Autor Wątek: BPO vs BPC  (Przeczytany 8614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Assari

  • Gość
BPO vs BPC
« dnia: Październik 05, 2006, 15:40:10 »
Je?li temet by? to sorki. Ale w takiej formie w jakiej chc? napisac ja tego nie znalaz?em.
Chodzi mi o dyskusje na temat monopoli na stuff T2, ze kto? tam ma BPO na Hacki T2, ze np. jest ich bodaj 8 (BPC nie HACków) w ca?ym ?wiecie EVE w tej chwili itd, itd...
Z tego wynika, ze najlepiej by by?o gdyby wcale nie by?o BPO tylko same BPC. nie wiem jak? max ilo?? ezgemplarzy mo?na zrobi? z dost?pnych BPC ale nie by?o by mowy o monopolu bo ka?dy BPC by si? wcze?niej czy pó?niej ko?czy? i by?aby szansa ?e kto? zupe?nie inny z innego corpa i na drugim koncu ?wiata trafi na nast?pny BPC na HACki. ewentualnie mo?na by podnie?? maksylan? dost?pn? ilo?? kopii jak? da si? zrobi? z BPC ?eby nie dosz?o do sytuacji ?e rzeczywi?cie w ca?ym ?wiecie EVE b?dzie 8 ale HACków a nie BPO na nich.

White_Haven

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2006, 15:55:45 »
Tia, tyle tylko, ?e ten kto mia?by BPC na Vagasa siedzia?by na nich jak smoczyca na jajach i wywindowa? ceny do horendalnych poziomów. Nie mówi?c ju? o tym ?e szlag by trafi? balance gry bo tylko nieliczna grupa mog?aby lata? takimi zabawkami.

GumisPLL

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2006, 16:30:15 »
Jak dobrze kolega napisal narzuciliby zbyt wywindowane ceny wtedy pol eve niebyloby stac na zabaweczki  a nie oto chodzi.

Dlamnie powinni zrobic cos aby zruwnowazyc szanse gry pomiedzy nowymi a starymi graczami gdyz nowi staja na pozycji przegranej ze wzgledu na staz.

Kamoris

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2006, 16:44:36 »
A gdyby dajmy na to co tydzien losowane byloby 4-8 3 runowych bpc na kazdy ship ?? Nie byloby tak zle, wieksze szans eby byly na trafienie bpc, no i oczywisice msuialby one kosztowac jakas tam okreslona ilosc rp. Wieksza liczba osob produkwoalby wtedy shipy tech2 i bylaby wieksza konkurencja na rynku. Bylby to tez jaksi tam sposob na wyregulowanie cen sprzetu tech2.

RIPsento

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2006, 16:47:20 »
Cytat: "GumisPLL"

Dlamnie powinni zrobic cos aby zruwnowazyc szanse gry pomiedzy nowymi a starymi graczami gdyz nowi staja na pozycji przegranej ze wzgledu na staz.


To dopiero by?o by bez sensu. Ju? jest wiele tamatów o tym na forum g?ównym. Na pocz?tku te? tak my?la?em ale mi si? odmieni?o. Po co by?o by gra? jak ka?y mia?by 100 bilionów na koncie i tytana. Nuda. A tak ka?dy jest kiedy? noobkiem i pozniej przychodz? nast?pni. Jak w ?yciu.

GumisPLL

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2006, 16:55:23 »
Cytat: "RIPsento"
Cytat: "GumisPLL"

Dlamnie powinni zrobic cos aby zruwnowazyc szanse gry pomiedzy nowymi a starymi graczami gdyz nowi staja na pozycji przegranej ze wzgledu na staz.


To dopiero by?o by bez sensu. Ju? jest wiele tamatów o tym na forum g?ównym. Na pocz?tku te? tak my?la?em ale mi si? odmieni?o. Po co by?o by gra? jak ka?y mia?by 100 bilionów na koncie i tytana. Nuda. A tak ka?dy jest kiedy? noobkiem i pozniej przychodz? nast?pni. Jak w ?yciu.


Rip niby tak ale poczatkowi gracze nigdy nie dogonia osob zaawansowanych bo tamci beda o krok zawsze dalej i kulko sie zamyka .Hi sec ma byc taka oslona no ale co ztego jak teraz w HI robi sie  gozej niz w low ze wzgledu n tzw bandy KAMIKAZE przy gatach.CCP powinna cos wymyslec.

Mehriel

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2006, 17:06:00 »
Co ty gadasz gumis. Wg Ciebie gracz grajacy zaledwie tydzien czy dwa ma miec mozliwosc dogonic gracza ktory gra dwa lata ? No sorry ale to jest poroniony pomysl.  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Idac Twoim tokiem rozumowania, po co grac w taka gre skoro byle nowy noob moze cie dogonic i byc lepszym od ciebie jak grasz 2-3 lata. No bez jej czlowieku.

Zgadza sie poczatkowi gracze nigdy nie dogonia kogos kto gra 2 lata i tak ma ku.r.wa byc. To nie WOW gdzie wygrywa ten kto wiecej gra. Jak sie nie podoba to wyjazd.

Jeszcze czego. Oh kamikadze. Zapomnialem ze high sec to imperium je.ba.ny.ch cerbirkow. Co jak zobacza cos czerwonego na overview robia pod siebie.  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Cytuj
Tia, tyle tylko, ?e ten kto mia?by BPC na Vagasa siedzia?by na nich jak smoczyca na jajach i wywindowa? ceny do horendalnych poziomów. Nie mówi?c ju? o tym ?e szlag by trafi? balance gry bo tylko nieliczna grupa mog?aby lata? takimi zabawkami.


LOL. No odrazu by podbil cene do 1bil za sztuke buehehehehhehehehe Niestety nie moge sie z toba zgodzic. No ale, mam nadzieje ze sam do tego dojdziesz  :roll:

Assari

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2006, 17:11:35 »
Cytat: "White_Haven"
Tia, tyle tylko, ?e ten kto mia?by BPC na Vagasa siedzia?by na nich jak smoczyca na jajach i wywindowa? ceny do horendalnych poziomów. Nie mówi?c ju? o tym ?e szlag by trafi? balance gry bo tylko nieliczna grupa mog?aby lata? takimi zabawkami.


No ja te? si? nie zgadzam. Teraz wszyscy narzekaj?, ?e ci co maja BPO na Vegasy wywindowali ceny. Bo tylko oni je maja i kiedy chc? to robi? i ile chca to robi?. Jakby by?y BPC to wiadomo by by?o ?e jak kole? wywinduje cen? pod niebo to nikt tego nie kupi, bo za tydzie? kto? inny zdob?dzie tego BPO i sam zrobi Vegasy i sprzeda taniej.
Mo?e przeginam ale mog?yby to byc BPC czasowe, czyli np. jak nei zrobisz z nich shipów w 2 tygodnie przepadaj?, to by zapobieg?o chomikowaniu BPC.

GumisPLL

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2006, 17:13:36 »
Cytat: "Mehriel"
Co ty gadasz gumis. Wg Ciebie gracz grajacy zaledwie tydzien czy dwa ma miec mozliwosc dogonic gracza ktory gra dwa lata ? No sorry ale to jest poroniony pomysl.  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Idac Twoim tokiem rozumowania, po co grac w taka gre skoro byle nowy noob moze cie dogonic i byc lepszym od ciebie jak grasz 2-3 lata. No bez jej czlowieku.

Zgadza sie poczatkowi gracze nigdy nie dogonia kogos kto gra 2 lata i tak ma ku.r.wa byc. To nie WOW gdzie wygrywa ten kto wiecej gra. Jak sie nie podoba to wyjazd.

Jeszcze czego. Oh kamikadze. Zapomnialem ze high sec to imperium je.ba.ny.ch cerbirkow. Co jak zobacza cos czerwonego na overview robia pod siebie.  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Cytuj
Tia, tyle tylko, ?e ten kto mia?by BPC na Vagasa siedzia?by na nich jak smoczyca na jajach i wywindowa? ceny do horendalnych poziomów. Nie mówi?c ju? o tym ?e szlag by trafi? balance gry bo tylko nieliczna grupa mog?aby lata? takimi zabawkami.


LOL. No odrazu by podbil cene do 1bil za sztuke buehehehehhehehehe Niestety nie moge sie z toba zgodzic. No ale, mam nadzieje ze sam do tego dojdziesz  :roll:





Mehriel spokojnie ja tu niepisze zeby 2-3 tyg gracze zostali mastahami ale zeby torche szanse mieli  chociazby  przez jakis poczatkowy okres.Byc moze wtedy ta gra bylaby bardziej popularna .

"Jak sie nie podoba to wyjazd " propnuje  sie wyluzowac bo widze ze troche cisnienie skacze LOL

Mehriel

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2006, 17:29:40 »
Zapaliwszy sobie ?mika cisnienie spadlo. A ja wiem czemu ty tak chcesz gumis  :D  Bo sam jestes nubek. Hihi... A tak na powaznie. Jejku, przeciez wiadomo ze na poczatku kazdej gry jestes noobem. Wiec jaka szanse ty chcesz dla tych noobow ? Nie dosc ze maja swoje imperium ? Ja w ogolnie nie rozumiem co Ci sie nie podoba ? To tak jakbys narzekal, ze majac 12 lat nie jestes silny jak dorosly czlowiek. LOL. No pewnych rzeczy przeskoczyc sie nie da i jedyne czego ci trzeba to czas. Tak samo jest z eve.

BTW. ja nie widze nic pozytywnego w tym, zeby eve bylo drugim WoW. Ja nie chce zeby ta gra byla popularna. Po co ? Jest dobrze jak jest obecnie. Corporacji nie brakuje. Ludzi nie brakuje. Mozna by rzec ze brakuje przestrzeni, dlatego tez ccp otwiera nowe regiony. A ty chcesz zeby w ta gre gralo ile milionow ludzi ? A po jakiego grzyba ? Zeby lagi wieksze byly ? Zeby co drugi gracz mial 14 lat ? Nie dziekuje   :roll:

GumisPLL

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2006, 17:36:01 »
Mahriel ja nie narzekam tylko jak patrze na tzw MAstah SNIPOW polujacych na noobow we frejkach czy indykach czesto na trialach to mi niedobrze robi.Proponuje niemyslec tak doglebnie ,moje przemyslenia sa czysto teoretyczne nic wiecej .A ja chcialbym zeby gra byla popularna szczegolnie u polskich graczy .Milo by bylo stworzyc cos na wzur alliancu polskiego zeby skopac tylki angolom czy innym tam a nie wykanczac sie od srodka.

Dlaczego ruski czy inni potrafili sie zoorganizowac a my nie ,ale to juz inna bajka i nie ten temat.

Ellaine

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2006, 17:43:43 »
Szanse, ale na co?

Szanse zeby sie dobrze bawic? Maja - acz zalezy od upodoban. Z reguly jednak prawdziwy noob odczuwa wszystko jako ciekawsze i bardziej ekscytujace niz weteran.

Szanse zeby zarobic troche kasy - maja. Moga robic misje, na cruza im starczy. Moga handlowac, w pare tygodni powinni sie rozkrecic i osiagnac poziom zysku zachecajacy do dalszej gry. Moga produkowac i nie jest prawda ze bez PE 5 i innych cudow sie nie da, bo sie da, wystarczy robic inne rzeczy niz Raveny na sprzedaz w Jita. Moga kopac, 2 tygodniowy osprey kopie mniejwiecej polowe tego co paromiesieczny covetor i 1/3 tego co wymaksowany hulk - czyli dla nooba naprawde naprawde niezle. Moga pojechac na raty, jesli beda to robic np we dwoch, to i w cruzie bez skilli costam zabija.

Szanse zeby przezyc? No bez przesady, te suicide ganki to jakas egzotyka, normalnemu przecietnemu noobowi przez wiele miesiecy gry nic takiego sie nie zdarzy raczej, tak jak i "grief wardec"'e i inne niespotykane cuda, na ktore kros narzekal, ale na wlasne oczy to widzial tylko on i jego trzech corpmatow.

Szanse zeby zabic weteranow? W tacklera i ziu do gangu.

Na co wlasciwie te nooby nie maja szans? Moze na wlasne tytany w pierwszym tygodniu maja nie za duze. Ale poza tym, nooby maja bardzo dobrze :)

RIPsento

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2006, 17:46:33 »
Bo nobek ma nie opuszczas? 1.0 i siedziec grzecznie na pasie i kopac trit albo na ratki po 10k polowa?. A jak ?epek za pierwszego gata wystawi to buuum. Ja pamietam jak sam gra?em na pocz?tku jaka by?a moja rozpacz jak skacz?c przez bram? horaderem nagle si? w bazie znalaz?em. Tak musi by? a w ka?dej grze jak i w ?yciu nie brakuje zakompleksionych idiotów w pieluchach i palcem w nosie co siedzi na bramce i jak zabije 2 dniowego noobka to sie spuszcza z radosci pod biurko na swojego chomika.
No w?asnie sie chyba zdenerwowa?em.

GumisPLL

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2006, 17:55:12 »
hehe

Ja tu zauwazylem ze niektorzy strasznie sie wczuwaja .
To chyba sie nazywa wyladowanie flustracji z niepowodzen zyciowych na grze.Duzo ludzi zapomina ze to tylko gra.

Pamietam jak siekalem w BF 2 z druzynami i byl taki kolo co wrzeszczal na kanale jak idiota jak cos mu niewyszlo lub ktos cos zrobil nie po jego mysli .Heh to dopiero flustraty ale to norma.

Widzieliscie jak w niemczech graja ;)

http://www.youtube.com/watch?v=pNJgD0VMO7E

RIPsento

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2006, 18:14:16 »
Cytat: "GumisPLL"

Widzieliscie jak w niemczech graja ;)

http://www.youtube.com/watch?v=pNJgD0VMO7E


To jest chyba niemo?liwe. A jak mo?liwe to to jaki? debil by?. Pewnie fan innej popularnej gry online :)

Mehriel

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2006, 18:20:04 »
Cytuj
Widzieliscie jak w niemczech graja Wink

http://www.youtube.com/watch?v=pNJgD0VMO7E



Welcome to World Of Warcraft  :lol:  :lol:  :lol:

Kamoris

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2006, 18:57:02 »
Nie sadze zeby noobkowie mieli jakos beidnie w tej gzre. Czy ktos kaze im siedizec w high secu?? Jak nie raz slucham wypowiediz na kanale polish gdzie ludki z nabozna czcia opowiadaja o 0.0 to smiac mi sie chce. Potem zostaja kolejnymmi carebearkami bo sie nasluchaja bzdur. Ludzie pakowa sie w te swoje marnie wyskillowane frejki i zapisywac sie do korpow co operuja w low secu i 0.0. Napewno pomoga i znajda wam zajecie, a i zarobic dadza. Pisze to z wlasnego doswiadczenia. Jako tygdniowy noobiak poelcialem do ptf, jakos zajecie mialem i zrobic dali.
Takze gumis nie gadaj ze nie mozna bo sie da. Tylko trzeba chciec. A ze noob umie i ma mniej to normalne nie mzona od razu miec wszystkeigo z czasem przyjda i skille i iski.

Goomich

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2006, 01:55:28 »
Cytat: "Assari"

Z tego wynika, ze najlepiej by by?o gdyby wcale nie by?o BPO tylko same BPC.


A kysz maro nieczysta!

Cytat: "Assari"

 nie wiem jak? max ilo?? ezgemplarzy mo?na zrobi? z dost?pnych BPC



Zale?y od czego jest to BPC. Na ammo da si? zrobi? maksymalnie na 1500 runów, na okr?ty (chyba) 5.

Cytat: "Assari"

ale nie by?o by mowy o monopolu bo ka?dy BPC by si? wcze?niej czy pó?niej ko?czy? i by?aby szansa ?e kto? zupe?nie inny z innego corpa i na drugim koncu ?wiata trafi na nast?pny BPC na HACki. ewentualnie mo?na by podnie?? maksylan? dost?pn? ilo?? kopii jak? da si? zrobi? z BPC ?eby nie dosz?o do sytuacji ?e rzeczywi?cie w ca?ym ?wiecie EVE b?dzie 8 ale HACków a nie BPO na nich.


Khem, s?ysza?e? kiedys o inwencjach? Kali?

Cytat: "GumisPLL"

Dlamnie powinni zrobic cos aby zruwnowazyc szanse gry pomiedzy nowymi a starymi graczami gdyz nowi staja na pozycji przegranej ze wzgledu na staz.


Mo?e od razu zmieni?  nazw? na Corp Wars?

Cytat: "Kamoris"
A gdyby dajmy na to co tydzien losowane byloby 4-8 3 runowych bpc na kazdy ship ?? Nie byloby tak zle, wieksze szans eby byly na trafienie bpc, no i oczywisice msuialby one kosztowac jakas tam okreslona ilosc rp. Wieksza liczba osob produkwoalby wtedy shipy tech2 i bylaby wieksza konkurencja na rynku. Bylby to tez jaksi tam sposob na wyregulowanie cen sprzetu tech2.


Inwencje? Kali?

Mehriel

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2006, 08:50:45 »
Teraz wychodzi kto po angielsku nie potrafi  :lol:  :lol:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
BPO vs BPC
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2006, 10:38:55 »
Cytat: "GumisPLL"
Rip niby tak ale poczatkowi gracze nigdy nie dogonia osob zaawansowanych bo tamci beda o krok zawsze dalej


No i dobrze... przynajmniej jest tak jak w zyciu....
...wyobrazasz sobie studencika prosto po szkole zajmujacego stanowisko prezesa koncernu miedzynarodowego? Bo ja nie :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
BPO vs BPC
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2006, 11:00:17 »
Cytat: "tok_72"
Cytat: "GumisPLL"
Rip niby tak ale poczatkowi gracze nigdy nie dogonia osob zaawansowanych bo tamci beda o krok zawsze dalej


No i dobrze... przynajmniej jest tak jak w zyciu....
...wyobrazasz sobie studencika prosto po szkole zajmujacego stanowisko prezesa koncernu miedzynarodowego? Bo ja nie :P


Chyba, ?e studenciak jest synem ministra... U nas wszystko jest mo?liwe :shock:
Przedwieczny.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
BPO vs BPC
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2006, 11:09:11 »
Cytat: "xarthias"
Cytat: "tok_72"
Cytat: "GumisPLL"
Rip niby tak ale poczatkowi gracze nigdy nie dogonia osob zaawansowanych bo tamci beda o krok zawsze dalej


No i dobrze... przynajmniej jest tak jak w zyciu....
...wyobrazasz sobie studencika prosto po szkole zajmujacego stanowisko prezesa koncernu miedzynarodowego? Bo ja nie :P


Chyba, ?e studenciak jest synem ministra... U nas wszystko jest mo?liwe :shock:


w EvE tez jest to w sumie mozliwe.... kupujesz Char'a :P... ale i tak jestes noobem :P

GumisPLL

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 06, 2006, 13:16:59 »
Cytat: "tok_72"
Cytat: "GumisPLL"
Rip niby tak ale poczatkowi gracze nigdy nie dogonia osob zaawansowanych bo tamci beda o krok zawsze dalej


No i dobrze... przynajmniej jest tak jak w zyciu....
...wyobrazasz sobie studencika prosto po szkole zajmujacego stanowisko prezesa koncernu miedzynarodowego? Bo ja nie :P


No ba to norma dzieci szefow rodzin itp .

White_Haven

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 06, 2006, 14:17:34 »
Eee, mi tam kwestia newbie/oldie nie przeszkadza - uk?ad jest logiczny i w miar? ?yciowy. A jak ktos marudzi, ?e mu jakie? ciecie 2 dniow? posta? na bramie w 1.0 zezstrzeli?y to niech zmieni rejon. Mi si? taka przygoda nigdy jeszcze nie zdarzy?a *shrug*.

Co do kwestii T2 BPO/BPC. To w rzeczy samej wygl?da na to, ?e Kali i jego invention system powinny da? interesuj?ce efekty. Jakie konkretnie, to trzeba poczeka?. Bo cholera wie kiedy to ustrojstwo wyjdzie, zw?aszcza je?eli TQ znowu zacznie si? sypa? (odpuka?...).

Cheers

Cytat: "Mehriel"
Zapaliwszy sobie ?mika cisnienie spadlo.


cmiki?? hmm, kolega z Poznania? Bo tylko tutaj s?ysza?em ludzi tak okre?laj?cych szlugi :)

Mehriel

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2006, 17:29:24 »
Obecnie w poznaniu  :D  I jesli wszystko bedzie SI to zostane przez 5 lat hehe

White_Haven

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2006, 19:07:35 »
UAM, Poli, AE :?:  :D

Mehriel

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2006, 19:51:52 »
UAM  :twisted:

hallor

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 06, 2006, 20:12:14 »
Cytat: "tok_72"

...wyobrazasz sobie studencika prosto po szkole zajmujacego stanowisko prezesa koncernu miedzynarodowego? Bo ja nie :P


tok: wyobrazasz sobie czlowieka z wyrokami po podstawowce (czy tam technikum czy liceum) piastujacego funkcje pre^H^H^H

Dobra ja tego ni napisalem bo mi sie jescze zwala smutni panowie do domu ;)


H.

White_Haven

  • Gość
BPO vs BPC
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2006, 16:31:41 »
Cytat: "Mehriel"
UAM  :twisted:


Hehe, witamy nowego cz?onka wielkiej rodziny U?omów:D

-UAM Alumnus-


oops, OT (again) :oops: