Autor Wątek: Kalkulator opłacalności  (Przeczytany 8903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Kalkulator opłacalności
« dnia: Grudzień 17, 2014, 17:41:49 »
Czy jest coś takiego jak kalkulator opłacalności?

Tzn. załóżmy że chcę sprzedać rudę - a może przerobie ją na sórowce - a może wytworze z tego amunicje bo najbliższa jest 7 systemów dalej?

Czy jest takie coś że wklepie ilości, aktualne ceny, współczynniki produkcji itp. -  i będe wiedział co zrobić.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kalkulator opłacalności
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:17:54 »
takie pytanko z hakiem,
ile ty masz lat?
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Kalkulator opłacalności
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:57:34 »
Rzuć okiem tutaj. Excel też potrafi czynić cuda ;)

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Kalkulator opłacalności
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2014, 05:56:31 »
takie pytanko z hakiem,
ile ty masz lat?

Z hakiem  8)

Wracajc do tematu.

Przykład:
Mam 50000 Concentrated Veldspar, na którego popyt jest po 15 isk (6 systemów ode mnie), ew. mogę to przerobić na Tritanium, którego cena wacha się od 5 isk w mojej stacji do 6 isk (4 systemy dalej).

Używając kalkulatora:
http://www.eve-cost.eu/reprocessing
wychodzi że:

[1] Gdy sprzedam Concentrated Veldspar za 15 dostanę 750 000.00 ISK (+ podróż 6 systemów)
[2] Gdy przerobie na stacji na Tritanium i sprzedam na stacji dostanę 758 370.00 ISK
[3] Gdy przerobie na stacji na Tritanium i sprzedam 4 systemy dalej dostanę 910 044.00 ISK (+ podróż 4 systemy)

...itd, chodziło mi o tego typu kalkulatory jak w linku, tylko bardziej zaawansowane (gdybyn np. wrzucił że z tego Tritanium chcę robić np. amunicje).

Jak widać w powyższym, bardziej opłaca mi się przerobić rudę, choć musiałbym policzyć czy dla tych 150 00 extra ISK (wersja 2 lub 3) warto lecieć 4 systemy + powrót, czy w tym czasie dokopać nowej rudy...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kalkulator opłacalności
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2014, 07:35:35 »
Kalkulator opłacalności mówisz? Pewnie że są takie, ale wątpię żeby były jakieś gotowce przygotowane pod twoje problemy. Wyklep sobie formułki a simplex już policzy resztę:

http://sourceforge.net/projects/lpsolve/

Używałem, ale już mi się w posy bawić nie chce :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kalkulator opłacalności
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2014, 08:56:24 »
Z hakiem  8)

Wracajc do tematu.

Przykład:
Mam 50000 Concentrated Veldspar, na którego popyt jest po 15 isk (6 systemów ode mnie), ew. mogę to przerobić na Tritanium, którego cena wacha się od 5 isk w mojej stacji do 6 isk (4 systemy dalej).

Używając kalkulatora:
http://www.eve-cost.eu/reprocessing
wychodzi że:

[1] Gdy sprzedam Concentrated Veldspar za 15 dostanę 750 000.00 ISK (+ podróż 6 systemów)
[2] Gdy przerobie na stacji na Tritanium i sprzedam na stacji dostanę 758 370.00 ISK
[3] Gdy przerobie na stacji na Tritanium i sprzedam 4 systemy dalej dostanę 910 044.00 ISK (+ podróż 4 systemy)

...itd, chodziło mi o tego typu kalkulatory jak w linku, tylko bardziej zaawansowane (gdybyn np. wrzucił że z tego Tritanium chcę robić np. amunicje).

Jak widać w powyższym, bardziej opłaca mi się przerobić rudę, choć musiałbym policzyć czy dla tych 150 00 extra ISK (wersja 2 lub 3) warto lecieć 4 systemy + powrót, czy w tym czasie dokopać nowej rudy...

A uwzględniasz straty jakie poniesiesz topiąc to bez skili i standów? Bo aby kawałek rudy dał tyle materiału ile stoi w opisie potrzebujesz tych dwóch rzeczy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.