Autor Wątek: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie  (Przeczytany 41492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 21, 2011, 03:00:03 »
Ja tylko nie rozumiem dlaczego tak scisle laczycie wiare z religia/religijnoscia? Sa ludzie, dla ktorych udzial w rytuale (np. eucharystia) jest przezyciem - wierza i sa religijni, inni biora w tym udzial, bo uwazaja, ze tak trzeba, nie z WLASNEJ potrzeby - wiary juz bym sie tam nie doszukiwal, jeszcze inni nie halasuja roznymi dzwonkami, bebenkami i mimo to wierza. Wg. mnie wiara w jakis byt/byty bierze sie z potrzeby wytlumaczenia otaczajacego swiata, dzis mamy rozwinieta nauke, ktora tlumaczy wiele ale ciagle sa tam luki niewytlumaczalne (przynajmniej na razie), jak na przyklad przyczyna wielkiego wybuchu i co bylo przed. Jesli komus, kto ma jakies watpliwosci, wiara/religia je rozwiewa i dzieki temu zyje mu sie lepiej to komus takiemu mozna zazdroscic.

sc0rp

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 21, 2011, 03:09:21 »
Ja tylko nie rozumiem dlaczego tak scisle laczycie wiare z religia/religijnoscia? Sa ludzie, dla ktorych udzial w rytuale (np. eucharystia) jest przezyciem - wierza i sa religijni, inni biora w tym udzial, bo uwazaja, ze tak trzeba, nie z WLASNEJ potrzeby - wiary juz bym sie tam nie doszukiwal, jeszcze inni nie halasuja roznymi dzwonkami, bebenkami i mimo to wierza.
a jak wytlumaczysz starsze Panie popularnie zwane "mocherami" lub "gdzie jest krzyz"? ;)

Cytuj
Wg. mnie wiara w jakis byt/byty bierze sie z potrzeby wytlumaczenia otaczajacego swiata,
this
Cytuj
dzis mamy rozwinieta nauke, ktora tlumaczy wiele ale ciagle sa tam luki niewytlumaczalne (przynajmniej na razie), jak na przyklad przyczyna wielkiego wybuchu i co bylo przed.

jest teoria ze wielki wybuch to cykliczne zdarzenie tzn nastepuje wielki wybuch, a pozniej wielka zapasc tzn. ze caly wrzechswiat skupia sie w jednym nieskonczenie malym punkcie i znow dochodzi do wybuchu - i tak do "usranej" smierci ;) Problem w tym ze nie ma teorii ktora by mowila co spowodowalo to astronomiczne "jojo". Kolejna rzecz to "czas" ktory uplywa w roznych miejscach z rozna szybkoscia -> im wieksza grawitacja tym czas płynie wolniej - czy za tem na "krawedzi" czarnej dziury (gdzie grawitacja jest/darzy do nieskonczonosci) bylibysmy niesmiertelni (ofc abstrahujac od tego ze nie moglibysmy przezyc takiej grawitacji)?

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 21, 2011, 05:08:22 »
Tu dochodzimy do pojecia nieskonczonosci, ktore dla mnie jest totalna abstrakcja - jak cos moze byc ''od zawsze''?! Przynajmniej ja tego nie kumam ;) czarna dziura dziura ma niby nieskonczona grawitacje, ale tak na prawde nie wiemy czym ta dziura jest, ba! nie wiemy czym grawitacja tak na prawde jest.
A te babulenki to typowy produkt religi zorganizowanej, gdzie ktos ci mowi jak jest, bo jest 'blizej boga' i wie lepiej, Polska to normalnie Iran Europy ;-)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 21, 2011, 10:01:28 »
Jesli komus, kto ma jakies watpliwosci, wiara/religia je rozwiewa i dzieki temu zyje mu sie lepiej to komus takiemu mozna zazdroscic.

Chyba współczuć, bo to działanie bardzo podobne do alkoholika - nie radzi sobie życiem, więc pije by żyło się lepiej.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic" - Arthur C. Clarke



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 21, 2011, 10:26:52 »
Chyba współczuć, bo to działanie bardzo podobne do alkoholika - nie radzi sobie życiem, więc pije by żyło się lepiej.


Trochę krzywdzące porównanie.

Ja tam szerze zazdroszczę ludziom prawdziwie wierzącym - łatwiej w życiu mają.
na urlopie od EVE

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 21, 2011, 10:48:24 »
Trochę krzywdzące porównanie.

Ja tam szerze zazdroszczę ludziom prawdziwie wierzącym - łatwiej w życiu mają.

wcale nie krzywdzace tylko bardzo trafne, roznica polega tylko na szczegolach technicznych - alkohol czy narkotyki dzialaja fizycznie na neuroprzekazniki w mozgu a religia oddzialuje na psychike... efekt koncowy jest jednak podobny -> czujesz sie lepiej, pewniej, spokojniej itp itd
Narkomani jak se dadza w zyle to tez sa szczesliwi w zyciu, a niektorzy to nawet obcuja wtedy z Bogiem :)  (czym to sie rozni od przezyc mistykow i eremitow? )
Lenin mowil ze religia to opium dla mas i cholera mial calkowita racje


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 21, 2011, 10:49:39 »
Trochę krzywdzące porównanie.

Ani trochę. Jest to - świadome bądź nie - oszukiwanie się, budowanie izolacji (bufora) między światem realnym a własnym.

Przy czym, z mojego widzenia kompletnie nie zrozumiałe jest, w jaki sposób może być to atrakcyjniejsze. Przykładowo - jakieś tragiczne wydarzenie w naszym życiu, powiedzmy śmierć kogoś bliskiego. Ateista (=realista) powie - zmarł z powodu ślepego przypadku lub np. w skutek choroby (czasem będącą skutkiem nałogu - choćby palenia papierosów). Osoba wierząca będzie się tu dopatrywać drugiego dnia, "ręki Boga" i takich tam.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 21, 2011, 10:54:16 »
Ale mowimy o zwyklych ludziach, nie o mistykach ;-) patrzac troche cynicznie to kazda wiara zrodzila sie z leku przed smiercia ;-) przeciez zgon nie moze byc koncem wszystkiego :-P

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 21, 2011, 13:00:31 »
Krzywdzące, krzywdzące - jakoś mój wierzący sąsiad w przeciwieństwie do pijącego nie robi burd po nocy i ogólnie super mi się z nim żyje jako sąsiadem.

Chodzi o to, że dostrzegam bardzo dużo zalet wiary (abstrahując od konkretnego wyznania) a żadnej alkoholizmu, i proszę nie czepiać się słówek i wyszukiwać jakieś skrajne przypadki. Zdrowa wiara bardzo pomaga w życiu, pomaga choćby przetrwać trudne życiowe sytuacje, jest oparciem. Nie widzę w tym nic złego - racjonalista wszystko racjonalizuje i mówi sobie "jesteś nieszczęśliwy tylko w takim stopniu w jakim na to pozwalasz" a prawdziwie wierzący jest szczęśliwy, bo nawet w najczarniejszej godzinie wierzy, że w przyszłości czeka go nagroda i życie wieczne. Jakoś wydaje mi się, że łatwiej przez życie iść z nadzieją, niż bez nadziei. I naprawdę nie uważam, że jestem lepszy od wierzącego, bo ze wszystkimi problemami radzę sobie "sam" - taki po prostu jestem i tyle.
na urlopie od EVE

sc0rp

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 21, 2011, 15:06:37 »
Krzywdzące, krzywdzące - jakoś mój wierzący sąsiad w przeciwieństwie do pijącego nie robi burd po nocy i ogólnie super mi się z nim żyje jako sąsiadem.
a z drugiej strony masz stado  okupujace krakowskie przedmiescie i drace jape "gdzie jest krzyz"
Cytuj
Zdrowa wiara bardzo pomaga w życiu, pomaga choćby przetrwać trudne życiowe sytuacje, jest oparciem.
Tak samo jak wyjscie z kumplami do pubu i wypicie kilku piw, lub  ze swoja druga polowka do restauracji i wypicie kilku lampek wina.

Twoje porownanie bylo z konca plecow bo z jednej strony podales przyklad spokojnego wierzacego sasiada a z drugiej osoby pijacej alkohol i wszczynajacej burdy - dlatego pokazalem ci odwrotne przypadki - czy nadal uwazasz ze alkohol to zlo a wiara cacy?

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 21, 2011, 15:39:30 »
a z drugiej strony masz stado  okupujace krakowskie przedmiescie i drace jape "gdzie jest krzyz"Tak samo jak wyjscie z kumplami do pubu i wypicie kilku piw, lub  ze swoja druga polowka do restauracji i wypicie kilku lampek wina.

Twoje porownanie bylo z konca plecow bo z jednej strony podales przyklad spokojnego wierzacego sasiada a z drugiej osoby pijacej alkohol i wszczynajacej burdy - dlatego pokazalem ci odwrotne przypadki - czy nadal uwazasz ze alkohol to zlo a wiara cacy?

Czasami czytając to forum nie potrafię się nadziwić. Z jednego topicu dało by się wywnioskować, ze co drugi lata z kosa po mieście i nagle odbiera mu się naturalne prawo latania z żelastwem, a z drugiego krytykowanie czegoś na podstawie prowadzonego do skrajności kontrastu.

Osobiście ni mam nic ani do alkoholu jako takiego (akurat sobie chłepcze piwko), a z drugiej strony nie mam nic do wierzących, nawet jeśli w kolejce po wafelka stałem ładnych lat parę temu. Należy rozróżnić dobrze pojęta wiarę, czy konsumpcję alkoholu, od fanatyzmu, czy alkoholizmu. Mój sąsiad się akurat zapił (po burdach, wizytach policji i tym podobnych bunga-bunga), co nie znaczy że konsumpcję alkoholu samą w sobie potępiam. Tylko z głową.

Natomiast z wierzącymi też nie miałem nigdy problemów. Miałbym, gdybym chodził do kościoła, a przy najmniej do spowiedzi. Przerabiałem, podziękowałem bez żalu, papa. Natomiast nikt nigdy się mi nie naprzykrzał. Nawet Świadkowie Jechowy u mnie są jacyś mało natrętni. Rozumieją po polsku "nie" i gitara. Nawet z jednym spotkam się czasem w pubie i bynajmniej nie nagabuje mnie na zmianę wyznania.

Szanujemy siebie i innych. Będzie git.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 21, 2011, 20:37:55 »
Jeśli chodzi o religię i kosmos, to dziś, równo punkt 18:00 miał się odbyć koniec świata (głosił to amerykański pastor). I co? I d°°a, 18:00 minęła 2 h temu... mieliśmy co najwyżej burze na wschodzie Polski.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 21, 2011, 23:06:26 »
Jeśli chodzi o religię i kosmos, to dziś, równo punkt 18:00 miał się odbyć koniec świata (głosił to amerykański pastor). I co? I d°°a, 18:00 minęła 2 h temu... mieliśmy co najwyżej burze na wschodzie Polski.

Masz jeszcze szansę. 18 w NY jest mniej więcej o 00:00 naszego czasu...więc jeszcze 55minut

Calix

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 21, 2011, 23:40:54 »
Dziś ma się zacząć ten koniec. Więc jeśli bóg nie weźmie Was dziś do nieba (rapture) to macie przesrane przez następne 6 dni, a potem i tak zginiecie wraz z resztą ludzkości. Trafiłem na tę historię jakiś czas temu i muszę przyznać że medialnie i pijarowo ten koniec świata ustępuje tylko 2012 a bije na głowę wszystkie inne :P

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 22, 2011, 01:21:59 »
*burp

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 22, 2011, 08:38:15 »
Do bani z tym końcem świata, zaklepałem se miejsce w pierwszym rzędzie na widowni, a tu znów doopa  :( >:(
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 22, 2011, 08:40:11 »
Cóż... jest wpół do dziewiątej CET, i nic się nie wydarzyło.
Absolutnie nic.
Teraz czekamy na 21.12.2012 (Przynajmniej sobie €uro 2012 w Polsce® + Igrzyska Olimpijskie© w UK obejrzę...)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

KennethWolf

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 22, 2011, 12:42:34 »
coś więcej niż anegdotka - tak, to świetny przykład ogólnego pojęcia "replikatora". Ale co do naukowych książek o różnych rzeczach, polecam "Modne bzdury" Alana Sokala (chyba tak się tłumaczy ten tytuł, po angielsku bodaj "Fashionable nonsense")
XXI - wiek człowieka leżącego na kanapie, wpieprzającego chipsy i grającego w bzdurne gry na konsoli (vide "Idiocracy"). Liczyłem na to, że XXI będzie wyglądał jak w powieściach SF Złotej Ery albo przynajmniej jak z Neuromancera - panowanie rozumu nad materią etc. A tu niestety panowanie lenistwa nad czymkolwiek innym (i nie, sam nie jestem tu bez winy). I religia nie ma tu nic do rzeczy. W skrócie: obawiam się, że ogólny spadek religijności w bogatszych społeczeństwach nie wynika ze świadomych wyborów ludzi, a raczej z umysłowego lenistwa.
Ja tam liczyłem na fallouta czy madmaxa, latałbym z bandą napromieniowanych czubków i mordowal tych śmiesznych wymuskanych gości w niebieskich kostiumikach :D

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 22, 2011, 16:23:26 »
a z drugiej strony masz stado  okupujace krakowskie przedmiescie i drace jape "gdzie jest krzyz"Tak samo jak wyjscie z kumplami do pubu i wypicie kilku piw, lub  ze swoja druga polowka do restauracji i wypicie kilku lampek wina.

Twoje porownanie bylo z konca plecow bo z jednej strony podales przyklad spokojnego wierzacego sasiada a z drugiej osoby pijacej alkohol i wszczynajacej burdy - dlatego pokazalem ci odwrotne przypadki - czy nadal uwazasz ze alkohol to zlo a wiara cacy?

Nie manipuluj, proszę. To nie ja porównałem wiarę do alkoholizmu. Za to ja uważałem, że to krzywdzące porównanie. Bo nawet jeżeli uznamy wiarę za nałóg, to nie widzę w nim żadnej szkodliwości. Za to w nałogu alkoholowym szkodliwość jest.

A co do wiary to oddzielcie wiarę od rzeczy z wiarą nie mających nic wspólnego, tzn. od chorobliwego dążenia do przekonania wszystkich do swojego zdania. To nie ma z samą wiarą nic wspólnego i możesz to znaleźć nawet u ateistów, czy kogokolwiek chcesz (starczy zaglądnąć do tematów o polityce)
na urlopie od EVE

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 22, 2011, 16:41:27 »
Bo nawet jeżeli uznamy wiarę za nałóg, to nie widzę w nim żadnej szkodliwości. Za to w nałogu alkoholowym szkodliwość jest.

To straszne , ze jesteś w takim stopniu naiwny.

A co do wiary to oddzielcie wiarę od rzeczy z wiarą nie mających nic wspólnego, tzn. od chorobliwego dążenia do przekonania wszystkich do swojego zdania.

Ktoś nie czytał pisma świętego...
Dwójką z religii kolego.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 22, 2011, 22:25:59 »
No nie czytałem i nie zamierzam. Nie skupiam się na konkretnym wyznaniu a na wierze sensu stricte.
na urlopie od EVE

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 22, 2011, 22:46:04 »
No nie czytałem i nie zamierzam. Nie skupiam się na konkretnym wyznaniu a na wierze sensu stricte.

Cytuj
W religioznawstwie [wiara] polega przede wszystkim na przyjęciu istnienia czegoś bez żadnego dowodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt.

Chrześcijańskie rozważania nad wiarą koncentrowały się wokół wersów 1-2 w 11 rozdziale Listu do Hebrajczyków, który przedstawiając owoce wiary (gr. pistis) definiuje ją jako hupostasis, co może być tłumaczone jako podstawa (w Biblii Tysiąclecia nawet poręka), albo jako substancja. Idąc za pierwszym rozumieniem tego słowa Święty Tomasz przedstawia wiarę jako przyrodzony stan umysłu, polegający na pewności prawd nie z racji dowodów rozumowych, ale przez przyjęcie świadectwa autorytetu, wynikająca z zaufania (wiarą chrześcijańska, czyli zaufanie do Kościoła jest nadto łaską oraz cnotą teologiczną).

Postrzeganie wiary jako duchowej substancji udzielonej do wnętrza serca człowieka, która następnie powoduje osobiste doświadczenie dogłębnego przekonania o czymś czego nie postrzegają zmysły jest często przyjmowane w teologii ewangelickiej

Współczesny katechizm Kościoła Katolickiego kładzie nacisk na jeszcze inny, również nadprzyrodzony charakter wiary, określając ją jako relację z Bogiem: „Wiara jest osobowym przylgnięciem człowieka do Boga: równocześnie i w sposób nierozdzielny jest ona dobrowolnym uznaniem całej prawdy, którą Bóg objawił”

O jakiej wierze ''sensu stricto'' pan bredzisz?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 23, 2011, 01:35:55 »
O jakiej wierze ''sensu stricto'' pan bredzisz?

Od dawna sledze ten watek, i tak sobie mysle, ze w sumie prawda jest to co pare tysiecy lat temu powiedzial Paracelsus, ze szkodliwa jest tylko przesada. Jak widac mozna przesadzic nawet z ateizmem, nie tylko fanatycy religijni potrafia byc zle wychowanymi glupkami, ale rowniez rozni "wojujacy ateisci" czy paranoiczni straznicy poprawnosci politycznej potrafia zachowywac sie dokladnie tak samo, wklejac obrazliwe dla wierzacych obrazki i generalnie narzucac swoj swiatopoglad w sposob bardzo odpychajacy i zniechecajacy do dyskusji. Z tego co pamietam rozmowa o gustach muzycznych tez skonczyla sie podobnie, z koronnym argumentem na koniec "ja wiem lepiej co jest dobre, bo moj tata jest znanym muzykiem" lol.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 23, 2011, 06:33:58 »
O jakiej wierze ''sensu stricto'' pan bredzisz?

O czym Ty do mnie piszesz?

Napisałem o tym, że pochwalam wiarę samą w sobie, a nie przynależne poszczególnym wyznaniom/religiom dodatki. Bo jedno wyznanie jest wojownicze, a inne, więc nie można agresji przypisywać jako czegoś co jest równoznaczne religii. Czego jeszcze nie rozumiesz? Jakoś Kot problemu z załapaniem wątku nie miał. Węszę złą wolę i wojowniczość w próbach przekonywania do swoich racji.
na urlopie od EVE

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 23, 2011, 06:49:16 »
@CATfrcomCheshire
Za przeproszeniem bzdury opowiadasz , piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia.
Muzyka tak jak każda sztuka wymaga pewnego przygotowania i wysiłku w czasie odbioru tzw kultury muzycznej (to samo odnosi się do literatury , jedzenia , wina czy choćby filmów)

Po baroku kiedy tak naprawdę wyczerpała się studnia linii melodycznych muzyka zwana klasyczna jest dużo trudniejsza do odbioru , bardziej skomplikowana i moim osobistym zdaniem ciekawsza.Uwielbiam kompozycje Xenakisa i naszego Pendereckiego.

Jazz od czasu bebopu kiedy Charlie Parker zaczął improwizować na harmonii a nie tylko melodii tematu jest przygoda sama w sobie.

Pop niestety odnosi sie do masowego "słuchacza-klienta" dlatego im prostszy tym lepiej 4/4 , jeden akord i jedziemy...
Tekstów nie będę komentował to po prostu horror , gdzie są Osiecka i Kofta tej generacji? Niestety nigdzie.

Wychowałem się w domu pełnym muzyki (Tato jest muzykiem i to wybitnym) , nazwiska takie jak Ptaszyn Wróblewski , Śmietana , Namysłowski , Karolak ,Muniak, Wodecki ,Kofta ,Osiecka , i wiele innych to po prostu twarze przyjaciół rodziny.
Ja tez grałem w punkowej grupie (miałem 14 lat) ale prymitywizm tej muzyki znudził mnie szybko , dzisiaj robię zupełnie coś innego ale słodki dźwięk tenoru Stan Getza zawsze mnie wzrusza (Tato zresztą płytę z nim nagrał przed laty) a solo perkusisty w Take Five przywołuje uśmiech ze to można grac tak oszczędnie , prosto i tak pięknie...

Z tego postu Kotku jawno wynika , ze jedyny argument , ktory przytoczylem to to , ze moj Tato jest muzykiem.
Btw poszlo o to , ze Kotek twirdzil jakoby muzyka od czasu Baroku stała się prostsza.

@Wilk
Wybacz ja jeszcze nic nie rozumiem , po prostu nie mogę ''złapać'' o czym używając słowa wiara piszesz. Proszę zdefiniuj Twoim zdaniem czym jest ta wiara to Ci odpowiem poważnie.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 23, 2011, 10:06:13 »
Wierzę w Boga, wierzę w życie pozagrobowe, wierzę, że muszę być dobry (pojęcie ogólne) by dostąpić zbawienia, mam swój kodeks moralny wg którego postępuję, etc.

Chodzi o oderwaną od instytucji wiarę pojedynczego człowieka. Wiarę osobistą, bo większość tego, co zarzuca się ludziom wierzącym wynika z tego jak wiarą się manipuluje i wykorzystuje, a nie z wiary samej w sobie. Względnie wynika z natury ludzkiej.
na urlopie od EVE

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 23, 2011, 13:41:42 »
A propos tematu

Cytuj
Biblia musi być, pani dziekan! - oburzył się o. Rydzyk. - Co to za uczelnia?! Uczelnia taka musi mieć: na pewno Biblię, przynajmniej jedną godzinę w tygodniu - i nie jeden semestr. Tak to ja dziękuję! Ja sam będę za likwidacją takiej informatyki. Pierwszy, jako założyciel. Mówię na serio. Biblia to jest pierwsza księga, pierwsza mądrość! Po takiej uczelni nie mogą wyjść ludzie, którzy nie wiedzą co to jest Pismo Święte!



Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,9648713,O__Rydzyk_o_informatyce_na_uczelni__Bez_Biblii_to.html#ixzz1NAuFEXEq


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ranshe

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 23, 2011, 13:46:17 »
A propos tematu

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,9648713,O__Rydzyk_o_informatyce_na_uczelni__Bez_Biblii_to.html#ixzz1NAuFEXEq

Ojciec Rydzyk nie zaskakuje, ale ciekawi mnie jedno - jaki typ ludzi świadomie wybiera studia na tej właśnie uczelni, mając do wyboru kilkanaście lepszych.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 23, 2011, 13:48:41 »
Sokole ja Ciebie proszę nie myl Koscioła Katolickiego z sekciarzami i oszołomami pokroju wyżej cytowanego przypała

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 23, 2011, 13:56:19 »
Katolicyzm nie ma tu nic do rzeczy - ja pokazuję religię vs. naukę.

To co Rydzyk wyprawia w swojej prywatnej szkółce to pikuś w porównaniu ze szkołami wyznaniowymi w Wielkiej Brytanii (z których spora część jest dotowana z podatków!) dla Żydów i Muzułmanów. Tam nauczycielka uczy na jednej lekcji teorii ewolucji (bo do tego zobowiązuje ją program), a potem ta sama osoba mówi, ze Koran ma w tej sprawie inne zdanie i Muzułmanin powinien wierzyć w .... (tu wstaw sobie brednie, które są przez nich uznawane).

Dawkins zrobił kapitalny film dokumentalny o tym, najlepsza jest scena gdy dziewczynka muzułmańska, opowiada to co napisałem powyżej, po czym Dawkins pyta ją - a jak Ty uważasz? Odpowiedź - świat został stworzony przez Boga parę tysięcy lat temu. A kim chcesz być jak dorośniesz? Chirurgiem!

No to ja dziękuję być operowanym przez takiego szamana. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 23, 2011, 14:33:19 »
Sokole ja Ciebie proszę nie myl Koscioła Katolickiego z sekciarzami i oszołomami pokroju wyżej cytowanego przypała

Ten sekciarz i oszolom nadal jest czescia KK i moze sie wypowiadac w jego imieniu. I szybko sie to nie zmieni ze wzgledu na sytuacje KK na swiecie. Wprost przeciwnie Watykanowi zalerzy na tym by Polska byla tak katolicka jak to mozliwe nawet jesli mielibysmy sie stac katolickim iranem, o ile ten katolistan bedzie pod zwierzchnictwem stolicy apostolskiej. Dlatego brak jest ostrzejszej reakcji na wybryki ojca rydzyka lub sprawe mieszania polityki z religia i nacjonalizme w zwiazku ze smolenskiem.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 23, 2011, 14:38:45 »
Sokole ja Ciebie proszę nie myl Koscioła Katolickiego z sekciarzami i oszołomami pokroju wyżej cytowanego przypała

No to świetny temat otwierasz , masz na myśli ten kościół , który otaczał pasterska opieka księży pedofilów (i to nie jakiś oszołomiony ale dzisiejszy papież), ten sam , który jest odpowiedzialny za śmierć milionów mieszkańców Afryki zakazując używania prezerwatyw , ten sam który uważa homoseksualistów za ludzi chorych żyjących w grzechu , których należy leczyć(sic!)?

To tylko kilka najnowszych dobrych uczynków tego kościoła , pomijam , ze na przestrzeni wieków kościół katolicki zawsze był ostoją tolerancji , postępu , wolności słowa i motorem przemian społecznych.

@Wilk
Ja jestem ateista i świadomie zwalczam (o ile mogę) każdą zorganizowaną religie , ale światopogląd pojedynczych ludzi szanuje choć się z nim nie zgadzam.
Życzę Ci krytycznego podejścia do swojej wiary i zrozumienia ze można żyć szczęśliwie i porządnie bez "imaginary friend" , no ale wybór jest Twój , Twoje życie.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 23, 2011, 14:50:29 »
@Wilk
Ja jestem ateista i świadomie zwalczam (o ile mogę) każdą zorganizowaną religie , ale światopogląd pojedynczych ludzi szanuje choć się z nim nie zgadzam.
Życzę Ci krytycznego podejścia do swojej wiary i zrozumienia ze można żyć szczęśliwie i porządnie bez "imaginary friend" , no ale wybór jest Twój , Twoje życie.

Jakby to powiedzieć - ja jestem ateistą z urodzenia, takim na 101% : )
na urlopie od EVE

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 23, 2011, 18:05:34 »

Ja jestem ateista i świadomie zwalczam (o ile mogę) każdą zorganizowaną religie , ale światopogląd pojedynczych ludzi szanuje choć się z nim nie zgadzam.
Życzę Ci krytycznego podejścia do swojej wiary i zrozumienia ze można żyć szczęśliwie i porządnie bez "imaginary friend".

ciekawi mnie, czy np takie filozofie jak Buddyzm czy Taoizm rowniez uwazalbys za "religie", i pod jakim wzgledem szkodliwe sa one dla swoich "wyznawcow". Pozatym dziwi mnie, ze podkreslasz w swoich poprzednich postach ze wolalbys sie nie urodzic i nie istniec, a teraz zaznaczasz, ze mozna zyc szczesliwie ograniczajac sie do materialistycznego, ograniczonego tylko do tego co mozna zobaczyc i dotknac, spojrzenia na swiat. Widze tu pewna sprzecznosc, bo z tego co piszesz i jak sie zachowujesz nie wynika, zebys byl jakos specjalnie wyluzowany i pogodzony z soba  ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 23, 2011, 18:11:07 »
doleję oliwy: a propos nauczania religijnego w szkołach - czy nie uważacie, że każdy rodzic powinien mieć prawo do zdecydowania, czego uczone jest jego dziecko?