Autor Wątek: CSM 12  (Przeczytany 21360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
CSM 12
« dnia: Marzec 11, 2017, 20:47:46 »
Jako że obecnie trwa głosowanie chciałbym zapytać czy kojarzycie jakiegoś kandydata. Jak już mam oddawać głos to fajnie by było na kogoś sensownego  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2017, 21:30:22 »
rhiload Feron-drake - robi fajny kanał na YT: https://www.youtube.com/user/airforcelol. Na kanale ma filmiki o CSMie, możesz sprawdzić.
Scylus Black - koleś z mojego ally, chce być przedstawicielem całego FW i gadał z resztą, ale nie jestem pewny na ile skutecznie.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2017, 21:54:14 »
Bobmon - sensowny Pandemik.

Kojarze tez Xenurie, ale to zjeb. :D

Noobman - szef Hard Knocksow, dobry pvper i organizator, moj pierwszy glos.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2017, 22:39:00 »
Bobmon - sensowny Pandemik.
Nie wiem czemu, ale brzmi to dla mnie jak oksymoron  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2017, 01:36:24 »
Jako, ze siedze w low FW wiec sugerowalem sie glownie kandydatami z mojego poletka, a ze mialem okazje pogadac kilka razy ze Scylus Black i to rozsadny chlop wiec zaglosowalem na niego. Problemem jest to, ze w glosowaniu milicja nie jest tak ujednolicona i solidarna bo sie ze soba tluczemy a i wewnatrz sa czasem wojny domowe. Zatem jesli ktos nie wie na kogo glosowac bo przepchniecie Scylusa moze byc problemem to zachecam do glosowania na niego.

https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&m=6825127

Chce malych zmian w milicji postulowanych juz latami, moze przepchnie. Jak dla mnie cytadele ogolnie powinny zostac wyje*ane z terenow milicyjnych. To sie nigdy nie stanie, to jak mrzonka o lekarstwie na raka, globalnym pokoju na swiecie. Druga sprawa, suspect dla neuta wlatujacego na misje czy plexa powinien byc od reki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 01:48:56 wysłana przez [NAUKE] Son of Rainbow »

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2017, 02:26:25 »
Nie wiem czemu, ale brzmi to dla mnie jak oksymoron  ;)

Tez sie sobie dziwilem, ale moim zdaniem PL w ostatnich 2-3 latach stal sie zupelnie inna organizacja, niz banda bogatych chamow w superach. Moze to przejaw tego, ze zostalem bittervetem :D

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2017, 12:52:56 »
Brakuje mi tylko kogoś kto zawalczył by o to by hi sec był bezpieczniejszy dla graczy pve bo lepiej jakby sobie tacy w spokoju żyli w hi secu niż jak odchodzą z gry czy o zniesienie różnej maści głupich ograniczeń mechaniki typu zakaz kopania z księżyców w hi secu czy zakaz stawiania cyno w hi
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2017, 12:57:04 »
Zgadzam sie z tobą w 100%. Trzeba skończyć z głupimi ograniczeniami mechaniki, tylko ja by dodał do listy jeszcze zniesienia zakazu stawiania baniek i używania bomb w hi seku. Jita od razu byłaby innym miejscem...

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2017, 13:42:16 »
Brakuje mi tylko kogoś kto zawalczył by o to by hi sec był bezpieczniejszy dla graczy pve bo lepiej jakby sobie tacy w spokoju żyli w hi secu niż jak odchodzą z gry czy o zniesienie różnej maści głupich ograniczeń mechaniki typu zakaz kopania z księżyców w hi secu czy zakaz stawiania cyno w hi

Sam sobie zaprzeczasz. Zniesienie takich ograniczen mechaniki jak np wprowadzenie mozliwosci kopania ksiezycow w Hi dopiero by w Hi zrobilo taka rozpierduche ze bys sie nie pozbieral. Druga sprawa "gracz PVE" to niech sobie idzie w farmville grac ;). Nie masz mozliwosci zawalczenia o teren, na ktorym zarabiasz? plac temu kto Ci to zapewni.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2017, 13:43:43 »
Dlaczego uważasz że jakby księzyce można było kopać w high i stawiać tam cyne to by czerpali z tego gracze pve żyjący w high? low podobno to FW, piraci i dresiarnia która uważa sie za pr0 pvperów, ale jak jest księżyc do kopania tam to ticker posa koipiącego znajdziesz też na mapie sov.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2017, 13:54:58 »
Dlaczego uważasz że jakby księzyce można było kopać w high i stawiać tam cyne to by czerpali z tego gracze pve żyjący w high? low podobno to FW, piraci i dresiarnia która uważa sie za pr0 pvperów, ale jak jest księżyc do kopania tam to ticker posa koipiącego znajdziesz też na mapie sov.



:] low fw za duzo zarabia zeby bawic sie z moonami chyba ze dla czytego szpanu, ze cos ma. Do tego ogromna interakcja  innymi graczami jak pokazane wyzej wiec po jakiego diabla. Tak low to dresiarnia ktora uwaza sie za pro pvperow ... wystarczy spytac mittaniego co sie stalo jak wypowiedzial "low" wojne;).
Do tego dochodzi sposob gry. FW niestety ma ten minus, ze nie ma mozliwosci pobierania jakiegokolwiek % od zarobku graczy. Wtedy z cala pewnoscia byloby SRP i walka o gowniane moony ... bo jakby nie patrzec w low sa gowniane przynajmniej tam gdzie zyje. Nasze raty nie daja ani jednego zlamanego iska, z dedow co prawda leci fajna frakcja ale raty takze bounty maja malo kasy.
Zatem dochodzi do bardzo prostego wyniku calosci - duza ilosc graczy ktora potrafi walczyc solo, trudno milicje zjednoczyc by latala razem czy miala jakis inny wiekszy cel jak tluczenie kazdego kto nie jest blue. Pelna dresiarnia.
Wracajac do tematu by nie odchodzic Scylus zaproponowal zmiany, ktore nie wymuszalyby na milicjantach zostanie piratami. Moze i dobrze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 14:09:19 wysłana przez [NAUKE] Son of Rainbow »

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2017, 17:43:55 »
Zniesienie takich ograniczen mechaniki jak np wprowadzenie mozliwosci kopania ksiezycow w Hi dopiero by w Hi zrobilo taka rozpierduche ze bys sie nie pozbieral.
Jak dla mnie w hi secu powinni móc strzelać do siebie tylko ludzie mający między sobą wojnę. A jak już ją mają to niech między sobą robią rozpierduchę na maxa

Druga sprawa "gracz PVE" to niech sobie idzie w farmville grac ;). Nie masz mozliwosci zawalczenia o teren, na ktorym zarabiasz? plac temu kto Ci to zapewni.
A potem dziwmy się, że online spada, a gra jest coraz bardziej upraszczana by przyciągnąć graczy
Osobiście wolę żeby gracze nie chcący bawić się w low czy w 0.0 bawili się w hi secu w bezpiecznej piaskownicy dając CCP kasę na rozwijanie EVE niż żeby odchodzili z gry

Dlaczego uważasz że jakby księzyce można było kopać w high i stawiać tam cyne to by czerpali z tego gracze pve żyjący w high?
Nie interesuje mnie kto by czerpał z tego korzyści. Po prostu chciałbym by CCP zrezygnowało z tego typu głupich ograniczeń wśród których jest też całkiem sporo dotyczących 0.0.
A co do księżyców w hi secu to jest spora szansa, że nikomu z 0.0/low nie chciałoby się bawić w zajmowanie się takimi lichymi księżycami na terenie poza ich kontrolą.

Zgadzam sie z tobą w 100%. Trzeba skończyć z głupimi ograniczeniami mechaniki, tylko ja by dodał do listy jeszcze zniesienia zakazu stawiania baniek i używania bomb w hi seku. Jita od razu byłaby innym miejscem...
O ile wszystko z czym nie masz wojny dostawałoby natychmiastową regenerację tarczy i pancerza od concordu w momencie wystrzelenia bomby i/lub postawienia banki to czemu nie
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2017, 18:04:26 »
Jak dla mnie w hi secu powinni móc strzelać do siebie tylko ludzie mający między sobą wojnę.

Gank jest czescia tej gry tak jak i to, ze podwoje Twoje iski jesli wyslesz mi jakiekolwiek. Przyrzekam.

A potem dziwmy się, że online spada, a gra jest coraz bardziej upraszczana by przyciągnąć graczy
Osobiście wolę żeby gracze nie chcący bawić się w low czy w 0.0 bawili się w hi secu w bezpiecznej piaskownicy dając CCP kasę na rozwijanie EVE niż żeby odchodzili z gry

Osobiscie wole zeby nie zamienilo sie to w gimbusiarnie dla kazdego. Wiedza jest wazniejsza jak SP (chociaz tez istotne) i mniej LSD jesli widzisz w Hi latajace jednorozce:P

Nie interesuje mnie kto by czerpał z tego korzyści. Po prostu chciałbym by CCP zrezygnowało z tego typu głupich ograniczeń wśród których jest też całkiem sporo dotyczących 0.0.
A co do księżyców w hi secu to jest spora szansa, że nikomu z 0.0/low nie chciałoby się bawić w zajmowanie się takimi lichymi księżycami na terenie poza ich kontrolą.

Pewnie dlatego tak duzo poco w hi nalezy do altowych corpow ludzi z nulla.

O ile wszystko z czym nie masz wojny dostawałoby natychmiastową regenerację tarczy i pancerza od concordu w momencie wystrzelenia bomby i/lub postawienia banki to czemu nie

To ja jeszcze prosze o zwrot mozliwosci dawania scrama z HIC na gate na odpowiedni range, frytki i zabawke z Happy Meal'a

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2017, 09:24:33 »
Gank jest czescia tej gry tak jak i to, ze podwoje Twoje iski jesli wyslesz mi jakiekolwiek. Przyrzekam.

Osobiscie wole zeby nie zamienilo sie to w gimbusiarnie dla kazdego. Wiedza jest wazniejsza jak SP (chociaz tez istotne) i mniej LSD jesli widzisz w Hi latajace jednorozce:P

Pewnie dlatego tak duzo poco w hi nalezy do altowych corpow ludzi z nulla.
To ja jeszcze prosze o zwrot mozliwosci dawania scrama z HIC na gate na odpowiedni range, frytki i zabawke z Happy Meal'a

Piszesz, że wolisz zachować elitarność HI-SECa, niż zapewnic większe wpływy dla CCP. Elitarnośc HI-SEC? - lokalizacji "startowych".
Piszesz, że obsługa POCO jest równie "pracochłonna" co POSów kopiąco, przerabiających.
Od czasu opuszczenia EvE widzę że CCP wprowadziło znaczące zmiany w grze.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2017, 09:54:06 »
Pewnie dlatego tak duzo poco w hi nalezy do altowych corpow ludzi z nulla.
W POCO zarabiasz na skali. Im więcej ludzi kopie Twoje planety, tym więcej podatku nominalnie dostajesz. Nic dziwnego, że zorganizowane ally się za to zabrały. Darmowy zauważalny hajs.

Gdyby w highsecu pojawiły się r64, możesz być pewien, właścicielami byłyby największe power bloki :) Szansa na to jest jednak niewielka, pewnie byłby tam tylko crap. A za crapem nikt się nie ugania w 0.0, nawet jeśli ma pod nosem, na swoim terenie.

Aż się dziwię, że nie ma wielkiej wojny o cytadele przy Jicie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 10:01:48 wysłana przez Qlko1 »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2017, 09:58:08 »
...
To ja jeszcze prosze o zwrot mozliwosci dawania scrama z HIC na gate na odpowiedni range, frytki i zabawke z Happy Meal'a
nerf hica jest co najmniej w dobrym tonie.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2017, 10:01:05 »
nerf hica jest co najmniej w dobrym tonie.
Nie było tematu, przeczytałem highseca -. -

Idę szukać kawy...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

[FNA] Chce Racic

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Chce Racic
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 13, 2017, 10:50:33 »
Jak dla mnie w hi secu powinni móc strzelać do siebie tylko ludzie mający między sobą wojnę. A jak już ją mają to niech między sobą robią rozpierduchę na maxa
A potem dziwmy się, że online spada, a gra jest coraz bardziej upraszczana by przyciągnąć graczy
Osobiście wolę żeby gracze nie chcący bawić się w low czy w 0.0 bawili się w hi secu w bezpiecznej piaskownicy dając CCP kasę na rozwijanie EVE niż żeby odchodzili z gry
Nie interesuje mnie kto by czerpał z tego korzyści. Po prostu chciałbym by CCP zrezygnowało z tego typu głupich ograniczeń wśród których jest też całkiem sporo dotyczących 0.0.
A co do księżyców w hi secu to jest spora szansa, że nikomu z 0.0/low nie chciałoby się bawić w zajmowanie się takimi lichymi księżycami na terenie poza ich kontrolą.
O ile wszystko z czym nie masz wojny dostawałoby natychmiastową regenerację tarczy i pancerza od concordu w momencie wystrzelenia bomby i/lub postawienia banki to czemu nie

no i masz sporo racji - hisec jest dzisiaj bardzo niebezpieczny, te wszystkie kody itd. Już lepiej by było gdyby to wszystko było 0.0, wtedy za dresiarskie zachowanie był by konkretny wpierdol, a tak ludzie którzy uważają się za gankerów chowają się za mechaniką i nic im nie zrobisz (npc korp naprzykład) i inne pr0 rozwiązania. Wściekła wyskilowana i zamożna dresiarnia bardzo skutecznie zniechęca do gry naprawdę młodych graczy.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 13, 2017, 16:51:48 »
no i masz sporo racji - hisec jest dzisiaj bardzo niebezpieczny, te wszystkie kody itd. Już lepiej by było gdyby to wszystko było 0.0, wtedy za dresiarskie zachowanie był by konkretny wpierdol, a tak ludzie którzy uważają się za gankerów chowają się za mechaniką i nic im nie zrobisz (npc korp naprzykład) i inne pr0 rozwiązania. Wściekła wyskilowana i zamożna dresiarnia bardzo skutecznie zniechęca do gry naprawdę młodych graczy.

"dzisiaj" lol. Widac kolega gra bardzo krotko ale gankowanie np gornikow zostalo ukrocone poprzez zmiane w specyfikacjach barek kopiacych i nie tylko. Kiedys na paskach stalo pierdyliard hulkow i mozna bylo latac je pukac tak jak zbierac grzyby w lesie w sezonie. Frachta tez juz nie mozna bumpnac juz tak z dupy tak jak lata temu. Statki przewozace rope naftowa na terenach przylegajacych np do somalii (ogolnie) gdzie plywaja piraci maja zakaz posiadania jakiejkolwiek broni palnej. Czemu? przeciez piraci atakuja i raz na ruski rok nawet przejmuja jakis tankowiec. Otoz wyposazenie tych statkow w bron doprowadzilo by do tego, ze piraci mieliby wiecej broni, byliby lepiej zorganizowani a raz na jakis czas jakis tankowiec by poszedl na dno. Wracajac do tematu CCP ... juz nie pamietam 2, 3 lata temu wprowadzajac zmiany w barkach i utrudniajac ich zbicie o wiele doprowadzili do wiekszej organizacji graczy by wykonywac dana czynnosc:). Angole maja to takie stwierdzenie, ktore bardzo lubie ... I see whole picture.


Gank nie jest ominieciem mechaniki gry a czescia niej i to swiadomie wprowadzona. Mozna by bylo sie zastanawiac po co to zrobili ? ... czekaj moze po to, ze to mmo i by uswiadomic ludziom, ze nalezy zebrac sie w jakas wieksza kupe, zaorac jakis okreslony teren czy tez nawet organizowac sie w wymienionym hi. To sandbox i czesto to, ze ktos zostaje w grze decyduja ludzie, z ktorymi sie lata czy siedzi na TS. Ilu gornikow wie, ze przed kopaniem w hi nalezy wyleciec innym toonem, strzelic sobie do wlasnej barki by sprowadzic concord na pasek chociaz na chwile by byc bezpieczniejszym? I tutaj wiedza>sp.
Co by sie stalo gdyby nie gankowano gornikow w hi ... kopanie byloby nieoplacalne a producenci barek groziliby CCP pasem szahida.
CODE lol ... a czy ktos pamieta hulkageddon ? 7-8 lat temu byla organizacja, ktora placila za kazdego zestrzelonego hulka. Czemu? bo je produkowali i sobie policzyli, ze sie oplaca. Samo zycie a nie biadolenie. Fakt sa osoby ... ba nieliczne, ktore traktuja eve jako single player z chatem. Zly adres ale polecam http://www.kongregate.com/mining-games

Ogolnie cale to pierd*lenie o zapewnienie hi calkowitej nietykalnosci graczy doprowadziloby tylko do odplywu zorganizowanych grup, pewnie wielu by takze przestalo oplacac jakies konta, inni by odeszli bo np zarabiaja na strzelaniu do frachtow. Nastepnie moze pojawiloby sie wiecej ludzi, ktorzy lataja solo, klepia misje czy jaraja sie patrzac na skalke. Jednak mysle, ze wiecej jest ludzi, ktorzy wola r*chac jak wachac stopy.

Co do zniechecania graczy. Pierdzielenie na rookie chat masakrycznej ilosci ludzi - idz kopac i przez miesiace patrz sie na skalke z czasem ogladajac film dopiero zniecheca. Dlatego nigdy nie stawialem szkoleniowki w HI.

zapomnialem o "zamoznej" dresiarni. Jesli po miesiacu gry nie jestes w stanie zarobic chociazby 100 milionow na godzine to "you are doing something wrong". Catalyst jest bajecznie tani a jak spadnie SS nawet do -10 koszt zrzucenia do 0 tagami to chyba pi razy drzwi 400 milionow.

W POCO zarabiasz na skali. Im więcej ludzi kopie Twoje planety, tym więcej podatku nominalnie dostajesz. Nic dziwnego, że zorganizowane ally się za to zabrały. Darmowy zauważalny hajs.

Gdyby w highsecu pojawiły się r64, możesz być pewien, właścicielami byłyby największe power bloki :) Szansa na to jest jednak niewielka, pewnie byłby tam tylko crap. A za crapem nikt się nie ugania w 0.0, nawet jeśli ma pod nosem, na swoim terenie.

Aż się dziwię, że nie ma wielkiej wojny o cytadele przy Jicie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Oczywista oczywistosc. Na terenie na, ktorym zyje wiekszosc poco nalezy do SC mimo, ze tutaj w tych kilku konstelacjach pewnie PI robi niewielu a polowa moonow nalezy takze do jakiegos altowego corpa ... czyjego nie pytalem i nie strzelalem :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 17:29:40 wysłana przez [NAUKE] Son of Rainbow »

[FNA] Chce Racic

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Chce Racic
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2017, 19:38:30 »
Ogolnie cale to pierd*lenie o zapewnienie hi calkowitej nietykalnosci graczy doprowadziloby tylko do odplywu zorganizowanych grup

tacy ludzie co swoje zycie w eve definiują tylko poprzez bicie noobów w hiseku - tak naprawdę nie są tej grze potrzebni, gra na dobre zaczyna się na 0.0, wszystko inne to ośla łączka a  przynajmniej powinno nią być. Ludzie latający solo na 4 konta na low,którzy nie widzą nic poza swoim jedynym słusznym solo stylem gry to patologia w takiej grze jak eve. Im więcej zasad pętających graczy tym jest gorzej i tym większe pole do nadużyć i brudnej gry. Jak dla mnie to wszędzie powinni 0.0 zrobić i tyle człowiek był by zmuszony gdzieś dołączyć i się socjalizować i bardzo dobrze.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 13, 2017, 20:51:17 »
tacy ludzie co swoje zycie w eve definiują tylko poprzez bicie noobów w hiseku - tak naprawdę nie są tej grze potrzebni, gra na dobre zaczyna się na 0.0, wszystko inne to ośla łączka a  przynajmniej powinno nią być. Ludzie latający solo na 4 konta na low,którzy nie widzą nic poza swoim jedynym słusznym solo stylem gry to patologia w takiej grze jak eve. Im więcej zasad pętających graczy tym jest gorzej i tym większe pole do nadużyć i brudnej gry. Jak dla mnie to wszędzie powinni 0.0 zrobić i tyle człowiek był by zmuszony gdzieś dołączyć i się socjalizować i bardzo dobrze.

wywachal temacik, ze bedzie mogl kogos atakowac miedzy wierszmi i zaciera uszy :) . Ide takze o zaklad ze koles wyzej to alt jednego z krzykaczy z Zoltan.

Co do nulla to kwestia tego co kto lubi. Czasem do szkoleniowki wpada mi osoba z nulla, bardzo czesto dosc duzo wie o grze tylko musi przyzwyczaic sie do specyfiki low i tak duzej ilosci WT w okolicy czy tego, ze ludzie w jajach maja czesto 1b+. Natomiast duza czesc potrafi tylko anchor, f1 i sa zdziwieni, ze po wyleceniu rattlem ze stacji 10min pozniej sa w jajku :P, To zawsze kwestia personalna.

Nastepnie o ilosci kont. Jesli gracz w FW wrzuca kilka kont to tylko po to by wystawic oczy badz pullowac misje. To Panowie z nulla czy hi np na incursions graja na kilka/kilkanascie kont bo maja taka mozliwosc ze wzgledu na dosc duzy spokoj. Nie wyobrazam sobie pilowac w low FW 4 maszyn jednoczesnie nawet majac X monitorow i masazystke za plecami.

 Niektorych jaraja duze bitki, innych te mniejsze to kwestia gustu i uwazam ze nowy gracz z biegiem czasu powinien sprobowac wszystkiego. Tak samo jak to, ze low to okreslona jakas tam dresiarnia ... moglibysmy np to samo powiedziec o querious fight club tylko sa narzucone przez graczy zasady i sa ustawki "dresow". W low kto wleci to wleci i podejmujesz walke lub nie. Albo zostajesz zmuszony do podjecia jak sie zagapisz.

Nalezy pamietac takze, ze low czesto okreslany jest jako end game dlatego, ze bardzo duzo graczy idzie tam na emeryture a nie tylko zaczyna gre. Ostatnio nawet takie stwierdzenie znalazlem na forum w postach odnosnie naszych filmikow z gry.
Low ma zupelnie inna mechanike, jest o wiele wieksza wolnosc i niezaleznosc jak w WH czy nullu. To wszystko ma ogromne plusy jak i ogromne minusy. Eve natomiast opiera sie na tym, ze mozna wszystko czego nie zabrania EULA badz prawo stanowione w Wielkiej Brytanii.

Dalej, co do zabijania nowych. Jesli zorientuje sie ze bilem nowego, najczesciej oddaje mu za statek i jesli mowi po angielsku to pomagam mu fity ulozyc czy cos. To juz kwestia indywidualna. Jednak trzeba uswiadamiac nowym graczom, ze  tu ludzi sie bije i nie ma przebacz.

Chcialbym w tym miejscu zacytowac CCP Phantom z jego 8 Golden Rules of Eve Online.

Cytuj
Consent to PvP

* You consent to PvP when you click "undock".
* You are not safe in 1.0 security space. CONCORD is there to punish, not to protect. Get used to the idea.
* In most cases, the only way to be 100% safe from aggression inside the game is to be docked in a station. Being cloaked in a secret safespot could work too.

GET USED

Co do innego rodzaju barbarzynstwa :

Cytuj
Everyone can scam - and so can you

* Never grant corporation rights to stuff you can't afford to lose either. No exceptions.
* People offering free stuff? Probably traps. Be cautious.
* Free stuff usually isn't. Not even minerals you mine yourself.
* If it sounds too good to be true, it probably is. Paranoia pays off here. Double-check everything.
* Scamming and unethical behavior some would consider griefing is not only allowed, it is encouraged and rewarded by the game mechanics.
* Harassment or real-life threats are not ok, and you can get a shiny ban for them. Learn the difference.

Oraz na koniec:

Cytuj
Unfair circumstances?

* There is no such thing as "a fair fight" or "an unfair fight". There's only a fight. Circumstances are irrelevant.
* Just because you can fly something doesn't mean you should.

Dla zainteresowanych - calosc wypowiedzi -> https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=491023

Co do stwierdzenia raciarza o zaoraniu wszystkiego jak to anarchistyczni populisci maja w zwyczaju glosic ... ->

« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 21:25:09 wysłana przez [NAUKE] Son of Rainbow »

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2017, 09:23:55 »
Ales sie Rainbow dal strollowac. :D

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2017, 09:38:53 »
Ales sie Rainbow dal strollowac. :D

I pozamiatane.

[FNA] Chce Racic

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Chce Racic
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2017, 10:20:45 »

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2017, 13:31:12 »
Ales sie Rainbow dal strollowac. :D

Nie dalem, miej na uwadze, ze wiekszosc niezalogowanych osob, ktore czytaja to forum to nowi potencjalni gracze, ktorzy mysla o tym by wystartowac w tej grze. Zatem przeredaguj moja wypowiedz w kontekscie zachecenia do odpalenia oraz drugiego dna ;)

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2017, 16:23:11 »
Nastepnie o ilosci kont. Jesli gracz w FW wrzuca kilka kont to tylko po to by wystawic oczy badz pullowac misje. To Panowie z nulla czy hi np na incursions graja na kilka/kilkanascie kont bo maja taka mozliwosc ze wzgledu na dosc duzy spokoj. Nie wyobrazam sobie pilowac w low FW 4 maszyn jednoczesnie nawet majac X monitorow i masazystke za plecami.
Akurat 4 konta (przy dwóch monitorach) powinno się dać użyć bez większego problemu - Huginn i Lachesis na widocznych klientach, plus 2x Curse z asystą dron na Lachesisa. Siedzisz na mediumie i czekasz na biedną ofiarę, która wleci bez sprawdzenia combatami co siedzi za bramką. Jak widzisz combaty/za dużo ludzi na scanie, warp squad na spota i/lub friendly cytadelę. Jak w miarę szybko klikasz (czytaj: jesteś w stanie ogarnąć micro w carrierze) to możesz do tego dołożyć piąte konto - Rook, coby nic ci nie spadło. ;-)

Nalezy pamietac takze, ze low czesto okreslany jest jako end game dlatego, ze bardzo duzo graczy idzie tam na emeryture a nie tylko zaczyna gre. Ostatnio nawet takie stwierdzenie znalazlem na forum w postach odnosnie naszych filmikow z gry.
Low ma zupelnie inna mechanike, jest o wiele wieksza wolnosc i niezaleznosc jak w WH czy nullu. To wszystko ma ogromne plusy jak i ogromne minusy. Eve natomiast opiera sie na tym, ze mozna wszystko czego nie zabrania EULA badz prawo stanowione w Wielkiej Brytanii.
Z określeniem "endgame" bym polemizował, natomiast to jest zdecydowanie najlepsze miejsce na emeryturę czy low-effort grę. Mieszkanie w low wymaga minimalnego (jeśli nie zerowego) utrzymania miejsca, w którym się żyje - żadnego trzymania/bronienia sova, podbijania ADM (co jest konieczne w sov null), czy codziennego skanowania dziur i szukania przelotu do contentu/farmienia (co jest potrzebne w WH). Podobnie działa też NPC null (choć mniej ruchliwy i często zdominowany przez większe grupy trzymające sov po sąsiedzku) i hisec (specyficzna, zupełnie inna mechanika). Jednym taki sposób życia będzie odpowiadać, innym już niekoniecznie - pięknem EVE jest to, że różne preferencje istnieją w tym samym świecie gry i mają ze sobą kontakt - często wychodzą z tego zabawne sytuacje i ciekawe interakcje (patrz: progod zamknął pół floty w WH, ludzie z low wpadający w bańki ściągające, osoby zaskoczone gate sentry w low).

Cytuj
tacy ludzie co swoje zycie w eve definiują tylko poprzez bicie noobów w hiseku - tak naprawdę nie są tej grze potrzebni, gra na dobre zaczyna się na 0.0, wszystko inne to ośla łączka a  przynajmniej powinno nią być. Ludzie latający solo na 4 konta na low,którzy nie widzą nic poza swoim jedynym słusznym solo stylem gry to patologia w takiej grze jak eve. Im więcej zasad pętających graczy tym jest gorzej i tym większe pole do nadużyć i brudnej gry. Jak dla mnie to wszędzie powinni 0.0 zrobić i tyle człowiek był by zmuszony gdzieś dołączyć i się socjalizować i bardzo dobrze.
Akurat gankowanie jest (obok inkursji) chyba jedynym hisekowym zajęciem, które wymaga współpracy pomiędzy graczami i socjalizacji - reszta jest możliwa całkowicie solo. Dodatkowo takie ganki napędzają ekonomię, większość ofiar ganków to osoby (semi)afk albo takie, które nie zwracają uwagi na otoczenie i nie są świadome zagrożeń ze strony innych graczy w hi. Polowanie na misjonarzy, którzy nie zwracają uwagi na to co się dzieje i odpalają smartbombę to czysta przyjemność - CONCORD ma killa, ja mam loot. :D Hisec to specyficzna mechanika, której trzeba się nauczyć jeśli chce się tam żyć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 17:00:33 wysłana przez [BWTF] Asm Nihouyah »
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2017, 20:57:46 »
Akurat 4 konta (przy dwóch monitorach) powinno się dać użyć bez większego problemu - Huginn i Lachesis na widocznych klientach, plus 2x Curse z asystą dron na Lachesisa. Siedzisz na mediumie i czekasz na biedną ofiarę, która wleci bez sprawdzenia combatami co siedzi za bramką. Jak widzisz combaty/za dużo ludzi na scanie, warp squad na spota i/lub friendly cytadelę. Jak w miarę szybko klikasz (czytaj: jesteś w stanie ogarnąć micro w carrierze) to możesz do tego dołożyć piąte konto - Rook, coby nic ci nie spadło. ;-)

W sumie racja, mozna i tak. Jednak to dosc droga zabawa w porownaniu do tego co moze wpasc. No ale grunt to zabawa.
Co do reszty w pelni sie zgadzam. W FW z tym sovem bywa roznie, natomiast po wprowadzeniu cytadel zero problemu

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 15, 2017, 11:32:32 »
Statki przewozace rope naftowa na terenach przylegajacych np do somalii (ogolnie) gdzie plywaja piraci maja zakaz posiadania jakiejkolwiek broni palnej. Czemu? przeciez piraci atakuja i raz na ruski rok nawet przejmuja jakis tankowiec. Otoz wyposazenie tych statkow w bron doprowadzilo by do tego, ze piraci mieliby wiecej broni, byliby lepiej zorganizowani a raz na jakis czas jakis tankowiec by poszedl na dno.

Każdy statek bandery podległej ONZ ma zakaz posiadania na swoim wyposażeniu broni palnej; co podkreślam nie jest jednoznaczne z tym że na danym statku nie znajduje się broń palna, bo może się znajdować w posiadaniu wynajmowanych zakontraktowanych najemników na określony odcinek trasy jaką pokonuje statek, o czym wszyscy piraci w okolicy są uprzejmie i wielokrotnie informowani na otwartych kanałach. Ze względu na bezpieczeństwo ładunku statek może płynąć w eskorcie składającej się z kilku statków i jakiegoś okrętu wojskowego, śmigłowca patrolującego. Jeżeli dochodzi do ataku na jakąś jednostkę, to zazwyczaj piraci doskonalone wiedzą co przewozi, jaki jest jego obecny kurs, skąd i gdzie płynie, kto jest na jego pokładzie, ile pieniędzy znajduje się w sejfie, naturalnie wśród piratów zdarzają się idioci, ale przeważnie atak jest przemyślany. Piractwo to nie terroryzm, statek idący na dno nie przynosi piratom profitu, dlatego łatwiej jest im porwać załogę dla okupu, albo przekształcić jednostkę w 'okręt matkę', który powiększa obszar ich kontroli.
Co jeszcze, jeżeli tak jak piszesz statek transportuje jakiś 10 czołgów i masę nowoczesnej broni to pertraktacje i tak będą prowadzone za zamkniętymi drzwiami, co by piraci na tym nie ugrali to i tak 'szeregowi' dalej będą biegać boso z zardzewiałymi kałachami.

Correct me if I'm wrong ;).

[BWTF] Nightwisherek

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nightwisherek
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 15, 2017, 13:59:46 »
"Każdy statek bandery podległej ONZ ma zakaz posiadania na swoim wyposażeniu broni palnej"

A nie jest czasem tak, że ochroniarze armatora mogą używać broni palnej tylko na wodach międzynarodowych?

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2017, 14:42:35 »
Oto w ten sposob rozmowa odnosnie CSM zeszla w kierunku wodnej armatury. Takie rzeczy tylko na centrali :D

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2017, 14:52:13 »
Oto w ten sposob rozmowa odnosnie CSM zeszla w kierunku wodnej armatury. Takie rzeczy tylko na centrali :D
I tu są statki i tam są statki. To i tak mniejszy rozstrzał niż w większości wątków :P

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2017, 16:06:48 »
"Każdy statek bandery podległej ONZ ma zakaz posiadania na swoim wyposażeniu broni palnej"

A nie jest czasem tak, że ochroniarze armatora mogą używać broni palnej tylko na wodach międzynarodowych?
Nie wiem jak jest dokładnie, bo nie pływałem na takim statku, wydaj mi się że się nie ograniczają do łuków i proc na wodach terytorialnych :P.
Mój znajomy w zeszłym roku uczestniczył w dostarczaniu jakiegoś tam statku w okolice Indonezji z Europy; na mostku cały czas był przynajmniej jeden komandos na wachcie, chodził z jednej burty na drugą uzbrojony jak terminator. Najemnicy to są przeważnie byli żołnierze jednostek specjalnych, weterani.. to marynarze mają przejebane z tymi druczkami prawnymi, wszystko co mogą to rozwieszać zasieki i rozlewać mydło na pokład. Z tą całą ochroną w większym stopniu chodzi o samo pokazanie że jest.

[BWTF] Nightwisherek

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nightwisherek
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2017, 16:37:59 »
Swoją drogą ciekaw jestem czy piraci próbowali dotykach ruskie statki  >:D

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2017, 17:20:21 »
Swoją drogą ciekaw jestem czy piraci próbowali dotykach ruskie statki  >:D
Z tego co pamiętam to piraci, w prawdzie przez pomyłkę i po ciemku, próbowali sterroryzować uzbrojoną jednostkę wojskową. To chyba było gdzieś w okolicy Somalii. I wyszło bardzo śmiesznie.

Gdzieś w odmętach internetu jest video :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: CSM 12
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2017, 19:42:03 »
Kwiecień 2010:

https://www.youtube.com/watch?v=BLj3aYPXEEo

Rosjanie potraktowali to jako okazję to poćwiczenia strzelania. Od AK-74 do 6 lufowego 30mm AK-630. Chyba nie bylo źle bo nikt z piratów nie skarżył się później.