Autor Wątek: upgrade puszki  (Przeczytany 5428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
upgrade puszki
« dnia: Grudzień 27, 2018, 18:03:59 »
W sumie ja także mam ziemniaka. Ciekawe czy ktoś z tu obecnych umiałby w tej materii pomóc (w wyborze co można poprawić, wymienić jak najniższym kosztem aby komp odżył).

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2018, 20:56:02 »
W sumie ja także mam ziemniaka. Ciekawe czy ktoś z tu obecnych umiałby w tej materii pomóc (w wyborze co można poprawić, wymienić jak najniższym kosztem aby komp odżył).
Parę osób tak. Napisz jaką masz specyfikację wszystkich podzespołów to coś się doradzi.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2018, 00:48:19 »
Część ze specyfikacji mam w wynikach podanych z CPU-Z (postaram się dodać załącznik pytanie czy uda się to poprawnie odczytać?)
Ogólnie wszystko siedzi w budzie Fractal-a a zasilacz to modularna wersja OCZ 600.
Wewnątrz siedzi 128 gigowy dysk Kingstona i 2 terabajtowy chyba WD ale głowy nie dam (kupiony w grudniu zeszłego roku)
Doradzono mi abym wymienił procek na i5 2500k (znalazłem za 250 zł już podkręcony do 4,5 ghz) lub na i7 2600k którego można już mieć za 460 zł
Dodatkowo doradzono mi wymianę GPU na gtx 960 gdzie wersja z 2 giga to koszt 400 zł a 4 gigowa od 500 się zaczyna.

Pytanie jak te zmiany wpłyną na samą kulturę pracy komputera i czy np gra Mass Effect Andromeda w ogóle da się włączyć (w obecnych ustawieniach nie da się w ogóle jej odpalić ale już Wiedźmin 3 działa)

A może w ogóle na coś innego warto zwrócić uwagę?

[załącznik usunięty przez administratora]

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2018, 01:04:34 »
Jeśli chodzi o Mass Effect Andromeda to on ma opinię czegoś w co się nie da grać... :P
Załącznik jest czytelny w sensie ze plik się otwiera, ale jest upierdliwy w czytaniu. Nie łatwiej było poprosić dirctx o wygenerowanie pliku konfiguracji?
https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wot/article/10588/
[admin]A tak wogle to wydzielam ten ten wątek[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2018, 09:23:57 »
Cytuj
Doradzono mi abym wymienił procek na i5 2500k (znalazłem za 250 zł już podkręcony do 4,5 ghz) lub na i7 2600k którego można już mieć za 460 zł
To zalecono ci downgrade do generacji starszej niż posiadasz, choć może nie aż takie bardzo głupie to bo wcześniejsza generacja była bardzo udana. Po drugie w momencie wyciągnięcia z obudowy każdy procek staje się odkręcony. Po trzecie jeśli nie jest to płyta przystosowana do podkręcania zarówno pod kątem biosu jak i seksji zasilania to wsadzenie tam procesora z k na końcu niczego nie poprawi, bo go nie podkręcisz.

Coś tam można czytać, ale przebrnięcie przez tekst jest trochę painful, nie znalazłem informacji o płycie. Jaką masz płytę główną, chodzi mi nie tylko o wersję ale i rewizję jeśli było więcej niż jedna?

Jeśli jest to płyta nadająca się do kręcenia to wsadziłbym tam i7 3770k + Fortis 3 + Thermal Grizzly Kryonaut i trochę podkręcił w biosie.

Cytuj
Dodatkowo doradzono mi wymianę GPU na gtx 960 gdzie wersja z 2 giga to koszt 400 zł a 4 gigowa od 500 się zaczyna.
Nie pchałbym się w wersję 2GB bo dla nowych gier to za mało. Nowy Assasin Creed na ultra detalach potrafi wciągnąc więcej niż 4GB. Jak chcesz mogę odstąpić swoją 4GB za 400zł. Wciąż nie chciało mi się jej wystawić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2018, 10:00:40 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2018, 12:22:57 »
Zgodnie z zaleceniem zamieszczam tu wyniki z DxDiag.

ps. Co do andromedy to po prostu byłem ciekaw co to za gra i była w przystępnej cenie a nie mogę jej w ogóle włączyć dlatego też tu się pojawiła.

[załącznik usunięty przez administratora]

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2018, 13:19:34 »
Być może jest tam informacja na temat modelu płyty ale ja nie widzę.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2018, 13:38:50 »
ASRock model Z77 Pro3

ps. Z tego co pamiętam nie jest to szczyt szczytów bo sekcja odpowiedzialna za OC nie jest zbyt rozbudowana ale powinna dać radę ogarnąć OC.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2018, 13:49:04 wysłana przez [VIDE] Herezja »

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2018, 14:04:48 »
Płyta główna:

ASRock model Z77 Pro3
https://www.asrock.com/mb/intel/z77%20pro3/index.pl.asp

Dobrze wentylowana obudowa oraz dodatkowe chłodzenie na procesorze i7-3770K pozwoli na osiągnięcie zauważalnego wzrostu wydajności. Jednak podstawowa wersja procesora (bez K) jest tańsza o ok. 100PLN. Jeżeli chodzi o kartę graficzną, proponuję raczej układ GTX970 4GB. Koszt takiego ulepszenia to ok. 1100-1300PLN.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2018, 15:20:22 »
Ten fraktal, którego posiadam http://www.fractal-design.com/home/product/cases/discontinued-products/core-3000
Na tą chwile ma zamontowane 2 z przodu, 2 u góry, 1 z tylu i 1 od dołu

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: upgrade puszki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2018, 15:23:03 »
Bardzo fajna obudowa. Przewiewna i estetyczna, wspiera chłodzenie CPU w wysokości do 160mm, zatem Fortis3 zmieści się.
Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.