Autor Wątek: Sacrilege - PVP  (Przeczytany 31513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2013, 13:24:30 »
Złożyłem coś takiego:
85.7K EHP, pod 500dps na 17km zasięgu, 2 weby, cap stable. Ogólnie twardy jak sukinsyn.

Jedyna wada tego setapu to to, że Sacri jest woooooooolny jak krowa.

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 13:40:45 wysłana przez Zgudi »

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 12, 2013, 13:26:09 »
ja propsuje o wiele bardziej setupy buforowe niż repkowe :)

bardzo mi się podoba, z linkami loki+legion będzie całkiem spoko
pewpew

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 12, 2013, 13:40:38 »
Złożyłem coś takiego:
85.7K EHP, pod 500dps na 17km zasięgu, cap stable, 2 weby. Ogólnie twardy jak sukinsyn.

Rigi - 2x60 mil, web ponad 100, a całość porównywalna z... Prophecy za ułamek tej ceny :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 12, 2013, 13:42:46 »
Rigi - 2x60 mil, web ponad 100, a całość porównywalna z... Prophecy za ułamek tej ceny :)

Awangarda wprost z milicji, co chcesz :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2013, 13:53:05 »
Awangarda wprost z milicji, co chcesz :P
Wiesz...ale to sie smutne robi, że człek robił kupę skilli i okazuje sie że niepotrzebnie, bo "elitarne" statki odchodzą do lamusa na rzecz do niedawna pogardzanych T1...
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2013, 13:54:44 »
ja bym tak polatał ;)

nie wiem jak się załącza załączniki ale akcja

[Sacrilege, FITTI]
True Sansha Energized EM Membrane
Medium Ancillary Armor Repairer, Nanite Repair Paste
Corelum C-Type Medium Armor Repairer
True Sansha Energized Adaptive Nano Membrane
True Sansha Energized Adaptive Nano Membrane

Experimental 10MN Microwarpdrive I
True Sansha Warp Scrambler
True Sansha Stasis Webifier
Medium Capacitor Booster II, Navy Cap Booster 800

Medium Diminishing Power System Drain I
Heavy Assault Missile Launcher II, Scourge Rage Heavy Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Scourge Rage Heavy Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Scourge Rage Heavy Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Scourge Rage Heavy Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Scourge Rage Heavy Assault Missile

Medium Auxiliary Nano Pump I
Medium Nanobot Accelerator I


Acolyte II x3


[załącznik usunięty przez administratora]
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2013, 13:56:38 »
Wiesz...ale to sie smutne robi, że człek robił kupę skilli i okazuje sie że niepotrzebnie, bo "elitarne" statki odchodzą do lamusa na rzecz do niedawna pogardzanych T1...

dla małych skirmishy może tak, ale dongcatami (armorowe t2 kruzy na dualppropie) to latano dużo i nawet długo i tam namiętnie ludzie używali sacri jako zamiennika dla deimosa
(chyba razorzy tak robili :v)
pewpew

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2013, 13:58:41 »
ja bym tak polatał ;)
Ueeeeeee...kiszka...a gdzie rigi T2? a gdzie lanczery frakcyjne ?  ;D

dla małych skirmishy może tak, ale dongcatami (armorowe t2 kruzy na dualppropie) to latano dużo i nawet długo i tam namiętnie ludzie używali sacri jako zamiennika dla deimosa
(chyba razorzy tak robili :v)
No własnie...latano, czas przeszły  :-X
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2013, 14:01:42 »
Można taniej o 200mln i niewielie gorzej. tank pod 80k ehp:



Wywalić neuta jeszcze i obejdzie się bez drutów.

Nic na buforze innego się nie wyciśnie. Pozostaje chyba tylko aktywny tank.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2013, 14:04:54 »
No własnie...latano, czas przeszły  :-X

Ostatnie 9 miesięcy, średnio 2x w tygodniu, we flocie nie było shipa tańszego niż 600 mil, a większość ponad 1B. Nie, nie w CVA :P

Wywalić neuta jeszcze i obejdzie się bez drutów.

Nos zamiast neuta (i tak tym small nic nie zrobisz) i meta3 weby (X5 coś tam) zamiast T2.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 12, 2013, 14:14:14 »
Wiesz...ale to sie smutne robi, że człek robił kupę skilli i okazuje sie że niepotrzebnie, bo "elitarne" statki odchodzą do lamusa na rzecz do niedawna pogardzanych T1...
Oj Puszku, nawet nie wiesz jak bliska memu sercu jest twoja wypowiedź ;) Imo buff t1 z jednoczesnym olaniem t2 to jedna z najgorszych zmian jaką ccp wprowadziło "za moich czasów". W sumie to 2 w kolejności zaraz po buffie anomalek w so'wow'ie (na który chyba tylko ja lamentowałem przed wprowadzeniem).
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 12, 2013, 14:14:51 »
Ostatnie 9 miesięcy, średnio 2x w tygodniu, we flocie nie było shipa tańszego niż 600 mil, a większość ponad 1B. Nie, nie w CVA :P
Ciebie to chyba to CVA źle dotknęło.... czego kto dotykał że aż taka trauma ci została?  ;D
Ten raz co próbowałeś jajkiem przeleciec przez Provi i ktoś cie wysłał expressem do domu? Delikatny jakis jesteś....  ;D Jeden podexpress i trauma na całe życie  ;D
Chyba juz rozumiem dlaczego przylatują wszyscy oprócz twojego sojuszu  ;) Złe wspomnienia...

A tak na poważnie, zdajesz sobie sprawę że znów w próbie "dokopania" stajesz się śmieszny?

Oj Puszku, nawet nie wiesz jak bliska memu sercu jest twoja wypowiedź ;) Imo buff t1 z jednoczesnym olaniem t2 to jedna z najgorszych zmian jaką ccp wprowadziło "za moich czasów". W sumie to 2 w kolejności zaraz po buffie anomalek w so'wow'ie (na który chyba tylko ja lamentowałem przed wprowadzeniem).

Nie wiem czy to plotka, czy może odrobina prawy, ale gdzieś w jedno oko mi sie rzuciła informacja o rebalansie T2 w paczu letnim...Ale ile w tym prawdy a ile życzeniówki to wie tylko CCP..o ile już wie.
Komandy mają być zmieniane, to prawie na pewno. Mam wielką nadzieję że i reszta T2 cos dostanie.

Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 12, 2013, 14:20:30 »
Takie małe przemyślenie. Z tym łapiesz w długi punkt chwilowo przepalając Warp Disruptor. Następnie przepalasz dwa sanszowe weby i na 20km łapiesz ofiarę w imadło. Podchodzisz, ubijasz.

Tylko te weby drogie są niestety, i to jest wadą.



VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 12, 2013, 14:30:15 »
Takie małe przemyślenie. Z tym łapiesz w długi punkt chwilowo przepalając Warp Disruptor. Następnie przepalasz dwa sanszowe weby i na 20km łapiesz ofiarę w imadło. Podchodzisz, ubijasz.

Tylko te weby drogie są niestety, i to jest wadą.


Ja bym zmienił Disrupta na Faint Disruptor, potrzebuje chyba jeszcze mniej CPU.
Jest jeszcze niedrogi (do 20 mln z tego co pamiętam) z rodziny storyline - CPU na poziomie tego co masz ale 22km zasięgu nie 20.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2013, 14:33:56 »
Nie wiem czy to plotka, czy może odrobina prawy, ale gdzieś w jedno oko mi sie rzuciła informacja o rebalansie T2 w paczu letnim...Ale ile w tym prawdy a ile życzeniówki to wie tylko CCP..o ile już wie.
Komandy mają być zmieniane, to prawie na pewno. Mam wielką nadzieję że i reszta T2 cos dostanie.

CCP chciało zmniejszyć "przepaść" między T1 a T2 i to się im "udało". Wcześniej np. taki Sabber nadawał się co najwyżej do robienia Recon L4, a porówania do Vagabonda nie było żadnego. Dzisiaj jest trochę lepiej.

Rebalans med T2 jest zapowiedziany na lato, ale już CCP przestrzega żeby nie spodziewać się jakiejś wielkiej rewolucji. Raczej będzie to poprawianie tego, co jest zepsute i lekkie podrasowywanie. Na pewno nie będzie buffa med T2 (bo AF-y dopiero co były mocno zmieniane, a na cepy i bombery nikt nie narzeka) na poziomie podobnym do tego co zrobi z T1, bo mielibyśmy klasyczny "power creep" i wrócilibyśmy do punktu wyjścia.

Moim zdaniem nie ma co stękać - wcześniej statki T1 (niefrakcyjne) nadawały się co najwyżej na półprodukty do budowy T2. Teraz już mają większy sens, choć np. ja nie widzę sensu latania czymś takim póki stać mnie na frakcję/T2/T3. W skali całej Eve korzyść jest taka, że ja z pójściem do 0.0 czekałem na vagasa z fitem T2, a dziś gracz może lecieć na sensowne PvP po 2-3 miesiącach (no jakieś minimum skilli choćby z navi/fittingu trzeba mieć).

Zgudi - są tańsze weby frakcyjne - np. FedNavy, które mają minimalnie mniejszy zasięg. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 12, 2013, 14:38:19 »
CCP chciało zmniejszyć "przepaść" między T1 a T2 i to się im "udało". Wcześniej np. taki Sabber nadawał się co najwyżej do robienia Recon L4, a porówania do Vagabonda nie było żadnego. Dzisiaj jest trochę lepiej.

Rebalans med T2 jest zapowiedziany na lato, ale już CCP przestrzega żeby nie spodziewać się jakiejś wielkiej rewolucji. Raczej będzie to poprawianie tego, co jest zepsute i lekkie podrasowywanie. Na pewno nie będzie buffa med T2 (bo AF-y dopiero co były mocno zmieniane, a na cepy i bombery nikt nie narzeka) na poziomie podobnym do tego co zrobi z T1, bo mielibyśmy klasyczny "power creep" i wrócilibyśmy do punktu wyjścia.

Moim zdaniem nie ma co stękać - wcześniej statki T1 (niefrakcyjne) nadawały się co najwyżej na półprodukty do budowy T2. Teraz już mają większy sens, choć np. ja nie widzę sensu latania czymś takim póki stać mnie na frakcję/T2/T3. W skali całej Eve korzyść jest taka, że ja z pójściem do 0.0 czekałem na vagasa z fitem T2, a dziś gracz może lecieć na sensowne PvP po 2-3 miesiącach (no jakieś minimum skilli choćby z navi/fittingu trzeba mieć).

Zgudi - są tańsze weby frakcyjne - np. FedNavy, które mają minimalnie mniejszy zasięg.

Nie twierdzę że buff T1 był zły, bardzo dobrze że te statki stały sie wreszcie przydatne, ale, uważam że T2 powinny jakiegoś buffa też otrzymać, ale nie na zasadzie wzrostu HP czy bonusów do DPS itp.
Powinny dostać coś co sprawi że będą unikalne.... np tak pierwszy z brzegu pomysł - recony mogłyby używać MJD, hace target breakera i tym podobne.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 12, 2013, 14:44:59 »
Nie twierdzę że buff T1 był zły, bardzo dobrze że te statki stały sie wreszcie przydatne, ale, uważam że T2 powinny jakiegoś buffa też otrzymać, ale nie na zasadzie wzrostu HP czy bonusów do DPS itp.
Powinny dostać coś co sprawi że będą unikalne.... np tak pierwszy z brzegu pomysł - recony mogłyby używać MJD, hace target breakera i tym podobne.

Ależ te shipy już dziś są unikalne - masz taki bonus do tackle jak na reconach na ich odpowiednikach T1?

Moim zdaniem - lekko podnieść HP i przede wszystkim skompensować brak jednego rig slota (porównaj tank Vagabonda i Cynabala przy podobnym ficie, resy T2 to za mało). Poprawić fitowanie - np. named medium neut na vagasie mógłby się mieścić bez jakiegoś dopychania kolanem jak teraz. Na Sacri zdjać utility high, dołożyć jednego low slota i poprawić mobilność tego shipa.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 12, 2013, 14:45:18 »
Wiesz...ale to sie smutne robi, że człek robił kupę skilli i okazuje sie że niepotrzebnie, bo "elitarne" statki odchodzą do lamusa na rzecz do niedawna pogardzanych T1...

http://cdn1.eveonline.com/www/newssystem/media/8742/1/Shiptech_1920.jpg

T2 to nie statki "elitarne", tylko specjalistyczne. Nie służą do wszystkiego, tylko do czegoś. Dotyczy to także HACy. I w takiej roli nadal się świetnie sprawdzają. Jakoś nie zauważyłem spadku popularności np. reconów. Statkami elitarnymi są navy i pirackie - tako rzecze CCP. I widać, że zmiany idą właśnie w tym kierunku.

Rozumiem nostalgię za czasami, kiedy jedyna frytką była rifter, deską - trasher, a cruzem - cynabal, a hacem - vaga, ale to ne se vrati. Teraz jest ciekawie, bo liczba statków, które są groźne, a nie lol wzrosła.

Edit: @ Sokole: sądze ze CCP w 2014 roku zabierze się za t2 shipy jak zrobil porządek z t1. Miksowanie tego byłoby bez sensu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 12, 2013, 14:49:30 »
Moim zdaniem nie ma co stękać - wcześniej statki T1 (niefrakcyjne) nadawały się co najwyżej na półprodukty do budowy T2. Teraz już mają większy sens, choć np. ja nie widzę sensu latania czymś takim póki stać mnie na frakcję/T2/T3. W skali całej Eve korzyść jest taka, że ja z pójściem do 0.0 czekałem na vagasa z fitem T2, a dziś gracz może lecieć na sensowne PvP po 2-3 miesiącach (no jakieś minimum skilli choćby z navi/fittingu trzeba mieć).

W efekcie 95% flot składa się z absurdalnego odsetku t1 ewarowych cruserów (bb perma jammujący ze 100km) dla mnie zabiło to fun. Pierwszy z brzegu przykład: solo talosem fun zaczynał się gdy local puchł a na gridzie pojawiało się coraz więcej statków i o ile nie pojawił sie rapier czy huginn mogłeś dźwignąć wszystko. Teraz albo czekasz na to by zszedł jamm lub sprawdzasz czy twój zasięg locka/optimal wynosi 5 a może już tylko 3km. GGHF.

No chyba że z obecnym trendem upraszczania gier dążymy do tego by zabić solo i małe gangi gdzie liczą się umiejętności i dajemy tani aż nieprzyzwoicie stuff żeby strata nie bolała gdy pomyślunku/umiejętności zabrakło. Nazywamy to buffem small pvp i wio.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 12, 2013, 14:56:49 »
Ależ te shipy już dziś są unikalne - masz taki bonus do tackle jak na reconach na ich odpowiednikach T1?

Moim zdaniem - lekko podnieść HP i przede wszystkim skompensować brak jednego rig slota (porównaj tank Vagabonda i Cynabala przy podobnym ficie, resy T2 to za mało). Poprawić fitowanie - np. named medium neut na vagasie mógłby się mieścić bez jakiegoś dopychania kolanem jak teraz. Na Sacri zdjać utility high, dołożyć jednego low slota i poprawić mobilność tego shipa.
Ależ te shipy już dziś są unikalne - masz taki bonus do tackle jak na reconach na ich odpowiednikach T1?

Moim zdaniem - lekko podnieść HP i przede wszystkim skompensować brak jednego rig slota (porównaj tank Vagabonda i Cynabala przy podobnym ficie, resy T2 to za mało). Poprawić fitowanie - np. named medium neut na vagasie mógłby się mieścić bez jakiegoś dopychania kolanem jak teraz. Na Sacri zdjać utility high, dołożyć jednego low slota i poprawić mobilność tego shipa.



Wszystko się zgadza, może źle sie wyraziłem mówiąc "elitarne".
Oczywiście że T2 mają bonusy jakie są niedostaępne dla t1, ale czy nie mam racji że mimo wszystko powinny zostać w jakiś sposób odświeżone? Dać im nowe zastosowania oprócz tych co maja teraz? Zresztą ich odpowiedniki T1 nie są aż tak strasznie gorsze, bardzo dobrze zastępują swoich droższych kuzynów.
T3 w wielu przypadkach kompletnie już je wypchnęły ze swoich niszy, są hacami, reconami, komandami... w wielu przypadkach lepszymi niż T2. Nawet covert cyno juz moga wozić.
CCP wciąż zmienia T1, T3, T2 nie tyka od bardzo długiego czasu.


W efekcie 95% flot składa się z absurdalnego odsetku t1 ewarowych cruserów (bb perma jammujący ze 100km) dla mnie zabiło to fun. Pierwszy z brzegu przykład: solo talosem fun zaczynał się gdy local puchł a na gridzie pojawiało się coraz więcej statków i o ile nie pojawił sie rapier czy huginn mogłeś dźwignąć wszystko. Teraz albo czekasz na to by zszedł jamm lub sprawdzasz czy twój zasięg locka/optimal wynosi 5 a może już tylko 3km. GGHF.

No chyba że z obecnym trendem upraszczania gier dążymy do tego by zabić solo i małe gangi gdzie liczą się umiejętności i dajemy tani aż nieprzyzwoicie stuff żeby strata nie bolała gdy pomyślunku/umiejętności zabrakło. Nazywamy to buffem small pvp i wio.
Amen
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 12, 2013, 15:07:11 »
W efekcie 95% flot składa się z absurdalnego odsetku t1 ewarowych cruserów (bb perma jammujący ze 100km) dla mnie zabiło to fun. Pierwszy z brzegu przykład: solo talosem fun zaczynał się gdy local puchł a na gridzie pojawiało się coraz więcej statków i o ile nie pojawił sie rapier czy huginn mogłeś dźwignąć wszystko. Teraz albo czekasz na to by zszedł jamm lub sprawdzasz czy twój zasięg locka/optimal wynosi 5 a może już tylko 3km. GGHF.

Tu masz kompletną rację. Jak się porówna recony (nazewnictwo jest mylące, te shipy powinny się nazywać jakoś "support cruisers", czy coś w tym stylu) vs. ich odpowiedniki T1 to okazuje się, że tacklujące recony odpowiedników nie mają, a e-war - owszem tak. BB nie może być tak dobry jak Falcon, a cholerny Celestis jest lepszy od Lachesisa jeśli chodzi o RSD! I to nie jest kurde, koniec - są jeszcze równie dobre frytki.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 12, 2013, 15:13:41 »
Tu masz kompletną rację. Jak się porówna recony (nazewnictwo jest mylące, te shipy powinny się nazywać jakoś "support cruisers", czy coś w tym stylu) vs. ich odpowiedniki T1 to okazuje się, że tacklujące recony odpowiedników nie mają, a e-war - owszem tak. BB nie może być tak dobry jak Falcon, a cholerny Celestis jest lepszy od Lachesisa jeśli chodzi o RSD! I to nie jest kurde, koniec - są jeszcze równie dobre frytki.
I właśnie dlatego uważam że T2 powinny dostać coś, co będą mogły użyć one i tylko one. Zwiększenie istniejących bonusów zaprowadzi wreszcie w ślepą uliczkę, bo zacznie sie krzyk że t1 znów są do niczego i trzeba je zbuffować... potem się okaże że trzeba zbuffować znów t2 bo niczym sie nie wyróżniają... taka kwadratura koła.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 12, 2013, 15:18:32 »
Nie mam nic przeciwko t1 logistykom (są syfiaste :P), czy cruiserom typu rupieć, vexor. Ale ewar mający 40k ehp, kosztujący w porywach 20mln i wyłączający każdy statek bez wyjątku to jakaś masakra. Na cholerę robić nano gangi tanosów/oracli czy ahace czy cokolwiek skoro można za 1/10 tego poskładać gang tego szitu i bez kija nie podchodź. Ok fun był jak w 4 cruisery pojechaliśmy gang bs, abso, 3 falcony + inny szit, ale dało też poważnie do myślenia, że właśnie w eve nastała nowa era taniego szitu.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 12, 2013, 15:34:59 »
Cytuj
w eve nastała nowa era taniego szitu.

W low sec to lata prawie tylko tani szit. Starzy gracze z dobrymi skillami i porządnymi drutami robią masakrę w t1 małych szipach. (deski, kruzy, fryty)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 15:41:33 wysłana przez Zgudi »

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 12, 2013, 15:56:25 »
No chyba że z obecnym trendem upraszczania gier dążymy do tego by zabić solo i małe gangi gdzie liczą się umiejętności i dajemy tani aż nieprzyzwoicie stuff żeby strata nie bolała gdy pomyślunku/umiejętności zabrakło. Nazywamy to buffem small pvp i wio.

Tanszy, sensowny sprzet = wiecej szans na pvp i fun z pew pew. Drogi sensowny sprzęt = mniej szans na pvp, panoszenie się tendecji analnych w grze (safePvP) i nuuuda. Nuda = brak graczy = brak kasy = upadek gry.

Retribution w opinii wielu jest najlepszym patchem w historii. Widać, ze ludzie wracają do EvE (tak jak ja), bo w końcu jest szansa na szybkie pvp w rozsądnej cenie bez konieczności farmienia godzinami ISKów. Liczba zalogowanych kont bije rekordy, w low jest rozgrzane do czerwoności od laserów, dział i rakiet, nawet w null ludzie zaczęli latać afkami czy cruzami t1 solo i szukać guza. Wzrost liczby pvp widać po licznikach FW, który od grudnia biją rekordy killi. Ludzie nie boją się latać solo i wtapiać statków. Jest dużo dobrego strzelania; akcja prawie non stop przez całą dobę. Np. wczoraj jako korp machnęliśmy 70 killów. Solo lub 2-4 osobowych bitkach.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 12, 2013, 16:10:22 »
@MGGG

A co z "death matters" będącym symbolem Eve?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 12, 2013, 16:16:22 »
W low sec to lata prawie tylko tani szit.

Zgudi, wychyl czasem nosa spoza terenów FW ;)

A "buff" solo latania by CCP trwa już od jakiegoś czasu. Choćby już ta oklepana kwestia z aggro na anomalkach. Jeszcze trochę i nano shipy będą nano, bo będą szybsze i zwrotniejsze od armorowych cegiełek o aż 5%. I będzie jazda :-X
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 12, 2013, 16:16:36 »
Tanszy, sensowny sprzet = wiecej szans na pvp i fun z pew pew.
I pierdolenie na localu zza stacji: "Tak to prawda macie 3 razy mniej ale macie tez w gangu statki t2!"

Bicz pliz..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 12, 2013, 16:46:29 »
http://pizza.eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=13783455

Never again. Są lepsze statki.

Btw, każdy kto nie montuje DCU na aktywnie tankującym armorowym statku, nie ma pojęcia co robi.

Co do konfiguracji regular rep + ancillary rep, odradzam. Wszystkie ancillary moduły wyglądają fajnie na papierze, ale w rzeczywistości zwyczajne repki/ boostery są wg mnie o wiele lepsze. Dlaczego? Tak długo jak masz cap, masz maksymalny tank. 60 sekund to za długo, żeby wytrzymać z połową tanku, no chyba że masz miljord DPS i połowa przeciwników gryzie glebę w momencie reloadu.

Imho dobrą opcją jest 800mm/ancillary rep.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 12, 2013, 18:28:27 »
Sacri do solo/mini gangu to aktywny bez płyty. Nie wiem tylko jak mógł Ci w eft wyjść tak żałosny dps. Co do Twojej Gili Sokół to trzeba być retardem, żeby dać się dogonić ogrom (1000m/s na mwd!) nie mając scrambla i weba na karku. To chyba działa tylko na kogoś kto zapomni że można odlecieć w drugą stronę albo nie ma mwd bo bije raty :P

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 12, 2013, 18:34:23 »
Latałem tą Gilą Sokołową i musiałem brać ze sobą set Bouncerów, bo Ogry po prostu za wolne są.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 12, 2013, 19:23:16 »
Sacri do solo/mini gangu to aktywny bez płyty. Nie wiem tylko jak mógł Ci w eft wyjść tak żałosny dps.

351 DPS z rage missile bez damage moda na all V. Do tego 3 light dronki i mamy 400-410.

Co do Twojej Gili Sokół to trzeba być retardem, żeby dać się dogonić ogrom (1000m/s na mwd!) nie mając scrambla i weba na karku. To chyba działa tylko na kogoś kto zapomni że można odlecieć w drugą stronę albo nie ma mwd bo bije raty :P

Często walczę na undocku stacji i ludzie nie chcą wylecieć z dock-range, więc stoją w miejscu ;)

Z drugiej strony, wielu przeciwników musi podlecieć blisko, żeby zaaplikować mi dmg. Wtedy zwalniają i zaczynają ich wpierdalać ogry. Jak się okazuje, że ja mam 2xDPS i do tego jeszcze większy niż oni tank, to jest już za późno żeby uciekać, bo jestem szybki i punktuje na 36 km.

Poza tym, Ogry są wolne, ale Berserkery już nie tak bardzo ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 13, 2013, 17:52:00 »
Miałem tego już nie wrzucać w ogóle. Ale może wstawię.

Wymyśliłem, że będę tym bajcił i/lub łapał na gejtach(paląc weby) to co do mnie podleci na mniej niż 20km. Tank się przyda, gdyż w praktyce zanim ktoś zdąży dolecieć to już truposz przy większej liczbie wroga.