Autor Wątek: Projekt LAMB@SETI  (Przeczytany 5379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CMHQ_Widget

  • Gość
Projekt LAMB@SETI
« dnia: Styczeń 21, 2011, 10:44:07 »

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:11:57 »
To ja się dołączę jak można  :) Akurat w SETI jestem od jakiegoś czasu, ale samemu to na dłuższą metę nudno  ;)

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:13:24 »
jak mam konto na gridrepublic to, mimo tego, moge sie przylaczyc do owczego stada?

edit: poszlo  ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 11:58:47 wysłana przez Pienias »

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:40:43 »
Oczywiście, zapraszamy :)

silvia

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2011, 15:57:27 »
Dobra... czyli co, zostawiam wlaczonego kompa i mi kalkulacje robi?
Z czego te kalkulacje robi?

Ezachiel

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:31:40 »
Nikt do końca nie wie, równie dobrze mogą liczyć algorytmy do łamania szyfrów jak i do czytania bezpiecznej poczty czy baz danych.
To się nazywa przetwarzanie rozproszone, i było dość popularne parę lat temu jako pomysł wykonywania dużych prac obliczeniowych. Zdaje się ze obumarło jako doktryna wraz z wprowadzeniem odpowiednich rozwiązań HARD-ware ale dawno nie jestem w temacie... traktuję to jak scam, just for any case.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:41:05 »
C0ven pewnie robi kolejny krok w strone metagamingu i w ten sposób lamie hasła do wrogich kont z tytanami, żeby je w odpowiedniej chwili zalogowac i zestrzelić :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

silvia

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:43:14 »
Albo ci keyloggera wpuszcza lub inny syf ;d

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:44:38 »
Nikt do końca nie wie, równie dobrze mogą liczyć algorytmy do łamania szyfrów jak i do czytania bezpiecznej poczty czy baz danych.
To się nazywa przetwarzanie rozproszone, i było dość popularne parę lat temu jako pomysł wykonywania dużych prac obliczeniowych. Zdaje się ze obumarło jako doktryna wraz z wprowadzeniem odpowiednich rozwiązań HARD-ware ale dawno nie jestem w temacie... traktuję to jak scam, just for any case.
Nie wiem, jak w innych projektach, tylko w seti@home brałem czynny udział. Tutaj chodzi o analizę promieniowania EM (fal radiowych ;) ) zbieranego przez teleskop w Arecibo. Każdy klient dostaje od serwera pewien wycinek czasowy zebranych logów (z jakiegoś kawałka nieba, w określonym przedziale częstotliwości), a następnie liczy FFT (oraz parę innych transformat) i szuka nielosowych sekwencji w poszukiwaniu źródeł sygnałów nadawanych przez obce sygnalizacje. IIRC, wprawdzie kosmitów jeszcze nie złapali, ale parę pulsarów już tak.

Co do hw - już od conajmniej roku, klient BOINC obsługuje obliczenia przy pomocy GPU.
A, przy okazji - seti@home to projekt uniwersytetu w Berkeley, więc na tyle, ile mamy zaufania do instytucji akademickich, możemy im wierzyć, że nie łamiemy niczyjej poczty. Klient też jest open source.

edit: a co się stało z teamem EVE-CENTRALA.PL? http://setiathome.berkeley.edu/team_display.php?teamid=138863

Ezachiel

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:49:55 »
Generalnie mam ogromne zaufanie do rozwiązań akademickich, jednak nie wierzę w stabilność zabezpieczeń po ich stronie, no i nie dysponuje wiedzą dzięki której mogę sprawdzić co faktycznie jest liczone. Dlatego właśnie zrezygnowałem z dobrowolnego udziału w tym programie, bo nie mam tej pewności że ktoś trzeci nie korzysta z dobrej woli ludzi na całym świecie do swoich celów. . .

Teuton1978

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:08:55 »
Oczywiscie kazdy wierzy w to w co chce wierzyc.... My wierzymy, nie tylko ze nasze moce obliczeniowe sluza dobrej sprawie, ale rowniez ze przyniosa konkretne rezultaty.
Jesli chcecie, dolaczcie do nas, bo idea przyswiecajaca calemu zagadnieniu glebsza jest niz reklama scammerow w jita... ona tez ma swoja cene i realna wartosc.
Jesli zas nie ufacie, nie chcecie itp, to nikt nikogo nie zmusza - nie prowadzimy natarczywej reklamy, po prostu zapraszamy - wyboru dokonuje kazdy z Was oddzielnie.
Ze swojej strony dodam tylko, ze jestem wieloletnim uzytkownikiem klienta boinc ( na roznych kontach ), ba nawet samego seti, kiedy jeszcze nie korzystalo z tej platformy i miewalem okresy zwatpienia w slusznosc i zasadnosc inwestowania swojej mocy obliczeniowej, jednak tak jak nie da sie zatrzymac rozwoju, a jedynie go przychamowac, tak nie da sie uniknac tego co w gwiazdach zapisane.... naszym zadaniem jest odczytanie tego zapisu :)

Goomich

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:40:42 »

HammerSnake

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2011, 01:48:34 »
Generalnie mam ogromne zaufanie do rozwiązań akademickich, jednak nie wierzę w stabilność zabezpieczeń po ich stronie, no i nie dysponuje wiedzą dzięki której mogę sprawdzić co faktycznie jest liczone. Dlatego właśnie zrezygnowałem z dobrowolnego udziału w tym programie, bo nie mam tej pewności że ktoś trzeci nie korzysta z dobrej woli ludzi na całym świecie do swoich celów. . .

hehe wszyscy myślą że pomagają nauce ,a tu w rzeczywistości chiński wywiad odpala symulacje nowych bomb atomowych ?   :D

Seti jeszcze istnieje?  .Wydawało mi się ,że ten program się zakończył  :o.

Raiha

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:42:50 »
SETI działa ale dają mało plików do przerobienia.

To już lepiej zapisać się do innych programów i np. szukać leku na rożne choroby.

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2011, 09:16:50 »
SETI działa ale dają mało plików do przerobienia.

To już lepiej zapisać się do innych programów i np. szukać leku na rożne choroby.

No co Ty, mój komp od ponad tygodnia chodzi non stop na pełnych obrotach i ma co robić. Ostatnio były problemy bo padł im dysk, a teraz chyba znowu mają awarię tyle że teleskopu. Mało jest tylko plików aplikacji Astropulse v5, aplikacji SETI@home Enhanced jest od groma.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2011, 10:18:53 »
Czym te aplikacje sie roznia?

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:27:27 »
Czym te aplikacje sie roznia?

Tu masz to ładnie opisane: http://www.boincatpoland.org/wiki/AstroPulse

Generalnie rodzajem sygnału, który jest badany. No i czasem obróbki próbki. Taki seti@home enhanced się liczy gdzieś ze 3h, Astropulse przynajmniej 24h.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Projekt LAMB@SETI
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2011, 05:02:42 »
Dzieki