Autor Wątek: Brexit stał się faktem  (Przeczytany 62130 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:12:01 »
chcesz mi powiedzieć ze w żadnym innym kraju za przewlekłe zapalenie trzustki, kardiomiopatia, marskość wątroby nie dostaje sie renty ? a może jest to weryfikowane z jakich powodów ktoś zapadł na te choroby i na tej podstawie rozdaje się pieniądze ?

oczywiście nie jestem za totalnym rozdawnictwem i 500+ na dziecko w kraju w którym zarabiasz 1200zł za często przepracowanie 12h dziennie + czasy dojazdów do pracy  , możne jest nierozsądne, ale już się ciesze na myśl o tym jaki będzie bunt kiedy w kasie zabraknie na to pieniędzy i ludzie wyjdą na ulice by upomnieć się o swoje ;] wtedy coś się zmieni

co do efektu gapowicza "free rider problem" to tacy zawsze istnieli i będą istnieć i pewnie po co mam pracować za 1200 i ponosić koszty dojazdu skoro za 3jke dzieci dostane 1500zł ?:d - prosta matematyka i niestety moim zdaniem to właśnie ci którzy umieją lepiej rozporządzać swoimi finansami powinni dbać o to by nie opłacało się być gapowiczem... zwykle jest tak ze jeśli coś się nie opłaca to się tego nie robi- myślę ze 90% społeczeństwa to rozumie.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:26:23 »
Czyli ja umiejąc rozporządzać swoimi finansami mam dbać o to, żeby patol nie dostał z mojego podatku 500 na dziecko? Mogę chyba tylko przestać płacić podatki.

Jakakolwiek sytuacja w której masz dostać pieniądze za darmo jest poronionym pomysłem. Wpływy do budżetu nie spadają z nieba, trzeba je wypracować. Rozając kasę wypychasz ludzi z aktywności zawodowej, tym samym zmniejszasz wpływy do budżetu i obciążasz go dodatkowo zapomogami.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:54:22 »
Czyli ja umiejąc rozporządzać swoimi finansami mam dbać o to, żeby patol nie dostał z mojego podatku 500 na dziecko? Mogę chyba tylko przestać płacić podatki.

nie chodziło mi konkretnie o ciebie ale o kogoś kto może to zrobić :) i ktoś go pilnuje by to zrobil (wyborcy)

Sprowadzając państwo do modelu rodziny. Wcale nie chciałbym żeby załóżmy w mojej dużej 7 osobowej rodzinie wyjebać mojego brata z domu bo za dużo pije i jest trochę leniwy i zabrać mu kasę na finansowanie leczenia pomimo iz w rodzinie raczej mało się zarabia a jedynie jeden z braci ma sensowne stanowisko z mega zarobkami. na pewno chciało by mu się pomoc jakoś wyjść z dołka i może nie rybka (500+) a bardziej wędka.

Wiem ze patol to nie rodzina ale teoretycznie mieszkamy pod jednym dachem PL- jeździ po twoich drogach, czasami mija Cie w drzwiach supermarketu i takie tam :)

Poza tym kiedy nierówności społeczne rosną- czyli brak rozdawnictwa , kończy się tym ze patole wchodzą z butami do domu i biorą co chcą.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:21:50 »
Znaczy powinienem zamknąć mordę i grzecznie płacić na pijaczka, bo mi zrobi wjazd na chatę... Boskie :D

Zasługujesz na pomoc kiedy pracujesz i płacisz podatki.
Zasługujesz na pomoc, kiedy nie jesteś w stanie pracować z powodów zdrowotnych.

Nie zasługujesz na pomoc za sam fakt swojej próżnej egzystencji. A już na pewno nie za sam fakt skutecznego używania swoich narządów płciowych.

Nie przemawiają do mnie kryteria, a nie sam fakt świadczenia pomocy.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:49:34 »
Nikomu nie życzę ale przypuśćmy że kulko by sobie zjadł jajecznice z pieczarek i trafił by się tam 1 sromotnik i zjebała by mu się wątroba i wylądował by na pól roku do szpitala i zawalił by kontrakt a kontraktor by podał go do sądu i dojebał tak karę że na raz z mądralińskiego biznesmena stał by się patolem to co by powiedział na te 500+ ?
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:52:29 »
Qlko kurde, obecnie utrzymujesz pół miliona urzędników przekładających papiery nie produkujących dosłownie niczego poza makulaturą. Ogarniasz tą liczbę? Patologie masz od zawsze i zawsze będziesz ja miał, nie wiem dlaczego nagle zaczęła być taka istotna. Teraz też twoje podatki idą na między innymi meneli, co w tej kwestii ma się zmienić? Jak ktoś chce żyć za 1200 to niech sobie żyje, niech na obsługę tego gościa nie pracuje 5 babek w mopsie i zusie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:54:10 »
Tak, każdy dlatego to takie fajne.
Czyli do swojej normalnej "pensji" będę dostawał dodatkowo jeszcze tą minimalną krajową?

Będę więc płacił, tak zakładam, większe podatki, żeby państwo część tych podatków mogło mi zwrócić. Pomysł zajebisty, tak zajebisty że ho ho.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:57:43 »
Nie zasługujesz na pomoc za sam fakt swojej próżnej egzystencji. A już na pewno nie za sam fakt skutecznego używania swoich narządów płciowych.

Nie przemawiają do mnie kryteria, a nie sam fakt świadczenia pomocy.

Tak, ale problem jest społeczny, problem tego chuja nie dotyczy tylko tego chuja tylko całego otoczenia. Jak on zdechnie na jakieś gówno to ryzykiem objęci są wszyscy na osiedlu. Jak będzie kradł bo nie ma za co zjeść to również problem dotyczy okolicy. Tak samo nie chciałbyś oglądać go żebrzącego przez okno ulubionej restauracji. Małym kosztem możesz sobie kupić umycie rąk od jego problemów. Alternatywa? Strzelać? Więzić? Gdzie? Wywozić do rezerwatu? Rzymianie mieli chleb i igrzyska, myślisz że dlatego, że nie mieli co robić z chlebem? ;)

Czyli do swojej normalnej "pensji" będę dostawał dodatkowo jeszcze tą minimalną krajową?

Będę więc płacił, tak zakładam, większe podatki, żeby państwo część tych podatków mogło mi zwrócić. Pomysł zajebisty, tak zajebisty że ho ho.

To proponuję zacząć czytać całość wypowiedzi, ewentualnie czytać ze zrozumieniem.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:06:18 »


Nie zasługujesz na pomoc za sam fakt swojej próżnej egzystencji. A już na pewno nie za sam fakt skutecznego używania swoich narządów płciowych.


To akurat jest największy skarb narodu

Oczywiście chodzi mi o umiejętność masowego wytwarzania obywateli których jak wszyscy wiemy (grając w strategiczne gry) nigdy dość
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:09:23 »
Fitti właśnie po to są ubezpieczenia. Tyle że za ubezpieczenie płacisz. Poświęcasz jakąś część swoich środków, żeby należeć do grupy wzajemnie asekurujących się ludzi. I tak samo powinna działać pomoc społeczna, chcesz mieć z czego brać kiedy ci sie sytuacja spieprzy? To płać składki.
Sęk w tym że masa beneficjentów nie wrzuca do tego systemu ani grosza.

Skarbem narodu jest dziecko wychowywane w normalnym domu. Spłodzone przez pijaczka i dorastające w patologii jest skarbem, na który społeczeństwo będzie prawdopodobnie płacić do końca jego życia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 14:20:26 wysłana przez Qlko1 »

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:12:56 »
Qulko ci o których piszesz to co najwyżej żebrają pod sklepem na jabola.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:24:34 »
Tak Fitti, właśnie tych nie chcę dotować. A przekaz od państwa jest jasny: "zrób dzieciaka, zgarnij 500".

Co do reszty, tak jak mówiłem wcześniej. Zapewnij miejsce w żłobku dla dziecka, mama chętnie pójdzie do pracy. 500 sprawi, że będzie wolała zostać w domu, bo żłobek kosztuje 1500. Po prostu się nie opłaca pracować.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:52:42 »
Tak Fitti, właśnie tych nie chcę dotować. A przekaz od państwa jest jasny: "zrób dzieciaka, zgarnij 500".

Nie, to nie jest przekaz od państwa. Ty sobie tak układasz w swojej głowie bo nie lubisz programu pomocy społecznej w ten sposób.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 07, 2016, 15:04:23 »
Soul posiadanie dziecka to jedyne kryterium jakie trzeba spełnić. Żadnych dodatkowych obostrzeń. Wniosek jest prosty.

To nie jest program pomocy społecznej, to program kupowania głosów.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 07, 2016, 15:28:53 »
Soul posiadanie dziecka to jedyne kryterium jakie trzeba spełnić. Żadnych dodatkowych obostrzeń. Wniosek jest prosty.

To nie jest program pomocy społecznej, to program kupowania głosów.

To jest program pomocy społecznej bo... pomaga społeczeństwu. Jak Ty myślisz, że 99.9% osób korzystających z tego programu to patologia to przykro mi. W każdym systemie jest procent patologiczny. Tam gdzie się da to walczą z patologią zamieniając im kase na bony. Na zachodzie tez Ci dopłacają do dziecka co miesiąc. Tak działa socjalizm heh.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:05:12 »
To nie jest program pomocy społecznej, bo świadzeniem obejmuje ludzi, którzy nie potrzebują tej pomocy. Ja nie sądzę, że 99,9 to patologia, sądzę że jest tak niedopracowany, że patologia będzie na tym kwitła.

500+ to ogromne obciążenie dla budżetu. Zapewne nie przetrwa kolejnych 3 lat. Nie dość że spadną przychody z dochodowego, to jeszcze kupę kasy trzeba będzie wydać z budżetu. O dodatkowych genialnych podatkach nie wspomnę.

A jak to pieprznie, to do władzy dojdą jeszcze gorsi populiści niż PIS.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:48:47 »
Trochę się boję, że jak Soul pisze takie mądre rzeczy, to to jest jakiś meta-troll. :D

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:11:32 »
To nie jest program pomocy społecznej, bo świadzeniem obejmuje ludzi, którzy nie potrzebują tej pomocy. Ja nie sądzę, że 99,9 to patologia, sądzę że jest tak niedopracowany, że patologia będzie na tym kwitła.


Słuchaj, a masz może dzieci? Wiesz, jak zajebiście przejebane ma, pod kątem zawodowym i finansowym, kobieta która decyduje się na dziecko, a już uchowaj Boże więcej niż jedno? Zarobki mojej żony po urodzeniu pierworodnego spadły o jakieś 70%, jak się drugi urodzi to będzie w ogóle chryja bo kolejne 2 lata wyjęte z życia (a nie chcemy hodować "patologii" oddając trzymiesięczne dziecko opiekunce). Więc mimo że zarabiam dobrze, to nie uważam żeby tych 500 złotych było "niepotrzebne" - bo i tak stanowi gdzieś z 1/20 tego co moja żona mogłaby zarabiać, nie mając dzieci.

Jak ja lubię takich mądralińskich facetów (o dziwo kobiety rzadko tak głośno krzyczą, że matki w domach to nic nie robią i za co im ta kasa?), którzy myślą, że kobieta z dzieckiem w domu to zapewne się opierdala i jeszcze kasę od państwa (Z MOOOOIIICH PODATKUFFF) zabiera.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:58:26 »
Słuchaj, a masz może dzieci?
W drodze. Pierwsze. Za niecałe trzy miesiące.

Wiesz, jak zajebiście przejebane ma, pod kątem zawodowym i finansowym, kobieta która decyduje się na dziecko, a już uchowaj Boże więcej niż jedno?
Wiem. Domyślam się też jak ciężko kobiecie wrócić do pracy, kiedy nie ma z kim tego dziecka zostawić w domu, a żłobek/przedszkole pochłonie 3/4 jej pensji. To przy pierwszym dziecku, które będę miał za 3 miesiące. Przy drugim będzie o niebo lepiej, bo państwo da mi 500 zł z podatków i opłat, które najpierw ode mnie zbierze, no ulga w ch*j.

Jak ja lubię takich mądralińskich facetów (o dziwo kobiety rzadko tak głośno krzyczą, że matki w domach to nic nie robią i za co im ta kasa?), którzy myślą, że kobieta z dzieckiem w domu to zapewne się opierdala i jeszcze kasę od państwa (Z MOOOOIIICH PODATKUFFF) zabiera.
Jeśli pijesz z tym do mnie, to wskaż proszę, w którym miejscu postawiłem taką tezę. Najlepiej cytatem.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 07, 2016, 18:32:00 »
To proponuję zacząć czytać całość wypowiedzi, ewentualnie czytać ze zrozumieniem.

Czytam i czytam i mi jakoś nierówność nie wychodzi. Jakbym nie liczył, cały czas mi nie wychodzi, że koszt utrzymania rzeszy urzędasów jest większy niż koszt wypłacania najniższej krajowej 38 milionom ludzi. No bo każdy dostanie, prawda? Chyb że jednak nie każdy, może jednak będzie trzeba jakieś warunki spełniać? A jeżeli trzeba będzie, to kto tego będzie pilnował i tym zażądzał? Pewnie jakieś urzędasy. A skoro tak, to pewnie wcale ta rzesza urzędasów nie zostanie zwolniona. Koniec końców wyjdzie na to, że żeby dostać te dodatkowe 1200 będę musiał w podatkach oddać dodatkowo 1500. Pierdolę taki interes.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 07, 2016, 19:52:27 »
Czytam i czytam i mi jakoś nierówność nie wychodzi. Jakbym nie liczył, cały czas mi nie wychodzi, że koszt utrzymania rzeszy urzędasów jest większy niż koszt wypłacania najniższej krajowej 38 milionom ludzi. No bo każdy dostanie, prawda? Chyb że jednak nie każdy, może jednak będzie trzeba jakieś warunki spełniać? A jeżeli trzeba będzie, to kto tego będzie pilnował i tym zażądzał? Pewnie jakieś urzędasy. A skoro tak, to pewnie wcale ta rzesza urzędasów nie zostanie zwolniona. Koniec końców wyjdzie na to, że żeby dostać te dodatkowe 1200 będę musiał w podatkach oddać dodatkowo 1500. Pierdolę taki interes.

1. Każdy, na tym to polega że nie ma nikogo kto by coś kontrolował. Koszty które generują są znacznie większe niż pensje tych nierobów, już sam fakt że nie dokładają się do gospodarki wystarcza.
2. W tej chwili oddajesz znacznie więcej niż te 1500, ale właśnie potwierdziłeś moje przypuszczenie że przeciętny kowalski chuja wie o tym jak bardzo jest dymany podatkami. Gdybyś dostał brutto na konto i musiał sam zapłacić zus i dochodowy to wziąłbyś widły, pochodnie i poszedł pod skarbówkę :D a tak żyjesz w swojej błogiej nieświadomości i pierdolisz jak to prywaciarze uciskają biednych pracowników. A te oficjalne podatki to tylko część tego co oddajesz.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:20:13 »
2. W tej chwili oddajesz znacznie więcej niż te 1500, bla bla bla

Bardzo się cieszę że mogę śmiało Cię nazwać skończonym hipokrytą :) To ty mi kazałeś czytać ze zrozumieniem? Jasno i wyraźnie napisałem "oddać dodatkowo 1500". Ja doskonale wiem ile zarabiam i ile oddaje pieniędzy w różnych potrąceniach z mojego przychodu (bo akurat kosztów nie mam praktycznie żadnych).

Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE, ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE

@Qulko, ty jesteś finansista, na matmie się pewnie znasz... napisz mi, może ja się gdzieś pierdzielnąłem o ileś zer?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 07, 2016, 21:24:18 »
@Qulko, ty jesteś finansista, na matmie się pewnie znasz... napisz mi, może ja się gdzieś pierdzielnąłem o ileś zer?
Jaki tam finansista, zwykła kapitalistyczna świnia bez serca  >:D A zera się zgadzają.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 07, 2016, 21:53:25 »
Bardzo się cieszę że mogę śmiało Cię nazwać skończonym hipokrytą :) To ty mi kazałeś czytać ze zrozumieniem? Jasno i wyraźnie napisałem "oddać dodatkowo 1500". Ja doskonale wiem ile zarabiam i ile oddaje pieniędzy w różnych potrąceniach z mojego przychodu (bo akurat kosztów nie mam praktycznie żadnych).

Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE, ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE

@Qulko, ty jesteś finansista, na matmie się pewnie znasz... napisz mi, może ja się gdzieś pierdzielnąłem o ileś zer?

Olałem to dodatkowo, bo kompletnie mija się z tym co chciałem Ci wyłożyć. Skąd wzięło ci się dodatkowo? Napisałem wyraźnie "z równoległym wyjebaniem całego socjalu". W dupę sobie wsadź swojego hipokrytę. Rzeczy nowe i nieznane zazwyczaj wywołują agresję, nie inaczej jest tym razem :) O liczbach gadaj z Qulkiem, ja jestem tylko prostym programistą. Mam to w dupie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 07, 2016, 22:12:07 »
Olałem to dodatkowo, bo kompletnie mija się z tym co chciałem Ci wyłożyć. Skąd wzięło ci się dodatkowo? Napisałem wyraźnie "z równoległym wyjebaniem całego socjalu". W dupę sobie wsadź swojego hipokrytę. Rzeczy nowe i nieznane zazwyczaj wywołują agresję, nie inaczej jest tym razem :) O liczbach gadaj z Qulkiem, ja jestem tylko prostym programistą. Mam to w dupie.

Ja nie wierzę że jesteś programistą kiedy ty nie rozumiesz matematyki na poziomie podstawówki. 50 mld * 12 = 600 mld a to jest prawie 2 razy więcej niż cały roczny budżet naszego państwa. Możesz wyjebać cały socjal, możesz totalnie i zupełnie wyjebać jakiekolwiek wydatki to i tak za chuja nie starczy.

Chciałeś mi wyłożyć, że da się magicznie wyciągnąć z dupy dla każdego polaka minimalną krajową. Ale totalnie olałeś jakąkolwiek logikę. Nic dziwnego że mamy takie syf w Polsce i oszołomów u steru, skoro większość glosującego elektoratu to tacy... hmm... dziwni ludzie jak Ty, Hipokryto.

"Rzeczy nowe i nieznane" wywołują agresję bo taki programista co podstaw matematyki napisał a propos rozdawania 50 mld miesięcznie "Tak, każdy [dostaje] dlatego to takie fajne." Pewnie Wałęsie w jego sto milionów dla każdego też wierzyłeś?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 07, 2016, 22:46:07 »
Wracajac do tematu: pisze z Yorkshire, bastionu zwolennikow Brexitu. U mnie w pracy 100% Anglikow z mojego dzialu, jak i z sasiednich, glosowalo za wyjsciem. Glownym powodem byla obietnica wiz dla Turkow, zlozna kilka miesiecy przed referendum - Angole sie po prostu przestraszyli, i trudno sie im dziwic. Do tego dochodza oczywiscie inne powody (np. zaskakujaco pasjonuja sie unijnymi regulacjami dot. rybolostwa), ale wizy dla Turkow przewazyly moim zdaniem szale o te kluczowe kilka procent. Nieprawda jest, jakoby za wyjsciem glosowala sama angielska patologia i niedoinformowane niziny spoleczne, wiekszosc osob z ktorymi rozmawiam na ten temat ma zaskakaujaco wysoki poziom swiadomosci politycznej. Aroganckie zachowanie unijnej wierchuszki po decyzji wyjscia jeszcze bardziej ich zacietrzewia i upewnia, ze decyzja byla sluszna. Twierdza, ze funt jest niezatapialny, a dostepu do single market nie straca, bo wtedy padnie niemiecki przemysl samochodowy (Merkel juz skomle, zeby nie traktowac Anglii zbyt surowo:). Dwie najwieksze gospodarki UE, Niemcy i UK sa od siebie uzaleznione, wiec urazona duma unijnych dygnitarzy bedzie musiala zostac schowana do kieszeni po serii efektownych fochow pod publiczke. Ekonomicznym problemem moze byc (prawie pewne) wyjscie z UK Szkocji, ktora kontroluje zloza ropy na morzu polnocnym, ale Szkotow tu nie lubia, wiec w swiadomosci spolecznej polnocnej Anglii nie stanowi to problemu (moim zdaniem bedzie to duzy problem, ale nikt mnie tu nie slucha:). Podobnie nie przejmuja sie ew. wyjsciem Walii (we don't understand what they are saying anyway:) ani Irlandii Polnocnej, ktora jest chyba jednym z najbardziej zacofanych regionow UK. Takze z mojego punktu widzenia nastroje wygladaja tu troszeczke inaczej, niz stara sie namalowac kolorowa prasa brukowa, ale moze to dlatego,  ze mieszkam w specyficznym miejscu, daleko od Londynu i cywilizacji. Nikt sie raczej nie boi ani nie zaluje swojej decyzji, nikt raczej nie zmienia zdania, a patologia wsrod glosujacych za wyjsciem stanowi margines.

Wasz korespondent z krainy bekonu
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 08, 2016, 04:08:08 »
Wracajac do tematu: pisze z Yorkshire, bastionu zwolennikow Brexitu. U mnie w pracy 100% Anglikow z mojego dzialu, jak i z sasiednich, glosowalo za wyjsciem. Glownym powodem byla obietnica wiz dla Turkow, zlozna kilka miesiecy przed referendum - Angole sie po prostu przestraszyli, i trudno sie im dziwic. Do tego dochodza oczywiscie inne powody (np. zaskakujaco pasjonuja sie unijnymi regulacjami dot. rybolostwa), ale wizy dla Turkow przewazyly moim zdaniem szale o te kluczowe kilka procent. Nieprawda jest, jakoby za wyjsciem glosowala sama angielska patologia i niedoinformowane niziny spoleczne, wiekszosc osob z ktorymi rozmawiam na ten temat ma zaskakaujaco wysoki poziom swiadomosci politycznej. Aroganckie zachowanie unijnej wierchuszki po decyzji wyjscia jeszcze bardziej ich zacietrzewia i upewnia, ze decyzja byla sluszna. Twierdza, ze funt jest niezatapialny, a dostepu do single market nie straca, bo wtedy padnie niemiecki przemysl samochodowy (Merkel juz skomle, zeby nie traktowac Anglii zbyt surowo:). Dwie najwieksze gospodarki UE, Niemcy i UK sa od siebie uzaleznione, wiec urazona duma unijnych dygnitarzy bedzie musiala zostac schowana do kieszeni po serii efektownych fochow pod publiczke. Ekonomicznym problemem moze byc (prawie pewne) wyjscie z UK Szkocji, ktora kontroluje zloza ropy na morzu polnocnym, ale Szkotow tu nie lubia, wiec w swiadomosci spolecznej polnocnej Anglii nie stanowi to problemu (moim zdaniem bedzie to duzy problem, ale nikt mnie tu nie slucha:). Podobnie nie przejmuja sie ew. wyjsciem Walii (we don't understand what they are saying anyway:) ani Irlandii Polnocnej, ktora jest chyba jednym z najbardziej zacofanych regionow UK. Takze z mojego punktu widzenia nastroje wygladaja tu troszeczke inaczej, niz stara sie namalowac kolorowa prasa brukowa, ale moze to dlatego,  ze mieszkam w specyficznym miejscu, daleko od Londynu i cywilizacji. Nikt sie raczej nie boi ani nie zaluje swojej decyzji, nikt raczej nie zmienia zdania, a patologia wsrod glosujacych za wyjsciem stanowi margines.

Wasz korespondent z krainy bekonu
Nikt u was nie przejmuje się zbytnio tym czy WB rozpadnie się na 4 państewka czy nie? Nie sądzę więc by funt był niezatapialny.


Ja nie wierzę że jesteś programistą kiedy ty nie rozumiesz matematyki na poziomie podstawówki. 50 mld * 12 = 600 mld a to jest prawie 2 razy więcej niż cały roczny budżet naszego państwa. Możesz wyjebać cały socjal, możesz totalnie i zupełnie wyjebać jakiekolwiek wydatki to i tak za chuja nie starczy.

Chciałeś mi wyłożyć, że da się magicznie wyciągnąć z dupy dla każdego polaka minimalną krajową. Ale totalnie olałeś jakąkolwiek logikę. Nic dziwnego że mamy takie syf w Polsce i oszołomów u steru, skoro większość glosującego elektoratu to tacy... hmm... dziwni ludzie jak Ty, Hipokryto.

"Rzeczy nowe i nieznane" wywołują agresję bo taki programista co podstaw matematyki napisał a propos rozdawania 50 mld miesięcznie "Tak, każdy [dostaje] dlatego to takie fajne." Pewnie Wałęsie w jego sto milionów dla każdego też wierzyłeś?
Gdy dużo więcej się wydaje niż zarabia to jest to prosta droga do inflacji. Takim sposobem okręt 500+ zostanie zatopiony, nawet sprytny plan. :P


« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 04:16:23 wysłana przez Zgudi »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 08, 2016, 06:39:57 »
Ja nie wierzę że jesteś programistą kiedy ty nie rozumiesz matematyki na poziomie podstawówki. 50 mld * 12 = 600 mld a to jest prawie 2 razy więcej niż cały roczny budżet naszego państwa. Możesz wyjebać cały socjal, możesz totalnie i zupełnie wyjebać jakiekolwiek wydatki to i tak za chuja nie starczy.

Chciałeś mi wyłożyć, że da się magicznie wyciągnąć z dupy dla każdego polaka minimalną krajową. Ale totalnie olałeś jakąkolwiek logikę. Nic dziwnego że mamy takie syf w Polsce i oszołomów u steru, skoro większość glosującego elektoratu to tacy... hmm... dziwni ludzie jak Ty, Hipokryto.

"Rzeczy nowe i nieznane" wywołują agresję bo taki programista co podstaw matematyki napisał a propos rozdawania 50 mld miesięcznie "Tak, każdy [dostaje] dlatego to takie fajne." Pewnie Wałęsie w jego sto milionów dla każdego też wierzyłeś?

Zacznijmy od tego że z dupy wyciągnąłeś te 1200 i teraz opierasz o to całą swoja argumentacje dodatkowo jadąc mi personalnie na poziomie gówniaka. Skoro Finlandię stać, a zakładam że nie rozważaliby takiego programu bez dokładnego policzenia wszystkiego to stać każdy kraj. Zanim wyskoczysz mi po raz kolejny z hipokrytą, bo przecież Finlandia bogata i ma mało mieszkańców, to uprzedzam że obciążenie taką pensją jest procentowe, bo my nie wypłacalibyśmy tyle co oni. Czyli jednak jakoś się da, jedź tam do nich i krzycz na ulicy że to kraj podłych zaplutych hipokrytów.

Do budżetu dodaj sobie budżet zus, bo przestaje być valid. Ale to już nie pasowało do obliczeń prawda? Ale to tylko moje wynurzenia o 6 rano przed robotą, pewnie znajdzie się więcej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 06:54:49 wysłana przez GlassCutter »
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:22:52 »
Nikt u was nie przejmuje się zbytnio tym czy WB rozpadnie się na 4 państewka czy nie? Nie sądzę więc by funt był niezatapialny.
Nie wiem, czy nikt sie nie przejmuje, moge tylko mowic o moim najblizszym otoczeniu, a ludziach, z ktorymi rozmawiam, a jak zaznaczalem, mieszkam w specyficznym miejscu. I raczej nie mowilbym tu o ropazdzie na 4 panstewka, tylko na 3 panstewka i Anglie. Uk to szosta gospodarka swiata, a druga w UE :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:40:11 »
Zacznijmy od tego że z dupy wyciągnąłeś te 1200
To ty pisałeś o "obowiązkowej pensji minimalnej". Zgodnie z ustawą pensja minimalna w 2016 roku w Polsce wynosi 1850 złotych brutto. To daje nam jakieś 1350 zł netto.

Skoro Finlandię stać, a zakładam że nie rozważaliby takiego programu bez dokładnego policzenia wszystkiego to stać każdy kraj[...]

Ale Finlandii też nie stać. Żadnego kraju który ma deficyt budżetowy nie stać na takie fanaberie. Każda normalna firma która ma większe wydatki niż dochody w pewnym momencie przestaje istnieć, albo zostaje sprzedana. Jakim więc kurwa magicznym cudem państwa mogą to robić? A takim, że to w dłuższej perspektywie wszystkich obywateli naprawdę dużo kosztuje. A budżetu Finlandii nie znam ale jak znajdziesz realne liczby to policz i pokaż mi że się mylę.

Do budżetu dodaj sobie budżet zus, bo przestaje być valid. Ale to już nie pasowało do obliczeń prawda?
Czyli rozumiem że teraz wszyscy emeryci zostają w tej chwili pozbawieni wszystkich swoich świadczeń które teoretycznie sobie latami wypracowali i dostają tylko i wyłącznie tą pensję minimalną? To daje nam niecałem 200 mld zł rocznie. Nadal się to nijak nie zapina. Nadal nie pasuje do obliczeń, ale wciąż na niekorzyść twojego durnego planu.

W ogóle też nie patrzysz na socjoligiczną stronę tego zagadnienia. Rozdawanie każdemu za darmo, bo tak, będzie prowadziło do jeszcze większej patologii.

[RAXZ] Cahir Ceallach

  • RAXZ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Cahir Ceallach
  • Korporacja: The Raza.
  • Sojusz: Red Dream Citizens
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 08, 2016, 20:40:40 »
To ty pisałeś o "obowiązkowej pensji minimalnej". Zgodnie z ustawą pensja minimalna w 2016 roku w Polsce wynosi 1850 złotych brutto. To daje nam jakieś 1350 zł netto.

Ale Finlandii też nie stać. Żadnego kraju który ma deficyt budżetowy nie stać na takie fanaberie. Każda normalna firma która ma większe wydatki niż dochody w pewnym momencie przestaje istnieć, albo zostaje sprzedana. Jakim więc kurwa magicznym cudem państwa mogą to robić? A takim, że to w dłuższej perspektywie wszystkich obywateli naprawdę dużo kosztuje. A budżetu Finlandii nie znam ale jak znajdziesz realne liczby to policz i pokaż mi że się mylę.
Czyli rozumiem że teraz wszyscy emeryci zostają w tej chwili pozbawieni wszystkich swoich świadczeń które teoretycznie sobie latami wypracowali i dostają tylko i wyłącznie tą pensję minimalną? To daje nam niecałem 200 mld zł rocznie. Nadal się to nijak nie zapina. Nadal nie pasuje do obliczeń, ale wciąż na niekorzyść twojego durnego planu.

W ogóle też nie patrzysz na socjoligiczną stronę tego zagadnienia. Rozdawanie każdemu za darmo, bo tak, będzie prowadziło do jeszcze większej patologii.

2000/1459  zł brutto/nettp od przyszłego roku, i 13 zł na h na umowe zlecenie.

Dochód minimalny mógłby się jedynie sprawdzić w Szwajcarji, Finlandia kuleje ekonomicznie i demograficznie obecnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 08, 2016, 21:21:42 »
Cytuj
Dochód minimalny mógłby się jedynie sprawdzić w Szwajcarji, Finlandia kuleje ekonomicznie i demograficznie obecnie.
Szwajcaria nie taka wcale fajna. Przeciętny szwajcar zarabiający 5000chf netto na miesiąc nie może sobie pozwolić na tyle swobody w wydatkach co Polak zarabiający 5000zł netto na miesiąc, chyba, że kupuje wszystko za granicą to jest nieco inaczej. :P

A z resztą robię offtop...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2016, 00:01:16 wysłana przez Zgudi »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 09, 2016, 08:46:51 »
2000/1459  zł brutto/nettp od przyszłego roku, i 13 zł na h na umowe zlecenie.

Dochód minimalny mógłby się jedynie sprawdzić w Szwajcarji, Finlandia kuleje ekonomicznie i demograficznie obecnie.
W Szwajcarii też nie mógłby się sprawdzić. Na ich szczęście społeczeństwo Szwajcarii ma trochę więcej w głowie i powiedziało nie (78%!!! na nie). Strach pomyśleć jak głosowałaby Polska.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:06:44 »
Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE, ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE
Nie jorgnąłeś się aby czasem z tymi 50mld zł MIESIĘCZNIE na urzędników ? 12x50=600, czyli już w pierwszym roku Państwo dołożyło do utrzymania urzędników +/- 240mld zł ?

Ustawa budżetowa 2016
Cytuj
Art. 1. 1. Ustala się, zgodnie z załącznikiem nr 1, łączną kwotę podatkowych i niepodatkowych dochodów budżetu państwa w wysokości 313 808 526 tys. zł.
Jak na mój gust 313 808 526 tys. złotych =/= 368 500 000 000 złotych, ale mniejsza z większą o różnicę... ~50mld zł ;)

Dalej... załącznik 6:
Cytuj
WYNAGRODZENIA W PAŃSTWOWYCH JEDNOSTKACH BUDŻETOWYCH W 2016 R. OGÓŁEM = 30 064 396 w tys. zł
czyli jednak nie 50mld miesięcznie... no chyba, że podasz link do wiarygodnego źródła (np. Ministerstwa Finansów  ;) )
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 11, 2016, 15:36:35 »
Chłopie, wróć do szkoły na czytanie ze zrozumieniem :D

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka