Autor Wątek: Sfshootme wyd*** kumpli ;/  (Przeczytany 43098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ivil

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 11, 2009, 13:16:12 »
Nie ma skilla Oportunity Finding czy Charismatic Leader, ktore by z tytulu samego posiadania sprawialy ze bedziesz sprzedawal z zyskiem albo ze ludzie beda do Ciebie ciagnac. Chocbys nie wiem jak duzo mial sp w odpowiednich kategoriach nic nie zdzialasz bez wlasnych umiejetnosci. Dobry handlarz zarobi gruby hajs nawet w noobshipie, dobry przywodca zbierze wokol siebie graczy i zrobi z nich zdyscyplinowana grupe a do zalozenia corpa/ally kogos wynajmie.

Nie sa dumni z tego ze ludzi jacys sa tylko z tego ze jakos firma dala im okazje aby takimi byc a jesli jest nie ujetego w mechanice a wyewoluowalo w srodowisku gry bez czynnego udzialu ccp to sa dumni tym bardziej. Przynajmniej sami oficjalnie tak mowia.


Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 11, 2009, 13:23:33 »
Oj, Albi, Albi, już chyba rozmawialiśmy na ten temat, a Ty się zachowujesz, jakby Ci pamięć przewietrzyło. Tłumaczyć dalej na przykładach EvE, pokera i różnych zależności, czy może sobie przypomnisz?
na urlopie od EVE

Ellaine

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 11, 2009, 13:28:51 »
Rozmawialiśmy i już mnie przekonaliście że możliwe że było to trochę nieładnie. Ale jest różnica poważna między zachowaniem nieładnie a kwalifikowaniem się do bana czy w ogóle kary ze strony CCP. Mnóstwo ludzi robi innym źle w Eve. To część gry, i to część która wyróżnia Eve wśród innych MMORPGów.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 11, 2009, 13:30:40 »
Ja jeszcze dodam, że nie wypowiadam się na temat moralności złodzieja, scammera, czy (o zgrozo) niehonorującego ransomu pirata. To jest sprawa wyłącznie ich oraz ich ofiar. Ale zdecydowanie twierdzę, że CCP nie powinno banować za tego rodzaju zachowania doskonale w końcu zgodne z EULA i regułami gry.

lukez

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 11, 2009, 13:37:13 »
Nie będę pisał w kategorii bana czy nie bana,
ale IMHO takie oszustwa są stare jak świat...
Każdy reprezentuje sobą coś, to jest gra - może mnie wkurzyć gang zabijający mi freightera, może mnie wkurzać że człowiek z mojego team - mój 'ziomal', mnie oszukał. To boli, ale czy tak właśnie nie jest in RL ?

Opowiedz to swoim znajomym, 'zepsuj mu reputację', czy nawet zadzwoń na policję... ale uzupełniając konto, w głębi duszy wiedziałeś, że to może się zdarzyć ! Ryzyko zawodowe... (piszę: Ty, ale to do nikogo konkretnie ::) )

Maver

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 11, 2009, 13:54:00 »
Nie znajdę Ci w tym momencie wypowiedzi żadnego pracownika, ale zdają sie być dumni, że ludzie nie ograniczają się tylko do narzędzi, jakie im developerzy dali. IMO kradzież, szpiegostwo itp. to elementy tego, co zwą "emergent gameplay"

A chodzilo im o kradziez komus lootu z puszki na pasku, czy np wlamaniu sie na konto?
Bo moze wogole zaczniemy sobie konta "hackowac" i zobaczymy co na to CCP powie?
Ciekawe czy wtedy uwazalibyscie ze "to tylko gra i ma byc zabawnie".

Maver

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 11, 2009, 13:56:17 »
Żądanie banów dla oszustów jest analogiczne do żądania usunięcia 0.0 i lowseca, bo przecież komuś może być przykro że stracił statek. Bogowie, on mógł nawet na ten statek dużo czasu poświęcić. I źli piraci go rozwalili. Bez ostrzeżenia! Bez honorowego pojedynku! To zbyt okrutne, ban, ban!

Wiesz co... piepszych jak potluczony jednak.
Nie chce mi sie dalej dyskusji ciagnac bo zaraz sie flame z tego zrobi.
Widac prezentuejsz poziom podobny to zlodziejaszkow ktorzy sami nie potrafia sie niczego "dorobic".


EOT

ivil

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 11, 2009, 14:03:58 »
Co za roznica jakie kto ma znadnie na ten temat? CCP twierdzi ze to jest koszerne i to znaczy ze jest. Co wiecej otwarcie sie tym chwali.
Argument z hackowaniem jest totalnie z czapy i pachnie nieco desperacja.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 11, 2009, 14:26:58 »
Rozmawialiśmy i już mnie przekonaliście że możliwe że było to trochę nieładnie. Ale jest różnica poważna między zachowaniem nieładnie a kwalifikowaniem się do bana czy w ogóle kary ze strony CCP. Mnóstwo ludzi robi innym źle w Eve. To część gry, i to część która wyróżnia Eve wśród innych MMORPGów.

Ja tam za banowaniem również nie jestem. Jako zachowanie rozpatrywane z punktu widzenia CCP sprawa jest 'ok', bo dlaczego CCP ma obchodzić czy ktoś się znał w RL czy nie.
na urlopie od EVE

Ellaine

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 11, 2009, 14:29:04 »
To jest flame od wielu tygodni :D
A zdarzenie którym CCP się chwaliło to kradzież chyba ponad setki miliardów (w czasach kiedy ogólnie ludzie mieli trochę mniej) z banku któremu zaufały tysiące osób.

Nie można porównywać zgodnej z zasadami gry z takimi zagrywkami jak hackowanie kont, forów czy kładzenie komuś serwerów Venta DOSem czy nielegalnym handlem ISKami za $. Ile byś nie wyrwał miliardów, ile byś nie uprowadził tytanów, jakklwiek brudnymi społecznie zagrywkami byś tego nie zrobił i ilu ludzi nie zdradził, póki robisz to w grze i zgodnie z zasadami EULA - jest w normie. Żebyś mógł to zrobić, ktoś najpierw musi popełnić błąd ufając nieodpowiedniej osobie (tobie).

Co do złośliwości osobistych ;

Widać jesteś po prostu w głębi serca kerbirem który potrafi może bić słabszych wiadrem superstatków na 10 kontach, ale już na myśl że ktoś mógłby pozbawić go bezcennych ISKów i stateczków chciałby od razu poskarżyć się pani ;)

edit: Owszem, w grze akurat niczego się nie dorobiłem, zawsze kiedy zaczynałem się czegoś dorabiać, trzepało mnie sumienie że za dużo gram. Teraz nie gram w ogóle, a jak wrócę dalej będę niedzielnym graczem. Akurat tak się składa że jestem w grze krystalicznie uczciwy, nigdy nie scamowałem nawet, nigdy nie strzeliłem komuś statku po odebraniu okupu ani nic. Ale cieszę się że mogę spotkać nieuczciwych, że gra zmusza do wzięcia tego pod uwagę na przykład przy zarządzaniu korporacją czy majątkiem. To ładnie odzwierciedla rzeczywistość zarządzania organizacjami.
W takim środowisku przywódca musi nie tylko podtrzymywać morale i podejmować decyzje strategiczne, ale i myśleć o bezpieczeństwie wewnętrznym, ryzyku zdrady, szpiegostwa itd. To dodatkowa warstwa rozgrywki.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2009, 14:42:26 wysłana przez Albi »

Sotharr

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 11, 2009, 19:55:30 »
Jakis czas temu slyszalem(i zapewne nie tylko ja) ten sam argument w nieco innym kontekscie. Jakis gracz twierdzil ze z cala pewnoscia w RL jestem zbirem bo zestrzelilem jego nieuzbrojony statek. Z tego co pamietam cale zycie unikalem przemocy ale zapewne kiedys ze mnie to jeszcze wylezie :P

Zapewne wtedy, gdy przeciwnik będzie miał związane ręce. >:D
Na tym polega różnica między grą a prawdziwym życiem. W tym ostatnim za określone czyny grożą przykre konsekwencje, co powstrzymuje niektórych przed ich popełnianiem.
W grze tych konsekwencji nie ma lub są one mało dotkliwe, dlatego rzekomy pacyfista staje się piratem gnębiącym słabszych.

lukez

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 11, 2009, 21:36:16 »
a co z pvp ?   o7
rywalizacja, zabijanie, fortele i wprowadzanie przeciwnika w błąd... jednak, gdy odchodzimy od kompa to nie mamy się za zimnokrwistych morderców  :angel:

bardziej mnie uderzyło jednak to, że kumpel zdradził kumpla - a nie to, że ccp powinno go ukarać za a-moralność / pvp (zabijanie, gwałcenie i ogólnie inne fajne rzeczy :coolsmiley:), też jest teoretycznie a-moralne !

swoją drogą zgadzam się z Albim:
Owszem, w grze akurat niczego się nie dorobiłem, zawsze kiedy zaczynałem się czegoś dorabiać, trzepało mnie sumienie że za dużo gram. Teraz nie gram w ogóle, a jak wrócę dalej będę niedzielnym graczem. Akurat tak się składa że jestem w grze krystalicznie uczciwy, nigdy nie scamowałem nawet, nigdy nie strzeliłem komuś statku po odebraniu okupu ani nic. Ale cieszę się że mogę spotkać nieuczciwych, że gra zmusza do wzięcia tego pod uwagę na przykład przy zarządzaniu korporacją czy majątkiem. To ładnie odzwierciedla rzeczywistość zarządzania organizacjami.
W takim środowisku przywódca musi nie tylko podtrzymywać morale i podejmować decyzje strategiczne, ale i myśleć o bezpieczeństwie wewnętrznym, ryzyku zdrady, szpiegostwa itd. To dodatkowa warstwa rozgrywki.

Dodałbym tylko jeszcze, że to że jesteśmy (jeżeli jesteśmy) uczciwi, to tylko powód w moim mniemaniu do dumy... A co kto robi, sami widzimy najlepiej !
Oceńmy każdego, jego miarą...

sc0rp

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 12, 2009, 11:49:19 »
Ja sobie tak czytam od dłuższego czasu jak się przekomarzacie i powiem w tej sprawie tyle (w evke gram sobie 2 latka):
1. CCP pozwala uniknąć kradzieży podczas transportu - kontrakt typu courier i wpisanie odpowiednio wysokiej opłaty za nie wykonanie kontraktu, skoro towar był warty 100b mógł wpisać 200b z pewnością nie został by okradziony.

2. Dla mnie taki myk niczym nie różni się od scamu na jita z serii "I'm quiting EVE send me ammount of isk i will double/triple (a wczoraj widzialem 10x)", właściciel mógł skorzystać z kontraktów udostępnionych przez CCP? Mógł nie skorzystał bo chciał zaoszczedzić pare iskow i/lub ufał kurierow - to jego problem

3. Sprawa pośrednika F9 (czy jakoś tak) imo koleś stracił swoją bezstronność i jest spalony, jak ktoś napisał wcześniej "lepiej isc do droższego chribby niz sie zastanawiac czy w moralnych warościach F9 cos sie nie poprzestawia i nie straci sie iskow/lootu".

4. F9 dla mnie jest taki sam jak sfs tyle ze zrobil scam na 1/3 kwoty co sfs.

5. Oczywiscie koles zachowal sie po chamsku jesli bylo tak jak mowi wlasciciel statkow ale coz to wlasciciel statkow podjol to ryzyko i bynajmniej jakakolwiek ingerencja ccp nie powinna miec miejsca.

6. A wszystkim ludziom ktorzy chca umoralniac proponuje zalozenie corpa i wypowiadanie wojen kazdemu corpowi ktory posiada scammerow/szpiegow etc - na poczatek proponuje goonsow ktorzy "koncertowo" rozpracowali boby przy pomocy szpiega ktory dodatkowo okradl boby.

7. Kolejna rzecz - na biednego nie trafilo, aby grac w eve to potrzeba ~300M ISK/miesiac lub kilkanascie euro mysle ze wlasciciel tych statkow posiada znacznie wiecej zarowno iskow jak i euro, a jak stracil wszystko co mial to niech jajem zadokuje w dowolnej stacji concord sprezentuje mu nowiutki statek :)

8. Proponuje odroznic gre od rzeczywistosci, tym ktorym sie mieszaja te byty powinni odstawic mmo ;)

devilsbirth

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 12, 2009, 12:04:14 »
8. Proponuje odroznic gre od rzeczywistosci, tym ktorym sie mieszaja te byty powinni odstawic mmo ;)
Dopuki na grę poświęcasz rl czas, to nie jest takie proste jak się wydaje

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 12, 2009, 13:08:52 »
Cytuj
1. CCP pozwala uniknąć kradzieży podczas transportu - kontrakt typu courier i wpisanie odpowiednio wysokiej opłaty za nie wykonanie kontraktu, skoro towar był warty 100b mógł wpisać 200b z pewnością nie został by okradziony.
Kontrakt kurierski ma górną granicę objętości paczki, nie pamiętam tylko czy granica ta nie pozawala przewieźć w ten sposób bs'a wogle czy tylko niespakowanego. A jeśli nawet można spakowanego, to jeśli te statki nie miały takiej formy to spakowanie ich kiedy sie jest poza stacja na której są jest z deka problematyczne - pal diabli rigi bo nawet large t2 to centy w porównaniu z cena tych statków, ale odległość to jednak trochę przeszkadza

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ivil

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 12, 2009, 13:14:38 »
Ja zazwyczaj klikam ppm na przedmiocie w assetach i wybieram "repackage" z menu kontekstowego. Przydaje sie gdy chce na odleglosc sprawdzic zawartosc puszki.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 12, 2009, 13:15:53 »
Kontrakt kurierski ma górną granicę objętości paczki, nie pamiętam tylko czy granica ta nie pozawala przewieźć w ten sposób bs'a wogle czy tylko niespakowanego.

Limit wynosi 120k m3, czyli "w całości" można w ten sposób przerzucać najwyżej cruisery. Spakowany BS to ok. 50k m3, więc nie ma problemu, ale z rigami - już nie da rady. A szkoda, bo ma wtedy około 500k m3, więc do frachta wejdzie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 12, 2009, 13:17:57 »
chyba i tak trzeba przepakować statek i wysłać go z modułami leżącymi obok żeby wysłać kureira.

ivil

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 12, 2009, 13:21:04 »
Nie trzeba. Mozna spokojnie wozic kurierami sfitowane statki. Jest to tez jedyny sposob "przekazania" uszkodzonych szkielek.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2009, 13:33:02 wysłana przez Ivil »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 12, 2009, 13:30:54 »
chyba i tak trzeba przepakować statek i wysłać go z modułami leżącymi obok żeby wysłać kureira.

Jedyne ograniczenie to konieczność wywalenia wszystkiego z modułów (ammo, szkła, skrypty, boostery).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Sotharr

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 12, 2009, 13:40:38 »
1. CCP pozwala uniknąć kradzieży podczas transportu - kontrakt typu courier i wpisanie odpowiednio wysokiej opłaty za nie wykonanie kontraktu, skoro towar był warty 100b mógł wpisać 200b z pewnością nie został by okradziony.

Z pewnością nie zostałby okradziony, bo nikt nie podjąłby się za darmo kontraktu kurierskiego z zabezpieczeniem w wysokości 200 mld. Pomijając fakt, że trzeba mieć te 200 mld. A towar był wart około 450 mld.

Ellaine

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 12, 2009, 13:44:31 »
Pozostaje ostrożniejszy dobór podwykonawcy lub zrobienie tego własnoręcznie. W życiu też trzeba starannie wybierać ludzi jeśli chce się przewieźć worek diamentów z Peru do Hong-Kongu.

Ian666

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 12, 2009, 14:44:55 »
Ale się wątek rozrósł heh

Problem jest taki że większość z was nigdy nie miała na wallecie więcej niż parę bilionów isków i macie ukryty żal że ktoś podwędził towar na 400 czy 450b i nie byliście to wy  >:D. Po za tym często jest tak że najgorliwsi do rzucania kamieniem są tymi którzy sami mają coś za uszami  :angel:

Zastanów się każdy - nigdy nie zlootowales wraka który nie był twój (na misji czy pewpew), nie wziąłeś nic z hangaru korpowego bez pytania, nie policzyles komus parę isków drożej kupując za niego towar w jita? Zróbcie sobie rachunek sumienia a potem bierzcie się za wytykanie palcami kto jest bardziej evil, bo kradzież to kradzież niezależnie od skali

sc0rp

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 12, 2009, 14:57:06 »
Z pewnością nie zostałby okradziony, bo nikt nie podjąłby się za darmo kontraktu kurierskiego z zabezpieczeniem w wysokości 200 mld. Pomijając fakt, że trzeba mieć te 200 mld. A towar był wart około 450 mld.

A kto powiedział, że za darmo słyszałeś powiedzenie że skąpiec traci dwa razy? zaoszczedził 1-2mld na kurierze stracił jak piszesz 450mld.


Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 12, 2009, 15:31:54 »
Ale się wątek rozrósł heh

Problem jest taki że większość z was nigdy nie miała na wallecie więcej niż parę bilionów isków i macie ukryty żal że ktoś podwędził towar na 400 czy 450b i nie byliście to wy  >:D. Po za tym często jest tak że najgorliwsi do rzucania kamieniem są tymi którzy sami mają coś za uszami  :angel:

Zastanów się każdy - nigdy nie zlootowales wraka który nie był twój (na misji czy pewpew), nie wziąłeś nic z hangaru korpowego bez pytania, nie policzyles komus parę isków drożej kupując za niego towar w jita? Zróbcie sobie rachunek sumienia a potem bierzcie się za wytykanie palcami kto jest bardziej evil, bo kradzież to kradzież niezależnie od skali
przyznaje sie kiedys ukradlem kilka donaldow w sklepie

Goomich

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 12, 2009, 15:43:43 »
Ja wynająłem biuro w XKZ, tylko po to, żeby mieć niezniszczalnego POSa, przez co corp stracił jakieś 5, 6 ISKów.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 12, 2009, 16:31:24 »
Ja wynająłem biuro w XKZ, tylko po to, żeby mieć niezniszczalnego POSa, przez co corp stracił jakieś 5, 6 ISKów.
:kij:

devilsbirth

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 12, 2009, 16:46:58 »
@Bartek - nie mierz ludzi swoją miarą, to że ty jesteś złodziejaszkiem nie znaczy że wszyscy dookoła też są. Wyobraź sobie, że znam ludzi którzy nawet strzelanie do indyka w lowseku uważają za odrażające i zapewniam cię, że po rachunku sumienia poleciałby nie jeden kamień...

Cytuj
(...) nie byliście to wy
jesteś żałosny

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 12, 2009, 17:08:17 »
+1
Ja wynająłem biuro w XKZ, tylko po to, żeby mieć niezniszczalnego POSa, przez co corp stracił jakieś 5, 6 ISKów.
??? Rozwiniesz watek? (moze byc na priv żeby offtopa nie robic)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ian666

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 12, 2009, 17:18:18 »
@Bartek - nie mierz ludzi swoją miarą

tak, przyznaje się, kradnę z hangarów w npc korpie, kurcze no ciekawe co mnie zdradziło

anyway jeśli ktoś uważa że należy mu się jakaś sprawiedliwość to dla własnego dobra powinien zmienić grę ;)

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 12, 2009, 17:25:03 »
Pomijając fakt, że jestem mocno zdziwiony że ludzie tak poważnie podchodzący do grania w MMO przeżyli w EVE, które od początku było, jest i będzie twarde, trudne i niesprawiedliwe, bo tak zostało zaprojektowane i taka jest wizja ludzi którze je tworzą, to zaskakujące jest to jak poważnie ludzie potrafią traktować hobby i to hobby które z definicji ma być rozrywką....

Co mnie osobiście najbardziej w tym interesuje, to aspekty socjologiczne MMO, to jak się zachowują ludzie w takich warunkach, grupy, społeczności, ekonomia, jak rozwija się rynek oraz w kótrym kierunku idzie "onlinowa" etyka.... To ważne kwestie, stąd taka popularność i ostrość dyskusji na te tematy.

Mimo, że rozumiem argumenty obu stron, to jednak miłośnikom e-bushido sugerowałbym przemyślenie czy na pewno chcą grać w grę, której projektantom ZALEŻY żeby ludzie zachowywali się jak świnie (czyli tak jak zwykle i w RLu, albo gorzej). eHonor nie stanie się rzeczywistością w tym wieku (o ile w ogóle).

PS. Doom: Sov 4 jest w XKZ :)

Goomich

  • Gość
Odp: Sfshootme wyd*** kumpli ;/
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 12, 2009, 17:27:04 »
+1 ??? Rozwiniesz watek? (moze byc na priv żeby offtopa nie robic)

POSy w systemie z sov 4 są niezniszczalne. Dlatego jak na mapie widzisz Constelation Sovereignity, to masz 11/10 szansy, że jest tam też kilka stoczni od supercapsli.