Autor Wątek: Jak przewozić stuff po Low Sec  (Przeczytany 5417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bonzai

  • Gość
Jak przewozić stuff po Low Sec
« dnia: Marzec 24, 2008, 15:25:29 »
Do dzisiaj myślałem że mam dobry plan, jak zwiewać piratom w Low Sec moim indykiem - gdy widze, że ktoś mnie namierza przerywam allign, i daje cloaking. Niestety nie przewidziałem, że zlokowanie mnie może zająć mniej niż 1 sec (wychodziłem z założenia, że około 10sec), co zaowocowało stratą 2msc zarobku, i ponad połowy moich wszystkich oszczędności po spotkaniu pirata. 

Postanowiłem że odrobię pracę domową, i nie będe już 0.5 sekundowym celem dla lokalnego pirata.
W związku z tym, mam pytanie... jak przewozić indykiem towary po low sec, ewentualnie jakie są pasywne systemy obronne (nie wymagające namierzania przeciwnika, bo to jest pozbawione sensu, gdy założeniem jest ucieczka indykiem do bramy).
Wiem i właśnie skiluje warp core stabilizer, ale wepchania ich do oporu na low sloty, zaowocuje kolosalnym zmniejszeniem ładowności mojego statku, podczas gdy zawsze latam z pełną ładownią. I z tego co słyszałem i tak to nie pomoże przy spotkaniu heavy int... coś tam :P

A, i warp scrambler pozwala na skok przez bramę?


Ellaine

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2008, 15:57:42 »
forward scout i nic wiecej

Voulture

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2008, 16:02:01 »
1. Scout
2. Trick

Potrzebujemy: statku, mwd, cloaka.
Wiec rcu w low wejda niestety na pewno. Do tego zero wcsow same inertie i nanofibry.

Przygotowanie:
pod F1 mwd, pod F2 cloak albo jakos tak podrecznie

Wykonanie:
Po skoku przez brame, widzimy kampe - alajn na dowolny obiekt wychodzac z cloaka pod gejtem od razu mwd i sekundke pozniej nasz cloak (czyli F1 sek F2). Alajnujemy teraz z odpalonym mwd i cloakiem w kieurnku, teraz czekamy te 7-8 sek jak konczy sie cykl mwd. Zrzucamy cloak (F2) i klikamy warp do oporu. Wyskoczymy znaim nam cloak do konca sie skonczy.

Wady:
Tylko fitting. Nie da sie zepsuc jak odrobine potrenujemy predzej.

Nalepiej sparwdzajka sie do tego blackage runnerzy z rigami polycarbon. Zasuwaja jak cepy i od razu wbudowany +2 wcs.

Do 0.0 moze sie nie nadac ze wzgledu na bable.

Bonzai

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2008, 17:08:44 »
Dzięki, wyskiluje i potestuje.

To jeszcze legenda do postu wyżej..
mwd - micro warp drive
rcu -reactor control unit
interie - ?
nanofibry -nanofiber internal structure


i wracając do pytania, warp scrambler pozwala na skok przez brame?


ivil

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2008, 17:12:11 »
nie interia tylko inertia :P Inertia Stabiliser

Bonzai

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2008, 17:34:55 »
Nie bardzo rozumiem działanie tej inerti, a opis w EVE jest lakoniczny. Zwiększa mi o 10% radius statku, czyli z tego co wiem, będzie łatwiejszy do namierzenia. W zamian daje mi jakąś tam "tajemniczą" większa zwrotność do allignowania?

Po chwili zastanowienia... i tam mwd zwiększa mi radius o 500%, co pewnie spowoduje że namierzanie będzie natychmiastowe. To przypadkiem nie stanie się tak, że zostanę szybciej namierzony niż kliknę na przestrzeń, odpale mwd, a potem cloack? Ja robię 3 kilki, przeciwnik jeden.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 17:58:47 wysłana przez Bonzai »

Coen

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2008, 17:51:09 »
Dokladnie tak. Szybciej w warpa wejdziesz dzieki inercji.
Aczkolwiek ja bym nie wyczynial takich cudow z polowa swojego majatku w cargo.
Popros kogos zeby ci scoutowal, albo scuotuj sobie 2 kontem.

Voulture

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2008, 19:27:38 »
Nie musisz wyczyniac. Pozniej sa kwiatki gdy jeden hic zlapal i zniszczyl indyka z ladunkiem 2b.

Sprawa wyglada tak, ze po wyjsciu z cloaka pop zreskoku nie da sie Ciebie lockowac kolo 1 sec. To wystrczajacy czas by wykonac caly manewr. Tak samo po zrzucaniu Twojego cloaka masz te dodatkowa odrobine czasu. Roznica jest taka, ze wrog ma ulamek sekundy by kliknac, zalockowac odpalic modul ,poczekac az modulek zaskoczy i Cie zabic a nie jak normalnie. Noale to juz kwestia wyboru.

Jesli nie wierzysz w efektywnosc metody... sprobuj. Albo poszukaj po forum scrapheapu/oficjalnym gdzie sporo osob zglasza to, twierdzac ze to exploit. Bo nie ma na to kontrmetody w low secu.

Ale ja tam jestem nubek i sie nie znam na indykach :)

Goomich

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2008, 20:00:01 »
Do dzisiaj myślałem że mam dobry plan, jak zwiewać piratom w Low Sec moim indykiem - gdy widze, że ktoś mnie namierza przerywam allign, i daje cloaking. Niestety nie przewidziałem, że zlokowanie mnie może zająć mniej niż 1 sec (wychodziłem z założenia, że około 10sec), co zaowocowało stratą 2msc zarobku, i ponad połowy moich wszystkich oszczędności po spotkaniu pirata. 

1. Kiedy widzisz, że ktoś cię namierza, to jest już za późno na cloak.
2. Nawet jeśli sie scoakujesz, to indyka i tak znajdą, nawet battleshipem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 20:12:59 wysłana przez Mona X »

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2008, 20:11:24 »
Jest jeszcze inny sposob  ...
Jesli latasz w naszych regionach to mozesz wykupic pakiet ochronny  >:D
convo ingame....
Zaden indyk mi niezwial w inny sposob niz przez uzycie wiecej niz 2 wcs-ow...
trzymaj sie tego i skoro chcesz ciagle handlowac to skiluj transport shipa....
Scout przed toba albo wcs-y
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Bonzai

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2008, 22:52:10 »
Potestuje, ale ciekawi mnie stwierdzenie ze to expolit, tzn, nie ma na to metody. Normalnie zawsze powinna być możliwość ucieczki, a nie zawsze możliwość złapania jak to obecnie wygląda w EVE. Może dlatego jest tyle piratów.. łatwiej jest kogoś zatrzymać, niż uciec.

Sou

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2008, 23:11:45 »
Ja mam Prowlera na agility zfitowanego + mwd +cloak. W low sec wystarczy warpowac, nie sadze zeby ktos nawet maja 1 sekundowe namierzanie zdazyl go zlapac;] W sumie nie wiem po co cloak; p

Goomich

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2008, 01:32:47 »
Prowler to nie indyk.

Amaneth

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2008, 20:18:06 »
Po 1 primo - calm down :P po przeskoku jestes w cloaku przez ok. 30 sekund (warto w opcjach wlaczyc sobie timerek,(sesion change czy jakos tak) wtedy w lewym gornym rogu widac ile czasu zostalo do zdekloakowania.), wiem że na początku przygody z eve mlodemu graczowi, ktory widzi zlych ludzi na gacie trzesa sie rece, pot splywa z czola i przyspiesza puls  ;D, ale opanowanie to polowa sukcesu. Rozgladaj się w przestrzeni za miejscem w ktore chcesz odwarpowac (najczesciej brama), jak juz je zlokalizujesz, paluszki na f1 i f2. nastepnie 2x click obok obiektu i gdy tylko zobaczysz ze twoj statek rpzyspiesza f1, potem f2  :) W tym momencie mądry i szybki pirat ruszy w twoim kierunku, zapewne ciagnac za soba 5 dronek :P. Roznie bywa, raz sie uda, raz nie. Opanowanie, mwd, cloak i najlepiej 3 wcs'y = 90% szansy na ucieczke w low secu. Za małe cargo z wcsami? Jak chcesz miec duze cargo to lataj w hi secu, proste. Nie umiesz robic szybko operacji "zlokalizuj gate, 2x kliknij, wlacz mwd i cloak? nie lataj po low secu :)  Warto sobie cwiczyc na bezpiecznych gateach. Lecac powiedzmy 10 j tym indyczkiem i powatarzajac ciagle ta operacje kazdy jest w stanie to opanowac. Najlepiej nie latac po low secu z czyms o czym wiesz, ze strata tego zaboli twoj wallet.

Bonzai

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2008, 21:19:23 »
Za małe cargo z wcsami? Jak chcesz miec duze cargo to lataj w hi secu, proste. ... Najlepiej nie latac po low secu z czyms o czym wiesz, ze strata tego zaboli twoj wallet.

Oj, słuszne słowa, które dopiero po tej przygodzie do mnie docierają. Dlatego też boje się przesiąść w z indyka na transport - bez znaczenia co bym miał w cargo jego strata by mnie zabolała ;)
No i pechowo, że mnie złapali akurat gdy wracałem z low seca z pełną ładownią, a nie z pustą gdy tam leciałem.
Strata mnie tyle zabolała, że poszły oszczędności na wypasiony transportowiec wraz ze skilem :P Pozostaje znowu trochę afk pokopać, aby mieć środki na wznowienie handlu.

A, i jak czytałem w opisie Heavy Inc... jego unikalny moduł zakłucający ma zasięg 15km, czyli w teori, jak jestem 20km od delikwenta, to jestem bezpieczny do czasu aż sam nakręci w moją stronę, nabierze prędkości i spróbuje mnie dogonić? (zakładam, że zajmie mu to z 5 sekund). Jak tak, to może to nie jest takie przegięte. Czy czegoś znowu niedoczytałem?

karol66

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2008, 22:31:29 »
A tak z ciekawosci zapytam - nie prosciej by bylo wozic najcenniejszy stuff w secure containerze i wystrzelic go w momencie gdy widzimy gank na gate?
Strata statku to czesto pikus przy wartosci ladunku a tak by (chyba?) mozna bylo po niego pozniej wrocic.


NeX

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2008, 00:45:37 »
  Ekhm... a co powstrzyma gankerów przed zabranirm Twojego kontenera i w najlepszym wypadku zaoferowaniu jego odkupienia. Bo chyba nie planujesz podczas walki zdążyć uciec z dala od bramy i anchorwać puchę w low secu, czy 0,0. Abstrachując od potrzebnego czasu i innych zajęć, które będziesz miał na głowie, to anchorowaną puchę można zwyczajnie odstrzelić, więc mało prawdopodobne aby ktoś gdy już przestanie zwijać się ze śmiehu pozwolił tajemniczej puszce ze stuffem ot tak sobie wisieć, aż właściciel do niej wróci. Chyba, że szczwany plan obejmuje anchorowanie podczas obrony pustej puchy i podpisanie jej " mam was w d...". W takim razie zwracam honor i życzę powodzenia.  :crazy2:

Goomich

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2008, 00:55:41 »
Puszka ma z milion hp, odstrzelenie jej będąc samemu pod ostrzałem moze być nieco uciążliwe, a wątpie, zeby mieli gotowego haula, zeby ją zebrać w ciągu minuty, zanim się zaanchoruje. Przynajmniej taka jest teoria. :P

NeX

  • Gość
Odp: Jak przewozić stuff po Low Sec
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2008, 03:20:49 »
  Na kampie gianta niejednego stracilem. Mają chłopaki czym haulować  >:D
A odstrzelenie zanchorowanej puchy to też małe piwo dla snajperów. Nic im nie grozi, a czasu na kampie maja w bród i raczej się nudzą  :D