamentarną i Prezydenta mógłby spokojnie wprowadzać zmiany zgodnie z prawem i konstytucją, ale nie, on musi pokazać że TERAZ KURWA MY! I że władzy drugi raz zdobytej nie oddadzą nigdy.

Pozdrawiam, zmanipulowany przez media członek młodzieżówki PO, finansowany przez żydowskich bankierów.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 23, 2015, 13:17:50 »
Na 827 mld zł polskiego zadłużenia, aż 300 mld zł przypada na obligacje nominowane w euro, dolcach, jenach i innych obcych walutach. I będzie musiało być spłacone w obcych walutach. Dużo Polsce nie brakuje to tych kilku mln Polaków, którzy umoczyli sie w kredytach w frankach. Tak więc dalej sobie marz o tym, że to, że mamy złotego, a nie euro nas przed czymś obroni.
Natomiast w przypadku papierów nominowanych w złotych, kluczowe znacznie ma ich oprocentowanie. Obecnie to ok. 3 proc. i rośnie od początku roku.

Bądź obiektywny, chociaż próbuj. Dywersyfikacja to chyba dobra rzecz prawda? Póki złoty nie padnie na ryja to tylko dla nas lepiej że nie jesteśmy zależni od innych walut. To również nie pis przez ostatnie 8 lat zwiększył zadłużenie, o dziwo za poprzedniego pisu dług spadł. Wróżysz z fusów. Pisiory coś pobrzękiwały, że ekskluzywny podatek wymyślony dla kghm'u przez poprzedni rząd, czyli podatek miedziowy jest be. Może wróci normalność? Póki co obie opcje są równie prawdopodobne.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:08:58 »
Miałem się nie włączać, ale po czymś takim to mi po prostu wszystkie macki opadły. Ty tak serio, czy jak zwykle trollujesz?

W Polsce Trybunał Konstytucyjny ustanowiono ustawą z dnia 26 marca 1982 r. o zmianie Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej[1], a powołano do życia – po trzech latach ostrych sporów – ustawą z dnia 29 kwietnia 1985 r. o Trybunale Konstytucyjnym[2]. Działalność orzeczniczą rozpoczął w 1986 roku[3].

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:13:08 »
Isen a gdzie ja napisałem że podoba mi się to co robi pis? Dla mnie taka sama banda złodziei jak poprzednia. Po tylu latach śledzenia polityki mam delikatnie mówiąc wyjebane co oni tam robią. Obecna szopka mnie śmieszy, nikomu przez 8 lat nie przeszkadzało co oni tam odwalają, ale gdy strach zajrzał w oczy to nakręcili aferę. W sumie wybiórczej to się nie dziwię, stracili najważniejsze źródło finansowania :D

Kto by pomyślał że będziemy się tak zgadzać z Soulem. ;)

Pozdro od kaczo-katotaliba z przypadku.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:20:31 »
Isen a gdzie ja napisałem że podoba mi się to co robi pis? Dla mnie taka sama banda złodziei jak poprzednia. Po tylu latach śledzenia polityki mam delikatnie mówiąc wyjebane co oni tam robią. Obecna szopka mnie śmieszy, nikomu przez 8 lat nie przeszkadzało co oni tam odwalają, ale gdy strach zajrzał w oczy to nakręcili aferę. W sumie wybiórczej to się nie dziwię, stracili najważniejsze źródło finansowania :D

Kto by pomyślał że będziemy się tak zgadzać z Soulem. ;)

Pozdro od kaczo-katotaliba z przypadku.

Jesteś dobrym materiałem na goona, większość ludzi tam zdrowo myśli i szydzi z głupoty lewej czy prawej.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:21:42 »
Piszę właśnie o tym, że złotemu grozi padnięcie na ryj. Chyba nie rozumiesz tematu, na który starasz się wypowiedzieć. Wiem, ze w tym kraju wszyscy znają sie na wszystkim, ale w rzeczywistości podstawowa wiedza o gospodarce i mechanizmach leży i kwiczy. Tak samo jak elementarna sztuka prowadzenie dyskusji. Mówimy o długi i euro, a ty wylatujesz z jakimś podatkiem miedziowym. Co ma piernik do wiatraka, oprócz tego, że w starasz sie w nieudalny sposób użyć często spotykanego ostatnio w Sejmie argumentu: "oni kradli, to my też będziemy". Niestety, tak długo jak przysłowiowy żul nie będzie miał w głowie tego, że nie ma świecie darmowych obiadów, tak długo kolejne ekipy złodziei będą mogły wmawiać ludziom, że w zasiegu wyciągnięcia ręki jest 500 zł na dziecko, 3x15proc. czy 3 mln mieszkań dla młodych. I tak długo ludzie będą łapać sie na najbardziej prostackie sztuczki socjotechniczne.

Nie wróżę z fusów. Czytam to, co publikują rząd w oficjalnych dokumentach. Plany ekipy PiS, tak samo jak PO, zakładają dalsze zadłużanie Polski. Ma ono rosnąć w tempie 50 mld zł rocznie. I nie będzie to problemem, póki Polska będzie krainą mlekiem i miodem płynącą w postaci 4 proc. corocznego wzrostu PKB. Cały ten plan zawali się, jeśli koszt obsługi zadłużenia, który dziś wynosi 30 mld zł rocznie, mocno wzrośnie. A pierwsze przesłanki ku temu już są, bo wczoraj Fitch - jedna agencji ratignowych, których słucha NY i Londyn - zagroziła obniżeniem nam ratingu. To wprost przełoży się na to, że będziemy musieli zwiększyć oprocentowanie naszych obligacji. Jesli do tego dodamy potrzebę zrollowaniu w przyszłym roku 100 mld EUR długu, to rysuje się nieciekawy scenariusz rosnącej presji ze strony długu na stan finansów publicznych i na gospodarkę. Dziurę Bauca już mieliśmy. Kto wiem, może za 12 miesięcy będziemy mieli dziurę Kaczyńskiego. Tyle, jeśli chodzi o obiektywność.

Dla mnie EOT. Kto rozumie, ten rozumie. Kto nie, temu życze beztroskich Wesołych Świąt ;)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:24:55 »
Dla mnie EOT. Kto rozumie, ten rozumie. Kto nie, temu życze beztroskich Wesołych Świąt ;)

Jakie to dziecinne to EOT. Pierdole zabieram swoje zabawki i idę.

 Problem w tym, że tak ubóstwiany NIEPIS też zadłużał państwo. Z tego co pamiętam w kampanii to tylko Kukiz i Korwin nie chciał tego więcej robić. Peło i Pis mają wyjebane. Chce byśmy się wszyscy mylili i było dobrze.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:27:51 »
To pragmatyzm. Mam inne rzeczy przed świętami na głowie, niż przerzucenia sie argumentami na forum, na które zaglądam raz na ruski rok.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:33:29 »
To pragmatyzm. Mam inne rzeczy przed świętami na głowie, niż przerzucenia sie argumentami na forum, na które zaglądam raz na ruski rok.

Trzeba dorosnąć do pewnych rzeczy kolego.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 23, 2015, 15:07:08 »
Część z was naprawdę pojebało ostro. Ludzie piszą jak PiS'owi odjebało, a wy pojebani odpowiadacie "A PO też było złe". Więc jak PO to była banda złodziei, to PiS powinien dostać przyzwolenie na to co odpierdalają z TK? 

"ubóstwiany NIEPIS"

Wrzucasz do jednego wora wszystkich kto tylko nie jest za PiS'em. I do tego jeszcze insynuujesz, że jak komuś się nie podoba co PiS wyprawia to musi koniecznie ubóstwiać kogoś innego. Albo jesteś tak bezdennie głupi, że naprawdę w to wierzysz. Albo tak bezdennie głupi, że wierzysz w to, że ktoś na twą żałosną manipulacje nabierze.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 23, 2015, 15:29:30 »
Wrzucasz do jednego wora wszystkich kto tylko nie jest za PiS'em.

Ty wrzucasz do worka "pisiury" wszystkich którzy nie są zauroczeni oddolnie organizowanymi marszami w obronie koryta demokracji. Nie miej pretensji że ktoś niechcący wrzucił Ciebie do swojego. Zresztą gdybyś czytał uważnie nie napisałbyś tego co wyżej ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 23, 2015, 15:48:06 »
Gdzie niby ja wrzucam "wszystkich którzy nie są zauroczeni oddolnie organizowanymi marszami[...]".

Zacytuj, mądralo.

"[...]gdybyś czytał uważnie[...]"

Zacytuj proszę co takiego nie uważnie przeczytałem mądralo. Tylko spróbuj tym razem to zrobić w odniesieniu do moich słów, a nie jak zwykle oderwane od nich zupełnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 23, 2015, 16:28:40 »
Nie zacytuję bo nic takiego nie napisałeś :D Sorry mój błąd.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 23, 2015, 18:57:19 »
Część z was naprawdę pojebało ostro. Ludzie piszą jak PiS'owi odjebało, a wy pojebani odpowiadacie "A PO też było złe". Więc jak PO to była banda złodziei, to PiS powinien dostać przyzwolenie na to co odpierdalają z TK? 

Kto mieczem wojuje to od miecza ginie. Andrzej Duda prosił o brak jakichkolwiek większych ruchów na szachownicy przed wyborami. Tam gdzie jest akcja tam jest reakcja. Dla mnie "Trybunał Konstytucyjny" jest tylko kolejną instytucją w walce między partiami. On nie broni szarego obywatela. On broni interesu partii. Nie jest niezawisły i nigdy nie był od samego początku.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 23, 2015, 19:17:34 »
On nie broni szarego obywatela. On broni interesu partii.

A ty jesteś jednak głupszy niż ustawa przewiduje. Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie między innymi broni zwykłych szarych obywateli.

Chcesz przykład, proszę bardzo. Jest co roku wprowadzana ustawa na dany rok dotycząca akcyzy od oleju opałowego. Rok w rok jest debilna i niezgodna z konstytucją. Nie bawiąc się w szczegóły, to w niej jest opisane że ten kto sprzedaje olej opałowy odpowiada za to czy ten kto kupuje ma do tego prawo. Sprzedawać ma na podstawie (zgodnie z ustawą) pisemnych oświadczeń kupujących. Sprzedający nie ma oczywiście żadnych możliwości prawnych sprawdzenia czy oświadczenia zawierają prawdziwe dane itp. Ale w przypadku gdy US uzna że oświadczenie nie jest prawdziwe to Sprzedający (a nie kupujący!) ma zapłacić wyższy podatek. I tu nie chodzi nawet o sprawdzenie faktów, tylko widzimisię US, uznają i już. Tak stanowi ustawa.

I teraz jak się US dopierdoli, to nie ma innej drogi, tylko napisać skargę konstytucyjną na tą ustawę. Tą skargę rozpatruje w stosunkowo krótkim czasie TK i orzeka, że ustawa w paru punktach jest do dupy i niezgodna z tym z czym powinna. W efekcie ci biedni szarzy ludzi do których się dopierdala US mogą odetchnąć z ulgą, nie płacić nienależnego podatku i spokojnie czekać aż US się dopierdoli do akcyzy za inne lata, gdzie finalny skutek będzie identyczny.

I to jest jeden przykład. Skarg konstytucyjnych wpływa do TK naprawdę sporo, bo debile z wiejskiej nie mają w większości pojęcia o prawie, a to oni właśnie są od tworzenia prawa.

Ale w tej chwili US nie będzie mógł tej prostej sprawy rozpatrzyć w krótkim czasie. Bo po pierwsze, wymagany jest pełny skład, po drugie jakieś popierdolenie długie terminy od daty doręczeń i jeszcze bardziej pojebana konieczność rozpatrywania spraw w kolejności ich wpłynięcia.

I tak teraz właśnie szary człowiek dostaje po dupie, bo pieprzeni PiS'owcy chcą jak najbardziej oddalić nieunikniony termin końca ich i ich durnych ustaw.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 23, 2015, 19:37:30 »
A ty jesteś jednak głupszy niż ustawa przewiduje. Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie między innymi broni zwykłych szarych obywateli.

Serio mamy się obrzucać błotem buraku ? Czy mam zacząć Cię trollować jak nastolatka za te personalne wycieczki i pobiegniesz do admina, bo nie wytrzymasz psychicznie "inteligentnej" rozmowy. Pokazujesz jak jesteś ograniczony i brakuje Ci dystansu do danej sytuacji. Myślę, że trolle z onetu są dużo lepsze w dyskusji od Ciebie.

Nie mówię, że nie powinno być urzędu sprawującego kontrolę nad debilami z wiejskiej. Dla mnie te funkcje powinien przejąć jakiś departament powołany w ramach Sądu Najwyższego. Żaden sędzia TK nie powininien być powołany przez Sejm.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 23, 2015, 19:41:38 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:10:15 »
Jaką moc na TK? Może powiedzieć że coś jest niekonstytucyjne, a co z tym wyrokiem zrobi rząd to już jego brocha. Zawsze wydawało mi się że trójpodział władzy mówi o sądownictwie, a nie o TK powoływanym z nadania partyjnego. Człowiek uczy się całe życie.

Generalnie gównoburza w mediach i na centrali, a w tle pis wymienia kogo się da gdzie się tylko da. Te informacje nie przeciskają się przez szum o TK, zresztą nie są tak medialne. Jarek 1, obrońcy demokracji 0.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 23, 2015, 23:02:55 »
Jaką moc na TK? Może powiedzieć że coś jest niekonstytucyjne, a co z tym wyrokiem zrobi rząd to już jego brocha.
Konstytucja RP z 1997r. art 190:
1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.
2. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".
3. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. [...]

W wolnym tłumaczeniu: Jak TK orzeknie o czymś to tak jest i koniec kropka. Jeżeli stwierdzą, że jakaś ustawa jest niezgodna z konstytucją to po prostu przestaje obowiązywać z dniem ogłoszenia i tyle.

Taki banalny przykład: Jeżeli ustawa X zakazuje pani Kowalskiej wyrywania zębów, a TK wyda wyrok że ustawa X jest niezgodna z konstytucją, to od momentu ogłoszenia wyroku pani Kowalska może sobie wyrywać zęby do woli a sejm może ja co najwyżej pocałować w dupę.

Co zabawne punkt piąty tego artykułu jasno stanowi "Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zapadają większością głosów." Więc zapis o tym że musi być większość kwalifikowana czyli 2/3 już na dzień dobry jest niezgodny z konstytucją, bo nie można nad interpretować prawa według własnego widzimisię. Większość to jest 50% + 1 i koniec.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:08:22 »
Czemu nie gratulowałeś jak Cię wyruchali z OFE i z wiekiem emerytalnym. KURWA. Debilizm.

No zgadzam się. Twoja wiedza na temat pojęć "własność" i "ochrona praw nabytych', biorąc pod uwage dalsze wypowiedzi to debilizm. Podobnie jak te wnioski z datami dotyczącymi TK.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Ghash

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bianca Ravencroft
  • Korporacja: The Scope
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:31:10 »


W wolnym tłumaczeniu: Jak TK orzeknie o czymś to tak jest i koniec kropka. Jeżeli stwierdzą, że jakaś ustawa jest niezgodna z konstytucją to po prostu przestaje obowiązywać z dniem ogłoszenia i tyle.


https://twitter.com/joannakluzik/status/676040575234256896
Star Wars Mud PL

...po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne

Percival Schuttenbach

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:32:19 »
No zgadzam się. Twoja wiedza na temat pojęć "własność" i "ochrona praw nabytych', biorąc pod uwage dalsze wypowiedzi to debilizm. Podobnie jak te wnioski z datami dotyczącymi TK.

\wyjdz na ulice straszyc ludzi kaczorem, a jak masz problem z datami google Ci pomoże.


https://twitter.com/joannakluzik/status/676040575234256896

lol

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:59:11 »
\wyjdz na ulice straszyc ludzi kaczorem, a jak masz problem z datami google Ci pomoże.

Polecam właśnie Tobie google i definicje w/w pojęć. Co do dat. Google je "znajdzie" ale nie nauczy Cie wyciągać z tego wniosków. Twoje są z dupy. TK, podobnie zresztą jak RPO, który został powołany również jeszcze za poprzedniego ustroju nie są wymysłem władzy "komunistycznej". Są to instytucje od dziesiątek lat funkcjonujące na świecie (Ombudsman w Szwecji powołany został już 1809 r.!), a które to władza "miniona" w ramach łagodzenia swojego reżimu zaadaptowała na grunt polski. Oczywiście miały być to działania pozorne, choć w praktyce średnio się to powiodło (szczególnie TK szybko zaczął się władzy trochę "stawiać"). Żądanie likwidacji TK, bo został wprowadzony za komuny jest równie racjonalne, jak żądanie wyłączenia prądu na wsiach w Bieszczadach, bo słupy elektryczne zaciągnęli tam właśnie za komuny.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 24, 2015, 08:28:32 »
Polecam właśnie Tobie google i definicje w/w pojęć. Co do dat. Google je "znajdzie" ale nie nauczy Cie wyciągać z tego wniosków. Twoje są z dupy. TK, podobnie zresztą jak RPO, który został powołany również jeszcze za poprzedniego ustroju nie są wymysłem władzy "komunistycznej". Są to instytucje od dziesiątek lat funkcjonujące na świecie (Ombudsman w Szwecji powołany został już 1809 r.!), a które to władza "miniona" w ramach łagodzenia swojego reżimu zaadaptowała na grunt polski. Oczywiście miały być to działania pozorne, choć w praktyce średnio się to powiodło (szczególnie TK szybko zaczął się władzy trochę "stawiać"). Żądanie likwidacji TK, bo został wprowadzony za komuny jest równie racjonalne, jak żądanie wyłączenia prądu na wsiach w Bieszczadach, bo słupy elektryczne zaciągnęli tam właśnie za komuny.

Stary mam w dupie gdzie co działa na świecie, tu jest Polska. W polsce powołano TK po wprowadzeniu stanu wojennego lol. Z faktami nie wygrasz.  Porównanie jest kompletnie z dupy bo jedno to instytucja polityczna, a słup służy dobru obywateli. Możesz mnie tu czarować, ale z faktem tego że w Polsce ten beton jest i był sowiecki. Mimo przemian po 1989, gdzie uprawnienia TK zostały zwiększone to wciąż pozostawał narzędziem partyjnym do rozgrywek lol.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:04:58 »

https://twitter.com/joannakluzik/status/676040575234256896
A może jakiś konkret z konkretnymi wyrokami i datami ich wydania? Bo na razie, jak zwykle, rzuciłeś populistyczne hasełko bez żadnych faktów i konkretów.

PS. Zlikwidujmy szkoły wybudowane za komuny, tam uczono przecież komunistycznej historii!

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:19:23 »
PS. Zlikwidujmy szkoły wybudowane za komuny, tam uczono przecież komunistycznej historii!

Popracuj nad hasłami, aparat propagandy jeszcze nie dojrzał.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:21:27 »
Mimo przemian po 1989, gdzie uprawnienia TK zostały zwiększone to wciąż pozostawał narzędziem partyjnym do rozgrywek lol.

Jasne. Tak jak to, że rząd ukradł Twoje pieniądze z OFE. Pojęcie faktów masz jak Ziobro, co macha w telewizji kartonikami ze spójnikiem "oraz" i pierdoli trzy po trzy o rzeczach, o których ewidentnie nie ma pojęcia. A jak zażądać przykładu orzeczenia, które miałoby być wydane wbrew przepisom Konstytucji, a w myśl czyiś partyjnych interesów, to robi się problem.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:38:26 »
Jasne. Tak jak to, że rząd ukradł Twoje pieniądze z OFE. Pojęcie faktów masz jak Ziobro, co macha w telewizji kartonikami ze spójnikiem "oraz" i pierdoli trzy po trzy o rzeczach, o których ewidentnie nie ma pojęcia. A jak zażądać przykładu orzeczenia, które miałoby być wydane wbrew przepisom Konstytucji, a w myśl czyiś partyjnych interesów, to robi się problem.

Konstytucja która broni polityka przed wymiarem sprawiedliwości i zapewnia mu immunitet, gdzie niby wszyscy są równi, a nie są nie powinno się nazywać konstytucją.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:51:34 »
Konstytucja która broni polityka przed wymiarem sprawiedliwości i zapewnia mu immunitet, gdzie niby wszyscy są równi, a nie są nie powinno się nazywać konstytucją.

Konstytucja nie broni polityka przed wymiarem sprawiedliwości. Polityk jak każdy obywatel odpowiada karnie za swoje czyny. Immunitet nie ma na celu unikania odpowiedzialności karnej przez polityka. Po pierwsze dlatego, że może być uchylony, po drugie dlatego, że w czasie jego trwania nie biegnie przedawnienie karalności czynu (oczywiście pod warunkiem, że był wniosek prokuratora o uchylenie immunitetu).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:55:17 »
Popracuj nad hasłami, aparat propagandy jeszcze nie dojrzał.
A podasz w końcu konkrety? O jakie 50 wyroków TK chodzi?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:00:50 »
Konstytucja nie broni polityka przed wymiarem sprawiedliwości. Polityk jak każdy obywatel odpowiada karnie za swoje czyny. Immunitet nie ma na celu unikania odpowiedzialności karnej przez polityka. Po pierwsze dlatego, że może być uchylony, po drugie dlatego, że w czasie jego trwania nie biegnie przedawnienie karalności czynu (oczywiście pod warunkiem, że był wniosek prokuratora o uchylenie immunitetu).

No oczywiście może być uchylony na wniosek prokuratora, ale jak wiemy żeby coś się działo takiego to musi być wyrażona chęć. Jakoś nie bardzo sobie przypominam wyrażenia chęci prokuratory w ostatnich czasach (lol układ).

A podasz w końcu konkrety? O jakie 50 wyroków TK chodzi?

Cytuj
Niewykonane orzeczenia TK dotyczą chociażby takich kwestii jak: rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie podatku akcyzowego; ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów; obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 października 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych; ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy; ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych czy na przykład ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.

Prawnicy w opracowaniach tego zagadnienia wskazują, że powody niewykonania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego bywają złożone i wydaje się, że żaden, nawet najlepiej zaprojektowany, system na niewiele się zda, gdy nie ma politycznej woli uchwalenia ustawy, zrozumienia dla ustrojowego znaczenia rozstrzygnięć sądu konstytucyjnego albo dostatecznie skutecznych i dolegliwych sankcji za bezczynność organów państwa.

Ale takie tam


Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:03:52 »
No oczywiście może być uchylony na wniosek prokuratora, ale jak wiemy żeby coś się działo takiego to musi być wyrażona chęć. Jakoś nie bardzo sobie przypominam wyrażenia chęci prokuratory w ostatnich czasach (lol układ).

Pierwsze z brzegu - Bury.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:10:31 »
Pierwsze z brzegu - Bury.

18 listopada 2015 został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA[7]. Prokurator przedstawił mu sześć zarzutów popełnienia przestępstw korupcyjnych[8], a następnie wystąpił o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania, który to wniosek nie został uwzględniony[9].

LOL. Faktycznie z Brzegu, czyli po wyborach.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:17:56 »
Bury dostał zarzuty dopiero po utracie immunitetu, bo Sejm nie zgodził się na jego uchylenie. Ale wniosek o uchylenie tego immunitetu Buremu Prokurator postawił:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wniosek-o-uchylenie-immunitetu-buremu-znamy-linie-obrony-prz,nId,1890515
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P