Autor Wątek: Pytania nowego  (Przeczytany 6213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alameida

  • Gość
Pytania nowego
« dnia: Styczeń 03, 2013, 20:29:47 »
Cześć, zacząłem niedawno swoją przygodę z EVE i mam kilka pytań:

1.Czy jeśli posiadam 3 postacie na jednym koncie to czy mogę między nimi transferować przedmioty, ISK-i lub statki ( oczywiście jeśli to drugie konto może nimi latać-ma wyuczone skille )
2.Czy mogę odpalić każdą z 3 postaci ( jedno konto ) na jednym kompie, czy muszę posiadać 3 konta.
3.Jeśli będę chciał być minerem, to czy muszę posiadać też statek transportowy aby przewieźć swój urobek,czy statek minerski mi to wszystko zabierze.
4.Jeśli zostawiam kontener z urobkiem to czy ktoś może mi go podprowadzić bezkarnie i zabrać surowce jakie wydobyłem.
5.Czy oprócz wyglądu i nazwy frakcji jaką się wybiera na początku czy ma to jakieś znaczenie i wpływ na dalszą grę, pytam bo każda frakcja zaczyna z innymi statystykami.
6.Czy są sektory non-PVP gdzie można sobie egzystować i nie martwić się o to że ktoś nas zaraz zniszczy.

DrackUll

  • Gość
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:47:47 »
1. Tak możesz transferować iski i przedmioty między subaltami, poprzez kontrakt(itemy) a iski zwyczajnie przelewasz na konto innego chara
2. Jedno konto może być uruchomione jeden raz, tak więc nie ma opcji żebyś mógł mieć zalogowane wszystkie 3 postacie z tego konta, które posiadasz obecnie. Jeśli chcesz mieć zalogowane więcej niż jedną postać w jednym czasie musisz mieć więcej niż jedno konto/
3. Obecnie statki minerskie mają ore hold , który pozwala zabrać urobek z paska. Nie wiem czy bardziej opłaca się wozić to sttakiem kopiącym czy jakimś industrialem.
4. Generalnie tak, każdy może Ci podpierniczyć urobek z kontenera i jedyne co się stanie to to że będziesz mógł strzelać do złodzieja, jednak większość z nich najpewniej na to czeka...
5. Wybór frakcji absolutnie nie ma wpływu na dalszą grę
6. Takim sektorem teoretycznie jest Hi Sec czyli wszystkie systemy z sec statusem powyżej 0.5 , niemniej jednak i tak możesz zostać zaatakowany z różnych powodów.


A tak BTW, bardzo przydatny link: http://www.google.pl/
:P :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:08:52 »
Hi Sec czyli wszystkie systemy z sec statusem powyżej 0.5 powyżej 0.4, włącznie z 0.5

FYP.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:16:59 »
Pamiętaj, ze na jednym koncie naraz możesz szkolić tylko jedna postać.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Alameida

  • Gość
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2013, 07:54:20 »
1.odnośnie tych kontenerów w przestrzeni-podobno, tak słyszałem że jest skill który pozwala zawiesić kontener w przestrzeni, który nie zniknie po godzinie i ma założone hasło także nikt oprócz mnie go nie otworzy, czy to prawda i jaki to skill jeśli tak jest?
2.Czy industriale mogą się bronić przed zagrożeniami czy trzeba mieć drugie konto i na nim statek do PVP, który będzie bronić mojego minera czy transportowca.
3.Chciałbym mieć jednego chara typowo do minerstwa, którą powinienem wybrać frakcję tak żebym później nie musiał skilować okrętów innej i tracił przy okazji czas.

PS:Nie wiem czy komuś to się to przyda, może ktoś przeniesie to do odpowiedniego działu ale zamieszczam załącznik, który zrobiłem z porównaniem frakcji.
 

[załącznik usunięty przez administratora]

Tim

  • Aqua
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 63
  • Year supply of fairy cakes
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tim Nitack
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2013, 08:45:33 »
1. Są takie kontenery, które wiszą długo i można je zabezpieczyć hasłem, ale mają zbyt lichą pojemność żeby się nadawały do kopania. Skill do nich to anchoring i wystarczy go wytrenować na level 1, największy kontener nazywa się Giant Secure Container (http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Giant_Secure_Container).
2. Jedyną sensowną możliwością obrony na tym etapie gry dla ciebie, będzie montowanie na industrialach jakiegoś w miarę rozsądnego tanka. Chociaż akurat w hi-secu koparki traci się w większości wypadków przez nieuwagę. Trzeba "poznać" system w jakim chce się kopać, zobaczyć statystyki ile dziennie statków zostaje strąconych w danym systemie, zorientować się mniej więcej, kto mieszka w tym systemie. Dobrze jest dołączyć do jakiejś hi-secowej, industrialnej korporacji, ponieważ wtedy łatwiej zadbać o bezpieczeństwo i kopanie też lepiej idzie.
3. Frakcja nie ma znaczenia, każda postać może trenować się w pilotażu statków każdej rasy, ale w wypadku kopania najlepiej byłoby się zainteresować statkami "ORE" czyli Venture, Retriever, Hulk, Mackinaw.
"You don't have to shoot a man to take away his life, Mila. You can kill without ever striking your victim or firing a weapon. All you have to do is take away his hope. Take away a man's sense of purpose in life—the rock that his ego rests upon—and that man becomes the living dead." —Otro Gariushi

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2013, 08:48:28 »
1.odnośnie tych kontenerów w przestrzeni-podobno, tak słyszałem że jest skill który pozwala zawiesić kontener w przestrzeni, który nie zniknie po godzinie i ma założone hasło także nikt oprócz mnie go nie otworzy, czy to prawda i jaki to skill jeśli tak jest?

Skill się nazywa anchoring, a puszki to secure contenery (różnej wielkosci; small, large, giant etc.). Taki kontener jak go zaanchorujesz bedzie wisiał miesiąc czy dwa jeśli nikt do niego nie zagląda. Przy założonym haśle nikt nie będzie miał do niego dostępu bez znajomości hasła. Hasło możesz skutecznie załozyć jeśli kontener jest zanchorowany. Możesz go zanchorować pod warunkiem, że nie jest za blisko innego obiektu (chyba musi być pow. 2,5 km od czegokolwiek, choć nie pamiętam dokładnie). W skrócie wygląda tak: wywozisz kontener na pasek, wyrzucasz go w przestrzeń, anchorujesz, zakładasz hasło. Jak założysz hasło przed anhorowaniem, to nie zadziałą. Do anchorowania wystarczy miec ten skill na 1. Tyle że najwiekszy taki kontener ma tylko coś koło 3.900 m3 (zwykły koło 27.000). Więc dla kopaczy dysponujacymi już barkami jest kompletnie do niczego.

Cytuj
2.Czy industriale mogą się bronić przed zagrożeniami czy trzeba mieć drugie konto i na nim statek do PVP, który będzie bronić mojego minera czy transportowca.

Można tak sfitowac niektóre industriale, że zrobia przykra niespodzianke atakującemu. Ale wtedy kiepskie z nich transportowce. Mozna też założyć im WCSy (warp core stabilizer), które niwelują działanie scrambli i disruptów. Ale by to było w miarę skuteczne wypada mieć ich gdzieś ze 3, co bije mocno po objetości cargo, bo zakłada się je na low sloty. A i tak nie ma gwarancji, bo jak gość ma statek z mocną alfą, to zdejmie cie na strzała, góra dwa, czyli nim zdążysz wywarpić.
Ogólnie industriale fitowane typowo pod wożenie urobku są prawie nie do upilnowania/uchronienia nawet drugim i trzecim kontem.

Cytuj
3.Chciałbym mieć jednego chara typowo do minerstwa, którą powinienem wybrać frakcję tak żebym później nie musiał skilować okrętów innej i tracił przy okazji czas.

Jakąkolwiek. Do barek góniczych nie trzeba mieć wcześniej wyskilowanych statków konkrentej rasy, więc nie ma różnicy. Jak chodzi o wożenie urobku i industriale, to przy skilu na IV najbardziej pojemny będzie mamut minmatarski. Ale przy skilu na V gallente mają itka V, który objętością cargo bije na głowę inne indyki (tylko trzeba troche poczekać na wyskilowanie tego).

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Prowe

  • Gość
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:03:51 »
PS:Nie wiem czy komuś to się to przyda, może ktoś przeniesie to do odpowiedniego działu ale zamieszczam załącznik, który zrobiłem z porównaniem frakcji.

Każda postać, bez względu na rasę itp., zaczyna z taką samą ilością atrybutów więc tabela jest już mocno nieaktualna.

Alameida

  • Gość
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:18:06 »
Dopiero co zgłębiam tajniki tego świata. Myślałem żę ilość punktów atrybutów frakcji jest taka sama ale różnią się tym że jedni maja charyzmę 7 a inni np. 5 z jaką zaczynają, ale tak przeczytałem w poradniku np tu: http://www.tentonhammer.com/node/34194

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:23:13 »
Ten poradnik jest z początków 2009 r. Kiedyś rzeczywiście tak było, że były różnice w tym względzie. Ale właśnie chyba w 2009 r. te różnice zniwelowano.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:31:41 »
A potem jeszcze wywalono "learniningi", więc i początkowe atrybuty są sporo wyższe.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Pytania nowego
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:20:40 »
Jak chodzi o wożenie urobku i industriale, to przy skilu na IV najbardziej pojemny będzie mamut minmatarski. Ale przy skilu na V gallente mają itka V, który objętością cargo bije na głowę inne indyki (tylko trzeba troche poczekać na wyskilowanie tego).

Ale w tym momencie, lepiej zainteresować sie juz transporterami.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:44:33 »
Itek V zabiera więcej niż Occator.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:15:57 »
A ja powiem tak: zanim zaczniesz kopać na poważnie popróbuj też innych rzeczy.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:20:38 »
Zanim w ogóle coś zaczniesz, idź do Unseen Academy.

Tam liźniesz wszystkiego i będziesz mógł podjąć rozsądną decyzję co chcesz w Eve robić.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:29:41 »
Itek V zabiera więcej niż Occator.

Za to DSy nie padną od kichnięcia, wsadzisz na nie MWD, a BRy mogą latać w klołku...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:37:58 »
Za to DSy nie padną od kichnięcia, wsadzisz na nie MWD, a BRy mogą latać w klołku...

Z punktu widzenia hisecowego górnika to równie cenne zalety co stały napęd 4x4 w samochodzie miejskim ;)

Natomiast jak już się ma "rasowego" industriala na V, to parę dni później ma się także frachtowiec, który - od Retribution - także może zbierać puszki z paska. No, tylko trzeba jeszcze mieć tą dużą bańkę czy ile tam T1 fracht teraz kosztuje.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:40:51 »
Z punktu widzenia hisecowego górnika to równie cenne zalety co stały napęd 4x4 w samochodzie miejskim ;)

Widzę, że nigdy nie podkradałeś lootu w Narji.

Natomiast jak już się ma "rasowego" industriala na V, to parę dni później ma się także frachtowiec, który - od Retribution - także może zbierać puszki z paska.

O, o tym, że znerfili Orkę nie wiedziałem. :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2013, 12:11:21 »
Widzę, że nigdy nie podkradałeś lootu w Narji.

Owszem... ale nie kamienie :P

O, o tym, że znerfili Orkę nie wiedziałem. :D

Orca nadal ma tractory. Zasuwanie frachtem od puszki do puszki pomiędzy skałami na pasku może być męczące.

BTW, corphangary są juz skanowalne, to jest dopiero nerf Orci.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania nowego
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2013, 12:20:33 »
Z punktu widzenia hisecowego górnika to równie cenne zalety co stały napęd 4x4 w samochodzie miejskim ;)

Natomiast jak już się ma "rasowego" industriala na V, to parę dni później ma się także frachtowiec, który - od Retribution - także może zbierać puszki z paska. No, tylko trzeba jeszcze mieć tą dużą bańkę czy ile tam T1 fracht teraz kosztuje.
W przypadku highsecowego żwirojada sporo mniej. Najdroższą część inwestycji czyli tryt pye i chyba jeszcze bonusowo dwa inne minerałki poprostu sobie weźmie z paska, a jak to ma to set bpc pare baniek, plus kilkadziesiąt może kilkaset na pozostałem materiały

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.