Autor Wątek: Gospodarczy kompas wyborczy WP  (Przeczytany 29156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Gospodarczy kompas wyborczy WP
« dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:09:06 »
Na WP  pod adresem http://finanse.wp.pl/wybory_ankieta.html pojawil sie (albo dopiero teraz zauwazylem) kompas wyborczy gdzie w troche zartobliwej formie mozna porownac swoje preferencje gospodarcze z deklaracjami roznych partii

Moj wynik
Libertarianizm

Ho, ho! Twoje poglądy są wyraziste. Jesteś zwolennikiem skrajnego liberalizmu, czyli libertarianizmu. To filozofia oraz styl politycznego myślenia, postulujący nieograniczoną swobodę dysponowania własną osobą i własnością. Jest tylko jedno ograniczenie, opisuje je zasada: "wolność twojej pięści jest ograniczona bliskością mojego nosa". Zwolennicy libertarianizmu postulują praktycznie całkowite poddanie mechanizmom rynkowym wszystkich gałęzi gospodarki, w tym szkolnictwa, służby zdrowia i innych gałęzi. Jedyną dopuszczalną formą własności jest własność prywatna.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:18:38 »
Ordoliberalizm

Twoje odpowiedzi wskazują, że ideą, do której jest ci najbliżej, jest ordoliberalizm. Gospodarką w zasadzie rządzi wolny rynek. Jednak dopuszczasz, podobnie jak inni przedstawiciele tego nurtu, możliwość interwencji państwa w wolny rynek. Chodzi o ochronę przed monopolami, jeśli zagrożone jest swobodne konkurowanie podmiotów gospodarczych. Ordoliberałowie przeciwstawiają się również traktowaniu pracowników jak maszyn.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:20:49 »
Ze stolcem to do "toalety" tu jest poważny portal polskich POD Pilotow
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Starakopara

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2011, 19:44:37 »
Czepiasz się Col  :P

mi wyszła społeczna gospodarka rynkowa

Twoje odpowiedzi wskazują, że jesteś zwolennikiem tak zwanej trzeciej drogi. Mało kto wie, że ustrojem gospodarczym, który według konstytucji obowiązuje w Polsce (jest w niej zapisany) jest właśnie społeczna gospodarka rynkowa. Cytując artykuł 20 naszej ustawy zasadniczej: "Społeczna gospodarka rynkowa, oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej".

Kara Mon

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2011, 20:04:40 »
Col mzoe miec troche i racji bo jakbym nie wybieral , poza jakimis totalnymi bzdurami w stylu "nie istnieje cos takiego jak placa, dobra powinny byc sprawiedliwie rozdysponowywane ludziom" to z jakichs dziwnych przyczyn w/g tego testu jakos strasznie mi blisko do PO a ja jakos nie czuje zebym kolejne 4 lata na te mordy mogl jeszcze patrzec  >:D

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:36:01 »
Wyszedł mi:

Ordoliberalizm-Twoje odpowiedzi wskazują, że ideą, do której jest ci najbliżej, jest ordoliberalizm. Gospodarką w zasadzie rządzi wolny rynek. Jednak dopuszczasz, podobnie jak inni przedstawiciele tego nurtu, możliwość interwencji państwa w wolny rynek. Chodzi o ochronę przed monopolami, jeśli zagrożone jest swobodne konkurowanie podmiotów gospodarczych. Ordoliberałowie przeciwstawiają się również traktowaniu pracowników jak maszyn.

W sumie zgadzało by się.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:24:10 »
Jak tak czytam to co Wam powychodzilo zastanawiam mnie jedna rzecz.
W tych odpowiedziach jest w Ordoliberalizmie cos takiego:
Cytuj
dopuszczasz możliwość interwencji państwa w wolny rynek. Chodzi o ochronę przed monopolami, jeśli zagrożone jest swobodne konkurowanie podmiotów gospodarczych.

Jako, ze monopole tworzy ingerencja Panstwa w rynek, to znaczy ze Ordoliberalizm chce by Panstwo ingerowalo w rynek by zlikwidowac cos co samo wywolalo swoja ingerencja  :P

tu jest poważny portal polskich POD Pilotow
Z tego punktu widzenia ten temat powinien zostac przeniesiony z off topica do dyskusji ogolnych. W koncu dotyczy jednej z najwazniejszych rzeczy dla POD Pilota, czyli kosztow licencji na latanie (PLEXa)  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:42:54 »
W koncu dotyczy jednej z najwazniejszych rzeczy dla POD Pilota, czyli kosztow licencji na latanie (PLEXa)  ;)

Pod warunkiem że płacisz rl kasą za grę. Nie dotyczy tych co płacą plexami.
Zresztą zgadzam się, z polityką out, tu jest forum dla POD Pilotów.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2011, 13:32:09 »
Libertarianizm

Ho, ho! Twoje poglądy są wyraziste. Jesteś zwolennikiem skrajnego liberalizmu, czyli libertarianizmu. To filozofia oraz styl politycznego myślenia, postulujący nieograniczoną swobodę dysponowania własną osobą i własnością. Jest tylko jedno ograniczenie, opisuje je zasada: "wolność twojej pięści jest ograniczona bliskością mojego nosa". Zwolennicy libertarianizmu postulują praktycznie całkowite poddanie mechanizmom rynkowym wszystkich gałęzi gospodarki, w tym szkolnictwa, służby zdrowia i innych gałęzi. Jedyną dopuszczalną formą własności jest własność prywatna.

Całkiem dobrze skonstruowana ankieta.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:05:15 »
W końcu jakiś test, gdzie nie wypadam jako libertarianin \o/ Ale z neoliberalizmem i tak znowu wychodzi mi k* Korwin:/

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2011, 23:18:57 »
Jak tak czytam to co Wam powychodzilo zastanawiam mnie jedna rzecz.
W tych odpowiedziach jest w Ordoliberalizmie cos takiego:
Przecież kwalifikuje na bazie całości odpowiedzi, a nie na podstawie tej jednej. Zapewne nie zmieniając pozostałych, a zmieniając tylko tę jedną miałbyś podobną odpowiedź.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2011, 08:01:11 »
W końcu jakiś test, gdzie nie wypadam jako libertarianin \o/ Ale z neoliberalizmem i tak znowu wychodzi mi k* Korwin:/

zapewne dlatego że w Polsce (niestety) nie ma wielu prawicowych partii startujących w wyborach...stąd Korwin.

Qreg

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2011, 09:10:11 »
Wyszedł mi:

Ordoliberalizm-Twoje odpowiedzi wskazują, że ideą, do której jest ci najbliżej, jest ordoliberalizm. Gospodarką w zasadzie rządzi wolny rynek. Jednak dopuszczasz, podobnie jak inni przedstawiciele tego nurtu, możliwość interwencji państwa w wolny rynek. Chodzi o ochronę przed monopolami, jeśli zagrożone jest swobodne konkurowanie podmiotów gospodarczych. Ordoliberałowie przeciwstawiają się również traktowaniu pracowników jak maszyn.

W sumie zgadzało by się.

+1

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2011, 10:47:53 »
zapewne dlatego że w Polsce (niestety) nie ma wielu prawicowych partii startujących w wyborach...stąd Korwin.
Tak z ciekawosci. To jest jeszcze jakas prawicowa partia poza Korwinem?
Palikot sie nie liczy bo to ruch nie partia no i wcale nie jest takie pewne czy prawicowy  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2011, 11:51:29 »
A czy jest partia o liberalnych poglądach na gospodarkę (nie libertariańskich) i jednocześnie nie będąca konserwatywna światopoglądowo?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:39:23 »
A czy jest partia o liberalnych poglądach na gospodarkę (nie libertariańskich) i jednocześnie nie będąca konserwatywna światopoglądowo?

A to w Polsce jest jakas partia o liberalnych pogladach na gospodarke i jest jakas partia, ktora nie jest konserwatywna swiatopogladowo (nie licze Palikota, bo jak juz wskazano, to nie partia). No to tym bardziej nie ma takiej, ktora jest i taka, i taka. :)

PełO miała coś na ksztalt liberalnych pogladow na gospodarke, ale przegrało to z "małą stablizacją". Nie, żebym narzekał, wolę umiarkowany etatyzm niż gospodarkę termobaryczną.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2011, 14:03:55 »
Socjaldemokracja

Socjaldemokracja to idea polityczna. Twoje poglądy gospodarcze wskazują, że blisko ci do poglądów socjalistycznych, ale sprawiedliwy społecznie świat chcesz budować poprzez demokratyczne reformy. Prawdziwy socjaldemokrata chce równowagi między rynkiem a państwem. Między jednostką a społeczeństwem. Uznajesz, że system kapitalistyczny może istnieć jako mechanizm bogacenia się, ale dystrybucja dochodu narodowego musi być jak najbardziej sprawiedliwie dzielona. Ważną rolę w działaniu państwa powinny pełnić związki zawodowe, bogaci powinni płacić więcej podatków niż biedni, tak by wszyscy obywatele mieli bezpłatny dostęp do szkół, lekarzy, itd. Bo przecież wszyscy są równi.

Dobrze że nie komunista :P


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2011, 14:36:18 »
Ordoliberalizm - w sumie nic zaskakującego.
na urlopie od EVE

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2011, 15:06:18 »
A to w Polsce jest jakas partia o liberalnych pogladach na gospodarke i jest jakas partia, ktora nie jest konserwatywna swiatopogladowo (nie licze Palikota, bo jak juz wskazano, to nie partia). No to tym bardziej nie ma takiej, ktora jest i taka, i taka. :)

PełO miała coś na ksztalt liberalnych pogladow na gospodarke, ale przegrało to z "małą stablizacją". Nie, żebym narzekał, wolę umiarkowany etatyzm niż gospodarkę termobaryczną.

Była UW, potem PD...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2011, 16:28:26 »
UW, z Kuroniem i "społeczną gospodarką rynkową" to tak hardly liberalna była. Jako partia inteligencka skupiała raczej ludzi z podobnej kultury politycznej, niż jednolitych światopoglądowo.

Trochę w sumie jak Platforma ciągle.

Ankieta mi się wywaliła, ale i tak nie byłoby mojej kategorii. Skrajny centrysta. ;)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 05, 2011, 07:44:13 »
Ordoliberalizm
PJN co w sumie jest bardzo bliskie prawdy. Jak by Palikot byl bardziej przewidywalny i nie grozil nam rzad mniejszosciowy PiS za wszelka cene to bym pewnie glosowal na niego nie na PO.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 05, 2011, 08:36:49 »
Ordoliberalizm
Jak by Palikot byl bardziej przewidywalny i nie grozil nam rzad mniejszosciowy PiS za wszelka cene to bym pewnie glosowal na niego nie na PO.

Gdyby ludzie przestali glosowac na PO bo inaczej ten straszny kaczynski dojdzie do wladzy, a na PiS zeby powstrzymac 'liberalow' z PO, to obe te partie juz dawno wyladowalyby na smietniku histerii.  :P
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 05, 2011, 23:07:46 »
Cos w tym jest. PO juz dawno zapomnialo co to liberalizm ale przynajmniej proboja zachowac minium realizmu. Czasy sa takie ze niemozemy sobie pozwolic na kilkumiesieczny paraliz panstwa. A rzad mniejszosciowy PiS nie bedzie praktycznie mial zadnej realnej szansy uchwalenia czegokolwiek istotnego. Jedyne na co moga liczyc to ze wykopia jakies brudy na reszte nim ten ich rzad sie posypie jak poprzedni.

eloelo

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 05, 2011, 23:27:03 »
Ja zawsze byłem za PIS a ankieta mnie ustawiła na Centrum z PJN i PO hehehe . Zdziwieni ? bo ja wcale nie - tak to już jest jak się dobrze obiecuje pod publiczke a co potem wychodzi to już widzieliśmy . Obiecywali kilka lat temu i mamy obiecują teraz i też dostaniemy w dupsko ...
Właśnie oglądałem jak Tusk się chwalił że stworzyli 700 k nowych miejsc pracy - zapomniał dodać że w budżetówce [ biura , kancelarie i inne pierdy ] jak braknie kasy to znowu tu podniesie [podatek] tam ukróci [ZUS] .Szkoda że się  nie pochwalił że też stworzył milion bezrobotnych - czemu tylko milion ? już tłumaczę . W Kielcach w Biurze dla bezrobotnych spoza miasta przyjmują dziennie tylko 50 numerków - po numerek musisz stać od 6-7 rano ale to pikuś bo bezrobotny ma czas . Mnie zafascynował sam pomysł bo policzmy 50 numerków x 200 dni roboczych w roku da nam tylko 10 000 bezrobotnych z całego powiatu i ani osoby więcej .... Genialne
A PIS szanuję za to że jako jedyna partia zaryzykowała utratę koryta i rozwiązała SEJM bo nie chciała  brać udziału w szopce z burakiem . Nie pamiętam żadnej innej takiej historii w naszej demokracji - inni zostają do końca [ swojego lub ojczyzny]
To co mnie intryguje to ten narodowy strach przed PIS i ich śledztwami i rozliczeniami ...
Ja się tego nie boję - nie kradłem , nie donosiłem , nie oszukiwałem , mogą mnie sprawdzać i chętnie bym popatrzył na prześwietlenie wszystkich radnych i wójta z mojej wsi bo jak wszędzie pewnie chodzą o nich legendy ...
Ale nasz naród jest zmęczony i chce spokoju to nas spokojnie dalej walą w dupę

na rozluźnienie  ;)
 
Biały mężczyzna pyta się białej żony
-Kochanie na pewno nigdy mnie nie zdradziłaś ? bo nasz syn jest czarny...
żona
-Och kochanie to było dawno temu nie rozpamiętujmy przeszłości ....

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 05, 2011, 23:47:40 »
(...)  Czasy sa takie ze nie możemy sobie pozwolić na kilkumiesieczny paraliz panstwa. A rzad mniejszosciowy PiS nie będzie praktycznie miał żadnej realnej szansy uchwalenia czegokolwiek istotnego. (...)
Sorry za mały off-top ale nie mogłem się oprzeć. Vide przykład Belgii, nie wiem czy nadal aktualny ale jak ostatnio media poruszały ten temat to podawały że Belgia już ca. 300 dni nie ma rządu bo się politycy dogadać nie mogą i jakoś sobie Belgia radzi. I w UE jest. A co ciekawe coś o jej kłopotach z kasą nie słychać ? Może dlatego że to mały kraik to może i małe kłopoty ma, niegodne pierwszych stron w gazetach  ;)
A apopos tych ponad 200dni bez rządu, nie wiem czy Belgowie mają prezydenta i jak to u nich jest ale kurka tych ichnich liderów partii winno się chyba jak w średniowieczu kardynałów zamknąć o chlebie i wodzie w jakimś magazynie i nie wypuszczać aż się dogadają.  >:D
Inna sprawa to to czy nie jest to jakiś dowód na to że bez "miłościwie nam panujących" Tusków/Kaczyńskich/Napieralskich/etc...byśmy sobie nie poradzili.....

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2011, 00:14:59 »
Dobra a teraz mój offtop.

Jak (zapewne) widzieliście kilka postów wcześniej mi jako jedynemu właściwie, wypadło coś z lewicy, mianowicie Socjaldemokracja, i wie ktoś, która partia czy inna grupa trzyma się tego?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2011, 00:16:18 »
A czy jest partia o liberalnych poglądach na gospodarkę (nie libertariańskich) i jednocześnie nie będąca konserwatywna światopoglądowo?

Niestety w Polsce nie ma dobrej parti....
W/g mnie musimy jescze się przemęczyć 3-4 kadencje rządu nim uksztaltuje się grupa polityczna, która:
Po pierwsze primo: Nie jest uwiklana w aparat komunistyczny (tak jak 95% sceny politycznej teraz, imo...)
Po drugie primo: Zaoferuje nam nie-populistyczną wizję, i zacznie ją realizować...
Po trzecie primo: Konserwatyzm jest wpisany (niestety) w krew narodu ... potrzeba czasu, aby zelżal

Btw:

Twoje odpowiedzi wskazują, że ideą, do której jest ci najbliżej, jest ordoliberalizm. Gospodarką w zasadzie rządzi wolny rynek. Jednak dopuszczasz, podobnie jak inni przedstawiciele tego nurtu, możliwość interwencji państwa w wolny rynek. Chodzi o ochronę przed monopolami, jeśli zagrożone jest swobodne konkurowanie podmiotów gospodarczych. Ordoliberałowie przeciwstawiają się również traktowaniu pracowników jak maszyn.

Edit:

A co do glosowania, mam szczerą nadzieję, że ani PIS ani PO nie dojda do wladzy, albo koalicja mniejszych parti.... albo mamy przewalone, imo ....
W sumie gyloby dobrze gdyby KNP mial cos do powiedzenia, co by nie mówić o Korwinie, to jest to bardzo ogarnieęty czlowiek...
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 00:25:22 wysłana przez Khurghan »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 06, 2011, 06:20:36 »

To co mnie intryguje to ten narodowy strach przed PIS i ich śledztwami i rozliczeniami ...


Bo PiS będzie rozliczał z doznany krzywd. Też się boję - tyle niepochlebnych rzeczy o nim mówiłem. Sąsiad już mi zapowiedział, że jak tylko polak znowu obejmie władzę nad Polską, to się ze mną policzą.
na urlopie od EVE

eloelo

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 06, 2011, 08:25:23 »
I co on ci teraz zrobi? połamie palce , żebra czy szczekę ? a potem odejdzie na emeryturę w stopniu kapitana czy pułkownika? Bo chyba im o takie rozliczenia chodziło .. Kradłeś to oddaj , biłeś bezkarnie to teraz pokutuj a nie startuj w nastepnych wyborach . Przedtem napierdalał ludzi w obronie przed kapitalizmem teraz broni naszej demokracji hehe
Widzę że pamięć ludzka jest wybiórcza każdy pamieta jak Tusk obiecywał że zmieni podatki i zmienił , że zrobi coś z ZUSem no i zrobił ale ja to pamiętam troche inaczej . Jeszcze miały być autostrady no i są .. [ na lubelszczyźnie wywłaszczyli 600 rodzin autostrady nie ma , kasy z odszkodowań też nie dostali od pół roku]

Jak (zapewne) widzieliście kilka postów wcześniej mi jako jedynemu właściwie, wypadło coś z lewicy, mianowicie Socjaldemokracja, i wie ktoś, która partia czy inna grupa trzyma się tego?
Nooo SLD dalej chce ludziom robić dobrze ale juz nikt im nie wierzy ...

W/g mnie musimy jescze się przemęczyć 3-4 kadencje rządu nim uksztaltuje się grupa polityczna, która:
Po pierwsze primo: Nie jest uwiklana w aparat komunistyczny (tak jak 95% sceny politycznej teraz, imo...)
I to mnie wkurza właśnie .. czemu ja mam czekać jeszcze 12-16 lat żeby takie kutwy nabijały sobie dalej kase i żyły na nasz koszt ? nie lepiej zrobić operacje teraz i powyrywać chwasty tylko mamy płakać i narzekać kilkanaście lat i jeszcze im za to płacić?
A co do Korwina to kiedys był moj idol , on by dopiero sie policzył z wszystkim hehe , niestety w naszych realiach brakłoby siatki i drutu kolczastego bo według niego latwiej ogrodzić i zamknac cały kraj niż wyłowić kilku tych uczciwych ...

na rozluźnienie

Robespier:

- W moim pierwszym dekrecie skażę 500 tys szubrawców na smierć
-Panie 500 tys ?? tylu może nie być...
- Nie szkodzi jak braknie dobierzemy z uczciwych

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 06, 2011, 11:47:41 »
Sorry za mały off-top ale nie mogłem się oprzeć. Vide przykład Belgii, nie wiem czy nadal aktualny ale jak ostatnio media poruszały ten temat to podawały że Belgia już ca. 300 dni nie ma rządu bo się politycy dogadać nie mogą i jakoś sobie Belgia radzi. I w UE jest. A co ciekawe coś o jej kłopotach z kasą nie słychać ? Może dlatego że to mały kraik to może i małe kłopoty ma, niegodne pierwszych stron w gazetach  ;)
A apopos tych ponad 200dni bez rządu, nie wiem czy Belgowie mają prezydenta i jak to u nich jest ale kurka tych ichnich liderów partii winno się chyba jak w średniowieczu kardynałów zamknąć o chlebie i wodzie w jakimś magazynie i nie wypuszczać aż się dogadają.  >:D
Inna sprawa to to czy nie jest to jakiś dowód na to że bez "miłościwie nam panujących" Tusków/Kaczyńskich/Napieralskich/etc...byśmy sobie nie poradzili.....

Belgia to zupelnie inny wariant tam nie ma rzadu wcale co znaczy ze dzialaja przepisy ktore sa zazywczaj w kazdym panstwie na taki wypadek. Tutaj mowimy o wariancie kiedy partia rzadzi nie majac wiekszosci w parlamencie, w zasadzie wszyscy sa dla nich opozycja i ma prezydenta z opozycji ktory jak powie veto ma praktycznie pewnosc ze PiS nie odrzuci.

Oddanie wladzy przez PiS w wogule cala koalicja z LPR i Samoobrona byla genialnym manewrem socjotechnicznym. Jak skracali kadencje byli swiecie przekonani ze nastepne wybory wygraja w cuglach i beda rzadzic sami. W telegraficznym skrocie mysleli ze udalo im sie skutecznie pokazac ludziom ze wszyscy inni sa zli i skorumpowani a tylko oni cacy. Nie przewidzieli ze lata karmienia nas historiami o metodach jakimi UB i inne komunistyczne sluzby niszczyly przeciwnikow ustroju przyniosa nieoczekiwane rezultaty. Ludzie z drobna pomoca mediow blyskawicznie stworzyli negatywne skojarzenia. Nie mowiac o tym ze w wiekszosci tych spraw prowadzacy agenci pojechali po bandzie lagodnie mowiac.

Eloelo zalecam zapoznanie sie ze sprawa pana Bogusława Seredyńskiego. Potem przyjdz i powiedz jeszcze raz ze jestes czysty i moga cie sprawdzac. To jest wlasnie co otrzymujesz kiedy obsadzasz stanowiska w sluzbach wedlug klucza jaki stosowal PiS. Niekompetencja, nadgorliwosc, czasem wrecz fanatyzm.

eloelo

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 06, 2011, 13:28:43 »
Eloelo zalecam zapoznanie sie ze sprawa pana Bogusława Seredyńskiego. Potem przyjdz i powiedz jeszcze raz ze jestes czysty i moga cie sprawdzac. To jest wlasnie co otrzymujesz kiedy obsadzasz stanowiska w sluzbach wedlug klucza jaki stosowal PiS. Niekompetencja, nadgorliwosc, czasem wrecz fanatyzm.
Przeczytałem i nie rozumiem o co ci chodzi ? Ja zrozumiałem z tego że agenci CBA chcieli wkręcić gościa
nie wyszło im , polecieli na zieloną trwakę [ emeryturę ] a gość teraz ich sądzi .Jak by nie wziął kasy nie miałby żadnych problemów ..Gdyby zgłosił próbe przekupstwa natychmiast to pewnie dostałby pochwałe - pewnie nie wiedział ze takie cos się zgłasza...
dla porównania ludzie których chciał rozliczyć PIS sadzali goscia bez wyroku na pare lat , bili i upokarzali bezkarnie
Ale dobrze co sie zmieniło jak nadciągneło PO ? moze ty poczytasz co się stało z ministrem PO którego nagrali jak sie targował o łapówkę w sprawie gier hazardowych może mi opowiesz jak sie to skończylo bo ja nie wiem czy siedzi gość czy dalej sobie pracuje?
Co za stare ? świeższe jak to z PIS , to warto gościa rozliczyc czy nie rozdrapujmy "starych ran" ?
Wszedzie trafią sie plewy , problem jak to rozwiązują potem
Tak ,moga mnie sprawdzać - jestem czysty [ żaden kutas nigdy nie chciał mi dać takiej kasy... :(]

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 06, 2011, 13:54:55 »
Tak ,moga mnie sprawdzać - jestem czysty [ żaden kutas nigdy nie chciał mi dać takiej kasy... :(]
Może nie bez powodu  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 06, 2011, 18:25:26 »
Spodziewalem sie ze nie bedziesz wiedzial. Elementarna wiedza odnosnie systemu prawa w naszym pieknym kraju sie klania.
U nas policja powinna dysponować wiarygodnymi informacjami o podjęciu uprzedniej decyzji (zamiaru) o popełnieniu przestępstwa w sprawie, w której zastosowano prowokację policyjną (art. 19a ust. 1 ustawy o Policji; także przepisy innych ustaw o służbach specjalnych, w tym art. 19 ust. 1 ustawy o CBA).
W uzasadnieniu umozenia postepowania stwierdzono ze nie istnialo uzasadnione podjerzenie popelnienia przestepstwa lapownictwa. W skrocie chcieli wkrecic goscia nie majac do tego prawa. Po drugie powinni zakonczyc dzialanie po tym jak pierwszy raz ich odeslal na drzewo. Po trzecie "wreczenie" lapowki mialo miejsce w sposob ktory nawet jesli gosc ja zabral z intencja przyjecia mial perfekcyjna linie obrony. Wzial te pieniadze zeby je im oddac. Jak by durnie poczekali i zaczal je wydawac mieli by dowod ze przyjal lapowke. Chociaz przyznam ze zabawniejszy bylby wariant jak by gosc zostawil te pieniadze w pociagu. Potem by go aresztowali myslac ze je wzial a okazalo by sie ze ma je jakis przypadkowy czlowiek. Tylko mysle ze dla naszych sluzb stanie sie posmiewiskiem dla europoejskich agentcji bylo by troche krepujace.

Co do nie zgloszenia to lapownictwo nie wchodzi w zakres okreslony w art 240 kodeksu karnego. Znaczy to ze osoba nie ma obowiazku informowania organow scigania o probie wreczenia lapowki.

Ta sprawa wcale nie jest stara postanowienie jest jakos z lata tego roku. Wobec pani Marczuk Pazury sledztwo tez musiano umorzyc. Tak samo z afera gruntowa, skazali Rybe i Kryszynskiego w miedzyczasie zaczal sie proces w sprawie przekroczenia uprawnien przez Mariusza Kaminskiego. (agenci poslugiwali sie falszywymi dokumentami do sfalszowania ktorych nie mieli prawa, jak w przypadku powyzszym jest watpliwosc czy wyczerpano znamiona art 19 ust 1 ustawy o CBA, dzialali mimo tego ze ministerstwo nie wydalo stosownego rozporzadzenia.) W zwiazku z tym druga instancja skierowala sprawe do ponownego rozpatrzenia. Efekt moze byc taki ze z tych wielkich chmur bedzie maly deszcz w postaci lagodnego wyroku dla pani Sawickiej bo wiarygodnosc agenta tomka po pozostalych sprawach jest niepewna.

Co do Mira i Zbycha to sie wywineli nad czym bardzo ubolewam. Niestety wyszlo na to ze ktos (w CBA najprawdopodobniej) poinformowal media zanim organy scigania dysponowaly solidnym materialem dowodowym. Efekt popelnili czyn naganny moralnie ale nie bedacy przestepstwem.

Jestes czysty nic ci nie grozi zmienil bym na mysle ze jestem czysty a najlepiej na, Ignorantia iuris nocet. 

eloelo

  • Gość
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 06, 2011, 21:36:46 »

Bardzo ładne tłumaczenie hehe czyżby kolega prawnik?
A teraz tak po chłopsku żeby każdy zrozumiał": prawniczym bełkotem z zastosowań artykułów i ustaw chciałeś powiedzieć że policja nie miała podstaw i robiła cos nielegalnie - zgadzam sie 
Sprawa nie jest stara bo rok temu był wyrok a to sie działo kilka lat temu - gratuluje tempa
Co do gościa to gdyby od razu zgłosił łapówkę to na pewno ktos by go POCHWALIŁ i na pewno nie miałby tych problemów wiec mi nie pierdol bo to że nie miał obowiazku karnego nie znaczy że nie miał obowiazku moralnego wynikającego ze zwykłej uczciwości ...
A tak swoja drogą to jak to się stało że się spotkał z nimi po raz kolejny na popijawie? Gdyby ktos mnie obraził łapówką [ za niską ] to bym go naprawdę posłał na drzewo i nie dał się zaprosić na żadne prywatne spotkania . Według Ciebie łapówka powinna być pięknie zapakowana w kopertę z napisem "ŁAPÓWKA" - widzisz rzeczywistość i życie wymaga czasami "tańców godowych " i drobnych zabiegów niewykluczających zakrapiane spotkania ale skad o tym może wiedzieć taki prawy człowiek jak TY.
Zazwyczaj złaodziej nigdy nie żałuje że kradł tylko że go złapali
Ale to tylko mój punkt widzenia .To co ja chcę wykazac to popatrz na zmianę - 30 lat temu Milicja mogła bez wyroku przetrzymywać "wrogów ludu"  byli i są bezkarni - teraz po zmianach dziejowych nawet jak źle prowokują to mają przerąbane . Rozumiem że Ty chciałbyś aby sprawiedliwości stało sie zadość i agencui CBA zostali ukarani za swoja nadgorliwość i bezprawne zachowanie bo gość wziął ale nie chciał [ takie nie kcem ale muszem ]
 To dlaczego odmawiasz sprawiedliwości ludziom którzy mają odbite nery , śledziony czy co tylko jakiś degenerat wymyślił i robił wcześniej?
Ten został zniesławiony i odniósł straszne rany moralne i został porzucony bez pracy [ ale z emeryturą] - tamtego poniewierano , poniżano i czesto okaleczono zostawał często bez  pracy i emerytury
Jak myslisz komu działa sie większa krzywda i w jakim zakresie?
Co do Mira i Zbycha trzeba być głupcem widzac jak gościa złapali na próbie oszustwa i głosować na niego znowu ... - czego sie można po nim spodziewać w przyszłości ? że będzie ostrożniejszy ? ciszej mówił przez komórkę?
Co do mojej dewizy Jestem czysty - czego ja sie mam bać ? Ty wybroniłeś gościa co wziął i go złapali to nie wybronisz mnie?
Prawo a Sprawiedliwość to dwie różne rzeczy - TO JEST MOJA DEWIZA

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Gospodarczy kompas wyborczy WP
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 07, 2011, 06:08:56 »
Wszędzie są krętacze, ale w PO, SLD etc. przynajmniej ich cel jest prosty: nachapać się. To łatwiej zrozumieć (choć Kaliszowi nigdy nie wybaczę tego co zrobił). Za to z PiS sprawa jest inna. Oni kręcą, by dopasować prawo do swojej wizji sprawiedliwości. Pozostali się chowają, a PiS to robi w świetle reflektorów i przekonuje ludzi, że to dla ich własnego dobra. PiS jest niebezpieczny - to ludzie, którzy uważają, że obrany przez nich cel daje im legitymację do dowolnej akcji póki ta zostanie zaakceptowana przez społeczeństwo. A jak jest niezgodna z prawem, to zmienić prawo. Przecież ci ludzie przeprowadzili zamach na trójpodział władzy, więc o czym my tu w ogóle rozmawiamy.
na urlopie od EVE