Autor Wątek: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)  (Przeczytany 58848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:34:26 »
Tak a propos pewnych mitów. Wychowałem się czytając o polskich lotnikach, a "Dywizjon 303" Fiedlera był jedną z pierwszych książek jakie pamiętam. Ale gdzieś tak na studiach zaczęło mnie zastanawiać, czemu skoro byli tacy zajebiści, to są tak nisko w statystykach?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_flying_aces

Inne nie wypadają lepiej. Widać pojedyncze akcje, a przecież od inwazji w Normandii na froncie zachodnim dużo się działo.

https://www.youtube.com/watch?v=ivc1ngP5DBw

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:54:24 »
Arabska kobiet nie jest własnością meżczyzny. Koran przyznaje jej równość wobec faceta, ale nakłada na obie płcie obowiązki. Facet ma obowiązek zapewnić wszystko kobietą, co potrzebują do życia, a kobieta w zamian na być mu posłuszna. Wśród Europejczyków kontrowersyjny jest fragment pozwalający na ukaranie nieposłusznie kobiety w ostateczności bicie, ale z drugiej strony kobieta, która jest bita może odejść od męża  i liczyć na pomoc wspólnoty. Paradoksalnie Koran jest księga jak na swoje czasu bardzo liberalna, wyprzedzająca o kilka odległości Bilbie i Torę. Nie dość, że co chwila odwołuje się do mezczyzn i kobiet, stawiając je na równi
Szkoda tylko że ta "równość" to tylko ładna teoria majaca sie nijak do rzeczywistości.
Nikt nie obarcza wina samego koranu, tylko oszołomów którzy interpretują go po swojemu... jak zreszta robia to oszołomy chrześcijańscy z biblią.
to z ciekawostek np. grzechem pierworodnym jest obarczony Adam, a nie Ewa. Tysiące europejskich Ew przez ten głupi zapis słano na stosy...
Znów jest powoływanie się na historię, zauważ że dyskusja toczy sie o czasach teraźniejszych.
Skoro jest tak fajnie, to dlaczego np. w Arabii Saudyjskiej kobiet do niedawno nie prowadzić samochodu, a w Iranie musi chodzić ubrana od stóp do głów.
Mhm...w Arabii Saudyjskiej jest niesamowity liberalizm... pokaż się tam z krzyżem na szyi tudzież publicznie przeżegnaj, zobaczysz co sie poublicznie z Tobą stanie. W zeszłym roku podczas wigilli zostało aresztowanych paredziesiąt osób, bo zorganizowali sobie wigilię. Po cichu zorganizowali.
Piszesz o tym jak we Francji traktuje sie imigrantów z tamtych stron. Dziwisz się?
Postaw sie w ich sytuacji, w ciągu kilku lat w Twoim mieście pojawia sie kilka tysięcy imigrantów, nie pracują, izoluja sie od społeczeństwa, patrzą na Ciebie z góry boś niewierny, rządają zasiłków, a jak nie dostaja rozkrecają burdy na całe miasto paląc samochody i rabując sklepy.
Co którąś noc znajdowane są młode kobiety oszpecone lub zabite bo "okryły wstydem" rodzinę.
do tego włażą ci w życie i mówią że masz żyć jak oni... - przykład belgijskiego miasteczka gdzie odwołano bożonarodzeniową choinke czy bodajże farcuskie gdzie tworzyli swoje patrole i tłukli niewłaściwie zachowujących się.
Nie dziw sie że widząc takie rzeczy "tubylcy" zaczynaja takich traktować jak pasożytów których trzeba sie pozbyć.
W pewnym sensie ciesze sie że Polska po części pozostała "ciemnogrodem", u nas nie maja polotu jak w niektórych państwach...przynajmniej na razie.
Żądają równego traktowania? Prosze bardzo, niech zrewanżują sie tym samym, jak nie b ęde sie bał w kraju islamskim przyznać że jestem chrześcijaninem, pozwole im żadać równego traktowania w Europie. A na razie powiem jedno - jesteś gościem w moim domu i masz sie zachowywać jak ja tego żądam, bo to MÓJ dom...nie podoba sie? Wyperdalajaj do siebie i tam stosuj swoje prawa, tu na nie miejsca nie ma.

P.s. Najgorsze że ci "święci" w swoim mniemaniu ludzie sa tak samo fałszywi jak nasz kler... maja masę zakazów i nakazów rerligijnych, chcą na kims wymusic ich przestrzeganie sami tego nie robiąc. Robia cos tylko na pokaz, w zaciszu domowym robiąc całkowicie odwrotnie. Przypomina mi sie pewien muzułmanin u siebie żyjący ściśle wedle nakazów.... u nas pił, ćpał, cudował... na sugestie że mu nie wolno odpowiadał że Allach nie zaglada do kraju niewiernych  :P
Fałsz i zakłamanie jednak odrzuca.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 13:14:01 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:58:32 »
W pewnym sensie ciesze sie że Polska po części pozostała "ciemnogrodem", u nas nie maja polotu jak w niektórych państwach...przynajmniej na razie.

Cała nasza "zasługa" w tej kwestii to niska średnia płaca i brak socjalu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:58:58 »
Sorry za dwa posty jeden pod drugim, ale dotyczą dwóch wątków

Widzę, że nie wiesz o czym piszemy:
To mieliśmy, służy do obrony bo do przeniesienia potrzebujesz paru ludzi i strzela tylko i wyłącznie po ustawieniu i zmontowaniu. Chłodzony wodą (masa!) -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCki_karabin_maszynowy
To mieli Niemcy, służy do ataku, lekki, chłodzony powietrzem, niesie go jeden żołnierz (plus drugi amunicję), można strzelać nawet w ruchu (wystarczy się położyć na moment, niczego nie trzeba montować) -> http://en.wikipedia.org/wiki/MG_42

Mam pojęcie o czym piszemy tylko do Ciebie nie dociera, że taki sprzęt mieliśmy bo wymusiła go sytuacja geopolityczna - wojna obronna. Jak masz się okopać i do Ciebie maja przyjść to po co nosić. Na rzecz wojny ofensywnej zakładam, że zmieniono by uzbrojenie na coś bardziej poręcznego.

Cytuj
Miałeś kiedyś konia? Jeździłeś konno?

Dostałem na 18 urodziny, wielkopolski, siwek. Jeździłem. Zdaje sobie, że przy temperaturze -20 stopni będzie pozamiatane, ale w warunkach jesień i generała błoto koń tak łatwo nie ugrzęźnie jak ciężarówka. Wiem, jak to żre, wiem jakiej to pracy wymaga.

Cytuj
Bez przesady.

W 1940 roku każdy pilot był na wagę złota i chcąc nie chcąc w owym czasie nasze strącenia były na wagę złota. Nie będę tu budował mitu polskiego lotnika tylko chce wskazać, że my mieliśmy inny styl walki. Angoli uczono strzelać z bezpiecznej odległości, my mieliśmy to w dupie. Liczyły się zestrzelenia.

Edit

Swoją drogą w Polsce używano przeciw nam MG34, a nie MG42. MG42 weszło do służby później.

Edit 2
Cytuj
Inne nie wypadają lepiej. Widać pojedyncze akcje, a przecież od inwazji w Normandii na froncie zachodnim dużo się działo.

Trudno zdziałać cokolwiek kiedy lotnictwo przeciwnika dosłownie nie istnieje i masz samowolkę w powietrzu, alianci mieli zdecydowana przewagę i dominacje w powietrzu od Normandii do Berlina.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 13:08:49 wysłana przez Soulscream »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:02:55 »
Cała nasza "zasługa" w tej kwestii to niska średnia płaca i brak socjalu.
A to też fakt  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:08:07 »
A propos wojny na wschodzie, to chyba tyle:

http://www.allworldwars.com/Effects-of-Climate-on-Combat-in-European-Russia.html

Wehrmacht, wbrew legendom, w 1941 tez jeszcze w 3/4 opieral sie na logistyce konnej i dlatego Niemcy przegrali. Dodatkowe 10 tysiecy polskich koni do wyciagania wozow z blota naprawde by nie zmienilo losow tej wojny.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:09:35 »
A propos wojny na wschodzie, to chyba tyle:

http://www.allworldwars.com/Effects-of-Climate-on-Combat-in-European-Russia.html

Wehrmacht, wbrew legendom, w 1941 tez jeszcze w 3/4 opieral sie na logistyce konnej i dlatego Niemcy przegrali. Dodatkowe 10 tysiecy polskich koni do wyciagania wozow z blota naprawde by nie zmienilo losow tej wojny.

O dzięki za źródło, chętnie poczytam :).

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:10:59 »
Piszesz o tym jak we Francji traktuje sie imigrantów z tamtych stron. Dziwisz się?
bla bla bla - wycinam medialną papke i jazde po stereptypach

Chyba nigdy nie miałeś okazji poznać gościnności Francuzów :D

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:15:05 »
Chyba nigdy nie miałeś okazji poznać gościnności Francuzów :D
Miałem..jakoś nie czułem sie odrzucony i niechciany.
A wogóle mówisz o prawdziwych Francuzach z dziada pradziada czy dzisiejszych mieszkańców o sniadej cerze?

Medialna papke powiadasz?... dowcip polega na tym że widziałem to na własne oczy  :)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:15:51 »
Dodatkowe 10 tysiecy polskich koni do wyciagania wozow z blota naprawde by nie zmienilo losow tej wojny.

Plus, te "polskie konie" i tak na ten front trafiły, tylko pod niemieckimi woźnicami ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:17:22 »
Miałem..jakoś nie czułem sie odrzucony i niechciany.
A wogóle mówisz o prawdziwych Francuzach z dziada pradziada czy dzisiejszych mieszkańców o sniadej cerze?

Skoro zadajesz takie pytanie, to nie masz pojęcia kim jest prawdziwy Francuz dla Francuza  ;D

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:17:59 »
Skoro zadajesz takie pytanie, to nie masz pojęcia kim jest prawdziwy Francuz dla Francuza  ;D
a jestes Francuzem?
Zadaję takie pytanie bo tych o sniadej cerze jest co najmniej połowa, jak juz nie większość  :P
Poza tym, skoro ja taki nieuświadomiony a Ty taki wiedzący, uświadom mi gdzie popełniam bład a nie wytykasz niewiedzę nie podpierając sie żadnym argumentem. Tak samo moge napisac i ja - skoro piszesz to co piszesz widać że Francje widziałeś jeno na pocztówkach od cioci.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:23:32 »
w zyciu.... choc mówie po francusku  i spędzilem tam prawie 3 lata życia.

Aby dowiedzieć sie czegoś o Francji trzeba tam spędzić trochę czasu. Francuzi lubią turystów, którzy przyjeżdzaja, rozdziewaja japę i mówią, jakia ta Francja jest wspaniała, a Paryż jest najpiękniejszy na świecie. Problem zaczyna się, jak zostajesz tam na studia i okazuje się, że nie wszystko jest takie wspaniale, ze masz własne zdanie, a tak wogole to jestes Polakiem i twoja milosc do wszystkiego co francuskie nie jest az tak glebko i ze od francuskiego wina wolisz hiszpanskie. Wtedy potrafi byc naprawde nieprzyjemnie ;D Akcent nie ten, kraj nie ten, barbarzynca w ogrodzie z kraju, gdzie niedzwiedzie jedza samochody zima :D

A Ty jaki miales kontakt z "kulturą" francuską? Byles na wycieczce w Paryżu?  :P

ps. emigrantów jest 5 mln we Francji. nie połowa ani wiekszość.  :)

EOT bo dyskusja jest juz o czołgach, a nie o tym czy islam jest zły i dlaczego  :P

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:31:22 »
EOT bo dyskusja jest juz o czołgach, a nie o tym czy islam jest zły i dlaczego  :P

Nie boj się dyskutować bo inny watek wskoczyl. Robi się bałagan, ale zawsze można do czegos wrocic. Tudziez mogę się wyniec do swojej piaskownicy :).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:32:05 »
A czym ta gościnnośc różni sie od naszej polskiej?
Kochamy Niemców, Francuzów, kogokolwiek kto zachwyca sie naszą kulturą i zostawia Euro.
Przestajemy lubic jak sie dowiadujemy że Czesi maja lepsze piwo a Słowacy lepsze ośrodki narciarskie.
Za to nie lubimy Rosjan... bo są podobni do nas i nie chca zostawiać u nas Euro  :P

Jaki miałem kontakt  z Francją? Nazwijmy to służbowy. Ludzie jak ludzie, maja swoje za uszami, ale kto nie ma?
Miałem także kontakt  z tymi biednymi imigrantami... dobrze że jeszcze zdrowy byłem i trenowałem biegi, bo kto wie czy bym teraz mógł wypisywać na Centrali  :P

P.S.: dyskusja pierwotnie była o islamie, to czołgi sa offtopem  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:22:42 »
P.S.: dyskusja pierwotnie była o islamie, to czołgi sa offtopem  :P

Offtop w offtopie wydzielonym w wątku który powstał bo robił się offtop w poprzednim. :D Wychodzi na to że temat na centrali pełni rolę czysto dekoracyjną i głównie służy jako cos w co można kliknąć żeby otworzyć dyskusję ^^
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:44:11 »
Nie boj się dyskutować bo inny watek wskoczyl. Robi się bałagan, ale zawsze można do czegos wrocic. Tudziez mogę się wyniec do swojej piaskownicy :).


fajnie by bylo jakbys poszedl pisalem juz wyzej ze za slaby jestes i czytajac twoje posty ciagle sie w tym utwierdzam.

glupie spekulacje i twoje domysly " nie jestem napoleonem" Ty nie jestes nawet dobrym teoretykiem bo nie znasz faktow i pierd.. a moglismy z hitlerem isc na sowietow, prosto mowic isc bic zabijac prosto pierd... ale kazdy sie wojny boi i unika polska nie chciala wojowac to taki fakt dla Ciebie. Bo na wojnie nie ma zwycieskich jednostek kazda traci zyskac moze wladza danego panstwa czyli taki hitler/stalin a jego jednostki tracily wszystko od zycia po rodziny,godnosc i zdrowie.
To nie gra RTS to nie proste ogladanie filmow o 2 wojnie swiatowej siedzac w cieplym fotelu tak jak to teraz robisz

taki link dla Ciebie >>http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=en&biw=1152&bih=745&tbm=isch&tbnid=u0R43kpZyfBBMM:&imgrefurl=http://demotywatory.pl/3879034&docid=_drKbWmo282E0M&imgurl=http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201207/1343671605_djt0a4_600.jpg&w=600&h=970&ei=asNeUbS2IsGrhQfOyIHwAg&zoom=1&ved=1t:3588,r:7,s:0,i:99&iact=rc&dur=928&page=1&tbnh=199&tbnw=123&start=0&ndsp=18&tx=54&ty=26
 
mialem gdzies lepszy  " kiedys bylismy żołnierzami a teraz jestesmy   i pokazany taki ciec emo sporo oddaje co do Twojej osoby i zapedach ala hitler.

Dlaczego nam Francja nie pomogla czy tam Wielka Brytania ? masz wyzej, kazdy normalny narod boi sie wojny totalnej. A jak myslicie ze dzis Nato /Usa tfu tfu nie daj boze pomoglyby nam przy np ataku Rosji to radzilbym sie zastanowic i siegnac do historii wtedy tez byly pakty i sojusze. Tylko sporo was ogladajac czarne filmy o 2 wojnie bierze to za jakas odlegla przeszłosc. Ps w latach 90 mialem jeszcze prababcie ktora przezyla 2 wojny dozyla 101 lat sporo fajnych histori uslyszalem tez.. w rodzinie mam wuja ktory z auszwitz uciekl w muzeum cala tam historia o tym jest i jeden jest fakt wojny sie powino unikac a nie pierd jak to mozna kogos bylo podbic i zabijac bo nie wiesz o czym mowisz wyjdz nosem z ekranu i swoich rtsow.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:50:26 »
stos zbędnych literek bez skladu

Nie chce mi się tego czytać :).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:02:15 »
Nie chce mi się tego czytać :).
Bo to ciężko czytać...  :-X
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:02:51 »
bo to juz 2-3 temat w ktorym uciekasz tam sa dzwi >> zamknij je z drugiej strony

o wrocil ac pzu oc aka vonpuszka :D

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:04:33 »
Bo to ciężko czytać...  :-X

Ja mam jakieś dziwne wrażenie, że to troll konto kogoś z C0venu :D.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:09:46 »
bo to juz 2-3 temat w ktorym uciekasz tam sa dzwi >> zamknij je z drugiej strony

o wrocil ac pzu oc aka vonpuszka :D
Był tu cały czas i próbował cokolwiek zrozumieć z bezładnego bełkotu mkxa...
Niestety jest wciąż zbyt trzeźwy żeby wyłowić jakąkolwiek treść z bezładnego potoku literek  :-X
Weź chopie zrób coś ze swoja pisownia, bo nie wiem czy prababcia przeżyła wujka w Ashwitz i potem to opowiadała 101 razy, czy jednak to muzeum przetrwało dwie wojny.
Ja mam jakieś dziwne wrażenie, że to troll konto kogoś z C0venu :D.
Ja, że to jakiś gimnazjalista któremu starszy brat pomaga w ogarnięciu Eve...
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:13:50 »
Ja, że to jakiś gimnazjalista któremu starszy brat pomaga w ogarnięciu Eve...

Cholera wie, spuszczam jego posty już do klopa :)

Goomich

  • Gość
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:24:23 »
Granatem później tego nie odetkasz...

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:30:06 »
von puszka podaj jakies fajne przyklady z pijakami i rozbitymi samochodami :D wiesz taka sytuacja hemoglobina ;)

wojaczki sie wam zachciewa myszka po ekranie ? :D

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:33:47 »
o z ciekawostek np. grzechem pierworodnym jest obarczony Adam, a nie Ewa.

Yyy, według teologii chrześcijańskiej (a przynajmniej tej katolickiej) grzechem pierworodnym obarczeni są wszyscy ludzie (poza Maryją - taki ma przynajmniej dogmat kk). Więc obarczony był nim Abraham, jego żona (albo żony, jak miał ich więcej), król Dawid, król Herod, Juliusz Cezar, Jagiełło i Adamiakowa ;)
Natomiast sam grzech pochodzić miał i od Adama i Ewy (aczkolwiek na dzień obecny i tak średnio, skoro księga rodzaju nie jest traktowana jako zawierająca opis historyczny, a jedynie alegorię). O tym, że potocznie nazywa się go grzechem Adama, można spokojnie przenieść na macierewiczowskie tłumaczenie o skrócie myślowym.

Cytuj
Tysiące europejskich Ew przez ten głupi zapis słano na stosy...

Tez tak średnio. Bo powodem nie był grzech pierworodny a oskarżenia o czary mary. Z grzechem pierworodnym miało to tyle wspólnego, że ta czarowiara była połączeniem starych jeszcze pogańskich chyba wierzeń z nauka chrześcijańską. A średniowieczna nauka chrześcijańska przynajmniej w części uważała kobiety za tą gorszą część ludzkiej populacji, wywodząc m. in. że to ona pierwsza dała sie skusić na jabcoka, jest więc istota zdecydowanie bardziej podatna na wpływy szatana od mężczyzny. Prosty i prostszy lud to sobie przetrawił i wyszły mu czarownice.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:34:32 »
von puszka podaj jakies fajne przyklady z pijakami i rozbitymi samochodami :D wiesz taka sytuacja hemoglobina ;)

wojaczki sie wam zachciewa myszka po ekranie ? :D
taktakmaszstuprocentowąracjęadzwoneczekikatarynkęmożeszzabraćdodomu.
acodoprzykładumusiszspojrzećwlustrozobaczyszpiekn yprzykładoilehemoglobinadostarczywystarczającotle nudozwojumózgowego.



Tez tak średnio. Bo powodem nie był grzech pierworodny a oskarżenia o czary mary. Z grzechem pierworodnym miało to tyle wspólnego, że ta czarowiara była połączeniem starych jeszcze pogańskich chyba wierzeń z nauka chrześcijańską. A średniowieczna nauka chrześcijańska przynajmniej w części uważała kobiety za tą gorszą część ludzkiej populacji, wywodząc m. in. że to ona pierwsza dała sie skusić na jabcoka, jest więc istota zdecydowanie bardziej podatna na wpływy szatana od mężczyzny. Prosty i prostszy lud to sobie przetrawił i wyszły mu czarownice.
Niestety najczęstszą przyczyną było to, że owa "czarownica" nie dała d... oskarżającemu  ;)
Chociaż ostatnio czytałem opracowanie jakiegoś historyka, który podważał ilości spalonych czarownic. Rzucił także inne światło na pracę niektórych inkwizytorów. Jest spore podejrzenie, że ta hekatomba o której tak częstoi się pisze i mówi, to mocno przesadzone "legendy miejskie".
Niestety mało zachowało sie dokumentów z tamtych czasów i w większości możemy se ino gdybać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 15:43:20 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:36:16 »
 mama wie ze cpiesz ? :D

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:41:23 »
mama wie ze cpiesz ? :D
Tak, cpiem codziennie nasz chleb powszedni.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:42:24 »
Dux, chodziło, ze Adam zjadł jabczoka u Arabusów, u nas Ewa, a potem podstępna żmija Adama sprowadziła na złą drogę.  :D

Tez tak średnio. Bo powodem nie był grzech pierworodny a oskarżenia o czary mary. Z grzechem pierworodnym miało to tyle wspólnego, że ta czarowiara była połączeniem starych jeszcze pogańskich chyba wierzeń z nauka chrześcijańską. A średniowieczna nauka chrześcijańska przynajmniej w części uważała kobiety za tą gorszą część ludzkiej populacji, wywodząc m. in. że to ona pierwsza dała sie skusić na jabcoka, jest więc istota zdecydowanie bardziej podatna na wpływy szatana od mężczyzny. Prosty i prostszy lud to sobie przetrawił i wyszły mu czarownice.

Nie tak średnio, ale idealnie w 10. Czarne sutannice mówiły prostym chłopom, że kobiety to sługi Złego, bo w końcu jabko zaimaniły z ogrodu pańskiego, wiec chłop brał widły i chuzia na stos babę.

ps. specjalnie dla Duxa wyimnki z 15 wiecznej bilbii pojebusów od stosów, czyli tzw. Młoty na czarownice:

Cytuj
Czymże innym jest kobieta jak nie wrogiem przyjaźni, nieuniknioną karą, złem koniecznym, naturalną pokusą, pożądaną katastrofą, domowym niebezpieczeństwem, rozkosznym szkodnikiem, złem natury przestawionym w barwnych kolorach. Należy zauważyć, że w uformowaniu pierwszej kobiety był defekt, gdyż powstała ze skrzywionego żebra, a więc z żebra z piersi, które jest poniekąd skrzywione w kierunku odwrotnym od mężczyzny.W wyniku tego defektu jest nieudanym stworzeniem, a więc jest pełna oszustwa. Gdy Ewa odpowiedziała wężowi wykazała tym, że wątpi i mało ufa słowu Bożemu. Wszystko to widać z etymologii słowa; gdyż Femina (po łac. kobita) pochodzi z Fe (= wiara) i Minus (= mniej), gdyż jest zawsze słabsza w utrzymaniu i zachowaniu wiary
:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 15:51:11 wysłana przez MGGG »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:44:34 »
Dux, chodziło, ze Adam zjadł jabczoka u Arabusów, u nas Ewa, a potem podstępna żmija Adama sprowadziła na złą drogę.  :D

Nie tak średnio, ale idealnie w 10. Czarne sutannice mówiły prostym chłopom, że kobiety to sługi Złego, bo w końcu jabko zaimaniły z ogrodu pańskiego, wiec chłop brał widły i chuzia na stos babę
Uprzednio uczciwie i po chłopsku wychędażając  ;D

Apropos dyskusji o "libaraliźmie" i nowoczesności islamu... w wielu rejonach zamieszkałych przez islamistów, do tej pory wykańcza sie w sposób dosć spektakularny "czarownice"...
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 05, 2013, 16:17:19 »
ps. specjalnie dla Duxa wyimnki z 15 wiecznej bilbii pojebusów od stosów, czyli tzw. Młoty na czarownice:
:)

IMO to bardziej potwierdza moja tezę :P
Choć trzeba tez zauważyć, że Młot nigdy przez Inkwizycje nie został oficjalnie zatwierdzony i nawet bodajże potępiony, niedługo po pierwszym wydaniu. Co bynajmniej nie znaczyło, że nie był stosowany.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Goomich

  • Gość
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 05, 2013, 16:30:52 »

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polityka nie w Eve. (było: Odp: POLITYKA W EVE)
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 05, 2013, 16:32:40 »
Uprzednio uczciwie i po chłopsku wychędażając  ;D

Apropos dyskusji o "libaraliźmie" i nowoczesności islamu... w wielu rejonach zamieszkałych przez islamistów, do tej pory wykańcza sie w sposób dosć spektakularny "czarownice"...

Nie czarownice tylko cudzołożnice. Np. - dała się zgwałcić.

Ale faktem jest, że to raczej kwestia kultury a nie religii, podobnie jak przytaczane przykłady przemocy religijnej w historii chrześcijaństwa. Ot, religia jest dla ludków chcących prać się po mordach, gwałcić i rabować jeszcze jednym usprawiedliwieniem. Później wymyślono takie naukowe przyczyny, jak rasa, klasa, itp. Inne z kolei są równie stare, co religia - np. honor.

Problem w tym, że chociaż może to nie jest popularna teza, to moim zdaniem zjawiska należy oceniać nie tylko w warstwie faktycznej, ale także postulatywnej. Tzn. nie do czego religia/wartość/ideologia prowadzi, a do czego deklaruje, że chce doprowadzić, i jakimi metodami. Z tego co wiem, to większość religii postuluje osiągnięcie jakiejś formy szczęścia w życiu pozagrobowym, najlepiej przez wyznawanie tej religii i życie zgodnie z jej zasadami. Mordowanie niewiernych to zazwyczaj produkt uboczny (poza kultami zakładającymi składanie bogom krwawych ofiar, ale one jakoś niepopularne się od jakiegoś czasu zrobiły :P) albo patologia - do czego chrześcijaństwo już się np. przyznaje. Natomiast są ideologie, które dążą np. do stworzenia raju na ziemi poprzez wyrżnięcie żydów, murzynów czy kułaków - i takie tam - więc można w ich przypadku mówić o jakiejś "immanentności" przemocy i zła.