Autor Wątek: Tactical Overlay, Optimale...  (Przeczytany 2698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrJack

  • Gość
Tactical Overlay, Optimale...
« dnia: Wrzesień 22, 2005, 18:21:25 »
Mam pytanko - w widok taktycznym mamy zazwyczaj dwie sfery, jedna wewnetrzna i jedna zewnetrzna. Pytanie brzmi - czy zakres km miedzy wewnetrzna a zewnetrzna sfera to jest optimal range, czy optimal + falloff (pol na pol) czy jeszcze cos innego?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Tactical Overlay, Optimale...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2005, 18:29:19 »
Te strefy pokazuj? zasi?g lockowania celu i zasi?g dzia? (optimal), wi?c nie s? ze sob? bezpo?rednio powi?zane i nie pokazuj? falloffa...
Przedwieczny.

MrJack

  • Gość
Tactical Overlay, Optimale...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2005, 18:48:16 »
Znaczy sie ktora sfera jest czym? Czegos nie kapuje, zasieg lockowania celu to ja mam 65 km, a po najechaniu na amunicje/bron sfery, ktore sie pojawiaja sa zupelnie "krotsze"... Hm, w sumie to sa 3 sfery. Jedna "plaska", najbardziej zewnetrzna, ktora widac nawet jak sie nie najedzie myszka na ammo (to pewnie ta od zasiegu), druga, ktora prawdopodobnie okresla maksymalny zasieg broni i trzecia, ta najblizej srodka, ktora prawdopodobnie okresla (a konkretniej jej kraniec) optimal range.

Dobrze mysle?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Tactical Overlay, Optimale...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2005, 18:51:09 »
Kurde, nie pami?tam w tej chwili :)
Jak si? zaloguj? to sprawdz?... ale nie pami?tam 3 strefy... mo?e dlatego, ?e nie u?ywam Tactical overlay :D

Edit: Tak, faktycznie, pierwsza (zwykle najwi?ksza) strefa to zasi?g namierzania, a te dwie pojawiaj?ce si? jak najedziesz na bro? to optimal i optimal+falloff
Przedwieczny.

MrJack

  • Gość
Tactical Overlay, Optimale...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2005, 18:58:34 »
Sprawdzilem w koncu sam :) Zerknalem na parametry mojej broni i mam tak:
Optimal Range - 40 km (i w tym miejscu konczy sie wewnetrzna sfera)
Accuracy Falloff - 12 km (i na 52 km (40+12) konczy sie zewnetrzna sfera)
Plus jest trzecia sfera, ktora nie jest sfera, a jedynie plaskim okregiem w tactical, ktora faktycznie okresla zasieg namierzania, jako ze w moim przypadku konczyla sie na 68 kilometrze, czyli dokladnie tyle ile wynosi obecnie moj zasieg.  I ten okreg jest zawsze widoczny.

To teraz tak: skoro optimal range nie jest zakresem, a jedynie miejscem, gdzie bron osiaga najwyzsza sprawnosc, w jaki sposob okreslic zakres odleglosci, w ktorym bron zadaje najwiekszy dmg? Czy przy odleglosci 35 km (wobec 40 km optimal) bede zadawal takie same obrazenia? Nie, pewnie nie, pytanie - o ile mniejsze?

I kolejna kwestia - jak okreslic, jaka odleglosc jest minimalna, aby dzialka jeszcze byly w stanie sledzic cel (tracking speed)? Przydalaby sie jeszcze jedna sfera, najmniejsza i najbardziej do wewnatrz, ktora pokazywalaby, ze cel jest za blisko mojego statku i moje dzialka nie sa w stanie go namierzyc.

hallor

  • Gość
Tactical Overlay, Optimale...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2005, 19:50:42 »
http://www.eve-online.com/guide/en/g26.asp
:D

tam jest wszysctko narysowane :)

Mam nadzieje ze nie wkleilem jakiegos kaczana :P