Autor Wątek: Dzień dobry :)  (Przeczytany 9148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zielarz
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Dzień dobry :)
« dnia: Luty 12, 2016, 10:14:53 »
Dzień dobry.

Zgodnie z ogólnie pojętymi zasadami wypada się przywitać i przedstawić.

mam na imię Mateusz, jestem z Krakowa i na chwile obecną mam 29 lat.
Z zawodu jestem programistą, a w EVE gram od bardzo niedawna starając się załapać podstawowe mechaniki rozgrywki, w przerwach od pracy. Nie mam ciśnienia na bycie jakimś "pro playerem" jednak interesuje mnie sam koncept tej gry jak i uniwersum.

Miło będzie również poznać ciekawych ludzi, dlatego też zarejestrowałem sie na niniejszym forum :)

Jak dotąd starałem się zgłosić do jednej z polskich korporacji, ale trafiłem chyba na jakieś gimnazjum i szybko wycofałem swoją aplikację :) Mam nadzieje że na niniejszym forum znajdę to czego oczekuje od community EVE, szczególnie że jest to chyba pierwsze forum od 10 lat na jakim się zarejestrowałem ;)

Pozdrawiam

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2016, 10:25:33 »
Dzień dobry.
Ave!

Miło będzie również poznać ciekawych ludzi, dlatego też zarejestrowałem sie na niniejszym forum :)
Ciekawi to my jesteśmy na pewno... w jakimś sensie  ;D

Jak dotąd starałem się zgłosić do jednej z polskich korporacji, ale trafiłem chyba na jakieś gimnazjum i szybko wycofałem swoją aplikację :)
EvE skupia dość specyficznych graczy. Generalnie sami dorośli zachowujący się jak dzieci. Przywykniesz  :)

Mam nadzieje że na niniejszym forum znajdę to czego oczekuje od community EVE, szczególnie że jest to chyba pierwsze forum od 10 lat na jakim się zarejestrowałem ;)
Jeśli oczekujesz wypowiedzi ociekających sarkazmem i ironią, witamy  ;D

Aha, obowiązkowo:
Cytuj
Nie kop. Podziękujesz później.
Soulscream

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2016, 10:28:16 »
Hej,

Witamy, nie dość że krajanin z Krakowa to jeszcze sprawia wrażenie rozsądnego ;)

Uważaj na trolli i scamerów, nie wydokowywuj statkiem na którego stratę Cię nie stać.

Co do wspomnianego wyżej kopania to ja się zgadzam z przedmówcą, jednak muszę przyznać że jest bardzo wiele osób które odnajdują się w kopaniu... może to wartości relaksująco-terapeutyczne błyskania lasera górniczego, ale mamy w sojuszu cały korp który głównie kopie i oni to robią dla przyjemności :D :D :D (o/ Shocky ;) )

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2016, 11:00:31 »
ja np, czerpie duzo radosc i z rzucenia okiem na C0venowe KB: ] choc wataha ma bardziej egotyczne  kwiatki.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2016, 11:16:28 »
Najważniejsze to znaleźć ekipę z którą będziesz dobrze się bawić grając w EVE.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2016, 11:43:58 »
lekcja nr`1

nigdy, przeqrwa NIGDY nie wydokowuj z plexem na pokladzie.

https://zkillboard.com/kill/51966196/

NIGDY!!!11111
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2016, 11:58:48 »
Lekcja nr.2
Nigdy, przenigdy nie ufaj superokazjom wrzucanym na lokal w Jita.
NIGDY! (bez jedynek)
Lekcja nr. 3
Nie ufaj nikomu :D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2016, 12:11:53 »
Qlko1 propsy za creditsy.


p.s Nie kop, nikomu nie daj się namówić na kopanie czy transporty w pierwszych miesiącach eve. Generalnie to równia pochyła by wypaść z gry.
p.p.s Mi możesz zaufać 8).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2016, 12:30:12 »
Lekcja nr.4:
Soulscreamowi szczególnie  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2016, 12:34:23 »
Qlko1 propsy za creditsy.
Nie raduj się tak, wpisałem, bo inaczej próbowałbyś skasować jakąś opłatę  :P

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2016, 12:34:54 »
Moje 1908 posty świadczą o totalnym zaufaniu i 100% skuteczności w świecie eve.

Nie raduj się tak, wpisałem, bo inaczej próbowałbyś skasować jakąś opłatę  :P

W świece Eve wszystko jest biznesem :P.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2016, 15:11:13 »
Lekcja nr.5
Nie daj sobie wmówić że jakaś działalność jest lepsza od drugiej (nie dotyczy kopania :P)
Pamiętaj że w EVE jesteś tym kim chcesz.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2016, 15:13:00 »
Ekhm nie chcesz być górnikiem ;).

Zielarz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zielarz
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2016, 23:02:42 »
Lekcja nr.5
Nie daj sobie wmówić że jakaś działalność jest lepsza od drugiej (nie dotyczy kopania :P)
Pamiętaj że w EVE jesteś tym kim chcesz.

Dziękuje bardzo za miłe przywitanie i garść rad. Co prawda aż tak początkujący to nie jestem ale mimo wszystko dzięki ;)

Zgodnie z waszą sugestią zfitowałem swojego Venture w ciwilne moduły i zabieram się za wydobycie tych kamyków na V ;)

A tak poważnie to :

Z racji że praktycznie wbijam teraz podstawowe skille na jakieś umożliwiające życie lvle to w międzyczasie wykonuje tu i tam misje od wszelakich agentów.
Jak rozumiem jest to dobry sposób na spędzenie czasu wymaganago na podstawowy lvl skili który się będzie do czegoś nadawał?

a i tradycyjne noob question.

To z jakim lvlem agenta mogę gadać zależy od mojej reputacji w jego korpo czy od poziomu moich skili w pasującej do agenta tematyce?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2016, 23:21:51 »
Ja raczej zalecałbym Ci zabawić się w skanowanie przestrzeni i szukanie na początek tzw. anomalek a później za pomocą probów także i sygnatur. Często możesz wydropić rzeczy o sporej wartości a i uczysz się wielu rzeczy np skanowania albo reakcji danych rodzajów rat-ów (szybciej niż na misjach).

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2016, 23:28:01 »
Od reputacji
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2016, 12:40:48 »
Dziękuje bardzo za miłe przywitanie i garść rad. Co prawda aż tak początkujący to nie jestem ale mimo wszystko dzięki ;)

Zgodnie z waszą sugestią zfitowałem swojego Venture w ciwilne moduły i zabieram się za wydobycie tych kamyków na V ;)

A tak poważnie to :

Z racji że praktycznie wbijam teraz podstawowe skille na jakieś umożliwiające życie lvle to w międzyczasie wykonuje tu i tam misje od wszelakich agentów.
Jak rozumiem jest to dobry sposób na spędzenie czasu wymaganago na podstawowy lvl skili który się będzie do czegoś nadawał?

a i tradycyjne noob question.

To z jakim lvlem agenta mogę gadać zależy od mojej reputacji w jego korpo czy od poziomu moich skili w pasującej do agenta tematyce?

W grze masz dwa typy reputacji na cała frakcje, którą podnosi się najtrudniej, a jej wbicie do poziomi 5.0 umożliwi ci branie misji od dowolnych agentów z tego landu bez posiadania standu do nich w ogóle.
Reputacje tą możesz podnosić tylko przez misje tzw story line występujące po ciągu misji wykonanych dla jakiejś korporacji jeśli dobrze pamiętam 10 misji i dostajesz SL chyba że się coś zmieniło. Zapomniałe o ważnej rzeczy za te SL możesz dostać darmowe implany i inne cenne rzeczy, więc warto je robić. 
Drugi standing jest do konkretnej korporacji w jakiej robisz misje i można go nabić dożo łatwiej jeżeli planujesz trochę porobić misji to przyjrzyj się uważnie zakładce social są tam skile, które podnoszą twój standing, zwiększają przyrost LP, a także kasę ISK :).
Jeśli kiedyś planował byś posa w hi secu warto mieć te 5.0 nabite :) o klonowniach już nie wspomnę.
Jeżeli robisz misje bojowe poszukaj strony z ich spisem masz podpowiedzi jaki fit (resy) co bić i w jakiej kolejności, a czego nie i jakie ammo wsiąść ze sobą.

http://games.chruker.dk/eve_online/mission.php tu masz linka do misji
http://games.chruker.dk/eve_online/default.php tutaj spis wszystkiego co masz w grze nie znam lepszej stronki z kopalnia wiedzy o eve tu masz wszystko o wszystkim.

pod tym linkiem masz EFT mini programik to fitingu dodajesz swoje API i pokaże ci czego brakuje ci do zamknięcia fitu na statku a także jaki masz defens i dps
https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=24359

http://evemon.battleclinic.com
tutaj masz evemoon do zarządzania postaciami
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 13:16:57 wysłana przez xantinos »

Zielarz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zielarz
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: Dzień dobry :)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2016, 19:30:34 »
W grze masz dwa typy reputacji na cała frakcje, którą podnosi się najtrudniej, a jej wbicie do poziomi 5.0 umożliwi ci branie misji od dowolnych agentów z tego landu bez posiadania standu do nich w ogóle.
Reputacje tą możesz podnosić tylko przez misje tzw story line występujące po ciągu misji wykonanych dla jakiejś korporacji jeśli dobrze pamiętam 10 misji i dostajesz SL chyba że się coś zmieniło. Zapomniałe o ważnej rzeczy za te SL możesz dostać darmowe implany i inne cenne rzeczy, więc warto je robić. 
Drugi standing jest do konkretnej korporacji w jakiej robisz misje i można go nabić dożo łatwiej jeżeli planujesz trochę porobić misji to przyjrzyj się uważnie zakładce social są tam skile, które podnoszą twój standing, zwiększają przyrost LP, a także kasę ISK :).
Jeśli kiedyś planował byś posa w hi secu warto mieć te 5.0 nabite :) o klonowniach już nie wspomnę.
Jeżeli robisz misje bojowe poszukaj strony z ich spisem masz podpowiedzi jaki fit (resy) co bić i w jakiej kolejności, a czego nie i jakie ammo wsiąść ze sobą.

http://games.chruker.dk/eve_online/mission.php tu masz linka do misji
http://games.chruker.dk/eve_online/default.php tutaj spis wszystkiego co masz w grze nie znam lepszej stronki z kopalnia wiedzy o eve tu masz wszystko o wszystkim.

pod tym linkiem masz EFT mini programik to fitingu dodajesz swoje API i pokaże ci czego brakuje ci do zamknięcia fitu na statku a także jaki masz defens i dps
https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=24359

http://evemon.battleclinic.com
tutaj masz evemoon do zarządzania postaciami

ooo to się przyda :) Dziękuje :)