Autor Wątek: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]  (Przeczytany 94245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:45:10 »
Dzięki za koleje odpowiedzi.

Ok. Poczytałem troszkę i mam pytanie odnośnie posów

Ponieważ na razie tylko kopię na afku w haj seku i nie sprzedaję rudy czekając na wyskillowanie umiejętności handlowych (broker contacts and acconting) to teoretycznie mogłoby mi się opłacać postawienie POS-a, skompresowanie wszystkiego, zdemontowanie POSa i sprzedanie części. Czy można zdemontować posa? (zdemontować moduły i spakować do ładowni łącznie z control tower)?

Czytałem trochę, oglądałem jakies kiepskie tutoriale na YT i mam pytanie jak dokładnie wygląda proces postawienia posa. Wyrzucam z ładowni control tower i co dalej?  :)

Gdzieś czytałem że na JIta nie można postawić posa, ale w sąsiednim systemie już tak. Czy na księżycu może być więcej niż jeden pos? Nie znalazłem żadnego posa w systemach koło Jity. Jak się je szuka? Mam włączone Large Collidable Objects i nie widzę.

EDIT: powyższe pytania są już nieaktualne :)

A tak nawiasem mówiąc to czytając coraz więcej, nabieram podejrzeń, że najlepsze interesy robi się w 0.0 i że nie jest to strefa śmieci i wiecznej wojny, ale też bardzo ciekawe gospodarczo regiony eve.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2015, 00:01:05 wysłana przez MortimerPL »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 05, 2015, 08:42:21 »

A tak nawiasem mówiąc to czytając coraz więcej, nabieram podejrzeń, że najlepsze interesy robi się w 0.0 i że nie jest to strefa śmieci i wiecznej wojny, ale też bardzo ciekawe gospodarczo regiony eve.

Dobrych podejrzeń nabierasz  ;) Ogólnie 0.0 to jedna wielka kerbirnia gdzie od czasu do czasu wybucha jakiś lokalny konflikt.
A raz na rok, dwa, kilkutygodniowa większa wojna która przyciąga połowę EVE.
Osobiście bezpieczniej się czuję u siebie w Provi (jak wyskoczę z Thera na dzień urlopu :P) niż w Hiseku  :-X
Zresztą, weź porównaj ilości statków które spadają w hiseku i 0.0, widać od razu gdzie tak na prawdę jest obszar hi security :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[ZBJ] Drakkainnen

  • ZBJ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drakkainnen
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 05, 2015, 08:46:06 »
Dobrze, dobrze... Wszyscy się cieszą gdy ludzie w Provi czują się bezpiecznie >:D

A tak poważnie, to gdziekolwiek w null/low nie jesteś, to raczej zwracaj pilną uwagę na local i intel (jeśli posiadasz).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 05, 2015, 12:12:49 »
Dobrze, dobrze... Wszyscy się cieszą gdy ludzie w Provi czują się bezpiecznie >:D.
Nie pisałem tylko o Provi, szwendam się dużo po róznych zadupiach i akurat Provi według całej reszty jest najmniej bezpiecznym miejscem w nullsecu.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 06, 2015, 22:43:22 »
Kilka przemyśleń, odkryć, konkluzji:

Edit:
Nie ma się co pakować w przemysł, ale w ciężkie krążowniki.

 >:D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 00:42:36 wysłana przez MortimerPL »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 07, 2015, 00:37:44 »
kolejny rozzalony Hisecowy gorniko producento ch wie co, cudownie: ]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2015, 00:45:37 wysłana przez KoMic »
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 07, 2015, 02:59:24 »
kolejny rozzalony Hisecowy gorniko producento ch wie co, cudownie: ]

Tak, tak...
Jak rozumiem Ty po 14 dniach od rejestracji byłaś/byłeś postrachem 0.0

Ja pierdzielę...

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 08, 2015, 01:10:34 »
Sorry za double posting, ale chciałem żeby wątek odznaczył się jako nieprzeczytany :)

Tak wiec potwierdzam - robienie misji daje więcej kasy z bounty i z nagród za wykonanie misji, niż kopanie.

Doszedłem po raz kolejny do ściany - coraxem nie da się robić niektórych misji lvl-2. Jak mam do zabicia 2-3 battleshipy to ciągły powrót do bazy jest nużący.

Pytanie:
Który krążownik jest lepszy - Moa, czy Caracal?
Moa jest zdecydowanie ładniejszy :), ale mam wrażenie, że Caracal ma znacznie lepszy potencjał do niszczenia celów. Inne krążowniki są raczej statkami pomocniczymi (patrząc na traity) więc nawet nie wczytywałem się w ich staty. Niemniej jeśli któryś z nich jest lepszy od Caracala albo Moa, to napiszcie plz.

Dzięki za odpowiedzi.

May It Be

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: May It Be
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 08, 2015, 08:12:45 »
Oba są równie dobrze, jeden jest na działka hybrydowe, drugi na rakiety.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 08, 2015, 08:34:17 »
Oba są równie dobrze, jeden jest na działka hybrydowe, drugi na rakiety.

nie - nie są "równie dobrze"...

caracal ma zasięg, którego moa nie będzie miał nigdy. i jest w stanie zadać obrażenia małym i dużym celom od zera do kilkudziesięciu kilometrów. a moa albo będzie strzelał daleko i słabo, albo celnie i z jakimiś sensownymi obrażeniami ale za to z bardzo bliska.

moa to jeden z najmniej przydatnych i najrzadziej używanych statków w eve. owszem - może mieć swoją rolę w której komuś się sprawdzi ale nie są to misje. Poza tym skille w missilach dla caracala przydadzą się na innych statkach caldari - przynajmniej tych popularnych dla tej rasy. 
Some Men Just Want to Watch the World Burn

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 08, 2015, 09:12:14 »
Tak, tak...
Jak rozumiem Ty po 14 dniach od rejestracji byłaś/byłeś postrachem 0.0

Ja pierdzielę...
widzisz, evka to taka gra gdzie trzeba sie troszeczke sprecyzowac, przynajmniej na poczatku. Bo gdybys wpakowal SPki w jedna dziedzine, to juz cos sensowengo moglbys robic. nie ma to znaczenia co, a tak dupa. bo po wuju kopiesz, produkujesz i robisz misje. czyli w zasadzie jestes w pkt startowym, a frustracja rosnie.

nawet glupie kopanie to jest jakies 13baniek/h. czyli da sie tego z 50 dziennie naklepac... no ale trzeba miec skille, bo venturem tego nie nakopiesz. ot co.

btw i nie postrachem 0.0 tylko lolseca: ]
https://zkillboard.com/kill/26231124/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 09:37:47 wysłana przez KoMic »
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 08, 2015, 09:42:27 »
Stara zasada grać dla przyjemności
Jeżeli zarabianie na grę zajmuje ci 80% czasu gry to coś jest nie tak i albo po prostu zostaniesz na nadgodziny w robocie i w 2h zarobisz na miesiąc grania albo jebniesz grą po 2-3 miesiącach.
BTW znam kupę starych wyjadaczy którzy kupują ISKi od CCP bo rzygają jak mają farmić
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 08, 2015, 09:54:44 »
Tak wiec potwierdzam - robienie misji daje więcej kasy z bounty i z nagród za wykonanie misji, niż kopanie.
Tu nie masz co potwierdzać. Wszyscy to wiedzą.

Twój problem polega na tym, że nie słuchasz tego, co bardziej doświadczeni gracze mają do powiedzenia. O tym, że kopanie dla nowego gracza to dno usłyszałeś pierwszego dnia. I tak jak KoMic powiedział, jesteś w plecy cały czas skillowania.

Żeby nie było na pusto: do farmy generalnie drony i/lub missile (w WH różnie w zależności od klasy i bonusów).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 10:01:36 wysłana przez qlko1 »

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 09, 2015, 17:43:44 »
Pytanie na dziś.

Przypuśćmy, że ustawię sobie kolejkę skilli na 6 miesięcy do przodu. Za miesiąc wygaśnie mi PLEX. Czy jak uaktywnię postać po 6 miesiacach, to ona będzie skillowała dopóki jest aktywny plex, czy również podczas okresu nieaktywności?

Goomich

  • Gość
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 09, 2015, 19:28:34 »
Tylko parę dni po wygasnieciu

Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 09, 2015, 22:37:39 »
ja próbowałem jakiś miesiąc dwa temu czy się coś skiluje jak ustawisz skila i przestanieść subskrybować konto, nic ci sie nie wyskiluje nawet jak miałeś skill w połowie po wygaśnieciu konta, ale pi i r&d pointy działają normalnie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2015, 01:37:49 wysłana przez Dziobak »

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 09, 2015, 22:53:13 »
Skoro kilka dni, to najprawdopodobniej chodzi o dokończenie skilla, który zaczął się jeszcze podczas aktywnej licencji pilota. Jeśli zatem są jakieś skille z ponad miesięczny terminem skillowania, to wygląda na to, że można je sobie skillować za darmo, jeśli ma się kilka postaci.

Kolejne pytanie mam odnośnie dronów. Parę osób pisało, że prawie można grać na AFKu. Tyle, że ja nie bardzo rozumiem jak. Jak wyrzucę drony z ładowni, to nawet jak pojawią się wrogowie, którzy zaczną do mnie strzelać, to drony sobie na luzie lataja dookoła mojego statku. Czy jest jakaś opcja/skill, który uaktywnia agresję dronów wobec wrogów w zasięgu?

@Dziobak - co to pi i r&d?

May It Be

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: May It Be
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 10, 2015, 05:45:29 »
Drony można ustawić w stan Aggresive, wtedy same aggruja wrogie cele. (PPM w prawym górnym rogu okienka dron)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:03:12 »
Skoro kilka dni, to najprawdopodobniej chodzi o dokończenie skilla, który zaczął się jeszcze podczas aktywnej licencji pilota. Jeśli zatem są jakieś skille z ponad miesięczny terminem skillowania, to wygląda na to, że można je sobie skillować za darmo, jeśli ma się kilka postaci.
Nie chodzi o dokończenie skilli. Nie sądzę żeby ten okres był dłuższy niż do następnego dt po wygaśnięciu subskrypcji. Kombinowania na długich skillach nic nie da. Ghost training zostal zlikwidowany przez ccp jakos w 2008 / 2009.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:48:55 »
Skill leci 72h po wygaśnięciu konta.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 10, 2015, 15:37:03 »
Dzięki za odpowiedzi.

Kolejne pytania. W hangarze mam poniżej Item Hangaru jeszcze jedną opcję "Market Deliveries"

1. założyłem sobie jednoosobową corporację żeby uniknąć płacenia podatków i otrzymywania spamu od rekruterów. Czy ta nowa zakładka jest wynikiem posiadania własnej korporacji (jestem ownerem siłą rzeczy), czy jest to wynik jakiegoś pacza?

2. Co się stanie jak jednak zdropuję tam jakiś przedmiot? Póki co nic nie zdropowałem bo pojawia się ostrzeżenie że to one way ticket.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 10, 2015, 15:58:56 »
Dzięki za odpowiedzi.

Kolejne pytania. W hangarze mam poniżej Item Hangaru jeszcze jedną opcję "Market Deliveries"

1. założyłem sobie jednoosobową corporację żeby uniknąć płacenia podatków i otrzymywania spamu od rekruterów. Czy ta nowa zakładka jest wynikiem posiadania własnej korporacji (jestem ownerem siłą rzeczy), czy jest to wynik jakiegoś pacza?

2. Co się stanie jak jednak zdropuję tam jakiś przedmiot? Póki co nic nie zdropowałem bo pojawia się ostrzeżenie że to one way ticket.
1. Jest to wynikiem wejścia do korporacji.
2. Nic się nie stanie. Wiadomość która wyskakuje mówi: "hej, upewnij się, że masz prawa do tej zakładki, bo jak nie masz, to nie wyciągniesz tego później". Jako CEO z pewnością masz prawo wyjmować rzeczy z każdej z zakładek korporacyjnych.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 10, 2015, 15:59:12 »
Dzięki za odpowiedzi.

Kolejne pytania. W hangarze mam poniżej Item Hangaru jeszcze jedną opcję "Market Deliveries"

1. założyłem sobie jednoosobową corporację żeby uniknąć płacenia podatków i otrzymywania spamu od rekruterów. Czy ta nowa zakładka jest wynikiem posiadania własnej korporacji (jestem ownerem siłą rzeczy), czy jest to wynik jakiegoś pacza?

To efekt korporacji, ta zakładka jest zawsze jak masz odpowiednie uprawnienia w korpie.

Cytuj
2. Co się stanie jak jednak zdropuję tam jakiś przedmiot? Póki co nic nie zdropowałem bo pojawia się ostrzeżenie że to one way ticket.

Nie możesz tam nic ręcznie włożyć, pojawiają się tam rzeczy kupione na markecie na korporację a nie na osobę, rzeczy które wystawiłeś na market na korporacje a potem z jakiegoś powodu wróciły, rzeczy odebrane z kontraktów na koporację (przycisk accept (corp) ) oraz rzeczy z anulowanych/odrzuconych kontraktów wystawionych na korporację.

Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 10, 2015, 16:38:06 »
Cytuj
@Dziobak - co to pi i r&d?

pi - to zadania na planetach inaczej -> planetary interaction inaczej -> pi

r&d - punkty które się generują od agentów typu reaserch and development po rospoczęciu racy   u nich obie z tych rzeczy raczej są mało wartościowe i raczej robi sie je chyba bardziej dla fanu lub konieczności

Ezoko

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ezoko
  • Korporacja: Synowie Gehenny
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 11, 2015, 16:01:41 »
no nie!! Mój tytuł!! Z posta sprzed roku...

http://graniaczas.blogspot.com/2014/03/jak-grac-panie-premierze.html

Spodziewajcie się powrotu  :D
gracz * blogger * 41+
http://graniaczas.blogspot.com/

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 14, 2015, 22:14:52 »
Ok, kolejne pytania nooba:

1. Jak warpuję do jakiegoś celu (brama, stacja) to czasem ląduję całkiem blisko i momentalnie skaczę/dokuję, a czasem kilkanaście kilometrów od celu. Czy ta odległość jest uzależniona od jakiejś charakterystyki statku lub umiejętności pilota, czy to po prostu odzwierciedlenie losowości. Jeśli to kwestia cechy/umiejętności to proszę o podanie jakiej, bo mam wrażenie, że od tego może zależeć przeżywalność  ;)

2. Drugie pytanie dotyczy security statusu. Spotkałem osobę w systemie 0,9 z security status -10. Osoba ta poczynała sobie dość swobodnie - jak przy mnie skillowała 2 graczy, to przestałem się przyglądać, tylko czmychnąłem do bazy. Patrzyłem na lokal i oczywiście ta osoba miała migającą czerwoną czaszkę. Siedziała w tym systemie przez w sumie 15 minut i w tym czasie ta czerwona czaszka zapalała się i gasła kilka razy. I teraz moje pytanie - jak to możliwe, że concord jej nie ustrzelił? Jak to możliwe że osobie tej zniknął status "criminal"? Czy security status poniżej -5 rzeczywiście jest problemem poza brakiem dostępu do agentów?

3. Eksploracja - jak znajdę sobie jakąś anomalię, to jest ona widoczna dla wszystkich w systemie. Wystarczy kliknąć skaner i jeśli przeze mnie jest odkryta to każdy ją widzi, right? Pytanie - czy jest jakiś sposób ukrycia anomalii?

4.
nawet glupie kopanie to jest jakies 13baniek/h. czyli da sie tego z 50 dziennie naklepac... no ale trzeba miec skille, bo venturem tego nie nakopiesz. ot co.

Tak liczyłem sobie i nie bardzo wiem jakie skille/sprzęt należy mieć, aby wykopać 13 baniek w godzinę. Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Thanks from the mountain za ansery
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2015, 23:17:14 wysłana przez MortimerPL »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 15, 2015, 00:17:01 »
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 15, 2015, 01:58:20 »
LOL

Pozwolisz, że zacytuję jeszcze raz Twoją wypowiedź, bo albo nie rozumiesz co piszesz, albo rozumiesz i sobie zwyczajnie trollujesz  >:D

na moje pytanie co potrafiłeś zrobić na swoim koncie po 14 dniach od rejestracji byłeś łaskaw napisać:

widzisz, evka to taka gra gdzie trzeba sie troszeczke sprecyzowac, przynajmniej na poczatku. Bo gdybys wpakowal SPki w jedna dziedzine, to juz cos sensowengo moglbys robic. nie ma to znaczenia co, a tak dupa. bo po wuju kopiesz, produkujesz i robisz misje. czyli w zasadzie jestes w pkt startowym, a frustracja rosnie.

nawet glupie kopanie to jest jakies 13baniek/h. czyli da sie tego z 50 dziennie naklepac... no ale trzeba miec skille, bo venturem tego nie nakopiesz. ot co.


Przyznam szczerze, że byłem zadziwiony tym, że gdybym zainwestował wszystkie skillpointy w kopanie, to miałbym skille które pozwoliłyby mi wykopać te 13 baniek na godzinę. Nijak mi się to nie wydawało realne.
No ale jeśli Ty w ciągu 14 dni dałbyś radę wyskillować exhumery V, Astrogeologię V, Mining V, Accounting V, Broker Relations V, Industry V i jeszcze kilka rzeczy, których nawet nie chce mi się szukać, to powiem szczerze, że jesteś prawdziwym mistrzem EVE. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdybyś zaznaczył czekboksa z implantem za bilion. 5% więcej piechotą nie chodzi. Widziałem, że na bazarze postaci tacy górnicy chodzą po kilkanaście bilionów, więc jeśli umiesz tak skillować, to rób ich na handel a będziesz mógł plexy rozdawać kolegom.

Tak więc jestem niezmiernie wdzięczny, że podałeś mi kalkulację dla operatora Skiffa działającego we flocie górniczej, ale wyskillowanie takiej postaci to nie 14 dni, ale kilka/kilkanaście miesięcy. Równie dobrze mogłeś wkleić fitting do Tytana z tekstem, że gdybym się na coś zdecydował to byłbym niszczycielem światów, a tak to po wuju kopię wenturą, po wuju produkuję i stoję w punkcie wyjścia, a przecież mogłem pójść w TYTANY.  Keep calm and fly your titan.  Ubawiłeś mnie  >:D

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 15, 2015, 02:34:13 »
Która część zdania
Cytuj
no ale trzeba miec skille, bo venturem tego nie nakopiesz. ot co.
jest dla Ciebie niejasna?

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 15, 2015, 03:05:21 »
Czyli mam przyjąć, że nie trollujesz, ale naprawdę nie rozumiesz o czym piszę? Spoko  ;)

Ciekawi mnie jednak skąd Twoje przeświadczenie, że po tylu miesiącach jakie musiałbym poświęcić na skillowanie górnika jakiego mi podesłałeś, nadal latałbym wenturą? Gdybyś zerknął na poprzednią stronę wątku to byś wiedział, że:

Po pierwsze primo: - wiem, że kopanie jest nieopłacalne, ale nie utrzymywałem, że jest. Niewątpliwie jest to najszybsza i najprostsza droga do zdobycia kapitału na dalszy rozwój ekonomiczny. Walką na razie nie jestem zainteresowany, bo jest to oczywiście sposób na zdobywanie doświadczenia, ale też na finansową stagnację. Przy moich umiejętnościach kopania i możliwościach czasowych poświęconych wyłącznie na kopanie wychodzi, że na kopaniu w najlepszym wypadku jestem na minus 450 mln. Niemniej na misjach security jest się w plecy o wiele bardziej -700 mln ? Więc to w ogóle porażka. Moim podstawowym celem na chwilę obecną jest taki rozwój postaci, który umożliwi mi zarabianie na początek 1mld miesięcznie i myślę, że jestem w stanie osiągnąć taki dochód w ciągu 2-3 miesięcy.

Czyli mam jakiś pomysł na ekonomiczną stronę gry i go realizuję. Musiałem troszkę zrewidować moje wyobrażenia na temat tego jaki jest rynek w EVE, ale po korekcie nadal zamierzam stworzyć efektywny sposób zarabiania. Moja frustracja wynika jedynie z faktu, że wbijanie skilli x4 i wyższych idzie naprawdę wolno, a ponieważ ustawiłem sobie priorytet ekonomiczny, to ze skillami bojowymi jest u mnie straszna bieda :D. Ale takie jest założenie - najpierw kasa, potem zabawa.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:05:30 »
Mortimer wydaje mi się że to ty trollujesz i tak naprawdę jesteś kolejnym starym znudzonym zgredem jak ja z nowym kontem na centrali ale jeśli nie to przykład konta noob:
po tygodniu skillowania frytki czy deski T1 jesteś w stanie zabić innego noobka który swoje skille rozłożył pomiędzy frytką t1 miningiem i handlem czy to takie trudne w zrozumieniu ?

I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 15, 2015, 09:12:47 »
MortimerPL, hehe spoko rozumiem. Na szczescie evka nie jest dla wszystkich, pomyslnego uninstallowania. Gdy w momencie jak wygasnie Ci sub, a ciagle nie bedziesz mogl najebac iskow na plexa. Bo przeciez o to tu chodzi, prawda?
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 15, 2015, 09:36:52 »
Czyli mam jakiś pomysł na ekonomiczną stronę gry i go realizuję.
Chwali się, że masz pomysł, tylko do tej pory za każdym razem się okazywało że twój pomysł jest ekhem "z dupy".

Musiałem troszkę zrewidować moje wyobrażenia na temat tego jaki jest rynek w EVE, ale po korekcie nadal zamierzam stworzyć efektywny sposób zarabiania.
Tworzeniem systemów możesz się zająć mając powiedzmy rok czy dwa doświadczenia. Teraz nie bardzo nawet możesz się zająć handlem, produkcją, eksploracją, bo nie rozumiesz działania 80% stuffu który jest na markecie. Takie przykłady można mnożyć.
Początki grania w EvE to nie jest czas na kreowanie pasywnych sposobów zarabiania. Skup się na razie na tym co robi z powodzeniem większość ludzi na serwerze.

Moja frustracja wynika jedynie z faktu, że wbijanie skilli x4 i wyższych idzie naprawdę wolno, a ponieważ ustawiłem sobie priorytet ekonomiczny, to ze skillami bojowymi jest u mnie straszna bieda :D.
Ta frustracja nie zniknie, bo niestety strasznie marnie zarządzasz skillowaniem miotając się od jednego sposobu do drugiego. Za 2-3 miesiące w zasadzie będziesz w tym samym punkcie.

Ale takie jest założenie - najpierw kasa, potem zabawa.
Niedługo minie miesiąc jak realizujesz swoje założenie. Masz już tą kasę? Bo po miesiącu mógłbyś mieć na spokojnie około 1b.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:12:47 »
Mortimer, czytam ten wątek, czytam... i zastanawiam sie po jakiego dzwona go kontynuujesz... Niby prosisz o rady ale 90% z nich odrzucasz z miejsca bo nie są zbliżone do Twoich wyobrażeń o świecie EVE. Wybacz, ale jako miesięczna postać, jak to mój tatuś mawia, w dupie byłeś gówno widziałeś, cała Twoja "wiedza" to nic innego jak myślenie życzeniowe.
Eve to nie ArcheAge czy podobny Aion, tu ścieżka kariery nie jest prosta jak autostrada w Australii, przypomina raczej plątaninę ścieżek w gęstym lesie.
Skoro ludzie z wieloletnim stażem mówią Ci że coś jest białe to znaczy że jest białe a nie różowe w zielone gwiazdki, bo tak to sobie wyobraziłeś.
Dam Ci jedną radę, zostaw w pigułę pytania o porady i zacznij realizować swoje wyobrażenia.
A jeśli za pół roku będziesz jeszcze w to grał, przyjdź i się pochwal jak Ci poszło.
I wierz mi, pół roku to nie jest długo, na EVE to połowa pierwszego semestru w zerówce.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 15, 2015, 18:19:09 »
@Puszek :)

Nie do końca proszę o rady. Zadaję konkretne pytania na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Tak jak w przypadku security statusu, czy widoczności anomalii. Nie jest dla mnie jasne jak ten system działa.

Natomiast faktem jest, że nie przyjmuję bezdyskusyjnie wszystkich rad jakie otrzymuję. Wiem, że może być to ciężkie do zrozumienia, ale wynika to z mojego podejścia do wielu spraw w życiu. Otóż ja nie bardzo daję się łapać na mechanizm wpływu o nazwie "społeczny dowód słuszności". To że wszyscy coś robią wcale nie znaczy, że mają rację, albo że jest to najlepszy sposób. Robiąc to co wszyscy osiągnę taki efekt jak wszyscy. Tyle, że mnie to nie zadowala i chcę osiągnąć efekt lepszy niż wszyscy (na początek zarabianie, bo tu wyskillowanie postaci jest o wiele prostsze niż do walki. Bardziej liczy się pomysł jak zarabiać, niż sto milionów skill pointów). Dlatego zamierzam poszukiwać własnych sposobów, a nie tak jak robią "wszyscy".
Co do Twojej rady - stosuję ją w 100%. Czytam "rady" na forum, że powinienem wyskillować exhumery w dwa tygodnie i konsekwentnie rozwijam postać w tym kierunku jaki sobie założyłem. Jak uznam, że chcę się pochwalić walletem, to się pochwalę, ale nie jestem taki przekonany, że ma to choćby gram sensu. Nie sądzę, żeby wpłynęło to pozytywnie na odbiór mojej osoby przez tych co pogardzają hajsekowymi górniko-przemysłowco-chujwico. Po tym co zobaczyłem raczej spodziewałbym się tylko jakichś kolejnych kąśliwych uwag  >:D

Do tego wszystkiego jest jeszcze jedna sprawa - rady jakie otrzymuję są bardzo często sprzeczne. Przykładowo:
User A (poważany na tym forum): Prawdziwa gra jest w 0.0. Wbijaj tam jak najszybciej, bo tam jest prawdziwa gra. Ja pierwszy rok gry zmarnowałem w hajseku
User B (szef corpo 0.0): Zapomnij. Zginiesz tutaj. Żeby pojawić się w 0.0 to czeka Cię co najmniej rok skillowania. Odezwij się jak już będziesz coś umiał. (czytaj za rok)
Chociażby z tego powodu nie mogę korzystać ze wszystkich rad jakie dostaję.

Moje obecne konto jest konsekwentnie rozwijane do zarabiania pieniędzy. Nie zamierzam zrobić z niego kosmicznego wojownika. Natomiast chcę założyć sobie drugie konto właśnie w celu pvp.


@qlko1
Strasznie cierpkie posty do mnie piszesz.  >:D
Nie chcę tu roztrząsać przyczyny, ale zdecyduj się na jakąś jedną wersję. Albo prawdą jest, że nic nie wiem i jeszcze długo nie będę wiedział:
Cytuj
Tworzeniem systemów możesz się zająć mając powiedzmy rok czy dwa doświadczenia. Teraz nie bardzo nawet możesz się zająć handlem, produkcją, eksploracją, bo nie rozumiesz działania 80% stuffu który jest na markecie. Takie przykłady można mnożyć.
Początki grania w EvE to nie jest czas na kreowanie pasywnych sposobów zarabiania. Skup się na razie na tym co robi z powodzeniem większość ludzi na serwerze.
Albo na "pasywnych sposobach zarabiania" powinienem już trzepać kasę że ho ho:
Cytuj
Niedługo minie miesiąc jak realizujesz swoje założenie. Masz już tą kasę? Bo po miesiącu mógłbyś mieć na spokojnie około 1b.
Naprawdę nie martw się o mój wallet. Gdybym nie był skromny jak myszka, to czytając rady, że nie powinienem handlować, tylko racić fregatką, to mógłbym zacząć podejrzewać, że boisz się konkurencji.   >:D

@FITTI
Cytuj
Mortimer wydaje mi się że to ty trollujesz i tak naprawdę jesteś kolejnym starym znudzonym zgredem jak ja z nowym kontem na centrali ale jeśli nie to przykład konta noob:
po tygodniu skillowania frytki czy deski T1 jesteś w stanie zabić innego noobka który swoje skille rozłożył pomiędzy frytką t1 miningiem i handlem czy to takie trudne w zrozumieniu ?

Dziękuję za tego posta. To dla mnie niezły komplement w kilku wymiarach. Jakbym był laską to wysłałbym Ci buziaczki  :-*
Odnośnie Twojego pytania - ja to doskonale rozumiem. Tyle, że zwyczajnie mnie nie interesuje dopadnięcie jakiegoś noobka w wenturze na pasie asteroidów. To takie myślenie "skoro jestem słaby, to zaczaję się koło podstawówki i skopię jakiegoś dzieciaka, aż mu kredki z tornistra wypadną". Pisałem kilkakrotnie, że do pvp chcę zrobić drugą postać. Czy to takie trudne w zrozumieniu?