Autor Wątek: [Raporty] Delve War II  (Przeczytany 31095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
[Raporty] Delve War II
« dnia: Luty 11, 2009, 11:40:31 »
Panowie,
to jest watek do dyskusji o sytuacji na froncie Delve. Prosze trzymac sie tematu, faktow, battlereportow, linkow do KB itp. Zadnego flame'a! Nie bede patrzyl kto skad jest, tylko bedzie ciachanie. Zarowno GBC side jak i Goons side.

Kazdy flame = automatyczny ban na 7 dni (bez ostrzezen).

Milej rozmowy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 08:12:01 wysłana przez Xarthias »
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

gosti

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2009, 21:19:36 »
Cos smutny ten temat :P

Jakies battlereporty ze stron aktywnie walczacych? Nie wstydzcie sie, musi cos byc przeciez do opisania :)

---

Kenny traci stacje w w-4 (czy jak tam sie wabi ta konstelacja) -> http://dl.eve-files.com/media/corp/Verite/influence.png

myst1q

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2009, 22:28:07 »
evol stracil dzisiaj thanatosa i cztery wierze w Y5C-YD, dodatkowo jedna w 5BTK-M.
wczoraj wieczorem wieza w 8WA-Z6 a takze dwie wieze w 0-HDC8, jedna w 9CG6-H.


z killboardu evol na battleclinicu wynika, iz sami niestracili w niedziele zadnego posu hostili.

Nashir

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2009, 09:44:38 »
wczoraj postawilismy 42 posy kennego w reinforce - dzis wychodza z reinforce.Dzis w usa jest presidents/family day i z tego co sie orientuje dzis bedzie/juz jest wielki purge. 42 posy to jest okolo 18,5 procent wszystkich posow kennego.

Wczoraj finfleet porobowalo anchorowac sposobem ninja 5 posow w y5c- . Cztery spadly odrazu, jeden wychodzi dzis w us prime. Dready oraja co sie da, morale sa wysokie - wczoraj PL zaanchorowalo kilkanascie babli w okolo stacji w pr- by nikt nie uciekl. Smiesznie to wygladalo.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2009, 11:45:04 »
no to bedzie się działo
czekamy na raport pod koniec dnia
Sneer Quen

Totalizator

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2009, 17:30:49 »
pr- w jest campowany od downtime. AAA wysłało gang około 70 haców i udają że coś robią, głównie średnio skuteczne driveby na bramach w 319- i okolicach. 10 osobowy hac gang tholarima to póki co największa aktywność kennyego jaką widziałem dziś. Padło póki co 20 pare wrogich posów.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2009, 20:15:18 »
Aktualnie sytuacja wyglada nastepujaco:

  • Goonsi szaleja po calym Delve. Aktualnie praktycznie cale Delve jest pod ich kontrola.
  • Wszystkie assetsy GBC sa aktualnie bezpieczne w NPC stacjach w Delve
  • GBC dzisiaj nie ma zadnego Opa. Dowodztwo zdało sobie sprawę iż aktualnie nie ma sensu tracić isków. Bez sova, pod takim naporem wroga niemożliwością jest cokolwiek bronić
  • Z tego co ja rozumiem, czekamy az AAA i spolka zabezpieczą stare tereny goonsow. My w tym czasie robimy sobie chillout na roamach po okolicy (Straszny o maly wlos nie ubil Obeliska PL w low sec'u :)
  • Co będzie potem, zobaczymy...
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Terion

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2009, 21:08:59 »
Potem bedzie empire, slyszalem ze okolice Jita sa bardzo goscinne  ;D

Hmm taka szybka zmiana planow ? Kilka dni temu czytalem tu bunczuczne opowiesci jak to Goonom po tygodniu sie zalamie ochota na latanie etc. Tydzien temu chcieliscie masakrowac wszystkich - sov nie byl potrzebny, a dzis juz jest ?

To nie ma byc flamebait - ot ciekawosc kogos kto nie bardzo ma czas samemu za bardzo sparwdzic jak toto wyglada od niemal tygodnia.

Z jednej strony przyciszenie strony kennego rozumiem, z drugiej dziwi mnie cisza od strony goonowo-mmowej. KB jakos nie puchna - az tak smutno jest w Delve i Querius teraz ?

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2009, 21:18:08 »
No jeśli BoB odpuszcza sovy no to się pomyliłem mocno co do nich.

Cóż wypada pogratulować goonsom rusha na nich  ;D


Rogoo

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2009, 21:20:53 »
Obie strony zdaje sie na chwile straciły impet. POS warfare w calej okazalosci.

Nashir

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2009, 21:38:01 »
No nie wiem czy impet spadl, dzis spadlo ponad 20 szpilek, a planowane jest 40 wiec mysle ze pary duzo w kotle jeszcze pociag ma

Straszny

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2009, 21:48:25 »
w tej chwili GS/PL/SOT/TCF/UL/MM/RZR/KIA/IRN/..... i wiele wiele innych wystawia po prostu za dużo. Liczb w duzych bitwach nie da sie oszukać najlepszą taktyką, to nie walka gangów gdzie dobra taktyka, lepsze fity i pomysły mogą decydować. Kiedy mamy niecałe 200 (no 150) capitali-supercapitali , druga strona może wystawić ich ponad 400, na nasze max 300-400 BSow druga strona może wystawić spokojnie ponad 1000 albo i 2000. NIe chodzi ile wzięło udział w bitce, bo często nasze walki przerywamy wiedząc ile jest w układach obok i ile moze byc za chwile hotdropowanych. A do tego FC starają sie oczywiście nie dopuszczać.

Nie wiem jak bobici to przeskoczą, choć wiem ze pomysłów jest sporo, to pozostaje problem jak przebić taki "wał". Ja tam sobie strzelam troche we flotach troche sobie soluje, zabawa dla mnie super.

Sytuacja przypomina mi trochę lata 1943-44 na froncie wschodnim - rosyjska przewaga była już tak duża (no i Rosjanie byli już doświadczeni [czytaj: nie uciekali wiedząc ze wtedy zginą na 100% od NKWD, a z przodu jest szansa przeżyć]) że co by nie robiło niemieckie dowództwo, jakie manewry i operacje nie przeprowadzało  - byli dosłownie nakrywani czapkami i spychani non stop przez Ukrainę/Białoruś

pytanie jak długo sojusznicy GS zachowają tak wysokie liczby w udziale w wojnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2009, 09:22:34 wysłana przez Scaryman »

Totalizator

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2009, 02:29:08 »
Przypominam że największa bitwa kampanii to pierwsza noc w j-l gdzie było jakieś 500gbc kontra 550 koalicja co wcale miażdżącą przewagą nie jest. Potem mieliście pare wtop, ludziom zjechało morale stąd teraz macie 200. Owszem, teoretycznie mamy większe zdolności mobilizacji, ale jak samotnie wjeżdżaliśmy w SMASH rok temu to oni mieli w localu 600 my 300 a i tak przegrali  8)

Straszny

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2009, 09:09:49 »
Przypominam że największa bitwa kampanii to pierwsza noc w j-l gdzie było jakieś 500gbc kontra 550 koalicja co wcale miażdżącą przewagą nie jest. Potem mieliście pare wtop, ludziom zjechało morale stąd teraz macie 200. Owszem, teoretycznie mamy większe zdolności mobilizacji, ale jak samotnie wjeżdżaliśmy w SMASH rok temu to oni mieli w localu 600 my 300 a i tak przegrali  8)

to czysta propaganda co piszesz.

ilość graczy na localu (typu 500/500) nie warunkuje wygrania/przegrania bo nijak sie ma do tego ze wokol czeka 200 capitali i 5 czy 10 tytkow do hotdropa i 3 razy tyle BSow co capitali. 500/550 - co z tego jak mozemy walki robić tylko z doskoku ze względu na pewność ze przedłużające sie starcie zostanie najpierw "pobłyskane" a potem zblobowane. FC Bobitowi do tego nie dopuszczają (well... w każdym razie starają sie nie dopuszczać) i stąd wychodzi tak jak wychodzi. Na szczęście cały czas zadajemy straty więc osobiście licze na jednak wyhamowanie impetu koalicji.

Morale jest wysokie, liczby przypominiają te z MAXa, odliczając wyrzucone Goodfellas przecież korporacje i sojusze wystawiają mniej więcej to samo co na MAXie. Tylko że i tak fizycznie jest nas za mało na totalny-uber-mega blob jaki może koalicja wystawić.

Nie mamy problemu z niechęcią graczy albo zaniechaniem walki, z nielogowaniem itd.. mamy z brakiem efektywności flot walczących pod ogromną presją "bycia" zblobowanym w każdej chwili.


Zobaczymy na dniach.

Totalizator

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2009, 10:56:02 »
Przypominam że poza goonswarmem i po częśći PL reszta koalicji mieszka daleko od domu i ich floty mają się nijak do liczby membersów, nie zdziwiłbym się gdyby razor i MM mieli po 200 aktywnych pilotow w delve w ogóle. Z kolei ED, XiX itp mają może po 50. Z kolei GBC jakby nie patrzeć broni sięu siebie kilka-kilkanaście skoków od własnych sovów, więc ich obecność we flotach jest tylko i wyłącznie funkcją morale.

Nashir

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2009, 11:31:52 »
Cytuj
Morale jest wysokie, liczby przypominiają te z MAXa, odliczając wyrzucone Goodfellas przecież korporacje i sojusze wystawiają mniej więcej to samo co na MAXie. Tylko że i tak fizycznie jest nas za mało na totalny-uber-mega blob jaki może koalicja wystawić.

Dziwne to co piszesz bo jak czytam raporty GIA i logi z waszych for to mam wrazenie kompletnie odwrotne

Straszny

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2009, 12:16:34 »
Dziwne to co piszesz bo jak czytam raporty GIA i logi z waszych for to mam wrazenie kompletnie odwrotne

ja czytam bobs command i bufu command na bieząco, Ty raczej czytałeś sobie wrażenia bobitow z MAXa (z tego wykradzionego fora), więc mam wrażenie ze raczej Twoja wiedza (w tym temacie) jest lekko tak o 3-4 miechy do tyłu...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2009, 12:33:46 wysłana przez Scaryman »

Nashir

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2009, 12:44:07 »
i po co Ci ten flejm ?

fyi czytam na biezaco raporty - uwierz mi Hargooth to nie jedyna osoba ktora zmienila strony :).

Straszny

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2009, 14:10:19 »
i po co Ci ten flejm ?

fyi czytam na biezaco raporty - uwierz mi Hargooth to nie jedyna osoba ktora zmienila strony :).

sorry ale poza twoją fantazją nie było tu żadnego flamea, poki sie nie odzywałeś, tego brakuje zeby goon pouczał jak sie na forum kto ma zachowywać, chwaląc jeszcze kradzionymi forami .  Przedstawiałem moj punkt widzenia bez żadnych emocji, chyba ze sam punkt widzenia inny niż goonów jest dla ciebie flamem

[GS]Aerdyn

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2009, 17:35:23 »
Kilka faktow z ostatnich dni:

-FOFF jedna z korporacji GBC (ExE konretnie) odeszla, bo mieli dosc bycia pomiatani i ogolnie traktowani jak g...orsi piloci.Poszlo o posy i hasla, nie mogli z nich korzystac i ogolnie byli miesem armatnim.

-Resztki GBC nadal sa zakampione w pr-. Tak wygladala stacja wczoraj: http://img6.imageshack.us/my.php?image=74323243ud9.jpg

-Mamy Sov w qy6, svm i f-t :dance: Gigantyczna liczba wiez do zdjecia dzisiaj...

Edyta:poprawilem link.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 07:26:47 wysłana przez Aer »

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2009, 18:18:16 »
ba.. zawsze jak się słabo robi, szczury pierwsze z okrętów uciekają.. pod byle pretekstem :)
takich ucieczek jeszcze na pewno kilka zobaczymy - gdzie strach o swoje assetsy i shipy maskowany będzie tekstami podobnego typu jak FoFF... nikt się nie przyzna, że jest tchórzem i ogon podkula, bo wróg u bram :]

ciekawe, że nie wyszli z EXE gdy Delve/Q/PB było bezpieczne :) wtedy im ich tak niegodziwe traktowanie nie przeszkadzało? :)))
pewnie dopiero teraz na oczy przejrzeli hehehehe....
Moderatorzy na drzewo!! :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2009, 19:37:15 »
To nie jest takie jednoznaczne.
Sojusze w trakcie kryzysu robią się mniej sympatyczne od środka, ludzie szukają "winnych", "słabszego ogniwa" i czarownic do spalenia, wewnętrzne konflikty uśpione w czasie spokoju ożywają, co drugi chce "oczyszczać sojusz z balastu", lata mięso i złośliwości wszelakie. Byłem w różnych sojuszach dostających wpierdziel (Huzzah od -A-, KOS od RA, IRON w czasie poprzedniej porażki w Delve) i zawsze w mniejszym lub większym stopniu (W IRON w sumie nie było źle) odzywały się mechanizmy społecznej autodestrukcji.

Nie wszyscy chcą się w tym babrać i nie ma to nic wspólnego z miłością do assetów czy niechęcią do walki, a wszystko z konfliktami wewnętrznymi. Od tego (i tylko od tego, szczególnie w przypadku BoBa który ma kwadrylion isków i 10000 tytanów i 2 miliony dreadów w zapasie) umierają sojusze.

gosti

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2009, 20:07:24 »
-Resztki GBC nadal sa zakampione w pr-. Tak wygladala stacja wczoraj http://img410.imageshack.us/img410/4092/19758626fp5.th.jpg

Wrzuc to jakos ladniej, bo tylko takie male gowienko widze :P

ramdeon

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2009, 20:30:17 »
Kolega pomylił adres url - wystrczy usunąć th z końca http://img410.imageshack.us/img410/4092/19758626fp5.jpg

Pimpeck

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pimpeck
  • Korporacja: ~
  • Sojusz: ~
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 18, 2009, 11:42:47 »
ale jak samotnie wjeżdżaliśmy w SMASH rok temu to oni mieli w localu 600 my 300 a i tak przegrali  8)

Offtop ale ad vocem - odnosze wrazenie, ze piszesz tu rozne rzeczy sadzac, ze nie ma poza toba nikogo kto byl w Geminate w opisywanym przez ciebie czasie. Gwoli wyjasnienia wjezdzaliscie 'sami' posilkowani przez KIA, TCF i PL (sporadycznie) w samym Geminate oraz ED, SOLARY, legiony przerozne w dronkowie. Tak wlasnie wygladala goonsowa solowa kampania vs. Smashkill.
Jedna rzecz moze cie tlumaczyc - slaba pamiec. Jesli nie to pisz prawde albo stfu.
Pozdro
Pimp
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 13:00:58 wysłana przez Pimpeck »

Rogoo

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2009, 16:57:19 »
Sily GKC stracily od 4 lutego ok. 2500 statkow, sily NC ok. 600.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 18, 2009, 19:04:35 »
[Tamten post polecial do oftopu, usunalem zdanie by nie ciagnac dyskusji tutaj -V.]

Mam pytanie do tamtego screena z poprzedniej strony? Jakoś dziwnie wygląda ta stacja... Czy to że przypomina kiśc winogron to efekt lokalnej architektury czy tak wyglądają bańki interdykcyjne?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 19:07:22 wysłana przez Voulture »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rogoo

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2009, 19:08:54 »
Mam pytanie do tamtego screena z poprzedniej strony? Jakoś dziwnie wygląda ta stacja... Czy to że przypomina kiśc winogron to efekt lokalnej architektury czy tak wyglądają bańki interdykcyjne?

Tak wygladaja banki. Duzo baniek. Ale widzialem lepsze rzeczy ;)

Voulture

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2009, 19:10:21 »
Poczyscilem temat. Z ciekawostek uslyszalem na SCH ze w NOL padly wszystkie szpili Kenniego, czyzby po raz pierwszy tonight we dine in nol mialo jakies pokrycie slowne? GKC ma szanse dociagniecia do cynojammerow w jakichs systemach z outpostami czy wszystko zostalo zaspamowane? Jest jakas realna szansa obronienia chociaz paru konstelacji zeby moc prowadzic walke na bardziej korzystnych warunkach?

Nashir

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2009, 19:13:32 »
NOL nie ma wiez KFC. Dzis spadlo 36 wiez kennego, dready pracuja 24h/7 - ten kto sledzi na bierzaco influence map sam to zauwazy ze w systemach ze stacjami bedzie spadal sov

Trico

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2009, 19:47:51 »
No to z PR- wreszcie wyleciałem, żywy i zdrowy - ta kampa na bramie nie wygląda tak źle gdy już widzisz, że po drugiej stronie niema cepa a zaagrują cię absolutnie wszyscy.
W sumie chciałem tylko wylecieć bo o ile we flocie koalicja daje rade i ma jako-takich fc to poza flotą - co przez ostanie dwa dni bufoni sprawdzali w naszym starym domku - reprezentują wartość bojową niezdyscyplinowanej bandy kanibali. Kolejnych testów niechce przegapić.

Co do EXE to co oni sobie niby myśleli? Jeśli chodzi o ostatnią środe czy czwartek byłem we flocie gdy cała sytuacja miała miejsce, Dian ratował capsy bo były bampowane z posa.
Jednocześnie bampowana była regularna flota w innym posie i ludzie tam czasem panikowali jakby to były przynajmniej frachty (między innymi exe). To, że exe przyjmuje takich idiotów którzy nie weidzą co się dzieje - a fc miał w dupie regularną flote bo ją mozna zastąpić następnego dnia a capsów nie - to ich problem.

Scary ładna ta ich konstelacja... bierzemy?

Ciekawe co będzie w weekend, skromnie szykuje tylko 3 BSy.

Totalizator

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2009, 23:16:18 »
Kenzoku i GKC są obecnie w stanie takiego rozproszenia że właściwie nie jestem pewien czy pojawienie się AAA w pełnym składzie coś by zmieniło, na obecną chwile nie bardzo jest co ratować.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2009, 08:13:18 »
[Tamten post polecial do oftopu, usunalem zdanie by nie ciagnac dyskusji tutaj -V.]

Mam pytanie do tamtego screena z poprzedniej strony? Jakoś dziwnie wygląda ta stacja... Czy to że przypomina kiśc winogron to efekt lokalnej architektury czy tak wyglądają bańki interdykcyjne?
To nie są bańki interdictora, to są mobile warp disruptory, sądzac po wielkości large lub moze nawet large t2. Obstawili całą stację dookoła bańkami, żeby po undock nie dało rady się wywarpowac ani zbyt szybko odlecieć. Pozatym, skuteczne to byłoby 1/4 tych baniek albo i mniej, ale ich ilośc skutecznie zwiększa lag po undock, bo musi się dograć gird, no i karty graficzne mają problem bo te bańki dodają efekt-y o ile ktos tego nie wyłączy i nie ustawi na min grafiki to zanim sie wszystko dogra i zrenderuje to bedzie trupem po undock.
Postawienie takiej ilości baniek to zagranie bardzo na granicy mechaniki EvE bo wykożysują tu stawiajacy nie tylko stacjonarna kampe stacji ale też  efekt tych baniek lagotwórczy. Typowa strategia blobów. . .

Bez obrazy.

Totalizator

  • Gość
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 19, 2009, 08:19:48 »
Nie chodzi o lag, te amarrskie stacje mają 50km efektywny zasięg dokowania, mniejsza liczba baniek pozwoliłaby na ich ominięcie

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Delve War II
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 19, 2009, 09:29:46 »
Nie chodzi o lag, te amarrskie stacje mają 50km efektywny zasięg dokowania, mniejsza liczba baniek pozwoliłaby na ich ominięcie

True.

Gratki dla goonsów i NC za podbicie delve querios i period.

Jakie plany ma teraz BoB, orientuje się ktoś ?