Autor Wątek: Historia  (Przeczytany 2901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Historia
« dnia: Czerwiec 10, 2009, 01:54:00 »
przyszło mi do głowy jak przeczytałem post otwierający wątek
http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=6749.msg97340;topicseen#new
Konkurs na konkretnie spisaną historię korpa / sojuszu, nie musi być obiektywna, ale musi być względnie dokładna (przynajmniej jeśli chodzi o ważne wydarzenia i ewentualne ich tło na szerszej scenie). Z złażenia konkurs raczej dla starszych centralowców, ale młodzi przynajmniej dostaną z tego kozysść w postaci poznania kawałka historii jaka miała miejsce w eve po pare lat w stecz i moze łatwiej bedzie zrozumieć im o co kaman jak scary czy gosti zaczynają rzucać w siebie czymś na co mówią MAX, jakim cudem i po jaką cholerę bufu stworzyło jednokorporacyjny sojusz który dorobił się tytka w liczbie mnogiej itd, itd

Miała to byc odpowiedź do tego postu, ale chyba lepiej zacząć nowy wątek.

Bardzo dobry pomysł. Jeśli interesuje Cię historia nie tylko polskich graczy, to polecam ten wątek na ulubionym forum Goonów, ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z podlinkowanej historii pisanej przez Hardina (z CVA), interesująca też (choć mocno propagandowo nastawiona) jest też historia Reikoku.

/offtopic BTW, DBPreacher z Reikoku, autor pierwszych części wspomnianej relacji to ponoć jeden z twórców serii GTA. Prawda to?

PS. Jak można MAXa nie pamiętać?  :coolsmiley: Był dość niedawno i nawet jakieś tam relacje z niego pojawiały się w niusach po prawej stronie ekranu wyboru postaci...

Rogoo

  • Gość
Odp: Historia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2009, 02:10:58 »
PS. Jak można MAXa nie pamiętać?  :coolsmiley: Był dość niedawno i nawet jakieś tam relacje z niego pojawiały się w niusach po prawej stronie ekranu wyboru postaci...

Widzisz i tu sie pojawia jeden problem. Gdybym ja pisal cos o Maxie - napisalbym pewnie cos a'la: "no i w koncu BoB utknal w Tribute, zbieral ostre baty i w koncu zostali przez nas wyrzuceni".

Gdyby pisal to ktos z BoBa to pewnie byloby to cos w stylu: "W Tribute zrobilo sie strasznie nudno, wiec to olalismy i postanowilismy poleciec tluc Goonsow, w nadziei na jakies dobre walki."

I tak w kolko. Wszystko zalezy od tego kto pisze. Nie wiesz, ze historie zawsze pisza zwyciezcy ? :) Aby napisac jakas "rzetelna" historie - kazdy kto bral w tym udzial musialby napisac cos ze swojej strony - pozniej jakis "historyk pasjonat" (ktos z Imperium ? Ktos z CCP ? Kto moglby zostac uznany za bezsprzecznie obiektywnego ?) musialby to skonfrontowac z killboardami i innymi zrodlami i sporzadzic w miare rzetelna kompilacje.

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Historia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2009, 02:14:37 »
Gdyby pisal to ktos z Goonsów to pewnie byloby to cos w stylu: "Wcale nie potrzebowaliśmy tego Tribute"  :2funny:

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Historia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2009, 02:27:38 »
Przy jakiejś okazji zerknij na wiek mojej postaci, jest mniej więcej o miesiąc młodsza niż moje zainteresowanie Eve. A w sumie az do zjazdu SHCK na którym przewiniło się trochę różnych historii głównie z istnienia samego korpa, nie zdawałem sobie sprawy że to może być tak... bogata w wydarzenia tematyka.
O MAX wiem tyle co wyłapuję ze złośliwych wzmianek w bieżących wątkach tutaj. Czyli że BoB postanowił spuścić łomot albo całemu NC, albo jakiejś jego części i że po wstępnym sukcesie polegającym na rozwalcowaniu IRON, cała operację szlag trafił. A jeszcze to że akcja jest wymieniana jako początek a może kolejna oznaka upadku BoB'a i GBC jako elitarnych Pvp

Moja względnie bieżąca wiedza na temat wydarzeń w eve zaczyna się mniej więcej w czasie trzeciego ataku Stein Wagonu na Eso, jakoś tak w tym czasie o tym usłyszałem i ktoś mi podpowiedział ze na centrali można czasem znaleźć jakieś info o takich wydarzeniach... Wróciłem na centralę założyłem ponownie konto (stare z czasu kiedy się zastanawiałem czy grać odstrzelono w ramach regulaminu) i jakoś lokalne trole nie zdołały mnie jeszcze stąd przegnać czy też zniechęcić do zaglądania tutaj

Odnośnie nie polskich źródeł informacji. Za cienki jestem z angielskiego, czy tez jego mutacji powszechnie używanych w grze i forach internetowych żeby sobie poradzić z takimi tekstami w sposób dający jako takie zrozumienie :(

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rogoo

  • Gość
Odp: Historia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2009, 02:38:15 »
O MAX wiem tyle co wyłapuję ze złośliwych wzmianek w bieżących wątkach tutaj.

No to jest wlasnie niestety ten problem - czesto trzeba sobie skladac wszystko do kupy samemu ze strzepkow informacji. Raczej nigdy nie dowiesz sie prawdy jesli nie brales bezposrednio udzialu w interesujacych Cie wydarzeniach.

Ogolnie jesli grales troche w 0.0 i wiesz jak to wyglada - mozesz sobie czytac wlasnie takie wycinki z roznych zrodel, nastepnie filtrowac to przez wielka gabke antypropagandowa, pozniej przepuscic przez katalizator zdrowego rozsadku by na koncu otrzymac jako tako (czyli dajmy na to w 3/4) wiarygodny obraz.

Reasumujac - bardziej nastawialbym sie na przegladanie na biezaco raportow, opinii z frontow i wyciaganie z nich sredniej wazonej, niz na "kompleksowe raporty historyczne".

Widzialem kiedys na EVE-O faceta, ktory mial amibtny zamiar stworzenia "neutralnej swiatopogladowo historii EVE." Na razie wszelki sluch po nim jednak zaginal. Ponadto CCP obiecalo sie troche podciagnac w tej kwestii, wiec IMO - cala nadzieja w nich.