Autor Wątek: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...  (Przeczytany 101629 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 11, 2019, 16:45:48 »
W jaki sposób?

Nie no, wiadomo, boty służą zdrowemu rozwojowi każdej gry.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 12, 2019, 19:26:21 »
Zalogowałem się po przerwie i widzę, że local w 0.0 zgasł. Czyli chyba czas na ankietę kiedy ci co świętowali tą zmianę zaczną błagać CCP o przywrócenie locala i kiedy CCP się ugnie  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Phunas

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Phunas
  • Korporacja: WILD5
  • Sojusz: The Minions.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 12, 2019, 20:14:06 »
Zalogowałem się po przerwie i widzę, że local w 0.0 zgasł. Czyli chyba czas na ankietę kiedy ci co świętowali tą zmianę zaczną błagać CCP o przywrócenie locala i kiedy CCP się ugnie  ;)

a co ma to tego ankieta? Zaciekawiłeś mnie, rozwiń proszę.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 12, 2019, 20:56:56 »
W temacie chyba nie ma nic już do powiedzenia więc pomyślałem, że ankieta mogła by być czymś co pokaże jak ta zmiana jest postrzegana teraz przez społeczność tego forum i czymś do czego będzie można wrócić za jakiś czas gdy już będzie wiadomo czy zmiana pomogła grze czy rodzinom graczy by przekonać się czy tutejsza większość dąży do polepszenia EVE czy do jej zniszczenia co przy okazji rozstrzygneło by kilka starych dyskusji
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 12, 2019, 21:16:51 »
Autor tematu powinien miec możliwość dodania ankiety przez edycje pierwszego posta. Jeśli uzna ze jest potrzebna

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 12, 2019, 21:26:20 »
Ankieta?........Do zmian wprowadzanych w eve był, jest i będzie zawsze tylko jeden komentarz https://www.youtube.com/watch?v=eZDBMfe3iPE
słowiański przykuc

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 12, 2019, 21:31:57 »
Kocham CCP i black out
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 12, 2019, 21:47:06 »
Ankieta?........Do zmian wprowadzanych w eve był, jest i będzie zawsze tylko jeden komentarz https://www.youtube.com/watch?v=eZDBMfe3iPE
Chyba nie rozumiem przekazu tego filmu
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:05:22 »
Osobiście narazie ostrożnie wyceniam na to plus. Biorąc pod uwage, że początkowe zachwianie nie ma większego znaczenia, a ludzie zaraz się ogarną, albo z płaczem zbiomasuja konta. Na jęczących kerbirów boterów mam wyjebane i tak miałem z nich zero pożytku. Ani to nie wydokowało się bronić, ani jakiejkolwiek interakcji.

Na pewno wiele to zmienia, choćby dla nas. Musimy się wiele nauczyć od nowa i to niewątpliwie jest wielki plus i powiew świeżości w już z lekka oklepaną grę.
Np wczoraj udało nam się kilka razy zgubić w pipe.: ] Floty będą musiały być bardziej zorganizowane i lepiej się komunikować. Osobiście liczę na jakieś roamujące floty defensywne, albo small gate campy, którzy będą polować na maruderów.

Tak więc z mojej perspektywy super sprawa, jak to się obróci na finalną kondycję gry? nie wiem, nikt chyba nie wie.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:34:12 »
Boty spamują jump na stację sekundę po tym jak na localu pojawia się nie-plus. Teraz jak sobie poradzą? Pewnie łatwiej będzie je ubić bo zostanie im skan kierunkowy. Kod źródłowy bota będzie miał spory problem z interpretacją swój czy nie swój.

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:52:38 »
Boty spamują jump na stację sekundę po tym jak na localu pojawia się nie-plus. Teraz jak sobie poradzą? Pewnie łatwiej będzie je ubić bo zostanie im skan kierunkowy. Kod źródłowy bota będzie miał spory problem z interpretacją swój czy nie swój.
Zgadza się,....warto by jednak doprecyzować, są przecież 4 combat recony Curse itd. które mają: Cannot be detected by directional scanner, oraz wszystko co może worpić w covert cloku (w momencie warpa nie ma ich na kierunkowym).
Więc Dscan takiego bota nie leczy raczej.
słowiański przykuc

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:56:16 »
Czyli czas na botageddon jak kiedyś hulkageddon?

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:58:18 »
Na jęczących kerbirów boterów mam wyjebane i tak miałem z nich zero pożytku. Ani to nie wydokowało się bronić, ani jakiejkolwiek interakcji.
Jako kerbir (chociaż nie jęczący) z ciekawości zapytam, po co mam wchodzić z Tobą jako osobą przylatującą by zabić moją raciarkę w jakąkolwiek interakcję? Nic na tym nie zyskuję więc najlepsze co mogę zrobić to zadokować i zająć się czymś innym. Ma to ten dodatkowy plus, że psuję Ci zabawę tak samo jak Ty mi co jest max tym co mogę zyskać na spotkaniu.

Tak więc z mojej perspektywy super sprawa, jak to się obróci na finalną kondycję gry? nie wiem, nikt chyba nie wie.
Z mojej perspektywy (przy założeniu, że CCP zostawi to tak jak jest) spowoduje to wzrost cen wszystkiego, dalsze zmniejszanie populacji graczy, zmniejszenie okazji do małego pvp i pustoszenie 0.0 poza terenami największych sojuszy.
Boty dalej pozostaną w grze, a co najwyżej będą mniej dochodowe.
Zastanawiam się tylko ile czasu minie zanim osoby takie jak Ty zaczną dopominać się o przywrócenie locala w 0.0  >:D
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 13, 2019, 13:24:38 »
Osobiście całe to wyłączenie lokala uważam za dobre posunięcie. Choćby z takiego powodu że wreszcie, po kilku latach zarastania mułem w grze cos się ruszyło. Cos co wymusi zmianę sposobu gry każdego - kerbira, small pvpera, F1-ciskacza. Wiele się zmieni i to jest dobre. Czy zmniejszy ilość botów? Wątpię, starczy postawić na bramie bota w kloku który będzie czytał over i na każdy neut/red rzuci hasło na lokal, a bot racący na to hasło zareaguje. Cały krzyk jest tylko dlatego że życie w null delikatnie stanie się trudniejsze i trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia. A najwięcej płaczą ci którzy zarabiają na Ebayu, bądźmy szczerzy.
Insza inszość że najprawdopodobniej to nie jest na stałe, tzn lokal ma być wyłączony ale pojawią się nowe struktury obserwatory czy jakoś tak, włączające lokal dla właścicieli. I kto będzie miał gorzej? Wątpię żeby w tym przypadku small pvperzy zagrozili kasacją kont.
Nawet jak mieszkałem w null uważałem że lokal powinien być tylko w hiseku.
Wojny aliansów wreszcie wymuszą użycie dobrych scoutów czy szpiegów, a nie tylko altkonta wyświetlającego lokal. Wygra ten kto ma lepszy wywiad. Być może same bitwy staną się mniej przewidywalne i nudne.
A że iluś tam handlarzy iskami zniknie z gry? Albo nie handlarzy ale producentów pustych isków i wszędobylskich kapitali? Mała strata, jest szansa że w to miejsce wróci sporo starych graczy którzy mają inne ambicje od siedzenia gdzieś na końcu świata i gromadzenie isków. Już przez te parę dni widziałem nicki których nie spodziewałem się kiedykolwiek zobaczyć. Może zostaną, może nie, szansa jakaś jest.
Jeszcze tylko wymodlić zakaz poruszania się JFów po hiseku, jak reszty kapitali, i mamy cudny start do totalnej zmiany na mapie politycznej.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 13, 2019, 13:56:43 »
W zasadzie mi brak locala w 0.0 jakoś specjalnie nie przeszkadza. Nie kopie i prawie nie race. Przeszkadza mi bardziej to, że CCP idzie w kierunku ułatwienia życia rzeźnikom, a nie myśli nad rzeczami o które warto by było walczyć. Pozostaje mi mieć nadzieję, że blackout jest pierwszym, a nie ostatnim krokiem
Przyznam też, że zacząłem się zastanawiać po jakim okresie trwania blackoutu CCP zacznie sprzedawać SP, matsy, statki etc. za plexy.
Póki co ciekawi mnie jak będzie wyglądać online w sierpniu jak ludzie się trochę oswoją z brakiem locala i okaże się czy pewne zjawiska o których mówią kerbiry faktycznie zaistnieją.

PS
Jaka miałaby być korzyść z zakazu poruszania się JFów po hi secu?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 13, 2019, 14:52:48 »
Jaka miałaby być korzyść z zakazu poruszania się JFów po hi secu?
W skrócie - jak wygląda dziś podział na …seki?
Nullsek - kopalnia ogromnych ilości materiałów, nie kończących się w żaden sposób, nie malejących w miarę wydobywania, nie trzeba wychylać się z jednego systemu przez całe miesiące, starczy postawić jeden statek i sam to robi.
Hisek - drukarnia isków dla nullsekowców, przepływ towarów pomiędzy oboma ...secami totalnie bezstresowy, bez żadnego ryzyka (wiem, dziesiątki jak nie setki kursów JF+fracht w moim wykonaniu)
Na rynku chore ilości materiałów, w hangarach chore ilości supercapitali.
Zróbmy strefę buforową pomiędzy hi i null, zróbmy w lowseku miejsce przerzutowe pomiędzy hi i null. Po pierwsze, lowsek ożyje bo narobi się amatorów na cudzą własność, po drugie, nie będzie już tak łatwo eksportować i importować materiały, co za tym idzie być może zmniejszy to chore ilości produkowanych kapitali, co z kolei być może ograniczy ich wykorzystanie choćby do durnych dropów na pojedyncze kruzy.
Z czasem być może powstaną huby handlowe w null gdzie sprzęt t2 będzie tańszy niż w hi. Efekt? Chcesz normalnego życia? Won do null. Lowsek będzie typowym pograniczem zapełnionym wesołymi chłopakami spod znaku wesołego Rogera, hisek będzie regionem dla nowicjuszy.
Oczywiście wszystko to być może, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć zachowania ludzi.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 13, 2019, 14:59:48 »
Dla mnie blackout to taki mały kroczek, drobiask, niuans oczywiście zdecydowanie w dobrym kierunku.
Następnym kroczkiem będzie to o czym już wspomniał Crushall..." Warto zrobić taki myk bo zaraz ubezpieczenia mają znów nerfić." Mówiąc po polsku jak spadniesz, dostaniesz parę 5 złoty z inszurki i tyle. Wdupienie floty kapsli będzie o wiele bardziej kosztowne, przez co jakieś dread bomby i inne tego typu będą używane oszczędniej.
Zobaczymy jakie będą kolejne kroki.

Imo. największą zmianą jaką teraz mamy w eve nie jest blackout, bo to drobiask z którym gracze sobie poradzą tylko fakt użycia przez ccp drifterów. Można powiedzieć, że teraz ccp jest już na gridzie obok twojego statku, a to jest wielka zmiana, mogą Cię znaleść, złapać .......punk, siaty.......a potem Cie ubić. Na zetce mamy już przykłady, suprów które spadły ubite przez drifterów i żaden gracz nie brał w tym udziału, po za tym graczem który spadł oczywiście.
Z drifterami nie da się walczyć, gracze z nimi nie wygrają. Drifterów jest więcej, maja więcej dpsu, a iski im sie nigdy nie skończą, jestem bardzo ciekaw jak ccp będzie używać drifterów, jak bardzo dojadą tych w nullu.

Tak na koniec.......gracze używają botów aby się bogacić, ccp użyje drifterów aby ich zubożyć......chyba jest fair play? czy nie?
słowiański przykuc

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 13, 2019, 15:22:53 »
Cytuj
starczy postawić na bramie bota w kloku który będzie czytał over i na każdy neut/red rzuci hasło na lokal, a bot racący na to hasło zareaguje.
Można wskoczyć, wylogować/zakloaczyć i zrobić rzeźnię za godznę jak boty wrócą na pasek :)

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 13, 2019, 15:46:45 »
Można wskoczyć, wylogować/zakloaczyć i zrobić rzeźnię za godznę jak boty wrócą na pasek :)
Na wszystko znajdzie się sposób.
Blackout już powoduje powstawanie masy nowych pomysłów :)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 13, 2019, 16:03:33 »
Przyznam też, że zacząłem się zastanawiać po jakim okresie trwania blackoutu CCP zacznie sprzedawać SP, matsy, statki etc. za plexy.

w 100 trafiłeś. "Rzeźnicy" niestety cieszą się jak jacyś niespełna rozumy. to nie CCP tylko Pearl Abbys - a co zrobią - masakrę z tej gry zrobią aby
zarabiać na tym forsę podobnie jak na black desert.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 13, 2019, 16:22:59 »
@Puszek
Żeby hi sec był dobrym miejscem dla nowych to trzeba by tak zmienić mechanikę żeby jedynym sposobem na zaszkodzenie graczowi było wypowiedzenie mu wojny
Co do drifterów to cały czas uważam, że ich celem jest przecięcie połączenia 0.0 hi sec by wywołać wojny o surowce

@Veldsper
Chciałbym się w tej kwestii mylić.
Tak btw smuci mnie to, że dyskusja na oficjalnym forum została sprowadzona do kłótni o to jak łatwo powinno się znajdować ofiary by móc bezstresowo poderżnąć im gardła i że to się nazywa esencją pvp
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 13, 2019, 16:42:04 »
stworzyli sobie wspaniałe narzędzie do kontroli w postaci tych drifterów - mogą rozwalić każdego i powiedzieć sorry chłopaki. R - N - G.
równiedobrze mogą oczyścić sobie całe 0.0 bo tak im pear rozkarze i nazwą to inwazją - eve się skończył, ccp nigdy nie ingerowało w ten sposób w walki między graczami ani w kształt 0.0. Widocznie obecny model gry nie koresponduje z dążeniami finansowymi żółtych - a ludzie sie cieszą... ;)... Nawet electronic arts nie jest w połowie tak agresywne jeśli chodzi o duszenie klientów jak pa.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 13, 2019, 16:49:40 »

Żeby hi sec był dobrym miejscem dla nowych to trzeba by tak zmienić mechanikę żeby jedynym sposobem na zaszkodzenie graczowi było wypowiedzenie mu wojny
Co do drifterów to cały czas uważam, że ich celem jest przecięcie połączenia 0.0 hi sec by wywołać wojny o surowce
W hiseku jedyni którzy miewają ciężkie życie to starzy nullsekowcy na altach w statkach typu choinka do farmienia LP na misjach l4. Ewentualnie altkonta z frachtami wożącymi wcześniej wspomniane chore ilości materiałów. Nowy gracz jest bezpieczny, nikt go nie gankuje bo niby po co?
EDYTA:
Apropos rzeźników, rzezi niewiniątek itp... może ktoś podpowiedzieć gdzie tych rzezi szukać? Nie wiem... jakiś link do killboarda? Filmik? Cokolwiek?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 13, 2019, 18:07:04 »
Blackout tu, z tego wynika, że blackout też i tam https://www.reddit.com/r/Eve/comments/cc9gel/zkillboard_down_for_blackout/
słowiański przykuc

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 13, 2019, 18:09:52 »
Blackout tu, z tego wynika, że blackout też i tam https://www.reddit.com/r/Eve/comments/cc9gel/zkillboard_down_for_blackout/
Czyżby rzeź niewiniątek nastąpiła tak wielka, że serwery zkillboard.com nie wytrzymały? Czyżby rzeka informacji o spadających raciarkach podziałała jak atak DDOS? ???  ???  ???

 :D

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 13, 2019, 19:27:49 »
Czyżby rzeź niewiniątek nastąpiła tak wielka, że serwery zkillboard.com nie wytrzymały? Czyżby rzeka informacji o spadających raciarkach podziałała jak atak DDOS? ???  ???  ???

 :D
I to w pierwszych minutach po wprowadzeniu blackoutu, rzeź która wybuchła minutę po wprowadzeniu można porównać do wybuchu supernowej. Osobiście jestem pod ciężkim wrażeniem fachowości rzeźników, stali i czekali na każdą raciarkę w miejscu do którego miała przylecieć.
Szacun panowie.

EDYTA coby nie dublować
Zaglądam na Dotlan, a tam zero jakichkolwiek danych na temat sova, ruchu, killi itp. bo "blackout". Dla mnie jako solo-szwendacza źródło najważniejszych informacji poszło się kochać, ale... to nawet dobrze, więcej niewiadomych, więcej zabawy. Oby tak zostało.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2019, 12:17:28 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 14, 2019, 17:49:36 »
Ktoś z goonsów i inni stali mieszkańcy 0.0 mogliby opowiedzieć jak dużo na + lub - zmieniło się po blackout i inwazji?

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 14, 2019, 20:56:28 »

Drifterowa inwazja dobiegła końca... Pozostawiła po sobie frustrację i zmęczenie skakaniem po cytadelach.

Zapewne głównym celem tego wydarzenia miało być fabularne wytłumaczenie zaciemnienia w systemach nullsecowych.

Natomiast blackout ma zdecydowanie większy wpływ na systemy 0.0, ponieważ dotyka niemal każdego gracza. Obecnie Delve jest nawiedzane przez liczne stada bomberów oraz covertowych okrętów T3, które dzielnie polują na drony górnicze oraz farmerów, głównie w Vexorach. Pojawiają się również informacje o dredach widzianych na dScanie, do których nikt nie przyznaje się... Ogólnie, ludzie powoli przesiadają się na tańsze i mniejsze raciarki, natomiast te większe i tak mają ochronę. Coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się DEDy... Gracze z doświadczeniem zdobytym w systemach WH mają łatwiej, pozostali zdobywają potrzebną wiedzę. Ale również są niereformowalne okazy...

Moim zdaniem, trochę za wcześnie mówić o konkretnych zmianach.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 16, 2019, 13:00:55 »
Ktoś z goonsów i inni stali mieszkańcy 0.0 mogliby opowiedzieć jak dużo na + lub - zmieniło się po blackout i inwazji?
Dronkowo - nieco mniej krabów w subcapach, konkurencja na rynku DEDów lekko podskoczyła (ceny bez zmian na szczęście), trochę więcej małych roamów i okazji do turboblobienia rurkami/HAW dredami/superami, z "dużego" contentu (dreadbomby, voltablob, bombers bar) kompletnie bez zmian. Roamując dalej można dostać tytana na ryj po tym jak ramjag cię zescramuje, więc ta część bez zmian.

IMO po tym jak zkill i dotlan wróciły, zmiany są na plus - trochę więcej ruchu, ludzie bardziej ogarnięci i zorganizowani się wydają, dropienie jak było tak jest, trzeba się pilnować i nie potrzeba mieć 43232434 altów z czystą historią żeby kogoś złowić na kiepski bait.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 16, 2019, 13:51:10 »
Imperium:
Superami i tytanami krabi się bez zmian. Ten sam tik, to samo bezpieczeństwo.
Rurki co sprytniejsze przeszły na mining drone II i dalej kopią na afk. Cena minsów przez to skoczy jeszcze. Tu się balans kompletnie rozbija, docelowo ccp musi to jakoś odnerfić bo ten statek robi się bez sensu.
Już widziałem konstrukcje z 5 scramblami i 5 remote repkami ale to nie chroni w 100% excavatorów przed bombami.  Małe koparki siedzą pod ochroną rurek i panica i też zadowolone kopią po staremu.
Małe raciarki mają bardziej przerąbane ale nie spada ich znów tak wiele. W delve regularne blue kampy, najczęściej bańka i jakaś matka na tym siedzi czy tytek z bosonem. 
Patch uderzył najmocniej w młodych graczy w 0.0. Widać już powolną migrację z raciarek na koparki co nas bardzo cieszy.
Pewnie skończy się tym że subcapy obowiązkowo z cynem i scramblem będą latać - połowa naszych i tak zawsze latała. Myrm się tak szybko zwraca iskowo że można nim spadać codziennie.

PVP za to bardzo przyjemne. PH daje nam dużo contentu. KB zieloniutki aż miło.






Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 16, 2019, 15:02:56 »
Czyli rozumiem, że bardzo oberwało się graczom zarabiającym na PVE w statkach mniejszych od subcapsa a reszta nie musi puki co się zbytnio martwić. Mniejszą raciarkę bez obstawy da się względnie szybko ubić i zniknąć zanim zlecą się koledzy. Bum i po "złych rzeźnikach" ani widu ani słychu bo nie ma locala.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 16, 2019, 15:32:47 »
No i koniec EVE znów nie nastąpił.
A ja specjalnie resubowałem na to wydarzenie konto żeby oglądać zjawisko z pierwszego rzędu.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 16, 2019, 15:44:32 »
Czyli rozumiem, że bardzo oberwało się graczom zarabiającym na PVE w statkach mniejszych od subcapsa a reszta nie musi puki co się zbytnio martwić. Mniejszą raciarkę bez obstawy da się względnie szybko ubić i zniknąć zanim zlecą się koledzy. Bum i po "złych rzeźnikach" ani widu ani słychu bo nie ma locala.
Kontekst PHorde: racące subcapy są jak najbardziej ok i - dopóki pacjent w takim statku siedzi na mumble, nie jest afk, ma sensowny fit i generalnie uważa co robi - standing fleet zwykle dotrze na grid na czas żeby uratować i pozamiatać przypadkowych roamerów. Ryzyka dropów na takie BSy/BCki raczej nie ma, bo dropiący raczej wolą nie marnować czasu/jump fatigue jeśli zamiast tego mogą złapać nieogarniętego carriera/supera chwilę później. Ogólnie - jest lepiej dla wszystkich, którzy nie grają na afku IMO.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 16, 2019, 16:10:15 »
Czyli rozumiem, że bardzo oberwało się graczom zarabiającym na PVE w statkach mniejszych od subcapsa a reszta nie musi puki co się zbytnio martwić. Mniejszą raciarkę bez obstawy da się względnie szybko ubić i zniknąć zanim zlecą się koledzy. Bum i po "złych rzeźnikach" ani widu ani słychu bo nie ma locala.

Mniejszych od capsa :) Tak to wygląda. Czy u nas czy w ph taki subcap spada insta i jak nie ma cyna czy stada kolegów gotowych do obrony w tym samym systemie to koniec. Flota standingowa musiała by bridżować stado cepów by sobie poradzić co jest nierealne z uwagi chociaż na fatygę.

Edit: Wczoraj standing nie był w stanie ratować raciarek PH nawet we własnym home systemie. Zanim dolecieli z keepstara to był podexpress. I tak w kółko. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2019, 09:16:53 wysłana przez [SHCK] Crushall »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 17, 2019, 23:09:24 »
No i koniec EVE znów nie nastąpił.
A ja specjalnie resubowałem na to wydarzenie konto żeby oglądać zjawisko z pierwszego rzędu.

Po *uj resubowałeś, skoro można logować za free na Alfie ??
Puszken LOL  ;D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?