Autor Wątek: Handel - jak zacz??  (Przeczytany 4151 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Handel - jak zacz??
« dnia: Marzec 01, 2005, 19:57:28 »
Witam,
w?a?nie zacz??em gra?, zarabiam sobie na kopaniu skordytu, ale zastanawiam sie nad "karier?" handlowca.
Jakie skille na pocz?tek rozwija? i mo?e jakie? w miar? bezpieczne trasy handlowe w przestrzeni  Gallentean?
Przedwieczny.

Dragy

  • Gość
Handel - jak zacz??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2005, 07:55:27 »
najpierw lepiej kup fregate i wyposarzenie. potem rob missje kill i zarob na przynajmniej interon III oraz basic cargo expanders. potem zarob 1mil, idz do regionu lonertek i handluj electronic parts. sprawdzaj sec ale nawet w 0,3 nic ci nie grozi jezeli szybko przelecisz. ja teraz zarabiam okolo 2mil/h. stworz pare altow i handluj na pare kont jednoczesnie. bedziesz mogl zarabiac kolo 5mil/h

Marquiz

  • Gość
Handel - jak zacz??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2005, 10:04:18 »
Co do handlu nie zapomnijcie jeszcze o tym, ze trzeba kupe skilli, ktore obnizaja podatki/prowizej, zmniejszaja cene zakupu, zwiekszaja zasieg widocznosci oferty sprzedarz czy kupna i nne tego typu bzdety.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Handel - jak zacz??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2005, 06:56:16 »
Na kopaniu to przy zwyk?ym scordzie zarabiam 1,5mln na godzine... ale to nuuudne na d?u?sz? met? jest.
Co do handlu.... w tej chwili nieco podrasowanym Iteronem 2 (pojemno?? 3000+900 i szybko??  na dopalaczu 500m/s) zarabiam 500-600 tys na kursie (staram si? nie robi? d?u?szych ni? 3-4 skoki) handluj?c legalnym towarem.
Jedyn? wad? jest to, ?e trzeba sporo czasu po?wi?ci? na studiowanie danych marketu i trzeba siedzie? z kalkulatorem w r?ku, no i to, ?e nie ma jaki? sta?ych tras handlowych.
W tej chwili np. handluj? antybiotykami w systemach minmantarskich, gdzie na 3-4 skokowej trasie mam przebitke 150-200 isk na m3.
Dosy? op?acalne by?y te? consumer electronics, ale to wszystko zale?y od dnia i miejsca...
Przedwieczny.

dzikus

  • Gość
Handel - jak zacz??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2005, 07:10:57 »
1) Naucz si? robi? BMy - tzw. instaJumpy. To skróci ci znacznie czas podró?y czyli zwi?kszy zysk
2) Ucz si? Gallente Industrial - najlepiej do poziomu 5 jak b?dziesz mia? na to czas i cierpliwo??. W zasadzie nie ma lepszego haulera - Elite Industriale s? niewiele lepsze za to kosztuj? fortun?. Oraz nawigacji (w zasadzie wszystkiego po trochu).
3) Nie wiem czy trasami si? kto? podzieli z tob?, ale jak znasz angielski to spróbuj poczytac forum EVE-I. Jest tam specjalne podforum - Trade forum. Tam gadaj? w?a?nie o takich sprawach. Mi?dzy innymi na samej górze s? bardzo fajne "przewodniki".

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Handel - jak zacz??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2005, 14:40:44 »
1. Strasznie duuuu?o BMow bym musia? zrobi?, bo popyt i poda? si? ciagle zmieniaja, ale na najczestrzych trasach juz mam porobione.
2. Ucze si?... na zmian? z learningami... poza tym w tej chwili ?eby zape?ni? indyka ca?ego to na lepszych towarach musze wyda? oko?o 10mln, wi?c wi?kszy by lata? pusty. Mam Iterona II, z puch? na pok?adzie i na razie wystarcza bo czasem ci??ko mi go zape?ni? :)
3. Dzi?ki
Przedwieczny.