Autor Wątek: POLITYKA W EVE  (Przeczytany 567290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1260 dnia: Czerwiec 05, 2018, 07:15:31 »
Qlko to Ty?
Ja bym się nie szczypał w anonimowe gierki :)

No i ja jeszcze jakąś postać mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1261 dnia: Czerwiec 05, 2018, 09:35:04 »
Nope
{FnDrake}

Fn TY PAŁO! Maina się nie sprzedaje!

A w ramach tematu :
Tereny factional warfare amarr vs minmatar w EU TZ to polityczna pustynia. Korporacje, które kiedyś (parę lat temu?) były bardzo zaangażowane w FW, teraz albo są martwe, albo wyszły z FW i strzelają do wszystkich - jak chociażby korp. CTRL-Q. FW obecnie to gigantycza fabryka LPków i isków dla Amarr i Caldari. Caldari chyba mają dalej tier 5 a Amarr tier 4. Nikomu jakoś nie zależy na zmianie tego. Tylko pojedyncze nieświadome osobniki lataja po pleksach i godzinami siedzą "odbijając" systemy - nieświadome, że to co robią nie ma większego ogólnego sensu. Jedynie w regione Black Rise dzieje się coś sensownego pod względem PvP.

Czytam forum eve i czasami jakieś poboczne strony i mam wrażenie, że większość raci superami lub carrierami, a w polityce nudy. Było na chwile ciekawie przez próbę przejęcia provi przez Pandemic Legion, ale szybko się skończyło.

Najaktywniejszym działem na forum eve jest marketplace, gdzie sprzedaje się supery na prawo i lewo. Dużo łatwiej znaleźć tematy o fitach na VNI do racenia, na carriera, na X innych statków, rozmowy jakie ticki (isk/ileś tam minut) ktoś wyciąga z czegoś tam, niż jakieś info o kampaniach, wydarzeniach etc.  Kwitną za to programy typu Isk Per Hour itd itp + cała masa 3rd party tools do industry etc.

Mam wrażenie, że więcej dzieje się na reedicie niż na forum EvE!

Z ciekawszych rzeczy można by jeszcze wspomnieć o:
1. Delve świeci się na czerwono na mapach pod względem wydobycia/kopania
2. W hisecku trochę więcej gankerów
3. 90% statków, które spotykam 'po drodze' w systemach Amarr FW to małe gówienka, głownie wielkości fregaty/deski.
4. Eksploracja to coś co ludzie lubią robić w EvE


Patrząc z punktu widzenia gościa, który wrócił do gry po paru latach - nie jest ciekawie pod względem polityki. Mało się dzieje, albo za mało czytam/słyszę. No ale EVE to sandbox i ja zrobiłem sobie swój, który mi się podoba i pozwala cieszyć się znowu grą - bo jest co robić! W EvE dalej można się świetnie bawić pomimo tego, że polityka przygasła.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 09:55:18 wysłana przez [A] PC5 »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1262 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:16:44 »
Tereny factional warfare amarr vs minmatar w EU TZ to polityczna pustynia. Korporacje, które kiedyś (parę lat temu?) były bardzo zaangażowane w FW, teraz albo są martwe, albo wyszły z FW i strzelają do wszystkich - jak chociażby korp. CTRL-Q. FW obecnie to gigantycza fabryka LPków i isków dla Amarr i Caldari. Caldari chyba mają dalej tier 5 a Amarr tier 4. Nikomu jakoś nie zależy na zmianie tego. Tylko pojedyncze nieświadome osobniki lataja po pleksach i godzinami siedzą "odbijając" systemy - nieświadome, że to co robią nie ma większego ogólnego sensu. Jedynie w regione Black Rise dzieje się coś sensownego pod względem PvP. (...) Mało się dzieje, albo za mało czytam/słyszę.
Większość osób odeszła gdzie indziej albo przestała grać. Jak dawno temu floty były codziennie tak ostatnimi czasy raz na tydzień w sobotę ktoś coś zrobi i jest 10 do 15 chętnych. O bronieniu domu jak np. system Kamela nikt nawet nie myśli bo cały sprzęt te małe korpy które są w FW mają w graniczących z low systemach 0.5 albo na astrahusach. Do FW to się teraz daje alta co by poszukać spokojnego miejsca na robienie misji za LP-ki a nie z kimś walczyć.

Z tego o mi wiadomo to trochę było tych petycji przez ostatnie parę lat do CCP o naprawę FW a nie kiwnięto palcem bo podobno jest dobrze a gracze się nie znajo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 10:47:56 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1263 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:53:27 »
Ok, to ja mam alternatywną historyję.
Otóż, obecnie ponad 90% polskich korpo siedzi w jakimś kuwidolku w goonach albo innym raku i kerbirzy do potęgi, każdy ma tam po kilka superow i tytkow i kręci nimi kółka na stacji. Jeśli jest już jakieś pvp do blob vs blob. W obcojęzycznych korpach sytuacja wygląda zresztą tak samo.
Kilka miechow temu  była głośno o jakimś typie który bocil sobie superami w null i nie wiadomo jak dlugo to trwało może pół roku może dwa lata... i nie wiadomo ilu jeszcze takich jest. W końcu jakaś mała ekipa z wh wskoczyla i ubila większość superow i wtedy sprawa się wydała. To pokazuje jaka stagnacja jest w null gdzie nawet kilki/kilkunastu jumpiw nie chce się zrobić tamtejszym mieszkańcom i sprawdzić co się dzieje w systemie obok. Tam zawsze były układy układziki.

Co do ls do matar/amar poza solo pvp to chyba średnio, co do black rise to lata sporo flot na brawl/kajt ze wszystkich class subcapsow po kilkanascie/kilkadziesiąt osob i zawsze jest się z kim bić, nierzadkie są brawl capitalowe czy cyno z tytkiem na ryj. Solo pvp tez pod dostatkiem więc akurat tu bym nie powiedział ze fw martwe.

Jest też kilka grupek które żyją tu i tam i generalnie maja gdzieś politykowanie, latają w małych gangach palą,gwalcą i mordują (niekoniecznie w tej kolejności).

Jak się zacznie sezon ogórkowy to pewnie tick lordzi z null wymyślą jakąś wojnę żeby ludzie przestali masowo odinstalowywac eve.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1264 dnia: Czerwiec 05, 2018, 14:35:59 »
Obecne wojny to jakaś żałość.  Kończą się po jednej bitce, albo od razu druga  strona pakuje mandzur i ucieka. W czasach gdy o iski jest bajecznie łatwo, ludzie grają jeszcze bardziej zachowawczo. Black rise jest bardzo fajne, ale reszta low to trup raczej. W 00 to żeby znaleźć kontent w więcej niż dwie osoby, to jedynie catch i deklein. Więc zbyt EVE staje się tak naprawdę mega małe do pvp i ogromne do krabienia

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1265 dnia: Czerwiec 05, 2018, 17:06:36 »
Black rise jest bardzo fajne, ale reszta low to trup raczej.
Amarr/Matar FW PVP to zwłoki, ale mikrogangów niezwiązanych z FW jest w low dużo.

Były gracz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FN
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1266 dnia: Czerwiec 06, 2018, 01:44:31 »


Fn TY PAŁO! Maina się nie sprzedaje!
Maina numer 2 więc nie jest źle.
To, że skilujesz cierpliwość od 13 lat to Twój problem. ;p
BTW, masz jakiś ts?
Jeśli jeszcze jest realna szansa na „uczciwą” i skilową bitkę „small scale” w max 30min od zalogowania to może rozważę to i owo.
Dzięki za info, czyli bez zmian.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1267 dnia: Czerwiec 06, 2018, 08:38:38 »

Jeśli jeszcze jest realna szansa na „uczciwą” i skilową bitkę „small scale” w max 30min od zalogowania ...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Hahahahahaaahaahaahaaaa
https://youtu.be/VOgFZfRVaww
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1268 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:01:44 »
generalnie black rise jesli nie przeszkadza security
Fade okolice ccp
Pure okolice roir/kly i stala kampa w ewok.
geminate o-vw i caly ten pocket az do GW
catch ge-8 i okolice w strone curse.

Ta sa pierwsze lepsze pewniaki. jest jeszcze kilka innych pomniejszych miejscowek, ale okazjonalnych. nie rozumiem za bardzo okreslenia uczciwej? czyli bez cyna na ryj? jesli tak. to moja lista wpasowuje sie idealnie.

Jest tylko jedna podstawowa sprawa, trzeba chciec i ruszyc dupe, a nie plakac ze stacji, ze nikt Ci nie chce dac zabawy.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Były gracz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FN
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1269 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:40:14 »
czyli bez cyna na ryj? jesli tak. to moja lista wpasowuje sie idealnie.

Jest tylko jedna podstawowa sprawa, trzeba chciec i ruszyc dupe, a nie plakac ze stacji, ze nikt Ci nie chce dac zabawy.
@dokładnie tak
@jestem samodzielny - prowadzić też mogę
@miejscówki sobie wydrukuję
OK, dzięki za info o7

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1270 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:51:57 »
Ale te 30 min to raczej rzadko się zdarza :). Z horda i braveami zazwyczaj masz pewna bitkę, z tym, że w większości razów dostaniesz taka liczebną przewagę na twarz, że bitka kończy się zanim się zacznie. Evka to raczej łowienie. Dla 2-3 osób jeszcze coś tam w ciągu godziny znajdziesz. Powyzej zostaja tylko te miejsca co napisał Karaś i blackrise. Z tym, że nigdzie nie ma co się spodziewać uczciwej Walki. Czyli jak dla mnie z przewagą 2:1. Raczej będzie to dużo więcej. Statystycznie, zeby wyspawnic bitke we dwóch to przeciwnik musi mieć przynajmniej 6 osób, czyli lokal powyżej 10 :).  Im więcej osób w gangu tym trudniej. Jak lecisz w 10 osób, to bitke dostaniesz bardzo, rzadko. Chyba, że od hordy, albo bravow. Mówię oczywiście o roamowaniu, a nie o Opach alliancowych, gdzie liczby są inne i inaczej ta bitke się spawni

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1271 dnia: Czerwiec 06, 2018, 16:42:49 »
W sensie ideologicznym to akurat w ostatnich miesiącach wydarzyło się w EVE pewne dość istotne przetasowanie - przestał istnieć powerblock Dronkowa, czyli DRF (Drone Russian Federation), prowadzony przez Legion of xDeathx (XIX).

W przeciągu trzech miesięcy okazało się, że koalicja nominalnie zrzeszająca jakichś 15.000 postaci i dysponująca gigantycznym budżetem nagromadzonym przez lata farmienia rentierów nie jest w stanie obronić się przed inwazją dwóch sojuszy po 300 - 400 osób, za to posiadających najwyższy w grze odsetek capitali i superów na głowę, wziętych w zasadzie znikąd (wormholer, BTW :) ). DRF najpierw próbowało bronić się rękoma anglojęzycznych sojuszy o statusie półrentierskim (RAZOR & co) a potem okazało się, że także dwa największe rosyjskie sojusze koalicji (XIX właśnie i Solar Fleet) nie są w stanie wykrzesać w sobie woli walki. Solar, tak jak Gagat pisze, poddał się po wysłaniu groźnych maili oraz jednej bitwie w której stracili Keepstara i tytana. XIX za to podgryzane od strony dopiero co "pokonanego" przez siebie Tri. także zarządziło odwrót, który w dodatku zakończył się spektakularną wtopą kilkudziesięciu superów i tytanów na midpoincie.

Tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy "Rosjanom" padło morale, czy wydali zbyt dużo na najemników w poprzedniej wojnie przeciwko Tri., czy przepierdolili wszystko na wódkę i koks w ramach RMT, ale fakt upadku koalicji trzymającej dronkowo od 2009 roku powinien chyba być uwzględniony jako istotne zdarzenie w historii EVE.

Natomiast to co nastąpiło potem niestety już nie napawa optymizmem, bo zdobywcy po prostu przejęli rentierskie imperium DRF i ku zadowoleniu rzeszy krabów udostępniło zdobyte tereny tym samym najemcom. I bez hipokryzji proszę, bo nie pokazując paluchem, większość ~elitepvp~ polskiego community ma alty w tych rentierskich sojuszach. :P

p.s. @Doom nie chce mi się zmienić korporacja i sojusz w opisie, zapisuję zmiany i wraca to co było.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2018, 17:24:06 wysłana przez Isengrim »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1272 dnia: Czerwiec 06, 2018, 18:12:49 »
Ciekawa historyjka. Czyli jak, wieloletnie krabienie szkodzi i odbiera umiejętność ogarniania sytuacji, a nawet posługiwania się klawiszem F1?

Hmm... 15000 charów. Skłonny jestem przypuszczać, że tam był awox od intela przez TS-a po Discord-a. Pewnie jak to karaś stwierdził
Cytuj
alty latają gdzie nie potrzeba w poszukiwaniu ch wie czego

[PROHN] scooooti22

  • PROHN
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: scooooti22
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1273 dnia: Czerwiec 07, 2018, 11:46:45 »
Siema Fn :) kope lat 

pamietasz nasza oststania bitke przed przerwa w eve ? 

https://zkillboard.com/related/30004979/201209302000/

ja w ubieglym roku wrocilem, zastanow sie dobrze bo wciaga, hehe.

jak szukasz starego dobrego klimatu pvp i rownie dobrego towarzystwa to zapraszamy do Project Haven

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1274 dnia: Czerwiec 07, 2018, 12:22:53 »
Ciekawa historyjka. Czyli jak, wieloletnie krabienie szkodzi i odbiera umiejętność ogarniania sytuacji, a nawet posługiwania się klawiszem F1?

Hmm... 15000 charów. Skłonny jestem przypuszczać, że tam był awox od intela przez TS-a po Discord-a. Pewnie jak to karaś stwierdził

Żeby wciskać F1 trzeba najpierw wydokować. Tymczasem ruscy zrobili jedną demonstrację siły (mieli na gridzie literalnie więcej FAXów niż my ludzi w całej flocie), zrefowali nam Fortizara po czym... nie przylecieli na Armor Timer.

Co do awoxów to koledzy ze skill urself zapalili szpiegiem cyno w swoim stagingu w czasie gdy wróg przerzucał supery i taki oto dżentelmen się trafił: https://zkillboard.com/kill/69250221/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 12:42:12 wysłana przez Isengrim »

Były gracz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FN
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1275 dnia: Czerwiec 07, 2018, 22:52:52 »
Siema Fn :) kope lat 

pamietasz nasza oststania bitke przed przerwa w eve ? 

https://zkillboard.com/related/30004979/201209302000/

ja w ubieglym roku wrocilem, zastanow sie dobrze bo wciaga, hehe.

jak szukasz starego dobrego klimatu pvp i rownie dobrego towarzystwa to zapraszamy do Project Haven
Siema... wciąga... najpierw my ją, a potem ona nas ;D. Na razie brak czasu, ale pracuję nad tym.
BTW, a to nie ma związku z https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/miliony-rosjan-nie-moga-grac-w-wow-a-eve-online-czy-guild-wars-2
Ruskie to ruskie zbiorą się w końcu kiedyś, ale fakt, że sytuacja bez precedensu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1276 dnia: Czerwiec 08, 2018, 06:58:36 »
Żeby wciskać F1 trzeba najpierw wydokować. Tymczasem ruscy zrobili jedną demonstrację siły (mieli na gridzie literalnie więcej FAXów niż my ludzi w całej flocie), zrefowali nam Fortizara po czym... nie przylecieli na Armor Timer.

Co do awoxów to koledzy ze skill urself zapalili szpiegiem cyno w swoim stagingu w czasie gdy wróg przerzucał supery i taki oto dżentelmen się trafił: https://zkillboard.com/kill/69250221/

Cytuj
Decyzją moskiewskiego sądu, Telegram został właśnie oficjalnie zablokowany na terenie Rosji, a wraz z nim prawie 20 milionów adresów IP pochodzących głównie z serwerów Google lub Amazona.

To niestety wpłynęło również na rynek gier MMORPG. Od poniedziałku większość mieszkańców Rosji nie może się połączyć z serwerami (#1, #2) World of Warcraft, EVE Online i paru innych dużych tytułów.

Jeśli wszystko zbiega się w czasie i miało miejsce ok. 2 mies. temu to może Putin zabrał im zabawki? :)

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1277 dnia: Czerwiec 11, 2018, 13:20:30 »
Jeśli wszystko zbiega się w czasie i miało miejsce ok. 2 mies. temu to może Putin zabrał im zabawki? :)
Rosja zablokowała całą chmurę Amazon (bo tam siedzi Telegram), cyrki z localem wynikały z tego, że CCP przenosiło cały chatsystem na jabbera działającego - a jak - na chmurze Amazon. :D Bez chatserwera nie da się wejść na żadne kanały, wejść do floty, założyć floty itd. - RU dalej grający w EVE korzystają z VPN przez kraje zachodnioeuropejskie (głównie OVH).

Choć głównym problemem i przyczyną złożenia się DRF była raczej stagnacja - praktycznie każdy pvp-oriented RU gracz dawno temu wyszedł wszystkimi niekrabiącymi altami do RED, RTSQD, grup w Venal, Outlaws, lub innej bardziej aktywnej grupy. Jak XIX zaczęło upadać, to albo było im wszystko jedno (od Holy League też można rencić, a przynajmniej większość graczy na tyle odważnych żeby superami bić raciarki dostaje od ciebie hajs), albo wręcz byli wśród orających.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1278 dnia: Czerwiec 11, 2018, 14:05:44 »
Rosjanie w przeciwieństwie do Chińczyków nie lubią się podporządkowywać tysiącom ograniczeń i zakazów. Trochę mnie dziwi, że nie wyjdą na ulice i nie zrobią przewrotu, drugiej Rewolucji Październikowej u siebie.

Ciekawe, czy gdyby Kaczyński albo ktoś po nim wprowadził wielką cenzurę internetu to czy Polacy tylko wyraziliby swoje niezadowolenie czy poszli z kosami pod budynek sejmu.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1279 dnia: Czerwiec 11, 2018, 19:04:28 »
Rosjanie w przeciwieństwie do Chińczyków nie lubią się podporządkowywać tysiącom ograniczeń i zakazów. Trochę mnie dziwi, że nie wyjdą na ulice i nie zrobią przewrotu, drugiej Rewolucji Październikowej u siebie.

Ciekawe, czy gdyby Kaczyński albo ktoś po nim wprowadził wielką cenzurę internetu to czy Polacy tylko wyraziliby swoje niezadowolenie czy poszli z kosami pod budynek sejmu.

Zdziwiłbyś się. Tak długo jak nie ocenzurują pudelka, wypoku i chomika to pies z kulawą nogą się tym nie zainteresuje.
Co do problemów graczy z Rosji, to też się nad tym zastanawialiśmy, ale wygląda na to że cenzura nie jest przyczyną porażki, jak widać do opa ewakuacyjnego byli w stanie wystawić całkiem sporo capitali. ^^

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1280 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:12:56 »
Maina numer 2 więc nie jest źle.
To, że skilujesz cierpliwość od 13 lat to Twój problem. ;p
BTW, masz jakiś ts?
Jeśli jeszcze jest realna szansa na „uczciwą” i skilową bitkę „small scale” w max 30min od zalogowania to może rozważę to i owo.
Dzięki za info, czyli bez zmian. Brothers

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Nie mam TSa gram chwilowo solo i zbieram iski.
Wrócić warto jeżeli czujesz do EvE "to coś". Mnie znowu wciągło, ale na razie tylko PvE. Mam swój plan i go realizuje konsekwentnie. Na końcu tej drogi i tak jest PvP.
Project HAVEN to dla Ciebie dobra opcja. Kto wie, może się tam spotkamy...

Z politycznych rzeczy - może ktoś wyjaśni sytuacje goonów? Siedzą w Delve dawnym terytorium swojego "arch-dead-enemy" Band of Brothers.... i co dalej? Chodzi mi o to że kiedyś mieli jakiś plan, działali. Teraz chyba coś cicho o nich.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2018, 08:15:05 wysłana przez [A] PC5 »

Były gracz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FN
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1281 dnia: Czerwiec 12, 2018, 18:58:50 »
Z politycznych rzeczy - może ktoś wyjaśni sytuacje goonów? Siedzą w Delve dawnym terytorium swojego "aech-dead-enemy" Band of Brothers.... i co dalej? Chodzi mi o to że kiedyś mieli jakiś plan, działali. Teraz chyba coś cicho o nich.
Możliwe, że wszystkim zaczyna brakować głównej „waluty”, czyli po prostu czasu z drugiej jednak strony ludzie są mniej mobilni niż kiedyś (więcej kapsów na głowę przypada w „STANDARCIE” teraz po „rozdzieleniu” Carriera i przekwalifikowaniu siłą rzeczy na „raciarkę” rorquala) do tego każdy ma praktycznie to samo, a więc chyba łatwiej duży konflikt wygenerować wypijając komuś drinka na fun-feście.
Lista „godnych” przeciwników też mocno odchudzona składająca się w zasadzie z pl+nc, których się nie da zniszczyć, chyba że ccp coś namiesza.
Czasy starego tri gdzie było więcej modyfikacji na mapie w ciągu tygodnia niż obecnie w ciągu roku, minęły bezpowrotnie.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1282 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:23:09 »

Obecnie, do skutecznej obrony kluczowego systemu wystarczy zalogować odpowiednią liczbę carrierów/superów z wyrzuconymi fighterami.

Jak wpływa to na dynamikę Nulla?

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1283 dnia: Czerwiec 13, 2018, 12:41:25 »
TEST jest spokojnie godnym przeciwnikiem dla Goonow. Tylko ze do totalnej wojny miedzy nimi raczej nie dojdzie.

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1284 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:26:34 »
Czyli kolejnym rozsądnym krokiem CCP powinno być wprowadzednie Abyss Space dla capitali. Już tam ludzie o tym "przebąkiwują" na forum EVE. Gigantyczny ship/module/imp sink, którego najwidoczniej potrzeba :)

Pytam o goonów bo jestem pod wrażeniem ile kopią - 14146B w ostatnim miesiącu gdzie reszta regionów ma średnio może około 500B

Może oni kopią na dredy/carriery?
Może na tytany i super capitale?
A może po prostu dla zarobku?

Ostatnie oczywiście też, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że po prostu rozpalili ognisko w delve i grilują zdobytą zwierzynę. Zawsze mieli jakiś tam plan, aktywnego przywódcę i coś tam robili.

Najgorszą odpowiedzią na to pytanie byłoby, że siedli w końcu na dupie, odcinają kupony i zajęli się RMT, co też jest bardzo możliwe.

[załącznik usunięty przez administratora]

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1285 dnia: Czerwiec 14, 2018, 11:13:46 »
Ktoś kiedyś rzucił swietny pomysł na redditcie, w miare agresywnego racenia w systemie powinien podnosić się jego standing (co w sumie byłoby logiczne)

I byłoby po problemie ze stagnacją albo z boceniem superami.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1286 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:58:34 »
Ktoś kiedyś rzucił swietny pomysł na redditcie, w miare agresywnego racenia w systemie powinien podnosić się jego standing (co w sumie byłoby logiczne)

I byłoby po problemie ze stagnacją albo z boceniem superami.
Dobry pomysł. Obecnie zasoby nigdy się nie kończą a ratów spada dziennie takie ilości, że w tydzień gracze byliby w stanie wytłuc w pień wszystko co się rusza. A wciąż ratów jest tyle samo, PATOLOGIA mechaniki. :)

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1287 dnia: Czerwiec 22, 2018, 12:33:10 »
Dobry pomysł. Obecnie zasoby nigdy się nie kończą a ratów spada dziennie takie ilości, że w tydzień gracze byliby w stanie wytłuc w pień wszystko co się rusza. A wciąż ratów jest tyle samo, PATOLOGIA mechaniki. :)
Jak weźmiesz pod uwagę działanie ADM i ihubów - w miarę racenia ilość ratów w systemie, paradoksalnie, wzrasta do pewnego poziomu. Przydałaby się mechanika, która by balansowała tendencję do zbierania się wielkich grup w małej przestrzeni (np. w postaci odpowiednika indeksów produkcyjnych na bazie ubitych NPC, redukującego bounty).
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1288 dnia: Listopad 19, 2018, 16:46:01 »
Czyli kolejnym rozsądnym krokiem CCP powinno być wprowadzednie Abyss Space dla capitali. Już tam ludzie o tym "przebąkiwują" na forum EVE. Gigantyczny ship/module/imp sink, którego najwidoczniej potrzeba :)

Pytam o goonów bo jestem pod wrażeniem ile kopią - 14146B w ostatnim miesiącu gdzie reszta regionów ma średnio może około 500B

Może oni kopią na dredy/carriery?
Może na tytany i super capitale?
A może po prostu dla zarobku?

Ostatnie oczywiście też, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że po prostu rozpalili ognisko w delve i grilują zdobytą zwierzynę. Zawsze mieli jakiś tam plan, aktywnego przywódcę i coś tam robili.

Najgorszą odpowiedzią na to pytanie byłoby, że siedli w końcu na dupie, odcinają kupony i zajęli się RMT, co też jest bardzo możliwe.

PCet... choć do goonswarmu - czas odmienić swój los
będziesz kopał, będziesz szczelał, będziesz gwałcił kobiety z północy.
btw. ja kopię bo inni kopią  ;D

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1289 dnia: Listopad 20, 2018, 08:44:23 »
Ubaw po pachy, spedzic wieczor w 99% tidi strzelajac do Keepstara z Cerberusow. Zyc nie umierac.

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1290 dnia: Listopad 20, 2018, 12:21:36 »
Ubaw po pachy, spedzic wieczor w 99% tidi strzelajac do Keepstara z Cerberusow. Zyc nie umierac.

Ubaw wbrew pozorom był. Jak zobaczyliśmy streama i co stoi pod keepstarem, to fc stwierdził ze wszyscy zginiemy. Tez tak sądziłem. Ale nic, podjęliśmy. Głównie lataliśmy po gridzie kombinując jak trzymać na dystans flotę pl, redukując im zasięg naszym ewarem. Muniny tak potraktowane nie były w stanie nas przebić. Niestety były trochę szybsze od naszych ishtarow wiec miejscami było ciepło.
System był do tego cynojamowany, wiec nie szło niczego wrzucić. Nieliczne dredy utknęły w baniach na gate na większość bitwy.
To było nie do wygrania ale ku naszemu zaskoczeniu wygraliśmy. Wróg nie zalogował i nie wydokowal swojej floty superow. Potem tradycyjne dożynki i spać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 13:52:39 wysłana przez [SHCK] Crushall »

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1291 dnia: Styczeń 19, 2019, 11:20:37 »
W grudniu 2016 zrobiłem sobie miesięczną przerwę od EVE i teraz zastanawiam się nad powrotem. Mógłby mi ktoś krótko streścić co się w tym czasie zmieniło w EVE?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1292 dnia: Styczeń 19, 2019, 14:23:52 »
W grudniu 2016 zrobiłem sobie miesięczną przerwę od EVE i teraz zastanawiam się nad powrotem. Mógłby mi ktoś krótko streścić co się w tym czasie zmieniło w EVE?

https://youtu.be/UanEN5ZKjOk

Niestety :(
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1293 dnia: Styczeń 19, 2019, 16:57:33 »
Aż tak krótkiego streszczenia to się jednak nie spodziewałem  ;)
Można ciut szerzej
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: POLITYKA W EVE
« Odpowiedź #1294 dnia: Styczeń 19, 2019, 19:45:08 »
Aż tak krótkiego streszczenia to się jednak nie spodziewałem  ;)
Można ciut szerzej

BLUEBALLS.