Autor Wątek: Skróty  (Przeczytany 28173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 13, 2013, 17:42:56 »
Wg marynarki to statki powinny być jednak nazywane okrętami, zaraz ktoś by sie doczepił że to polskie forum i powinniśmy mówić nazwy własne po polsku.
Nie brnij :P
Cytuj
okręt
1. duży statek morski
2. statek należący do marynarki wojennej
W myśl tego co mówi SJP - każdy okręt to STATEK, a dodatkowo niektóre statki - jak wskazano - duże, a nie będące w marynarce wojennej również mogą być okręrami :P
Idźmy dalej... czy statki KOSMICZNE mogą być nazywane OKRĘTAMI kosmicznymi ? Pasuje Ci taka nazwa ?
SJP:
Cytuj
statek duży obiekt pływający, przeznaczony do przewozu ludzi i ładunków
i tamże:
Cytuj
statek kosmiczny pojazd przystosowany do lotów kosmicznych
Czyli pomimo, że statki należące do marynarki wojennej to okręty, to raczej OKRĘTÓW kosmicznych jakoś nie ma (ale też i nie ma póki co żadnej MARYNARKI kosmicznej). BTW przyznać się kto choć raz nie powiedział "łódź podwodna", a o ile wiem nie ma cywilnych jednostek podwodnych poza BATYSKAFAMI !  :P 8)

Ależ my w dupie mamy czy termin oficer, do tego pierwszy, pochodzi ze Star Treka Online, czy Offline, czy z marynarki. Nie jest terminem z EVE i u każdego wywołuje konsternacje czy chodzi o alta, czy może jakiegoś dyrka z korporacji.
A o pierwszych oficerach na pokładzie samolotu słyszałeś ? U mnie w korpie (SHCK) nie ma oficerów (dyrektorzy owszem), ale CEO to przecież skrót od Chief Executing Oficer - czyli normalnie, ordynarnie PREZES, zatem lepiej wołać na CEO oficer czy prezes ? Niemniej jednak pomimo, że pracuję w korporacji międzynarodowej i mam styczność z CEO, CFO, CTO i paroma innymi CXX, to jakoś nikt na nich nie woła oficerowie, a jedynie dyrektorzy. Nie wiem dlaczego u Ciebie wywołał o to konsternację, naprawdę ciężko mi to zrozumieć.

Jedyne co mogę przyznać to fakt, że nie pomyślałam, że może się mylić z rangami w corpach. To fakt. Ale spoko wymyślę inną nazwę.
Po co ? Mi Twój pierwszy się bardzo spodobał (mój PIERWSZY alt ma więcej SP niż niejeden main - 117mln SP), ale dla swojego głównego alta wymyśliłem  bliższą ciału nazwę - przydupas (i też mam go z Power of Two). ;)
Wszystkich altów mam 4.
To jest dział dla młodych graczy, naprawdę stosujmy przyjętą terminologię!
Czyli jaką ? Main to, który char ? Ten którym grasz najwięcej, ten z którym się utożsamiasz, a może najważniejszy na danym koncie ? Czy może ten pod którym zna Ciebie największa ilość innych osób, ale jak zatem nazwać char szpiega pod którym jest znany w danym korpie ?
Terminologia EVE to main, alt, char i konto... może warto wprowadzić nazwę dla głównego alta ? ;) :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Skróty
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 13, 2013, 17:46:28 »
Jedyne co mogę przyznać to fakt, że nie pomyślałam [...]

Normalnie jak baba, ledwo zaczęła grać a już wszystkich po kątach rozstawia.
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 13, 2013, 17:55:40 »
Dormio, nie podlizuj się już tak Proximie.  :P

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 13, 2013, 18:09:28 »
Dormio, nie podlizuj się już tak Proximie.  :P
Dokładnie!

Dormio ja się odnosiłem do historycznych tematów z tego forum (miedzy innymi tłumaczenie którejś tam książki o EVE i kilku innych) i zapamiętałem z nich że statek to jest pełnomorski a okręt wojenny (jeśli już trzymamy się marynarki). :P

U mnie w korpie (SHCK) nie ma oficerów (dyrektorzy owszem), ale CEO to przecież skrót od Chief Executing Oficer - czyli normalnie, ordynarnie PREZES, zatem lepiej wołać na CEO oficer czy prezes ? Niemniej jednak pomimo, że pracuję w korporacji międzynarodowej i mam styczność z CEO, CFO, CTO i paroma innymi CXX, to jakoś nikt na nich nie woła oficerowie, a jedynie dyrektorzy. Nie wiem dlaczego u Ciebie wywołał o to konsternację, naprawdę ciężko mi to zrozumieć.
W EVE CEO to CEO,  a nie CFO, CTO, CXX albo prezes. Nie jesteśmy w korporacji RL tylko gadamy o grze gdzie występuje CEO, tylko i wyłącznie. Poza tym jeśli przeczytasz posty Proximy jeszcze raz to dowiesz się że pisząc 'Pierwszy Oficer' miała na myśli alta, a nie żywego członka korporacji co akurat ciężko mi zrozumieć że się nie domyśliłeś. ;)

Generalnie w tym środowisku gada się tak, więc chcąc być zrozumianym trzeba gadać tak jak to środowisko, przenosi się to na każdą dziedzinę życia. Środowisko się nie dopasuje, przykro mi.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 13, 2013, 18:58:20 »
Dormio, nie podlizuj się już tak Proximie.  :P
Dokładnie!
E tam - sam spróbuj :P

Dormio ja się odnosiłem do historycznych tematów z tego forum (miedzy innymi tłumaczenie którejś tam książki o EVE i kilku innych) i zapamiętałem z nich że statek to jest pełnomorski a okręt wojenny (jeśli już trzymamy się marynarki). :P
E tam - te pojęcia się nie zmieniły znacząco na przestrzeni tych kilku lat (w sumie EVE ma już 10), więc albo źle zapamiętałeś, albo z wątku zapamiętałeś tych co źle mówili (tak brałem w nim udział) ;) 8)

W EVE CEO to CEO,  a nie CFO, CTO, CXX albo prezes. Nie jesteśmy w korporacji RL tylko gadamy o grze gdzie występuje CEO, tylko i wyłącznie. Poza tym jeśli przeczytasz posty Proximy jeszcze raz to dowiesz się że pisząc 'Pierwszy Oficer' miała na myśli alta, a nie żywego członka korporacji co akurat ciężko mi zrozumieć że się nie domyśliłeś. ;)
No poopatrz, a jak się spojrzy w role w korpie to są np. takie:
Cytuj
EVEWIKI:
Security Officer
The role of Security Officer allows the holder to view the contents of the deliveries window in station. This is the window where items bought by the Corporation at a station are placed. If the Corporation has a corporate hangar at a station, the role of Security Officer grants access to the contents of the corporation hangars. This access also facilitates the placing of items into the members' hangars.
Communications Officer
Grants the right to send EVE mails to your corporation and alliance, and allows you to create corporation and alliance calendar events.
Security Officer
Can view the personal hangars of any members of the corporation where the corporation has an office and the security officer is docked in. Can retrieve passwords on secure containers owned by the corporation. Can deliver items from his own or corporation hangars to other corporation members.
To co, są jednak w EVE w korpach oficerowie ? To, że Ty masz kaprys wołać jedynie CEO u siebie w korpie - to ja za przeproszeniem mam w dupie. Możesz sobie w korpie na CEO wołać nawet i czarna dupa - nikogo to nie interesuje. Z drugiej strony CEO wołać krócej jak prezes, a mimo to w angielskojęzycznych widziałem zamiennie tytułowanie president, a dodatkowo w aliansach dowodzącego aliansem nazywano exec...
I żeby była jasność CEO w EVE to jedynie skrót:
Cytuj
CORPORATION MANAGEMENT GUIDE
They are created and overseen by a Chief Executive Officer (CEO)
Cytuj
CEO
(initial) Chief Executive Officer, the person in charge of a Player Corporation.
Może warto w EVE od czasu do czasu robić coś nieco więcej niż PVP ?

Poza tym jeśli przeczytasz posty Proximy jeszcze raz to dowiesz się że pisząc 'Pierwszy Oficer' miała na myśli alta, a nie żywego członka korporacji co akurat ciężko mi zrozumieć że się nie domyśliłeś. ;)
To może dla odmiany przeczytaj cały mój post, ale tym razem ze zrozumieniem, a przy okazji żaden alt nie jest żywym człowiekiem z definicji, ale z tej samej definicji jest alternatywną POSTACIĄ (tak się tłumaczy angielskie słowo character) odgrywaną przez gracza.
Generalnie w tym środowisku gada się tak, więc chcąc być zrozumianym trzeba gadać tak jak to środowisko, przenosi się to na każdą dziedzinę życia. Środowisko się nie dopasuje, przykro mi.
Czy jesteś jedynym reprezentantem środowiska by wypowiadać się w jego imieniu ? Często się zgadzasz z SokoleOko jeśli chodzi o jego poglądy na PVP ? A czy SokoleOko jest jedynym uprawnionym by wypowiadać się w imieniu PVPerów ? Troszkę więcej pokory, bo tak jak SokoleOko jest jednym z przedstawicieli PVPerów, tak samo i ja i Proxima (no popatrz co za zaskoczenie) jesteśmy przedstawicielami środowiska. Przykro mi, ale środowisko to jedynie grupa ludzi, a nie twór który sam o sobie stanowi.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 13, 2013, 19:10:34 »
EOT
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Havk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Skróty
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 13, 2013, 21:34:48 »
Nie brnij :P W myśl tego co mówi SJP - każdy okręt to STATEK, a dodatkowo niektóre statki - jak wskazano - duże, a nie będące w marynarce wojennej również mogą być okręrami :P
Idźmy dalej... czy statki KOSMICZNE mogą być nazywane OKRĘTAMI kosmicznymi ? Pasuje Ci taka nazwa ?
Generalnie to chyba różnica w tym, że okręt to nie tyle duży statek (chociaż powszechnie takie określenie funkcjonuje) ale przede wszystkim statek uzbrojony.
Dormio, nie podlizuj się już tak Proximie.  :P
Nie bądź zazdrosny ;)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:14:31 »
Cytuj
Po co ? Mi Twój pierwszy się bardzo spodobał (mój PIERWSZY alt ma więcej SP niż niejeden main - 117mln SP), ale dla swojego głównego alta wymyśliłem  bliższą ciału nazwę - przydupas (i też mam go z Power of Two). ;)
Wszystkich altów mam 4.

A wiesz, chyba głównie dlatego, że tak na mnie wsiedli ;p
Cieszę się, że Ci się podoba pomysł. Tak jak pisałam może być i przydupas, chodzi o konkretną nazwę dla konkretnego alta. Bo alt to nazwa ogólna. Ja właśnie statek. Ale trzeba dookreślić, że frytka i że Rifter.

BTW, Właśnie frytka, fretka, deska... Fachowe nazwy, z terminologii, którą każdy noob rozumie ;p;p;p
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:40:41 »
Ehh a ja znowu umoczyłem kilkanaście mln :( Ja chyba jakiś niereformowalny jestem - wszyscy mówią nie leć do Low secu - ale nie ja musze bo mnie w .... świerzbi i mam za swoje.


No nic trzeba kupić następny (trzeci) Caracal. Moze znowu mi jakaś fregata go ubije. Narzędzis sie przydały dziękuje - troche dzieki nim zarobiłem.


Tylko jedno pytanie - wszyscy, mi podpowiadają nie lataj krążownikami bo za słaby jesteś - no to czym mam latać :) Myslałem, że chociaż wielkość statku i poważne punkty obrony chociaż częściowo wyrównają moje szanse.

Pozdrawiam
CIVMAN
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:41:52 »
Nie lataj na PvP czymś, na co nie masz fitu T2 i skilli na IV, bo inaczej jesteś po prostu antylopą wśród lwów.

Zacznij od jakiejś frytki - small działka T2 to raptem tydzień.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Skróty
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:43:21 »
Fregatą oczywiście. Zanim nauczysz się tańczyć, spróbuj wcześniej trochę poraczkować.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:46:10 »
No wiem, wiem taki to mój już charakter :). Poczułem sie zbyt pewnie bo wygrałem duel z innym krążownikiem z postacią, która gra już od 3 miesięcy chyba. No i poleciałem i dostałem - może to czegoś mnie nauczy.

Szkoda, ze moja przegrana nie pokazała sie na BattleClinic.
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:48:49 »
BTW, Właśnie frytka, fretka, deska... Fachowe nazwy, z terminologii, którą każdy noob rozumie ;p;p;p
To akurat można dość szybko zrozumieć - frytka/frigate, deska/destroyer - przynajmniej zrąb nazwy/skrótu jest zbliżony, ale wytłumacz mi jak powstały skróty AF/HAC ? Obecnie z tymi skrótami nie ma problemu, bo CCP zmieniło system i dość łatwo je zidentyfikować, ale wcześniej oficjalnie funkcjonowały nazwy kategorii: Assault Ship i Heavy Assault Ship. Oczywiście wyjaśnienie jest proste (typ kadłuba), ale wciąż nie wyjaśnia dlaczego AF został AFem, a nie ASem  8) >:D

Tylko jedno pytanie - wszyscy, mi podpowiadają nie lataj krążownikami bo za słaby jesteś - no to czym mam latać :) Myslałem, że chociaż wielkość statku i poważne punkty obrony chociaż częściowo wyrównają moje szanse.
Jak sam zauważyłeś kruz odpowiednio kosztuje, a teraz policz sobie ile w ramach wartości hulla kruza możesz kupić sobie fretek ? Podpowiem jeszcze, że deski na razie też zostaw na boku, a potem jak już się nauczysz latać kruzami zostaw BCki i BSy. Na misje lvl1-2 wystarczają fregaty, a na lvl3 kruzy. Ratowanie na paskach zaś możesz robić czymś co jest tanie i strata nie boli, a bez porządnych skilli (wspominane T2) "tłustszych" ratów i tak nie załatwisz w sensownym czasie.
W low sprawdza się taktyka hit'n'run, ale dla niej potrzeba znać teren i mieć przygotowane tzw. spoty (punkty na jakie warpujesz w razie potrzeby)... no i staraj się sam dyktować warunki. Z własnego doświadczenia wiesz, że noob w kruzie ma słabo opanowane i skille i sam ship, a więc wykorzystaj to pod kątem fregat i lataj wymaksowaną (na ile dasz radę) fregatą. Nauczysz się PVP, a przy okazji nie stracisz zbyt wiele ISK :)

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:41:51 »
Dokładnie.
Ja teraz latam Rifterem. Koszt statku? 300.000 ISK
Do tego fit ca. 5.ooo.ooo,oo
Zrobiłam sobie 10 takich i rozbijam teraz w Low-secu, ucząc się latania i strzelania od najlepszych ;p Ale latam też sama.
Warto obczaić na początek takie rzeczy jak robienia safe spotów, czy obsługa radaru. Pomyśl też jak ustawić sobie Overview. Podpowiem, że najlepiej w kilku zakładkach.
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:48:53 »
obsługa radaru

Nie ma żadnego radaru, jest "d-scan" (directional scanner).

A Overview ściąga się po prostu gotowe w pliku XML (niech ktoś linknie!)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:03:50 »
A Overview ściąga się po prostu gotowe w pliku XML (niech ktoś linknie!)
A potem na różnych takich forach można poczytać: ludki ratujcie, bo coś się spier... i nie wiem jak [coś] zrobić (pod [coś] podstaw cokolwiek co można sobie "ściągnąć" z linku)  :P
Naucz nooba ustawiać over pod PVP, a nie idziesz na łatwiznę - nie dawaj mu ryby skoro potrzebuje wędki.  8)

PS
Sam spędziłem ostatnio pół godziny kopiując i szukając gdzie w W7 są właściwie ustawienia over, bo są w innym miejscu niż w Viście  :D 8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:04:57 »
Overview: https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=52812 - mimo wszystko zalecam sprawdzić czy aby na pewno wszystkie nowe rzeczy są w nich ustawione, nie gwarantuję że są aktualne. I tak jak Dormio mówi, gotowce to są dla ludzi którzy robili to ręcznie kilkanaście razy. Inżyniera uczy się rysunku technicznego ręcznie, dopiero później pokazuje programy kiedy sam już wie co i jak..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:17:44 »
A Overview ściąga się po prostu gotowe w pliku XML (niech ktoś linknie!)

tak to sie "pomidory" sadzi :)
w null, gdzie palcem ci pokaza ktory to jest przycisk F1 to pewnie i dziala...
nowy gracz uzywajacy glowy, zrozumie, ze potrzebne mu jest overview i pod okiem kogos z doswiadczeniem zaczyna skladac swoje / sobie intuicyjne
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:18:30 »
Cytuj
Nie ma żadnego radaru, jest "d-scan" (directional scanner).

Ale zrozumiałaś o co chodzi?  ::)

Tak skaner, z rozpędu napisałam radar, (pewnie przez podobną do radaru ikonkę).
Ale radaru też nie ma. Więc każdy szukając radaru trafi na skaner.

Tak czy inaczej, dzięki za sprostowanie ^^
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:19:52 »
Ale ja nie umiem ustawić właściwie overview, choćby moje życie od tego zależało. Wciąż jadę na lekko zmienionych ustawieniach, które dostałem w Ushra'Khan :P

Ale zrozumiałaś o co chodzi?  ::)

Tak, bo gram 5 lat. W przeciwieństwie do OP :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:24:43 »
Tak skaner, z rozpędu napisałam radar, (pewnie przez podobną do radaru ikonkę).
Ale radaru też nie ma. Więc każdy szukając radaru trafi na skaner.
Ależ jest, jest i tu miał rację - używając radar można było komuś namieszać.
RADAR to jeden z elementów wyposażenia statków, np. ECCM:
https://wiki.eveonline.com/en/wiki/Radar_Positional_ECCM_Sensor_System_I
albo site:
https://wiki.eveonline.com/en/wiki/Radar_Site_List
albo parametr statku Amarr - siła sensorów, np.: Geddon:
https://wiki.eveonline.com/en/wiki/Armageddon
RADAR Sensor Strength: 21 points

Zatem noob może być "bezradny"  ;D 8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:36:09 »
Mea Culpa...  :-[

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czytając http://pl.wikipedia.org/wiki/Radar mam wrażenie, że Skaner to rodzaj radaru. A D-Scan, to nic innego jak radar aktywny kierunkowy. Tyle tylko, że pewnie nie używa fal radiowych.
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:45:45 »
I znów wracamy do tego, że bez sensu jest przekład technologie życia realnego do Eve. Dlatego właśnie ważne jest trzymanie się ustalonej terminologii angielskiej


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:53:20 »
I znów wracamy do tego, że bez sensu jest przekład technologie życia realnego do Eve. Dlatego właśnie ważne jest trzymanie się ustalonej terminologii angielskiej

No tak, i masz rację. Tu, to był mój błąd. Wiesz jak to czasami jest, jak masz ochotę napisać skanner, a wychodzi ci radar.. Chcesz napisać radar, a wychodzi ci dupa.
Czasami tak po prostu jest... Nikt nie wie dlaczego...

Chyba że Freud. Ten to miał zawsze coś do powiedzenia. Choć nie zawsze z sensem. Dokładnie tak, jak niektórzy na centrali. ;p
Freud powiedziałby, że to moje ukryte popędy... Pewnie podświadomie pragnę stosunku z radarem. Lub pociąga mnie jego falliczny kształt.
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:56:37 »
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czytając http://pl.wikipedia.org/wiki/Radar mam wrażenie, że Skaner to rodzaj radaru. A D-Scan, to nic innego jak radar aktywny kierunkowy. Tyle tylko, że pewnie nie używa fal radiowych.
No cóż przyłożyłaś coś co powszechnie w naszym języku jest nazywane radarem (a jest de facto detektorem pracującym w falach radiowych), a niekoniecznie jest tak w EN.

Co śmieszniejsze, CCP w swojej mądrości uznało, że każda rasa będzie używać innego typu sensorów (jak wcześniej wspomniałem Amarr = RADAR, a pozostałe to  Caldari = Gravimetric ,Gallente = Magnetometric i Minmatar = LADAR) i oczywiście każda wersja ma swoje moduły. Ponadto są jeszcze detektory wizualne, a skanery mają swoją podkategorię w detektorach :D
Cytuj
Ship Scanner I
Ship Scanner I Scans the target ship and provides a tactical analysis of its capabilities. The further it goes beyond scan range, the more inaccurate its results will be.

I znów wracamy do tego, że bez sensu jest przekład technologie życia realnego do Eve. Dlatego właśnie ważne jest trzymanie się ustalonej terminologii angielskiej
O ile użyje precyzyjnego d-scanner (kierunkowy) to i owszem, bo inaczej jak napisałem wyżej - noob może uznać, że chodzi o jakiś moduł  8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:05:08 »
Nic innego poza WOW nie przychodzi mi do głowy - rozprawke bede mógł napisać po przeczytaniu wszystkich postów :)
 :D
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:07:13 »
Chcesz napisać radar, a wychodzi ci dupa.

Taa... przy niedzielnym obiedzie chcesz poprosić żonę, żeby podała Ci sól, a jakoś samo wychodzi "zmarnowałaś mi życie, dziffko!" :D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:13:10 »
Coś w ten deseń.
Ty jesteś SokoleOko, więc naturalnym jest, że gdzieś, każdemu w podświadomości krąży Radar...  ;)

[youtube]http://youtu.be/e3PMwNofIxE[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 14:19:19 wysłana przez Proxima »
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:43:40 »
Witam,

Udało mi się na http://eveboard.com/ umieścić informacje o mim pilocie - moglibyście spojrzeć łaskawym okiem i dać pare wskazówek.

Pilot CIVMANEK_CIVMANI
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:46:12 »
Witam,

Udało mi się na http://eveboard.com/ umieścić informacje o mim pilocie - moglibyście spojrzeć łaskawym okiem i dać pare wskazówek.

Pilot CIVMANEK_CIVMANI

The access to this character is restricted, please enter the password to continue
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:55:03 »
Wydaje mi sie ze już poprawiłem
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 17, 2013, 12:01:17 »
Tak na szybko to zacząłbym od hull upgrades na 4, weapon upgrades na 4, a potem  co ważniejsze skille z electronic systems i engineering.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 18, 2013, 00:16:02 »
Tak jak Glass pisze. A w ogole w pierwszej kolejnosci to zainwestuj jeszcze troche w cybernetics i wsadz sobie w glowe implanty co najmniej +3. Tylko nie lataj z tym do low ani null dopoki nie ogarniesz np. ze podem sie ucieka jak sie straci statek.

Nie skilluj na razie weaponow na 5, to Ci sie przyda jak zaczniesz robic specjalizacje, na razie duzo wazniejsze sa tzw. support skille, takze z Gunnery i Missle Launchers jak chcesz lepiej strzelac.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Skróty
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 18, 2013, 09:16:42 »
Przydałoby się abyś określił w jaki typ uzbrojenia na początek chcesz iść. Czy w missle czy w działa?

ps. Zakładam, że pewnie pójdziesz w missle na początek jako caldari?

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 18, 2013, 09:47:28 »
Ogólnie zacząłem gre jako Gallente - podobał mi się opis :) Ja wiecie jestem taki pro demokratyczny i wogólne dobra dusza ze mnie.

Ale po dwóch dniach i rozmowach z kilkoma graczami postanowiłem iść w statki Caldari jako, ze jestem entuzjastą rakiet a nie broni laserowych lub kinetycznych. Co więcej pomyślałem - (dzisiaj wiem, ze raczej błednie w stosunku do specyfiki gry) sobie iż na poczatek dobrze sie odróżnić od 90%osób w moim otoczeniu (czyli innych graczy Gallente) co pozwoli mi zaskakiwać ich w dualach i pierwszych walkach pvp.

Tak więc ogólnie rakiety i statki Caldari - prócz imperiali, które bedą Gallente.

A jaka droga kariery?? Hm  no jeszcze nie wiem (mimo iz gram już 21 dni - ale umówmy sie to bardziej 1H grania dziennie niż 2-3) myslę o handlu (średnio mi wychodzi) albo milicja (robie również misje). Ale jak wspomniałem wcześniej trudno mi bedzie dołączyć do UA na szkolenie jako, iż gram niewiele i nie w tych godzinach kiedy są szkolenia.

P.S. Isengrim to jak będę w grze to chętnie się uśmiechne.

A z implantami to jakie najlepiej? znaczy się cena w stosunku do wydajności?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2013, 12:46:42 wysłana przez CIVMAN »
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)