Autor Wątek: Czy rząd rujnuje kraj?  (Przeczytany 222751 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:21:57 »
Już tu się przewijało w dyskusji hasło niezawisłość i apolityczność sądów. To która w końcu organizacja jest niezawisła i apolityczna? Sądy są 3 organem władzy niezależną od polityki czy nie?
Żadna. Oczekiwałbym tylko rozsądnego poziomu upolitycznienia wiedząc, że apolityczność sądu to utopia.

A prywatna agencja hołdująca własnym interesom może mieć pokusy zagrać po swojemu czy nie?
Może, bo nie ma ludzi nieprzekupnych, ale to musi kosztować. O ile koszt lobbowania w ratingu dla konkretnej firmy mogę sobie wyobrazić, tak kosztu sterowania ratingiem państwa skalkulować nie potrafię.
Sądzę, że agencjom ratingowym nie opłaca się przyjąć łapówy za taki numer. Za ciężko to zatuszować (przy jednym projekcie pracuje masa osób, to by się szybko wydało) i za dużo można stracić w oczach opinii publicznej. Taki wielki tajny spisek o którym wie połowa firmy  ;)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:31:18 »
Żadna. Oczekiwałbym tylko rozsądnego poziomu upolitycznienia wiedząc, że apolityczność sądu to utopia.
Może, bo nie ma ludzi nieprzekupnych, ale to musi kosztować. O ile koszt lobbowania w ratingu dla konkretnej firmy mogę sobie wyobrazić, tak kosztu sterowania ratingiem państwa skalkulować nie potrafię.
Sądzę, że agencjom ratingowym nie opłaca się przyjąć łapówy za taki numer. Za ciężko to zatuszować (przy jednym projekcie pracuje masa osób, to by się szybko wydało) i za dużo można stracić w oczach opinii publicznej. Taki wielki tajny spisek o którym wie połowa firmy  ;)

A mnie to nie dziwi, to jest tak duży kapitał, że wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że jak nie wiadomo o co chodzi o kasę.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:34:32 »
A mnie to nie dziwi, to jest tak duży kapitał, że wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że jak nie wiadomo o co chodzi o kasę.
Jeśli w Twoim biznesie zaufanie przesądza o Twojej wartości, to wpadka oznacza, że spektakularnie znikniesz. A ryzyko wpadki (przy tylu osobach ile trzeba wtajemniczyć) jest ogromne. Nie sądzę.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:47:01 »
Jeśli w Twoim biznesie zaufanie przesądza o Twojej wartości, to wpadka oznacza, że spektakularnie znikniesz. A ryzyko wpadki (przy tylu osobach ile trzeba wtajemniczyć) jest ogromne. Nie sądzę.

Nie ucz mnie biznesów robić, u mnie są zimne kalkulacje i świadome decyzje, doświadczenie mnie nauczyło - że apetyt rośnie w miare jedzenia.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:50:43 »
Nie ucz mnie biznesów robić, u mnie są zimne kalkulacje i świadome decyzje, doświadczenie mnie nauczyło - że apetyt rośnie w miare jedzenia.
No to licząc na chłodno nie warto szerszym gronem próbować robić ludzi globalnie w ch*ja, bo to się zawsze wyda. Patrz afera VW. I o ile VW prawdopodobnie się z tego jakoś wygrzebie (jak ruszą cywilne w USA to się okaże, tam lubią wysokie odszkodowania od korpo), bo robi solidne auta, tak agencja ratingowa, dla której wiarygodność jest wszystkim, już by się z tego nie podźwignęła.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 16:00:12 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:59:32 »
No to licząc na chłodno nie warto szerszym gronem próbować robić ludzi globalnie w ch*ja, bo to się zawsze wyda. Patrz afera VW.

Patrz afera taśmowa. Wydało się i... chuj.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 18, 2016, 16:00:56 »
Patrz afera taśmowa. Wydało się i... chuj.
Jakie chuj? Zmiana przy korycie i 10% poparcia(?) na obecną chwilę. Możliwe, że w następnych wyborach polityczny niebyt.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 18, 2016, 16:38:37 »
Jakie chuj? Zmiana przy korycie i 10% poparcia(?) na obecną chwilę. Możliwe, że w następnych wyborach polityczny niebyt.

I nie mogą się z tym pogodzić i biegną do instytucji zachodnich o pomoc bo umiera demokracja... straszny PIS.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 18, 2016, 16:45:52 »
Argument ze skarżeniem się zachodowi jest tu najśmieszniejszy.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 18, 2016, 16:47:05 »
Jakie chuj? Zmiana przy korycie i 10% poparcia(?) na obecną chwilę. Możliwe, że w następnych wyborach polityczny niebyt.

Chyba raczej druga siła w Polsce, a jeśli myślisz że to było przyczyną przegranej PO to sorry.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 18, 2016, 16:52:18 »
I nie mogą się z tym pogodzić i biegną do instytucji zachodnich o pomoc bo umiera demokracja... straszny PIS.
Wolność słowa i opinii, żeby nie biegali trzeba by było ich wszystkich pousadzać.
To, że się skarżą to jedno, ale to, że komisja UE uznała to za zasadne i objęła nas kontrolą oznacza, że nie do końca bezpodstawnie.

Chyba raczej druga siła w Polsce, a jeśli myślisz że to było przyczyną przegranej PO to sorry.
Między innymi to. Czy druga siła? Sam dalej bym głosował przeciw PiS - czyli na PO, gdyby nie to że zaangażowałem się w kampanię Nowoczesnej. PO nie ma poparcia, to po prostu PiS ma wielu przeciwników.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 18, 2016, 16:55:35 »
Sam dalej bym głosował przeciw PiS - czyli na PO

Kwintesencja polskich wyborów. Czapki z głów przed PiSem i PO jak to sobie rozegrali na polskiej scenie politycznej.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 18, 2016, 18:20:32 »
PO nie ma poparcia, to po prostu PiS ma wielu przeciwników.
Ot co. Jest źle, a ja zwyczajnie tych oszołomów boję. Jak u koryta było PO, to przynajmniej się nie bałem.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 18, 2016, 19:37:37 »
Ot co. Jest źle, a ja zwyczajnie tych oszołomów boję. Jak u koryta było PO, to przynajmniej się nie bałem.
Pełna racja. Działacze PO głównie się kompromitowali i można było się pośmiać oglądając TV. PiS sprawia, że zwyczajnie boję się o swoją przyszłość w tym kraju.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 18, 2016, 19:39:00 »
Ale Was wytresowali ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 21:52:28 wysłana przez Zgudi »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 18, 2016, 23:14:05 »
Wolność słowa i opinii, żeby nie biegali trzeba by było ich wszystkich pousadzać.
To, że się skarżą to jedno, ale to, że komisja UE uznała to za zasadne i objęła nas kontrolą oznacza, że nie do końca bezpodstawnie.

Polska zrywa się ze smyczy, ale widać, że Ty w swojej nienawiści jesteś tak zaślepiony że też pewno byś pobiegł się poskarżyć bo PIS wygrał wybory w demokratycznej Polsce.

Pełna racja. Działacze PO głównie się kompromitowali i można było się pośmiać oglądając TV. PiS sprawia, że zwyczajnie boję się o swoją przyszłość w tym kraju.




Pośmiać? Jak Bieńkowska obraża niepojętą ilość narodu nazywając ich idiotami bo zarabiają poniżej 6 tysięcy ?

Kwintesencja polskich wyborów. Czapki z głów przed PiSem i PO jak to sobie rozegrali na polskiej scenie politycznej.

A mnie się płakać chce, ja za bardzo kocham swój kraj i tak jak pragnę by te mordy z magdalenki wymarły to zaczynam myslec, że całe moje pokolenie powinno po prostu zniknąć.

No pewnie że wytresowali :)

Tym:
http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gieldowe,76/gielda-nurkuje-najwiekszy-spadek-od-szesciu-lat,611728.html
http://forsal.pl/artykuly/918317,totalna-wyprzedaz-na-gpw-to-najgorszy-wynik-wig20-od-kwietnia-2009-roku.html

Wina PISu za globalną sytuacje. Chociaż czytałeś to ?

Argument ze skarżeniem się zachodowi jest tu najśmieszniejszy.

Śmieszny to jest inicjator KOD który nie płaci alimentów i "nie wpadł na pomysł" bronienia obywateli jak PO robiło przekręty


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 18, 2016, 23:42:26 »
Akurat mnie martwi nowa ustawa o policji. W tej chwili już, zgodnie z nową ustawą, policja nie potrzebuje żadnego nakazu żeby w pełni inwigilować naszą działalność w internecie. Mamy w majestacie prawa bardziej przejebane jako internauta niż ktokolwiek w cywilizowanym świecie.

Teraz np. klienta wysyłającego maila czy do adwokata nie chroni tajemnica zawodowa tegoż adwokata, bo pomimo że konieczność tajemnicy zawodowej nie została adwokatom zniesiona, to policja bez żadnego nakazu sądowego w majestacie prawa może przechwycać cały ruch sieciowy Polsce według swojego widzimisię. Trzeba mieć naprawdę klapki na oczach, żeby nie widzieć ku czemu to wszystko powoli zmierza. Tfu, jakie powoli? To zapierdala tak szybko, że no... po prostu strach.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 18, 2016, 23:48:56 »
Polska zrywa się ze smyczy, ale widać, że Ty w swojej nienawiści jesteś tak zaślepiony że też pewno byś pobiegł się poskarżyć bo PIS wygrał wybory w demokratycznej Polsce.

LOL.


Cytuj
Pośmiać? Jak Bieńkowska obraża niepojętą ilość narodu nazywając ich idiotami bo zarabiają poniżej 6 tysięcy ?

To samo choc innymi slowami powiedział ostatnio jeden z ministrów PiSu.

Cytuj
Śmieszny to jest inicjator KOD który nie płaci alimentów i "nie wpadł na pomysł" bronienia obywateli jak PO robiło przekręty

Których?
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 19, 2016, 00:02:54 »
Cytuj
Pośmiać? Jak Bieńkowska obraża niepojętą ilość narodu nazywając ich idiotami bo zarabiają poniżej 6 tysięcy ?
Dokładnie Soul. Można było się pośmiać z jej głupoty, ale jej wypowiedź nie rujnowała budżetu tylko świadczyła o jej IQ. A teraz martwimy się tym że złotówka szybko tanieje i na GPW jest panika wyprzedażowa, a to już zdecydowanie nie jest śmieszne a wręcz czasami robi się strasznie.

Cytuj
Wina PISu za globalną sytuacje. Chociaż czytałeś to ?
Kryzys w Chinach i kilku innych państwach ma pewien wpływ na sytuację w Polsce ale to zdecydowanie nie jest główny czynnik. Tak, czytałem artykuły, są lekko tendencyjne, ale fakty są oczywiste. 3.2 % spadku DZISIAJ na WIG20 to dowód ze zachodni inwestorzy się nas boją i to bardzo.

Wyjaśnij szerzej Soul co miałeś na myśli.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 00:21:31 wysłana przez Zgudi »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 19, 2016, 00:12:25 »
Akurat mnie martwi nowa ustawa o policji. W tej chwili już, zgodnie z nową ustawą, policja nie potrzebuje żadnego nakazu żeby w pełni inwigilować naszą działalność w internecie. Mamy w majestacie prawa bardziej przejebane jako internauta niż ktokolwiek w cywilizowanym świecie.

Teraz np. klienta wysyłającego maila czy do adwokata nie chroni tajemnica zawodowa tegoż adwokata, bo pomimo że konieczność tajemnicy zawodowej nie została adwokatom zniesiona, to policja bez żadnego nakazu sądowego w majestacie prawa może przechwycać cały ruch sieciowy Polsce według swojego widzimisię. Trzeba mieć naprawdę klapki na oczach, żeby nie widzieć ku czemu to wszystko powoli zmierza. Tfu, jakie powoli? To zapierdala tak szybko, że no... po prostu strach.

To też mnie przeraża.

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 19, 2016, 00:12:41 »
Ot co. Jest źle, a ja zwyczajnie tych oszołomów boję. Jak u koryta było PO, to przynajmniej się nie bałem.
Tak samo co niektórzy mówili 25 lat temu, gdy Solidarność dorwała się do władzy ( wygrała wolne wybory).
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 19, 2016, 00:20:12 »
Dokładnie Soul. Można było się pośmiać z jej głupoty, ale jej wypowiedź nie rujnowała budżetu tylko świadczyła o jej IQ. A teraz martwimy się tym że złotówka szybko tanieje i na GPW jest panika wyprzedażowa, a to już zdecydowanie nie jest śmieszne a wręcz czasami robi się strasznie.
Co ty pierd...lisz? Kryzys w Chinach i kilku innych państwach ma pewien wpływ ale na sytuację  w Polsce ale to zdecydowanie nie jest główny czynnik.
Tąpniecie giełdy w Chinach nie ma wpływu na polska gospodarke? A może zabrakło OFE na giełdzie?
To też wina Pisu?
Cytuj
Handel pomiędzy Europą i USA dosłownie ustał. Po raz pierwszy w historii ani jeden statek handlowy nie kursuje między Europą i Ameryką. Wszystkie (setki) są w portach lub na kotwicy. NIC się nie porusza. To nie zdarzyło się nigdy wcześniej. Jest to przerażający wskaźnik ekonomiczny.
...
Mówiąc wprost, globalna gospodarka zatrzymuje się. DOSŁOWNIE. Teraz. Dzisiaj.
Sytuacja na dzien 7-8 Stycznia
https://www.superstation95.com/index.php/world/750
Cytuj
Baltic Dry Index (wskaźnik zależny od wartości towarów przewożonych morzem) jest 30% poniżej poziomu z najgorszego momentu kryzysu 2008-2009, ma najniższą wartość w historii.
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 19, 2016, 00:25:28 »
Moja tendencja do poprawiania kiepskich postów po ich napisaniu... :P

Kryzys w Chinach MA wpływ na sytuację w Polsce ale głównym powodem są działania Jarka które są uważane przez inwestorów zachodu za bardzo dziwne. Niemała część osób uważa, że Jarek wie że jest już stary ale przed śmiercią chce zrobić coś wielkiego by zostać zapamiętany.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 19, 2016, 07:07:49 »
gdyby nie to że zaangażowałem się w kampanię Nowoczesnej.

Dziwie ci się Nowoczesna. to lizidupy wielkich korpo i dupnych banków, mają w dupie małe przedsiębiorstwa... ba nawet nie w dupie tylko myślą jak by te przedsiębiorstwa wycyckać a po twoich wypowiedziach wnioskuje że właśnie masz małą firemkę  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 07:14:18 wysłana przez FITTIpalti »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 19, 2016, 08:02:24 »
Z tego co pamiętam to nowoczesna miała nie głupi program wsparcia małych przedsiębiorców. Nie miała natomiast populistycznych haseł dla mas typu 500zl na każde dziecko.
Zastanawiam się skąd się wzielo to przekonanie że nowoczesna to tylko korpo? Dlatego że założyło ją dwóch gości którzy mają kasę i znają się na czymś oprócz polityki w odróżnieniu od reszty?
Taki PSL miał zawsze bronić najbiedniejszych a jak się skończyło wydać- bronili ale tylko własne rodziny i szli do łóżka z każdą partią która im coś obiecała.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 19, 2016, 08:37:23 »
Nowoczesna miała kopię programu PO sprzed 8 lat.

A co do krachu na polskiej giełdzie: http://inwestycje.pl/gieldy_swiatowe/notowania_gield_swiatowych
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 08:45:00 wysłana przez GlassCutter »
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 19, 2016, 08:49:31 »
Nowoczesna miała kopię programu PO sprzed 8 lat.

W końcu sami mówili, że adresują swój program do osób zawiedzionych PO i tym, że ta odeszła od swoich pierwotnych założeń programowych.

BTW. Apropo programu i PO. Mnie sie tu zawsze przypomina wystąpienie Tuska w takim programie co był na dwójce lata temu, co sie nazywał linia specjalna (tam sie dzwoniło na dwa numery telefonu - jeden dla "tak" drugi dla "nie", co było świetnym polem do popisu młodzieżówek pratii ;) ). To było tuz po założeniu PO, gdy władzę w kraju miało jeszcze SLD. Tusk wtedy twierdził, że będą walczyć z wszelkimi przejawami socjalistycznego myślenia w Polsce. Na pytanie prowadzącej, czy w takim razie ich głównym wrogiem będzie SLD Tusk odpowiedział, że też, ale istnieje w Polsce partia jeszcze bardziej lewicowa, która stanowi jeszcze większe zagrożenie dla kraju. Tą partią jest ..... PSL. A potem przyszły wybory w 2007 r. :D
Nieraz próbowałem znaleźć nagranie tego programu, ale chyba był zbyt dawno, by ktoś z oglądających to zapisał i wrzucił na YT.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 19, 2016, 09:34:00 »
Polska zrywa się ze smyczy, ale widać, że Ty w swojej nienawiści jesteś tak zaślepiony że też pewno byś pobiegł się poskarżyć bo PIS wygrał wybory w demokratycznej Polsce.
Polska zrywa się ze smyczy i biegnie w stronę Orbana, no naprawdę "dobra zmiana". A ja pałam taką nienawiścią, że nie wiem czemu jeszcze nie utopiłem się w pianie, która toczy mi się z pyska.

Dziwie ci się Nowoczesna. to lizidupy wielkich korpo i dupnych banków, mają w dupie małe przedsiębiorstwa...
Przeczytaj kim jest Pan Morawiecki. Porównaj sobie życiorysy i powiedz kto wywodzi się z banków. A nowomowa "zachodnich korporacji i złych zagranicznych banków" na mnie nie działa. Nie widzę nic złego ani w zagranicznych korpo, ani w zachodnim kapitale, ani w bankach. Może dlatego, że troszeczkę się na tym znam.

Do wyboru miałem jeszcze mściwego i sfrustrowanego człowieczka z poczuciem krzywdy, muzyka-burzyciela, idola liceów albo agrosocjalistów. Powiem szczerze, że wybór nie był trudny. Moim priorytetem jest, żeby się rząd za mocno nie wpieprzał w moje sprawy i nie zabierał mi za dużo pieniędzy.

ba nawet nie w dupie tylko myślą jak by te przedsiębiorstwa wycyckać a po twoich wypowiedziach wnioskuje że właśnie masz małą firemkę  ;)
Przede wszystkim pracuję jako "frontowy" analityk dla dużej firemki, moje małe coś dopiero się wykluwa. I jeśli ktoś tu miał wycyckać przedsiębiorców to PiS. Ciekawe ile taka firemka "zapłaci" teraz za pierwszy lepszy kredyt pod inwestycję. Bo ile "zapłaci" za ubezpieczenie nowego kontraktu już wiem. Kilka dni temu dostałem oferty od brokera.

Świadomość ekonomiczna w Polszy jest porażająca, wystarczy, że podatek nie jest nazwany "VAT" albo "dochodowy" i ciemny lud myśli, że to ktoś inny poniesie koszty :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 09:43:25 wysłana przez qlko1 »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 19, 2016, 09:39:59 »
Nowoczesna miała kopię programu PO sprzed 8 lat.

A co do krachu na polskiej giełdzie: http://inwestycje.pl/gieldy_swiatowe/notowania_gield_swiatowych
Kopię? Nie.

A problem z programem PO był taki, że nigdy go nie zrealizowali.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 19, 2016, 09:49:29 »
Polska zrywa się ze smyczy i biegnie w stronę Orbana, no naprawdę "dobra zmiana". A ja pałam taką nienawiścią, że nie wiem czemu jeszcze nie utopiłem się w pianie, która toczy mi się z pyska.

I co w tym złego? Jesteś kolejnym który wystawi V4 jak Kopaczowa? Orbana też tak zastraszali jak doszedł do władzy, a pokazuje że da się rządzić krajem w solidny sposób bez zapierdalania na kolanach do Merkelowej. Ty mi się Węgrów nie czepiaj bo to dobry naród, świadomy swojej wartości.

Nowoczesna od samego początku jest dla mnie spalona, gdyż to człowiek Balcerowicza i frajer który namawiał na kredyty, a sam się przewalutował. Nasuwa się prosty wniosek, że coś wiedział i nie powiedział.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 19, 2016, 09:54:42 »
I co w tym złego? Jesteś kolejnym który wystawi V4 jak Kopaczowa? Orbana też tak zastraszali jak doszedł do władzy, a pokazuje że da się rządzić krajem w solidny sposób bez zapierdalania na kolanach do Merkelowej. Ty mi się Węgrów nie czepiaj bo to dobry naród, świadomy swojej wartości.
To zapytaj Węgrów co sami o tej zmianie sądzą. Bo ostatnio czytałem kilka opinii i różowo z tą ich demokracją nie jest.

Nowoczesna od samego początku jest dla mnie spalona, gdyż to człowiek Balcerowicza i frajer który namawiał na kredyty, a sam się przewalutował. Nasuwa się prosty wniosek, że coś wiedział i nie powiedział.
:D

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:04:18 »
To zapytaj Węgrów co sami o tej zmianie sądzą. Bo ostatnio czytałem kilka opinii i różowo z tą ich demokracją nie jest.
 :D

A ja czytałem kilka opinii i bardzo im się podoba. Szczególnie jak postawił płot.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:27:46 »
istnieje w Polsce partia jeszcze bardziej lewicowa, która stanowi jeszcze większe zagrożenie dla kraju. Tą partią jest ..... PSL.

To nie partia tylko związek zawodowy :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:43:34 »
A ja czytałem kilka opinii i bardzo im się podoba. Szczególnie jak postawił płot.
Ta, na 10mln mieszkańców 4mln żyje poniżej lub na granicy progu ubóstwa.
Zwalczanie bezrobocia rządowym programem zamiatania ulic.
Wydatki na edukację obcięte o 30% w ciągu 4 lat.

No raj na ziemi. Muszą być zachwyceni.