Autor Wątek: Reaktywacja COVENU  (Przeczytany 106721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 02, 2019, 23:57:23 »
tyle, że zwykły member nie widzi ile FC sie musi narobić dla contenu. Dlatego Asm tak to przedstawił.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 03, 2019, 00:48:39 »
spoko rozumiem - choć ja to tylko casualowo gram a to co opisałeś to jest jak kopanie rowów w upale bez wody w znoju - dziękuję za wyjaśnienie bo bym nie wpadł że można w ten sposób grać. Widać eve nie ma granic  :)

Wbrew pozorom to właśnie ma pomóc w tym, żeby oszczędzić niepotrzebnego wysiłku. W zeszłym roku zrobiliśmy sobie corpem dwutygodniowy wypad black opami do wrogich renterlandów - każdy z nas miał alta, który może latać black opem, połowa ludzi do tego ma osobne hunter alty, więc siedzenie wylogowanym gdzieś tam we wrogiej przestrzeni przez nawet kilka dni nie znaczyło, że nie mieliśmy jak latać na sojuszowe/koalicyjne floty, a dodatkowo oszczędzało nam każdorazowego spędzania 2-3h żeby dotrzeć tam i z powrotem. Podobnie z cap/supercap altami - po co męczyć się, dolatywać, przesiadać, zmieniać klona itd. skoro można zalogować dedykowaną postać i być gotowym dołączyć do zabawy od razu?

@Zikko: to, że content creatorzy (FC/FC support) to robią to poniekąd oczywistość, jak masz grupę w której większość memberów jest podobnie przygotowana, można w naprawdę niewiele osób robić ciekawe rzeczy, jak np. ubić Vendettę mając 4 osoby online. ;) Zdaję sobie sprawę, że to nie jest podejście do gry do zaakceptowania przez każdego, ale hej, po to właśnie są różne corpy, różne grupy i różne style gry, każdy znajdzie coś dla siebie.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 03, 2019, 12:24:18 »
Od zabijania i obrażania jestem JA , btw pozdrów grażynę i dzieci też.

Jaką grażynę i dzieci?
Nie cytowałem całości Twojego posta bo to bez sensu. Zacząłem się za to zastanawiać co jest przyczyną tego, że jak napisałem, że Coven nie był nawet w części tak popularny jak mógł by być to już druga osoba się na mnie rzuca i obwinia za całe zło tego świata. I kolejny raz raz ktoś lepiej niż ja wie o czym myślę i dlaczego. To efekt jakiejś Waszej traumy? Czy może po prostu cecha wspólna osób związanych z Covenem? Pytam bo 2 osoby to za mało by samemu wyciągnąć wniosek o całości.
Zresztą tak na prawdę to bez znaczenia, a tu najwyraźniej zaraz się okaże, że to moja wina, że Covenu już nie ma.

Jakby kiedyś zainteresowało Was dlaczego uważam tak jak uważam to można by zastanowić się czy warto o tym porozmawiać. Jeżeli jednak chcecie kręcić kolejną gównoburzę to proszę o nie mieszanie mnie do tego i nie obwiniajce za wypowiedzi innych osób.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 03, 2019, 12:45:05 »
A ty debilem jesteś ?  czy bawisz się w ciuciubabke ? - bez obrażania Ciebie pytam bo różni się ludzie zdarzają.
Pitolisz o tym jakie to masz dośw wyrobione na przestrzeni lat. Więc pytam gdzie byłeś i gdzie to twoje dośw budowane ? Nie potrafisz odpowiedzieć ?
W  takim razie w dupie mam co uważasz i z pewnością nie warto z Tobą rozmawiać skoro kolejna osoba pyta o twoje "dośw" a Ty jak zryty żul dalej się gapisz w ścianę z otwartą gębą i nie kminisz o czym gadka .

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 03, 2019, 13:46:25 »
Jaką grażynę i dzieci?
Nie cytowałem całości Twojego posta bo to bez sensu. Zacząłem się za to zastanawiać co jest przyczyną tego, że jak napisałem, że Coven nie był nawet w części tak popularny jak mógł by być to już druga osoba się na mnie rzuca i obwinia za całe zło tego świata. I kolejny raz raz ktoś lepiej niż ja wie o czym myślę i dlaczego. To efekt jakiejś Waszej traumy? Czy może po prostu cecha wspólna osób związanych z Covenem? Pytam bo 2 osoby to za mało by samemu wyciągnąć wniosek o całości.
Zresztą tak na prawdę to bez znaczenia, a tu najwyraźniej zaraz się okaże, że to moja wina, że Covenu już nie ma.

Jakby kiedyś zainteresowało Was dlaczego uważam tak jak uważam to można by zastanowić się czy warto o tym porozmawiać. Jeżeli jednak chcecie kręcić kolejną gównoburzę to proszę o nie mieszanie mnie do tego i nie obwiniajce za wypowiedzi innych osób.
A ty debilem jesteś ?  czy bawisz się w ciuciubabke ? - bez obrażania Ciebie pytam bo różni się ludzie zdarzają.
Pitolisz o tym jakie to masz dośw wyrobione na przestrzeni lat. Więc pytam gdzie byłeś i gdzie to twoje dośw budowane ? Nie potrafisz odpowiedzieć ?
W  takim razie w dupie mam co uważasz i z pewnością nie warto z Tobą rozmawiać skoro kolejna osoba pyta o twoje "dośw" a Ty jak zryty żul dalej się gapisz w ścianę z otwartą gębą i nie kminisz o czym gadka .

Wasza sprzeczka trochę przypomina mi tę scenę:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 13:55:13 wysłana przez Zgudi »

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 03, 2019, 15:17:53 »
spoko rozumiem - choć ja to tylko casualowo gram a to co opisałeś to jest jak kopanie rowów w upale bez wody w znoju - dziękuję za wyjaśnienie bo bym nie wpadł że można w ten sposób grać. Widać eve nie ma granic  :)

No raczej większość osób ma przynajmniej kilka altów. Do żadnego poważnego korpa cię bez alt-capsla np nie wezmą.

Jaką grażynę i dzieci?

https://zkillboard.com/character/96797258/

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 03, 2019, 16:16:09 »
No raczej większość osób ma przynajmniej kilka altów. Do żadnego poważnego korpa cię bez alt-capsla np nie wezmą.

https://zkillboard.com/character/96797258/

Ohoho do żadnego poważnego korpa nie wezmą bez alt capsa nononoo  Poważanko

To jeszcze podaj Pan listę tych bardzo poważnych korpów.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dai Gawn

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 03, 2019, 17:32:34 »
Też w sumie jestem ciekaw co to jest poważny korp.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 03, 2019, 19:25:54 »
Ohoho do żadnego poważnego korpa nie wezmą bez alt capsa nononoo  Poważanko

To jeszcze podaj Pan listę tych bardzo poważnych korpów.

"Poważny corp" to bardzo niefortunne określenie, lepiej pasuje tu "tryhard corp". Przykładami takich tryhardów są m.in. Skill Urself (link do forum, z wymaganiami rekrutacyjnymi), Snuff Box, większość NC. i PL, Hard Knocks (scanner alt, nie cap alt), pewnie też mnóstwo innych, mniej znanych grup. W każdym wypadku mogą zdarzyć się wyjątki, tyle że tutaj wyjątek zwykle oznacza "tak dobry w X, że odpuścimy inne wymagania żeby go mieć". Generalnie prawie każda grupa mająca konkretne wymagania rekrutacyjne i zorientowana na pvp będzie oczekiwała kilku użytecznych kont - określenie pewnego minimum możliwości każdego membera pozwala FC na podstawie liczb na Mumble/TS szybko oszacować, jakimi opcjami dysponuje nawet jeśli konkretne shipy nie są pologowane - np. mając 90 osób (nie postaci) we flocie wie, że w razie potrzeby będzie miał około 70-100 dreadów na altach w 1-2 minuty.

Nawet w sojuszach/corpach, które rekrutują wszystkich jak leci, często są jakieś wewnętrzne podgrupy (Horde Vanguard, goonowe grupy supercapitalowe itd.), które stawiają wymagania odnośnie altów, żeby do nich dołączyć. Zazwyczaj, jeśli dany corp/ally/koalicja używa capitali regularnie, w pewnym momencie pojawi się wymaganie, oczekiwanie lub przynajmniej silna sugestia żeby capitalowy pilot był na osobnym koncie (chyba nawet Horda doradza skillowanie capitali na osobnej postaci). Powód jest prosty: w jakiejkolwiek większej bitwie zwykle zaczyna się od subcapów, capitale często po prostu czekają na dobry moment żeby wejść i mogą się nie doczekać, jeśli nie masz subcap pilota we właściwej flocie a jesteś tylko w capitalu, cała bitwa dla ciebie może oznaczać 2 godziny siedzenia zadokowanym (lub na login screen) i słuchania komend FC do innych osób we flocie - co po kilku takich przypadkach jest po prostu nudne.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 03, 2019, 21:24:54 »
Ohoho do żadnego poważnego korpa nie wezmą bez alt capsa nononoo  Poważanko

To jeszcze podaj Pan listę tych bardzo poważnych korpów.

A co tu podawać. Jak cię odrzucą, to będziesz wiedział. Możesz bóldupić ile chcesz, ale to nie zmienia faktów. Jeśli twoje ally nie ma capsli i supercapsli, no to możesz tylko płakać w poduszkę, bo zawsze będziesz niżej w food chainie. Co sami odczuliście jak rok temu się zdeployowaliśmy do Lantorn i mogliście tylko patrzeć jak forta nohandlebarsowego bashujemy.

Ogólnie wszystko ładnie opisał już Asm, więc nie ma sensu się powtarzać. Tylko chyba chodziło o Snuffed Out, a nie Snuff Box :D Czy tryhardzimy to nie wiem, jak mi się nie chciało grać, to po prostu dostałem ofertę zapłaty za chodzenie na OPSy :D No ale może to tak wygląda z zewnątrz :D

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 03, 2019, 22:07:21 »
"Poważny corp" to bardzo niefortunne określenie, lepiej pasuje tu "tryhard corp". Przykładami takich tryhardów są m.in. Skill Urself (link do forum, z wymaganiami rekrutacyjnymi), Snuff Box, większość NC. i PL, Hard Knocks (scanner alt, nie cap alt), pewnie też mnóstwo innych, mniej znanych grup. W każdym wypadku mogą zdarzyć się wyjątki, tyle że tutaj wyjątek zwykle oznacza "tak dobry w X, że odpuścimy inne wymagania żeby go mieć". Generalnie prawie każda grupa mająca konkretne wymagania rekrutacyjne i zorientowana na pvp będzie oczekiwała kilku użytecznych kont - określenie pewnego minimum możliwości każdego membera pozwala FC na podstawie liczb na Mumble/TS szybko oszacować, jakimi opcjami dysponuje nawet jeśli konkretne shipy nie są pologowane - np. mając 90 osób (nie postaci) we flocie wie, że w razie potrzeby będzie miał około 70-100 dreadów na altach w 1-2 minuty.

Nawet w sojuszach/corpach, które rekrutują wszystkich jak leci, często są jakieś wewnętrzne podgrupy (Horde Vanguard, goonowe grupy supercapitalowe itd.), które stawiają wymagania odnośnie altów, żeby do nich dołączyć. Zazwyczaj, jeśli dany corp/ally/koalicja używa capitali regularnie, w pewnym momencie pojawi się wymaganie, oczekiwanie lub przynajmniej silna sugestia żeby capitalowy pilot był na osobnym koncie (chyba nawet Horda doradza skillowanie capitali na osobnej postaci). Powód jest prosty: w jakiejkolwiek większej bitwie zwykle zaczyna się od subcapów, capitale często po prostu czekają na dobry moment żeby wejść i mogą się nie doczekać, jeśli nie masz subcap pilota we właściwej flocie a jesteś tylko w capitalu, cała bitwa dla ciebie może oznaczać 2 godziny siedzenia zadokowanym (lub na login screen) i słuchania komend FC do innych osób we flocie - co po kilku takich przypadkach jest po prostu nudne.

Po pierwsze większość z tego co opisałeś to bloby a nie żaden try hard. To po pierwsze.
Po drugie ten wymóg alt capsa to baardzo na siłę sobie wymyśliliście.
Po trzecie praktycznie żadnych konkretnych przykładów, tylko "lanie wody" w twoim poście, więc to mówi mi samo za siebie :)
Po czwarte sam Nightblue w poście niżej napisał, że snuffu nie tryhardzą więc #smuteczek
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 22:19:01 wysłana przez Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 03, 2019, 22:14:08 »
jak mi się nie chciało grać, to po prostu dostałem ofertę zapłaty za chodzenie na OPSy

No to faktycznie, baaaardzo poważny korp, ohohohhohohohohoooo
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 04, 2019, 08:45:17 »
Cóż - snuffy moze i zbashowaly forta - co stanowiło tylko niedogodność, a nie koniec świata - pokazując przy tym jak kompletnymi no skillami są - subcapslowa flota nie była w stanie zrobić nic - machariewle były jumpowane przez nasze command deski, więc wrzucili tytany siftowane pod full trakcing i zabawa sie skończyła. Dodam też że snuffy nie były w stanie wygrać z NH. ŻADNEJ subcapitalowej walki - co też o czymś świadczy.

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 04, 2019, 09:53:40 »
Po pierwsze większość z tego co opisałeś to bloby a nie żaden try hard. To po pierwsze.
Po drugie ten wymóg alt capsa to baardzo na siłę sobie wymyśliliście.
Po trzecie praktycznie żadnych konkretnych przykładów, tylko "lanie wody" w twoim poście, więc to mówi mi samo za siebie :)
Po czwarte sam Nightblue w poście niżej napisał, że snuffu nie tryhardzą więc #smuteczek

1. No w chuj bloby xD Właśnie bloby to zwykle te, które nie oczekują za dużo jak np PH czy goonsi.
2. Nie jest na siłę. Capsy to podstawa. Może byś o tym wiedział, gdybyś latał coś więcej niż kręcić kółka na plexach.
3. Napisał ci konkretnie dlaczego są wymogi. No ale widać za głupi jesteś xD
4. No nie tryhardzimy. Gdybyśmy byli tryhardami, to byśmy nie mogli odpierdalać zrzucając tytanów na byle gówno, bo był opierdol, że ryzykujemy i możemy zjebać killboard. A czegoś takiego nie ma. Wszyscy mają wyjebane, gdy Thanny rzuca swojego Moloka czy inne bzdety. Tak samo tryhardy nie mają doktryn dla funu. No ale niech ci będzie :P Try hardzimy mocno. Szczególnie lowlife.

 
Cóż - snuffy moze i zbashowaly forta - co stanowiło tylko niedogodność, a nie koniec świata - pokazując przy tym jak kompletnymi no skillami są - subcapslowa flota nie była w stanie zrobić nic - machariewle były jumpowane przez nasze command deski, więc wrzucili tytany siftowane pod full trakcing i zabawa sie skończyła. Dodam też że snuffy nie były w stanie wygrać z NH. ŻADNEJ subcapitalowej walki - co też o czymś świadczy.

No trochę słabo to pamiętasz. Co w sumie nie dziwne, skoro cały czas schowany w środku byłeś i jedyne co to płakałeś na localu xD Machariele nie miały żadnych problemów. Po prostu skoro stchórzyliście, to nie było co marnować czasu i FC zdecydował, że szybciej będzie bashować tytanami.

 
Dodam też że snuffy nie były w stanie wygrać z NH. ŻADNEJ subcapitalowej walki - co też o czymś świadczy.

Świadczy, że nie undockowaliście(i że złodziej zawsze będzie kłamcą XD).
I cyk, pierwszy z brzegu BR: https://br.inyour.space/?s=2542&b=7961520&e=150&t=KQcqG
inb4 hurr durr tytki xD No to od razu odpowiadam, one strzelały w cytke. Na żadnym killu macha nie znalazłem tytka :)

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 04, 2019, 10:25:25 »
1. No w chuj bloby xD Właśnie bloby to zwykle te, które nie oczekują za dużo jak np PH czy goonsi.
2. Nie jest na siłę. Capsy to podstawa. Może byś o tym wiedział, gdybyś latał coś więcej niż kręcić kółka na plexach.
3. Napisał ci konkretnie dlaczego są wymogi. No ale widać za głupi jesteś xD
4. No nie tryhardzimy. Gdybyśmy byli tryhardami, to byśmy nie mogli odpierdalać zrzucając tytanów na byle gówno, bo był opierdol, że ryzykujemy i możemy zjebać killboard. A czegoś takiego nie ma. Wszyscy mają wyjebane, gdy Thanny rzuca swojego Moloka czy inne bzdety. Tak samo tryhardy nie mają doktryn dla funu. No ale niech ci będzie :P Try hardzimy mocno. Szczególnie lowlife.

 
No trochę słabo to pamiętasz. Co w sumie nie dziwne, skoro cały czas schowany w środku byłeś i jedyne co to płakałeś na localu xD Machariele nie miały żadnych problemów. Po prostu skoro stchórzyliście, to nie było co marnować czasu i FC zdecydował, że szybciej będzie bashować tytanami.

 
Świadczy, że nie undockowaliście(i że złodziej zawsze będzie kłamcą XD).
I cyk, pierwszy z brzegu BR: https://br.inyour.space/?s=2542&b=7961520&e=150&t=KQcqG
inb4 hurr durr tytki xD No to od razu odpowiadam, one strzelały w cytke. Na żadnym killu macha nie znalazłem tytka :)
Rozmowa nie była o wymogu capsów tylko o wymogu alt capsów a to jest bardzo konkretna różnica. Nawet Ci to wytluszczylem i podkreslilem ale widzę nie ogarniasz... ale czego można oczekiwać od typa którego mottoem jest "blue is only color"  :)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 04, 2019, 10:35:39 »
Rozmowa nie była o wymogu capsów tylko o wymogu alt capsów a to jest bardzo konkretna różnica. Nawet Ci to wytluszczylem i podkreslilem ale widzę nie ogarniasz... ale czego można oczekiwać od typa którego mottoem jest "blue is only color"  :)

Od kiedy jest to moim mottem? Chyba mnie z Yonisem pomyliłeś. Inna sprawa, że najebanie BL to jedna z najlepszych chwil w tej grze. Oni złamali deal, a nie my.

Poza tym ja cały czas piszę o wymogu alt capsów. Caps na mainie jest bezużyteczny, bo nie możesz używać go na raz z subcapitalem xD No chyba, że main lata capsami, a alt subami. No ale to kwestia nazewnictwa. Pierwszy caps musi być na alt koncie.

Ale pyszny ból dupy masz :D

Also wiadomość od Tylera:


Edit: No i "blue is just a colour"

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 04, 2019, 10:38:47 »
Rozmowa nie była o wymogu capsów tylko o wymogu alt capsów a to jest bardzo konkretna różnica. Nawet Ci to wytluszczylem i podkreslilem ale widzę nie ogarniasz... ale czego można oczekiwać od typa którego mottoem jest "blue is only color"  :)
A co ci z capsów ? Widziałeś kiedyś podczas dużej bitki capitalową flotę bez wsparcia subkapitalowej ? ja tak ale wyświetlającą się chwilę potem na zkilu :)  więc nie oto chodzi a o alta .

a tak z ciekawości niebieski czy tam blue jest czymś innym jak tylko barwą/ kolorem ? być może żyję w niewiedzy ;p

Mokebe

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Twarde Pukanie.
  • Imię postaci: Mokebe
  • Korporacja: Wielka Lechia
  • Sojusz: Twarde Pukanie.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 04, 2019, 10:42:42 »
Do Twardego Pukania przyjmujemy tylko i wyłącznie z supercap/titan, dread, fax i carrier altem, także snuff nie ma wygórowanych wymagań, idą na masówkę.

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 04, 2019, 10:47:05 »
a tak z ciekawości niebieski czy tam blue jest czymś innym jak tylko barwą/ kolorem ? być może żyję w niewiedzy ;p

To mem powiązany z tym jak zaatakowaliśmy BL, który miał dla nas baitować walkę, ale zjebali to i musieliśmy ich ukarać.

https://youtu.be/j2-iqt3joM8?t=33

Jak nie działa z linka to w 33 sekundzie masz na localu Yonisa piszącego to.

Dai Gawn

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 04, 2019, 12:15:53 »
ale zjebali to i musieliśmy ich ukarać

Każda wymówka jest dobra by nabić sobie kb na zielono. Snuff ma długą tradycję bycia dupkami, od opłacania fc Spectre po umawianie sie na walki cruzów na które wrzucają supery, ważne że kb się zgadza :P Żeby była zabawa muszą wygrywać, zupełnie jak GSF, z tym że w Goonach nikt nie udaje że ich siła leży w skillu a Snuff chce by tak o nich myślano.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 04, 2019, 12:37:23 »
Cytuj
No raczej większość osób ma przynajmniej kilka altów. Do żadnego poważnego korpa cię bez alt-capsla np nie wezmą.
Cytuj
Capsy to podstawa. Może byś o tym wiedział, gdybyś latał coś więcej niż kręcić kółka na plexach.
Cytuj
Napisał ci konkretnie dlaczego są wymogi. No ale widać za głupi jesteś xD

Może się mylę, ale ja tu ewidentnie widzę podejście: "Jak masz supera to jesteś PRO, a jak nie masz to jesteś cienki bolek w noob-shipie w jakimś noob-corpie.

Mokebe

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Twarde Pukanie.
  • Imię postaci: Mokebe
  • Korporacja: Wielka Lechia
  • Sojusz: Twarde Pukanie.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 04, 2019, 12:46:29 »
Może się mylę, ale ja tu ewidentnie widzę podejście: "Jak masz supera to jesteś PRO, a jak nie masz to jesteś cienki bolek w noob-shipie w jakimś noob-corpie.

A tak nie jest? 2k19, a ludzie nadal nie posiadają chociażby supera. Przecież to śmiech na sali. Trzeba być mocnym nieudacznikiem, żeby nie ogarnąć sobie stabilnego incomu i nie kupić statku za parę b.

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 04, 2019, 12:53:05 »
Każda wymówka jest dobra by nabić sobie kb na zielono. Snuff ma długą tradycję bycia dupkami, od opłacania fc Spectre po umawianie sie na walki cruzów na które wrzucają supery, ważne że kb się zgadza :P Żeby była zabawa muszą wygrywać, zupełnie jak GSF, z tym że w Goonach nikt nie udaje że ich siła leży w skillu a Snuff chce by tak o nich myślano.

Nate Altol wydał rozkaz wbicia noża w plecy, więc nawet nie typ od nas. Żadna wymówka ogólnie. Mieli baitować koreańców z tego co pamiętam, ale debile wrzucili supercapsy i taki świetny bait. Siedzieliśmy do 3-4 w nocy czekając na kille, a te downy to zjebały. Skoro obiecywali kille to je dostaliśmy :P

Może się mylę, ale ja tu ewidentnie widzę podejście: "Jak masz supera to jesteś PRO, a jak nie masz to jesteś cienki bolek w noob-shipie w jakimś noob-corpie.

Znaczy no przy tych cenach co teraz są no to nie jest problem zarobić. Wiadomo, jak ktoś gra causalowo totalnie no to nie ma ambicji takich, i robi sobie coś innego. Ale jak chcesz mieć jakikolwiek wpływ i przyczyniać się do zwycięstw swojej ekipy, no to w tym momencie posiadanie cap alta jest podstawą. Szczególnie, że większość na tym forum siedzi w superblobach i mogą sobie farmić bezpiecznie całymi dniami :D

Edit: W sumie to nie odpowiedziałem. Ogólnie nie forsuję idei, że jak nie masz capsa to jesteś śmieciem. Raczej, że w obecnej mecie jest się o wiele mniej przydatnym.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 13:07:26 wysłana przez [LWLFE] Nightblue »

Day Ones

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Day Ones
  • Korporacja: The Red Island Foundation
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 04, 2019, 13:35:15 »
My czasem używamy capsow i superow bez subow. Na pewnym poziomie suby stają się bezużyteczne, jeśli nie jesteś mega blobem. Ofc nie licząc sabre i hicow. Ale takie uroki nulla, dzisiaj jak chcesz walkę to musisz kogoś przynitowac do ziemi sabrami, bo pleba ucieknie.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 04, 2019, 13:48:25 »
Po pierwsze większość z tego co opisałeś to bloby a nie żaden try hard. To po pierwsze.
Po drugie ten wymóg alt capsa to baardzo na siłę sobie wymyśliliście.
Po trzecie praktycznie żadnych konkretnych przykładów, tylko "lanie wody" w twoim poście, więc to mówi mi samo za siebie :)

Podałbym jako przykład nie-bloba NSH ze złotych czasów GW, tyle że NSH teraz jest 1/3 w SkillU, 1/3 w PL, 1/3 znowu jako NSH robi rzeczy dziwne i zbiera lanie od INIT.+Snuff. Skille na carriera na mainie, dread/FAX alt, dictor alt, to wszystko na minimum dwóch użytecznych kontach (plus gotowość do multiboxowania) były w wymaganiach przy rekrutacji. A mówimy o grupie, która przy dobrym dniu i hype opie (jak morderstwo na supercapsowej flocie XIX) zbierała może 25 osób na commsach, więc liczbowo i podejściem (ciężko było o spokojny F1 pushing jak praktycznie każdy dodatkowo robił coś funkcyjnego) daleko do bloba.

Zresztą tego typu wymagania nie są ze złośliwości, czucia się lepszym czy coś w ten deseń, a ze zwykłego zrozumienia jak dany corp/ally lata. Alpha czy ktoś bez skilli na bombera raczej nie będzie miał możliwości zabawy z Bombers Bar, bez skanującego alta wspace robi się upierdliwe, w każdej blops-grupie przydaje się jak najwięcej hunter altów, w grupach stosujących wsparcie capitali lepiej mieć capitale na altach. Weź pod uwagę, że wszystkie te "grupy z wymaganiami" to raczej średnie rozmiarowo grupy, daleko do blobów takich jak gooni/teści/horda/gotg, ale też daleko od kilkuosobowych grupek znajomych latających razem. Za małe, żeby dla każdego potencjalnego rekruta mieć dobre miejsce, za duże żeby móc pozwolić sobie na dostosowywanie contentu pod pojedyncze osoby, więc filtrują po możliwościach na etapie rekrutacji.

To niczym się nie różni od "wymagana możliwość latania naszymi doktrynami", w tym przypadku "doktryna" to subcapitale i capitale dostępne osobno w tym samym czasie. To wymaganie wynika przede wszystkim z myślenia o potencjalnych rekrutach - nie mając możliwości brania udziału w opach grupy, niezależnie od chęci i wolnego czasu, bardzo łatwo zniechęcić się do logowania i/lub po prostu sobie pójść (albo się wkurzyć i w końcu zainjectować tego nieszczęsnego Sleipnira/linki - przykład ja, styczeń 2019). Blobgrupy mają na tyle zróżnicowany content, że mogą sobie pozwolić na rekrutację jak leci i potem kombinowanie jak ogarnąć tego typu rekrutom fun. Zresztą nawet część ogłoszeń rekrutacyjnych tu na centrali ma jakieś wymagania odnośnie shipów (BUFU) czy SP (X Legion, HAVEN). Na dłuższą metę to nie jest zła rzecz - pozwala grupie zachować pewien profil, który pasuje obecnym memberom, a jednocześnie nie sprawia że nowi rekruci czują się kompletnie wyalienowani i nie mogą znaleźć dla siebie miejsca.

@Nightblue: w EVE 2019 "tryhard corp" to po prostu corp, który oczekuje od memberów/kandydatów czegoś więcej niż puls, zamiar dołączenia i opcjonalne API/ESI. ;) Jak np. ogólnego ogarnięcia co się dzieje na gridzie, czy możliwości zostawienia wylogowanego dread/HIC alta w jakimś dziwnym miejscu przez 2-3 dni bez konieczności zrobienia sobie przerwy od EVE na ten czas. Aktywność nie ma nic do rzeczy; po koszmarze X47 do niedawna prawie nie logowałem, nikt nie miał do mnie o to wielkich pretensji, jak przestałem rzygać blobem to wróciłem.

Ad. capsy bez wsparcia subów - da się, działa, można; m.in. dlatego coraz częściej pojawia się oczekiwanie żeby main był w stanie latać carrierem, dobry suitcase do szybkiej zmiany stagingu i użyteczny mainline ship. Dready np. nadal lepiej spisują się na alcie, przy jakichkolwiek bait opach czy ubezpieczaniu subów na wypadek gdyby druga strona wpadła na pomysł użycia carrierów jest spore ryzyko że "flota" sprowadzi się do siedzenia 2h w stacji i słuchania commsów jeśli nie ma się drugiej postaci w subcapowej flocie.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Mokebe

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Twarde Pukanie.
  • Imię postaci: Mokebe
  • Korporacja: Wielka Lechia
  • Sojusz: Twarde Pukanie.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 04, 2019, 13:49:39 »
My czasem używamy capsow i superow bez subow. Na pewnym poziomie suby stają się bezużyteczne, jeśli nie jesteś mega blobem. Ofc nie licząc sabre i hicow. Ale takie uroki nulla, dzisiaj jak chcesz walkę to musisz kogoś przynitowac do ziemi sabrami, bo pleba ucieknie.

My to z chłopakami w zasadzie często dropiliśmy, bo wiadomo, trzeba trzymać okoliczne pospólstwo krótko. Raz nam stacklowali hyper raga, to wiadomo telefon do snuffu i za 2 minuty na fieldzie była dread bomba. Potem już nawet nie próbowali i można było spokojnie dropić, to średnio na drop tam się zabiło 2/3 statki zanim uciekli. Tylko wygrywanie nam się znudziło i musimy sobie krótką przerwę zrobić (może w międzyczasie nowy narybek się osiedli, to będzie znów kogo dropić i trashować na localu).

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 04, 2019, 13:52:19 »
A tu widzę dalej ból dupy, że kogoś wizja grania komuś tam tam nie odpowiada i bawią inne rzeczy. Bajki o blobach, elite pvp, solo coś tam sranie w banie chuje muje i inne dzikie węże. Co ile ludzi online, tyle stylów grania lel.

Day Ones

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Day Ones
  • Korporacja: The Red Island Foundation
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 04, 2019, 15:48:08 »
Wait, chwila. ingme nie jest tryhard. My po prostu mamy taki problem, że reszta gry ssię. Więc tylko wyglądamy dobrze. Tak naprawdę jesteśmy rust alliance i tylko czasem pogrywamy w eve.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 04, 2019, 16:38:52 »
Wait, chwila. ingme nie jest tryhard. My po prostu mamy taki problem, że reszta gry ssię. Więc tylko wyglądamy dobrze. Tak naprawdę jesteśmy rust alliance i tylko czasem pogrywamy w eve.

Ojtam ojtam, to że mamy (macie) dwóch dobrych FC to jeszcze nie znaczy, że jesteście lepsi. :P

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 04, 2019, 16:47:30 »
Ojtam ojtam, to że mamy (macie) dwóch dobrych FC to jeszcze nie znaczy, że jesteście lepsi. :P
To o trzech więcej niż Legacy. Ładnie tak bić słabszych? :P
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Day Ones

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Day Ones
  • Korporacja: The Red Island Foundation
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 04, 2019, 17:27:23 »
Jeszcze dochodzi elitarne klepanie f1. Lata praktyki

Mokebe

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Twarde Pukanie.
  • Imię postaci: Mokebe
  • Korporacja: Wielka Lechia
  • Sojusz: Twarde Pukanie.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 04, 2019, 22:35:28 »
Jeszcze dochodzi elitarne klepanie f1. Lata praktyki

W sumie meta EVE sprowadza się do wciśnięcia F1/F3 na heavy fighterach, i to samo na tytanie - dd/guny. Czasami dodatkowy przycisk żeby zapalić cyno jak gówno trafi w wentylator. No, ale żeby to zrozumieć trzeba najpierw do tego dojrzeć.

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 04, 2019, 22:48:57 »
Ja zwykle propa mam na ctrl+F1 ale to przerasta moje możliwości, więc klikam go ręcznie

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 05, 2019, 05:15:20 »
Podałbym jako przykład nie-bloba NSH ze złotych czasów GW, tyle że NSH teraz jest 1/3 w SkillU, 1/3 w PL, 1/3 znowu jako NSH robi rzeczy dziwne i zbiera lanie od INIT.+Snuff.

Podajesz za przykład coś co już nie istnieje?
Serio?
Sorry ale po takim wstępie nie chciało mi się reszty czytać.
Wiedziałem, że tak będzie.
:)


To jest cytat od którego się zaczęła dyskusja, gwoli przypomnienia dla Ciebie bo chyba zapomniałeś
No raczej większość osób ma przynajmniej kilka altów. Do żadnego poważnego korpa cię bez alt-capsla np nie wezmą.

A Ty mi piszesz o jakimś korpie który kiedyś za czasów czegoś tam gdzieś było, jako przykład   ;D
Dla mnie EOT  ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 07:50:32 wysłana przez Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Day Ones

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Day Ones
  • Korporacja: The Red Island Foundation
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 05, 2019, 09:40:59 »
Znaczy całość nsh prócz chin jest zdaję się u nas w corpie Bad Game Design, nadal campią i nadal wszyscy się z nich śmieją. Czasem coś tam nawet zabiją, prócz częstego feedowania.