Autor Wątek: Kilka pytań na start  (Przeczytany 2758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

minok

  • Gość
Kilka pytań na start
« dnia: Marzec 30, 2011, 23:25:17 »
Witam serdecznie

Szukam obecnie jakiejś formy relaksu po dosyć ciężkiej fali na studiach, no i pomyślałem o jakimś MMO, a że w coś takiego jeszcze nie grałem padło na EVE :)
Wiem, że na forum jest mnóstwo wątków, czytałem sporo, ale każdy lubi być potraktowany indywidualnie i dopytać dokładnie o to co go interesuję najbardziej, wiec mam nadzieję, że wybaczycie mi kolejny tego typu temat.

Moje główne pytanie brzmi następująco: Czy w tej grze, grając nieregularnie i nie za dużo mogę nadal mieć dobrą zabawę? Czy aby np. uczestniczyć w wojnach itp. trzeba poświęcać grze dużo czasu? Wątpię żebym znalazł więcej niż godzina dziennie, a i to nie zawszę. Natomiast jak już znajdę kilka godzin wolnego chciał bym je przyjemnie wykorzystać robiąc coś innego, niż zbieranie surowców.
Tutaj następuje moje następne pytanie.  Czy w tej grze, bez "farmienia"daje radę? Grałem w nie jedno MMO i tego elementu nie znoszę. Nie wiem jak tutaj to wygląda, ale w MMO  w świecie fantsy, questy typu zabij 100 takich, przynieś 20 języków świń (a dziwo 90% świń żyję bez języków:P) itp są okropne. System craftu polegający na zbieraniu skałek jeszcze gorszy. Jeżeli np. mam szukać jakiegoś rzadkiego minerału w galaktyce czy coś takiego, to już ok. Ale takie bezmózgie farmienie to nie dla mnie. (wybaczcie błędne pojęcia, ale wiadomo o co chodzi).

Czy przedstawiona fabuła zachęca do czytania? Kiepsko zrobione gry, gdzie widać że twórcy silą się tylko by dać jak najwięcej tekstu, mnie strasznie odpycha. To co czytam ma być ciekawe jak dobra książka.

I taka pierdółka na koniec. Jako, że studiuje fizykę lubię  takie "smaczki" naukowe;p Czy w EVE starają się tłumaczyć technologie, zjawiska etc? (coś a la chociaż opis badań w ogame:P) Czy to bardziej coś jak star warsy, gdzie "masz i się ciesz" ?

Dziękuje bardzo za wasz czas.

Pozdrawiam

Kara Mon

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2011, 23:45:33 »
Tak mzona grac casualowo i wciaz calkiem niezle sie bawic

Jak jestes pomyslowy to mozna zarabiac kase szybko i latwo bez koniecznosci grindu. Do tego wszelkie skile same sie trenuja tylko trzeba wybrac co ma sie trenowac i to samo leci do przodu.

Co do fabuly oraz "mechaniki" jest duzo , dla przykladu http://www.eveonline.com/background/articles.asp , ogolnie cala zakladka backstory jest warta przeczytania jesli kogos interesuje co jak i dlaczego .

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2011, 00:26:38 »
Pve w tej grze to zwyczajny grind fest zapożyczony z koreańskich produkcji. Więc jeżeli grind z innych produkcji oprawiony w ładną fabułę z animacjami , zmiennym otoczeniem +w miarę sensownie klimatycznie opisanymi misjami powoduje u ciebie wymioty .To w evce masz gwarantowanego bełta po paru minutach . Bo tutaj trzaskach ciągle te same krzyżyki w overwiew ,dosłownie czerwone krzyżyki naciskając f1.
Mining natomiast polega na naciśnięciu na skałkę i ciągłym naciskaniu f1 do pełnego cargo ,wyładunek i znowu .

Evka to przede wszystkim gra ekonomiczna, więc jak lubisz się bawić forsą to możesz zarabiać na spekulacjach,obracaniu towarem , lub poprzez mordowanie i okradanie innych graczy.
Jest jeszcze opcja legalnego kupowania isków od ccp. Jak masz pracę to polecam tą opcje.W szczególności na start jeden plex przemielony na iski to jest must have  +-400 baniek starczy ci na 2-3 miesiące nawet jak będziesz mocno uprawiał pvp i te całe pve możesz mieć w nosie.

« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 01:47:01 wysłana przez HammerSnake »

sc0rp

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2011, 00:37:04 »
jeden plex przemielony na iski to jest must have 
chyba cos mnie ominelo, ale moglbys sie zwerbalizowac dlaczego to ma byc must have?

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2011, 00:48:30 »
Jasne,
implanty, skillbooki ,brak zmartwień za co kupić fryte, cruza,cepa,bcka ?

Brak konieczności uprawiania pve i czerpanie od razu garściami funu z pvp ?
Wydatek mały , a boost i komfort grania  olbrzymi.

Ja tak zaczynałem i wszystkim znajomym radze ,żeby tak robili. Traciłem cruza kupowałem następnego i leciałem dalej napierdalać ,a nie stękałem na corpowym kanale ,że nie mam za co statku kupić ,albo "jeszcze 6 godzin farmy" i polecę znowu strzelać.

+ to co ominąłeś :
Cytuj
Czy w tej grze, grając nieregularnie i nie za dużo mogę nadal mieć dobrą zabawę? Czy aby np. uczestniczyć w wojnach itp. trzeba poświęcać grze dużo czasu? Wątpię żebym znalazł więcej niż godzina dziennie, a i to nie zawszę. Natomiast jak już znajdę kilka godzin wolnego chciał bym je przyjemnie wykorzystać robiąc coś innego, niż zbieranie surowców.

minok

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2011, 18:23:33 »
Dzięki wielkie za barwne odpowiedzi:p
Niestety (albo w sumie na szczęście) mnie nie zachęciliście. Do gier ekonomicznych nic w sumie nie mam, ale nie jako główny aspekt. A niestety, nie stać mnie na spore dodatkowe opłaty (moja jedyna forma zarobku to dawanie korków, z czego dużo kasy nie ma:PP).
Tak więc dziękuje jeszcze raz bardzo, ale niestety poszukam czegoś innego. Może world of tanks:P Może jakies aoc:P kto wie

Pozdrawiam

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2011, 21:36:06 »
WOT jest a raczej już chyba niedługo będzie płatny
AOC o ile wiem to grind

Kara Mon

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2011, 21:48:49 »
WOt ma byc FTP z dodatkowym kontem premium

minok

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2011, 22:10:20 »
Na razie chyba jest nadal beta WOT więc jeszcze da radę spróbować;p
AoC grind? Kurdę, każdą grę muszą tym popsuć;p Często się zastanawiam, czy ludzie serio to lubią, czy może to tylko sposób by trzymać ich przy grze.  Dziwna moda z Azji;p

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2011, 22:18:01 »
Dawno temu jak zaczynałem grac w Lineage 2 na 1 odsłonie i nie było jeszcze botów to było przyjemnie grać na serwerach z niskim mnożnikiem bo pozwalały grać wspólnie i przez to nawet grindowanie było fajne ale później już tylko za jednym kolesiem ganiało kilka chłopków od wszystkiego lub też po prostu bot ganiał bota co się równa z odpuszczeniem sobie gry na dobre.

minok

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2011, 10:55:43 »
Znam w sumie wiele osób, które lubią spędzać wolny czas na kopaniu skałek, czy po prostu zbieraniu kasy, ale nie podoba mi się w grach wymuszanie od gracza aktywności we wszystkich jej aspektach. Gra powinna być rozrywką, a nie drugą pracą;p

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2011, 10:59:16 »
-skille idą offline
-żadnego lvlingu
-legalna możliwość kupowania waluty w grze
-legalna możliwość kupowania postaci w grze

[admin]Hammer Xart parę razy o to prosił ja proszę po raz chyba pierwszy i na pewno ostatni - przestań promować metody gry niezgodne z EULA, takie jak to co było w miejscu tej notki. I nie fakt że dodałeś info o tym że jest to nielegalne nie sprawia że legalnie możesz o tym pisać.
Doom[/admin]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2011, 12:10:24 wysłana przez Doom »

AreQ

  • Gość
Odp: Kilka pytań na start
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2011, 21:40:42 »
minok, Eve to gra dla Ciebie. Ekonomia jest ważna, bo skądś kasę na statki do PVP trzeba brać :-), ale nie musi być traktowana w Eve jak podstawa (ale może jak ktoś lubi). A jak Cię stać płacić abonament z własnej kieszeni, nie zarabiać w grze na plexy, to tym bardziej nie powinieneś mieć nomen omen kosmicznych problemów.