Autor Wątek: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)  (Przeczytany 39519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loc0

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« dnia: Listopad 20, 2009, 15:58:23 »
Tylko weź poprawkę, że CCP nie ma interesu w spieprzeniu tej gry, bo czerpie z niej korzyści.
Hmm plusy (niekoniecznie dla wszystkich):
- boosty dla misjonarzy (poza nerfem torped)
- milicja
- wormhole
- tytan+dd - to byla bron antyblobowa i w roli takowej sprawdzala sie dobrze - ccp nie przewidzialo chyba blobow tytanow ;p
- nerf ecm
- poprawki grafiki
- wprowadzenie t3 i innych subcapsli
minusy?
- wszystko inne (dla mnie najgorszy speed+web nerf i wprowadzenia scrambla wylaczajacego mwd)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2009, 16:03:39 »
jak ja sie ciesze ze juz nie gram w ta nudna gre - good job ccp :3

Loc0

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2009, 16:07:46 »
o/ a co dostales nowa dzide w wowie?;D

magni

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2009, 16:12:52 »
Hmm plusy (niekoniecznie dla wszystkich):
- boosty dla misjonarzy (poza nerfem torped)
- milicja
- wormhole
- tytan+dd - to byla bron antyblobowa i w roli takowej sprawdzala sie dobrze - ccp nie przewidzialo chyba blobow tytanow ;p
- nerf ecm
- poprawki grafiki
- wprowadzenie t3 i innych subcapsli
minusy?
- wszystko inne (dla mnie najgorszy speed+web nerf i wprowadzenia scrambla wylaczajacego mwd)
no widzisz Loco wszystko kwestia gustu, jednemu pasuje to a innemu co innego i nigdy ccp nie zadowoli wszystkich... mi na przyklad bardzo podoba sie to ze scrambl wylacza mwd :)
speed nerf i web nerf tez byly ok

Loc0

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2009, 16:51:39 »
mi na przyklad bardzo podoba sie to ze scrambl wylacza mwd :)
speed nerf i web nerf tez byly ok
Mhm dzieki temu roamy odbywaja sie:
- snip hace - \o/ rownie pasjonujace jak snip bsy na fleetopie
- drejki + shield logistyki - tego juz nawet nie trzeba komentowac
- cepy, afy, bombery i inne mikro gowna bo ciezej wdupic i kosztuja grosze
- cloakerzy w reconach/ t3 gankujacy na paskach
Gangi commandow i close hacow to juz rzadkosc :(
Nerf speeda choc upierdliwy, nie bylby moze tak tragiczny gdyby nie ten cholerny scrambl. Propo roamow mikro shipami - problemem nie jest to ze ludzie w nich roamuja, tylko fakt ze hacami nie da sie juz wleciec +20 jumpow w glab dronkowa i wrocic w jednym kawalku. Roamy sa robione po trasach gdzie mozna sie latwo wydostac do npc .0 lub odwiedzaja kila znanych osiedli w .0, podebiluja chwile pod stacja i zaraz trzeba sie zawijac bo tytany sie loguja na okolo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 17:00:42 wysłana przez Loc0 »

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2009, 17:14:10 »
dopisałbym jeszcze że kiedyś choc nie tak dawno gangi battleshipów też się zdażały - ostatnio.... nie widziałem
Sneer Quen

magni

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2009, 17:17:38 »
dopisałbym jeszcze że kiedyś choc nie tak dawno gangi battleshipów też się zdażały - ostatnio.... nie widziałem
to akurat nie jest wina zadnych nefow czy boostow tylko tego ze tytanow jest od groma i lecac takim gangkiem masz praktycznie pewne DD albo i dwa w ryj...

@Loco
teraz przynajmniej jest jakies urozmaicenie, kombinowanie, a to zasieg a to logistyki itp a przed nerfem nano byla tylko jedna taktyka: nano i nic wiecej
to ja juz wole to co jest teraz

Loc0

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2009, 18:14:00 »
Gdyby nie usunieto (bo na tym polegal nerf) nano z eve a jedynie go nerfnieto, to bym tu nie poplakiwal :D. Nano bylo przegiete w swojej postaci (to nie znaczy, ze gang vagasow byl nie do pojechania) ale usuniecie go bylo zwyczajnym pojsciem na reke nobom, a nie balansowaniem gry.
Chyba cie nie rozumiem Dev. Jakie kombinowanie? Bierzesz bloba drejkow + kilka scimow i orzesz wszystko co sie napatoczy, a jak nic sie nie napatoczy to lecisz zorac posa (tri style?).
Jaka masz taktyke gangiem snip hacow? Moze troche twoj FC w opanowaniu warp pointow i scoutow (oraz wydanie komendy cr/sr ammo w warpie + nie odpalac mwd bo bomby leca!) + nie dac sie zblobowac CVA na close :). Urozmaicenia w lataniu mikrusami nie ma zadnego - zawsze nimi latano z tym, ze teraz sa jedyna sensowana alternatywa ;/.
Nano nie bylo jedyna opcja - np PL latal snip hacami na dlugo przed nano nerfem.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2009, 18:19:44 »
Ewolucja eve to taka rowna linia pochyla , wiec zatem dinozaurom wierzacym w zmiany generalnie zycze powodzenia, a innym poszukajcie bardziej ciekawej gry :).

eX

  • Gość
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2009, 10:03:07 »
Wiecie, jak tak poczytać ten topic to naprawdę człowiekowi robi się tęskno za low secami. Fregaty, cruzy czasami na paskach i piraci-gankerzy w BSach na gate. Chociaż i tam teraz pewnie też już powoli robi się standardem wydok carrierem/dredem w celach dokująco-rozrywkowo-o-zobacz-mam-capitala-i-cie-postrasze.
IMO CCP powinno wpaść na jakiś genialny pomysł co zrobić, żeby nie wyciągać kapitali na gangi złożone z BC czy kilku BS-ów. A tymbardziej tytanów (DD na 7 osób to jakieś takie nijakie...) co już niby rozwiązali - co z tego wyjdzie? Czas pokaże. ;)
Zobaczymy też, jak nowy sov-system wpłynie na popularność owych kapitali.

Ogólnie to odnoszę wrażenie, że CCP supercapitale zaprojektowało w celu stworzenia jakichś mitycznych mega silnych statków, z którymi walka jest prawdziwym heroizmem bądź głupotą. Problem w tym, że w chwili obecnej ten cały mityczny wizerunek ginie wraz z popularnością tego typu statków.

Loco prawdę piszę o tym roamowaniu, za czasów nano ciekawsze się to wydawało... no ale może to dlatego, że wtedy nie byłem jeszcze aż tak zgorzkniałym graczem :F
Z tym, że te mikro gówna raczej łatwo strącić, albo ja nie umiem latać fregatami hehe...

[...] poszukajcie bardziej ciekawej gry :).
Szukałem z rodzaju mmo - nie znalazłem. :(

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2009, 12:16:47 »
ludzie kurwa to jest topic o whine xDi nano nerfie czy ms i zmianach w dominion ??? zeby sam mod robil off topa szok ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2009, 19:30:57 wysłana przez [BUFU]Szakal »

Loc0

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2009, 13:09:38 »
WHINE!!:D
zmywajcie sie z mojego placzliwego topicu podle trole!! >:D
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2009, 17:47:51 wysłana przez Loc0 »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2009, 19:59:07 »
Jakie kurde trollle, nie kasuj mi posta bo akurat byl na temat :ugh:

Loc0

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2009, 20:45:03 »
A myslalem, ze odpowiadzasz na ponizsze trol posty sighh

MMoroz

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2009, 09:12:18 »
Akurat ze scramblem to Loc0 chrz****, wlasnie to powinno byc nerfem nano - czytaj nano powinno zostac tak jak bylo a scrambl dorzucony jako counter i byloby git.

Cytuj
@Loco
teraz przynajmniej jest jakies urozmaicenie, kombinowanie, a to zasieg a to logistyki itp a przed nerfem nano byla tylko jedna taktyka: nano i nic wiecej
to ja juz wole to co jest teraz

Ludzie latali tak i tak i rzeczywiscie bylo wiecej fitow, zrob sobie test wrzuc na centrale spis statkow w kilku flotach mysle ze w 90% przypadkow trafimy co maja sfitowane, wtedy nie bylo tak latwo. Plus czy to tak zle ze mozna bylo sobie solo bs-em polatac( teraz tez niby mozna ale zwykle szybko to sie konczy ).


lastverb

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2009, 12:25:03 »
akurat to, ze latanie solo bsem szybko sie konczy nie jest wynikiem nerfa nano, ktory wlasciwie to ulatwil

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2009, 12:39:52 »
Solowanie BSem, na dzień dzisiejszy można porównać z "self destruct"  ;) Chyba że to będzie bardzo rzadko odwiedzany region, w innym przypadku 5 minut po zaraportowaniu na intelu, spada na niego gang przeróżnej maści i ubija jak Azorka  ;)
Nerf nano chyba niewiele ma z tym wspólnego.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

eX

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 23, 2009, 14:54:07 »
Solować można wszystkim, kwestia umiejętności i szczęścia wyboru odpowiednich celi. Solowanie BeSem w mocniej zamieszkałych regionach gdzie jest dobrze działający intel jest samobójstwem.
Poza tym, czy ktoś gdzieś pisał, że nanonerf zabił solo? Może vagasem poniekąd tak...

PS. mój post wcale nie był nie na temat =/ no może trochę...

edit: poprawiono:p
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2009, 18:13:50 wysłana przez eX »

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2009, 15:01:36 »
Solowanie BSem, na dzień dzisiejszy można porównać z "self destruct"  ;) Chyba że to będzie bardzo rzadko odwiedzany region, w innym przypadku 5 minut po zaraportowaniu na intelu, spada na niego gang przeróżnej maści i ubija jak Azorka  ;)
Nerf nano chyba niewiele ma z tym wspólnego.

Moze nie solowanie ale jesli chca ludzie poogladac akcje z czasow przed nano nerfem ( ktory imho byl zrobiony bo slepcy i  imbecyle nie umieli zatrzymac nano ganga ) to niech sobie poszuka filmikow dhb wildcat kiedy to bodajze w 4-5 osob walcza z jakims aliansem w 0.0. Generalnie filmik pokazuje jak BE rozwala z 30 osob pod stacja wlasnie dzieki temu ze oni umieli latac nano a przeciwnicy nie umieli nic z tym zrobic.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2009, 15:57:04 »
Raczej bo nie mieli wyskilowanych jedynych slusznych nano-stab dziwek i nie umieli nimi latac. Nano or die teraz jest przynajmniej troche urozmaicenia. Jak dla mnie nastepne w kolejce do nerfa sa sniper hace. 

Blutbart

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2009, 16:46:17 »
Nano dziwki? Rapier/Huginn + curse (a nawet bez plusa) i puffato. A to tylko jedna z metod.
I niech nikt nie mówi, że młodzi gracze nie mają reconów wyskilowanych, bo młodzi gracze nie trzymaja terenu w 0.0, ani nawet nie są znaczącą siłą w npc 0.0. A "nano dziwki" to był obrazek z null seca głównie.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2009, 17:55:01 »
Sniper hace są ok w tej grze. Natomiast bombery można by nerfnąć, bo się stały overkillem  :P
Cała prawda o moim graniu...


eX

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2009, 18:16:30 »
Tak, jasne, wszystko znerfmy!

Może i są overkillem, ale wszyscy płakali jakie to bombery są be i że do niczego się nie nadają... no to zrobili z nich ciekawe maszynki do zabijania. Za jakiś czas wszyscy zaczną tego nadużywać to w końcu znerfią. ;)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2009, 19:15:35 »
Jesli chodzi o naduzywanie to juz teraz sa tego hordy. Ludzie nawet torped nie zakladaja na bombery bo po co. A hacom to bym troche nerfnal zasieg tak o 10-20% i moze odrobine agility.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2009, 19:30:38 »
To się zdecydujcie, czy chcecie nerfić bombery czy bomby :P

Loc0

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2009, 20:15:45 »
Dzieki Rabbitowi wszyscy bedziemy latac drejkami s00nTM \0/ i wtedy kazda caldaryjska morda przyjdzie napisac hejtposta do tego topicu :D

eX

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2009, 23:08:55 »
drejk przecież fajny jest
(ale tak szybko pęka...)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2009, 00:16:06 »
Drake no co ty za dobrze by wam bylo kazal bym wam latac feroxem na railach.  :2funny:

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 24, 2009, 09:04:37 »
o niemożliwości latania solo piszą osoby które tego nie robią :uglystupid2:( przykład vagasa woła o pomstę do nieba :idiot2:), o "nanodzifkach" opowiada ktoś kto wtedy nawet nie wiedział że jest taka gra jak eve ale zdąrzył wyrobić zdanie  :uglystupid2:, na bombery narzekają ci co nie umieją ich wykorzystać  ^^ a kwestia sniper hacy to przykład że niektórzy nie radzą sobie poza highsec'iem...mentalnośc krzyżyka na pasku  ;D

ps. rabbitofdoom na prezydenta

Sammani

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 24, 2009, 11:13:35 »
akurat bombery powoduja za duze straty przy zbyt malych kosztach w wypadku wtopy. Troche to chore, ze 10 statkow po 25 mln moze zniszczyc kilkadziesiat bsow za 120mln kazdy

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 24, 2009, 11:35:13 »
Widzisz val akurat na koncowke ery nano sie zdarzylem zalapac. Nie zdarzylem co prawda tym polatac bo skilowalem najpierw inne rzeczy ale mialem pare razy watpliwa przyjemnosc byc celem nano shipa nie bedac w jedynym z jedynych slusznych statkow na odpowiednim ficie i odpowiednio oskilowanych. Przyjemnosc z gry zerowa.

Goomich

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 24, 2009, 11:36:26 »
A której nano ery? :)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2009, 11:46:52 »
Pewnie tą ostatnią; nanoTyphoonów to i ja nie pamiętam, i też nie zdążyłem doskillować nanoCurse/Sacri.

A co do SBków, to rzeczywiście skutek/cena jest przegięty, choć po pierwszym szoku jakoś nauczyłem się z nimi żyć (jako pilot ich naturalnego celu - BSa)
na urlopie od EVE

magni

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2009, 13:34:43 »
o "nanodzifkach" opowiada ktoś kto wtedy nawet nie wiedział że jest taka gra jak eve ale zdąrzył wyrobić zdanie  :uglystupid2:
tak sie sklada ze mialem okazje grac w czasach nano i nawet latalem nano sacri i ciesze sie ze znerfili to badziewie, teraz teraz moge sobie kombinowac na sacri rozne fity i wiem ze mam szanse z innymi hacami (mniejsza lub wieksza ale zawsze) a kiedys byl tylko jeden sluszny fit i bez niego nie wwarto bylo wydokowywac

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 25, 2009, 09:07:20 »
Nanokartofle i phoony kiedyś miażdżyły  i byly przegięte  :D
Ten nerf był dobry.

Co do drugiego nerfa mam mieszane uczucia.
Na początku klnąłem na niego. Potem przez chwile wydawało mi się że jednak był OK.
A teraz jest tak jak przewidziałem na początku że ludzie zaczęli latać na long range z max dpsem.
Takie walki z założenia są ekstremalnie krwawe, ze dwa miechy temu leciałem z roamem w 10 haców 2 logistyki jakaś dykta pare cepów i wpadlismy na rebelionów w 5 bckach zrobionych na max dmg.
Połasili się na ładnego baita i było starcie. Wynik - spadli wszyscy ale wcześniej ściągneli 3 hace cepa i dykte.

Przegrali starcie i my lootowaliśmy pole ale iskowo są ponieśli dużo mniejsze straty jakies 50mln do 400.



I tak to teraz wygląd - lata się tylko long range,max dps z jakims suportem falocn/rook czasem logistyk.
Albo w BC które są tanie a tak samo skuteczne jak HAC.

Co za różnica obecnie czy wezme munina czy hurka na LR roama. Jedynie taka że hurek jest tańszy.
Zniknęły obecnie close range walki w gangach powyżej 4-5 osób.

Pamiętam jak dawno temu Creamster mówił że blastery to droga wojownika.
Teraz raczej samobójcy  :'(