Autor Wątek: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza  (Przeczytany 65337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 04, 2018, 21:25:45 »
Ale się tu szamba wylało...

Ktoś tu wprowadził trochę polotu na tym ostatnio smutnym jak pizda forum  8).

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 04, 2018, 21:35:29 »
Drama w C0venie żyje dłużej niż sam C0ven   :)

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 04, 2018, 21:43:03 »
Drama w C0venie żyje dłużej niż sam C0ven   :)
C0ven nadal żyje - tak długo, jak długo żyją dramy. Ten ticker dramą stoi.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 04, 2018, 21:51:29 »
a przeszkadzało ci jak vurion w BR latał i zbierał drop z tytków podczas jednej z najwiekszych bitew ? :) Mi nie
Mowa tutaj pewno o ZielonymPl no cóż osoba bardzo szanowana w pewnych kręgach xD.
Z chęcią przeczytałbym jeszcze raz to parędziesiąt komentarzy na kb pod jego losem :). Wszyscy go ukamienować chcieli.. jam jeden się wstawił za nim bo czarne chmury nad nim wisiały, chciałeś jego głowy Xd.

Aramil Liodon niestety nie siedziałem w CIA i wybacz ale nie kojarzę Cię. Nie czytałem spamu na ally czacie bo timery były podawane na stronce. A  grając tyle ile grałem wiedziałem co się dzieje z Tsa ruskich czy to naszego.
Ale obiecuję zrobię wywiad wśród znajomych z tamtych czasów popytam czy cię pamiętają.. Może była jakaś sytuacja-akcja gdzie sobie przypomnę !

LOL, do B-R sie nie dało wlecieć subcapsem. :D
A nie, Tobie się udało whore cepem. Dzięki za wyciągnięcie tej bitwy. :D

Tak, dzięki za przypomnienie Zielonego, próbowałem sobie przypomnieć co to za as był. Tak, chciałem jego głowy i serio, do dziś nie mogę zrozumieć, jak można bronić kogoś, ktoś nie widzi tego, że strzelanie do crashniętych gości którzy przylecieli nam pomóc jest marnowaniem tlenu ładowności serwera.

A Aramila to nawet ja kojarzę, mimo że się ewidentnie minęliśmy (on się aktywował, my z minionami wychodziliśmy) więc c'mon, albo pora zacząć brać Geriavit, albo przestać ściemniać. ;)

MuadDib

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Muad-Dib
  • Korporacja: Na emeryturze
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 04, 2018, 22:25:55 »
Sugeruję zamknięcie topica.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Entuzjasta kryptowalut, na rynku od 2017 roku.
Gracz pamietający czasy NES-a ciorający w MGS oraz CIV II na szaraku.
Obecnie pasjonat gamingu opartego o blockchain obserwujący rynek Web3games od 2021 roku

https://linktr.ee/muaddib

[WILD5] Sindri Egdald

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • EL SINDROME DEL DZBANO
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindri Egdald
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 04, 2018, 22:36:54 »
Jakie dramy? dramy zostały zniesione ustawowo

[WOH] Dasmind

  • WOH
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dasmind
  • Korporacja: Polish Swarm Holding
  • Sojusz: Initiative Associates
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 04, 2018, 22:47:12 »
Sugeruję zamknięcie topica.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA!

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 04, 2018, 22:59:32 »
KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA!

WY-PIER-DA-LAĆ! WY-PIER-DA-LAĆ!

*tylko cytuję

Corpus

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lain Corpus
  • Korporacja: BWTF
  • Sojusz: Goonland
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 04, 2018, 23:14:54 »
A może by tak trochę szacunku i miłości nawzajem. Pomiziajcie się noskami, tymi na dole też, posłuchajcie pioseneczki https://www.youtube.com/watch?v=0rTk6vurQWc i wyluzyjcie , przede wszystkim chodzi o to, by była to fajna odskocznia a nie kolejne wow albo wot... Wrócić po robocie i wyluzować się po swojemu a nie rzucać gówno... Mało jest takich miejsc?

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 05, 2018, 08:47:24 »
Tak, dzięki za przypomnienie Zielonego, próbowałem sobie przypomnieć co to za as był. Tak, chciałem jego głowy i serio, do dziś nie mogę zrozumieć, jak można bronić kogoś, ktoś nie widzi tego, że strzelanie do crashniętych gości którzy przylecieli nam pomóc jest marnowaniem tlenu ładowności serwera.

Jak strzelali do blue to sprawa bezdyskusyjna, jak nie do blue tylko do kogoś kto wpadł na 3rd party i akurat okazało się że strzelał do tych samych gości co my - technicznie nic w tym złego, a combatki+bicie DCków jest trochę ciekawsze niż anchor i F1 na komendę. ;) Btw. dzięki strzelaniu do DCków spadł pierwszy Molok, to szlachetna rola ważna w każdej bitwie.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:35:31 »
My tez mielismy kiedys swoj maly sukces, wlozenia kija w gowno. hehehe troche bylo o to dramy.
w 2 dni przeskanowalismy wszystkie POSy w eso i Psoul. hehehe, ile tam bylo prywanych szpilek: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[BWTF] Savannah Kado

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Burn the boats
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Savannah Kado
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:56:24 »
Nie wiem czemu robicie z tego sprawe covenu... Skoro ma być na nowo to bez odwołań do demonów przeszlosci

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:15:47 »
Ale to znaczy Savek, że myślisz, że z tej dyskusji to jakiś polski sojusz się zrodzi? Ja w sumie czekam aż ten charyzmatyczny lider, o którym wszyscy tutaj piszą przyjdzie do nas i zapyta czy nie chcielibyśmy się przyłączyć do nowego polskiego sojuszu.

Ale narazie cisza. I albo takiego lidera nie ma, albo woli budować nowy sojusz bez bwtf...

[BWTF] Savannah Kado

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Burn the boats
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Savannah Kado
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:39:06 »
Ale to znaczy Savek, że myślisz, że z tej dyskusji to jakiś polski sojusz się zrodzi? Ja w sumie czekam aż ten charyzmatyczny lider, o którym wszyscy tutaj piszą przyjdzie do nas i zapyta czy nie chcielibyśmy się przyłączyć do nowego polskiego sojuszu.

Ale narazie cisza. I albo takiego lidera nie ma, albo woli budować nowy sojusz bez bwtf...
Najwidoczniej nie jestesmy godni takiego zwiastowania...
Ohh jest jeszcze mozlimożl że uznają nas za spadkobierców covenu i dlatego też nie jesteśmy mile widziani w tej nowej czystej inicjatywie

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 05, 2018, 13:29:00 »
Czy Vurionek oddał już POSa w I-ME3L? :D


A bardziej serio: bycie spadkobiercą c0venu nie wydaje mi się żadną dyskwalifikacją, akurat BWTF kontynuuje, z tego co widzę po KB, przynajmniej jakiekolwiek tradycje tej części c0venu, która chociaż nominalnie zajmowała się PVP.

Przyczyn zgonu c0venu było wiele, duża część z nich istniała i już nabrzmiewała wtedy, gdy postały Minionki. Potem tylko się - z tego co wiem - pogłębiły. Ale to nie znaczy, że czas spędzony w c0venie był złym czasem, a c0ven - złym sojuszem przez cały czas swojego funkcjonowania.

Sens tworzenia "polskiego sojuszu" rozbija się przede wszystkim o ilość graczy w aktualnym kształcie gry - jest nas zbyt mało, żeby stworzyć "narodową" strukturę. Na to pozwolić sobie mogą w tej chwili chyba już tylko Chińczycy i Rosjanie, przy czym ci ostatni, jak pokazują ostatnie wydarzenia, także dogorywają - ani XIX, ani Solar, ani Red Alliance nie są w stanie samodzielnie funkcjonować na mapie EVE, i w ogóle cienko przędą nawet jako pety TESTów i Goonów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 13:54:16 wysłana przez Isengrim »

[P0LR] Aramil Liodon

  • P0LR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • The One Who Purifies God and Exorcises the Devil
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aramil Liodon
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 05, 2018, 17:56:11 »
Ale to znaczy Savek, że myślisz, że z tej dyskusji to jakiś polski sojusz się zrodzi? Ja w sumie czekam aż ten charyzmatyczny lider, o którym wszyscy tutaj piszą przyjdzie do nas i zapyta czy nie chcielibyśmy się przyłączyć do nowego polskiego sojuszu.

Ale narazie cisza. I albo takiego lidera nie ma, albo woli budować nowy sojusz bez bwtf...
Phunas mnie okreslił jako za biednego żeby być szefem sojuszu, więc zostaje wam Koń
Admiral Atradies > So you own a Hel Aramil.
Admiral Atradies > That's a nice way to get yourself primaried

"Knowing your Hel
Keep  in mind that you will be targeted first. Be ready. Die proudly."
CFC Supercarrier tips

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 05, 2018, 18:45:35 »
Smuteczek
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 05, 2018, 19:26:58 »
Smuteczek
Słabo mi jak czytam takie komentarze. Wyprałbyś wreszcie publicznie stare brudy na 2 strony A4 przy wszystkich, to przynajmniej byłoby co czytać.

Ja już swoje prałem. Co prawda trochę mało tego było bo nic szczególnie ciekawego w moim życiu związanym z EVE się nie działo. Teraz kolej na Ciebie.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:57:51 »
Phunas mnie okreslił jako za biednego żeby być szefem sojuszu, więc zostaje wam Koń
A czy próbowałeś może... nie być biedny? Albo weź przykład z pewnego FC i powiedz, że jako CEO ally będziesz w tym corpie, w którym zaoferują ci najwięcej. ;)
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[BWTF] Savannah Kado

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Burn the boats
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Savannah Kado
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:07:10 »
Tak! Koniu na prezydenta! Vote StainGuy to csm! I wszyscy Polacy do jednego systemu!
KONSTYTUCJA! KON-STY-TU-CJA!

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:44:42 »
KON-STY-TU-CJA!
KOŃ-STY-TU-CIA, czyli koń trojański, a tym koniem jest CIA. Podwójnie niebezpieczna to rzecz, więc trzeba to coś odrzucić i napisać od nowa, maliniak już pisze. Ale może nie o tym dyskusja.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 14, 2018, 13:53:09 »
No dobra, czyli umówiliśmy się, że nie ma charyzmatycznego lidera, za którym wszyscy byśmy poszli. Co mnie nie dziwi, bo się nawet nie znamy na tyle.

Ale załóżmy, jakby ktoś taki się znalazł. Walnął posta na centrali, który byłby równie porywający jak wystąpienie Kościuszki na Krakowskim rynku, to kto z was wziąłby kosę w dłoń, czy innego riftera i w ogóle chciałoby mu się w coś takiego bawić?

Tak mnie wzięło na refleksje po poście Betona o tym jak mu wygodnie w blobie, gdzie wszystko ogarniają inni, a on się zajmuje swoimi sprawami. Sam tak gram, na easy mode. Może trochę mniej easy, bo ogarniam razem z chłopakami korpa w którym jestem. Czy w ogóle jest możliwe olanie tej wygody? Porzucenie cieplego bloba i próba powalczenia o coś własnego? Nie mówię o realności takiej walki, tylko kto z was byłby gotów zrobić cos tak szalonego i opuścić miejsce gdzie kontrakty z jita są realizowane w pół godziny?

[BWTF] Savannah Kado

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Burn the boats
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Savannah Kado
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:05:34 »
Potrzebny nam Polski Evkowy Ludwik Mierosławski :D

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:08:44 »
No dobra, czyli umówiliśmy się, że nie ma charyzmatycznego lidera, za którym wszyscy byśmy poszli. Co mnie nie dziwi, bo się nawet nie znamy na tyle.

Ale załóżmy, jakby ktoś taki się znalazł. Walnął posta na centrali, który byłby równie porywający jak wystąpienie Kościuszki na Krakowskim rynku, to kto z was wziąłby kosę w dłoń, czy innego riftera i w ogóle chciałoby mu się w coś takiego bawić?

Tak mnie wzięło na refleksje po poście Betona o tym jak mu wygodnie w blobie, gdzie wszystko ogarniają inni, a on się zajmuje swoimi sprawami. Sam tak gram, na easy mode. Może trochę mniej easy, bo ogarniam razem z chłopakami korpa w którym jestem. Czy w ogóle jest możliwe olanie tej wygody? Porzucenie cieplego bloba i próba powalczenia o coś własnego? Nie mówię o realności takiej walki, tylko kto z was byłby gotów zrobić cos tak szalonego i opuścić miejsce gdzie kontrakty z jita są realizowane w pół godziny?

Sov Null czy NPC null?

Niezależny Sov Null nie istnieje i w pyte roboty.

NPC null - pełna niezależność, o ISK trzeba się postarać i o miejsce trzeba powalczyć a do okoła w pyte pew pew. Jak ktoś wpadnie na pomysł NPC null ale zarabiać w Rent null to tak się nie da, tzn się da ale grupa będzie miała wyjebane na wspólne cele.




[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:13:28 »
Gaavrin, czyli w zasadzie co by sie zmienilo? chcesz wyjsc z jednego bloba, aby stworzyc nowego "wlasnego" w ktorym bedziesz mogl robic to samo co teraz? Taki byl by cel tego wszystkiego?
No i nie zapominajmy o zaplusowaniu sie z 1 polowka mapy, bo bez tego nichuja. Obecny sovspace jest zenujacy, czy pod goowniakami, czy pod wlasna bandera, nadal wszyscy byliby zobligowaniu do grania w ta sama gre na tych samych zasadach. W obecnym eve, nie ma miejsca dla niezaleznych grup sovspace, ktore maja jakis system lub nawet pocket. Land lordom byloby nie wsmak gdyby nie pobierali oplaty rentierskiej za ten fragmencik, dlatego nikt na takie cos nie pozwoli.

To jest zamknieta sciezka ewolucji, czy sie nam to podoba czy nie. Taka jest gra.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:27:22 »
Jeszcze jedna kwestia wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić grania bez dostępu do SOV null: górnicy, producenci, smarciarze, raciarze, hmmmmm czyli 75% graczy :) Kurwa jakim cudem kiedyś C0ven wystawiał takie liczby (tzn ponad 5 lat temu)? ktoś pamięta czy wtedy ISK w c0ven pochodził ze Stain czy tez był gdzieś robiony w rent null?

BTW w którym roku c0ven operując ze Stain wystawiał duże liczby i jakie to byly liczby? ktoś pamięta?

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:50:29 »
Karaś, jest różnica między małym ally, nawet w koalicji, a Goonami, czy Testami. Z perspektywy Thery, gdzie nie walczysz o nic, tylko i aż o fun, może nie ma, ale z perspektywy gracza który był w obu miejscach, różnica jest ogromna.

Zikko. Nie wydaje mi się, żeby można było zrobić aojusz i pierwszego dnia zdobyć sov. Zawsze najpierw trzeba było pokazać się w npc nullu, polatać, rozepchać łokciami po okolicy, dopiero szukać okazji na zdobycie jakiegoś sova.

Zresztą, ja nie o to pytałem, jak to zrobić, tylko czy można porzucić wygodne życie w blobie, czy jest sens się bawić w ogóle inaczej? Czy fakt, że jesteś częścią niezależnego sojuszu, żyjącego w npc space, rekompensuje w jakiś sposób brak wygód bloba?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:12:01 »
Jeszcze jedna kwestia wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić grania bez dostępu do SOV null: górnicy, producenci, smarciarze, raciarze, hmmmmm czyli 75% graczy :) Kurwa jakim cudem kiedyś C0ven wystawiał takie liczby (tzn ponad 5 lat temu)? ktoś pamięta czy wtedy ISK w c0ven pochodził ze Stain czy tez był gdzieś robiony w rent null?

BTW w którym roku c0ven operując ze Stain wystawiał duże liczby i jakie to byly liczby? ktoś pamięta?

Zauważ, że samo "wystawianie liczb" nie jest jedynym problemem. Chodzi o to, jak gra się zmieniła. Wystawienie 200 subcapitali nie skutkowało natychmiastową eskalacją w postaci 200 superów i tytanów, bo nikt tyle nie miał. A i mimo tego, że teraz dużo łatwiej i szybciej się zarabia, to jednakwystawienie 200 Drejków dla sojuszu zajmującego kawałek regionu NPC było i jest wykonalne, wystawienie 200 superów - nie bardzo.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:17:33 »
Zikko. Nie wydaje mi się, żeby można było zrobić aojusz i pierwszego dnia zdobyć sov. Zawsze najpierw trzeba było pokazać się w npc nullu, polatać, rozepchać łokciami po okolicy, dopiero szukać okazji na zdobycie jakiegoś sova.

Uważam, od zawsze, że poważnym problemem w historii C0venu było "zdobywanie sova". W/g mnie więcej korzyści po zdobyciu sova byłoby z pełnego wyrencenia zdobytych terenów i napierdalaniu się gdzie indziej. Przechodzenie z misji dla Sanshy na anomalki dla Sanshy rozwalało standy i.... ci co przychodzili jak C0ven był Stain to tracili później standy w Eso. I odwrotnie rekrutowani w ESO po przejściu do Stain budzli się z ręką w nocniku.

Tak więc z tym zdobywaniem SOVA wchodzeniu z rurkami, superami do racenia to bym uważał. Po stracie sova nowi lub starzy, którzy mają pierdyliard ISK w SP i sprzęcie do kopania i tak pójdą do bloba.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:23:42 »
Zauważ, że samo "wystawianie liczb" nie jest jedynym problemem. Chodzi o to, jak gra się zmieniła. Wystawienie 200 subcapitali nie skutkowało natychmiastową eskalacją w postaci 200 superów i tytanów, bo nikt tyle nie miał. A i mimo tego, że teraz dużo łatwiej i szybciej się zarabia, to jednakwystawienie 200 Drejków dla sojuszu zajmującego kawałek regionu NPC było i jest wykonalne, wystawienie 200 superów - nie bardzo.

Po co ludziom którzy lubią się strzelać wystawianie 200 superów, jak przyjedzie walec to i tak rozwałkuje wszystko. Dla bloba nie ma nic gorszego jak oranie struktur bez bitek :).

A dużo cenniejsza jest grupa co ma wyjebane na polityke i harasuje wszystko co się rusza. Dużo większa zabawa w EVE jest z latania subcapami i takich targetów się szuka :) Przy małej ilości blue jest to nadal wykonalne dla średniej grupy. I owszem czasem trzeba jakąś strukturę lub sov przekręcić, żeby wyeskalować konflikt.

Ale jasne jest to, że gdzieś trzeba ISK drukować :( i tu się robią dramy bo każdy ma inną koncepcje i oczekiwania od własnego ally. Przecież inni maja SRP i infrastrukturę. I ciężko wytłumaczyć, że nie można mieć wszystkiego.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:32:38 »
I jeszcze jedno przemyślenie. Miałem okazję poznać pilotów wychowanych w NPC null i wychowanych na SOV null. Dwa odmienne gatunki :) Ci pierwsi znacznie bardziej zaradni lepiej znoszący trudy, oczywiście w drugiej grupie też trafiają się wyjątki.

Phunas

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Phunas
  • Korporacja: WILD5
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:55:22 »
To może taka mała anegdota, rzecz działa się w roku pańskim 2016...

Odezwał się do mnie wtedy znajomek że będzie taki projekcik, skrzyknęła się grupa pefałperów pod przewodnictwem niesławnego FC time3290 (czy jakoś tak, nigdy tych jego cyferek nie pamiętam) z siedzibą w Great Wildlands, z zamiarem wyrwania kawałka tortu z walącej się imprezy jakim były freeportowe stacje w Scalding Pass. Szczegółów nie pamiętam, ale siedział tam jakiś aliansik który implodował od wewnętrznych tarć i zostawił po sobie całkiem sporo dóbr w postaci sova i stacji, o moonach r64 nie wspominając. Perspektywa interesująca, przy czym od początku zaznaczone było jedno - nie bawimy się w POLITYKOWANIE. To znaczy że bez żadnych negocjacji, dialogów technicznych, czy też listów intencyjnych wpier*alamy się w to bagienko i entosisujemy co popadnie.

Mieszanka w której skład wtedy zostałem wciągnięty pokrywała zarówno UE jak i US timezone, także uznaliśmy że ten temat mamy ogarnięty, pod wspólną chorągwią stanęło około 50 dusz (w obu timezonach, na jedną flotę przypadało około 20).

W początkowym okresie "inwazji" zrobiliśmy duży skok, z marszu przejęliśmy jedną stację w centrum zachodniej części regionu i zaczęliśmy kręcić się dookoła, robiąc krecią robotę. Wtedy też spotkaliśmy się z pierwszym punktem oporu.

Otóż okazało się że na podobny pomysł wpadła mała gromada chinoli, licząca sobie około 30 osób, stage'ująca się w  zachodnim Curse. Po paru dniach wyścigów cepów po okolicznych konstelacjach wyszliśmy na prowadzenie z isk efficiency, wtedy też zauważyliśmy spadek aktywności u przeciwnika i sprawa wydawała się przesądzona... do czasu.

Bodajże dzień później poszedł raport że nasi przyjaciele o skośnych oczach przemykają przy granicy z Curse, prawdopodobnie podejmując kolejną próbę entosisowania. Jako że wtedy nasz staging wciąż znajdował się w gw, ponad 20j od głównego centrum wydarzeń, potrzebowaliśmy dosyć dużo czasu aby podjąć przeciwnika i powstrzymać go od dalszych działań. Sam wtedy siedziałem w enosisującym cepie i czekałem na kolejny timer w naszym daleko wysuniętym przyczółku w Scalding.

W zdumienie wprowadziły nas działania chińczyków, zamiast rozlać się jak zawsze po konstelacji próbując kręcić bączki na strukturach zaczęli spotować się w okolicach stacji w wyczekiwaniu na coś. Na co czekali dowiedzieliśmy się niebawem.

Nasza nowo sformowana flota dotarła w końcu do Scalding i skierowała się na nieprzyjaciela, który przyleciał mieszanym nano gangiem ze wsparciem paru reconów. Po paru minutach podrygów na gridzie stało się jasne co było zamiarem drugiej strony - zapaliło się cyno.

Jeden archon drugi archon, jeszcze jeden... przy 15 straciłem rachubę, przypomnę że wtedy faxów jeszcze nie było, a carriery en masse stosowały prostą taktykę - wyrzucały po 10+ sentry dron, przypisywały je do target callera i... szły po bułki do sklepu. Były to tzw. slowcaty, które bardzo dobrze sobie radziły z prawie każdym rodzajem subcapsla, po prostu je alfując.

Nijak nasza 20-osobowa flota nie była w stanie podjąć takiego przeciwnika, zaczęliśmy zastanawiać się nad wrzuceniem supera albo tytka, jednakże na daną chwilę nie byliśmy psychicznie przygotowani na taką konfrontację. Czynnik zaskoczenia był tym większy iż przypatrując się tickerom capsów dotarło do nas że do zabawy dołączył się ktoś nowy - były to Fraternity mieszkające również w Curse.

W rezultacie tamtego starcia nasza kampania się gwałtownie załamała, commitment we flotach spadł, jak również morale po informacjach z US timezone że sytuacja tam jest bardzo podobna. W przeciągu tygodnia straciliśmy wszystko co wywalczyliśmy, a jedynym materialnym śladem którym mi pozostał po tamtych wydarzeniach jest asset safety wrap z cepem, kurzący się na stacji gdzieś w lowsecu...

Chłopaki z GW wrócili do tego co robili wcześniej, czyli kampienia przelotówek z haj bądź podgryzania się z innymi okolicznymi grupkami.
Ja osobiście wróciłem po tym deploymencie do Thery, zadokowałem na stacji i jakoś poczułem że chyba przeszło mi zdobywanie sova na jakieś parę lat.

End of the story.

Jakiś morał? Niekoniecznie.

(nie podaję dokładnych lokalizacji jak i nazw wszystkich zaangażowanych aliansów, korporacji i ludzi z prostego powodu - nie pamiętam  ;) )

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:57:30 »
Zresztą, ja nie o to pytałem, jak to zrobić, tylko czy można porzucić wygodne życie w blobie, czy jest sens się bawić w ogóle inaczej? Czy fakt, że jesteś częścią niezależnego sojuszu, żyjącego w npc space, rekompensuje w jakiś sposób brak wygód bloba?

Odpowiadając na pytanie. Pewnie, że można. Ale to zależy od oczekiwań.

Jeśli chodzi o mnie to gram już trochę i "bezpieczne pastwiska" nie są mi potrzebne, zresztą nigdy nie były mi potrzebne. Mam wyskilowane chary. Blob na razie zabił we mnie ochotę na granie :). Przyglądam się i czekam na okazję. Jednak mam pewne własne doświadczenia i ślepo nie wejdę w każdy pomysł.

Kluczowy w każdym pomyśle i tak będzie CORE ludzi w kolejności FC > Logistyka > Kadrowiec > ......... I do tego sporo dyscypliny i gotowe. Starałbym się pewnie wypełnić jakieś miejsce w Logistyce i we flotach oczywiście.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:32:58 »
Kolejne przemyślenie (sorry, za spam).

Dzięki zmianom mechaniki odpadł problem z pasywnym wydobyciem moongoo. Osobiście uważam, że było lepiej ponieważ moony stanowiły pewnego rodzaju PZ (punkty zwycięstwa) i dla grup, które nie chciały niańczyć górników i skupiały się na PvP były świetną nagrodą. Problem zawsze leżał w redystrybucji ISKow pochodzących z moonów i był powodem rozłamów w wielu grupach. W polskim Ally.... wiemy jak było.

Problem odpadł a potrzeby zostały. Głownie chodzi o SRP, infrastruktura i specjalistyczne statki, może nawet doktrynowe. Jak są potrzeby to będzie trzeba pomyśleć skąd brać na to ISK. I tu trzeba będzie się dogadać :)

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:44:41 »
Jakiś morał? Niekoniecznie.

Fajna historia.

Jak w życiu.

Architekt mówił, że dom będzie kosztować 300k a kosztowął 600k.
Budowlaniec mówił, że postawi w 6 miesięcy a stawiał rok.
Żona mówiła, że kocha. Po budowie jednak coś nie gra.
Nie mój ale częsty scenariusz.