Autor Wątek: Sacrilege - PVP  (Przeczytany 31512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Sacrilege - PVP
« dnia: Marzec 11, 2013, 15:42:54 »
Czy ten statek nada się do porządnego pvp? Czy sobie odpuścić? Czytałem dość negatywne opinie na jego temat. Ponadto Azbuga kiedyś go oblatał i pisał, że był nim zawiedziony. Jednak teraz skilluję rakiety i w najbliżym czasie sam chciałbym go oblatać. Nie podaję do czego Sacri chcę konkretnie używać i jak chcę mi latać, tylko pytam czy i do jakiego latania się ten ship nadaje. Pytam, bo przez ostatnie lata mogło być trochę patchy na korzyść/niekorzyść o których nie wiem, a wątek o tym statku był napisany kupę czasu wstecz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 15:55:47 wysłana przez Zgudi »

Phobeus

  • Gość
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2013, 16:02:37 »
W ostatnim dodatku znerfiono rakietki, stąd jego efektywność w pvp zmalała

Edit:

Wypowiedź skreślona z powodu herezji
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 10:52:35 wysłana przez Phobeus »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 16:16:00 »
W ostatnim dodatku znerfiono rakietki, stąd jego efektywność w pvp zmalała

Post kwartału po prostu... Znerfiono Heavy Missile, a Sacri używa Heavy Assaultów, które... zbuffowano.

Co więcej, w Retribution 1.1 dodano Ancillary Armor Repairer - now moduł do aktywnego armor tanka, co jest kolejnym plusem dla Sacrilege.

Ja osobiście jednak tego shipa nie lubię. Aktywny tank sprawdza się na solo, a w takich sytuacjach bardzo liczy się to jak szybko coś możesz zabić, zanim przyleci kawaleria z pomocą. Sacri ma żałośnie mały DPS, więc co z tego że 1v1 nic nie jest w stanie Cię zabić, jak szybko robić się z tego 3 vs. Ty i spadasz.

W dodatku Sacri jest powolne, więc ciężko tym się lata po 0.0 na solo.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2013, 16:23:54 »
Co więcej, w Retribution 1.1 dodano Ancillary Armor Repairer - now moduł do aktywnego armor tanka, co jest kolejnym plusem dla Sacrilege.

A nie lepsza normalna repka? Szkoda bonusa do capa.

Jak właściwie AAR sprawdzają się? Ktoś testował?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2013, 16:27:47 »
eagle i tak jest lepszy cokolwiek na solo byś sacrim nie wymyślił.. Darkside. latało kiedyś takimi buforowymi no i gdyby nie fakt że w tym wydaniu diemost'y są o wiele lepsze to może coś by z nich było :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2013, 16:39:48 »
Cytuj
eagle i tak jest lepszy cokolwiek na solo byś sacrim nie wymyślił.. Darkside. latało kiedyś takimi buforowymi no i gdyby nie fakt że w tym wydaniu diemost'y są o wiele lepsze to może coś by z nich było :)

Czyli sacri ssie tak czy siak?

Interesuje mnie to, czy niezależnie jak by się sfitowało ten statek i tak znajdą się lepsze alternatywy. Po co brać Sacrilege, skoro albo znajdzie się na taki czy taki setup tańszy odpowiednik, albo w podobnej cenie znajdzie się inny statek, który sprawdzi się znacznie lepiej w tej roli.

Może jest ktoś kto zaprzeczy i napisze że to świetny statek, który na xxxx setupie zrobi xxxx?


Cytuj
W dodatku Sacri jest powolne, więc ciężko tym się lata po 0.0 na solo.
Niekoniecznie solo i niekoniecznie 0.0. Może być friendly pomocnik czekający za bramą, low sec., i napaleniec, który chce mieć takiego sacri na kb.

Cytuj
bardzo liczy się to jak szybko coś możesz zabić, zanim przyleci kawaleria z pomocą(...)co z tego że 1v1 nic nie jest w stanie Cię zabić, jak szybko robić się z tego 3 vs. Ty i spadasz.
W kozie to zwykle działa odwrotnie. Jak walka szybko się nie kończy to dolatuje 2/3 friendly pomocników, bo my często bijemy się u siebie a oni do nas przylatują zwykle z daleka. Ja się jednak za bardzo do tego już przyzwyczaiłem, że biję się jak ktoś może dolecieć do mnie nie dalej jak 1, 2 jumpy i pomóc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 20:12:20 wysłana przez Zgudi »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2013, 20:11:16 »
Zgudi, więcej lataj mniej teoretyzuj. To że komuś się rewelacyjnie lata jakimś statkiem nie znaczy że tobie będzie, i na odwrót. Sacri ma około 600 tanku na t2 repkach, 400dps, web scram i ehp vagabonda. Jeżeli odpowiada Ci walka solo w zasięgu scrambla to może być opcją dla Ciebie. Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz? Listy statków które rozwalisz i listy których powinieneś unikać? :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2013, 21:26:40 »
Zgudi, sacri to fajny ship ale specyficzny. Dps ma dobry biorąc pod uwagę zapodanie sobie czystego, dowolnego typu obrażeń pod przeciwnika. Jak napisał Glass - sacri to walka na scramblu i webie więc albo ty albo oni. Opcji na spierdolenie niema chyba że walczysz pod bramą, wytankujesz i przeskoczysz.
Dla mnie dużą jego wadą jest mały speed ale coś za coś - jedno wolą "bohatersko" się ostrzeliwywać z daleka i spierdalać jak coś się pojawi na lokalu a inni iść do przodu niczym knur.

Czym byś nie latał zawsze zatłucze Cię kilku ziutków lub 1 ziutek + falcon. Takich rzeczy nie przeskoczysz.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2013, 01:14:58 »
Cytuj
Zgudi, więcej lataj mniej teoretyzuj
Tak też robię, dużo latam i zbieram kille. :P

Dzięki za podpowiedzi, zdaje się że sporo już się dowiedziałem. Oblatam na luzie ten statek, jak mi się nie spodoba do zmienię.

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 01:22:16 wysłana przez Zgudi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2013, 01:32:35 »
Czym byś nie latał zawsze zatłucze Cię kilku ziutków lub 1 ziutek + falcon. Takich rzeczy nie przeskoczysz.

Jak latasz czymś co nie porusza się z gracją krowy (sacri) to masz szansę się urwać. Są też shipy "Falcon-proof" -> http://kb.vergeofcollapse.com/?a=kill_detail&kll_id=10232


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2013, 08:15:53 »
Sokole nie rozśmieszaj mnie, widziałeś fit tego nie falkona ? Poza tym Nite mówił i dps+falcon i tu gillą raczej nie podskoczysz.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2013, 08:46:44 »
Falcon sralcon, a macie coś blackbird-proof? :P Mnie jakiś czas temu perma jammował ze 100km gdy obgryzałem oraclem gang stojący na tytanie u nas w 2x-. Bo od falcona wystarczy odejść na 70km i gnojek robi za dekoracje grida.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2013, 08:57:37 »
Sokole nie rozśmieszaj mnie, widziałeś fit tego nie falkona ? Poza tym Nite mówił i dps+falcon i tu gillą raczej nie podskoczysz.

To był tylko przykład ilustrujący stwierdzenie, że drony gryzą nawet po jammie. A jak skończą z jednym celem,  to biorą się za inny.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2013, 09:31:20 »
Sokole chyba mi nie powiesz że będziesz puszczał ogry na falcona z 60 km  ;)

Co do Sacri to super ship ale tak jak mówił Nite bardzo specyficzny. Jeżeli grasz w tanki i lubisz jeździć tigerem, czy E-100 to jest właśnie ship dla ciebie  ;)

Ciekawi mnie tylko jak by się sprawował z Ancilary pompką + medum zwykła pompka.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2013, 09:38:20 »
Z Sacri jest ten problem, że trzeba mieć sporo skili, które niekoniecznie się ma nawet po 2 latach grania ;)
O ile missile, samego shipa i tank to wiadomo, że się ma... o tyle skile do drugów już nie koniecznie, a szczerze mówiąc bez dropsów do sacri na solo nie ma co wsiadać.

edit:
Przydałyby się też set slavów + imple do repek - za tanio nie wychodzi w porównaniu do zwykłego tengu na 100 ab, który jest imo lepszy.

Dodatkowo bardzo ten ship dostał po dupie na wprowadzeniu bc tier3 - wcześniej można było solo się rzucić czy to na 2 dreje czy 2 hurki, itp... a teraz niestety ale 2 talosy, 2 tornada na acekach czy nawet oracle to nasze wypimpowane sacri wpierdolą niestety :/

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2013, 09:50:24 »

Dodatkowo bardzo ten ship dostał po dupie na wprowadzeniu bc tier3 - wcześniej można było solo się rzucić czy to na 2 dreje czy 2 hurki, itp... a teraz niestety ale 2 talosy, 2 tornada na acekach czy nawet oracle to nasze wypimpowane sacri wpierdolą niestety :/
Zauważ, że po ostatnich zmianach wiele T-dwójek dostało mocno po dupie i stało sie niewiele lepszymi od swoich odpowiedników T1, szczególnie biorąc pod uwagę ilość wymaganych skilli i cenę statku.
Mam nadzieję że pogłoski o letnim rebalansie t2 nie są tylko pogłoskami.


Ciekawi mnie tylko jak by się sprawował z Ancilary pompką + medum zwykła pompka.
Na Sacri nie testowałem, ale na innym kruzie t2 z delikatnie mniejszymi resami, z plyta 1600 t2, 1xEANM, repki ancillary plus zwykła t2, do tego ten nowy hardener, wszystko wspomagane rigami do reperek... i masz latający bunkier nie tylko czołg  ;)
Na Sacri taki tank powinien sie sprawdzić znakomicie, szczególnie 1vs1
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 10:14:41 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2013, 10:16:51 »
Przydałyby się też set slavów + imple do repek

Zdecydowanie - ponieważ większym funem o wdupienia HAC-a za 250-300 z fitem (lekki pimp na tackle) jest dorzucenie do tego poda za 1-2B (slaves) :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2013, 10:24:05 »
Jak się bawić to się bawić, no co ;)
Znam takich co dyktą wdupiali set snaków, to w sacri slavy to akurat nie problem >:D

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2013, 10:44:45 »
Cytuj
Na Sacri nie testowałem, ale na innym kruzie t2 z delikatnie mniejszymi resami, z plyta 1600 t2, 1xEANM, repki ancillary plus zwykła t2, do tego ten nowy hardener, wszystko wspomagane rigami do reperek... i masz latający bunkier nie tylko czołg  ;)
Na Sacri taki tank powinien sie sprawdzić znakomicie, szczególnie 1vs1
Jestem w pracy więc w domciu będę wieczorkiem, więc czy ktoś mógłby wrzucić tu jakiś otankowany fit na sacri, taki z ładem i skałdem, bo jak ja wrzucę to zapewne znajdę coś zdupixowego?

Cytuj
Zdecydowanie - ponieważ większym funem o wdupienia HAC-a za 250-300 z fitem (lekki pimp na tackle) jest dorzucenie do tego poda za 1-2B (slaves) :)
Utraty jajka nie da się uniknąc na 100%. WIeloletni gracze niekiedy nawet na moich oczach tracą jajka z drutami za kupę szmalcu, nie miem jak to robią, może lag, może zaspał, może spadł z krzesła, może zwyczajny bug.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2013, 11:01:21 »
Jestem w pracy więc w domciu będę wieczorkiem, więc czy ktoś mógłby wrzucić tu jakiś otankowany fit na sacri, taki z ładem i skałdem, bo jak ja wrzucę to zapewne znajdę coś zdupixowego?
Tak na szybko w robocie składany  ;)
Sam tank, dla przykładu. Niektóre parametry oczywiście będą sie zmieniały w trakcie działania hardenera.


[załącznik usunięty przez administratora]
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2013, 11:38:48 »
Tak na szybko w robocie składany  ;)
Sam tank, dla przykładu. Niektóre parametry oczywiście będą sie zmieniały w trakcie działania hardenera.
I ten fit potem jeszcze pomieści wyrzutnie i mwd? :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2013, 11:52:28 »
I ten fit potem jeszcze pomieści wyrzutnie i mwd? :)
Pojęcia nie mam, musiałbym sprawdzić, ale to już w domu, ninja w robocie nie zawsze się sprawdza  :P Prośba była o przykład tanku na repkach anci i zwykłej.
Na szybko podejrzewam że trzebaby było zamienić płytę na 800, chyba że starczą impy Genolution.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2013, 11:54:08 »
Skile all5 i impl +3% do pg i da radę ;)
Tylko nie jestem do końca przekonany do łączenia bufora z aktywnym tankiem, ale można potestować.

edit:
Ten eccm to dla jajców dałem bo na falcony się plujecie ;)
Przy płycie meta4 obejdzie się bez impla +3 %.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 12:04:20 wysłana przez Centurion »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2013, 12:08:58 »
Centurion bardzo fajny fit złożyłeś. Tylko jest to mocno narażone na wyssanie. Może jakiś Small Cap Booster zamiast ECCM?

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2013, 12:10:22 »
Można i pokombinować tak:
skille moje, nie lvl5


[załącznik usunięty przez administratora]
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2013, 12:30:43 »
Jeden ECCM nic nie da na Falcona. Ba, 2-3 na BS-ie nie są gwarancją.

Puszek, zgadnij co się stanie z tym Twoim fitem, jak będziesz nisko na armorze i dostaniesz mocniejszego klapsa? ;)

Pominę już taką drobnostkę, że od Retribution 1.1 shipy z aktywnym armor tankiem (repki + rigi do repek) mają przewagę mobilności nad buforem (płyty + trimarki), więc pakowanie płyty do repek jest jeszcze bardziej bez sensu niż było.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2013, 12:32:33 »
Dajcie tam tego 1 ballistica jeśli to ma być na solo, bo z dps poniżej 300 to będzie problem choćby z karakolem ;)

@Zgudi
Pilgrim, Curse czy inny statek z bonusem do ssania i tak cię wyssa i tak. W walce z czym innym nie ma opcji, żeby na sacri się prąd skończył. Założenie masz proste - palisz na mwd do celu, łapiesz scramblem i webem i wyłączasz mwd. Jak będziesz latał za czymś na mwd to znaczy, że jesteś martwy i bateryjka nie pomoże. Szkoda slota a można tam wcisnąć jakąś ciekawostkę.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 12, 2013, 12:37:10 »
Dajcie tam tego 1 ballistica jeśli to ma być na solo, bo z dps poniżej 300 to będzie problem choćby z karakolem ;)

Na tym właśnie polega problem Sacri, że masz tylko 5 low slotów, a tu trzeba i tanka, i dps.

Policzmy
- DC musi być, bo inaczej nie masz szansy podnieść się ze struktury, tylko znikasz na strzał.
- dwie repki - minimum przy dzisiejszych poziomach DPS.

Już masz 3 sloty zajęte, a przecież potrzebujesz resów - EANM to konieczność i RAH bardzo dużo pomoże. Jeden BCS da ci przyrost z okolic 300 na 340-350 (strzelał z głowy) - to nadal jest żałośnie mało, bo to trzeba mieć 500+ żeby to w ogóle miało sens.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 12, 2013, 12:41:43 »
Dlatego od początku piszę, że bez dragów i impli + 5 do repek i/lub missili nie ma co podchodzić do tego shipa.
No i po booście t1 crapu i dodaniu bc tier 3 latanie zwykłymi hacami w ogóle to żol straszliwy się zrobił, też mam nadzieję, że to w końcu poprawią. 

@Sokół
Jak lecisz z płytą to nie potrzebujesz już tego dc, masz bufora dosyć bez strukta.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 12, 2013, 12:45:30 »
Pominę już taką drobnostkę, że od Retribution 1.1 shipy z aktywnym armor tankiem (repki + rigi do repek) mają przewagę mobilności nad buforem (płyty + trimarki), więc pakowanie płyty do repek jest jeszcze bardziej bez sensu niż było.
Sokole, zostań ty przy shieldzie, bo bez sensu to ty piszesz, ot co.
Bo nie wiem gdzie widzisz trimarki, poza tym jest taki fajny skill armor honeycombing który ładnie poprawia mobilność na płytach.
DC...kwestia gustu, ja po prostu wychodzę z założenia że jak zejdę do struktury to i tak juz po mnie, dodatkowe 60% z niewielu hp pozwoli coś zdziałać raz na 20 razy, a hardener na prawdę świetnie sie sprawuje, szczególnie 1 na 1
@Centurion
To tylko przykłady które przeca można do woli modyfikować pod swoje potrzeby/skille/widzimisię, można zrezygnować z części tanka na rzecz DPSa, można pozostać przy latającym bunkrze itp.
Co do haców to masz racje, na dzień dzisiejszy latanie nimi to coś w rodzaju lansu jedynie  :( Można wsiąść w o wiele tańszy i łatwiej fitowalny "zamiennik"
Mam nadzieję że to zmienią, bo kupa długich skilli na dzień dzisiejszy zrobiła sie zdeka bezużyteczna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 12:54:33 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2013, 12:57:44 »
@Sokół
Jak lecisz z płytą to nie potrzebujesz już tego dc, masz bufora dosyć bez strukta.

Jest to jakiś argument. Jednak płyta redukuje mobilność, a DC nie plus dodaje niestackowalne resy do armora.

Jak jesteś nisko na armorze to czasem damage "pocieknie" do struktury, ale jest szansa się podnieść z tego dopóki masz choćby 5% struktury - w tym czasie można zabić jednego z wrogów i tankować pozostałych już "na bieżąco".


Sokole, zostań ty przy shieldzie, bo bez sensu to ty piszesz, ot co.
Bo nie wiem gdzie widzisz trimarki, poza tym jest taki fajny skill armor honeycombing który ładnie poprawia mobilność na płytach.

Tłumaczę Ci jak chłopu na miedzy, że "chwilę temu" CCP rozwiązało jeden z największych problemów aktywnego armor tanka, czyli penalty do speeda i agility, a Ty olewasz to i pakujesz do fitu płytę. W dodatku próbujesz to zrobić z 1600mm, które - w przeciwieństwie do 800mm - nie było w tym patchu odchudzane.

Wyobraź sobie, że nie tylko wiem co to jest armor honeycombing, ale nawet już to testowałem w praktyce (http://kb.vergeofcollapse.com/?a=kill_detail&kll_id=24749 - kampa, zrobili mnie bez mydła). Buforowe shipy z 800mm faktycznie są ciut bardziej mobilne, ale bez szału.

Przykładowo - ten Execuror bez tego skilla ma 1808 m/s i 7.2 s alignu. Z Honeycombing na V - 1832 m/s i 7.1s alignu (na MWD oczywiście). Tbh, znacznie więcej da Armor Rigging na V (1880, align nadal 7.1 oczywiście).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2013, 13:07:34 »
Wybacz Sokole, opinia człowieka który twierdzi że armor bufor i armor repka to mieszanie tanka niewiele dla mnie znaczy. Bo albo spał na wykładzie albo totalnie nie zrozumiał co się do niego mówiło.
Człowiek chciał przykłady konkretnego statku z najlepszym możliwym tankiem, a zaczyna sie znów Sokołowe napinanie bicepsików...
Tak, Gila na buforze jest lepsza.
Przykłady możliwości tankowania Sacrilege zostały pokazane, z mojej strony temat wyczerpany.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2013, 13:18:40 »
Wybacz Sokole, opinia człowieka który twierdzi że armor bufor i armor repka to mieszanie tanka niewiele dla mnie znaczy. Bo albo spał na wykładzie albo totalnie nie zrozumiał co się do niego mówiło.

Pokaż mi gdzie napisałem o "mieszaniu tanku". Napisałem natomiast dlaczego jest to zły pomysł.

A zresztą... widać, że nawet nie czytasz tego co piszę.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2013, 13:22:09 »
Wybacz Sokole, opinia człowieka który twierdzi że armor bufor i armor repka to mieszanie tanka niewiele dla mnie znaczy. Bo albo spał na wykładzie albo totalnie nie zrozumiał co się do niego mówiło.
Człowiek chciał przykłady konkretnego statku z najlepszym możliwym tankiem, a zaczyna sie znów Sokołowe napinanie bicepsików...
Tak, Gila na buforze jest lepsza.
Przykłady możliwości tankowania Sacrilege zostały pokazane, z mojej strony temat wyczerpany.

Sokołowi chodzi o to, że mieszanie tanka NA SACRI jest bezsensem dlatego, że ma 5 low-slotów a to jest naprawdę mało jeżeli myślisz o płycie i repce (nie wspomne o ballisticach)

pewpew

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sacrilege - PVP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2013, 13:23:39 »
Pokaż mi gdzie napisałem o "mieszaniu tanku". Napisałem natomiast dlaczego jest to zły pomysł.

A zresztą... widać, że nawet nie czytasz tego co piszę.
Kurde stanę na rzęsach a znajdę ten post w którym próbowałeś uczyć że to mieszanie tanku. W skrócie - "dyskusja" na temat jaki to pilgrim jest hujowy.
Zaraz wracam  ;D

Panie admin! Chyba Waćpan usunąłeś taki fajny temat.... albo ja znaleźć nie mogę... taki był fajny, płacz co niektórych że po zmianie AI ratów nie można uprawiać małego pvp... ktoś wie gdzie to jest?

@Gaunt
Wiem o tym  :) Po prostu jak spojrzysz w górę padło najpierw pytanie jak sie sprawuje anci repka w parze ze zwykła, potem padła prośba o fit otankowanego Sacri. Więc takie przykłady padły.
Jeśłi ktoś tego nie rozumie, tylko znajduje powód do kolejnego ponapinania sie to juz nie mój problem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 13:47:43 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.