Autor Wątek: EVE PL  (Przeczytany 47966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radix_s

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2006, 20:41:34 »
Zapraszam na www.mmorpg.com...

I zerknijcie na ranking: gdzie jest EVE a gdzie jest WOW...

Jakies pytania?

Jesli zareklamowac dobrze EVE (np w czasopismach o grach) i wypuscic wersje pudelkowe to zacznie masowa migracja ludzi do eve. W CCP maja slabych specow od marketing trzeba przyznac :). Fakt ze EVE nie pobije WOWa ze wzgledu na zlozonosc tych gier, ale patrzac na ten ranking...

DUUUUZO mozna zrobic jeszcze :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2006, 20:46:44 »
Cytat: "Radix_s"
Zapraszam na www.mmorpg.com...

I zerknijcie na ranking: gdzie jest EVE a gdzie jest WOW...

Jakies pytania?


WoW ma 5 mln kont.
Eve 100 tysi?cy.

Jakie? pytania?

Ch?opie, troszk? obiektywizmu.
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2006, 20:53:40 »
Cytat: "xarthias"


WoW ma 5 mln kont.
Eve 100 tysi?cy.

Jakie? pytania?

Ch?opie, troszk? obiektywizmu.



Patrz ile kasy ma Blizzard a ile CCP.

Jakie? pytania?

Poza tym Radix mi nie przyklasn??, po prostu przedstawi? swoje zdanie i popar? je sensownymi argumentami. Nie napisa? po prostu "Pomys? do dupy, nie podoba mi si?"

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2006, 20:56:01 »
Jedno ale Wow ma milion serwerow do grania ( wiem ze przesadzam ) :P
Eve jeden i ccp zrobi wszystko zeby jeden pozostal, no ale nie ma co dyskutowac jak juz bedzie ta Eve w pudelku w Polsce ( tylko ktory wydawca zechca ja wydac ?? ) to kupie jak beda jakies fajne bonusy w pudelku :P.
Kupie wlasnie tylko dlatego ze lubie pudelkowe wersje gier hie hie

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2006, 21:16:17 »
Cytat: "PoCO"
Patrz ile kasy ma Blizzard a ile CCP.
Jakie? pytania?

Tak. W przypadku Polski, bo o naszym rynku mówimy, nie ma to ?adnego znaczenia. A nawet w skali ?wiata. Eve jest bardzo specyficzn? gr?, przeznaczon? do konkretnej i dosy? w?skiej grupy odbiorców.  Porównaj np rynek gier fantasy i gier s-f - których jest wi?cej i ludzie ch?tniej kupuj?? Po drugie w WoWa mo?e gra? o?miolatek. Eve pocz?tkowo by?a gr? 18+. Ze wzgl?du na rodzaj rozgrywki, "symulacj?" ?ycia i wiele innych rzeczy. Dopiero niedawno zosta?o to niestety zmienione. Co jednak nie zmienia faktu, ?e Eve jest raczej dla osób dojrza?ych. Psychicznie. Bo znam niedojrza?ych 40-latków i bardzo doros?ych czternasto...
Mam wymienia? dalej? Gdyby CCP wydawa?o tyle kasy na promocj? co Blizz to i tak nie zmieni?oby w zasadniczy sposób tej dysproporcji w ilo?ci graczy.
Rozumiem Ci? - podoba Ci si? ta gra, tak samo jak i mi i chcia?by? ?eby wi?cej ludzi w ni? gra?o itp... Ale za przeproszeniem napali?e? si? na wydanie tego pude?ka jak szczerbaty na suchary i nie podchodzisz do sprawy obiektywnie.
Ja bym bardzo chcia? ?eby to pud?o wysz?o. Ale spojrzyjmy na spraw? z punktu widzenia potencjalnego wydawcy. Jego nie obchodzi czy gra jest super czy to gniot. Jego obchodzi ile osób j? kupi i ile on na niej zarobi. Z powodu specyfiki gry nie b?dzie tych kupców zbyt wielu. A nale?y jeszcze wzi?? pod uwag? fakt, ?e gra wymaga sta?ego ??cza internetowego z którym w Polsce nadal jest kiepsko oraz miesi?cznej op?aty poza zap?aceniem za pude?ko. A to nie jest gra w któr? pogra si? miesi?c i odstawi. Roczny abonament (p?ac?c w euro) to ponad 700z?. Ilu potencjalnych graczy (nabywców) to odstraszy? Tak?e mimo ewidentnej sympatii co do tego pomys?u jest on (w Polsce) ca?kowicie nierealny marketingowo. Niestety. Szkoda, ale takie s? fakty i chcia?bym si? myli?.

Cytuj
Poza tym Radix mi nie przyklasn??, po prostu przedstawi? swoje zdanie i popar? je sensownymi argumentami. Nie napisa? po prostu "Pomys? do dupy, nie podoba mi si?"


Tia... a ?wistak siedzi i zawija... ;)
Pyta?e? o opinie i je dosta?e?. Komu? si? nie podoba i skwitowa? to krótko. Ja akurat (tak mi si? wydaje) tak?e przedstawi?em argumenty a te? znalazlem si? w tej grupie "bez sensu" :) :) :)
Niewa?ne :)
Przedwieczny.

Rhovana

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2006, 21:23:25 »
Cytat: "Radix_s"

 Dobrze jest czasem miec pudelko (apel do wszystkich by nie pierdzieli na ten temat - mozna nie chciec wersji pudelkowej ale to nie powod by od razu wysmiewac tych co tak lubia - jak moj dzidek mowi "jedni lubia czyste skarpetki, a drudzy jak im nogi smierdza" :P hehe)
Radix


nie wiedzia?em ?e pierdzeniem mo?na nazwa? wyra?anie opini i proponowanie rozwi?zania, które mia?o by? ?artem samym w sobie a nie atakiem wymierzonym w tych, którzy lubi? i zbieraj?:)bo mnie to ani zi?bi ani grzeje :)

btw na timecody sie pisze reszta mnie nie interesuje

Odno?nie op?acalno?ci to widze pewien problem rzeczywi?cie dla nawet 2000 graczy nie op?aca sie robi? jaki? specjalnych códów niewidów, chyba, ?e mia?o by to kosztowa? jakie? niez?e sumki. To nie jest ?wiat altruistów a to jest interes gdzie si? pieni??ki szanuje i nie wywala bezpotrzeby na inwestycje które nie maj? szans sie zwróci?

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2006, 21:24:04 »
No to ja ci mówie z punktu widzenia wydawcy, ?e taka gra to ?wietny biznes! Pomijaj?c ju? wersje pude?kow?, na samych Time Cards mo?na zbic niez?a kase, bo zawsze znajdzie si? kto?, taki ty czy ja, który b?dzie chcia? gra? i b?dzie za to p?aci? co miesi?c! A to ju? jest sta?y dochód, w przeciwie?stwie do zwyk?ych gier, których sprzeda sie 10k sztuk i po jab?kach.

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2006, 21:26:25 »
A mozesz pwoiedziec z ktorego punktu wydawcy mowisz ?? Pracujesz dla ktoregos w wydawcow ??
Akurta tylko Tc to jedyny biznes jaki tu mozna zrobic, ale nie kazdy etz kupuje TC za kase kiedy mozna kupic za iski  :twisted:

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2006, 21:30:45 »
Hehe, nic wi?cej nie powiem, prosi?em ?eby?cie nie pytali na razie, wszystko w swoim czasie. A co do ISK to naprawde d?ugo trzeba grac, ?eby sobie za nie kupowac abonament, no a wcze?niej trzeba jakos za to p?acic...

Mehriel

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2006, 21:42:20 »
Cytat: "Radix_s"
Jesli zareklamowac dobrze EVE (np w czasopismach o grach) i wypuscic wersje pudelkowe to zacznie masowa migracja ludzi do eve. W CCP maja slabych specow od marketing trzeba przyznac Smile. Fakt ze EVE nie pobije WOWa ze wzgledu na zlozonosc tych gier, ale patrzac na ten ranking...


A ja nie chce migracji ludzi do EVE z kilku wzgl?dów. Po pierwsze, grozi to nap?ywem nie bezpiecznej liczby smarkaczy do gry, co zupe?nie popsuje poziom i klimat. Po drugie, mam ju? do?? laga w Jita. Po trzecie, po co p?aci? za co?, skoro mozna mie? to za darmo (czyt. sam? gre eve, bez konta). Po czwarte, podoba mi sie jak jest  8)  8)  8)  8)

PS. jak kto? chce pude?ko to na zachodzie podobno mozna sobie kupic. Jak ju? zdob?dziesz takie pude?ko, mozesz siebe nazwa? szcz??ciarzem i by? dumnym ?e masz CO?, czego nie kupisz nigdzie w polsce. Stajesz sie kolekjonerem  :twisted:

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 21, 2006, 21:48:48 »
No masz tu troche racji, ale jednak jest pewnie du?o osób które nie maj? mozliwo?ci zamówienia gry na zachodzie, ew. nie wiedz? jak no i wtedy dupa. A co nap?ywu smarkaczy do gry to bym sie nie przejmowa?, bo ta gra naprawde kiepsko przyci?ga tak m?ode osoby i to nie z powodu ma?ej popularno?ci.

Mehriel

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2006, 22:09:30 »
Chwa?a CCP ?e trza p?aci? kart?  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:

Fakt zdoby? takie pude?ko nie jest ?atwo. Ale to jest w?a?nie wyzwanie. Jak masz wiecej ni? 16 lat, to masz pewnie znajomych na zachodzie którzy tam pracuj?. Zad?wo?, zapytaj. Moze Ci pomog?.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2006, 22:14:05 »
Cytat: "Mehriel"
A ja nie chce migracji ludzi do EVE z kilku wzgl?dów. Po pierwsze, grozi to nap?ywem nie bezpiecznej liczby smarkaczy do gry, co zupe?nie popsuje poziom i klimat.

Ech... smarkaczom ta gra znudzi si? po max. dwóch tygodniach, wróc? do wowa i spokój b?dzie.
Cytuj
Po drugie, mam ju? do?? laga w Jita.

To po jak? choler? tam siedzisz? Pole? do low-sec czy 0.0 i nie b?dziesz mia? takich problemów.
Lagowi w Jita i innych w?z?owych systemach nie ma si? co dziwi?, skoro wi?kszo?? graczy boi si? wystawi? nos poza hi-sec i okupuj? te kilka biednych systemów... A ca?e po?acie wszech?wiata s? niemal?e puste...
To jest imho jedna z najwi?kszych wad tej gry... ale to nie w?tek o tym.

PoCO - powiedz mi, z punktu widzenia wydawcy, którym tak si? reklamujesz ?e jeste?, jak du?y zysk liczysz uzyska? z jednego TC... I ile przewidujesz takich tc sprzeda? miesi?cznie, ?e wg Ciebie to takie kokosy?
Bo imho albo znaaaacznie przeceniasz popyt na tc w naszym kraju, albo ca?a ta awantura (o, przepraszam, dyskusja) jest jedn? wielk? podpuch?...
Dajmy na to, ?e na jednym tc na czysto (po odliczeniu kosztów produkcji) zarobisz 10% (imho nierealne, ale dla u?atwienia oblicze?) czyli oko?o 6z? miesi?cznie. Ile tych tc sprzedasz? 200? 300? Bardzo optymistycznie 500? Nie s?dz?, ale... 500x6z? = 3.000z?... Lol. I to przy za?o?eniu, ?e tak znaczna ilo?? ludzi kupi te kody i tak du?y profit na nich b?dziesz mia?.
A tc s? zwykle 90 dniowe... czyli mniejsza relatywnie op?ata miesi?czna co równa si? mniejszemu zyskowi... Kurde, gdzie te kokosy????? A trzeba pami?ta? jeszcze, ?e dla ccp sprzeda? kodów po?rednikowi (czyli Tobie) z upustem (bo nikt przecie? nie kupi tych kodów po cenie rynkowej) jest obni?eniem zysków, wobec czego b?d? si? starali ten upust da? jak najmniejszy...
Tak?e mam pro?b? do Ciebie - przesta? wywija? kota ogonem, i m?ci?.
Twój udzia? w dyskusji na razie sprowadzi? si? do narzekania, ?e nie mamy rozs?dnych argumentów... Ale kiedy je np. ja przedstawiam Ty zupe?nie ignorujesz...
Je?li si? myl? - udowodnij mi to. Udowodnij, ?e rzeczywi?cie wiesz o czym mówisz. Nie musisz mi zdradza? tajemnic handlowych, ale przedstaw jakie? konkrety na poparcie swoich s?ów. Bo na razie wszystko co od Ciebie us?yszeli?my to nic nie warte, puste s?owa.
Ech... kurde... po choler? ja si? tak produkuj?? :P
I tak tego nikt nie czyta.
Ch?opaki, we?cie si? za pisanie, poprzyjcie mnie, albo udowodnijcie ?e si? myl?, bo na razie mam wra?enie jakbym mówi? do ?ciany :P
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 21, 2006, 22:33:04 »
No wi?c drogi xarthiasie oceniam polsk? populacje w EVE na +/- 2000 graczy. Gdyby gra?o ich tak jak mówisz 300 osób, CCP nawet by si? Polsk? nie zainteresowa?o. Poza tym pamietaj, ?e jedni odejd? z gry inni przyjd?, a ilu ich b?dzie zale?y przede wszystkim od wydania gry. Gdyby WoW dzia?a? na zasadzie EVE to nigdy nie zdoby? by 5,5 miliona graczy! Przez to, ?e gra ta jest praktycznie nieznana, z powodu braku wydania pude?kowego mi?dzyinnymi, bardzo ma?o osób wogóle o niej s?ysza?o. Jedyne wzmianki o niej dost?pne s? tylko w prasie bran?owej, no i wiedz? o niej najwi?ksi zapale?cy MMO. A reszta? Nie oszukumjmy si?, w?tpie ?eby ka?dy gracz przegl?da? codzinnie newsy na portalach po?wi?conym grom, tak jak ja.

O zarobki sie nie martw. Poza tym ja wcale cie nie ignoruje, wr?cz przeciwnie. Ciesze si?, ?e w ko?cu nawi?za?a sie sensowna dyskusja. A co do udzielania si?, to w?a?nie na tym to mia?o polega?, ?ebym us?ysza? wasze opinie, a nie odwrotnie.

Rhovana

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 21, 2006, 22:34:01 »
Ja te? jak to czytam to mam wra?enie ?e to s? dwa monologi a nie ?adna rozmowa:/

Staramy sie odpowiedzie? na pytania jakie zadajesz a  Ty w momencie kiedy us?yszysz takie, które Cie nie zadowol? prychasz i buczysz, ?e gadamy bez sensu. Ok twoja wola, ale to nie jest dialog.

Moim zdaniem gracze ju? sie wypowiedzieli dosy? jasno. I w zasadzie nic nam do tego chcesz rozkr?ca? taki interes ok:). ?ycze Ci jak najlepiej , ale nie wró?e przysz?o?ci takiemu biznesowi. Jesli zrobisz tak ?eby timecody by?y do kupienia na rynku sam bede kupowa? bez chwili wachania. I my?l? ?e w tym nie jestem odosobniony:D

Jak masz jake? pytania jeszcze ka?dy ci ch?tnie odpowie, ale przyzwyczaj sie ?e nie zawsze tak jakby? sobie tego ?yczy?:)

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 21, 2006, 22:52:50 »
S?uchajcie, na tym w?a?nie polega dyskusja. Ja sie na was nie obra?am ani nie ignoruje, po prostu staram si? znale?? ten z?oty ?rodek, a nie osi?gne tego nie polemizuj?c z waszymi wypowiedziami. Poza tym gdybym nie zacz??, to ta rozmowa skonczy?a by si? po tych kilku pierwszych postach w stylu "Po CO?"

A wi?c dobrze, jeszcze raz

Czy uwa?acie, ?e wydanie EVE w Polsce, z Mo?liwo?ci? gry po Polsku, Polskim poradnikiem dla pocz?tkuj?cych, op?at? za pierwszy miesi?c w cenie, w pude?ku etc. pomog?o by polskim graczom, ew. zwi?kszy?o by popularno?? tej gry w Polsce? Wed?ug mnie tak, powody s? oczywiste.

Czy uwa?acie ?e wydanie pude?kowe ala Deluxe, bez abonamentu, ale za to z jakim? gad?etem np. plakatem zdoby?oby popularno??? Tego ju? nie wiem i wydaje mi si?, ?e trzebaby by?o troche z tym poczeka?.

Co o tym s?dzicie?

redbart

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 21, 2006, 22:57:59 »
Odno?nie tego, ?e s?ysz? o tym tylko zapale?cy MMO na moim przyk?adzie wida?, i? jest to nieprawd?. Nigdy NIGDY nie gra?em w MMO. 1 m-ce przed eve próbowa?em w Lineage2, ale jako maniak scifi znalaz?em t? gr?. S?ysza?em wcze?nie o Earth and Beyond, i szczerze my?la?em, ?e ma z Eve co? wspólnego :}.

Odno?nie Wowa, mnie grafika po?o?y?a. Jak screeny zobaczy?em to wymi?k?em. Dla mie grafa jest na poziomie 9 latka :). Nigdy te? nie widzia?em pude?ka Wowa :). Za to mam orygina? diablo 2 :). Hmm za WoW stoi Blizz i jest to samo nap?dzaj?ca si? marka.

P?acenie kodem, a kart?. Przynam si?, ?e wol? za 3 miechy zap?aci? kart?, albo za 6. Wydaje mi si? szybciej, lepiej i taniej :). Na timecode jedynie za iski moge si? przerzuci? i to dla mojego alta;), za rok grania albo wi?cej.

Nie widze sensu pude?kowego wydania, bo pude?ka obecnie kupuj? ludzie za 10 pln x3 gry, a tacy w MMO nie b?d? grali (IMHO).

J?zyk polski by du?o psu?, mniej wi?cej jak lektor TVP na Robocopie w niedziele ostatni?. T?umaczenie nigdy nie jest doskona?e i bardzo cz?sto psuje sens i klimat. Pozatym du?o jest nazw w?asnych.

PS: Polonia 1 (c) :P : "Scotty energetyzuj mnie na przedsi?biorczo?? :)" - Star Trek 5 (albo 6)

Mehriel

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 21, 2006, 22:59:03 »
Cytat: "xarthias"
To po jak? choler? tam siedzisz? Pole? do low-sec czy 0.0 i nie b?dziesz mia? takich problemów.
Lagowi w Jita i innych w?z?owych systemach nie ma si? co dziwi?, skoro wi?kszo?? graczy boi si? wystawi? nos poza hi-sec i okupuj? te kilka biednych systemów... A ca?e po?acie wszech?wiata s? niemal?e puste...
To jest imho jedna z najwi?kszych wad tej gry... ale to nie w?tek o tym.


A sk?d wiesz, ze tam siedze ? Czasami co? sprzedam, a co ? Nie wolno ? Dobrze na tym zarabiam wiec nie widze powodu dla którego mia?bym sie przeprowadza?. Rozumiem, ze po 2 miesi?cach ?miga?e? po 0.0 i wszystkich bi?e?, ale ja nie mam jeszcze si?y. Puste po?acie wszech?wiata... to ciekawe. Puste systemy to moze i s?, ale g??boko. Bo przy granicach z imperium na pewno nie jest pusto. Przynajmniej nie tam gdzie ja bywa. A je?li znasz jakie? puste 0.0 gdzie mo?na co? dobrze zarobi? i nie straci? przy tym g?owy to podaj nazwe regionu a sie wyniose w najbli?szym czasie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
EVE PL
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 21, 2006, 23:11:25 »
Cytat: "xarthias"
I tak tego nikt nie czyta....bo na razie mam wra?enie jakbym mówi? do ?ciany :P


Czyta, czyta... tylko sie odpisywac wiecej nie chce... skoro koles chce ewidentnie zobaczyc jedynie poklask dla swojego postanowienia...
Ja juz swoja opinie przedstawilem... wiecej moge jedynie dodac, to, ze TC bede kupowal jedynie za ISK'i... no chyba ze jakims cudem beda tansze od oplaty karta kred.... :P

Rhovana

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 21, 2006, 23:14:08 »
Ja mam takie mocne wra?enie ?e zdecydowanie mocno przeceniazsz liczb? polskich graczy nie gra?em do tej pory du?o ale non stop siedze na kanale polskim i jak przez miesi?c przewin??o sie przez ten kana? 200 osób to jest max do tego trzeba by doliczy? tych którzy siedz? tylko na kana?ach korpowych i tych którzy w ogóle nie korzystaj? z kana?ów. Na moje oko miesi?cznie przewinie si? 500 graczy. Z tego odlicz cz??? tralowców, którzy odpadn? albo zrobi? nowego traiala i bed? robi? od nowa posta? ( ja tak zrobi?em i wiem ?e kilkunastu znajomych tak?e)

Co do popularyzacji ok mo?esz reklamowa? ale specyfika EVE jest taka ?e zostanie ich bardzo niewielu ju? po pierwszej godzinie gry, nie mówi?c o tygodniu, czy miesi?cu.

A co do ma?olatów w grze pojawi si? wi?cej na bank, i nie istotne czy przestan? gra? po godzinie czy po tygodniu. Mia?em w?tpliw? przyjemno?? czyta? rozmowe na kanale w któr? nieopatrznie wda? sie kiedy? Mieta i mnie krew zala?a, po czym wy??czy?em kana?. Je?li to ma temu s?au?y? to dzieki jestem przciw. poza tym we? naucz ma?olatów troche kultury. Wejdzie taki i zacznie bluzga? i parska? jak kto? mu zwróci uwage. Nie mówi? ?e nie klniemy graj?c, bo sie zdarza jasne ale nie u?ywamy wulgaryzmów jako przecinków.


A na plakaty to ja sie pisze:d

jamiro

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 21, 2006, 23:16:04 »
Cytat: "PoCO"
(...) z Mo?liwo?ci? gry po Polsku(...)


OMG czy ty czytasz to co ludzie pisza?? TEJ GRY NIE PRZETLUMACZYSZ  po pierwsze nie pozwoli CCP, po drugie jedyne co mozesz zrobic to spolonizowac GUI. Pograj z miesiac w ta gra to pogadamy a co do TC to fajnie by bylo moc je kupowac w empiku ale polska spolecznosc w eve nie ma 2k ludzi trust me. 1/3 kupuje timecody, 2/3 placi karta. Tych pierwszych nie naklonisz do placenia gotowka skoro moga grac za darmo a jak ci sie uda namowic 50% placacych katra do kupowania TC to i tak bedzie niezle. (btw empik tez bierze prowizje tak samo jak kioski itp.) No to zostalo ci jakies 200 graczy rozsianych po calej polsce, wyobrazasz sobie mine panow z centrali empiku jak im wreczasz 1k TC i kazesz wrzucic po 2 sztuki do kazdego salonu? bo na chwile obecna bo chyba nikt nie bedzie dralowal do Wawy zeby kupic TC. A co do trudnosci zarobienia ISK na TC to wierz mi ze po 2 miechach spokojnie mozna zarabiac na TC jak sie chce.

KruszynaPL

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2006, 23:16:20 »
Wiec ja jako nowy gracz choc o EVE slyszalem i sie na nia napalilem prawie ze od poczatku jej istnienia moge powiedziec z mojego punktu widzenia ze raczej nie kupilbym wersji pudelkowej. Powody sa nastepujace:
1. chocby temu ze gra jest nizszowa jest na nia 14dniowy free trial, po co od razu sie rzucac na pudelko za pewnie cos kolo 100pln ?? wbrew pozorom to jest kupa hajcu, i szkoda tak na zywiol je wydac.
2. tak jak xart bodaj?e mówi?, za cz?ste updaty co powoduje ze sie szybko deaktualizuje. W tym miejscu argument o tym ?e nie mo?na jej ?ci?ga? bo za du?a jest totalnie chybiony.
3. po co placi? za co? co mo?na mie? za "darmo" ?? bo rozumiem argumenty pude?kowców, ale na dzie? dzisiejszy mnie to nie kr?ci, cho? za gad?etami jestem jak najbardziej za.
4. moze wydac sam poradnik ?? wydanie gazetowe to jest dobry pomysl, poradnik odzielnie w empiku.
5. co to sa te time cody ?? ale sie domyslam ze cos do placenia za eve to jestem za ;)

ps. jaki tu ruch od kad EVE nie "dzia?a"  :twisted:

redbart

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2006, 23:43:52 »
Dla gadgetow to jest sklepik na www.eve-online.com ;)

LosBekoczoS

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 22, 2006, 00:01:18 »
Generalnie uznam ze cala ta dyskusja prowadzona jest na powaznie a niejest podpucha osoby co nudzi sie przy dluzszym DT:D ( - Mamo to jest Troll?? no offence :D )

Tak wiec @PoCo jesli obalisz 2 argumenty z tych co wymienie oczywiscie mozesz investowac "miliony" w wydanie EvePL:

-Tlumaczenie, milo i wogole moze na poczatku pomoc ale co potem taka osoba zrobi jak zobaczy opis na escrow " Domination warp scrambler" - hym pomysli pewnie " WTF " i nastapi to ze niebedzie pelnego zrozumienia  co jest czym i zczym sie je. Naprawde to zubozy gre maxymalnie i spowoduje wiecej syfu niz dobrego ( zakladam ze 99% ludzi przesiadzie sie na eng wersje i poprostu bedzie robic to co robi dalej - pytac na kanalach znajomych/ czytac forum ). No chyba ze myslisz o pelnym tlumaczeniu z full automatisze wunderwafen slowniku wewnetrznym ktory odrazu bedzie all tlumaczyc ( hymm ile moze zajac przetlumaczenie calej eve + napisanie translatora.. miesiac jak bedzie to robic 20 osobowa ekipa z rok jak bedzie to mniej robilo ludzi a i tak bedzie sorry ale musze sie powtorzyc SYF. Zapytasz czemu no pewnie dlatego ze zanim skonczysz tlumaczenie bedzie juz nowy path a w tym pathu ty dolozysz poprawki poprzedniego patha ktory bedzie latac problemy poprzedniego PL patch Exlusive :D Mam nadzieje ze to wyjasnilem dosc hym dosadnie ...

- Wersja Pude?kowa - hym przy tym progresie zmian liczac ze produkcja tego zajmie no liczmy 2 miesiace wydanie ( kolejki w tloczniach, w drukarni ... transport logistyka dystrybucji. ( hehe a do tego zima zaskoczy drogowcow ;p ) to jak juz to wole zeby byl dostepny PL sklepik netowy gdzie bede mogl dostac postera Tempesta w formacie A0 :) Rozumiem ze niektorzy lubia kartoniki kurzace sie na po?ce ale z zalozenia  80% graczy mowiac wulgarnie je wypierdala po 2 tygodniach jak juz zatona w bajzlu )

- Pl sosjety -  ktokolwiek sugeruje ze jest nas 2 tysiace niech w grze wejdzie i poszuka w dziale aliansy  - MAMY CIE - czyli polski alians z 2xxx ppl :P. Troche juz tu siedze i troche teges wiem jesli liczba PL playerow jest wieksza niz 500 osob to sukces przez duze S.

- Wygrane w glosowaniach na MMo heh no to jest walek na maxa jak mozna przegrac majac ile to mowiliscie 5mln graczy ma WoW ?? no i tu ma?a roznica ci gracze w wow sa rozwaleni po X servach uzywaja XXXXXX stron do komunikowania sie a to powoduje ze jak zgrane ( oj pomimo wszystko EVE sosjety jest zgrane ) sosjety dostalo info o glosowaniu to glosowalismy na maxa ;D  ( znam takich co codziennie glosowali i to z kazdego ip w kafejce :P )

- Zwiekszajaca sie liczba graczy bo zobacza pode?ko .. hym do tego to trza najpierw zrobic niez?a reklame - naprawde niezla zeby wogole ktos to pudelko chcial kupic. ( Ile czekali ludzie na WoW ? ) Pamietamy akcje nastawiona na US ( przed ta akcja srednia liczba ludzi w  eve kolo 10-12k ) najbardziej oblegany kanal SF w sieciach kablowych SCIFI oglada go WUCHHHHHHHTA ludzi a przybylo nam raptem z 10K playerow ( reszta to normalny powolny przyrost + alty + alty altow i triale :P ) Tak wiec juz widze te spoty reklamowe na niesamowitej telewizji z grami w PL hyperze graj w eve graj :P

- Co do "noobow 13 letnich - nimi sie nie martwie ta gra jest taka skomplikowana i taki ma lvl trudnosici ze przecietny nastolatek zaplacze sie ze stracil freje niebedzie mu sie chcialo pracowac na nowa, niewysempi kasy od ludzi, pojdzie grac w WOW tam itemki nie znikaja podobno po smierci ( kurde co tam robia producenci ??? i czy wogole sa ?? :P )

- Time cody - jestem pierwszy w kolejce jesli zejdziesz z cena za 90 dni do np takich 100-120zl jesli dasz 121 to powiem szczerze niebedzie mi sie nawet chcialo dupska do empiku ruszyc zeby go kupic, czemu ?? bo poprostu po pracy ( tak tak 70% pl sosjety jest powyzej 18 roku zycia, ludzie z rodzinami praca itp :D  ) to ja gram a nie laze do empiku :P. Podsumowujac ten dzia? moge ci powiedziec ze ta cena ci nie wyjdzie z prostego powodu ze nawet liczac ze w $ bedziesz za nie placic tak jak mowil Xart zeby ci sie oplaca?o to wogole dasz cene oplaty karta jak nie wieksza. PS trzeba od TC odjac ludzi co zarabiaja ISKami na gre i przy dozie szczescia maja na 90 dni TC kase w jakies 50-70min ( fart w komplexie 6/10 :P )


Takwiec jak juz opanowalem nude piszac tego jakze rozbudowanego posta o NR w mojej karieze 200 ( tak tak kawiaty mozna przesylac poczta )  Przemysl na co sie porywac chcesz i czy warto to robic dla zyskow ktore teoretycznie mowisz ze sa wysokie a powiem ci ze niekoniecznie.



PS wiekszosc polakow uznaje ze internet to all musi byc za darmo ( patrz free shardy gier )
PS2 przez chwile mialem zludzenie ze chcesz postawic wlasny server hyhyhyhy to chyba ze zmeczenia :D


Zawsze do us?ug obdzierajacy z marzen LosBekoczoS

PS3 po co wydawac poradnik jak jest on w wersji elektronicznej za free na www korporacji ktore wrecz pasjonacko  je tworza ?? no chyba ze potrzeba zarabiania kabongi :D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 22, 2006, 07:13:31 »
Hyh :)

Jak chcia?bym wiedzie? sk?d masz dane pozwalaj?ce oceni? liczb? graczy w Polsce (a nie polskich graczy) na 2000? Bo je?eli s? rzetelne i wiarygodne to OMG  :shock:  :shock:  :shock:
Ostatnio bawi?em sie w liczenie pl graczy, sumowa?em ilo?ci ludzi w korpach, a, i ola?em ludzi na trialach. Wysz?o mi circa 200-220 (pod warunkiem, ?e cyferki w info korpa oznaczaj? polaków i aktywne konta). Do tego trzeba do?o?y? ludzi rozrzuconych po nie-polskich korpach, których te? jest sporo.
Za?ó?my, ?e dwa razy wi?cej. To nam daje max 450 osób. Max.
Doliczmy jeszcze triale (bo znam kilka osób, które graj? triala za trialem nie maj?c mo?liwo?ci zap?acenia za gr?) wyjdzie nam z 500 osób. Optymistycznie. Dlatego w?a?nie zastanawiam si?, czy to z Twojej strony taki hurra optymizm czy masz rzeczywi?cie rzetelne dane?

I z powodów które wcze?niej poda?em, które poda? Los i inni uwa?am, ?e pude?kowa polska wersja Evki (i nie mówi? o jakimkolwiek t?umaczeniu -> patrz moje poprzednie posty i post LosB.) jest nierealna z jednego prostego powodu -> kasa.

I tak jak wcze?niej mówi?em. Chwa?a Ci za to, ?e chcesz rozpropagowa? Evk? (o ile ofkorz nie jest to jaki? ?art). Ale niestety nie w ten sposób.
Mo?esz sprowadza? i sprzedawa? tc, nawet na tym odrobink? zarobisz o ile znajdziesz dystrybutora i dasz dobr? cen?. Na pewno by?oby to pomocne dla kilkunastu osób. Nawet przy sprzeda?y on-line i wysy?ce za pobraniem.
Drug? REALN? rzecz? któr? IMHO mo?esz zrobi? jest zainteresowanie tematem czasopism o grach. Dogadanie si? z CCP ?eby pozwoli?a wyda? klienta na p?ytka do??czanych do ww. pism.
Trzecia sprawa to gad?ety. Zerknij na www.eve-online.com na sklepik. Takie rzeczy, ale w cenach bardziej przystaj?cych do naszych realiów, mia?y by na pewno zbyt. Nie by?by to mo?e rynkowy hit sprzedawany w setkach i tysi?cach egzemplarzy, ale troch? tego by si? sprzeda?o (szczególnie w sklepach netowych) i przy okazji to tak?e by?aby reklama dla gry. Tyle, ?e te? nie liczy?bym tutaj na jakie? hiper zyski.
Wi?c albo robisz to dla idei - nie trac?c, ale i nie licz?c na zysk, albo zapomnij...
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 22, 2006, 11:36:48 »
No zobaczymy...

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 22, 2006, 13:54:54 »
Tak czytam ta dyskusje i chcialbym podkreslic kilka istotnych wypowiedzi moich poprzedników:
1. Nie ma innej wersji jezykowej EVE niz angielska  :arrow:  dlaczego ccp mialo by sie godzic na jej lokalizacje?
2. Nawet niech liczba Polaków grajacych to bedzie 1000 osób z czego polowa placi  karta a spora czesc kupuje TC za iski (ale mozemy przyjac ze beda robic to od polaków) to zarobienie na 500 TC miesiecznie to nie jest jakis super zarobek ale zawsze jakis.

Zgodzam sie natomiast z tym ze EVE jest slabo rozpropagowana i sam dowiedzialem sie o nie z forum innej gry mimo ze juz rok byla na rynku  8)  
Tylko i wylacznie w tym mogla by pomóc wersja pudelkowa ale bez odpowiedniej reklamy w prasie i to tej najbardziej poczytnej by sie nie obylo.
Zdecydowanie najlepszym pomyslem ze wszystkich które tutaj zobaczylem jest ten Xarta o dolaczeniu EVE do jakiegos czaspisma wraz z jakims poradnikiem  8)

surt

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 22, 2006, 14:23:40 »
Jak to nie ma innej wersji jeztkowej eve ;) ??

w pracy jestem i nei pamietam ale cos w zakladce z ustawieniami jak sie klpnie esc pojawia sie mozliwosc zmiany jezyka ;)

nie wiem nie klepalem tam ale jakos teraz cos mi sie przypomina ze tam jest ale nie jestem pewien czy to do zmiany jezyka w gui zy do czegos innego ;)



jak by cpp zgodzilo sie na sprzedaz eve w polskeij wersji jezykowej to musza tez chyba petycje w jezyku polskim obslugwac ;) i tu jzu jest problem ;) wielki :)

Koori

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2006, 14:42:32 »
mi osobi?cie nie przeszkadza dogadywanie si? z GMami po angielsku, ale fajnie by by?o móc sobie pogada? w ojczystym j?zyku z supprort center jakiejkolwiek gry :P

Tego chyba jeszcze w MMOG nie by?o. A mo?e si? myl??

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 22, 2006, 15:03:41 »
Cytat: "surt"

w pracy jestem i nei pamietam ale cos w zakladce z ustawieniami jak sie klpnie esc pojawia sie mozliwosc zmiany jezyka ;)


Oj nie chcialo sie koledze calego tematu przeczytac  8)
A Xart napisal gdzies wczesniej ze to jest tylko mozliwoasc obslugi czcionek jezykowych  8)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 22, 2006, 17:36:02 »
Tak przy okazji tego tematu zastanawiam si? ilu rzeczywi?cie Polaków gra w Evke (ilu subskrybuje, triale si? nie licz?). I czy jest jaki? w miar? prosty sposób ?eby nas wszystkich policzy?.
Przedwieczny.

Koori

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 22, 2006, 20:18:14 »
Cytuj
I czy jest jaki? w miar? prosty sposób ?eby nas wszystkich policzy?.

Nie s?dz?, ?eby by? ?atwy sposób na policzenie polaków.
Masa ludzi jest w niepolskich corpach (na przyklad ja)
Nie wszyscy czytaj? nawet forum eve-o.
Stanowczo nie wszyscy czytaj? forum eve-centrala.
Stanowczo nei wszyscy siedza na polskich kana?ach (na przyklad ja)...

Kto? ma inne pomys?y na policzenie polaków?

EDIT: Nawet zapytanie CCP o ilo?? kont wykupionych polskimi kartami kredytowymi/platniczymi nie ma wi?kszego sensu poniewa? jaka? cz??? pewnie placi time codami lub jakimi? dziwnymi metodami platniczymi...
Poza tym CCP nie odpowiedzialo by na to pytanie :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 22, 2006, 20:22:02 »
Ja tak my?la?em, ?eby przekazuj?c "poczt? pantoflow?" + og?oszeniami na forach ró?nych poprosi? polaków o wys?anie ingame maila do jakiej? konkretnej osoby... ?aden inny/skuteczniejszy sposób jako? nie przychodzi mi do g?owy.
Przedwieczny.

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 22, 2006, 22:54:09 »
Nie wiem coscie sie tak uczepili tego tlumaczenia evki na poslki skoro na poczatku od razu bylo ywjasnione ze nie chodzi o tlumaczenie a wydanie evki w pudelku w polsce w wersji jezykowej oczywisice angielskiej

Tea Spoon

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 22, 2006, 23:55:15 »
a propo tematu...
primo =] ccp nie zgodzi sie na inna wersje jezykowa, bo nie mialoby to sensu... jezykow sie uczyc po prostu. glowne zalozenie ccp to wspolpraca graczy bez wzgledu na pochodzenie.
po drugie, wrzucic eve na cd z magazynem jakims to pomysl kapitalny, ale kto za to zaplaci ? i watpie, zeby ccp chcialo to wprowadzic na ryneku akurat polski

dlaczego ?

no i tu dochodzimy do pkt 3
ilosc polskich graczy jest niewielka. wystarczy wziasc polskie korpy, policzyc ludzi w nich bedacych, a cala reszta to margines. nasza koalicja ma np. okolo 500 osob,a  polakow jest w niej az dwoch (ja i moj brat =]).
i dlatego ccp predzej taka plytke wrzucilo by do magazynu w takim uk np. gdzie graczy jest multum cale.