Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Zgudi

Strony: [1] 2 3 ... 38
1
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wczoraj o 09:45:38 »
Odcinek wymiotny. Niesporczak , który w trzecim odcinku ganiał Klingonów i federacyjnych siejąc grozę, na Discovery zwinął się w kłębek i udawał martwego. Taki psiaczek potulny.
Nie tyle ganiał co zeżarł ze smakiem tuzin klingonów i załogę statku. Tylko majonezu/keczapu/musztardy (kto co lubi) mu brakowało. A potem taki potulny. Nie trzyma się to kupy.

2
Zloty i zlociki / Odp: ZLOT 2017 - Wawrzkowizna Vol 2.0
« dnia: Październik 13, 2017, 06:06:45 »
Coś zbyt normalnie ludzie wyglądają. Spodziewałem się starych kawalerów w glanach, z punkowymi fryzurami na głowie i tatuażami na rękach. :P

3
Dyskusje ogólne / Odp: Stare dziady, są jacys jeszcze?
« dnia: Październik 11, 2017, 20:56:05 »
Ktoś tu chciałby pobić rekord centrali w ilości nałapanych minusów  >:( >:(

 :P

4
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Październik 09, 2017, 19:23:29 »
Całkiem sympatycznie się oglądało. A jednak przetestowali napęd grzybkowy. Jedyne co było niefajne dla mnie to oglądanie klingonów, bardziej drażnią mnie niż zachęcają.

5
Dyskusje ogólne / Odp: Stare dziady, są jacys jeszcze?
« dnia: Październik 09, 2017, 08:04:44 »
Cytuj
Jedynie co mnie wq... to brak czasu i RL.
Hehe. Znamy to wszyscy :( Jak człowiek był młodym wyrostkiem to miał na wszystko i czas i siły. :P

6
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Październik 04, 2017, 15:01:31 »
Trochę się pomyliłem. http://pl.memory-alpha.wikia.com/wiki/James_T._Kirk

Co robił Kirk w roku akcji serialu:
Cytuj
Po ukończeniu Akademii Kirk rozpoczął służbę pod rozkazami kapitana Garrovicka. Jego pierwszym przydziałem międzygwiezdnym była służba jako porucznika na pokładzie Farragut| (NCC-1647), gdzie służył jako oficer taktyczny.

Jako młody porucznik w 2255 roku Kirk dowodził pierwszą ważną misją na powierzchni obcej planety, Neural. Kirk zaprzyjaźnił się z jednym z tubylców, góralem Tyree. Jego raport opisywał prymitywną, ale obiecującą kulturę, i Gwiezdna Flota przyjęła rekomendowaną przez niego politykę nieingerencji.

Odkryciem załogi Farragut była żywa chmura dikironium z planetyTycho IV, czego dokonano w 2257 roku. Kapitan Garrovick i 200 członków załogi zginęło podczas spotkania z tą istotą. Zapisy Farragut zawierają uwagę, ze porucznik Kirk obwiniał się za to nieszczęście, twierdząc, że odwlekał strzał z fazerów pokładowych, a potem stracił przytomność i to zaowocowało tragedią. Inny oficer z Farragut nie zgadzał się z tym, twierdząc, że "Porucznik Kirk jest wyśmienitym młodym oficerem, działającym z niezwykłą odwagą."

Cytuj
Tak sobie pomyślałem właśnie, że ktoś kto jest uważany za osobę, która wywołała wojnę z Klingonami, buntownik itp., powinien być szeroko znany, szczególnie te kilka lat później jak Kirk zaczął kapitanić, więc cisza w tym temacie jest imo większą dziurą niż grzybnia.
Faktycznie. :P Kirka znają wszyscy a jej nie. Coś tu nie tak.

7
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Październik 04, 2017, 14:26:48 »
Cytuj
A to nie za wcześnie jeszcze na Kirka? Ile tam lat jest między ST:D a TOS czy tymi nowymi śmiesznymi filmami, o których chciałbym zapomnieć

Jest rok 2255. James Tiberius „Jim” Kirk ma 22 lata i mieszka na Ziemi w Riverside w stanie Iowa gdzie się urodził. Za kilka lat wstąpi do akademii gwiezdnej floty. Stąd uznaję za prawdopodobnie, że w którymś z dalszych odcinków się pojawi.

8
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Październik 04, 2017, 11:07:25 »
Cytuj
Większą dziurą nazwałbym napęd grzybkowy. Gdyby akcja działa się po starych serialach, to ok. Nowy wynalazek, przewaga w wojnie itp. Ale jakoś w TOS, TNG i dalej nikt nawet nie wspomina o tej sieci zarodnikowej  czy jak ją zwać, którą kapitan Lorca próbuje wykorzystać. Więc albo dziura jak stąd na Wolkan, albo spoiler, że i tak im się nie uda tego wykorzystać.
Nie uda im się tego wykorzystać z kilku powodów: nie ma czegoś takiego w późniejszych odcinkach starych sezonów, załogę bliźniaczego statku spotkała straszna śmierć więc zbyt niebezpieczne, to byłoby odejście od timeline rodem z pierweszego filmu Abramsa (zniszczono planetę wulkan), wielu fanom by się to nie spodobało, zbyt duży wpływ takiego napędu na losy federacji, skakanie po całym wszechświecie w kilka sekund na pstryknięcie palcem jest mało sexy, no i najważniejszy argument: "The writers have said that Discovery will maintain continuity with the old series, and events from Discovery will explain plot points in the original Trek.". Więc spoiler.

Obym się nie mylił.... :P

P.S. Spodziewam się, że w ostatnim odcinku pojawi się Chris Pine na ekranie... ale zobaczymy :P

9
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Październik 03, 2017, 13:24:26 »
Zaproszenie skazańca na pokład i przydzielenie mu odpowiedzialnych zadań, jakkolwiek pięknie to próbowano wytłumaczyć, i tak wydaje się głupie i naiwne ze strony kapitana i załogi. Co prawa kapitan jest kreowany na inteligentnego psychola, więc to może tłumaczyć taką decyzję, ale inni wysocy rangą członkowie załogi zbyt łatwo to akceptują.

Jednak sam odcinek mi się podobał, gra aktorów, montaż i scenografia były dobre :)

10
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Październik 02, 2017, 12:07:27 »
Bump.

Sądzę, że 3-ci odcinek jest nieco lepszy od dwóch pierwszych. Nie ma już wrażenia, że producenci przepakowują obraz wątkami, cutscenkami i wybuchami dla lepszego efektu "WOW!". Akcja trochę zwolniła i jest więcej dialogów. No i w końcu kapitan i pierwszy oficer nie porywają się na samobójczą misję ratowania wszechświata, chociaż nie wiem czy to się nie zmieni w kolejnych odcinkach. :)

Edit:

Stopnie wojskowe i uniformy w serialu:

11
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 15:37:11 »
Chociaż to co zrobili to jakiś taki zgniły kompromis, którego nie uważam za najlepsze rozwiązanie.
Bo mimika twarzy tych klingonów jest fatalna, przez co wydają się mało wiarygodni. Gołym okiem było widać, że tyle tapety nawalili na facjatę tym aktorom, że innymi mięśniami prócz ust nie mogli poruszać. Niekiedy miałem wrażenie, że wyglądają jak kukły. :)

12
Wsparcie techniczne / Odp: Problem z EVE
« dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:20:07 »
Dobra, sam sobie odpowiem. Nie chciało mi się za długo rozkminiać problemu to odinstalowałem, restart kompa i nowa instalacja. Pomogło.

13
Wsparcie techniczne / Problem z EVE
« dnia: Wrzesień 29, 2017, 18:31:06 »
Taki jak tu: https://forums.eveonline.com/t/cant-login-verification-failure-for-client-files/21000

Cały problem pojawił się znikąd po pobraniu pacza, bez grzebania gdziekolwiek i nie działa opcja weryfikacji plików. Mam "Your EVE client installation may have modified, damaged or corrupt files" a jak chcę zweryfikować pliki to widzę "some indices were not available". Uruchamiam grę jako administrator. Wersja klienta standalone. Windows 10 64bit.

Chciałem przestawić skille i pobieranie pacza stanęło w połowie, to po prostu ubiłem launcher i odpaliłem od nowa. Pacz pobrało do końca, ale EVE się sypło.

Może reinstall?


14
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 28, 2017, 22:40:15 »
O scenografii się nie ma co już rozwodzić. Jedni lubią rybki, inni... coś innego. Osobiście nie łapie klimatu super zaawansowanego mostku, kiedy mamy do czynienia ze "starym" okrętem (pada taka kwestia w rozmowie kapitan z nową pierwszą oficer). Jest stary 10 lat przed Enterprisem. Yap...
Co tak się uwziąłeś na tą nadmierną nowoczesność statku. Wiele lat temu jako nastolatek z wielkim zapałem oglądałem na kablówce star trek stacja kosmiczna, a dziś nie zdzierżyłbym w serialu z 2017 roku mostka wyglądającego jak tanie, oldschoolowe blaszane pudło. Pewnie Tobie i paru innym osobom z forum bardzo odschoolowe podejście by pasowało ale mnie i większości widzów raczej nie. Po prostu gusta. :)

16
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 16:33:35 »
Mnie też to wkurza bardzo. Tyle dobrze, że takie akcje kończą się już bardziej adekwatnie do podjętego szaleństwa. Jest jakiś plus.

17
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:01:14 »
Bardzo przydałoby się wszystkie posty przenieść do nowego topicu.

Cytuj
chwilą odpiąłem kartę od konta
Jeśli kolejne odcinki nie będą gorsze od tego co obejrzałem to zacznę opłacać Netflixa ale to się przekonamy potem. Przyznam, że obraz trochę odbiega od starych treków, ale przynajmniej jest lepszy niż wysokobudżetowy pełnometrażowy "Star Trek: W nieznane", który to był przeładowany zupełnie nie pasującym do treków klimatem rodem z Szybkich i Wściekłych. Taka lekka, wesoła i bardzo hollywoodzka rozwałka w ogóle do mnie nie przemawiała, a tu przynajmniej jest potencjał. Co prawda jest trochę po hollywoodzku - niestety, ale nie aż tak jak w filmach ostatnich lat. Nareszcie nie wszystko kończy się dobrze, nie wszystko jest czarne lub białe jak w typowych filmach Marvel-a, a bohaterowie muszą się mierzyć z konsekwencjami swoich czynów niezależnie od pobudek i najlepszych chęci. Poczekamy i zobaczymy co z tego się urodzi...

Jedyne do czego mam poważniejsze zastrzeżenia to to, że 1 oficer kilka razy podejmuje nienaturalnie duże i typowe dla hollywoodzkich filmów o superbohaterze ryzyko, np. samotnie w skafandrze leci do niezidentyfikowanego obiektu zamiast poczekać na odpowiednio wyposażony do tego statek badawczy albo teleportuje się bez wsparcia żołnierzy na ogromny statek klingonów i zaczyna z nimi walczyć.

18
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:58:53 »
jakim cudem mostek wygląda nowocześniej niż w Next Generation?
Zapewne przeciętnemu widzowi bardzo nie spodobałby się mostek mocno odstający od dzisiejszych wyobrażeń statku na miarę XXIV wieku.

serial chciał mieć "mocne wejście" i stąd ta nawalanka w pierwszych dwóch odcinkach, ale o ile ja pamiętam to Star trek zawsze skupiał się na czymś innym.
Też sądzę, że za szybko się wszystko dzieje jak na początek serialu, ledwo poznajemy głównych bohaterów a tu już wielka bitwa o losy wszechświata.

Postoje z boku i poczekam na "prawdziwego" Star treka.
Sądzę, że nie nastąpi to za naszego życia. Albo bierzesz to co jest albo nic :P 

 

19
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 00:11:26 »
Miałem nadzieję, że tak jak na ShowMAX-ie i innych odtwarzaczach doładuję sobie serial i odpalę "play" po 15 minutach. Pobrałem apkę i w apce to samo, pobieram odcinek na dysk.

EDYTA: Pomimo kłopotów z Netflix-em, przyznam, że sam serial genialny. Na pewno przyjemniej się ogląda niż kinowe produkcje Abramsa.

20
Off Topic / Odp: Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:12:22 »
No własnie się zarejestrowałem. Próbuję obejrzeć na planie "Standard" i mam mega problem bo pomimo wymuszenia ustawień FHD i kilkukrotnym odświeżeniu strony, resecie przeglądarki wyświetla mi obraz w tak fatalnej jakości że ledwo coś widać, jak jakiś badziewny ruski cam. Ma, miał ktoś z tym problem?


21
Off Topic / Piżama party next generatoion :P
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:11:10 »
Wystartował serial Star Trek: Discovery. Na razie są 2 odcinki.

https://www.youtube.com/watch?v=oWnYtyNKPsA

Podobno (wg. ocen na filmweb) wyszło całkiem fajnie, więc się skuszę :)

22
Witam
Wróciłem do Eve po 9 letniej przerwie (tyle w/g ccp trwa perma ban  >:D)
Taki powrót wymaga specjalnego przywitania, ale tu nie będziemy robić śmietnika więc zapraszamy: http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13288.msg231402.html#msg231402 :D

23
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: C0VEN - dyskusja
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:19:18 »
C0ven umarł, ale hejterzy wiecznie żywi  8)
Pohejtowałbyś coś a nie się obijasz. :)

24
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 10:21:42 »
Jak go będą chcieli teraz prześladować w grze to gościu może bardzo łatwo zniknąć i zaszyć się w tłumie, teraz to już nikt mu nic nie zrobi. :)

25
Zloty i zlociki / Odp: ZLOT 2017 - Wawrzkowizna Vol 2.0
« dnia: Wrzesień 16, 2017, 17:47:51 »
Hmm trochę smutne usłyszeć od osoby w cbc która dosc dużo loguje : " jaki zlot?"

Szkoda wielka ze tak duzy corp jak cbc nie będzie miał żadnego reprezentanta.
To znaczy tylko tyle, że od dawna nie zaglądają na centralę bo przecież od paru miesięcy temat jest na topie w oknie "ostatnie wątki". :) A to, że nie zaglądają to czy to ich wina czy nasza, sprawa dyskusyjna. XD

27
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 18:32:41 »
Ale przeczytajcie ze zrozumieniem, to co napisał Asm.


A z innej beczki: chodzi o jakże "szczytny" cel przypomnienia, że świat gry stoi na kruchym fundamencie zaufania do jednostek rządzących resztą, co w innych grach nie jest możliwe na takim poziomie. :) Żeby nie było rozumiem w pewnym stopniu jak to Azbuga ujął: "przecież to całe piękno eve. gdzie można ufać ludziom ale jednak ktoś może pokazać głębię zła".

28
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 17:17:56 »
Asm, ja cię czytam, to się cieszę i troche dziwie przy okazji, że odszedłeś od nas w taki sposób w jaki to zrobiłeś. No chyba że nasza biurokracja korpowa jeszcze nie trafiła na puste hangary :p
W tedy jeszcze nie był pragmatykiem :D

29
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 16:24:16 »
z czysto pragmatycznego punktu widzenia byłby kretynem, gdyby nie wykorzystał sytuacji, żeby ubić CO2 i przywłaszczyć sobie 1.5T ISK.
Z czysto pragmatycznego punktu widzenia wiele osób obecnie grających w EVE, w tym pewnie i w polskich korpach jest kretynami bo nie wykorzystują sytuacji (np. zbyt duże uprawnienia) żeby ubić swój własny korp i przywłaszczyć sobie XXB ISK. :D

Ktoś kto ma podejście pragmatyczne jest skupiony na skutecznych działaniach które doprowadzą go do określonych korzyści. Ale korzyści to nie tylko ISK (kasa, kasa, więcej kasy!), to moim skromnym zdaniem może być coś innego, np. reputacja, znajomości, rodzina, zdrowie, uznanie, przyjaźń... czy źle pojmuję... :)

30
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 14:25:35 »
Chyba piaskownice :)
Jeśli już to pozabierał zabawki i zasypał okoliczne piaskownice gruzem. A mógł po prostu grzecznie odejść.

31
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 13:53:04 »
No dobrze ale ja to widzę tak:

Cytuj
gigx pcha sojusz w coraz to kolejne wojny
Nawet jeśli bezsensowne i niepotrzebne to generuje to nowy kontent, a tak w 1 dzień Judge pozabierał wszystkim zabawki z piaskownicy. :)

32
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:26:11 »
Gdyby taki gościu o którym wiadomo, że lubi się tak "ciekawie" bawić był w moim korpie (obojętnie w jakiej grze) to albo bym wyszedł stamtąd, albo chciał go wywalić, albo trzymał wszystko co mam zdala poza jego zasięgiem. Też się dziwię goonom.

Tak sobie myślę, że facet przez lata poznał sporo osób na TS, być może nawet i niektórych w realu i któregoś dnia postanowił im przysłowiowo "naszczać" na twarz. Pewnie przestało mu w pewnym momencie zależeć na tych wszystkich kontaktach. :)

To jeszcze lepiej niż ten co za czasów świetności c0venu ukradł 4 tytany. To jakby zaufany diplo xeovara zwinął cały wallet, wywiózł całą zawartość hangarów, zgłosił do permabana kogo nerwy poniosły a resztę ziomków z korpa tłukł na permakampie pod stacją dzwoniąc po pandemików na imprezę.

33
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 00:47:21 »
Posłuchałem kawałek nagrania i cóż, Judge wyruchał gigx-a na wszystkie możliwe sposoby. "znając to jak reaguje gigx" ograł go i jest szach mat.

34
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:25:35 »
Pl community nic do tego. Akcja w stylu GoT. Red wedding i Mittani sends his regards. TheJudge Kingslayer Lannister. To wszystko
Rozwinie temat bo człowiek by sobie poczytał coś do kawy w pracy a tu mało strawne dla zielonych w temacie skróty :)

35
Zloty i zlociki / Odp: ZLOT 2017 - Wawrzkowizna Vol 2.0
« dnia: Wrzesień 05, 2017, 22:03:15 »
Ja z 3miasta niestety tez daleko
↖ Auto z trójmiasta !! 2 wolne miejsca !!!!!
Myślę, że to była perfidna sugestia celowane w konkretną osobę :) Ludzie chcą zobaczyć na żywo największego trolla na centrali. :)

Strony: [1] 2 3 ... 38


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal