Autor Wątek: obejscie firewall uczelni  (Przeczytany 6865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
obejscie firewall uczelni
« dnia: Październik 06, 2014, 17:21:05 »
o/
przez najblizsze kilka dni pomieszkiwać bede gościnnie w akademikach pewniej uczelni, generalnie to bede mial sporo czasu wieczorami na gre ale jest jeden problem - internet z gniazdka w pokoju puszcza tylko na określone strony i nie ma mowy o graniu online - nie łączy się z sewerem.

Czy jest jakiś w miarę prosty sposób w jaki można to obejść? Teoretycznie częśc blokowanych stronn www powinno się dać oglądać przez 'stronki proxy' czy jest szansa że da się tak też pograć ?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: obejscie firewall uczelni
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2014, 20:15:49 »
wieczorem to w akademiku się pije  :P ::)

a ssh macie zablokowane, port 22 ? jeśli nie to tunel ssh z forwardowaniem portów
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: obejscie firewall uczelni
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2014, 20:51:22 »
uwierz napić się lubię :)
studia skończyłem 6 lat temu (swoje wypiłem ;) ) a obecnie jestem na szkoleniu w wawie, nocleg w akademikach wybralem z sentymentu i z powodu przystępnej ceny  ;)
internet w pokoju to miły bonus ale szkoda ,że blokowany. Ni cholery nie znam się na tym (w ogóle nie moja działka) , więc myślałem ,że może jest jakiś uniwersalny prosty sposób obejscia tych firewall'i (zakładając ,że administratorzy sieci nie byli nadgorliwi :) ).
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: obejscie firewall uczelni
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2014, 22:29:33 »
zagadaj z adminem czy może Ci to uchylić, albo wyjaśnić na czym polegają blokady abyś ewentualnie mógł szukać rozwiązań, z których chyba jednym z lepszych jest to zaproponowane przez Rook'a

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: obejscie firewall uczelni
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2014, 23:10:11 »
wyjaśniać niczego nie trzeba, nie sądzę aby jaki kolwiek admin blokował port 22 w akademiku, to czego potrzebujesz to konto ssh na jakimś nie zlagowanym serwerze, pamiętaj że cały ruch między klientem a serwerem będzie przechodził przez tamten serwer gdzie ssh jest, więc nie polecam eksperymentów typu "free taipei ssh account!".
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"