Autor Wątek: Południe w ogniu 3.  (Przeczytany 10732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Południe w ogniu 3.
« dnia: Luty 07, 2009, 17:33:29 »
Czas na nowy temat w starym za dużo offtopa i flamu.


Poza tym konflikt wkracza w nową, bardzo ważną fazę.


W wyniku bezprecedensowej akcji szpiegowskiej wykonanej przez Goonswarm sojusz Band of Brothers będący lokomotywą i ośrodkiem kierowania powerblockiem GBC stracił sov w swoich kluczowych systemach.

Jest całkowicie odsłonięty na ataki w regionach które są jego bazą - Delve, Querios oraz Period Basis.


Wydaje się że stanie się on teraz celem ataku większości sojuszy z którymi prowadził wojnę wcześniej w tym szczególnie zaciekłe ataki zapowiada Goonswarm.

Popularne pszczółki mają 9 dni na relokacje do Delve. Ich flota capitali (ponad 100 statków) już się przeniosła.
Ich tereny w Esoterii, Feythabolis,Detroid, Omist i wszystkie inne zostaną porzucone.
Tym samym muszą zwyciężyć lub wrócić do empire.


Fleme i komentarze poproszę w tym temacie.

Tutaj tylko batlle raporty i oposy sytuacji.



misao

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2009, 17:58:45 »
to chce reaktywowac ION i podbic stare tereny w omist?

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 12:39:05 »
Update- chociaż nie gram teraz bo nie mam czasu więc może być niedokładny.

Goonsowe imperium na ich starych terenach jest intensywnie rozmontowywane bez jakiegokolwiek oporu z ich strony.
Myślę że koło setki wież mogło już spaść, kilka dziesiątek jest w RF.

Na mapie jeszcze tego nie widać ale już niedługo zacznie spadać sov pod stacjami.
Między innymi c0ven będze się mógł nową pochwalić  :)
Atlas napiera na UNL, ROL intensywnei ora Feythabolis.
No ale to w sumie żadna nowina bo goonsi zostawili te tereny.



Intensywne walki trwają natomiast na terenach BoBa i tu niejedno by mogli powiedzieć zapewne Bufony albo chłopaki z MM którzy się niedawno ujawnili ale oni wolą okupować dział flame war zamiast coś przyzwoitego skrobnąć i forum wzbogacić  ::)


Więc w skrócie  z  tego co się w konflickie orientuje:

Manewr Goonsów z rozwiązaniem sojuszu BoBowi okazał się niezwykle skuteczny i w dodatku obnażył słabe obłożenie posami sporej części systemów BoBa.

Następnie Goonsi, PL i NC zaczęli bardzo intensywnie spamować posami w wielu systemach BoBa.

Nastąpiła bardzo duża mobilizacja po obu stronach w wyniku której floty obu ze stron osiągnęły dużą liczebność co zaowocowało dwoma bitwami w których uczestniczyło ponad 1000 osób.

Ze względu jednak na różnice w miejscach zamieszkania sojuszy bloki na zmianą kontrolują strefe EU lub US.
BoB ma przeważnie przewage w strefie euro, goonsi mają przewagę w us zone.
W strefach które kontrolują bloki wykonują większość ruchów z posami i na nie co zrozumiałe starają się strontowac.

Nie muszę dodawać że większość błędów w strontowaniu kończyła się stratą szpilki.


Ogólnie z wieści które do mnie doszły i przechwałek goonsów tu i ówdzie oraz postów na sch obraz wyłania się następujący:

- BoB(teraz zwany Kenny) i wogóle GBC(zwane teraz przez goonsów KFC - Kennys Friends Club) pomimo dużych liczb nie byli w stanie skutecznie konterspamować goonsów i pandemiców którzy zrzucali szpilki jak szaleni. Najprawdopodobniej od początku przyszłego tygodnia zaczną tracić sovy w kluczowych systemach w Querios.

KFC natomiast skupiło się na obronie Delve gdzie trwają zacięte walki, szczególnie w konstelacji W-4U1E 

Konstelacja ta jest szczególnie ważna ponieważ posiada 6 stacji conquerable (przypominam że do constelation sov wystarczą 3 stacje). Mówiąc krótko w języku zrozumiałym dla ludzi nie obeznanym w pos war - tą konstelacje po wskoczeniu sov 4 będzie można przyrównać do fortecy.


Zapowiada się wiec że w niedługim czasie BoB zostanie zamknięty w Delve gdzie będzie starał się jak najwięcej systemów dociągnąć do sov 3 i jammerów. Gonnsi z wiadomych przyczyn będą w tym przeszkadzać.

Walka trwa i wygląda na to że nie rozstrzygnie się w najbliższych 2-3 tyg.

Tym niemniej pamiętać należy o tym że to ledwie mija tydzień od rozpoczęcia ataku i raczej nie będzie możliwe utrzymanie frekwencji we flotach na obecnym poziomie. Zobaczymy która ze stron utrzyma dłużej dobre liczby we flotach.

Drugą sprawą która może zmienić losy kampanie w Delve i Querios jest możliwa pomoc -A- i SW. Dziś goonsi na CAOD ujawnili aliansowego maila z którego wynika że w tamtą strone wybiera się -A- sporą flotą long range haców /reconów.





Oxylan

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 15:49:59 »
Dzieje sie dzieje w swiecie eve i to jest macz gut :>

Dzieki Yogos za przedstawienie raportow.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2009, 16:36:44 »
dzisiaj zaczyna sie wielka rozpierducha w delve i bedzie trwac do konca weekendu

mozliwe, ze bedzie miala miejsce capitalowa walka jakiej do tej pory nie bylo

jak wydarzy sie cos epickiego to zaraportujemy :)

While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Nashir

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2009, 16:57:39 »
stuff

Ty o delve czytasz raport na caod czy ze scrapheap bierzesz te bzdury ?

tl;dr ostatnich dni

Goon/PL/NC dominuja w kazdej zonie - rozsmarowywuja kazda flote KFC. Dzis maja RED PEN opa i beda probowali przejac inicjatywie przy pomocy LOL -A-

Goonsi maja przewage w-4 dokladnie w qy6/puig/f-t/svm/0-h. PL atakuje zachodnia konstelacje sov4

update sprzed pieciu minut padla kolejna szpilka z capital arrayem w j-l - ciekawe co w srodku bylo - w sumie malo wazne.

myst1q

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2009, 17:25:41 »
dzisiaj zaczyna sie wielka rozpierducha w delve i bedzie trwac do konca weekendu

mozliwe, ze bedzie miala miejsce capitalowa walka jakiej do tej pory nie bylo

jak wydarzy sie cos epickiego to zaraportujemy :)

moze byc ktos [pilot capitala] sie pofatygowal i frapsnal? :>

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2009, 18:20:56 »
shadoo dobre raporty daje nawet oto obecny stan posów wg. niego

Cytuj
12/02/2009 pre-DT:

DELVE outpost attempts at contesting system sov (only larges reported):

W-4 Constellation (ex-sov 4 mega const)

QY6 (46 Moons): 25 GF vs. 18 RKZ, 3 BUHU | 3 RKZ, 3 BUHU in RF
PUIG (21 Moons): 11 GF vs. 10 RKZ
0-H (23 Moons): 17 GF vs. 12 RKZ | 2 RKZ in RF
SVM (72 Moons): 17 GF vs. 16 RKZ
F-T (34 Moons): 19 GF vs. 15 RKZ | 1 RKZ in RF
J-L (108 Moons): 5 GF vs. 47 RKZ, 1 EXE | 8 RKZ RF

1-A Constellation (ex-sov 4)

Y5C (68 moons): 15 PL vs 21 RKZ | 5 RKZ in RF
5-6Q (16 moons): 8 PL vs 8 RKZ | 3 RKZ in RF


no zobaczymy te wasza dominacje soulscreemie.
jesteśmy już blisko i lecimy do was na piknik


chociaz fakt ze posów ładnie nastawialiście  :D

Nashir

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2009, 18:26:32 »
kolejna szpilka w j-l padlam -a- a kampi w 150 osob 319 lol

Totalizator

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2009, 02:07:39 »
streszczenie dnia dzisiejszego: najpierw długa, dwugodzinna bitwa supportu w j-l w której niestety nie brałem udziału bo szykowałem się do hotdropu który niestety się nie zmaterializował, więc zamiast tego hotdropowaliśmy aeona który jakimś cudem znalazł się na bramce i padł razem z jakimiś 8 carrierami które próbowały go ratować i jednym dreadem który najwyraźniej się zgubił

http://killboard.goonfleet.com/battles/1067

Rogoo

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2009, 03:58:00 »
Shrike w bankach w 8WA-Z6. Wylogowal i puscil DD. 50% armor.

EDIT: Shrike 4!
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 04:05:17 wysłana przez Rogoo »

Totalizator

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2009, 04:06:22 »
Noice (siedziałem w qy6 i repowałem wieżę, carrier sucks  :( )

Rogoo

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2009, 04:12:27 »
Noice (siedziałem w qy6 i repowałem wieżę, carrier sucks  :( )

Mnie popneli jakies 10 minut zanim spadl, wiec ogladalem wszystko z perspektywy poda :(

Oprocz tego BoB stracil dzis 6 CSAA. Wstepne szacunki wskazuja, ze straty w aktywach wynosza ok. 480 bil ISK.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 06:11:12 wysłana przez Rogoo »

Nashir

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2009, 07:38:44 »
tl;dr ostatniej nocy

shrike trup
aeon trup
csaa trup
4 strony wrogich statkow na kb all trup

RED PEN OP BOOYAH

delve is goons
anime is cartoons

Totalizator

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2009, 07:46:18 »
Wtopili tez 2 dready i 9 carrierow

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2009, 08:09:30 »

0-H (23 Moons): 17 GF vs. 12 RKZ | 2 RKZ in RF


Moze i ja kiepski z matmy bylem, ale 12 + 17 > 23 :)


w kazdym razie, gf goons, niektorzy sie powinni zastanowic czy moze sobie darowac latanie tytanami... ale z drugiej strony to komunisci z evol, stac ich :) Zapowiada sie interesujacy weekend :)

MightyBaz

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2009, 08:13:38 »
ken+babies maja inny powazny problem - z tego co dowiedzialem sie od znajomych z reikoku - pada im logistyka. Wiekszosc piplines jest campiona przez goonsow.
Zaden ally nie wytrzyma takiego oblezenia, nawet jesli podniosa sova to nadal bedzie problem z dostawami..

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2009, 08:58:13 »
Jak podniosą sova, to jednak będą mili łatwiej.

Anyway, Gooni gf.
na urlopie od EVE

gosti

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2009, 09:04:41 »
Dobra robota :D

Straszny

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2009, 09:16:48 »
uwielbiam goonsową propagande  :D ;D
prawie jak ratty w Delve (te bzdury o rattach to przysłowiowe bedzie), ani słowa o stratach własnych.

byłem w J-L (wzieli mi HACa na primary dla floty... ktoś mnie musi tam bardzo nie lubić :P:P)  i przy mnie ubito, przez 2 godziny kolejnych skirmishów, wybumpowań i potem fleet-battli dobrze ponad 150 wrogich BSow i supportu (relatywnie mało goonow do deklarowanych liczb bo ci troche nikną w sumie w masie sojuszników), przy umiarkowanych stratach własnych, więc 4 strony wrogich statków to nie jest jakiś wyczyn.

2 grupy naszych capitali (w sumie ponad 100 sztuk) zaorały w cholere POSów. 

Natomiast głęboka (nasza) noc należała do koalicji, nie wiem dokładnie w jakich okolicznościach padł Tytek Molee, bo max 1 w nocy chodze spać - szkoda go i gratki za kill bo to jednak spore zwyciestwo. (edit: info z forum) Molle podobno wylogował Shrike-a jak na skanerze zauważył dropujące dictory. Był przekonany że nie ma aggro.. jak widać mylił się co koalicja wykorzystała.

btw: z mojego  punktu (timezony) partycypacja goonow realnie w delve jest wprost odwrotna od trzodzenia na forach - tam jest więcej PL/TCF/UNL/MM niz goonow (bywa ze PL samego jest najwięcej) a tutaj wręcz przeciwnie. Chyba ze wyznacznikiem są bzdury na localu, wtedy faktycznie GS dominuje bezdyskusyjnie.

co do bitek w J-L, z bardzo cząstkowego widzenia KB BUFU nasza korporacja assystowała przy 100 killach, tylko w J-L samym, a nie byliśmy w każej flocie: http://www.bu-fu.org/kb/?a=kill_related&kll_id=22933, dodatkowo w paru miejscach poorano też floty koalicji.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 12:02:27 wysłana przez Scaryman »

Rogoo

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2009, 17:41:26 »
Natomiast głęboka (nasza) noc należała do koalicji, nie wiem dokładnie w jakich okolicznościach padł Tytek Molee, bo max 1 w nocy chodze spać - szkoda go i gratki za kill bo to jednak spore zwyciestwo. (edit: info z forum) Molle podobno wylogował Shrike-a jak na skanerze zauważył dropujące dictory. Był przekonany że nie ma aggro.. jak widać mylił się co koalicja wykorzystała.

Logoffski - shame on him! Molle wylogowal na dlugo po tym jak mial aggro oraz na dlugo po tym jak byl w bankach  (albo przynajmniej lag tak wszystko znieksztalcil.)

Cytuj
btw: z mojego  punktu (timezony) partycypacja goonow realnie w delve jest wprost odwrotna od trzodzenia na forach - tam jest więcej PL/TCF/UNL/MM niz goonow (bywa ze PL samego jest najwięcej) a tutaj wręcz przeciwnie. Chyba ze wyznacznikiem są bzdury na localu, wtedy faktycznie GS dominuje bezdyskusyjnie.

To dziwne, bo jak wiekszosc floty ktora ubila Molle'a stanowilo wlasnie GS.

A co do strat wlasnych, to 150 BSow nijak sie ma do tego co stracilo KenZoku tej nocy, wiec nawet nie ma sensu tego podawac ;)

Michieru

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2009, 19:03:49 »
ken+babies maja inny powazny problem - z tego co dowiedzialem sie od znajomych z reikoku - pada im logistyka. Wiekszosc piplines jest campiona przez goonsow.
Zaden ally nie wytrzyma takiego oblezenia, nawet jesli podniosa sova to nadal bedzie problem z dostawami..

Tytany. Bridge. Jumpfrachty.

Witamy w 2009.

Totalizator

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2009, 19:51:58 »
Kenzoku zostały dokładnie dwie karty w ręku po wczorajszej klęsce: ich flota dreadów jest w większości nienaruszona więc mają jeszcze w odwodzie przynajmniej jeden solidny hotdrop, tak na 100-150 capitali, jeżeli uda się im zabić dużo naszych capsów samemu tracąc niewiele, na pewno nas to spowolni. Druga ich szansa to przekoanie AAA żeby przeniosło się do delve na dłużej, bob póki co przegrywa prawie każdą większą bitwę z udziałem supportu, AAA może to zmienić, niemniej jednak wczoraj zostali w delve raptem na 3 godziny więc prawdopodobnie nic z tego nie będzie.

Nashir

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2009, 20:18:56 »

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2009, 20:32:45 »
Właśnie złamałeś nowy punkt 2 regulaminu... BAN!!!! :D

Michieru

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 13, 2009, 20:34:47 »
Kenny & co. przynajmniej używają jump frachtów / bridgy do transportów po 0.0 (to w odniesieniu do waszej wtopy w Omist przed kilkunastoma godzinami).

You fail @ flamebaits, sir.

EDIT: chyba pora zajrzeć do regulaminu, bo mam wrażenie że jestem w tej mniejszości, która jeszcze nie wie co to  ::)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2009, 21:39:04 »
ty tez. ban?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Michieru

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2009, 22:48:34 »
ty tez. ban?

Jeśli ma Ci to w jakiś sposób ulżyć, to śmiało. Bardziej już zniechęcić mnie do Eve nie jesteś w stanie.

Rogoo

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2009, 04:31:01 »
/emote wyciaga popcorn...

A tak powaznie to sie narobilo wczoraj. Od wczoraj zdaje sie padly 2 kolejne CSAA Kena (1 Erebus i 1 ?), sporo wiez niebieskich naprawionych, 2 czerwone floty rozbite, spadl tez Aeon. Straty NC nie wygladaja na zbyt dotkliwe.

Niech ktos z Kenny'ego spostuje mini status update jak to wyglada z ich strony.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2009, 08:08:41 »
Takie małe pytanko od nooba na boku:
CSAA - WTF is this? sadząc po dorzucanych zwykle nazwach zgaduje ze coś zwiazanego z super capsami, ale...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2009, 08:48:49 »
Jeśli ma Ci to w jakiś sposób ulżyć, to śmiało. Bardziej już zniechęcić mnie do Eve nie jesteś w stanie.

Michieru, mi chodzilo o Keeno Smythe a nie o Ciebie. musiales pisac posta rowno ze mna. Wyluzuj :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

horax

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2009, 08:53:16 »
CSAA - Capital Ship Assembly Array takie o :) buduje sie tam supercapitale tytany i mothershipy. Oczywiscie we wszystkich csaa kenniego budowane sa tytany a wszystkie csaa goonsow, ktore spadaja w opuszczonych regionach massowo, stoja puste ;)

...Od wczoraj zdaje sie padly 2 kolejne CSAA Kena (1 Erebus i 1 ?), sporo wiez niebieskich naprawionych, 2 czerwone floty rozbite, spadl tez Aeon...

mialy byc raporty a nie domysly. proof or stfu
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 09:00:09 wysłana przez Horax »

Totalizator

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2009, 09:05:28 »
mialy byc raporty a nie domysly. proof or stfu

To ja pomogę, padły od czwartku w nocy CZTERY CSAA, w jednej był Erebus w trzech pozostałych pewnie nic albo 'nyxy'  ;)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2009, 09:14:51 »
To ja pomogę, padły od czwartku w nocy CZTERY CSAA, w jednej był Erebus w trzech pozostałych pewnie nic albo 'nyxy'  ;)

Niestety poza propagandowym to zadne osiagniecie. Po prostu nic wam nie daje poza woda na mlyn
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Totalizator

  • Gość
Odp: Południe w ogniu 3.
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2009, 09:58:33 »
ze niby kilkaset bilionow strat zadanych to nic jest?