Autor Wątek: Windows 7  (Przeczytany 34703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:47:30 »
Przeca AE, PS, 3DS/Maya to sa specjalistyczne. No chyba, ze wiesz lepiej, to powiedz, a ja juz sie nieodezwe...

Widzisz, są na tyle "ogólne", że MS i producenci mocno zadbali o kompatybilność. Chyba naprawdę mało miałeś do czynienia z mocno specjalistycznym softem :)

Straszny

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:51:03 »
dokładnie, najpopularniejszy graficzny program na świecie trudno nazywać "specjalistycznym". To jest wielki kombajn graficzny, owszem ale nie program specjalistyczny.

Tak samo modelery i renderery 3D - te popularne to nie jest oprogramowanie specjalistyczne, często w profesjonalnych produkcjach używa się własnych engine modelerów a rendering przeprowadza na wynajmowanej render-farmie.

aha
mi się Win7 całkiem nawet podoba, ale to nie znaczy że mam udawać że nie ma wad. No i ta z pupy cena....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 23:58:13 wysłana przez Scaryman »

Goomich

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 20, 2010, 02:35:12 »
a propo jeszcze domowego wykorzystania i "lepszości" wersji 32 i 64 bit Win7
jak zrobiliśmy sobie testy media player classic +ffdshow (wersje 32 bit i 64) to nie mogłem wyjść ze zdziwienia - ale jest tak że 64bitowy pod 64bitowym systemem zużywał więcej pamięci i... mocniej obciążał CPU, kompletnie imo bez sensu.

W porównaniu do czego?

komisarzzawada

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:49:01 »
Wydaje mi sie ze mowienie  ze jest cala masa baboli to moze troszke przesada, bo widzialem ze ludzie instaluja siodemka na najbardziej szrotowych plytach msi i problemow nie z samym systemem nie maja[ choc nie powiem ze ich nie ma, moze poprostu rzadko sie to zdarza.

A duzo mocniej obciazal to cpu? i ile tego zuzycia w ogole bylo? Przy tych procach co ludzie wsadzaja do kompow to chyba nie ma az takiego znaczenia.

Gregu

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 20, 2010, 07:27:26 »
@straszny
jesli media player zużywał więcej mocy cpu to coś miałeś skopane(lub integre intela na pokładzie)
u mnie zużycie proca przy mkv czy innym badziewiu hd(1080p/i) z rzadka sięga 7%, a to i tak przy ruchach myszką czy grzebaniu dodatkowym, samo odtwarzanie to 1-4%...i to przy włączeniu filtrów wyostrzających

Straszny

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 20, 2010, 08:28:40 »
W porównaniu do czego?
32 +32 vs 64+ 64.... to chyba oczywiste

@Gregu
nie nie, na zwyklych pc - ja nie napisałem że obciążenia były duże :), ale były większe na wersji 64bitowej, fakt że to są pojedyńcze procenty, ale wersja całkowicie 64bitowa powinna mniej obciążać CPU niż wersja 32+32, to jest dla mnie dziwadło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 08:58:55 wysłana przez Scaryman »

Goomich

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:16:20 »
Chyba dla ciebie. :P

64-bitowe liczby są dwa razy większe od 32-bitowych, więc zajmują dwa razy więcej miejsca w pamięci. A jak mamy 2 razy większe dane, to procesor też potrzebuje więcej czasu, żeby je przetrawić.

Straszny

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:24:58 »
Chyba dla ciebie. :P

64-bitowe liczby są dwa razy większe od 32-bitowych, więc zajmują dwa razy więcej miejsca w pamięci. A jak mamy 2 razy większe dane, to procesor też potrzebuje więcej czasu, żeby je przetrawić.

z tym procesorem to nie do końca powinno tak być - przecież ma 2 razy większą szyne po to żeby właśnie nie zabierało to więcej czasu,  a wręcz przeciwnie, wszystko powinno przyśpieszyć.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 05, 2010, 11:34:17 »
Po kilku miesiącach używania najpierw Win7RC a potem normalnej (Ultimate) dochodzę do wniosku, że RC było lepiej dopracowane niż "pełen" system :P
Przy normalnym użytkowaniu, po 8 miesiącach RC chodził dokładnie tak samo jak tuż po instalce.
Po 4 miesiącach "pełnego" system tak muli, że historia... Czyszczenie keszów, tempów, rejestru itp niewiele daje.... A startuje dłużej niż trzyletnia Vista, mimo, że na początku był o połowę szybszy. I wcale nie mam zasranego autostartu, bo z zasady wywalam z niego co się da (msconfigiem ofkors :P).
Aaaaa RC wróć :P
Jak to dobrze, że dziś/jutro będę miał nowego lapka, wydajniejszego, może nie będzie tak mulił, a na starym walnę ubuntu 10.
A miało być tak pięknie :P
Przedwieczny.

Raiha

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 05, 2010, 12:33:20 »

Po 4 miesiącach "pełnego" system tak muli, że historia... Czyszczenie keszów, tempów, rejestru itp niewiele daje.... A startuje dłużej niż trzyletnia Vista, mimo, że na początku był o połowę szybszy. I wcale nie mam zasranego autostartu, bo z zasady wywalam z niego co się da (msconfigiem ofkors :P).
Aaaaa RC wróć :P
Jak to dobrze, że dziś/jutro będę miał nowego lapka, wydajniejszego, może nie będzie tak mulił, a na starym walnę ubuntu 10.
A miało być tak pięknie :P

EE , nie wiem co ty instalujesz w systemie , ale mi po 5 miesiącach działania wersji Home Premium , działa tak samo szybko jak na początku :) Żadnego mulenia się czy coś ;]

Voulture

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 05, 2010, 13:36:59 »
Mam tak samo jak Raiha. System z MSDNAA instalowany ladne 8 miesiecy temu ani razy mi nawet nie przycial. Ani jednego bledu, crasha. Zero zamulania. Pierwszy system ktory sobie naprawde cenie.

eX

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 05, 2010, 15:32:18 »
Mi póki co win7 też sprawuje się bez zarzutów. Wkurza, że cześć ulubionego softu z XP nie poszła na 7, ale znalazło się zamienniki.
Chociaz ja windy nie używam jakoś szczególnie intensywnie, bo jedynie wtedy jak chce w gierkę zagrać, no ale systemu jeszcze nie udało mi się wysypać.

Mam jednak jeden upierdliwy problem, o którym właśnie sobie przypomniałem. Ustawiam sobie własny pasek skrótów w pasku zadań. Coś na wzór szybkiego uruchamiania z XP. I ten cholerny pasek z ikonkami co jakiś czas znika, muszę go dodawać na nowo, przeciągać, ustawiać... wrrr. To samo miałem na RC.

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 18, 2010, 01:03:26 »
Czy moglby mi ktos powiedziec jak grac w eve pod windowsem 7?

instnieje juz klient pod ten system, czy uzywacie jakies emulacji?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 18, 2010, 13:05:59 »
Czy moglby mi ktos powiedziec jak grac w eve pod windowsem 7?

instnieje juz klient pod ten system, czy uzywacie jakies emulacji?
Eee... ??? ??? ???
Nie rozumiem pytania. Po co emulacji?
Klient działa normalnie pod win7. A w zasadzie to nawet nieco lepiej niż pod Xp.
Przedwieczny.

future

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 18, 2010, 13:10:43 »
... A w zasadzie to nawet nieco lepiej niż pod Xp.

Pod vistą też chodził jak by gorzej.  W ogóle to  jestem zaskoczony 7, jak na razie tylko raz ją musiałem reinstalować  O0

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 18, 2010, 13:15:12 »
Eee... ??? ??? ???
Nie rozumiem pytania. Po co emulacji?
Klient działa normalnie pod win7. A w zasadzie to nawet nieco lepiej niż pod Xp.

nie wiem, wchodzac w download nie mozna wybrac pod jaki sys chce sie klienta sciagnac. jak pod vista / xp bylby ten sam, tak juz po 7 powinien byc inny :P

Goomich

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 18, 2010, 13:23:07 »
Dlaczego?

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 18, 2010, 16:47:09 »
sprobuj odpalic gre napisana pod xp'ka/viste na win 7... np crysisa (wersja pudelkowa). bez zadnych emulacji czy kompatybilnosci.
albo np. battlefield 2

Maver

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 18, 2010, 17:36:09 »
sprobuj odpalic gre napisana pod xp'ka/viste na win 7... np crysisa (wersja pudelkowa). bez zadnych emulacji czy kompatybilnosci.
albo np. battlefield 2

Ja gralem w Battlefield 2 na Win7 bez zadnych emulacji i innych problemow. Chodzi jak kazda inna gra.

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 18, 2010, 17:41:53 »
a mi nie dziala. chce odpalac w kompatybilonosci i wtedy sie krzaczy :(

Loc0

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 18, 2010, 19:25:39 »
[gmod] Pany flejmowac we flejmie - nxt razem warny o/ [/gmod]
Mistyk nie trzeba nic kombinowac z emulacjami. U mnie eve i bf2 chodza bez zajakniecia, ale zeby widziec pingi do serwerow musialem odpalac jako admin (teraz moze juz dzialac jak nalezy). Nie masz ty czasem jakiegos okrojonego pirata?;d Tak serio to sprobuj jako admin odpalac jesli sie cos krzaczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 22:07:14 wysłana przez Loc0 »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 19, 2010, 07:47:05 »
sprobuj jako admin odpalac jesli sie cos krzaczy.
This.
I instalować z prawami admina też. Szczególnie w wersjach niższych niż ultimate.
Nie zaszkodzi też zostać "właścicielem" wszystkich plików i katalogów, bez tego niektórych gier nie idzie zainstalować (miałem taki problem z DiRTem i MS Zeta do F3).
Trzeba potraktować C: (i inne dyski też) prawym myszy i pogrzebać tam w ustawieniach. Nie pamiętam już dokładnie jak, ale jeśli nie dasz sobie rady, to wieczorem, jak wrócę do domu sprawdzę i napiszę.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 19, 2010, 11:26:37 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Przedwieczny.