Autor Wątek: dlaczego EVE?  (Przeczytany 6906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aragon

  • Gość
dlaczego EVE?
« dnia: Lipiec 07, 2007, 03:59:54 »
Witam

Nie grałem nigdy w eve, za to grałem w inne mmrpg. Moje pytanie jest proste - dlaczego powinienem zagrać w eve? Co odróżnia tą grę od innych gier tej klasy? Dlaczego jest lepsza? Co gracz robi na co dzień w grze? I najważniejsze - dlaczego nie znudzi mi się po miesiącu?

PS. grałem w lineage, wow, arkadię, ultime online i pewnie jeszcze coś (tibia?) - wszystkie te gry miały wady, które sprawiły że przestałem w nie grać. Czy EVE jest inne?

aragon

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2007, 06:58:02 »
To było bardzo pomocne... Jakbym miał po 2 tyg czasu na wypróbowanie każdej gry o jakiej gdzieś przeczytam, to nie zadawał bym tych pytań, nie sądzisz?

sepa

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2007, 09:43:24 »
Co jest fajne w Eve:

Nie ma takich baranów jak Ty :P

Kamoris

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2007, 10:11:21 »
To co rozni eve od innych morpg to stopien skomplikowania, a przez to fakt ze sie nie nudzi nawet  po kilku latach grania.

Ellaine

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2007, 10:50:00 »
Eve jest MMORPGiem bardziej dla doroslych graczy. Czlowiek dojrzaly psychicznie i zyciowo ma wiele przewag wzgledem innych MMORPG;

-Jest bardzo skomplikowana. Tam gdzie w przecietnym MMORPGu przyjeli zasade ze czlowiek powinien opanowac podstawy kazdego tematu i bawic sie nim w 5 minut, w Eve sa rzeczy na ktore musisz poswiecic wiele godzin i dni zeby je obczaic. W efekcie gra jest bogatsza, ale ludzie i IQ i zdolnosci koncentracji chomika nie poradza sobie bez pomocy kolegow (acz z tą pomocą spokojnie mogą grać). Skomplikowane jest wszystko, od konfigurowania statku do walki, przez mechanike samego starcia, po przemysl i ekonomie.

-Jest potrzebna cierpliwosc - przecietny MMORPG zrobiono pod 11-latka z ADHD, ktory jesli nic sie nie stanie przez 3 minuty, rozpłacze sie i kupi sobie inną grę (chociaz z drugiej strony, jest w stanie tluc te potwory 11 godzin dziennie przez 3 lata). W Eve na akcje sie czeka, szuka i pracuje, nic nie jest podawane na talezu i gracz nie jest zabawiany nowym malutkim skarbikiem na kazdym rogu. Ma to swoje zalety - swiat jest "powazniejszy" i wiarygodniejszy i projektanci mogli rozwinac skrzydla jesli idzie o strategie w pvp i ekonomii. Np dlatego, ze podroze moga trwac wiele godzin a nie zawsze 3 minuty, rozwija sie handel miedzy roznymi miejscami a w strategii zajety obszar ma znaczenie.

-Serwer jest duzy (jeden na swiat poza chinami), graczy na nim jest duzo, duze sa organizacje, rynek miedzygraczowy, floty. Eve jest takim malym laboratorium gdzie mozna zobaczyc jak band tworza sie panstwa a z targowisk gieldy, i mozesz w tym uczestniczyc.

-Czlowiek ktory gra pol godziny dziennie i 2 godziny w weekend ma tak bardzo wyrownane szanse z maniakiem grajacym 8 godzin dziennie, jak to tylko mozliwe. Czlowiekowi doroslemu co ma prace, rodzine i zycie, postac rozwija sie rownie szybko i ma tez mozliwosc zarabiania rownie wielkich pieniedzy jesli jest sprytny i mysli dlugofalowo.

-Do straty w pvp i walce sa powazne. Tam gdzie inne MMORPG karzą smierc trzema minutami czekania, w Eve tracisz statek, ktory moze byc dorobkiem Twojej calej kariery. Ludzie nie lataja najwiekszyum sprzetem na jaki ich stac, tylko najwiekszym jaki gotowi sa stracic a i tak slabi psychicznie odpadaja na przedbiegach. W nagrode - emocje w walce sa o wiele wieksze.

FaTuM

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:29:33 »
Eve jest MMORPGiem bardziej dla doroslych graczy. Czlowiek dojrzaly psychicznie i zyciowo ma wiele przewag wzgledem innych MMORPG;

-Jest bardzo skomplikowana. Tam gdzie w przecietnym MMORPGu przyjeli zasade ze czlowiek powinien opanowac podstawy kazdego tematu i bawic sie nim w 5 minut, w Eve sa rzeczy na ktore musisz poswiecic wiele godzin i dni zeby je obczaic. W efekcie gra jest bogatsza, ale ludzie i IQ i zdolnosci koncentracji chomika nie poradza sobie bez pomocy kolegow (acz z tą pomocą spokojnie mogą grać). Skomplikowane jest wszystko, od konfigurowania statku do walki, przez mechanike samego starcia, po przemysl i ekonomie.

-Jest potrzebna cierpliwosc - przecietny MMORPG zrobiono pod 11-latka z ADHD, ktory jesli nic sie nie stanie przez 3 minuty, rozpłacze sie i kupi sobie inną grę (chociaz z drugiej strony, jest w stanie tluc te potwory 11 godzin dziennie przez 3 lata). W Eve na akcje sie czeka, szuka i pracuje, nic nie jest podawane na talezu i gracz nie jest zabawiany nowym malutkim skarbikiem na kazdym rogu. Ma to swoje zalety - swiat jest "powazniejszy" i wiarygodniejszy i projektanci mogli rozwinac skrzydla jesli idzie o strategie w pvp i ekonomii. Np dlatego, ze podroze moga trwac wiele godzin a nie zawsze 3 minuty, rozwija sie handel miedzy roznymi miejscami a w strategii zajety obszar ma znaczenie.

-Serwer jest duzy (jeden na swiat poza chinami), graczy na nim jest duzo, duze sa organizacje, rynek miedzygraczowy, floty. Eve jest takim malym laboratorium gdzie mozna zobaczyc jak band tworza sie panstwa a z targowisk gieldy, i mozesz w tym uczestniczyc.

-Czlowiek ktory gra pol godziny dziennie i 2 godziny w weekend ma tak bardzo wyrownane szanse z maniakiem grajacym 8 godzin dziennie, jak to tylko mozliwe. Czlowiekowi doroslemu co ma prace, rodzine i zycie, postac rozwija sie rownie szybko i ma tez mozliwosc zarabiania rownie wielkich pieniedzy jesli jest sprytny i mysli dlugofalowo.

-Do straty w pvp i walce sa powazne. Tam gdzie inne MMORPG karzą smierc trzema minutami czekania, w Eve tracisz statek, ktory moze byc dorobkiem Twojej calej kariery. Ludzie nie lataja najwiekszyum sprzetem na jaki ich stac, tylko najwiekszym jaki gotowi sa stracic a i tak slabi psychicznie odpadaja na przedbiegach. W nagrode - emocje w walce sa o wiele wieksze.

Amen :)

Dodam tylko że grałem w te same gry co ty + takie których nikt już nie pamięta, to jest gra dla ludzi dorosłych albo i... takich jak ja Licealistów uczących sie do matury, studentów. Z powyższym się nie zgodze tylko pod jednym warunkiem :) Ten co gra te 2 h ma mniej ISK :F a ten od 8 H więcej, lecz poziom postaci czyli ilość skili nie jest zależna od zdobytego doświadczenia tylko od realnego czasu. Skille sie trenuja również kiedy jesteś offine. Gra wymaga dobrej znajomości języka ang. Oraz cierpliwości. Proponuje Ci zagrać 1 dzień, bo jak nie przejdziesz tutka to zrezygnujesz i nie odnajdziesz uroku tej gry. Dla mnie tak gra jest wymarzona. Fakt Uzależnia, ale daje mi czas na rodzine, dzewczyne szkołe i nauke, a i język się szlifuje :) Ludzie z którymi gram są naprawde wspaniałymi ludzmi. Jeśli szukasz akcji, zabijania i wakacji spedzonych na mordowaniu 24 h to lepszy dla ciebie jest WoW, bo zapłaci ci za poświecony czas lvlem itd. A EvE da ci podsumowując:
1. Kulture gry
2. Nauke ekonomii
3. Trening Cierpliwości oraz samozaparcia
4. Szlifujesz język jeśli nie jesteś na poziomie MEGAzaawansowanym :)
5. Poznajesz ludzi innych jak w MU Online / WoW z wypaczonymi umysłami :P
6. Ćwiczysz logiczne myślenie
7. Masz czas dla rodziny przyjaciół dziewczyny... chłopaka :P
8. Po jakimś czasie zaczynasz czuć się jako element gry, stajesz się jednym z pionków, przez przypadek możesz zniszczyć jakiegoś bosa z BoB'a w shuttlu i cały świat trąbi o tobie :P
9. Gra jest fenomelnalna pod wgledem, albo raczej kontrastu, Grywalnosci oraz Grafiki
10. To jedna z nielicznych gier któa daje ci czas na inne :) oraz można ją ładnie otworzyć w window mode :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2007, 13:41:18 wysłana przez FaTuM »

Ramsfeld

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2007, 14:35:14 »
odpowiadanie ci w tej chwili bedzie jak mowienie slepemu co to kolor albo prawiczkowi co to je...e .

Ireul  :2funny: trafiles z ta odpowiedzia w 100 % lepiej sie tego nie dalo okreslic  O0

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2007, 15:10:49 »
Lol.
Nie prościej było przeczytać recenzje? Jedną jest na stronie głównej, linki do dwóch kolejnych gdzieś na forum. Wystarczy kilka minut i dość dobrze dowiesz się czym jest eve i dlaczego jest lepsza od innych mmo. ;)
Przedwieczny.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2007, 15:33:26 »
Lol.
Nie prościej było przeczytać recenzje?

No ale nie czytałeś? że jakby miał do każdej gry czytać recenzje to by się nie pytał - nie uważasz?  >:D
Bermuda Syndrome [BAS-3]

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2007, 16:02:50 »
Ja uważam że to czy ktoś się nudzi daną grą tak naprawdę zależy od tego kto gra.

Bo każdy człowiek odpowiada sam za to co czuje. Więc jednemu radość będzie dawać WOW innemu inna gra.  Każdy lubi co innego. I aby zobaczyć czy gra Ci się nie nudzi to trzeba w nią po prostu zagrać nie ma innej rady. Bo ilu graczy tyle punktów widzenia.  Ja gram w EVE od niedawna nawet nie znając j. angielskiego i z tego tytułu mam większe problemy ale gram bo odpowiada mi klimat tej gry. Wychowałem się na fantastyce i dziś mogę brać udział w lotach kosmicznych. Uważam też że w tego typu grach najważniejsi są ludzie i kontakty pomiędzy ludzkie. Jeśli trafisz na takich którzy Ci odpowiadają to nie będziesz się nudził.

korpusz

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2007, 16:54:41 »
Dajcie się spokój bo jeżeli same strzepki informacji (latanie w kosmosie, najlepszy MMO space sim, walka, epickie rozmiary gry, najwiekszy zyjacy swiat gry na swiecie itp itd) nie przekonuja go do sprawdzenia samemu to ta gra nie jest dla niego.

A dla czego miałbyś sprobować ?? Lepiej powiem dlaczego ja to zrobiłem. Bo chciałem, bo uwielbiam te klimaty, bo czekałem na tą grę baaardzo długo (aż będę miał środki i możliwość płacenia za nią), bo nie ma nic lepszego z tego gatunku na rynku, ba jeżeli chodzi o MMO to nie ma nic innego tej klasy.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2007, 11:17:12 »
Ja dodam od siebie ze mozesz teoretycznie spotkac w tej grze kazdego z calego swiata kto gra w EVE (poza chinolami od jakiegos czasu) i sie z nim bawic.  :)
Mozesz poznac naprawde fajnych kumpli z którymi mozesz spotykac sie w realu i wspólnie imprezowac (zloty itp) a w swiecie EVE latac razem lub walczyc przeciwko nim (wiele razy tak bywalo i fun byl jeszcze lepszy wiedzac do kogo strzelasz) O0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2007, 11:19:21 wysłana przez blaster »

Yagofish

  • Gość
Odp: dlaczego EVE?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2007, 11:37:38 »
Opis not bad...

Ale recenzja oficjalna zawsze będzie zachęcać - zgodzę się że liczy się opinia samych graczy (wielu) i to nie jednego...

Jak powiedział kiedyś Tadzik... nie ma takiej rury w mieście, w której Norek się ukryje, jak go któregoś razu wk...wił

...ale co ten ostatni akapit miał współnego z tym wątkiem  ::)