Autor Wątek: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać  (Przeczytany 68774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:10:30 »
właśnie - jest jakaś lista/opis poszczególnych tanków?
Gdzie są miekkie? gdzie walić? czym walić?
czy to wszystko spontan jak na razie?

gregor40

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:20:10 »
W "sklepie" przy nazwie tanka jest takaa mala ikonka "i"

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:27:26 »
W "sklepie" przy nazwie tanka jest takaa mala ikonka "i"

Tyle to wiem - ale listy nie ma :)
Pytam bo zacząłem sobie takową sporządzać a nie lubię od nowa koła wymyślać.

Raiha

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:34:27 »
właśnie - jest jakaś lista/opis poszczególnych tanków?
Gdzie są miekkie? gdzie walić? czym walić?
czy to wszystko spontan jak na razie?

Wszystkie tanki są miękkie z tylu najbardziej :) potem z boku. Jednakże każdy czołg ma różna tolerancje na strzały :)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:51:46 »
nie okropniak, takiej listy nie widzialem
najprosciej wlaczyc tech tree i prawym na czolgi, masz opis, a tam dane

Straszny

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:15:34 »
dorabiam sie dzisiaj Grille i zobacze jak zarabia lepsza arty... ale faktycznie juz Wespe daje ładnie przyciąc , choć jeszcze na pewno gorzej niż "złote" czołgi.

amra

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:58:07 »
Ja od wczoraj tez farmie, wespe, 10-15k, bez premium, na bezupgrade i zalaga 50%. Moze byc ciekawie. PzIV po zdobyciu 76/L70 tez stal sie tez bardziej atrakcyjny.

Mam pytanko, ktos uzywal ? 3001h ? Bo mam dylemat czy nastpny brac 3001h czy 3600h.
Ten drugi lepiej wyglada, ale pierwszy otwiera mi droge do pantery i tygrysa, gdy pierwszy tylko do tygrysa.

Hellbright

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 08, 2010, 17:11:47 »
właśnie - jest jakaś lista/opis poszczególnych tanków?
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tDB4StQc95B9otKPXRctCqA&authkey=CJm4jYgN#gid=1 - dość aktualny opis od T3 do T10
http://game.worldoftanks.ru/encyclopedia/ Tankopedia w języku Mołotowa.

Niestety nie ma info jak jest liczona penetracja - czy liczy się materiał pancerza, jak liczona jest penetracja działa(stawiam na 1000m pod kątem 90*), ale i tak sporo info jest.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 08, 2010, 17:24:38 »
O! O! O!

O to mi chodziło :D
thx Hell

naye666

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:48:18 »
Może mi sie wydaje, ale na poprzedniej becie jakos szybciej szło zdobywanie expa.. teraz to normalnie jak flaki z olejem...

Kara Mon

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 08, 2010, 23:57:41 »
tak zmniejsyzli expa bankowo tez to zauwazylem.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 09, 2010, 07:26:43 »
ok zarabianie tym premium jest jak kazdym innym tankiem

 Defeat
Battle: Hills 9 września 2010 06:56:45
Tank: Matilda
Earned:
192 Experience
8 680 Credits

jedyne co ma do siebie to niski koszt naprawy, ale to w zasadzie tyle,
koszt naprawy taki sam jak t-34 i ammo tez, tylko t-34 moze przynajmniej pojezdzic i powalczyc

Straszny

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 09, 2010, 09:02:38 »
ja tam odczuwam wyraźną różnice ....

anyway, jeśli chodzi o koszt ammo JagdPanthery, wróciłem do długolufowego działa 88mm L71 (zamiast jej topowego 105 mm /L52) ... i ... koszt ammo spadł prawie PIĘCIOKROTNIE, co przy np 30 000 na amunicję sprawia olbrzymią różnice, owszem... damage z działa jest mniejszy i nie ma mowy o nawiązaniu w miare równej walki z choćby KT, ale za to celność jest lepsza i jednak ten koszt ammo.

Zostawiam sobie 105tke na ustawki a na codzień zaczne jeździć 88ką.


pocisk AP 105tki - 1030 kasy
pocisk AP 88ki - 252 kasy

(!)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 09:10:26 wysłana przez Scaryman »

lastverb

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:21:35 »
i nie ma mowy o nawiązaniu w miare równej walki z choćby KT, ale za to celność jest lepsza i jednak ten koszt ammo.

Az takiej roznicy nie ma. Jesli chcesz sie strzelac short range z kt od przodu starczy wylaczyc auto i walic w dolna czesc kadluba, bok i tyl dostaja praktycznie z kazdej odleglosci, przod tez dosc czesto. A jesli walczysz z kt 1v1 long range to i tak przegrales bo twoj team to jeden wielki fail i jest po drugiej stronie mapy omijajac kazdego wroga powyzej light tanka i jedzie do "kolka" aby tam pasc.
Na jagdpanterce mozna miec tez swietne wyniki na poczatkowym dziale ze wzgledu na duuuza szybkostrzelnosc, ale wtedy o solowaniu ciezkich czolgow tier8+, nie bedacymi nabami (a takich wcale nie ma tak duzo) mozna zapomniec. Z poczatkowym dzialkiem trzeba sie troche agresywniej poruszac dookola i unikac walki frontowej z tier8+.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:30:55 »
co mnie rozwalilo to to że nie można zrobić składu większego niż 3 osoby.. nie wiedziałem cholera.
A taki miałem chytry plan pofarmienia grupą - rzeźnia by była normalnie :(

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:04:20 »
wlasnie dlatego nie mozna :P bo zwykly pug nigdy by nie mial szans z przeciwna druzyna jesli bylby to jeden team

co do kosztow ammo scary to witaj w swiecie ruskich jeszcze w 0.4.5 :)

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:19:05 »
z tego co słyszałem chłopaki wchodzili wczoraj kilkoma skladami na "odliczanie" - ale często rzucało do przeciwnych drużyn :)

Przypominam o TS dla chcących napsuć krwi innym :)

Straszny

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 09, 2010, 15:11:48 »
artyleria... GRill chwilowo...  wrażenia

był na początku koszmarnie nudny... ale jak zacząłem korzystać z niego jak z lekkiego działa szturmowego.. rewelka :D:D ... ofc to jest równie delikatne jak Marder... ale wykop ma rewelacyjne.. zawsze coś ubijam i przy okazji nie jest to nudne kampienie w rogi mapy... :P

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 09, 2010, 15:29:01 »
ja mam oba - Grill i SU-5, expa teraz zbieram na SU-8 zeby naprawde bolec :D

Pic grania artyleria polega na tym by wspomagac reszte - i rzecz jasna ubic TD jak ktorys na tyle jest glupi zeby sie pokazac w zasiegu - a nie ruszyc :)
Oczywiscie do tego dochodzi zdejmowanie gasienic medom coby przestaly sie prezyc itp itd... a tak naprawde wszystko sprowadza sie do tego czy uda ci sie dobrze schowac czy tez nie - i cie light czy inny dziad pojedzie.

Na poczatku padalem jak mucha - terez zwykle mam 80% trafien w bitwie, i permanetnie brak ammo na jej koniec :(

Kara Mon

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 09, 2010, 15:58:54 »
z tego co słyszałem chłopaki wchodzili wczoraj kilkoma skladami na "odliczanie" - ale często rzucało do przeciwnych drużyn :)

Przypominam o TS dla chcących napsuć krwi innym :)

Tak sie robi, jeszcze zniam byly sklady tka juz ludzie robili liczac ze zawsze kogos do tej samej bitwy da sie wciagnac , teraz jest latwiej i jak ktos wrzuci 2 sklady na jednym voice to juz mozna niezle namieszac.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 09, 2010, 16:13:51 »
Ja od wczoraj tez farmie, wespe, 10-15k, bez premium, na bezupgrade i zalaga 50%. Moze byc ciekawie. PzIV po zdobyciu 76/L70 tez stal sie tez bardziej atrakcyjny.

Mam pytanko, ktos uzywal ? 3001h ? Bo mam dylemat czy nastpny brac 3001h czy 3600h.
Ten drugi lepiej wyglada, ale pierwszy otwiera mi droge do pantery i tygrysa, gdy pierwszy tylko do tygrysa.
Ja mam 3001h, nie wiem jak ten 2, ale wersja 1h jest całkiem przyzwoita. Prawie 2x więcej hp niż PzIV, jak się nim dobrze ustawisz to i pociski z heavy się odbijają (zajebiście mocny przód a i armor z boku wytrzyma pare niezłych uderzeń). Co do działa, mam to o najwiekszej penetracji ale dmg słaby więc trzeba dobrze przycelować żeby narobić bałaganu do odblokowania zostało mi ostatnie o nieco słabszej penetracji ale za to dmg większy więc może będzie lepiej :). KV nie polecam, bo dość często solo PzIV lub 3001h je załatwiam, szczególnie te z podstawową wierzą (wysoka i miękka) kilka strzałów w wierzyczke i kv is no more  ::)

Mac Dercad

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 09, 2010, 16:24:31 »
To 3601 jest twardy z przodu;) Sam dla odmiany mam 3601, a 3001 nie próbowałem. Jednak śmiało to co mam, mogę polecić - dobra moc silnika, zwrotność średnia, ale bez tragedii, sporo hp i bardzo dobry pancerz. Siła ognia też na plus - działo niby sporo gorsze niż w T-34 85, ale strzela się całkiem przyjemnie.

amra

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 09, 2010, 17:00:57 »
Dzieki Max, nabyłem jedank 3601, trochu znudzilo mi sie jezdzenie od krzaka do krzaka w tanku bez armora ;)

Blutbart

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 09, 2010, 17:38:20 »
Kane po prostu 3601H to droga do Tygrysa, a 3001H (z niego tez mozna na Tygrysa przejść) to takie coś pośredniego między 3600H a 3001P który jest startem do Pantery.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 09, 2010, 17:44:42 »
Tygrys Tygrysem, ale VK3601H jest bardzo sympatycznym czołgiem sam w sobie. Jeśli jednak chcesz iść w ciężkie, to radzę wybrać sowietów, tak jak 80% innych graczy;)

Straszny

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 09, 2010, 18:22:33 »
ok zarabianie tym premium jest jak kazdym innym tankiem

jedyne co ma do siebie to niski koszt naprawy, ale to w zasadzie tyle,
koszt naprawy taki sam jak t-34 i ammo tez, tylko t-34 moze przynajmniej pojezdzic i powalczyc

T-34 w sensie ze jest lepszy ? Hmm sam popatrz na statystki jednego i drugiego




wcale nei jest tak źle - rate of fire - doskonałe przy T-34, signal range, view-range, opancerzenie bardzo dobre (i równomierne!) - zdecydowanie na plus dla Matildy, jest jednak dużo wolniejsza od T-34. Po prostu gra sie nią inaczej a kase jednak zarabia sporą. Nigdy nie przegrałem walki sam -na-sam z A-20 czy T-34 , nigdy nawet nie było "na styk". Jeśli taki czołg zdecyduje sie na walke z Matildą to ją przegra. Dopiero T 34-85 dzięki temu ze zachowuje dynamike i ma mocną armate - zdmuchuje Matilde jak ją zajedzie i pierdyknie w hull od tyłu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 18:33:54 wysłana przez Scaryman »

amra

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2010, 18:36:32 »
Tygrys Tygrysem, ale VK3601H jest bardzo sympatycznym czołgiem sam w sobie. Jeśli jednak chcesz iść w ciężkie, to radzę wybrać sowietów, tak jak 80% innych graczy;)

Ze tak powiem, nie wazne czym jezdza inni i ze tygrsek i pantera nie jest taki uber, ale ja i tak bede nimi jedzil :D, bo mi sie bardziej podobaja i .
A o vk3001 sie pytalem, bo dlanie to jest to zlo ktore musze przejsc aby dobrac sie do pantery, wybralem wiec latwiejsza droge do tygryska i potem bede sie meczyl z vk3001 jako backup tank gdy moj tygrysek bedzie sie dymil na jakims polu bityw. Narazie nabylem vk3601 jako main i pzIV jako backup aby dozbieral xp i odblokowal vk3001.

Gizmo79

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2010, 18:42:41 »
poprawki do T-34:
Health: 460 (afair)
Traverse speed: 40
Turret armor: 60/45/45
Turret traverse speed: 56
57mm ZiS 4
AP dmg: 85
AP penetration: 112
rate of fire: 26
Choć nawet wtedy Matilda wygląda lepiej, poza dynamiką która jest tragiczna.
A 75mm pancerza i tak nie ma większego znaczenia, w tym tierze przebija to już wszystko. Od T-34 pociski się odbijają, a od Matyldy?

Straszny

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2010, 18:46:50 »
Ze tak powiem, nie wazne czym jezdza inni i ze tygrsek i pantera nie jest taki uber, ale ja i tak bede nimi jedzil :D, bo mi sie bardziej podobaja i .
A o vk3001 sie pytalem, bo dlanie to jest to zlo ktore musze przejsc aby dobrac sie do pantery, wybralem wiec latwiejsza droge do tygryska i potem bede sie meczyl z vk3001 jako backup tank gdy moj tygrysek bedzie sie dymil na jakims polu bityw. Narazie nabylem vk3601 jako main i pzIV jako backup aby dozbieral xp i odblokowal vk3001.

mi sie zarabiscie podoba Jagdpanthera (ale TD nie sama Panthera, która z działem 88 wygląda fatalnie :P ).. jest w niej jakaś taka zwinność i estetyka.. to ze jest to konstrukcja bardzo dobrze przemyślana to po prostu widac i w grze... ten przód świetnie pochylony, cała zwarta konstrukcja.

Jeśli chodzi o estetyke (a w sumie i skuteczność) mój absolutny no.1  w WoT.

amra

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:12:23 »
Ogolnie wiekszosc niemieckich armat graficznie jest zjebana, widziales 75mm l70 na pzIV ? wyglada raczej jak 12.8 cm PaK 44 L/55.  to samo 88 mm KwK 36 L/56, oprocz bazowego modelu tygrysa, nie ma hamulca wylotowego, to samo odnosnie 75mm l70 i pantery.

ps:
A tak z ciekowosci, stawiam piwko temu czolgiscie ktory bez przeszukiwania netu powie co oznacza L/xx
prze armatach niemieckich, np L/70, L/56 itd ...

Hellbright

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:17:56 »
L to długość lufy w kalibrze działa.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:26:42 »
Hmm takie male pytanko dla tych co kulaja sie TD. Tez wam co chwile silnik rozwalaja. Bo ostatnio na jgd pz4 to juz przestaje byc smieszne nie dosc ze co 3 strzal urywa gasienice to srednio co czwarty rozwala silnik i to w sumie niezalerznie gdzie oberwe. Efekt taki ze srednio co drugi strzal konczy sie unieruchomieniem i zaczyna byc to lekko wkurzajace.

Gizmo79

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:52:47 »
A co powiesz na to, że mi w T-44 co czwarty strzał rozwala gąsiennice i jak zapomnę kupić repair kit przed walką to mogę być pewien, że jej nie przeżyję (a u mnie naprawa to 16k :) )? W T-34-85 też non stop silnik leciał.
Wyszkol załogę w naprawie i kupuj repair kity, wiele na to nie poradzisz.

Straszny

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 09, 2010, 21:29:58 »
Hmm takie male pytanko dla tych co kulaja sie TD. Tez wam co chwile silnik rozwalaja. Bo ostatnio na jgd pz4 to juz przestaje byc smieszne nie dosc ze co 3 strzal urywa gasienice to srednio co czwarty rozwala silnik i to w sumie niezalerznie gdzie oberwe. Efekt taki ze srednio co drugi strzal konczy sie unieruchomieniem i zaczyna byc to lekko wkurzajace.

* toolbox - must have  - pół bańki ale BARDZO pomaga  - po to mam te durne złote czołgi żeby szybko nafarmiać na takie drogie dodatki

* ja mam 3 członków załogi ze specjalnością w repair

* taki urok gry tych mniejszych TD, ja zawsze celuje w gąsienice i silnik jak gram przeciwko TD... ogólnie jeździj w drugiej linii, supportuj cięzszych kolegów a nie staraj sie grać "a teraz im pokaże" - to nie działa na tank destroyerach ;)

amra

  • Gość
Odp: farmienie w WoT - jak najszybciej zarabiać
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 09, 2010, 21:59:41 »
Ja tam głownie pojeżdzam TD pod tylek i przeszkadzam w zawracaniu ladujac kulke za kulka w w tyl .) Dziala na 100%, oczywiscie 1 vs 1.