Autor Wątek: Chińskie opony dla samobójców  (Przeczytany 13913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Chińskie opony dla samobójców
« dnia: Sierpień 08, 2013, 14:19:28 »
Dla zmotoryzowanych, test opon letnich w Auto Bildzie:
http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/datoteke/test-letnih-gum.pdf

Na dole pierwszej rozkładówki, na czerwono, są wyniki opon chińskich dostępnych także w Polsce. Test dotyczył opon 195/65 R15 na Golfie V. Nie trzeba znać niemieckiego - podany wynik odniesiony jest do najlepszej opony w teście. Lewa kolumna - hamowanie 100 -> 0 na suchym asfalcie, prawa - na mokrym. Szare słupki to wyniki opon całorocznych (można na nich jeździć także zimą)

Generalnie - tragedia i katastrofa. Trzeba naprawdę być samobójcą, żeby kupić to chińskie badziewie. Różnica 13 m w drodze hamowania oznacza, że kiedy auto na oponie premium stoi w miejscu, ten sam samochód na chińskim szajsie leci jeszcze ok. 50 km/h. W uproszczeniu jest to różnica między zatrzymaniem się przed przejściem dla pieszych, a przerzuceniem pieszego przez dach. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Naicinh

  • Gość
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:10:49 »
bo te chynskie to do driftowania sa

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:28:30 »
Lepiej kupić używki do tego ;)

Ale serio - chińska motoryzacja jest po prostu żartem. Miałem okazję jeździć wieloma takimi samochodami i słowo "tragedia" nie oddaje skali problemu. Nie chodzi tylko partaninę montażową i chamskie materiały ze śmietnika, ale przede wszystkim tragiczne prowadzenie się nawet w idealnych warunkach. Dość powiedzieć, że klona Hi-Luxa udalo mi się prawie przewrócić na dach przy 50 km/h na prostym, choć nierównym odcinku drogi.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:29:32 »
Bo to są samochody na chińskie,  anie polskie drogi.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:36:27 »
Bo to są samochody na chińskie,  anie polskie drogi.

W sensie że nawet w Polsce nie ma takich kolein żeby te samochody same nie spierniczały na pobocze? :P

Dość powiedzieć, że klona Hi-Luxa udalo mi się prawie przewrócić na dach przy 50 km/h na prostym, choć nierównym odcinku drogi.

Widziałeś test zderzeniowy ze smartem? :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:38:49 »
W sensie że nawet w Polsce nie ma takich kolein żeby te samochody same nie spierniczały na pobocze? :P

Chciałbym, żeby w Polsce (albo gdziekolwiek w Europie) były takie drogi jak w Chinach.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:43:33 »
Akurat w moim przypadku była to kwestia komicznie miękkiego zawieszenia przy 3-metrowym rozstawie osi. Takie auto nie bierze poprzecznych uskoków "po kolei", tylko "parami", w rezultacie udało mi się oderwać wszystkie 4 koła od nawierzchni. Odruchowo wcisnąłem hamulec i jak wylądowałem na zablokowanych kołach (ABS? A co to takiego?), to już był slide po całej szerokości jezdni - zatrzymałem się pod kątem 90 stopni do osi jezdni.

Nie mówiąc już o klimacie robienia biznesu z Chińczykami. Normalnie "jita local" :D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:17:09 »


Nie mówiąc już o klimacie robienia biznesu z Chińczykami. Normalnie "jita local" :D

A to akurat prawda. :)

Goomich

  • Gość
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:24:40 »
W sensie że nawet w Polsce nie ma takich kolein żeby te samochody same nie spierniczały na pobocze? :P

Yup.


Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:25:02 »
Nie wiem czym sie gosc kierowal, ale jeden z moich lokalnych konkurentow-mechanikow kupil sobie chinska kopie HiLuxa czyli pick upa szumnie nazwanego Great Wall. Wygladalo toto nawet podobnie do samochodu Toyoty ale tylko przez jakies 2 tygodnie. Pozniej odpal mu tylny zderzak-stopien. Taka z wygladu masywna metalowa czesc. Z rozmowy z wlascicielem wiem, ze on nie uderzyl w nic, niczego ciezkiego nie ladowal opierajac o ten zderzak. Po prostu w pewnym momencie zaczelo sie odginac w dol pod wplywem wlasnej masy i wylamywac uszy mocujace do nadwozia.

Chinskie opony powinny byc zakazane. Znacznie lepiej spisuja sie uzywane opony,nawet kilkuletnie. O ile na suchej nawierzchni roznice sa tylko widoczne ale nie szokujace to odrobina wilgoci na drodze powoduje bardzo czesto utrate kontroli nad pojazdem. Wiem to z wlasnego doswiadczenia, poniewaz mam okazje bardzo czesto jezdzic roznymi samochodami. Notoryczne jest uciekanie tylu samochodu nawet z opona o bardzo glebokim biezniku podczas pokonywania zakretow. Najprawdopodobniej winny jest sklad mieszanki uzytej do produkcji opon. Wzor bieznika Chinczycy moga sobie kopiowac z malymi zmianami,zeby ich nie zabroniono sprzedawac w EU. Ale z uwagi na ciecie kosztow sama opona jest wykonana w standardzie slynnych chinskich trampek. Przy hamowaniu piszczy ale samochod jedzie dalej :D Tak jak sie hamowalo na prakiecie na WFie w owych trampkach.

Straszne jest tez cos innego. Do niedawna wiekszosc niskiej jakosci czesci zamiennych nieoryginalnych pochodzila z Wloch. Obecnie coraz wiecej czesci w naszych samochodach jest Made in China. I to nie tanich zamiennikow ale oryginalnych czesci. Pomijajac ogolnie tragiczne projektowanie czesci i bezsensowne komplikowanie tak , aby byly one drogie ,nienaprawialne (do niedawna mozna bylo wymienic po prostu czesc a obecnie coraz czesciej wymieniamy caly modul/zespol) to teraz jeszcze dochodzi tragiczna jakosc wykonania.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:46:03 »
Faktycznie, winne są materiały. Oraz transport - zdarza się, że dla zaoszczędzenia miejsca w kontenerze małe opony (13") wciskane są w duże co powoduje trwałe odkształcenia.

Natomiast w kwestii części z Chin, nie jest to tak proste.

Wszyscy światowi producenci części mają swoje fabryki w Chinach. Części wykonane w Chinach i oznaczone ich marką generalnie trzymają standardy (np. tarcze hamulcowe Brembo) i często nawet trudno stwierdzić, że jest to wyrób chiński. Takie części trafiają też na "pierwszy montaż" do europejskich samochodów.

Dokładnie te same części, z tej samej fabryki, można kupić pod chińską marką - trzeba tylko wiedzieć gdzieś. Część z dystrybutorów w Polsce to robi i sprzedaje pod "własną marką". Tu też nie ma co obawiać się o jakość.

Najgorzej jest jednak z częściami produkowanymi przez firmy, które albo nigdzie nie są dostawcami pierwszomontażowymi, albo są, ale dla jakiś lol-fabryk w Indiach czy Malezji. Takie części kupuje się jednak w internecie, u dużych dystrybutorów raczej nie ma takiego chłamu, bo za dużo kosztuje logistyka dostaw do warsztatów, żeby jeszcze bawić się w reklamacje (nota bene, bardzo problematyczne w przypadku chińskiego producenta).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:01:34 »
uuu Dębica w połowie stawki...
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:08:28 »
uuu Dębica w połowie stawki...

Dębica jest "tanim Goodyearem", opona typowo budżetowa. Akurat do 15-letniej Skody Octavii - z pewnością lepiej kupić taką niż używaną.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:13:07 »
szok ... kupilem sobie 2 lata temu zielone .... tanio i troche przez przypadek   ::)
ale co jita local .... w jita siedzac na undocku przynajmniej nie próbują Ci podpierdolic statku
znajomi z jednego statupa w którym brałem udział byli , przeżyli i mogę napisać że to opowieśc na kilka browców jest
Sneer Quen

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:15:13 »
Dębica jest "tanim Goodyearem", opona typowo budżetowa. Akurat do 15-letniej Skody Octavii - z pewnością lepiej kupić taką niż używaną.

Wiem czym jest "Dębica" bo mieszkam w tym mieście i nawet tam pracowałem.
Kiedyś była dobra bo była tania, jak z jabcokami, za 400zł można było kupić komplet nówek od kogoś kto je miał z udziałów pracowniczych, jak jest teraz nie wiem, jeśli ceny są nadal dobre, to wg tego rankingu nie jest tak źle.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:46:14 »
Z praktyki wiem, ze czesci oryginalne produkowane w Chinach czesto nie sa najlepszej jakosci ewentualnie sa uszkadzane przez beztroske pracownikow. Np uszczelki do termostatu/pomopy itp sa zaginane i wkladane do pudelka byle jak,  bo ma byc w srodku ale nie musi sie po zapakowaniu nadawac do czegokolwiek. Inna rzecz, ze wiele z tych czesci jest zaprojektowana jako bubel i gdziekolwiek wykonano by je to i tak bylyby badziewiem. Ale to juz inna sprawa.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:10:23 »
z tym zaprojektowaniem to wiesz, to robią wszyscy ;d. sam mam w chacie zmywarkę znanej firmy. Parę miesięcy po gwarancji zaczęła się z niej lać woda, zalana sąsiadka i tym podobne sprawy- przed wyjściem z chaty nastawienie mycia naczyń i trochę postała.

Specu przyjechał, serwisant zmywarek innej znanej firmy. Co się okazało, wężyk który doprowadza wodę do zmywarki umiejscowiony nad całą elektroniką- tak elektronika jest na dole zmywarki, był zwyczajnie wepchnięty żadnych umocowań jak w przypadku innych wężyków- jeszcze parę tam jest i inne mają jakieś tam zaciski, aby się trzymały, a ten zwyczajnie wepchnięty i nie ma bata musiał w końcu wypaść. Facet powiedział, że to normalka i tak to robią, a zmywarka na złom raczej jest, osuszył kilkanaście razy odpalał już robił monolog cały, że progamator zalany i nową trzeba kupić i nagle odpaliła. Koleś mine miał jak eksperci z usterki- nie wiedział co się stało, jak najszybciej wziąć kasę i spierdalać czym prędzej ;d. Na wężyk założył zaciski i teraz pewnie na złość producentowi trochę jeszcze pożyje ;d.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Chińskie opony dla samobójców
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2013, 08:55:51 »
Złośliwość rzeczy martwych. Nie spsuła im się i nie kupiłeś nowej, a przecież tego oczekiwali.
Swoją drogą za czasów komuny jak już coś działało po pierwszych kilku dniach to pewnie do tej chwili działa (chyba, że korozja zjadła).