Autor Wątek: Sens grania w eve  (Przeczytany 11988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zysiolo

  • Gość
Sens grania w eve
« dnia: Maj 05, 2010, 14:42:12 »
Grałem w eve 21 dnia triala robiąc tylko misji i jakoś nie widziałem jak można robić coś po za tym. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?

Skoq

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2010, 14:47:25 »
Proponuje dolaczyc sie do Unseen Academy - oni pokaza ci co mozesz robic w Eve i jak to robic. Krotka lista rzeczy ktore mozesz robic:

- PvP - player vs player czyli strzelanie do innych graczy
- PvE - czyli misje ktore robisz, plexy i racenie
- Industry - Invencja i produkcja wiekszosci itemek i statkow w grze
- Mining - kopanie asteroid
- Trade - Handel
- Wstap do korporacji - granie solo w ta gra mija sie z celem i zabija grywalnosc

Pozdrawiam
Skoq

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2010, 14:52:43 »
Grałem w eve 21 dnia triala robiąc tylko misji i jakoś nie widziałem jak można robić coś po za tym. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?
Sensem grania w eve jest to żeby dołączyć do jakiegoś powerblocku i strzelać się w blobie z innym blobem a potem wozić się na forach że się wygrało.
Ewentualnie senesem grania w eve jest robienie misji lvl4 aż wypłyną Ci oczy z nudów lub rycie skałek w hulku aż zasłabniesz od dzwięku laserów górniczych.
Względnie sensem grania w eve jest dołączenie się do jakiejś pirackiej corporacji gankującej w lowsecu haulerów lub noobów którzy przez brak wiedzy wlecieli do low w swoim pierwszym uberpwnBSie i uważać się za proelitepvp bo nie walczysz w blobach.
W zasadzie sensen grania w eve może być także siedzenie przed arkuszami marketu, prowadzenie 0.01 isk wars i spam scamem na localu w jita do utraty świadomości.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2010, 14:57:19 »
EVE jest specyficzną grą, dlatego mówi się o tym piaskownica ("sandbox").
Jeżeli w grze szukasz tzw. "streamlined content" co zasadniczo określa jakiś zaplanowany i ciągnący się wątek fabularny, albo jakieś narzucone cele (lvl, zaliczone questy, gear, etc) to w EVE nie będziesz mógł się odnaleźć.
EVE jest grą w której nie ma celu innego niż taki jaki sobie wybierzesz. Chcesz być milarderem ? ok. Chcesz być przywódcą sojuszu na 2k osób ? ok. Chcesz zbudować tytka ? ok. Chcesz być mistrzem kb na battleclinic ? ok. itp, itd.
Wszystko sprowadza się do dwóch rzeczy:
- czy potrafisz dążyć do czego co nie zostało ci narzucone ? I czy potrafisz określić dla siebie cele ?
- czy tzw "core gameplay" ci pasuje - są ludzie którzy lubią latać w kosmosie i świat EVE im pasuje, a CCP stara się go urozmaicać - są misje, WH, FW, losec, nullsec, produkcja, research, COSMOSy, etc etc. Niedługo będzie PI (planetki) a potem zaczniemy też chodzić po tym świecie a nie tylko latać.

Podsumowując, "EVE is not a game, it's a hobby". Nie da się "przejść EVE" i ją "skończyć". Można w niej żyć... jak długo i co robiąc to tylko od Ciebie zależy....

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2010, 15:02:15 »
Słaby troll, 1/10  :2funny:

W swojej półtorarocznej karierze zajmowałem się w kolejności:

- robieniem kontraktów kurierskich
- klepaniem ratów w lowsecu
- robieniem misji L4
- kopaniem w hisecu (lajtowo, potem AFK na alcie)
- scamem na kontraktach kurierskich
- produkcją rigów
- produkcją frakcyjnych fregat
- kopaniem highendów w null
- eksploracją
- wyprawami do W-space na Sleepersów

oraz

- solo PvP w lowsecu
- gangowe PvP w lowsecu
- PvP w porządnym aliansie

Myślę, że doświadczyłem może połowę tego, co Eve oferuje, a dwa razy do roku pojawia się coś nowego.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

silvia

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2010, 16:12:34 »
Jest roznica pomiedzy "czym mozna sie w eve zamojwac" a "jaki jest sens".

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2010, 17:16:14 »
Jak jest u was z opłacaniem abonamentu ja jakoś się nie kwapie do wystawienia tych ~40zł  :P

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2010, 17:25:17 »
Rozszerzając pytanie: jaki jest sens grania w dowolną grę mmo? Lub: jaki jest sens grania w dowolna grę komputerową? Lub: jaki jest sens grania w dowolną grę?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2010, 17:50:41 »
Jak jest u was z opłacaniem abonamentu ja jakoś się nie kwapie do wystawienia tych ~40zł  :P

Po paru miesiącach możesz spokojnie opłacać konto iskami. Możesz to spokojnie robić nawet klepiąc tylko misje lev. 4 w HS i jeszcze coś Ci zostanie. Niektórzy utrzymują za iski i parę kont. Niektórzy pewnie i po kilku latach solidnie zarabiając ISKi w jakikolwiek tam sposób płacą gotówką. Nie każdy się kwapi do marnowania isków na jakiegoś PLEXa :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Templar Brave

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2010, 19:27:06 »
Rozszerzając pytanie: jaki jest sens grania w dowolną grę mmo? Lub: jaki jest sens grania w dowolna grę komputerową? Lub: jaki jest sens grania w dowolną grę?
I tak od nitki do kłębka zaczniesz się w końcu zastanawiać nad sensem życia...  ;D
Słaby troll, 1/10  :2funny:

W swojej półtorarocznej karierze zajmowałem się w kolejności:

- robieniem kontraktów kurierskich
- klepaniem ratów w lowsecu
- robieniem misji L4
- kopaniem w hisecu (lajtowo, potem AFK na alcie)
- scamem na kontraktach kurierskich
- produkcją rigów
- produkcją frakcyjnych fregat
- kopaniem highendów w null
- eksploracją
- wyprawami do W-space na Sleepersów

oraz

- solo PvP w lowsecu
- gangowe PvP w lowsecu
- PvP w porządnym aliansie

Myślę, że doświadczyłem może połowę tego, co Eve oferuje, a dwa razy do roku pojawia się coś nowego.
Bogate CV  ;D A na jakim stanowisku widzi się Pan za dwa lata?  :2funny:

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2010, 19:44:38 »
Pilota tytana / CEO U'K :P
Zapomniał dopisać że szefowanie korpa też ma w doświadczeniu :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2010, 19:51:28 »

Sensem grania w eve jest to żeby dołączyć do korporacji pirackiej i strzelać się nie w blobie z innym nie blobem a potem wozić się na forach że jest sie strasznym piratem.
Ewentualnie senesem grania w eve jest robienie misji lvl4 aż wypłyną Ci oczy z nudów lub rycie skałek w hulku aż zasłabniesz od dzwięku laserów górniczych.
Względnie sensem grania w eve jest dołączenie się do jakiegos powerbloka ktory robi pvp masowe w gronie setek innych graczy, bycie tam pionkiem i uważanie się za proelitepvp bo walczysz w blobach.

W zasadzie sensem grania w eve może być także samotna wedrowka i poznawanie wszystkiego wlasnymi doswiadczeniami...
mozna to robic w kilka osob i tez jest przyjemnie  O0
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2010, 19:59:54 »
Bogate CV  ;D A na jakim stanowisku widzi się Pan za dwa lata?  :2funny:

 :2funny:

Zdecydowanie pomieszkałbym pod namiotem w W-space...  O0


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Loc0

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2010, 20:10:46 »
Kombat skad tyle pesymizmu?:D Podwyzki nie dali czy co?;)

Templar Brave

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2010, 21:39:22 »
Zdecydowanie pomieszkałbym pod namiotem w W-space...  O0
He he, dlaczego tak skromnie, lepiej w pałacu  O0
Zapomniał dopisać że szefowanie korpa też ma w doświadczeniu :P
Zdaje się, że nastąpił tam mały bunt...  :D

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2010, 22:07:54 »
W jaki sposób można iskami opłacić konto ? ile isk to kosztuje?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2010, 22:11:14 »
Ile to zależy od koniunktury. A jak to w noob garten widziałem kiedyś temat o tym

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2010, 22:11:57 »
Narazie poklepie w tibie do końca pacca ;] szkoda że na main kompie nie działa mi eve coś nie tak z kartą sieciową bodajrze jak szukałem w pomocy eve znalazłem coś o karcie D-Link że trzeba się skontaktować z właścicielem sieci. :S

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2010, 22:21:28 »
Cytuj
Ile to zależy od koniunktury. A jak to w noob garten widziałem kiedyś temat o tym
Dla mnie to jakbyś powiedział e=mc2 a ja miałbym wiedzieć o co chodzi ;p
Co to
Cytuj
koniunktury
zakładając, że gram w eve 20 dni i skończyłem całe tutorial można obliczyć jaki byłby koszt opłacenia konta za isk?

cortey

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2010, 22:24:43 »
No na dzień dzisiejszy około 300 mln ISK

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2010, 22:38:43 »
to byłoby mnie stać a można wiedzieć w jaki sposób dokouje się opłaty?

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2010, 22:51:43 »
Plex kosztuje koło 300 mln isk.
Jako noob masz szanse zrobić taką kase ale nie na misjach lvl1 tylko bawiąc się w eksploracje.
Durny radar site w hisecu potrafi obecnie nawet ponad 5 baniek sypnąć.
Lepsza kasa ale zależna od szczęścia jest na unknowach w których możesz trafić faction spawn albo expedycje.
Faction spawn to taki rat co dropuje unikatowe rasowe moduły/implanty/ammo.

Jakiś czas temu czekałem aż znowu będę mógł jump clona do stain machnąć i z nudów zrobiłem pare takich plexów w forge wypadły2 low grade crystal implanty łącznie za 35 baniek. Zamiast zrobić jc przymelinowałem się na dwa dni w Vasala z zamiarem przyfamienia plexów w low których tam jest sporo. Teren niezły bo ruch niewielki do jita niedaleko. Ciężko się zdziwiłem jak w hisekowym plexie dostałem ekspedycje(fakt że 2 punkty w low seku były) z którego spawna na koniec wypadł jakiś pith hard i dred guristas invu fart  :D (poszło za 380 mln isk w jita).
3 dni farmienia po pare godzin troche szczęścia i byłem łącznie 480 mln isk do przodu.

Z tym że, ja mam skille na skanowanie nie najgorsze + przeskanowane tych plexów troche, no i stateczki żeby potem plexa machnąć bezboleśnie. W nighthawku,slepnirze czy te słabe plexy w sabre to się je robi szybciutko.

Dla noobka też do zrobienia jak jest kumaty i wie jak sfitować stateczek.
Te hi-secowe czasem nie wpuszczają nic większego od destroyerka/interdictora, czasem są takie że niczym mniejszym niż bc bym się tam nie wybrał chociaż widziałem gościa co w caracalu dawał rade nawet.
 W low jakimś bckiem tier 2 (drake, myrmi, harbringer, huricane) powinieneś solo też dać rade ale będziesz się męczył mocno.
W low też trzeba patrzeć co się dzieje bo cwaniaków nie brakuje i probują czasem żeby ci zrobić kuku  :diabeł:


Moja rada, idź do unseen tam możesz popytać co i jak z tym skanowniem i co robić na tych plexach(czasem trigger nie jest jednoznaczny trzeba strzelić w jakiś budyneczek albo polatać po chmurze czy co tam jeszcze cccp wykombinowało), poznasz parę osób i możecie walczyć we 2-3 na ciekawszych plexach. Owszem zysk wtedy na 3 idzie ale te trudniejsze uknowy jak skilli nie masz to będziesz męczył w jakimś bcku godzine i pewnie jeszcze go stracisz a we 2-3 bez bólu machniecie go sobie w 20 min i do następnego.


edit
Na a potem jak już będziesz miał skille konkretniejsze, znajomych w 0.0 to tam zarobić na TC to już nie jest problem. Dla przykładu przed kampanią z syskami machnąłem 4 plexy 6/10 z altem łącznie jakieś 5-6 godzin latania wynik - 200 baniek w tierach, 100 w bounty, 200 w faction loocie i ze 30 w salvagu t2. Da się przeżyć mimo, że w sumie drop do bani i liczyłem na więcej.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 22:59:35 wysłana przez Yogos »

MrMaaX

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MrMaaX
  • Korporacja: Mind Games.
  • Sojusz: Suddenly Spaceships.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2010, 00:18:23 »
Moim skromnym zdaniem celem w tej grze jest dobra zabawa, nie ważne co robisz ważne żebyś Ci się to podobało.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 06, 2010, 00:33:41 »
Moim skromnym zdaniem, osoba która zaczyna grać dopiero co i już od razu pyta się o możliwość płacenia za grę iskami, to długo nie pogra. Niestety trzeba przygotować się do zapłacenia za grę rl cash co pewien czas a przynajmniej na początku.

Oczywiście to jest moje skromne zdanie.
Charming But Irrational

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2010, 02:21:39 »
N-ty raz napiszę, że wystarczy pomyśleć ile godzin w realu zarabia się na 15$ abonamentu, a ile w grze 300 mln ISK.

Dodatkowo - 1 PLEX = 2 dobre shipy do PvP.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sznupo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 06, 2010, 03:07:01 »
N-ty raz napiszę, że wystarczy pomyśleć ile godzin w realu zarabia się na 15$ abonamentu, a ile w grze 300 mln ISK.

Dodatkowo - 1 PLEX = 2 dobre shipy do PvP.


domyślam się, że próbujesz wykazać wyższość płacenia real kasą nad płaceniem iskami. Mi akurat to jakoś nie wychodzi, mimo Twojego zalecenia, żeby pomyśleć sobie ile się zarabia, pomyślałem i co? i żaden wniosek mi się nie nasunął. Rzecz w tym, że punkt widzenia zależy od..i tak dalej. Ja płacę iskami bo mam ich pod sufit (jakoś się kumulują z różnych źródeł), nie widzę sensu więc wydawania 150 zł miesięcznie (czy ileś tam na nasze 3 konta), za które w realu mogę sobie opłacić internet z kablówką i jeszcze starcza na moje ulubione muffinki z supermarketu.
A shipów do pvp w hangarze mam dosyć.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 06, 2010, 08:08:16 »
płacę iskami za TC odkąd sie pojawiły. Hm...za dwa konta przez te parę lat, to jakieś 40b wydałem na time cody, drugie tyle mam na koncie. Nie gram cały czas, robie sobie przerwy po 6-8 miesiecy.
EvE ma doskonale rozbudowaną warstwę ekonomiczną. Przeciętny gracz jest w stanie zarobić 1 000 000 000 ISK miesięcznie bez wiekszego problemu.

Nikt wcześniej nie wspominał o farmieniu moonów, czyli stawianie POSów z reakcjami. Semi-afk robota, warta ok 200-300m za POSa.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2010, 09:04:34 »
Ja płacę iskami bo mam ich pod sufit (jakoś się kumulują z różnych źródeł)

No, jeśli masz "nadmiar"... Problem w tym, że nie znam (może mnie ktoś naprowadzi?) sposobu na zarabianie kasy w tej grze, który byłby także funem. OK, pierwsze misje L4 to była dobra zabawa a nawet wyzwanie (Dominixem wyskillowanym na II  :2funny:), ale wkrótce po tym - przykra konieczność.

Mimo sporego zaangażowania w Eve, to ma być fun. Przyjemność sprawia mi PvP, cała reszta to tylko konieczność. Kasy ingame mi nie brak, płacę ISK za trzecie konto, ale jakbym miał farmić 0,9b miesięcznie tylko po to, żeby grać.... Na szczęście z rosnącym doświadczeniem wtapiam coraz mniej, więc może faktycznie dojdę kiedyś do etapu, że 300 mln ISK miesięcznie na statki to będzie luz, a reszta przychodu będzie "nadwyżką"  O0

Oczywiście, jeśli ktoś nie zajmuje się PvP, to tak naprawę nie wydaje kasy na nic ingame (po amunicją). Powiedzmy, że kerbirka jest jak inwestycja w mieszkanie (kosztuje majątek, ale raczej na wartości nie straci), a PvP to jak kupowanie nowych samochodów (które tracą na wartości już w momencie przykręcenia tablic rejestracyjnych).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 06, 2010, 14:51:34 »
Ale ponawiam pytanie jaki sposób dokonuje się opłaty ISKami ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2010, 14:52:24 »
Kupujesz plexy na markecie - tak jak każdy inny przedmiot.
Potem prawym na pleksa i będziesz miał opcję przedłużenia konta.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2010, 14:57:17 »
Ewentualnie kupujesz cały tc przy użyciu zabezpieczonej przez ccp transakcji z timcode bazar (forum)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Loc0

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2010, 19:06:55 »
A tu masz caly topic o tym jak kupic GTC za iski - opcja search nie gryzie wiec uzywaj jej jak najczesciej.
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=3766.0

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2010, 22:29:04 »
cóż szukałem wpisywałem ale ich wyszukiwarka do google sie nie umywa

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2010, 22:30:47 »
link jest do tematu tutaj :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

zysiolo

  • Gość
Odp: Sens grania w eve
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 06, 2010, 23:14:14 »
teraz to juz wiem