Autor Wątek: Jeśli ktoś miał wątpliwości...  (Przeczytany 33579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« dnia: Marzec 28, 2012, 14:54:22 »
... względem tego do czego Goonsi są w stanie się posunąć to zachęcam do przeczytania zamieszonych poniżej linków.

Nabieram wątpliwości czytając takie newsy:
Cytuj
While a flippant remark that the victim may have killed himself could possibly be seen as drunken banter intended to embellish the impact of the story, later in the talk Alex actually gave the name of the pilot and encouraged players to harass him in order to make him commit suicide. "Incidentally, if you want to make the guy kill himself, his name is [redacted]," Alex said, adding that "he has his own corp. Find him." The entire talk was watched by a packed room of Fanfest attendees and streamed live to thousands of players at home. Alex told players to "deal with it" when complaints surfaced on the EVE forum.
Nabieram wątpliwości, czy ludzie rzeczywiście wiedzą gdzie przebiega granica. Ciekaw jestem jaki będzie wynik "śledztwa" CCP i co zrobią z Mittanim.

Osobiście uważam, że jego przeprosiny to jednak za mało. Z drugiej strony, czy taką osobę można podciągnąć do odpowiedzialności prawnej ? Z powództwa cywilnego zapewne tak. Pewnie kwestia znalezienia odpowiedniego prawnika.

Oficjalne przeprosiny tu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2012, 15:03:06 »
Byłby ktoś taki miły i to wszystko przetłumaczył??

Goomich

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2012, 15:07:04 »
Mitanni się spił, podał xywkę jakiegoś gościa i zachęcał wszystkich, żeby go nękali, aż ten popełni samobójstwo.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2012, 15:16:30 »
Cała afera jest o tyle słaba, że gościu od "samobójstwa" ma to wszystko w pompie, została rozdmuchana przez e-gamingowe media bez przeprowadzenia podstawowego fact-findingu. Mittens dał ciała i mam nadzieję, że to trochę utemperuje jego zapędy na bycie "King of Space", ale też robienie afery z odwoływaniem go z CSM uważałbym za przesadzone.

Żeby było ciekawiej - afera wybuchła chyba z dzień po tym, jak Goonsi pochwalili się na Kugu wyscamowaniem 80 bil ISKów od innego "emotionally unstable" gostka, który m.in. wkeja fotki jak się tnie żyletką na Twittera.

http://www.kugutsumen.com/showthread.php?13161-The-Route-to-Mount-Sociopathy-scamming-80bill-of-assets/page1

Ilość komentów w stylu "jak ktoś jest idiotą, który tnie się żyletką z powodu internet spaceships, to zasługuje na śmierć" jest trochę przerażąjąca i jeśli gdzieś szukać prawdziwego Spirit of the Goon, to tam, a nie w pijackim bablaniu Mittaniego i prasowej aferze.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2012, 15:21:17 »
Cała afera jest o tyle słaba, że gościu od "samobójstwa" ma to wszystko w pompie, została rozdmuchana przez e-gamingowe media bez przeprowadzenia podstawowego fact-findingu. Mittens dał ciała i mam nadzieję, że to trochę utemperuje jego zapędy na bycie "King of Space", ale też robienie afery z odwoływaniem go z CSM uważałbym za przesadzone.

Żeby było ciekawiej - afera wybuchła chyba z dzień po tym, jak Goonsi pochwalili się na Kugu wyscamowaniem 80 bil ISKów od innego "emotionally unstable" gostka, który m.in. wkeja fotki jak się tnie żyletką na Twittera.

http://www.kugutsumen.com/showthread.php?13161-The-Route-to-Mount-Sociopathy-scamming-80bill-of-assets/page1

Ilość komentów w stylu "jak ktoś jest idiotą, który tnie się żyletką z powodu internet spaceships, to zasługuje na śmierć" jest trochę przerażąjąca i jeśli gdzieś szukać prawdziwego Spirit of the Goon, to tam, a nie w pijackim bablaniu Mittaniego i prasowej aferze.
Czy chcesz nam dać do zrozumienia, że publiczne nawoływanie do nękania kogoś (nie w grze) nie jest naganne wg Ciebie ?
To czy gość nękany popełni samobójstwo, czy potnie żyletkami w mojej opinii nie ma znaczenia, bo istotą problemu jest nawoływanie do nękania, a nie to co zrobi w efekcie końcowym osoba nękana. W PL nękanie jest już ścigane, chociaż nie mam pojęcia czy nękanie w grze byłoby potraktowane równie poważnie, co np. nękanie SMSami.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2012, 15:22:37 »
Dziękuję za odpowiedz.

Coldim

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2012, 15:46:22 »
Czy chcesz nam dać do zrozumienia, że publiczne nawoływanie do nękania kogoś (nie w grze) nie jest naganne wg Ciebie ?
To czy gość nękany popełni samobójstwo, czy potnie żyletkami w mojej opinii nie ma znaczenia, bo istotą problemu jest nawoływanie do nękania, a nie to co zrobi w efekcie końcowym osoba nękana. W PL nękanie jest już ścigane, chociaż nie mam pojęcia czy nękanie w grze byłoby potraktowane równie poważnie, co np. nękanie SMSami.
Dormio, czy ty rozumiesz treść maila od tego gośćia do Goonów? Jestem teraz w pracy, ale cała ta sprawa, nie licząc "drunkcommenta" Mittaniego na koniec była na kugu dłuższy czas temu i można sobie znaleść co gość konkretnie w mailu napisał, kontekst w którym napisał o samobójstwie jest sam w sobie dla mnie zabawny i wskazuje na trolla raczej niż na kogoś niestabilnego emocjonalnie(są tacy, nie pokazując palcem, którzy pisząc petycje do CCP piszą że są "mentally ill".).
Nękanie miało być ingame i był to debilny joke - sprawa jest po prostu gigantycznie rozdmuchana bo widocznie komuś zależało żeby gamingowe portale poinformować i zrobić CCP i Dust zły PR. Jaka odpowiedzialność prawna?
I btw. "name is..." to imię postaci w grze, a nie człowieka... gdzie Ty widzisz nawoływanie do jakichkolwiek akcji w real life.

P.S.
Ciekawa jest kolejna manipulacja gamingowych mediów, mianowicie twierdzenie, że CCP nie zareagowało na to co Mittani powiedział, a na streamie czarno na białym widać/słychać, że pracownik CCP przerwał Mittaniemu po tej głupiej wypowiedzi.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2012, 15:53:34 »
Dormio, czy ty rozumiesz treść maila od tego gośćia do Goonów?
A Ty rozumiesz, że pytam nie o to co zrobił lub nie zrobił Goon, a o to czy naganne jest nawoływanie do nękania czy nie ?
Pytanie:
Czy chcesz nam dać do zrozumienia, że publiczne nawoływanie do nękania kogoś (nie w grze) nie jest naganne wg Ciebie ?
powstało w efekcie "bagatelizowania" przez Isengrima tego co zrobił Mittani:
Cała afera jest o tyle słaba, że gościu od "samobójstwa" ma to wszystko w pompie, została rozdmuchana przez e-gamingowe media bez przeprowadzenia podstawowego fact-findingu. Mittens dał ciała i mam nadzieję, że to trochę utemperuje jego zapędy na bycie "King of Space", ale też robienie afery z odwoływaniem go z CSM uważałbym za przesadzone.
Nigdzie nie napisałem, że należy od razu Mittaniego ciągać po sądach. Ciekawi mnie, że Ty tak to odebrałeś, chociaż wprost napisałem, że mam wątpliwości, czy byłoby to traktowane poważnie w naszych sądach:
W PL nękanie jest już ścigane, chociaż nie mam pojęcia czy nękanie w grze byłoby potraktowane równie poważnie, co np. nękanie SMSami.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2012, 16:03:14 »
Dormio, w tej grze nękanie (na poziomie gry) nie jest zakazane nawet przez EULA, więc o czym my mówimy. To nie WoW czy jakieś inne Hello Kitty Online, gdzie za griefing dostajesz bana. Sąd może kazać oddać Ci kasę za zhackowane konto, ale nie za scam w Jita, ffs. Tak samo za standing order "kill on sight character this and this". Mittens po pijaku chlapnął to na żywo, co uważam za idiotyzm, ale nie widzę powodu, do robienia z tego takiej afery, jak w cytowanych mediach - bo to ciągle było de facto wezwanie do harassmentu in-game (tyle, że idiotycznie opatrzone commentem o "let him kill himself").

I jak słusznie coldim zauważył, nie ma podstaw żeby twierdzić, że CCP nie zareagowało.

Cytuj
W PL nękanie jest ścigane, chociaż nie mam pojęcia czy nękanie w grze byłoby potraktowane równie poważnie, co np. nękanie SMSami.

LOL, ta jasne. Jak mnie zakampisz na respawnie w CS-ie czy założysz perma-wardeca i będziesz kampił w Jita to Cię pozwę!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2012, 16:13:23 »
Dormio, w tej grze nękanie (na poziomie gry) nie jest zakazane nawet przez EULA, więc o czym my mówimy. To nie WoW czy jakieś inne Hello Kitty Online, gdzie za griefing dostajesz bana. Sąd może kazać oddać Ci kasę za zhackowane konto, ale nie za scam w Jita, ffs. Tak samo za standing order "kill on sight character this and this". Mittens po pijaku chlapnął to na żywo, co uważam za idiotyzm, ale nie widzę powodu, do robienia z tego takiej afery, jak w cytowanych mediach - bo to ciągle było de facto wezwanie do harassmentu in-game (tyle, że idiotycznie opatrzone commentem o "let him kill himself").

I jak słusznie coldim zauważył, nie ma podstaw żeby twierdzić, że CCP nie zareagowało.

LOL, ta jasne. Jak mnie zakampisz na respawnie w CS-ie czy założysz perma-wardeca i będziesz kampił w Jita to Cię pozwę!
Ale doczytałeś zacytowane przez siebie zdanie ze zrozumieniem ?  ;) :P
Harasment to chyba jednak coś odrobinę innego względem publicznego wezwania do nękania by doprowadzić do śmierci... przynajmniej w potocznym rozumieniu.
Poza tym wciąż pytam czy wezwanie do nękania jest naganne czy nie ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2012, 16:22:29 »
Tak, naganne. Tylko naganne "idiotyczne" (co napisalem) nie musi oznaczac naganne "karalne".

Dlaczego bagatelizuje to co powiedzial Mittani - bo nie uwazam, zeby jego pijacki belkot byl naprawde wezwaniem do tego, zeby goscia doprowadzic do samobojstwa, a jedynie do "harassmentu to the death" w grze. Ogladales film "Dwunastu Gniewnych Ludzi"? Tam fajnie pokazano, jak czasem chlapniecie jakiegos glupiego slowa czy dwoch na temat "zabijania" moze zostac przesadnie zinterpretowane.

Casa Rankor

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2012, 16:24:13 »
Szczerze powiedziawszy to karnie powinien odpowiedziec :), swiadczy to tylko o jego osobie obojetnie czy sie spil czy nie.
Gra to gra, "ofiara" moze miec w pompie a noz widelec trafi sie taki co nie bedzie mial.

sc0rp

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2012, 17:03:10 »
Och jej straszne, jesli ktos nie odroznia internet spaceshipz od real life to on ma problem a nie osoba ktora sie z niego nabija. Nie to zebym pochwalal wypowiedz mitaniego ale "poprawnosc polityczna" mnie irytuje. Podobno mamy wolnosc wypowiedzi wiec niby dlaczego ccp mialoby cokolwiek z tym robic. Namawianie innych do tego aby namawiali kogos do popelnienia samobojstwa przez gre komputerowa to jesli jest scigane przez kodeks karny islandii to sa do tego odpowiednie sluzby i nie jest nimi CCP.

@Casa Rankor buahahahaha

@Dormio Fajnie sie dajesz manipulowac i to co ciekawe jedyna osoba ktora moze wygrac na tej aferze jest xxuaxdeathxx lub idac dalej w teorie spiskowe przeciwnicy xxuaxdeathxx bo mitani z nim sie od lat przyjazni a to mogloby zdestabilizowac ich przyjazn.

NeX

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2012, 17:03:53 »
JPKM, ale wy pamiętacie, że gracie w "wojnę" i cała rozgrywka w EVE polega na nękaniu innych w celu osiągnięcia korzyści i satysfakcji z nękania  ;D

sc0rp

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2012, 17:08:33 »
JPKM, ale wy pamiętacie, że gracie w "wojnę" i cała rozgrywka w EVE polega na nękaniu innych w celu osiągnięcia korzyści i satysfakcji z nękania  ;D

this.

Casa Rankor

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2012, 17:15:45 »
no wlasnie my to wiemy, ale ja jednak jestem za ponoszeniem odpowiedzialnosci karnej tak jak wszedzie w necie.

Coldim

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2012, 17:28:36 »
no wlasnie my to wiemy, ale ja jednak jestem za ponoszeniem odpowiedzialnosci karnej tak jak wszedzie w necie.
Jakiej odpowiedzialności skoro nawet amerykańskie prawo nie przewiduje kary za harassment w grze komputerowej osoby dorosłej...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2012, 17:29:01 »
no wlasnie my to wiemy, ale ja jednak jestem za ponoszeniem odpowiedzialnosci karnej tak jak wszedzie w necie.

To co rozumiem ze jak mi zniszczysz statek to moge przyjsc do ciebie o odszkodowanie i mi wyplacisz bez mrugniecia okiem? LOL

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2012, 17:31:14 »
To co rozumiem ze jak mi zniszczysz statek to moge przyjsc do ciebie o odszkodowanie i mi wyplacisz bez mrugniecia okiem? LOL

A nie daj Boze wiecej niz raz. To juz griefing i w ogole molestowanie seksualne. :D

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2012, 19:47:54 »
ta akcja to tylko dowod na to ze pod znakiem "goonich" gromadzi sie zwykła gówniarzeria  >:D
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2012, 19:57:47 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale ... czy stwierdzenie /// doprowadzić kogoś do samobójstwa /// nie może dotyczyć choćby wymuszenia przez danego gracza zaprzestania grania w EVE danego osobnika czyli swoistego samobójstwa?

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2012, 20:37:48 »
To co, jak ja powiem, że jestem niestabilny emocjonalnie i chcę zwrotu wartości shipa/plexów na opłacenie moich kont na rok, bo się potnę, to też będziecie musieli mi je dać?

IMHO taka osoba zasługuje właśnie na takiego kopa w jajca. Poza tym jak w telewizji mówią o koreańskich nastolatkach którzy z głodu umierają przy wowie/lolu/jakimś innym gównie, to zazwyczaj jest to traktowanie jako zabawna ciekawostka z końca świata. Nikt znieczulicy i niepoprawnego politycznie braku współczucia nie piętnuje, bo i po co.

Calix

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2012, 00:57:16 »
Zasługuje czy nie to detal. Faktem jest że jeżeli koleś dokona próby samobójczej to Mittani znajdzie się po uszy w przysłowiowym gównie. Amerykańskie prawo ma już precedensy dotyczące właśnie sytuacji takiej nagonki (harrasment) w przestrzeni szeroko pojętego internetu. Nie znajdzie się dlatego że rozwalił statek i olał prawdziwą lub nie informację że koleś ma jakieś problemy psychiczne a raczej dlatego że do nagonki zachęcał innych.
Musiał nieźle być wstawiony, lub jego chęć pokazania innym jak bardzo jest fajny, jest większa od jego wiedzy prawniczej :P

sc0rp

  • Gość
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2012, 03:47:44 »
Ccp usunelo mitaniego z csm lol

Coz byl dla nich nie wygodny znalezli pretekst i sie go pozbyli tylko ciekawe co na to 10k graczy

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2012, 04:14:38 »
W związku z tym jestem byłym przedstawicielem Goonswarm i wciąż aktywnym użytkownikiem naszego ukochanego forum zwanego Something Awful pozwole sobie zabrać głos. Ogladalem panel sojuszu EVE. I jezeli i mam zaczac sie przyczepiac to zaczelem sie zniechecac kiedy zaczela sie  prezentacja TEST. Nie dalo sie tego ogladac, pozniej Goonswarm i rowniez uwazam to ze byla tragedia. W tym nic co bylo powiedzianenie bralem na serio. Ktokolwiek wzial to na serio powinien skoczyc z mostu.

Swoja droga CCP jest tak glupie bo daje bana za jakis tam harrasement czy tam griefing w ramach TOS/EULA co jest kompletna bzdura. Sami zgodzili sie na trunki wysokoskokowe, a pozniej maja do siebie pretensje, ze cos sie stalo. Oh well. Tak czytalem dzisiaj watek o EVE na SA i przeciez to samo CCP namawia i chce ukazac eve online jako gre dla doroslych ludzi, gdzie trzeba miec twarda skore.

http://www.youtube.com/watch?v=uGplrpWvz0I&feature=relmfu

Przeciez powiedzmy, ze jak szpieg rozwiaze Ci twoje imperium w internetowych statkach (czyli prace kilku tysiecy osob) teoretycznie mozesz nie wytrzymac cisnienia i wyskoczyc z okna. Shit happens i kazdy wylozy na to laske. Ogolnie sprawa jest zabawna, poniewaz wiele faktow w tych tak zwanych portalach prasowych nikt nie napomknal i spytal sie czy Mittani jako osob publiczna nie ma klopotow przez bycie osoba de facto publiczna

Zona Mittaniego napisala kilka postow na SA o tym, ze ludzie potrafia dzwonic/pisac do nich jak jakis goon czy ktos zwiazany z naszym sojuszem zrobi jakas spektakularna akcje i mowi ze zabija im np psa. Zabawne, podwojne standarty.

Generlanie to co zrobil Mittani uwazam za kompletna glupote i ciesze sie z tego 30d bana jednak usuniecie z CSM kompletna bzdura. A co zrobi CCP. Nic nie zrobi, ma to w dupie. Co dalej ? CFC bedzie gralo w ta chujowa gre. Spala Jita i beda czekac na cos, chociaz nie wiem na co. W calym tym zamieszaniu szkoda nerwow Lady Mittens. Reszta deal with it.

Ah zapomnialem osoba ktora niby zostala namawiana do samobojstwa przezywa teraz hehe drugie pieklo. Podobno bounty na nim to juz jakies 3bln. Ironia losu jak CCP potrafi zaszkodzic w takiej sytuacji kolesiowi ktory uwazal cala sytuacje za smieszna, ktory jest czlowiekiem calkowicie stabilnym po 40stce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 07:17:29 wysłana przez Soulscream »

Tylio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tylio
  • Korporacja: Burning Napalm
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2012, 05:12:50 »
Ogólnie nie bardzo lubię Goonów, ale tym razem jestem po ich stronie. Wypowiedź można w pełni zrozumieć znając kontekst w którym została wypowiedziana. Dziwię się, że ktokolwiek wziął na serio zdanie wypowiedziane w panelu służącym czystej rozrywce. Wszystko co mówili Goonsi to były mniej lub bardziej śmieszne żarty. Atmosfera była czysto rozrywkowa. Dostałem już wiele maili zachęcających mnie do samobójstwa (było też coś o mojej matce itd ;D ). Może od teraz CCP ma zamiar zająć się też takimi przypadkami? Hmm...mail od 1 osoby to za mało? To ile gróźb w space shipz kwalifikujemy jako szykanowanie grożące prawdziwym samobójstwem? Niech CCP doda do regulaminu jakiś limit, bo nie wiem, kiedy mam zacząć myśleć o samobójstwie na poważnie. Raz dostałem maila o tym, żebym się zabił po czym autor dodał jeszcze straszną informację, że powie wszystkim znajomym o mnie i już nie będę miał życia. Mniej więcej coś takiego zrobił Mittani (pomijam, że on żartował, a mail brzmiał dość poważnie). Czy to już się liczy? Czy CCP ich zbanuje? I najważniejsze pytanie - Czy ich na tej Islandii POPIERDOLIŁO?

Moim skromnym zdaniem CCP powinno:
- Zgłosić sprawę policji (żeby nie było, że nic nie robią)
- Odwołać Mittaniego z CSM jeżeli sąd uzna go winnym (wtedy mają REALNE podstawy, żeby to zrobić)
- Nic mu nie robić, jeżeli sąd go nie skaże lub do rozprawy wcale nie dojdzie (jeżeli wg prawa jest czysty to kim oni są, żeby to kwestionować)

CCP nie jest żadną wyrocznią. Jeżeli boją się o zdrowie "ofiary" to niech zgłoszą to na policję. Biegły psychiatra wypowie się w trakcie procesu, nic nie zostanie pozostawione niedomówieniom. Teraz CCP rzuca karami bo im się WYDAJE, że to jest be, niebezpieczne i złe. Mają jakiś team psychologów i psychiatrów czy po prostu strzelają?
"TL;DR 22 tytki NC. + 50 PL poszło sie jebać i jakos nikt nie płacze. 3-4 tytki c0venu  zajebane i DRUGI ROK łez i i dramatów. 
Bezcenne" by Koszyk

Bamsey Amraa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bamsey Amraa
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2012, 07:26:10 »
Nie łatwiej byłoby poprostu nie pisać pojebanych maili do ludzi?  Jak tak bardzo ci zależy żeby ci ludzie pisali takie maile to powiedz bede ci tutaj życzył wszystkich najgorszych rzeczy....


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 29, 2012, 07:32:42 »
Nie łatwiej byłoby poprostu nie pisać pojebanych maili do ludzi?  Jak tak bardzo ci zależy żeby ci ludzie pisali takie maile to powiedz bede ci tutaj życzył wszystkich najgorszych rzeczy....

Wlasnie o to sie rozchodzi. Brak dystansu do gry czy tudziez do samego siebie w grze komputerowe generuje takie ilosci glupoty. Goonswarm i inne jego podobne w innych grach zawsze to wysmiewaly. Na SA w subforach wow czy SWTOR sa tak zwane player.txt gdzie robi sie copy and paste takich rzeczy by mozna bylo sie posmiac.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2012, 08:13:25 »
Gwoli ścisłości, "stepped down" znaczy, że sam odmówił stanowiska, a nie CCP go wyrzuciło.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2012, 08:19:54 »
Ccp usunelo mitaniego z csm lol
Coz byl dla nich nie wygodny znalezli pretekst i sie go pozbyli tylko ciekawe co na to 10k graczy
Ale że niby co Dark ? Spodziewasz się, że 10k Goonów czy innych wielbicieli Mittaniego quitnie z EVE w proteście ? Dałby Bóg.  ;D

CCP nie jest żadną wyrocznią.
Chyba nie pamiętasz, że zgodnie z EULA to CCP jednak jest wyrocznią i nie musi Ci się z żadnych swoich działań tłumaczyć. No chyba, że jak Ci np. zbanują konto to Ty wystąpisz na drogę sądową o odblokowanie konta i odszkodowanie za szkody moralne i inne zachwiania emocjonalne. Powodzenia  ;D

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2012, 08:23:16 »
Ah, co do 10k graczy, chyba wiadomo czego się spodziewać. Hoardować izotopy, minsy, implanty, bo ceny poszybują 300%...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 29, 2012, 08:48:48 »
Gwoli ścisłości, "stepped down" znaczy, że sam odmówił stanowiska, a nie CCP go wyrzuciło.

Bład. Oddal stanowisko przewodniczącego i chcial pozostac jako zwykly czlonek CSM. CCP wywalilo go z CSM uzywajac zagrywki jezykowej.

Ale że niby co Dark ? Spodziewasz się, że 10k Goonów czy innych wielbicieli Mittaniego quitnie z EVE w proteście ? Dałby Bóg.  ;D
Chyba nie pamiętasz, że zgodnie z EULA to CCP jednak jest wyrocznią i nie musi Ci się z żadnych swoich działań tłumaczyć. No chyba, że jak Ci np. zbanują konto to Ty wystąpisz na drogę sądową o odblokowanie konta i odszkodowanie za szkody moralne i inne zachwiania emocjonalne. Powodzenia  ;D

Mittani nie chce jakis afer jak 2007 kiedy wyplynela sprawa t20. EULA dotyczy spraw w grze, a nie poza nia. Nie podpisywali zadnych umow EULA przy wejsciu na fanfest.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2012, 08:56:09 »
Pozostaje jeszcze kwestia regulaminu imprezy co do którego wykupienie akredytacji / wejście na imprezę oznacza automatyczną jego akceptację.  Chociaż wątpię aby tam byly takie paragrafy, a nawet jeśli to najciężą karą za złamanie takich regulaminów jest kop z imprezy + ewentualne pokrycie strat

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 29, 2012, 09:00:05 »
Pozostaje jeszcze kwestia regulaminu imprezy co do którego wykupienie akredytacji / wejście na imprezę oznacza automatyczną jego akceptację.  Chociaż wątpię aby tam byly takie paragrafy, a nawet jeśli to najciężą karą za złamanie takich regulaminów jest kop z imprezy + ewentualne pokrycie strat

CCP samo wspieralo ten wyluzowany pelen procentow event. No ale jest nowy devblog i to zmieniaja rowniez. Smiac mi sie chce, bo zrobia kolejna prasowke, ktora bedzie po prostu nudna. Swoja droga teraz prawdziwe sznurki w CCP prawdopodobnie pociaga Sony zamiast Heimara (tak nazywal sie CEO CCP ?).

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Jeśli ktoś miał wątpliwości...
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 29, 2012, 09:18:09 »
ktoś musi beknąć
pismacy pojechali po ccp
i nie ma przebacz
swoją drogą kolo który rządzi goon-swiatkiem i "podobno" jest prawnikiem mógłby mieć więcej wyobrazni w kwestiach które sie potrafią spieprzyc i jak mozna kogoś zagonić w sytuacje kiedy robi coś czego nie musi chciec
ccp mogloy olac praktycznie kazdy inny przypadek i cos sensownego z tym zrobic
no ale skoro to juz CSM czyli posrednio praktycznie ich organ firmowy
to w ciężkiej nędzy są bo de facto za nich odpowiadają publicznie
prawdopodobnie niezależnie od tego że to nie jest gra dla mięczaków jestem zdania ze problem jest grubo rozdmuchany to siedzac w ccp tez rzucilbym swiatu bez wahania mittaniego na pożarcie
Sneer Quen