Autor Wątek: Częste lost connection  (Przeczytany 3947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Johncooper

  • Gość
Częste lost connection
« dnia: Wrzesień 03, 2008, 12:42:27 »
Witam

Mam problem z częstym lost connection. Przejrzałem forum, ale nadal nie znalazłem odpowiedzi co z tym zrobić. Sprawa jest o tyle nietypowa że mam eve zainstalowane na stacjonarnym kompie który jest podłączony do routera kablem. Lost connection średnio co pięć minut. Żeby było ciekawie eve uruchomione na laptopie który jest podłączony bezprzewodowo do tego samego routera działa bez problemu. Firewall w routerze nie blokuje żadnych portów.
Jakieś pomysły?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2008, 12:49:56 »
Zrób forwardowanie portów (było ostatnio o tym na forum) lub podłącz stacjonarnego kompa też bezprzewodowo.
Ewentualnie przetestuj kompa, czy nie masz zainstalowanego na nim czegoś co śmieci na linii i może powodować przerwania.
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2008, 14:48:30 »
Nie wiem po co forwardowanie portów, to klient otwiera połączenie do serwera nie otwierając żadnych portow na połączenia przychodzące (przynajmniej z tego, co sam obserwowałem, jeśli się mylę, proszę o info)

Jeśli chodzi o sam problem (zakładam, że EVE to jedyna uruchomiona w danym momencie aplikacja sieciowa), to wygląda albo na kartę sieciową, albo na problem z routerem, albo na zakłócenia w kablach. Skoro mówisz, ze z laptopa wszystki działa dobrze, to uplink raczej jest w porządku. Na wszelki wypadek, ustaw sobie pingowanie routera na paredziesiąt minut i obadaj statystyki. Jak jesteś bardziej techniczny w zakresie telekomunikacji, odpal wiresharka np. podczas transferu ftp z pc do lapa i patrz na rozmiar okna TCP. Jeśli masz dużo utraconych pakietów/ rozmiar okna spada, to prawdopodobnie może być problem z medium (z kablem), jeśli masz dużą odległość od routera i kable idą w ścianie blisko kabli 220v, to przy nieekranowanej skrętce (UTP) będą się indukować zakłócenia podczas włączania i wyłączania urządzeń podłączonych do prądu.

Napisz coś więcej jak sprawdzisz to wszystko.

Ellaine

  • Gość
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2008, 14:53:45 »
Ja bym przy takich symptomach poprawił kabelek i postarał się nie nie trącać go nogą.

NeX

  • Gość
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2008, 18:12:52 »
  W teorii dobry router nie potrzebuje jakiejkolwiek regulacji ani forwardowania, bo forwardowanie, to ustawienie przywileju do portu jednego komputera nad innymi, lub podmiana portu aby np ominąć blokady w naszej sieci. Skoro problem dopada jedynego komputera na routerze, to cóż najpierw jak Albi napisał wykluczyć wszelkie inne przyczyny, a potem można ten forward zrobić (routery bywają dziwne np D-Link). Połączenia przychodzące na starcie są (download patchy, vivox), ale w razie gdy konkretny port jest zablokowany szukają następnego wolnego. Dlatego podstawą forwardu dla EVE jest ustawiony w preferencjach gry port 26000 TCP. Jeżeli on jest zajęty, lub blokowany to nie ma gry.

No i jeszcze jedno. CCP jest na blackliście programów typu PeerGuardian, więc trzeba jeśli się ma taki dodatek do firewalla, lub wpis na naszym fire ustawić dostęp dla CCP na numery IP serwerów gry.

litestep

  • Gość
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2008, 18:36:46 »
Wyjechaliście z tym forwardowaniem portów jak mistiq ze swoimi poradami dla CCP w wątku o walce z lagiem xD
Proponuje na początek  zapuścić na dłużej WinMTR na adres 87.237.38.200 i zobaczyć gdzie występują problemy a dopiero później starać się je rozwiązać ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:01:47 »
Wyjechałeś z tym WinMTRem... :D
Skoro z jednego kompa mu działa dobrze, to problem leży wewnątrz jego sieci, co tu pomoże WinMTR?
Forward na pewno nie zaszkodzi, a mooże pomóc. I wyłączenie wszelkich śmieci w systemie - np peerguardiana.
Przedwieczny.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:52:40 »
Wyjechałeś z tym WinMTRem... :D
Skoro z jednego kompa mu działa dobrze, to problem leży wewnątrz jego sieci, co tu pomoże WinMTR?
Forward na pewno nie zaszkodzi, a mooże pomóc. I wyłączenie wszelkich śmieci w systemie - np peerguardiana.

Xart z tym wyłączaniem Peer Guardiana to nie przesadzaj ;) wystarczy zobaczyć czy pokazuje CCP blocked a pokazuje innym kolorem i łatwozobaczyć i ewentualnie dodac do nieblokowanych czy to na stałe czy na czas gry w EVE

Johncooper

  • Gość
Odp: Częste lost connection
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2008, 14:01:46 »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pomogło najprostsze rozwiązanie, czyli podłączenie kompa bezprzewodowo  ;)