Autor Wątek: Bugujące się OV.  (Przeczytany 9489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Bugujące się OV.
« dnia: Luty 03, 2013, 12:43:52 »
Od paru dni mam dziwny problem z OV. Mam porobionych kilka tabów, inny do plexów, inny do pvp itp. Mam też osobny do salvagingu i z nim mam cholernie upierdliwy problem. Mianowicie od pewnego czasu znikają mi stamtąd wraki. A raczej nie wyświetlają się. Wcześniej wszystko chodziło bez problemu a od paru dni masakra.

Wiszę od wraku 200m a na ov pusto. Trzy razy sprawdzałem czy mam zaznaczone wraki w OV, zaznaczałem i odznaczałem a i tak się nie pojawiają. Kiedy klikam w przestrzeni na wrak prawym to jest opcja Remove wreck from OV a więc rzekomo są już tam dodane. Dlaczego więc na OV mam pusto? jak dam Load Default Loot to sie pojawiają ale jak swoje ustawienia to nie.

A jestem pewien że ustawienia są dobre, w końcu prawie rok już na nich gram i NIC n ie zmieniałem.

Parę dni temu reaktywowałem drugie konto. Czy to możliwe że dzieje się tak bo oba klienty chodzą jednocześnie? Zauważyłem też że jak na drugim koncie daje orbite na jakiś obiekt (no asteroide) i alt tabuje na swoje normalne konto to po powrocie na alta statek leci sobie w bliżej nieokreślonym kierunku (nie zawsze, czasem tylko tylko tak się dzieje).

Co może powodować takie problemy?

PS: To na pewno nie wina ustawień bo są dobre, mogę nawet frapsem nakręcić ingame ustawienia i pokazać.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2013, 13:44:02 »
Ja nigdy nie mogłem dodać wraków do overview. Co bym nie klikał, w OV ich nie ma.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2013, 13:57:32 »
Trzeba kliknąć opcję "show all brackets", mimo że brackety pokazuje.
U mnie to pomogło.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2013, 14:02:47 »
Trzeba kliknąć opcję "show all brackets", mimo że brackety pokazuje.
U mnie to pomogło.

Próbowałem, nadal OV puste.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2013, 14:16:39 »
Moja rada brzmi odmiennie Asag.
Wykasuj cały tab odpowiedzialny za salvagowanie. Stwórz kolejny tak aby nic w nim nie było a potem po prostu kliknij na głównym ekranie wrak i go dodaj.
Powinno pomóc.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2013, 14:42:51 »
Żeby było śmieszniej znów się zaczęły pojawiać chociaż nic nie zrobiłem  :o

Edit:
Haha, wraki się pojawiły to teraz anchor targetów mi się sam przestawił i jest "pod" OV. Jest tu jakaś opcja Repair Client albo coś podobnego??

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2013, 14:54:17 »
Tak. Uninstall. Install.

Wysłane z mojego ZAX 1.2


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2013, 19:34:16 »
Żeby było śmieszniej znów się zaczęły pojawiać chociaż nic nie zrobiłem  :o

Edit:
Haha, wraki się pojawiły to teraz anchor targetów mi się sam przestawił i jest "pod" OV. Jest tu jakaś opcja Repair Client albo coś podobnego??

Asag a wypróbowałeś to co Ci wyżej napisałem?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2013, 09:43:05 »
Anchor targetów bierzesz za prawy górny róg przeciągasz sobie gdzie chcesz.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2013, 09:48:55 »
Strzelam trochę na ślepo, więc jeśli walnę głupotę to przepraszam. Wraki są czyjąś własnością więc możliwe że masz namieszane w części ustawień OV dotyczącej stadingów.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2013, 10:44:33 »
Strzelam trochę na ślepo, więc jeśli walnę głupotę to przepraszam. Wraki są czyjąś własnością więc możliwe że masz namieszane w części ustawień OV dotyczącej stadingów.

Ciekawe. Czyli - per analogiam - skoro nie widzisz w overview "swoich", to nie widzisz wraków? I zakładkę wrakową trzeba byłoby ustawić jak zakładkę "moja flota" pod kątem standingów?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2013, 11:19:04 »
Standy też się liczą przy wrakach.
Cała prawda o moim graniu...


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2013, 12:14:53 »
Ciekawe. Czyli - per analogiam - skoro nie widzisz w overview "swoich", to nie widzisz wraków? I zakładkę wrakową trzeba byłoby ustawić jak zakładkę "moja flota" pod kątem standingów?
Zakładkę pve z ratami, wrakami i całym tym śmieciem (oraz biomas!) mam ustawioną by działała dla każdego stadingu.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2013, 22:59:35 »
Strzelam trochę na ślepo, więc jeśli walnę głupotę to przepraszam. Wraki są czyjąś własnością więc możliwe że masz namieszane w części ustawień OV dotyczącej stadingów.

Pudło, własnoręcznie rozwalane shipy. Nie wiem co się dzieje, raz się pojawiają w OV a czasem za cholerę ich tam nie uświadczysz. Może wstydliwe jakieś?
Na razie przejściowo kiedy wraki wariują daję default loot ustawienie bo przy tym się pojawiają zawsze.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2013, 23:24:51 »
Pudło, własnoręcznie rozwalane shipy. Nie wiem co się dzieje, raz się pojawiają w OV a czasem za cholerę ich tam nie uświadczysz. Może wstydliwe jakieś?
Na razie przejściowo kiedy wraki wariują daję default loot ustawienie bo przy tym się pojawiają zawsze.
A masz ustawione że widzisz dodatnie stadingi? Sprawdź też z łaski swojej czym w stadingach różni się default loot od twoich ustawień, bo tak tkwi klucz do "zagadki".
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2013, 23:37:42 »
W defaultowych w states wszystko jest zaznaczone. U mnie w salvaging nie. Ale standing ma znaczenie kiedy to wraki npc? I dlaczego raz tam są a raz ich nie ma?

Teraz nie mam czasu ale jak coś rozwalę i znów będą problemy sprawdzę te standy w states.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2013, 23:39:57 »
Tak. Uninstall. Install.

Wysłane z mojego ZAX 1.2


Zacząłbym od wyczyszczenia catche, jak nie pomoże to w głównym katalogu, albo w binary masz plike repair, następnie wykasowałbym ustawienia klienta (ryzykowne - jak to nie to to idzie w pizdu od paru minut do nawet paru godzin ustawiania klienta :P ) i dopiero jak to też nie pomoże wywaliłbym klienta i próbował reinstalować

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2013, 23:45:01 »
Ok, poleciałem na jakiś kiczowaty guristas refuge, rozwaliłem shipy 0 wraków na OV. Wiecie co pomogło? Zaznaczenie w states "Pilot is in your alliance"  ???

WTF?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2013, 23:47:57 »
witamy w nowych lepszych standingach, ulepszonego interfejsu który jest lepszy niz ten pisany po pijaku przez ludzi którzy mieli wizję tej gr, bo tworzą go teraz ludzie którym płacą investorzy mówiąc dokładnie co ma być... :P
Swoją drogą naprawdę warto mieć w zakładkach pokazywanie każdego wraku z niezaleznie jakim standingiem. Kieds latałem bez tego i gdyby nie braketsy przeoczyłbym pare tłustych kawałków salvagu jakie można spotkać na bramach :)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2013, 23:53:25 »
Ok, poleciałem na jakiś kiczowaty guristas refuge, rozwaliłem shipy 0 wraków na OV. Wiecie co pomogło? Zaznaczenie w states "Pilot is in your alliance"  ???

WTF?
Gratulacje Sherlock'u, teraz popatrz na posty wyżej, to może zapali Ci się lampka że już było o tym wspominane.

witamy w nowych lepszych standingach, ulepszonego interfejsu który jest lepszy niz ten pisany po pijaku przez ludzi którzy mieli wizję tej gr, bo tworzą go teraz ludzie którym płacą investorzy mówiąc dokładnie co ma być... :P
Doom, to naprawdę jest logiczne i uporządkowane narzędzie. Był okres że psioczyłem na kłódkę która się pojawia gdy ruszasz myszką nad OV, póki nie zastanowiłem się na co mi taki feature pozwala. ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2013, 23:59:30 »
To nie jest kłuda która pokazuje wedle czego masz sortowanie, tylko babol którego nie spotkałem przed przeróbkami interfejsu.
Tak swoją drogą to debilizm ze wraki teraz na overviu są lczone jako alliansowe, a jednocześnie, np salvage dronki ignorują auto zbieranie wraku jeśli ten nie został wygenerowany (final blow na tym czym kiedyś był wrak) przez włascieciela salvage dronek. Można takie wraki oczywiście pozbierajć tymi cholerami ale wymaga to już targetowania i indywidualnego sterowania...
Generalnie odkąd się za to zabrali to każda zmiana wprowadza:
- serię bluzgów na nowy "lepszy" ficzer w UI
- flajmy obrońców starego dobrego i lemingów którym sie podoba tylko dlatego że nowe
- masę bugów
- wkurw ludzi na ignorowanie ważniejszych rzeczy i zajmowanie się pierdołami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2013, 00:08:12 »
To nie jest kłuda która pokazuje wedle czego masz sortowanie, tylko babol którego nie spotkałem przed przeróbkami interfejsu.
To kłóda która blokuje skakanie OV pozwalając wybrać cel, wcześniej ganiałeś go po całej liście. Ułatwia życie pilotowi cepa który może mieć bramy na tej samej zakładce co cele gdy łapie coś na bramie. Wystarczy że macha myszka w miejscu gdzie pojawi się cel, nic mu nie skacze, może od razy targetować.
Tak swoją drogą to debilizm ze wraki teraz na overviu są lczone jako alliansowe
A wcześniej było jak? Powinno wystarczyć samo przynależenie do korpa by pojawiły się wraki, chociaż tu pewnie ma znaczenie kolejność jaka jest ustawiona w zakładce obok w ustawieniach OV (korp/ally/flota/milicja itd).
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2013, 00:10:48 »
Gratulacje Sherlock'u, teraz popatrz na posty wyżej, to może zapali Ci się lampka że już było o tym wspominane.
Wiem, przecież napisałem że przetestuję te standy i states co pisałeś, nie wiem o co ci chodzi więc. Po prostu dla mnie bezsensu że wrak wymaga zaznaczenia pilot is in your alliance.

Hmm, skoro już wyleciałem w tengu to postanowiłem z nudów przeskanować chociaż ze 3 systemy.

I o dziwo napotkałem 4/10 Guristas Scout Outpost. Rozwalam teleskop, sprawdzam loot i opad szczęki. Po paru tygodniach crapów po 15kk wylatuje: Pithum C-Type Adaptive Invul, Pithum C-Type Medium Shield Booster i Kinetic amplifier. Jakieś 800-900mln do przodu.

Wiem, offtop, ale musiałem się pochwalić  :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2013, 00:11:55 »
Cytuj
To kłóda która blokuje skakanie OV pozwalając wybrać cel, wcześniej ganiałeś go po całej liście. Ułatwia życie pilotowi cepa który może mieć bramy na tej samej zakładce co cele gdy łapie coś na bramie. Wystarczy że macha myszka w miejscu gdzie pojawi się cel, nic mu nie skacze, może od razy targetować.
Słyszałeś o klawiszu ctrl?
Cytuj
A wcześniej było jak?
Corp był właścicielem, do tego nie wpływały na nie ustawienia zakładki standingowej poza kolorem biały / żółty (potem niebiejski doszedł)
Hmm, skoro już wyleciałem w tengu to postanowiłem z nudów przeskanować chociaż ze 3 systemy.

I o dziwo napotkałem 4/10 Guristas Scout Outpost. Rozwalam teleskop, sprawdzam loot i opad szczęki. Po paru tygodniach crapów po 15kk wylatuje: Pithum C-Type Adaptive Invul, Pithum C-Type Medium Shield Booster i Kinetic amplifier. Jakieś 800-900mln do przodu.

Wiem, offtop, ale musiałem się pochwalić  :)
umieraj długo i w męczarniach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2013, 08:30:21 »
Słyszałeś o klawiszu ctrl?
Ctrl blokował skakanie OV?

Corp był właścicielem, do tego nie wpływały na nie ustawienia zakładki standingowej poza kolorem biały / żółty
Da się te kolory przywrócić? Wszystkie mi się wyświetlają na biało, głupio to wygląda po bitce i nie pozwala szybko oszacować poziomu owna :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2013, 11:55:29 »
Cytuj
Ctrl blokował skakanie OV?
I dalej to robi
Cytuj
Da się te kolory przywrócić? Wszystkie mi się wyświetlają na biało, głupio to wygląda po bitce i nie pozwala szybko oszacować poziomu owna
Znaczy co? Żółte wraki mają być na ov?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2013, 11:56:45 »
Znaczy co? Żółte wraki mają być na ov?

Tyle razy prosiłem: nie sikać na wraki.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2013, 12:20:08 »
Znaczy co? Żółte wraki mają być na ov?
Eh, nvm :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Bugujące się OV.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2013, 14:40:12 »
Eh, nvm :)

Przecież trzeba zaznaczyć to co moje albo mojsze ];)