Autor Wątek: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...  (Przeczytany 101682 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 14, 2019, 10:42:29 »
Mam dziwne wrażenie, że trzeba przypomnieć kawałek starego opisu EVE.

"PvP-erzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż SZTACHETY"


taaaa?

to ja ci inny przypomne:

"Industraliści – gracze którzy przesiedli się bezpośrednio z Transport Tycoona lub Capitalismu II i nikt im nie powiedział że Eve to tak naprawdę gra pvp. Uważają że robienie pieniędzy dla samego ich posiadania ma w tej grze sens"

To ja przypomnę jeszcze inny:

Górnicy – duchowa elita Eve. Prawdopodobnie wszyscy rekrutują się z buddyjskich zakonów w Tybecie. Osiągnęli tak wysoki poziom duchowego rozwoju i tak daleko wyzbyli się niskich pragnień, że potrafią odnaleźć szczęście we wpatrywaniu się godzinami w laser górniczy ryjący identyczne, szare skały. Nie tylko uwolnili się od pragnienia przemocy ale też od chciwości, bo kopanie jest tak naprawdę jednym z mniej dochodowych zajęć. W Eve największą cnotą jest cierpliwość a górnicy mają jej pod dostatkiem – więc gdyby tylko zniżyli się do zwykłych zajęć takich jak PvP czy handel, niewątpliwie byliby mistrzami – ale po co?

Dlaczego akurat ten? Bo mam cierpliwość w czytaniu wycieczek osobistych w tym temacie. ::)

Wracając do multikont - w "EVE z Mechami" wprowadzono limit na ilość kont per gracz, do 5 o ile dobrze pamiętam. Przedtem, nierzadko się widziało nawet i 12 osób per gracz, mimo iż każde konto wymaga kupienia klienta za parę $$$. Efekt? Większość multiboxerów delegowało alty do rycia gleby, a tak to szli w samych tylko mainach.

Ergo - EVE potrzebuje kompleksowego rozwiązania, tak jak Azbug rzekł. Zmiana płatności z wirtualnych ISK na prawdziwe ISK rozwiązuje jedynie część tego problemu.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 14, 2019, 12:18:31 »
Za dużo griefingu jest w tej grze a za mało prawdziwego pvp.
za dużo multi-kont per persona i zbyt wielka przewidywalność w grze.
Prawdziwe pvp znaleźć można tylko w abbysie obecnie, tyle że mało który z grieferów odważyłby się tam polecieć,
wolą udawać pvp'erów jest to tańsze i mniej stresujące.

gra jest po prostu głupia jeśli idzie o pvp, temu ludzie w jakieś czołki i war thundery grają.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 14, 2019, 12:21:21 »
. Pewnie nie widzą sensu w inwestowaniu w to czasu i kasy.
Z tego co widzę przez ostatnie pare lat, nie widzą sensu inwestowania w cokolwiek, jeszcze trochę i przestana widzieć sens inwestowania w prąd do serwerowni.
Nie wiem czy to fake news, może durny żart, ale gdzies na mordoksiążce ktoś wkleił informację że Kakao sprzedaje CCP dla twórcy słynnego "second live" . Ktoś coś dokładniej ?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 14, 2019, 13:46:50 »
lol, dodadzą w zamian pirackiego supera i skórkę do niego. Będzie lepszy biznes. Nie oszukujmy się, pvp w tym wydaniu, że trzeba coś tam umić wciskać itd, obecnie to jest bardzo mały promil ludzi w tej grze i coraz bardziej się kurczy. Pewnie nie widzą sensu w inwestowaniu w to czasu i kasy.

https://www.reddit.com/r/Eve/comments/aqd6g2/my_at_quasi_insider_hot_take/

Kompletne anulowanie AT w tym roku, biorąc pod uwagę powszechną reakcję na ogłoszenie, raczej nie było decyzją typu "bo szkoda kasy", Elise może mieć rację że to wynik Fanfest on the go i prostego faktu, że CCP fizycznie braknie ludzi żeby zająć się AT.

A o pirackich superach można chyba zapomnieć, dwa lata temu pokazali concept art Angels tytana (który byłby najlepszym nieblobowym tytanem i sporo ludzi czekało ignorując Vanquishera/Komodo/Moloka) i sprawa umarła. Już prędzej więcej trójkątnych shipów i subcap pve contentu zrobią.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 14, 2019, 17:23:45 »
Już prędzej więcej trójkątnych shipów i subcap pve contentu zrobią.

To nigdy nie jest zły pomysł. Jeżeli zrobią PVE w miare bezpieczny content to będzie to stabilna cześć ludzi która będzie utrzymywała tę gre. Chociaż przyznam się szczerze, że w kwestii space sim mmo jest pustynia i nie ma godnego następny, mmo zresztą to padający gatunek.


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 14, 2019, 17:47:30 »
Kurde, Elise sensownie pisze... pod jego postem ex-CCP Logibro jednak jest mniej optymistyczny... szkoda.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 05, 2019, 19:15:04 »

Zamiast rozpoczynać nowy temat, postanowiłem wziąć szpadel i pokopać trochę...

*zgrzyyt* I jest!

Zapewne słyszeliście o Drifterowej inwazji, której celem są wyłącznie nullsecowe systemy. NPC atakują wszystkie cytadele, kampią bramy i wormhole, pojawiają się na anomalkach i odstrzeliwują farmerów. CCP stwierdziło, że to taki nowy, bardzo fajny content... Jednak bez nagród, ponieważ za strzelanie do drifterowych trumien nie dostajemy bounty, nie ma praktcznie żadnego sensownego dropu. Jest wyłącznie zmęczenie i frustracja, bowiem NPC nigdy nie męczą się i nie przestają mieszać. Nagle okazało się, że jest to jedynie wstęp do znerfienia nullseca - Tak, CCP w końcu odważyło się na ten krok. I dzisiaj otrzymaliśmy taką wiadomość:

https://www.eveonline.com/article/pu69gy/nullsec-local-blackout-incoming-during-july

Już niedługo cały nullsec zamieni się w wormhole z bramami. Zatem, czy to jest PRAWDZIWY koniec EVE?
Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 05, 2019, 21:24:36 »
Zamiast rozpoczynać nowy temat, postanowiłem wziąć szpadel i pokopać trochę...

*zgrzyyt* I jest!

Zapewne słyszeliście o Drifterowej inwazji, której celem są wyłącznie nullsecowe systemy. NPC atakują wszystkie cytadele, kampią bramy i wormhole, pojawiają się na anomalkach i odstrzeliwują farmerów. CCP stwierdziło, że to taki nowy, bardzo fajny content... Jednak bez nagród, ponieważ za strzelanie do drifterowych trumien nie dostajemy bounty, nie ma praktcznie żadnego sensownego dropu. Jest wyłącznie zmęczenie i frustracja, bowiem NPC nigdy nie męczą się i nie przestają mieszać. Nagle okazało się, że jest to jedynie wstęp do znerfienia nullseca - Tak, CCP w końcu odważyło się na ten krok. I dzisiaj otrzymaliśmy taką wiadomość:

https://www.eveonline.com/article/pu69gy/nullsec-local-blackout-incoming-during-july

Już niedługo cały nullsec zamieni się w wormhole z bramami. Zatem, czy to jest PRAWDZIWY koniec EVE?

Widać, że decyzję już podjęto, teraz tylko informują. Zobaczymy jak to wyjdzie i jak się przyjmie, Czy jest to na stałe? czy na czas drifterów w null. we'll see

Może to też być wstęp do wprowadzenia nowych cytek do eve. Na wczesnym etapie pracy nazywali je Observatory Arrays.
https://forums.eveonline.com/t/thoughts-on-observatory-arrays/15937
Ci co są u siebie i postawią taką strukturę nadal będą mieli pełne info, a Ci co przylecą w gości będą gwałcić Dscan.
słowiański przykuc

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 06, 2019, 02:03:02 »
CCP stwierdziło, że to taki nowy, bardzo fajny content...

myślę że CCP nie stwierdziło tylko pear abbys im kazało.
czas zacząć zarabiać kasiorkę, a nie tracić szmal w stylu ccp.
eve się skończył w momencie selniecia tego żółtym...

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 06, 2019, 08:19:03 »
Heh... parę lat temu połowa znajomych z eve marzyła o skasowaniu locala w 0.0 :) a teraz jakoś nie widzę entuzjazmu. jak jeszcze zlikwidują jump frachty to może wróci small scale pvp
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 06, 2019, 08:38:13 »
myślę że CCP nie stwierdziło tylko pear abbys im kazało.
czas zacząć zarabiać kasiorkę, a nie tracić szmal w stylu ccp.

Myślisz, że dzięki temu faktycznie zacznie zarabiać kasę? Bo jak czytam temat na oficjalnym forum to (o ile dobrze rozumiem co tam się wypisuje) ta decyzja ma większe szanse na zmniejszenie strumienia kasy dla CCP niż zwiększenie go.

Tak BTW to są jakieś przecieki na temat tego w jakim kierunku gra ma pójść? Bo zakładam, że likwidacja locala to tylko pierwszy krok
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 06, 2019, 09:12:44 »
dla mnie super pomysł - coś się dzieje, reddit płonie, wiele wątpliwości. Na tym polega sandbox :D
pewpew

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 06, 2019, 09:42:57 »
Chyba mamy inne rozumienie sandboxa  ;)

No i z ogniem jest tak, że może albo wypalić chwasty robiąc miejsce innym, pożytecznym roślinom jeżeli ostrożnie się go użyje, albo spalić wszystko tak, że nic już tam nie wyrośnie i jak czytam wypowiedzi na oficjalnym forum odnoszę wrażenie, że jakiś piroman dorwał się do benzyny i podpalił las licząc na to, że ogień wypali mu drogę tak jak on chce, nie licząc się z możliwymi konsekwencjami
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 06, 2019, 09:52:52 »
jebać null, jebać płaczących gowniakow, jebać rentierów,,, jebać wszystkich : ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 06, 2019, 09:57:24 »
jebać null, jebać płaczących gowniakow, jebać rentierów,,, jebać wszystkich : ]
Czyli zamykamy projekt EVE?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

steven0ise

  • Gypsy style
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
    • PROJECT HAVEN
  • Imię postaci: steven0ise
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 06, 2019, 10:45:36 »
ja się tak bardzo cieszyłem jak były bugi w grze i czasem lokal nie działał, teraz to będzie standard. Na bank pospada więcej superów/ kapsów i blinky shipów

\o/

RIP kerbiry to pewnie na serwerze o 18:00 czasu eve będzie po 10 000 graczy online

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 06, 2019, 11:17:16 »
Zacząłem się zastanawiać czy celem tej zmiany nie jest przecięcie przepływu towarów 0.0 <> hi sec by wywołać w 0.0 wojny o surowce.
A z tym czy po wyłączeniu pospada więcej statków to można by polemizować (btw co to jest blinky ship?).
Stawiałbym raczej na to, że sojusze będą przenosić ruch bardziej na JB, a bramy będą obstawione baniami i pilnowane altami. Strażnik jak usłyszy dźwięk aktywacji bramy (bo chyba jeszcze jest) sprawdzi kto wleciał i zaraportuje na intelu żeby wszyscy wiedzieli i tyle. W efekcie tego przestrzeń dużych, zorganizowanych sojuszy będzie dużo bardziej bezpieczna, a przestrzeń poza nimi bardziej pusta.
Ciekawi mnie tylko co wtedy będą robić ludzie polujący na raciarki jak się okaże, że do najbliższej trzeba lecieć godzinę czy dwie przebijając się przez puste systemy
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 06, 2019, 12:24:13 »
i z czego się tu cieszyć że RIP kerbiry - a czy ty drogi piracie budujesz sobie sam statek i wszystkie moduły do niego? czy farmisz imple które masz w głowie.
to takie gadanie ala kononowicz. aby nie było niczego. Pearl abbys obchodzi tylko kasa i zyski, nie liczą się zupełnie z graczami, wprowadzają zmiany i tyle, mające zapewnić im pieniądze - ja bym się spodziewał płatnej usługi pt "local", ochrona concordu w hiseku (taka totalna że cie nie zabiją), może nawet paliwo premium dla superów - nie wiem co oni wymyślą to co robią w bdo to mózg staje i nie przestaje zadziwiać na ile sposobów można z klienta soki wycisnąć.
a może null będzie się rentować za $_$ od nich. Napewno rozwiązanie nas zaskoczy.

steven0ise

  • Gypsy style
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
    • PROJECT HAVEN
  • Imię postaci: steven0ise
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 06, 2019, 12:37:48 »
Tak cieszę się bo może więcej kontentu będzie teraz w lowsek-u a ja zawsze jestem tam sercem. To że nie lubie PVE nie rózni mnie od tych co nie lubią PVP więc nie wiem sam.
Pewnie gdyby CCP oznajmiło że nie ma już modułów do taklowania to z serwera by znikli gracze PVP (małe i średnie grupki) bo bloby i tak by wszystko alphowały.

Kononowicza zostaw w spokoju bo chłop przepowiedział przyszłość. F za sweterek.

Blinky czyli taki na wypasie, z fitem x razy droższym niż sam hull. IMHO będzie to wyglądało inaczej.  Mieszkając w BWF przywykliśmy do tego ze gówniaki kampią gejty
w 5 czy 10 osob w clocky shipach. Potrafią tak stać w cloaku całymi godzinami. Jak wskoczysz staberem to cię nie podejmą, jedynie strzelają jak mają pewność na 90% jestes raciarką lub koparką.  Jak polecialem na bajta w PVP VNI to w pięciu uciekli jak tylko zbliżyłem się do nich. Pewnie teraz też tak będzie że może przy gejcie stać flota cloak shipów i czekać na to co wskoczy do systemu. Wszyscy chyba dostaną lekkiej paranoi.  Taki bombers bar będzie mógł się bez problemu wlać do systemu poza skan przez covert cyno i warpnać na raciarkę.

Hordy z tego co czytam zbytnio to nie przeraża bo :
- mamy dużo szpiegów i każdy jest uczulony nawet na blue
- wszystkie sojusze roamują do nas na PVP i zabronione jest dropienie na nich tak jak to mają w zwyczaju goonsi całą flotą superów
- ludzie bardziej są nastawieni na PVP niż PVE

dlatego też myślę że uderzy to najbardziej w rentierów, ale czas pokaże

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 06, 2019, 12:46:08 »
Bombers bar to nie będzie miał bomberów i modułów na swoje akcje. Przeciez na to trzeba nakopać, czy znajdą się ludzie chcący kopać na 10 koparek w takich warunkach czy powiedzą że to P... ;). Prędzej czy później odbije się to na wszystkich i jedynym wygranym będzie pear abbys. Oni robią to czego ccp nie potrafiło zrobić przez lata tylko w żółtym azjatyckim bardzo agresywnym stylu.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 06, 2019, 21:38:27 »
Wydaje się, że skoro zależy im na kasie to powinno też na tym żeby grało jak najwięcej ludzi
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 06, 2019, 23:35:18 »
i z czego się tu cieszyć że RIP kerbiry - a czy ty drogi piracie budujesz sobie sam statek i wszystkie moduły do niego? czy farmisz imple które masz w głowie.
Hm, a wiesz że generalnie tak? Z całego mojego hangaru może 1/3 nie zbudowałem sam, spora część modułów, które mam pofitowane to loot z tego co przez ostatnie 2 lata poubijałem. Swego czasu, zanim VNI zastąpiły wszystkie inne raciarki, nawet się dało żyć z pvpve - latając po renterlandach, robiąc combat site'y i - jak tylko się nadarzy okazja - dropiąc i lootując coś, co było warte więcej niż paliwo do black opa/carriera. Ogarnięte i zorganizowane ekipy poradzą sobie ze zmianą bez problemu, znajdą sposoby na to żeby się dostosować i - relatywnie - skorzystać na całej tej zmianie. Delayed local najbardziej zaboli tych, którzy albo próbują grać w EVE jak w grę solo, albo są na tyle nieogarnięci żeby nie być w stanie znaleźć dobrego sposobu na funkcjonowanie w null po tej zmianie, w obu przypadkach szkoda mała i żal krótki.

BTW. ciekaw jestem ile leet-pro-pvp-wormhole-AT roamów pozna zmianę od drugiej strony, warpiąc prosto w boson.  ;D
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 07, 2019, 12:52:17 »
Heh... parę lat temu połowa znajomych z eve marzyła o skasowaniu locala w 0.0 :) a teraz jakoś nie widzę entuzjazmu. jak jeszcze zlikwidują jump frachty to może wróci small scale pvp
Właśnie mi się spełnia, czy to gwiazdka? :)

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 07, 2019, 13:30:01 »
Ja poproszę jeszcze tylko ograniczenie JFów, np. przez możliwość skakania tylko po null i wykupuje abonament na pół roku.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

steven0ise

  • Gypsy style
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
    • PROJECT HAVEN
  • Imię postaci: steven0ise
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 07, 2019, 13:36:21 »
no i jest jeszcze kwestia "asset safety"

ja te zmiany bardziej postrzegam jako chęć wycięcia problemu dość dużej liczby superkapsów. Teraz trzeba by mieć kogoś kto siedzi w statku wylogowany żeby nie stracić go gdyby się zdecydowało pojechać na 2tygodniowe wakacje a wojenka by zawitała w tym czasie do domu i KS by pękł. To nawet nie musi być wojenka a driftery. Czas pokaże ale trochę przesadzają z tempem zmian.

 


[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 07, 2019, 14:18:00 »
moim zdaniem każda zmiana która ożywi gre jest dobra. Czat pewnie przywrócą bardzo szybko, bo kerbiry się zapłaczą, a kontentu pvp oprócz kampienia raterów i łapania raciarek raczej nie zmieni. Na pewno pomoże to mieszkańcom wh, którzy mają stałke i kontent w 00. Tylko czy pomoże w pvp, czy tylko łupaniu kraba ? Myślę, że jednak to drugie ;]. Jfów nie wyłączą, bo w tedy to dopiero byłby płacz ;]

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 07, 2019, 14:43:17 »
. Czat pewnie przywrócą bardzo szybko, bo kerbiry się zapłaczą,
Niekoniecznie, chodzą słuchy o planach wprowadzenia struktur przywracających lokal w systemach gdzie będą postawione, jest więc spora szansa że duża część nulla będzie wciąż bezlokalowa.
A co do JFów… wierzył ktoś że CCp zaryzykuje zabawę z lokalem null? Ja nie, a tu proszę :D
Jest więc nadzieja, nikła, ale jednak.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 07, 2019, 16:26:23 »
Teraz trzeba by mieć kogoś kto siedzi w statku wylogowany żeby nie stracić go gdyby się zdecydowało pojechać na 2tygodniowe wakacje a wojenka by zawitała w tym czasie do domu i KS by pękł.
Jak cytadela zostanie zniszczona, a Ty jesteś na niej wylogowany to po zalogowaniu wylądujesz w przestrzeni w statku w którym siedziałeś


Tak btw to im więcej czytam o wyłączeniu locala tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że problemem eve jest brak powodu do walki. Nawet w tej dyskusji widać, że problem jest sprowadzony do tego jak zmiana wpłynie na ubijanie statków nie nastawionych na walkę z innymi graczami przez osoby wyspecjalizowane w ubijaniu graczy będących w statkach do tego przeznaczonych
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 07, 2019, 18:28:25 »
Ogarnięte i zorganizowane ekipy poradzą sobie ze zmianą bez problemu, znajdą sposoby na to żeby się dostosować i - relatywnie - skorzystać na całej tej zmianie. Delayed local najbardziej zaboli tych, którzy albo próbują grać w EVE jak w grę solo, albo są na tyle nieogarnięci żeby nie być w stanie znaleźć dobrego sposobu na funkcjonowanie w null po tej zmianie,

czyli uderzy w młodych graczy których i tak jest niewielu. Wszyscy inni będą siedzieli w potężnych power blokach pod parasolami...
... świetna zmiana... a jaka emocjonująca uuu panie :). bo powiedz... co za różnica farmić bez locala czy ze śmierdzielem w bomberze który siedzi
od roku zalogowany... do niczego się nie trzeba przystosowywać ludzie są już dawno przystosowani, albo ich już na 0.0 nie ma.



Były gracz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FN
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 08, 2019, 15:23:17 »
Z jakiejś tam beczki, być może pomyliłem topicki
Jaki znowu rip - po prostu globalizacja i tyle, to logiczne, że kiedyś do tego musiało dojść zważywszy na to, czym jest eve. Jak czytam Karasia, to jakbym słyszał drobnego sklepikarza klnącego na sklepy wielkopowierzchniowe I to jest smutne.
Niestety, takich ekip jak Pod Liberation Authority czy Fremen Sietch nie ma i nie będzie bo została biedronka gowniaki i Lidl pandemoniki... Prawdziwy eve skończył się w okolicach 2010, może wcześniej a może później. Oczywiście można grać z przyzwyczajenia ale to już nie to samo bo prawdziwych artystów pvp już nie ma, zostali czeladnicy skilujacy się na ludkach, którzy dostaliby kicka po 60s roamu z wyżej wymienionych i podobnych korpów. Tak więc mamy super bloki cieszące się z zafundowaniania innemu blokowi holocaustu i partyzantów cieszących się z zabicia ruruki, defacto o tym losie na drugi dzień superblock nie będzie nawet pamiętał, bo przeskalowanie jest rzędu ukradzenia 50baksów z banku światowego.
Wszyscy macie racje ze swojego punktu siedzenia, dla oponentów jesteście po prostu śmieszni a więc... o co tu się klucić jeszcze tego nie rozumiem.
Miłego dnia

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 08, 2019, 17:18:44 »
Z jakiejś tam beczki, być może pomyliłem topicki
Jaki znowu rip - po prostu globalizacja i tyle, to logiczne, że kiedyś do tego musiało dojść zważywszy na to, czym jest eve. Jak czytam Karasia, to jakbym słyszał drobnego sklepikarza klnącego na sklepy wielkopowierzchniowe I to jest smutne.
Niestety, takich ekip jak Pod Liberation Authority czy Fremen Sietch nie ma i nie będzie bo została biedronka gowniaki i Lidl pandemoniki... Prawdziwy eve skończył się w okolicach 2010, może wcześniej a może później. Oczywiście można grać z przyzwyczajenia ale to już nie to samo bo prawdziwych artystów pvp już nie ma, zostali czeladnicy skilujacy się na ludkach, którzy dostaliby kicka po 60s roamu z wyżej wymienionych i podobnych korpów. Tak więc mamy super bloki cieszące się z zafundowaniania innemu blokowi holocaustu i partyzantów cieszących się z zabicia ruruki, defacto o tym losie na drugi dzień superblock nie będzie nawet pamiętał, bo przeskalowanie jest rzędu ukradzenia 50baksów z banku światowego.
Wszyscy macie racje ze swojego punktu siedzenia, dla oponentów jesteście po prostu śmieszni a więc... o co tu się klucić jeszcze tego nie rozumiem.
Miłego dnia

Wiekszość, jak widzę, kłóci się dla samej dramy, jak to zwykle w c0venie. Tradycja zobowiązuje.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 10, 2019, 12:17:17 »
Trzeba nakopać na bombery , zabijają EVE to będzie koniec gry...

Was pojebało ? Te afk latające raciarki zabijają tą grę. Wyłączenie locala być może ja uratuje.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 10, 2019, 14:41:40 »
Zamiast rozpoczynać nowy temat, postanowiłem wziąć szpadel i pokopać trochę...

*zgrzyyt* I jest!

Zapewne słyszeliście o Drifterowej inwazji, której celem są wyłącznie nullsecowe systemy. NPC atakują wszystkie cytadele, kampią bramy i wormhole, pojawiają się na anomalkach i odstrzeliwują farmerów. CCP stwierdziło, że to taki nowy, bardzo fajny content... Jednak bez nagród, ponieważ za strzelanie do drifterowych trumien nie dostajemy bounty, nie ma praktcznie żadnego sensownego dropu. Jest wyłącznie zmęczenie i frustracja, bowiem NPC nigdy nie męczą się i nie przestają mieszać. Nagle okazało się, że jest to jedynie wstęp do znerfienia nullseca - Tak, CCP w końcu odważyło się na ten krok. I dzisiaj otrzymaliśmy taką wiadomość:

https://www.eveonline.com/article/pu69gy/nullsec-local-blackout-incoming-during-july

Już niedługo cały nullsec zamieni się w wormhole z bramami. Zatem, czy to jest PRAWDZIWY koniec EVE?

Tak jak zapowiadali https://www.eveonline.com/article/pufecw/48-hour-warning-nullsec-local-blackout
słowiański przykuc

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 10, 2019, 15:20:54 »
zaczyna się - ci co nagromadzili plexow beda mieć problem - ceny poleca ciekawe jak nisko :p

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 10, 2019, 20:00:10 »
Te afk latające raciarki zabijają tą grę.

W jaki sposób?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"